چهارشنبه, ۲۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 8 April, 2020
تولیدات معدنی
۲ روز قبل
خسارت شیوع کرونا بر صادرات افغانستان
شیوع ویروس کووید-۱۹ روند صادرات افغانستان را متوقف و واردات این کشور را نیز متاثر ساخته است؛ به گونه‌ای که اتاق بازرگانی این کشور از خسارت روزانه 5/ 2 میلیون دلاری در مرز با پاکستان خبر می‌دهد. به گزارش «ایرنا» افغانستان به دلیل جنگ‌های چهار دهه گذشته از کشورهای جهان و منطقه عقب مانده و تولیدات غله و مواد غذایی آن به حدی نیست که به کشورهای دیگر صادر کند؛ اما با این وجود برخی میوه‌های تازه، سبزیجات فصلی، مواد معدنی و قالی را صادر می‌کند که در این روزها متوقف شده است.
«ملی مس» در مدار سودآوری
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
«ملی مس» در مدار سودآوری
در حالی که نگاه‌ها به چین و تاثیر ویروس کرونا بر تولیدات صنعتی و صنایع معدنی این کشور معطوف شده و روز به روز قیمت محصولات صنعتی این کشور به دلیل کمبود تقاضا در بازار های داخلی و جهانی در حال کاهش است، بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در ایران اعلام کرد: در سال جاری موفق شده قیمت تمام شده محصولاتش را کاهش دهد و همچنین موفق شده تا پایان بهمن ‌ماه فروش ۲۰ هزار میلیارد تومانی را پشت سر بگذارد.
رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / محصولات معدنی / تولیدات معدنی / وزارت صنعت، معدن و تجارت
رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی
طبق آمار در ۱۰ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از ۱۱ محصول منتخب معدنی هشت محصول افزایش تولید و تنها سه محصول کاهش تولید داشته‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
۲۲ میلیارد دلار ظرفیت ارزشی تولیدات صنایع معدنی
وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با اشاره به اینکه ظرفیت صنایع معدنی ایران ۲۲ میلیارد دلار است،‌ گفت: در بخش‌های مختلف مانند فولاد،‌ مس و آلومینیوم نیز ظرفیت‌های زیاد در کشور وجود دارد.
رشد متوسط ۱۰ درصدی تولیدات بخش معدن وصنایع معدنی
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
رشد متوسط ۱۰ درصدی تولیدات بخش معدن وصنایع معدنی
جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت در ارتباط با ۱۲ کالای منتخب بخش معدن و صنایع معدنی در دوره ۹ ماهه امسال (منتهی به آذر) گویای رشد متوسط ۱۰ درصدی تولید نسبت به دوره مشابه در سال گذشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
آخرین وضعیت صنعت از نگاه وزیر
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت حمایت از ارکان رونق تولید، از روند افزایشی تولیدات صنعتی، معدنی و کشاورزی در کشور به‌عنوان بخش مولد اقتصاد در 10 ماهه امسال خبر داد و اضافه کرد: گروه صنعت براساس آمار مرکز ملی آمار ایران در ۶ ماه اول امسال شاهد رشد مثبت ۴ درصد بوده است که نسبت به شاخص سال گذشته از رشد بالایی برخوردار بوده که این امر نشانگر تلاش‌های مثمرثمر بخش اقتصادی و تحقق برنامه‌های راهبردی دولت و وزارت صمت در رفع موانع تولید است.وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه با اشاره به برخی دیگر از شاخص‌های توسعه صنعتی کشور گفت: با تمهیدات انجام شده خوشبختانه در حوزه تامین و ذخایر کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم و این روند با تدابیر لازم تداوم خواهد …
یک چهارم صادرات غیرنفتی کشور در انحصار معادن و صنایع معدنی
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
یک چهارم صادرات غیرنفتی کشور در انحصار معادن و صنایع معدنی
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح طرح پایلوت استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: هم اکنون ارزش تولیدات معدنی و صنایع معدنی کشور بالغ بر ۲۲ میلیارد دلار است که در همین راستا بیش از ۱۰ میلیارد دلار صادرات در این حوزه انجام شده است.
تبدیل تعرفه‌ها به میانگین جهانی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
تبدیل تعرفه‌ها به میانگین جهانی
پرواضح است که موضوع نرخ صفر و معافیت مالیاتی در لایحه بودجه سال 99 کل کشور که از سوی سازمان برنامه و بودجه در سال‌جاری تنظیم و منتشر شد، به‌صورت جدی مورد محدودیت قرار گرفته و شروطی برای آن اعمال شده که قطع به یقین مورد استقبال تولیدکنندگان صادرات‌محور نخواهد بود، چراکه معافیت مالیاتی ذاتا ارتباط مفهومی مشترکی با تعهد ارزی ندارد. در حالی که کارشناسان و تصمیم‌سازان در نگاه خود ذیل لایحه بودجه 99، این دو را عاملی مشترک و در ارتباط دوسویه تعریف کرده‌‌اند. مگر ممکن است تعهد ارزی برای تولید صادراتی در شرایطی که در ماه‌های آتی بخش عظیمی از فعالیت‌های نساجی، صنعتی و معدنی کشور به واسطه تحریم‌های اخیر با چالش مواجه شده است به‌موقع و بر اساس فاکتورهای زمان‌بندی شده صورت پذیرد؟ صراحتا پاسخ این پرسش منفی …
جایگاه معدن و صنایع معدنی در تجارت خارجی
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
جایگاه معدن و صنایع معدنی در تجارت خارجی
بررسی آمارهای رسمی تجارت خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی با بررسی شماری از اقلام فهرست شده در سال گذشته گویای آن است که زنجیره فولاد و تولیدات مرتبط با آن رتبه نخست را به خود اختصاص داده و در واقع سهم بیش از ۴۴ درصدی را نسبت به مجموع صادرات این بخش دارا بوده است.
جایگاه ایران در صادرات معدنی
۱۳۹۸-۱۰-۰۵
جایگاه ایران در صادرات معدنی
براساس آمار صادرات غیر نفتی سهم بخش معدن و صنایع معدنی به 21 درصد یعنی بیش از یک پنجم سهم کل صادرات غیر نفتی رسیده است. آمارها حاکی از آن است که تولیدات صنایع معدنی ایران در هفت ماهه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد همراه بوده است و در زمینه تولید فولاد خام رشدی دو برابر رشد جهانی داشته است.
رشد ۱۶.۷ درصدی صدور جواز تاسیس تولیدات منتخب
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
رشد ۱۶.۷ درصدی صدور جواز تاسیس تولیدات منتخب
وزیر صمت با بیان اینکه صدور پروانه بهره برداری در ۸ ماهه امسال، ۵.۹ درصد رشد داشته و جواز تاسیس با ۱۶.۷ درصد افزایش مواجه بوده است، از سرمایه گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری در صنایع معدنی خبرداد.
صادرات بخش معدن ۷ درصد رشد یافت
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / صادرات / اتاق بازرگانی ایران / فولاد
صادرات بخش معدن ۷ درصد رشد یافت
تهران – ایرنا- صادرات مواد و تولیدات معدنی در مدت هفت ماهه امسال از نظر وزنی و ارزشی نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۷.۲ و ۶.۱ درصد رشد داشته است.
بیشتر محصولات منتخب معدنی افزایش تولید داشته‌اند
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / معدن / محصولات معدنی / تولیدات معدنی / وزارت صنعت، معدن و تجارت
بیشتر محصولات منتخب معدنی افزایش تولید داشته‌اند
در هفت ماهه امسال بیشتر محصولات منتخب معدنی تولید شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش تولید داشته‌اند.
احیای معادن کوچک مقیاس با رویکرد رفع موانع و تامین مالی
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ایمیدرو / صنعت و معدن / استخراج معدن / درآمد معدنی / قانون اساسی
احیای معادن کوچک مقیاس با رویکرد رفع موانع و تامین مالی
تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: اجرای طرح احیای معادن کوچک مقیاس با رویکرد رفع موانع و مشکلات ادارای، تامین مالی، ایجاد وتوسعه بازار تولیدات معدنی ، امور حقوقی و مشاوره ای مورد توجه است.
اعتراض به محدودیت‌های تجاری
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
اعتراض به محدودیت‌های تجاری
رئیس اتاق ایران به محدودیت‌های تجاری اعتراض کرد و در نامه‌ای به وزیر صمت خواستار لغو عوارض صادرات تولیدات معدنی شد. خرداد سال قبل بود که شورای اقتصاد، وضع عوارض بر صادرات مواد معدنی خام را تصویب کرد؛ براساس این مصوبه مقرر شد عوارض دریافتی برای سال اول (1397) پنج درصد، سال دوم (1398) هشت درصد و سال سوم (1399) 10 درصد اعمال شود. اما سیاست‌گذاران وزارت صمت یکباره تصمیم تازه‌ای در این خصوص اتخاذ و عوارض صادرات مواد خام معدنی را 25 درصد تعیین کردند.
صادرات مواد معدنی به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد/ ارزش ۲۲ میلیارد دلاری تولیدات مواد معدنی
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
صادرات مواد معدنی به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد/ ارزش ۲۲ میلیارد دلاری تولیدات مواد معدنی
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در سال جاری ارزش تولیدات مواد معدنی کشور ۲۲ میلیارد دلار خواهد شد، گفت: آمار و ارقام ۶ ماهه نشان می دهد به صادرات ۱۰ میلیارد دلاری در سال جاری خواهیم رسید.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
مواد معدنی | ارزش تولیدات کشور ۲۲ میلیارد دلار خواهد شد
شفقنا اقتصادی_ معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به روند رو به رشد فعالیت‌های معدنی گفت: در سال جاری ارزش تولیدات مواد معدنی کشور ۲۲ میلیارد دلار خواهد شد. ایسنا نوشت: جعفر سرقینی در جلسه شورای عالی معادن در تبریز با اشاره به این‌که پارسال ۲۰ میلیارد دلار ارزش تولیدات صنایع […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / منطقه هرمزگان / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان
صادرات بیش از هفتصد میلیون دلار از تولیدات منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون انواع محصول تولیدی به ارزش ۷۱۰ میلیون دلار از منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس صادر شده است.
تولید ۵ میلیون تن ماده معدنی در همدان
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / تولیدات معدنی / سیلیس / استانی-اقتصادی / گندله سنگ آهن / صنعت،معدن و تجارت همدان / مواد معدنی
تولید ۵ میلیون تن ماده معدنی در همدان
معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از افزایش تولیدات معدنی در شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: طی این مدت حدود پنج میلیون تن ماده معدنی در استان همدان تولید شده است.
۸۵ درصد از اشتغال معادن کشور مربوط به معادن کوچک است
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / صنعت و معدن / وزارت صنعت معدن و تجارت / معادن / اصفهان
۸۵ درصد از اشتغال معادن کشور مربوط به معادن کوچک است
اصفهان- ایرنا- مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: ۸۵ درصد از سهم اشتغال معادن و ۶۵ درصد از تولیدات معدنی کشور را معادن کوچک به خود اختصاص داده‌اند.
چراغ سبز تولیدات صنایع معدنی در نیمه نخست ۹۸
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / صنعت و معدن / استخراج معدن / فولاد
چراغ سبز تولیدات صنایع معدنی در نیمه نخست ۹۸
تهران- ایرنا- بررسی عملکرد شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در ۶ ماهه ۹۸ گویای رشد تولید در بخش‌های کنسانتره سنگ آهن و آهن اسفنجی و افت اندک گندله در مقایسه با مدت مشابه است، در عین حال اغلب واحدهای تولیدی نیز با رشد مثبت، چراغ سبز را روشن کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
تولیدات معدنی مازندران هم‌ردیف نفت درآمدزاست
  مازندران با داشتن معادنی همچون فلورین، زغال‌سنگ(حرارتی و کُک شو)، سنگ آهن، شن و ماسه، روی، سرب، پوکه معدنی، سیلیس، سنگ‌های تزیینی و مرمریت دارای مواد معدنی متنوعی بوده که در برخی از این تولیدات دارای رتبه‌های نخستین کشور است. به گزارش ایسنا، با توجه به ارتباط نزدیک و پیوسته تولیدات معدنی این استان در تامین مواد اولیه و خام مورد نیاز بخش‎های مختلف صنعتی و تولیدی کشور لزوم توجه به این بخش حائز اهمیت است. یک کارشناس مهندسی صنایع معتقد است؛ معدن و صنایع معدنی استان ظرفیت درآمدزایی و ارزآوری هم‌ردیف …
تولید ۲۰ میلیارد دلاری معادن و صنایع معدنی/ لفظ
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / فولاد / وزیر صنعت، معدن و تجارت
تولید ۲۰ میلیارد دلاری معادن و صنایع معدنی/ لفظ "تحریم داخلی" را به کار نبریم
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش تولیدات معدن و صنایع معدنی سال گذشته ۲۰ میلیارد دلار بوده است. در هشت ماهه سال میلادی نیز بیش از ۱۷ میلیون تن فولاد تولید شده است.
انتظار داریم تولیدات فولاد کشور به ۲۸ میلیون تن برسد
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
انتظار داریم تولیدات فولاد کشور به ۲۸ میلیون تن برسد
معاون امور معدنی و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: با تامین مواد اولیه معدنی مورد نیاز، انتظار داریم تولیدات فولاد کشور به ۲۸ میلیون تن برسد که با پیگیری های لازم حتماً به این عدد خواهیم رسید.
صف تقاضا برای کار صنعتی
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
صف تقاضا برای کار صنعتی
روند صدور جواز در میانه تابستان سال جاری همچنان گرم ماند؛ گرمایی که در تولیدات صنعتی نیز قابل لمس است. داده‌های اعلام شده از روند مجوزدهی تا پایان مردادماه سال جاری نشان‌دهنده رشد بیش از 18درصدی درخواست برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی است. این روند مثبت در وضعیت تولید کالاهای منتخب صنعتی نیز دیده شد؛ به‌طوری‌که براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت زمان مورد بررسی و از میان 57 کالای منتخب ارزیابی شده، 36 کالای منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی رشد تولید را ثبت کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
کنترل صادرات با هدف جلوگیری از وابستگی خارجی
وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌تازگی با تاکید بر تأسی این وزارتخانه به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر قابلیت جایگزینی بخش معدن با نفت از آمارهای مثبت این بخش در سال گذشته خبر داده است. بر مبنای آمارهای اعلام‌شده، ارزش تولیدات بخش معدن و صنایع معدنی در سال گذشته...
آغاز انقلاب معدنی / معادن بهترین جایگزین نفت
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / وزیر صنعت، معدن و تجارت / ایمیدرو / اکتشافات / معدن
آغاز انقلاب معدنی / معادن بهترین جایگزین نفت
طبق اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، در سال رونق تولید در شرایطی که استفاده همچنان از نفت در بودجه جاری آفت است؛ معادن و صنایع معدنی ایران می‌توانند بهترین جایگزین برای درآمدهای نفتی ما باشند. امروزه ارزش تولیدات صنایع معدنی ما حداقل 20 میلیارد دلار است، بنابراین اولویت دولت در بخش معدن کشور، اکتشاف است.
وزیر صنعت دلیل افزایش تعرفه صادرات معدن را توقف خام فروشی اعلام کرد
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
وزیر صنعت دلیل افزایش تعرفه صادرات معدن را توقف خام فروشی اعلام کرد
وزیر صنعت گفت: با اصلاح تعرفه صادراتی شاهد ایجاد روندی مثبت در حجم تولیدات صنایع معدنی در داخل خواهیم بود.
رونق تولید با سولفات سدیم در سمنان
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
رونق تولید با سولفات سدیم در سمنان
ایرنا-سمنان- کارخانجات تولیدات شرکت املاح معدنی ایران (سهامی عام ) واقع در آرادان استان سمنان واقع شده است و بزرگترین تولید کننده سولفات سدیم در خاورمیانه و نمک استاندارد در ایران می‌باشد. ظرفیت تولید پودر سولفات سدیم این شرکت 190 هزار تن و تولید نمک تصفیه آن 65 هزار تن در سال است. عکاسعابد میرمعصومی
۱۳۹۸/۰۶/۱۰
انقلاب بازیافت در صنعت پتروشیمی
امروزه موضوع حفاظت از محیط‌زیست و قوانین و مقررات زیست‌محیطی که در حوزه تولیدات صنعتی و معدنی وضع شده به یکی از مهم‌ترین تاکیدات فعالان محیط‌زیست، دولت‌ها و دست‌اندرکاران حوزه تولید تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
بازی برد-برد برای هنر و صنعت؟
فاطمه امین‌الرعایاحتما اصطلاحات «صنعت سینما» یا «صنعت موسیقی» به گوش‌تان خورده است اما شاید ورود صنعت به دیگر شاخه‌های هنری کمی ناآشنا باشد، اما این روزها صنعت تقریبا بخش جدانشدنی از هر پدیده‌ای است، حتی هنر! اما آیا صنعتی‏شدن هنر در نهایت به رشد و ارتقاء هنر می‌انجامد یا آن را تبدیل به کالایی فاقد وجوه زیبایی‌شناسی خواهد کرد؟به تازگی جمعی از هنرمندان و روسای انجمن‌های هنری با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن دیدار و دغدغه‌های‏شان را بیان کردند. در این دیدار رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌ نکته که «فرهنگ و هنر باید به کمک صنعت بشتابد» تاکید کرد مسائلی مانند فرهنگ‌سازی در شرایط تحریم، تولید ملی و یا موضوعاتی از این قبیل بدون زبان هنر ماندگار نمی‌شود. رحمانی وزیر صمت افزود: به طور …
ارزش بالای تولیدات معادن کوچک‌مقیاس/سهم ۳۰ درصدی در ارزش افزوده
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / جعفر سرقینی / وزارت صنعت معدن و تجارت / معادن
ارزش بالای تولیدات معادن کوچک‌مقیاس/سهم ۳۰ درصدی در ارزش افزوده
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: ۳۰ درصد از ارزش افزوده بخش معدن مربوط به معادن کوچک مقیاس است که ۷۰ درصد اشتغال این حوزه را بر عهده دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
رشد 26درصدی تولید کاتد در 4ماهه نخست امسال
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به عملکرد عالی تولید شرکت مس طی 4 ماهه نخست سال جاری گفت: این شرکت تا پایان تیرماه موفق به ثبت رشد 26درصدی تولید کاتد مس شد. بر این اساس میزان تولید این محصول با افزایش 18هزار تنی نسبت به برنامه به 90 هزار 500 تن رسید. به گزارش مس پرس، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس با اعلام این خبر افزود: علاوه بر این بررسی عملکرد ماهانه فملی نشان می‌دهد که این شرکت در تیرماه با رشد 22درصدی نسبت به برنامه 23 هزار تن کاتد تولید کرده است.سعدمحمدی با تاکید بر این‌که در سال جاری تمام برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مبتنی بر خلق رکورد تازه‌ای در تولید کاتد است گفت: این شرکت طی 4ماهه نخست سال جاری 117هزار و 563 تن آند تولید کرده که نسبت به برنامه 89 هزار 381تنی رشدی 17 درصدی داشته است. همچنین …
موانع تولید در استان سمنان/ ضرورت اصلاح قوانین و تحقق شعار سال
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / رونق تولید / اتاق بازرگانی سمنان / علی اصغر جمعه ای / استانداری سمنان / سرمایه گذاری / قانون رفع موانع تولید / شهرک صنعتی / صنعت، معدن وتجارت سمنان / حشمت الله عسگری / مشکل واحدهای تولیدی
موانع تولید در استان سمنان/ ضرورت اصلاح قوانین و تحقق شعار سال
سمنان - استان سمنان در زمینه تولیدات صنعتی، معدنی و کشاورزی دارای ظرفیت‌های فراوانی است اما در این بین موانعی هم هستند که کار تولید و تحقق شعار سال را مختل می‌کنند.
معاون وزیر صنعت: صادرات صنایع معدنی با وجود تحریم ها افزایش داشت
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / صادرات / صنعت و معدن / جعفر سرقینی
معاون وزیر صنعت: صادرات صنایع معدنی با وجود تحریم ها افزایش داشت
زنجان- ایرنا- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صادرات صنایع معدنی با وجود تمام تحریم‌ها و فشارها در سال‌های اخیر افزایش داشته است، گفت: تولیدات معدنی کشور در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به ترتیب ۲۲ و ۲۵ میلیون تُن بود و برای سال جاری نیز ۳۰ میلیون تن هدفگذاری شده است.
کاهش قیمت تمام شده تولیدات معدنی با کمک مراکز تحقیقاتی
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
کاهش قیمت تمام شده تولیدات معدنی با کمک مراکز تحقیقاتی
رئیس خانه معدن گفت: حضور مراکز تحقیقاتی در کنار بخش معدن، قیمت تمام شده تولیدات این بخش را کاهش می‌دهد.
کارنامه تولید در سال97
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
کارنامه تولید در سال97
کارنامه تولیدات صنعتی و معدنی در سال 97 منتشر شد. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بخش صنعت سال گذشته را با افت قابل توجه تولید سپری کرد و تولید محصولات منتخب معدنی نیز هر چند در این سال کارنامه قابل توجهی نداشتند، اما این گروه توانست با رشد اندک این سال را سپری کند. پرونده تولید در سال گذشته در حالی با رکود تولیدات صنعتی و معدنی بسته شد که شاخص مدیران خرید (شامخ) در دو ماه پایانی سال جاری تصویر متفاوتی از این شاخص ارائه کرده بود؛ تصویری که از بهبود وضعیت تولید حکایت داشت.
تحریم ها تولیدات داخلی را افزایش داده
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
تحریم ها تولیدات داخلی را افزایش داده
مجتمع معدنی صنعتی گل گهر سیرجان بزرگترین معدن سنگ آهن خاورمیانه است؛ که امروزه علی رغم تحریم ها بیش از پیش در حال انجام فعالیت است و یکی از مهمترین معادن تامین کننده ی سنگ آهن و نیاز های کشور است.
ثبت رکوردهای جدید در تولیدات معدنی و کاتد کشور/ ثبات قیمت در بازار جهانی مس
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
ثبت رکوردهای جدید در تولیدات معدنی و کاتد کشور/ ثبات قیمت در بازار جهانی مس
ایلنا: تحلیل‌گر اقتصادی بازار مس، از مازاد عرضه مس در جهان خبر داد و گفت: سال گذشته تصور می‌شد که بازار جهانی به سمت کسری عرضه پیش خواهد رفت؛ ولی آخرین گزارش (ICSG) نشان داد که واحدهای معدنی نوپا و افت نرخ رشد تقاضا باعث شده‌اند که بازار در شرایط مازاد عرضه باشد.
سیمای تولید 44 کالای منتخب
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
سیمای تولید 44 کالای منتخب
کارنامه تولیدات صنعتی و معدنی تا پایان نیمه زمستان سال 97 منتشر شد. ارزیابی 11 ماهه محصولات منتخب این دو بخش در سال گذشته، اگرچه از افت تولید محصولات صنعتی و معدنی حکایت دارد،‌ اما تصویری که مدیران صنعتی از وضعیت تولید در دو ماه پایانی سال گذشته ارائه داده‌اند از بهبود وضعیت تولید حکایت دارد.
افزایش 51/1 درصدی ارزش تولیدات معدنی کشور
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
افزایش 51/1 درصدی ارزش تولیدات معدنی کشور
مرکز آمار ایران ارزش تولیدات معدنی کشور در سال گذشته را با ۵۱.۱ درصد رشد نسبت به سال ۹۵، ۸۴۷۵۱ میلیارد ریال اعلام کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
ارزش تولیدات معدنی کشور ۵۱.۱ درصد افزایش یافت
مرکز آمار ارزش تولیدات معدنی کشور در سال گذشته را با ۵۱.۱ درصد رشد نسبت به سال ۹۵، ۸۴۷۵۱ میلیارد ریال اعلام کرد.
صادرات 8 میلیارد دلاری محصولات معدنی / افزایش عوارض خام فروشی مواد معدنی
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
صادرات 8 میلیارد دلاری محصولات معدنی / افزایش عوارض خام فروشی مواد معدنی
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولیدات معدن و صنایع معدنی کشور 20 میلیارد دلار است که از این میزان 8 میلیارد دلار آن صادر می‌شود.
8 میلیارد دلار ارزآوری محصولات معدنی ایران بوده است/ بومی گزینی اولویت استخدام در صنایع 
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
8 میلیارد دلار ارزآوری محصولات معدنی ایران بوده است/ بومی گزینی اولویت استخدام در صنایع 
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ارزش تولیدات معدن و صنایع معدنی کشور به بیش از20 میلیارد دلار رسیده و تنها امسال محصولات معدنی بالغ بر 8 میلیارد دلار ارزآوری داشته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •