چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
خرید و فروش سهام
افزایش عمق بازار در یک سال اخیر
۲ ساعت قبل / احسان عسکری / توسعه صادرات / آزادسازی سهام عدالت / بازار سرمایه
افزایش عمق بازار در یک سال اخیر
عسکری، معاون سرمایه گذاری و توسعه بازار تامین سرمایه امید، تاثیر آزادسازی سهام عدالت و قابلیت معامله آن را بر روند بازار و صف های خرید و فروش مهم ارزیابی کرد.
چگونه سهام بخریم تا کمتر ضرر کنیم؟؛ خرید پلکانی و حد ضرر دو اصل مهم برای خریداران سهام
۵ ساعت قبل / خرید پلکانی / حد ضرر / بازار سرمایه / آموزش بورسی
چگونه سهام بخریم تا کمتر ضرر کنیم؟؛ خرید پلکانی و حد ضرر دو اصل مهم برای خریداران سهام
سهامداران با تجربه‌های بازار می‌گویند که سهامداران تازه وارد برعکس اصول و فنون بازار سرمایه عمل می‌کنند. آن‌ها دو تا عنوان تحلیل تکنیکال و بنیادی را یاد گرفتند و فقط بر اساس آن‌ها اقدام به خرید و فروش سهم می‌کنند در حالی که بازار اصول و فنونی دارد.
۱۲ ساعت قبل
چراغ سبز وزارت نفت به عرضه سهام پالایشگاه‌ها
 عرضه باقیمانده بلوک سهام متعلق به دولت در سه شرکت پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان را نیز مصوب کرد؛ لذا بر همین اساس آگهی عرضه عمده و بلوکی سهام این شرکت‌ها هفته گذشته منتشر شده که پس از هماهنگی با بورس تاریخ دقیق عرضه آن در بازار سرمایه مشخص خواهد شد. سازمان خصوصی‌سازی مجری مصوبات هیات محترم واگذاری است و چنانچه در این خصوص مصوبه جدیدی به این سازمان ابلاغ شود بر آن اساس اقدام خواهد شد. همچنین زنگنه وزیر نفت درباره برخی شائبه‌ها مبنی بر مخالفت وزارت نفت با عرضه سهام پالایشگاه‌ها در بورس تحت عنوانETF، گفته است؛ وزارت نفت با ارایه سهام پالایشگاه‌ها در بورس نه تنها مخالف نیست بلکه موافق نیز هست. در ابتدا قرار بود این سهام به صورت ETF عرضه شود سپس به عرضه بلوکی تغییر …
۱۲ ساعت قبل
بورس، لنگرگاه نفتکش‌ها
«گشایش اقتصادی» اسم رمز دولت برای امید دادن به شهروندانی است که دهک‌های قابل‌ توجهی از آنان زیر چرخ دنده‌های تورم، بیکاری و هزار و یک مصیبت اقتصادی قد خم کرده‌اند. از کارگرانی که برخی از آنان قریب به ۵۰ روز است که در اعتراض به سر می‌برند تا کسانی که برای خرید یک قرص نان باید کارت ملی یا حتی کارت دریافت یارانه‌شان را گرو نانوایی بگذارند. در این اوضاع و احوال اقتصاد تحریمی که اضافه شدن کرونا به آن ترکیب بغرنج و بن‌بست‌گونه‌ای را به وجود آورده، رییس‌جمهوری و اعضای هیات دولت پس از مدت‌ها مانور رسانه‌ای درباره آزادسازی سهام عدالت و عرضه سهام در بورس از یک گشایش اقتصادی صحبت می‌کنند؛ گشایشی که از هفته گذشته بحث از آن آغاز …
شناورسازی مقررات بازار!
۱۳ ساعت قبل
شناورسازی مقررات بازار!
بازار سرمایه کشور درحال سپری کردن روزهایی است که شاید خوش‌بین‌ترین فعال بازار هم پیش‌بینی درستی از ورود این چنین حجم بالایی از نقدینگی به بورس را نداشت. به‌طوری‌که ارزش بازار سرمایه ایران از ابتدای سال 1398 تاکنون بیش از 10 برابر شده است. با این وجود بازار سهام همچنان خود را مستعد رشد نشان می‌دهد و ارزش این بازار از ابتدای امسال تاکنون بعد از رشد بیش از چهار برابری به حدود 7500 هزار میلیارد تومان رسیده است. از سوی دیگر تعداد فعالان بازار به حدود 15 میلیون نفر رسیده که این حجم از مشارکت‌کنندگان در بازار، اهمیت بازار سهام را به وضوح نشان می‌دهند. به گونه‌ای که خرید و فروش سهام به بحث روز جامعه، شبکه‌های رسانه‌ای و خبری تبدیل شده است.
عرضه دارا دوم روی قیمت ها تاثیر ندارد/ درگیر هیجانات نشوید
۲۵ ساعت قبل / محسن خدابخش / دارا دوم / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار
عرضه دارا دوم روی قیمت ها تاثیر ندارد/ درگیر هیجانات نشوید
خدابخش، مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: قیمت سهام شرکت ها متاثر از عوامل بنیادی است و سرمایه گذاران باید با تحلیل صورت های مالی شرکت ها، طرح های توسعه ای، میزان تولید و فروش و ... اقدام به تصمیم گیری در خصوص خرید و فروش سهام کنند.
۳ روز قبل
بورس‌بازی شبانه اشباح
پای اشباح هم به بازار سرمایه باز شد، اما با تایم معاملاتی متفاوت! حساب کاربری «بورس‌باز» با تیتر «فعالیت اشباح در بورس ایران» ویدئویی از خرید و فروش سهام در ساعت‌های ابتدایی روز شنبه که تعطیل رسمی بود، منتشر کرد و نوشت: «این فیلم رو ساعت ۲ شب گرفتن اشباح دارن تو بورس خرید و فروش می‌کنن.»
امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت برای همه
۴ روز قبل / خرید و فروش سهام عدالت
امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت برای همه
مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار کشور با اشاره به امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت از این هفته گفت: کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند نیز می توانند در سامانه تغییر وضعیت دهند و سهام خود را بفروشند.
۱۰شرکت بزرگ بورس با بیشترین ارزش بازار
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / بازار بورس
۱۰شرکت بزرگ بورس با بیشترین ارزش بازار
در بازار بورس ایران که طی ماه های اخیر رشد خیره کننده ای داشته برخی شرکت‌ها را می توان ابرشرکت هایی با ارزش بازار هنگفت به شمار آورد و خرید و فروش سهام این شرکت ها برای سرمایه گذاران از جذابیت خاصی برخوردار است.
پیش‌گشایش بورس دوشنبه ۱۳ مرداد / کدام نمادها بیشترین صف خرید را دارند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بازار سهام / بورس / پیش‌گشایش
پیش‌گشایش بورس دوشنبه ۱۳ مرداد / کدام نمادها بیشترین صف خرید را دارند؟
در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز دوشنبه، برخی نمادهای گروه بانکی با فشار عرضه شدید و صف فروش مواجه هستند و نماد پترول بیشتری متقاضی خرید را دارد. نوشته پیش‌گشایش بورس دوشنبه ۱۳ مرداد / کدام نمادها بیشترین صف خرید را دارند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
جذابیت بیمه‌های عمر به شرط فوت، نه به شرط زندگی
یک تحلیلگر صنعت بیمه با اشاره به اینکه هدف بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در اصل سرمایه‌گذاری است، می‌گوید: همه می‌دانیم که در ایران برای سرمایه گذاری هیچ راهی مطمئن‌تر و پر بازده‌تر از ورود به بازار‌های سکه و طلا، زمین و مستغلات، خودرو و بورس نیست پس در نتیجه استقبالی از این نوع خدمات بیمه نمی‌شود.این روز‌ها اخباری از جنس قیمت روز سکه و طلا، نام‫نویسی محصولات ایران خودرو و سایپا، گران شدن ارز، بهای انواع گوشی، تغییرات سود بانکی، خرید و فروش املاک یا جابه‌جایی شاخص سهام هر قدر هم که مهم و خواندنی باشند باز هم دلیل نمی‌شود که از کنار اخبار مربوط به بیمه‌های عمر و زندگی شرکت‌های بیمه بازرگانی بی‌تفاوت عبور کنیم.به گزارش اقتصاد۲۴، گسترش نفوذ بیمه‌های زندگی یکی از اهداف تعیین شده در قانون برنامه ششم توسعه …
شناسایی کانون‌های بورس‌بازی
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
شناسایی کانون‌های بورس‌بازی
صعود مداوم شاخص‌ها در ماه‌های اخیر منجر به تغییر سبک معامله‌گری در بورس شده؛ چنان که همزمان با تغییر طیف معامله‌گران تالار شیشه‌ای، معیارهای مربوط به نوع معاملات و گزینش سهام نیز به کلی دگرگون شده است. مطالعات میدانی «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد: در دوره اخیر سنجش اندازه صف‌های خرید و فروش به مهم‌ترین سیگنال برای ورود و خروج سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. در این میان محاسبات آماری حاکی است: چهار گروه فرآورده‌های نفتی، محصولات چرمی، خودرو و ساخت قطعات و اطلاعات و ارتباطات، بیشترین سهام قفل، در صف خرید را داشته‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
چرا بورس کماکان پیشتازی می‌کند؟
بورس به بازاری جذاب تبدیل شده که میلیون‌ها ایرانی را تشویق به سرمایه‌گذاری در آن کرده است.به گزارش ایسنا، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز ۲۸ ژوئن با اشاره به خروج آمریکا از برجام و شیوع کرونا گفت: فشار اقتصادی از سال ۲۰۱۸ شروع شد و ما اکنون ما با فشار اقتصادی محسوسی مواجه هستیم.در طول دو هفته اخیر ارزش ریال در برابر دلار کاهش پیدا کرد. اوت سال قبل نرخ برابری دلار معادل ۱۱۱ هزار ریال بود اما اخیرا دلار از ۲۲۳ هزار ریال نیز عبور کرد. به گفته عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران، از زمان انقلاب سال ۱۹۷۹ تاکنون ارزش ریال در برابر دلار ۳۵۰۰ برابر کاهش یافته است. این کاهش ارزش ریال روی زندگی ایرانیان به ویژه طبقات پایین درآمدی تاثیر گذاشته است.در همین حال، شاخص بورس تهران در حال صعود سریع است و از …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بازار بورس / بورس / سهام / معاملات بورس
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بازار سهام + جدول
اقتصاد آنلاین نوشت: در ساعت ۹:۵۰ جمع صف‌های خرید به حدود هشت هزار و ۵۰ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به شش هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان می‌رسد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
با خدمات غیرحضوری بانک مهر ایران، دیگر به شعبه مراجعه نکنید
هم‌زمان با شیوع بیماری کرونا و توصیه مراجع بهداشتی درخصوص کاهش تردد در سطح شهر و مراجعه به امکان عمومی، بانک قرض الحسنه مهرایران از تمام شهروندان درخواست می‌کند تا با استفاده از خدمات آنلاین این بانک، ریسک ابتلا به بیماری کرونا را کاهش دهند.به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرا یران، در این راستا همه مشتریان بانک مهرایران می توانند از مجموعه گسترده خدمات غیرحضوری و اپلیکیشن موبایل بانک مهریران تمامی عملیات بانکی خود را انجام دهند.برای افتتاح حساب به کمک اپلیکیشن مهریران، به کمتر از ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارید. بنابراین نه تنها در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی می‌کنید، بلکه ضمن حفظ آرامش، مراقب سلامتی خود و اطرافیانتان نیز هستید.تمام مراحل افتتاح حساب با استفاده از امن‌ترین روش‌ها و در سریع‌ترین …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
موتور نقدینگی در همه بازارها
در روزهای گذشته شاهد نوسانات زیادی در بازار سهام بودیم؛ معاملات همراه با هیجانات زیاد و تبدیل صف‌های فروش به صف‌های خرید و بالعکس. اختلاف قیمتی بین آخرین قیمت با قیمت‌های پایانی سهم‌ها. چه عواملی باعث ایجاد و تشدید نوسانات این روزهای بازار سهام شده است ؟
ببینید | بازار داغ خرید و فروش سهام زیر درخت «مال‌استریت»
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بورس / استان کهگیلویه وبویراحمد
ببینید | بازار داغ خرید و فروش سهام زیر درخت «مال‌استریت»
تلویزیون روستایی در کهکیلویه و بویر احمد را نشان میدهد که روزها جوانان و مردمش مدام با موبایلشان سهام خرید و فروش می‌کنند و در دو سه ماه پولشان دو سه برابر شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دارندگان سهام عدالت کارت اعتباری می‌گیرند
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید با نهایی شدن طرح پیشنهادی، دارندگان سهام عدالت کارت اعتباری دریافت خواهند کرد.به گزارش ایسنا، حسین سلاح‌ورزی ضمن تایید این خبر گفت: بحث در رابطه با اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت از مدت‌ها پیش مطرح شده بود که سر انجام با نهایی شدن بحث‌ها و جمع‫بندی در رابطه با آن، به تصویب نهایی رسید.او پیش‌بینی کرد با نهایی شدن این مصوبه، اجرای آن و جزئیات مربوط به اعطای این کارت‌ها به صاحبان سهام عدالت به زودی در دستور کار قرار بگیرد.نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران درباره نقش بخش خصوصی در اجرای این طرح نیز اظهار کرد: بحث تصویب و پیگیری این کارت‌ها مربوط به بخش خصوصی نیست و نهادهای تصمیم‫گیر و اجرایی کشور باید در رابطه با آن تصمیم‫گیری می‌کردند اما بخش خصوصی مانند …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
رقص سرمایه‌های خانگی در بازار هزاررنگ
زهرا رستگارمقدم ـ روزنامه‌نگار از صبح که چشم باز می‌کند، تلفن همراهش را روشن کرده و با کد بورسی جدیدی که گرفته، سامانه را بالا و پایین می‌کند. ساعت 8صبح وقت خرید و فروش است. مهرناز می‌گوید از فروردین‌ماه امسال همه اعضای خانواده‌اش پول‌هایشان را روانه بازار بورس کرده‌اند. خودش سررشته‌ای در خرید و فروش سهام ندارد، اما هستند خویشاوندانی که بخواهند در این‌باره کمکش کنند. معتقد است؛ حالا اندک اندوخته هر کدام‌شان حداقل کمتر آب می‌رود. با شیوع ویروس کرونا و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی که به قرنطینه عده‌ای …
تالار بورس «مال استریت» زیر درخت کنار
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سازمان بورس و اوراق بهادار
تالار بورس «مال استریت» زیر درخت کنار
تهران - ایرنا - «مال ملا» در 4 کیلومتری شهر لنده واقع دراستان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد. مانند بسیاری دیگر از روستاهای ایران فعالیت‌های روزمره مردم کشاورزی و دامداری است اما علاوه بر آن در بازار بورس هم به خرید و فروش سهام مشغولند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
کارت اعتباری سهام عدالت هفته آینده ارائه می‌شود
توسعه ایرانی- نائب رییس اول اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران از ارائه کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت از هفته آینده، خبر داد.  حسین سلاح ورزی روز جمعه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «از هفته بعد با حمایت و موافقت دولت و بانک مرکزی، کارت اعتباری در اختیار دارندگان سهام عدالت قرار می‌گیرد.»  وی افزود: با این تصمیم سهامداران مجبور به فروش زودهنگام سهام با ارزش خود نیستند و بورس هم از تلاطم و نوسان در امان می‌ماند.  اعطای کارت اعتباری به مشمولین سهام عدالت از جمله تصمیماتی است که بعد از جلسه شورای هماهنگی اقتصادی رئیس جمهوری و اعلام رئیس کل بانک مرکزی اتخاذ شد تا در اختیار مشمولان سهام عدالت قرار گیرد. با توجه به این تصمیم اتخاذ شده مشمولان سهام …
عقب‌نشینی ۲۷ درصدی ارزش معاملات در بورس مازندران
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / مازندران / سرمایه گذاری / بورس
عقب‌نشینی ۲۷ درصدی ارزش معاملات در بورس مازندران
ساری - ایرنا - فعالان بازار سرمایه مازندران در آخرین هفته تیر ماه در بورس منطقه‌ای استان حدود پنج هزار میلیارد ریال سهام خرید و فروش کردند که نسبت به هفته گذشته ۲۷ درصد کمتر است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
صالحی مرد کتمان است
سومین جلسه دادگاه برخی  مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد. پس از تفهیم اتهام از سوی قاضی مسعودی‌مقام، شاه‌محمدی نماینده دادستان اقاریر متهمان پرونده را مطرح کرد. به‌ گفته نماینده دادستان دفتری که صالحی، معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی بعد از ظهر‌ها در آن حاضر می‌شد، یک دفتر کاملا پوششی برای ارتباط نامتعارف و ناصحیح با کارگزاران بانک مرکزی بوده است. صالحی مدعی بود کارگزار بورس است. او پول‌ها را از افراد اخذ می‌کرد و به‌ نام خود عمده سرمایه‌گذاری‌ها را در بورس انجام می‌داد. در یک مورد حسین‌زاده که برای سرمایه‌گذاری در بورس پول خود را به صالحی داده بود، اظهار می‌دارد که وقتی پول خود را از …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
«سمگا» جزو 20 شرکت نخست فرابورس به لحاظ ارزش معاملات
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (سمگا) اعلام کرد: نماد شرکت سمگا یکی از پربیننده‫ترین نماد شرکت‫های پذیرفته شده در فرابورس است و در ردیف 20 شرکت نخست فرابورس از نظر ارزش معاملات قرار دارد.اسفندیار حیدری‫پور گفت: از سال 98 تاکنون روزانه 1 تا 2 درصد از کل سهام شرکت در بازار بورس و اوراق بهادار معامله شده که این نشان از اقبال عمومی سهم و بالابودن نقدشوندگی سهم دارد و این امر ریسک ناشی از ناتوانی خرید یا فروش سهام را برای سهامداران کاهش می‫دهد.وی افزود: همچنین وجود صندوق بازارگردانی در شرکت سمگا علاوه بر افزایش دامنه نوسان، توانسته تعداد روزهای مشمول گره معاملاتی را به صفر برساند که این امر افزایش میزان نقدشوندگی سهام شرکت شده است.حیدری‫پور تصریح کرد: با توجه به فروش شرکت …
نماینده مجلس: مستنداتی داریم که بانک‌ها سهام عدالت مردم را «مفت‌خری» کرده‌اند
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / خرید و فروش سهام عدالت / سهام عدالت / غنی نظری
نماینده مجلس: مستنداتی داریم که بانک‌ها سهام عدالت مردم را «مفت‌خری» کرده‌اند
سیدغنی نظری نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره برخی انتقادات مبنی بر ارزان خریدن سهام عدالت اظهار داشت: دولت باید از لحاظ تبلیغاتی بستری فراهم می‌کرد که کسی سهامش را نفروشد چون قیمت سهام در حال افزایش است و در این حین افراد زرنگی وجود دارند که می‌خواهند با زرنگ بازی سهام را از دست مستضعفین بیرون بیاورند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
سرمایه‌گذاری در بورس مستقیم یا غیر مستقیم
سرمایه‌گذاری در بورس به موضوع داغی بدل شده که سیل عظیمی از نقدینگی افراد حقیقی را به‌خود جذب کرده است. سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم صورت می‌گیرد که در نوع اول، سرمایه گذار شخصا اقدام به خرید و فروش سهام می‌کند که علاوه بر ریسک بالا نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد و در روش غیر مستقیم، سرمایه‌گذاری در بورس از طریق ‌صندوق‌های سرمایه‌گذاری صورت می‌پذیرد که به‌عنوان ابزاری برای کاهش ریسک ورود به بورس می‌است. صندوق سرمایه‌گذاری در حقیقت یک نهاد مالی است که به منظور مدیریت دارایی سرمایه‌ گذاران و با مجوز و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند. ‌
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
قانونی برای خرید و فروش مسکن نداریم/ افزایش نرخ سود بانکی نقدینگی را به بانک‌ها نمی‌برد/ افزایش ۹۰۰ تومانی قیمت دلار برای رسیدن به کانال ۲۳/ سکه ۱۱ میلیونی خریدار دارد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ۳۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دولت بدون خلق نقدینگی جدید تأمین شد، کمیسیون اقتصادی طرح مالیات بر عایدی سرمایه را سریعتر به صحن ارسال کند، نرخ طلا در بازار جهانی، جهش ۲۰۲ درصدی سهام بزرگترین سازنده تراشه کامپیوتری چین، اسمیک، گازپروم روسیه اعلام ضرر کرد و افزایش صادارت ایران به امارات را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
امین جمشیدزاده *
بحث کسری بودجه دولت این روزها در جراید پرتیراژ، رسانه‫ها و شبکه‫های اجتماعی داغ شده است مسئله‫ای که به‫ دلیل تحریم‫های یکجانبه و افراطی ایالات متحده آمریکا که با خروج آشفته و مغافصه‫ای خود در ۱۸ اردیبهشت ۹۷ از برجام باعث تروریسم تمام عیار اقتصادی و پزشکی علیه ملت نستوه و نیک اندیش ایران و دولت تلاشگر و خدوم ایران در بحبوحه مقابله با ویروس منحوس کرونا به علت کاهش بیش از حد درآمدهای نفتی بواسطه اعمال تحریم‫ها، سبب تورم، گرانی، شیب تصاعدی ارز در بازار، افزایش ضریب جینی و کاهش قدرت خرید جیب قاطبه مردم جامعه شده است؛ انتشار اوراق بدهی گزینه‫ای است که دولت در کنار عرضه سهام شرکت ها و فروش اموال خود برای تامین کسری بودجه امسال معرفی کرد، به گفته رئیس کل بانک مرکزی دولت به انتشار اوراق بدهی به عنوان …
عرضه‌های اولیه؛ به نام بنگاه‌ها به کام دولت
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
عرضه‌های اولیه؛ به نام بنگاه‌ها به کام دولت
چندی است بازار سرمایه به محلی برای سرمایه‌گذاری عموم تبدیل شده؛ بسیاری از سهامداران خرد و تازه‌کار بر این باورند که خرید و فروش سهام در بورس مساوی است با کمک به تولیدکنندگان و نظام تولید. اما آیا در واقعیت نیز چنین اتفاقی می‌افتد و فعالیت سهامداران برای شرکت‌های بورسی هم منافعی دارد و به تامین مالی آنان منجر می‌شود؟
حکم خرید و فروش سهام چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / خرید و فروش سهام / معاملات سهام
حکم خرید و فروش سهام چیست؟
آیت‌الله شبیری زنجانی از مراجع تقلید نظرات خود را در رابطه با معاملات سهام اعلام کرد. نوشته حکم خرید و فروش سهام چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس چهارشنبه چگونه بازگشایی می‌شود؟ / بازار امروز هم دو قطبی است
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بازار سهام / بورس / پیش‌گشایش بورس
بورس چهارشنبه چگونه بازگشایی می‌شود؟ / بازار امروز هم دو قطبی است
در مرحله پیش‌گشایش بورس روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه، شاهد دو قطبی شدن بازار سهام هستیم به طوری که برخی از سهام با صف خرید و برخی دیگر با صف فروش همراه هستند. نوشته بورس چهارشنبه چگونه بازگشایی می‌شود؟ / بازار امروز هم دو قطبی است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چند توصیه قبل از معامله‌گری در بورس
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
چند توصیه قبل از معامله‌گری در بورس
چنانچه در بورس فعال هستید باید بدانید که در این بازار به هیچ عنوان نباید بیگدار به آب زد و جدیدالورودها نیز باید بدانند که بدون مشورت و آگاهی نباید خرید و فروش سهام کنند از این رو در این مطلب ۱۷ توصیه قبل از معامله سهام در بازار پرتلاطم بورس را جهت بهره‌مندی از سود و بازده بیشتر ارائه می‌دهیم.
دومین عرضه سهام دولتی در راه است / چگونه سهام دارا دوم را بخریم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / بازار سرمایه / بورس / راهنمای شهروندی الف / سهام etf / سهام دارا دوم / سهام دارا یکم / سهام دولتی
دومین عرضه سهام دولتی در راه است / چگونه سهام دارا دوم را بخریم؟
هر چند  پیش‌بینی فروش دارا یکم ۱۷ هزار میلیارد تومان بود اما فقط ۶۰۰۰ میلیارد تومان جذب کرد، اما بازدهی خوب این صندوق (افزایش ۲.۷ برابری این صندوق) باعث شده بسیاری از مردم منتظر صندوق بعدی که قرار است از سوی دولت عرضه شود بنشینند.به نحوی که در پایان معاملات روز  یک‌شنبه بازار سهام، ارزش ۲۰۰ واحد صندوق دولتی دارا یکم با رشدی ۳ درصدی به ۵ میلیون و ۴۵۴ هزار تومان رسید.در حالیکه مردم برای خرید آن 2 میلیون تومان پرداخت کرده بودند .
40 درصد درآمد سال گذشته طی 3.5 ماه محقق شد/نگاهی اجمالی به سرمایه گذاری های ارزشمند (سمگا)/ خیز سمگا برای تصاحب 30 درصد (وگردش)/ (پارس زیگورات) شرکت فرعی (سمگا)؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
40 درصد درآمد سال گذشته طی 3.5 ماه محقق شد/نگاهی اجمالی به سرمایه گذاری های ارزشمند (سمگا)/ خیز سمگا برای تصاحب 30 درصد (وگردش)/ (پارس زیگورات) شرکت فرعی (سمگا)؟
در حالی که درسال گذشته سود سمگا از خرید و فروش های بورسی خود حدود ۲۰ میلیارد تومان بوده، این رقم تنها در 3.5 ماه سال جاری بیش از ۷۵ میلیارد برآورد می شود و بر این اساس سمگا موفق شده بیش از 40 درصد کل درآمد سال گذشته را از محل خرید و فروش سهام تنها طی 3.5 ماه کسب کند.
ابهام در وضعیت 13 شرکت غیربورسی سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / سهام عدالت / بورس / هیئت دولت / خرید و فروش / کمیته امداد امام خمینی / سازمان بهزیستی
ابهام در وضعیت 13 شرکت غیربورسی سهام عدالت
حدود 40 درصد از افرادی که سهام عدالت دارند روش مستقیم خرید و فروش سهام عدالت را انتخاب کرده اند، اما هنوز مشخص نیست برنامه دولت برای سهام عدالت چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
چرا خرید مسکن به رویا تبدیل شد؟
یک کارشناس مسکن می‌گوید دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن در چند دهه اخیر بیش از هر چیز به نرخ فزاینده تورم عمومی باز می‌گردد. این در حالی است که همزمان با افزایش قیمت‌ها قدرت خرید مردم به ویژه در یک دهه اخیر کاهش چشمگیری داشته است تا عملا خرید مسکن تبدیل به یک آرزوی دست نیافتنی برای اقشاری از مردم شود.به گزارش خبرآنلاین، سال گذشته افزایش قیمت حدود ۱۰۰ درصدی در بخش خرید و فروش مسکن دیده شد و امسال این تورم خود را بر بخش اجاره متمرکز کرده است. این مسئله سبب شده تا دولت از دادستانی بخواهد در بخش اجاره مسکن وارد شود. این در حالی است که در ۶ سال نخست دولت روحانی این دولت به شدت از مسکن سازی دولتی انتقاد می‌کرد ولی حالا وعده داده در یک سال آخر دولت خود ۶۰۰ هزار واحد مسکونی جدید بسازد تا از ادامه روند افزایش …
تداوم صعود تسلا
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
تداوم صعود تسلا
شرکت خودروسازی تسلا فراتر از پیش‌بینی تحلیلگران توانست در سه ماه دوم سال جاری، 90 هزار و 650 دستگاه از محصولاتش را به فروش برساند. این در حالی است که در بهترین حالت، فروشی 74 هزار و 130 دستگاهی برای این شرکت پیش‌بینی شده بود. در واقع فروش شگفت‌انگیز تسلا حدود 22 درصد بالاتر از گمانه‌زنی‌های پیشین بود و حتی باعث رشد ناگهانی ارزش سهام این تولیدکننده خودروهای برقی شد. حالا تسلا با تبدیل شدن به با ارزش‌ترین خودروساز جهان و دستیابی به ارزش 224 میلیارد دلاری، در جمع 500 شرکت برتر دنیا در رده هجدهم و بالاتر از غول‌هایی نظیر بانک آمریکا، ‌ای تی اند تی و والت دیزنی قرار گرفت. با ورود تسلا به مرحله جدید حیاتش باید انتظار خرید سهام آن توسط سرمایه‌گذاران جهانی و تزریق پول بیشتر به ساختار این شرکت را داشته …
چهارشنبه کدام شرکت در بورس عرضه اولیه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
چهارشنبه کدام شرکت در بورس عرضه اولیه می‌شود؟
امروز مطالبی همچون فاز نخست افزایش سرمایه چکاوه کلید خورد، دلار آزاد به قله جدید رسید، سودسازترین‌های امروز بورس تهران، واکنش همتی به دلار ۲۱ هزار تومانی در بازار، برای خرید عرضه اولیه ولپارس چقدر پول نیاز است؟، چرا پول سهام عدالت واریز نمی‌شود؟، مردم سهام عدالت خود را نفروشند، زیر و بم فروش سهام عدالت، ۴ شرکت جدید برای عرضه اولیه آماده می‌شوند؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
زمان راه‌اندازی بورس مسکن نامعلوم است
شاهین چراغی، عضو شورای بورس با اشاره به اینکه می‌توان از پشتوانه سهام عدالت برای خرید مسکن استفاده کرد، ‌گفت:«درصدد هستیم تا از طریق ارتباط دارایی‌ها با یکدیگر، امکان وثیقه‌گذاری در رابطه با حوزه مسکن را فراهم کنیم.» چراغی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرگزاری ایرنا اشاراتی نیز به راه‌اندازی بورس املاک داشت و گفت:«برای این مورد جلساتی در اتاق بازرگانی با تشکل‌های ساختمانی، فعالین صنعت ساختمان و تشکل‌های انبوه‌ساز برگزار و تصمیماتی را در این زمینه اتخاذ کردیم. در این جلسات به این جمع‌بندی رسیدیم که به ‌طور حتم استقبال خوبی از راه‌اندازی این بورس صورت می‌گیرد و ابزار مختلف تامین مالی برای بخش عمرانی و مسکن در این بورس …
رشد 2درصدی بورس
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
رشد 2درصدی بورس
شاخص کل بورس تهران در مبادلات روز گذشته با وجود آنکه در ابتدای صبح چندان رمقی برای رشد نداشت تا آخر وقت 2درصد رشد کرد. به گزارش همشهری، در دادوستد‌های روزگذشته شاخص کل بورس تهران با 34هزارو 39واحد رشد معادل 2درصد رشد کرد و به یک میلیون و 655هزار واحد رسید این در حالی است که در ابتدای صبح صف‌های فروش سنگینی در بورس تشکیل شده بود و به‌نظر می‌رسید شاخص بورس با روند نزولی به‌کار خود پایان دهد اما در میانه معاملات حجم تقاضا برای خرید سهام افزایش یافت و سهامداران جمعا تا آخر وقت 22هزارو 520میلیارد تومان …
آزادسازی معاملات سهام عدالت در روش مستقیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / سهام عدالت / سود سهام عدالت / خرید و فروش سهام عدالت / بازار بورس / بورس / سازمان بورس / اخبار داغ
آزادسازی معاملات سهام عدالت در روش مستقیم
سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: سهامداران عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، از امروز می‌توانند سهام خود را معامله کنند.
بورس چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بورس چیست؟
«بورس / Bourse» یا بهابازار به بازاری سازمان‌یافته گفته می‌شود که قیمت‌گذاری، خرید و فروش کالا، قرارداد آتی و اوراق بهادار در آن انجام می‌پذیرد. به روایتی واژه بورس از نام خانوادگی شخصی به نام «واندر بورس» اخذ شده که در اوایل قرن پانزدهم میلادی در شهر بروژ، بلژیک می‌زیسته و صرافان شهر در مقابل خانه او گرد هم می‌آمدند و به دادوستد کالا، پول و اوراق بهادار می‌پرداختند. این نام بعدها به کلیه اماکنی اطلاق شد که محل دادوستد پول، کالا و اسناد مالی و تجاری بوده‌است. سال 1460 میلادی اولین مرکز بورس اوراق بهادار جهان، در شهر «انورس» بلژیک تأسیس شد. اما رسمیت بورس اوراق بهادار با انتشار سهام کمپانی هند شرقی هلند در سال 1602 میلادی در بورس آمستردام شکل گرفت. البته کمپانی هند شرقی هلند اولین شرکت سهامی به‌شمار …
چند نماد با صف خرید رو به رو بودند؟/ صعود 28 هزار واحدی شاخص کل در 15 دقیقه
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چند نماد با صف خرید رو به رو بودند؟/ صعود 28 هزار واحدی شاخص کل در 15 دقیقه
در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته در حالی که عرضه اولیه سهام سیتا توانست رکورد مشارکت در عرضه اولیه ها را بشکند، شاخص کل بورس توانست وارد کانال 1.6 میلیون واحدی شود. امروز مورخه 14 تیرماه در پیش گشایش از 647 نماد حدود 17 نماد با صف فروش رو به رو بودند.
چند بار مالیات از بورس ؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چند بار مالیات از بورس ؟
به تازگی خبر‌هایی پیرامون مالیات بر عایدی سرمایه از سوی مجلس شورای اسلامی منتشر شده است. اخذ مالیات بر عایدی سرمایه از محل خرید و فروش سهام مناسب ارزیابی نمی‌‌شود زیرا افرادی که در بازار سرمایه فعالیت می‌کنند، در گام نخست به نوعی مالیات خود را بدون توجه به سود یا زیان پرداخت کرده‌اند.
آیا اقتصاد ایران به سمت
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / ونزوئلا / اقتصاد ایران / راغفر / تورم / بحران / بحران اقتصادی / کرونا در ایران
آیا اقتصاد ایران به سمت "ونزوئلایی شدن" می‌رود؟
در ظرف سه ماه گذشته ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برای فعالین در بازار سهام درآمد ایجاد شده است. در این بازار کاغذ خرید و فروش شده است بدون آنکه تولیدی افزایش پیدا کند. باید از این‌ها مالیات گرفته شود. همچنین صاحبان بنگاه‌هایی که این درآمد برای آن‌ها ایجاد شده باید همه یا بخش قابل توجهی از این منابع را وارد سرمایه تولیدی کنند. اگر این میزان منابع وارد بازار سرمایه سکه و ارز شود قطعا اقتصاد ما به سمت ونزوئلایی شدن می‌رود. این امر باید کنترل شود.
پاسکاری اضافه پرداخت دارا یکم
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
پاسکاری اضافه پرداخت دارا یکم
در جریان فروش سهام دولت در قبال صندوق دارا یکم، برخی از افراد همزمان از طریق کارگزاری و بانک نسبت به خرید این سهام اقدام کردند، اما طبق مقررات قرار شد به هر نفر معادل 2میلیون تومان از سهام دارا یکم تخصیص پیدا کند و اضافه پرداخت این افراد به حسابشان برگردد. حالا، عباس معمار نژاد، معاون وزیر اقتصاد می‌گوید: این پول دست ما نیست و افراد باید برای دریافت اضافه پرداختی خود به بانک یا کارگزاری خود مراجعه کنند.
سهام شناور آزاد در بورس چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / بازار سرمایه / سهام شناور / سهام‌ شناور آزاد
سهام شناور آزاد در بورس چیست؟
شناوری سهام یک شرکت پارامتر مهمی برای سرمایه‌گذاران است، زیرا نشان می‌دهد که چه میزان از سهام برای خرید و فروش توسط عموم سرمایه‌گذاران در دسترس است. نوشته سهام شناور آزاد در بورس چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کارمزد معاملات بازار سهام کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / کارمزد بورس / بورس
کارمزد معاملات بازار سهام کاهش یافت
نرخ کارمزد خرید و فروش سهام و حق تقدم در بورس و فرابورس به میزان ۲۰ درصد کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / صندوق ETF / صندوق دارا یکم / صندوق سرمایه گذاری یکم
ارزش ETF دارایکم به ۱۲۰ درصد رسید
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما محمود گودرزی، گفت: پس از یکماه پذیره نویسی، از امروز معاملات ثانویه صندوق دارایکم از طریق سازمان بورس اوراق بهادار قابل معامله شد و همه دارندگان این صندوق می‌توانند از طریق سامانه‌های آنلاین معاملاتی و کارگزاری‌ها اقدام به خرید و فروش سهام کنند.
دفاع وزارت اقتصاد از عملکرد بانک‌ها در فروش سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / اصل ٤٤ / وزارت اقتصاد / سهام عدالت
دفاع وزارت اقتصاد از عملکرد بانک‌ها در فروش سهام عدالت
وزارت اقتصاد ضمن تکذیب خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها، به عموم مردم توصیه کرد فریب خبرهای جعلی و کذب را نخورند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / اوراق تسهیلات مسکن
دارندگان اوراق تسهیلات مسکن در خرداد ماه چه قدر سود کردند؟
به گزارش مهر، فرابورس ایران اعلام کرد: ارزش معاملات خُرد بازار سهام درفرابورس شامل دادوستدهای انجام‌شده در بازارهای اول، دوم، پایه، اختیار معامله خرید و فروش و SME به رقم ۶۸۹ هزار و ۳۴۷ میلیارد ریال رسید که از این میزان گروه فلزات اساسی با معاملاتی به ارزش ۸۳ هزار و ۳۶۱ میلیارد ریال سهم ۱۲ درصدی را در اختیار گرفت و در جایگاه نخست صنایع فرابورسی با بالاترین ارزش معاملات ایستاد.
تکذیب فروش سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / وزارت اقتصاد و امور دارایی / سهام عدالت
تکذیب فروش سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها
تهران- ایرنا- معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد ادعای خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها را تکذیب و به مردم توصیه کرد: فریب اخبار جعلی و کذب در رابطه با قیمت ناچیز سهام عدالت را نخورند.
دلار به بالاترین قیمت بسته شده تاریخ خود رسید/ خبر خوب وزیر اقتصاد برای دارندگان یک نماد بورسی/ تحویل خودرو‌های فروش فوق العاده از روز شنبه/ پیش بینی ریزش ۳۵ درصدی ارزش دلار
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
دلار به بالاترین قیمت بسته شده تاریخ خود رسید/ خبر خوب وزیر اقتصاد برای دارندگان یک نماد بورسی/ تحویل خودرو‌های فروش فوق العاده از روز شنبه/ پیش بینی ریزش ۳۵ درصدی ارزش دلار
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس سبزپوش به تعطیلات رفت، سهام آسیا با بازگشت وال استریت از سقوط سنگین جهش کردند، قیمت سکه رکورد زد، طلا در بازار جهانی گران شد، خرید تضمینی گندم به ۳ میلیون و ۱۷۹ هزار تن رسید، حاضریم به ونزوئلا بنزین بفروشیم و نفت حاضر به افزایش قیمت نیست را در بر دارد.
روزانه چند هزار نفر در بورس سهام خرید و فروش می کنند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس / شاخص / سهام / سهام عدالت
روزانه چند هزار نفر در بورس سهام خرید و فروش می کنند؟
تسنیم به نقل از مدیرعامل شرکت بورس تهران نوشت: در ابتدای سال گذشته روزانه ۱۵۰ هزار معامله‌گر اقدام به دادوستد سهام می‌کردند
بیشترین تقاضا برای خرید کدام سهام بورسی بود؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بیشترین تقاضا برای خرید کدام سهام بورسی بود؟
امروز مطالبی همچون تجدید ارزیابی این شرکت از زمین تایید شد، دلار دوباره گران شد، قیمت گذاری محصولات پالایشی بر مبنای ۵ تصمیم جدید، چگونه ۳۰ درصد سهام عدالت را بفروشیم؟، رشد ۱۱ درصدی فروش «فایرا» در اردیبهشت، سود ۱۶ریالی «خمحور» در یکسال مالی؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
رکورد شکنی در بورس تهران
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
رکورد شکنی در بورس تهران
امروز مطالبی همچون آیا تغییر روش آزادسازی سهام عدالت ممکن است؟، کدام سه نماد بیمه ای بیشترین بازدهی را در یک سال گذشته داشته اند؟، تشریح نحوه اخذ دریافت غیرحضوری کد بورسی، مشکل فروش سهام عدالت حل شد، ورود شهروند و همشهری به بورس، غارت پول مردم در بورس آمریکا، آیا وقت خرید دلار است؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
شیوه جدید سفارش در بورس و فرابورس اجرا می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا
شیوه جدید سفارش در بورس و فرابورس اجرا می‌شود
براساس اطلاعیه‌های صادر شده شیوه جدید ثبت سفارش خرید و فروش سهام در بورس و حذف سفارش‌ پنهان در فرابورس از امروز در معاملات اجرایی می‌شود.
از نزدیک به ۵۰ میلیون سهام‌دار، ۱۴ میلیون نفر روش مستقیم آزادسازی «سهام عدالت» را انتخاب کردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
از نزدیک به ۵۰ میلیون سهام‌دار، ۱۴ میلیون نفر روش مستقیم آزادسازی «سهام عدالت» را انتخاب کردند
رئیس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور گفت: در روش مستقیم ۴۹ شرکت و در روش غیرمستقیم ۵۱ شرکت سهام‌پذیر وجود دارد که در اینده شرکت‌های تعاونی سهام عدالت به محل خرید و فروش سهام تبدیل می‌شوند.
با مردم
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
با مردم
 سهام عدالت به سبد بورسی‌ها نیامد به‌رغم خبرهای مختلفی که درخصوص قابلیت معامله و خرید و فروش بخشی از سهام عدالت مطرح می‌شود، هنوز سهام عدالت کسانی که کد بورسی دارند در سبد معاملات آنلاین دیده نمی‌شود. چه اشکالی دارد که در سبد متعارف دارندگان کدبورسی و معامله‌گران آنلاین سبد قابل رویت و معامله باشد. طهرانچی از تهران برداشت هزار تومان برای واریز به‌حساب  برخی بانک‌ها به‌تازگی برای پرداخت وجه حتی به‌حساب خود شخص، وجهی دریافت می‌کنند که جای سؤال دارد. آخرین نمونه آن بانک سپه بود که برای پرداخت …
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / بورس / سهام دولت / صندوق واسطه گری مالی یکم
زمان معامله واحدهای ETF در بورس اعلام شد
طبق گزارش وزارت اقتصاد، دولت در راستای واگذاری سهام خود در شرکت‌های دولتی و بانک‌ها اولین ETF صندوق قابل معامله بورسی به نام صندوق واسطه‌گری مالی یکم را طراحی کرد که برای هر دارنده کد ملی تا سقف دو میلیون تومان از طریق شبکه بانکی و بورس واگذار کرد و قرار شد واحدهای این صندوق از تیرماه در بورس قابل خرید و فروش باشد.
همه چیز درباره نحوه فروش سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
همه چیز درباره نحوه فروش سهام عدالت
در سال 1385 در راستای اجرای طرح خصوصی‌سازی و کمک به افزایش رفاه اقشار کم‌درامد جامعه، طرح اعطای سهام عدالت آغاز شد. در این طرح، اقشار خاصی از جامعه دهک‌بندی شدند و مقداری از سهام شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی به آن‌ها اختصاص داده شد. سود سهام به صورت سالانه به حساب این افراد واریز می‌شد اما کنترلی روی خرید و فروش سهم‌ها نداشتند.
اعمال تغییرات جدید در بورس
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / بورس تهران / خرید و فروش سهام / تغییرات بورس تهران
اعمال تغییرات جدید در بورس
بورس اوراق بهادار تهران در اطلاعیه‌ای خبر داد که دسته سفارش‌های خرید و فروش به همراه حجم نمایش و حداقل قیمت از شنبه (۲۴ خرداد ماه) در بورس تهران تغییر می‌کند.
چگونه در صف خرید و فروش سهام عرضه اولیه بورس رتبه اول باشیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / سایت توشن / اینترنت پرسرعت / سرور مجازی بورس / نرم افزار ماکرو رکوردر
چگونه در صف خرید و فروش سهام عرضه اولیه بورس رتبه اول باشیم؟
برای اینکه بتوانیم در ۱۰ میلی‌ثانیه اول درخواست خرید سهام خود را ثبت کنیم باید به موارد زیر دقت کنیم.
انحرافات دومینوی فروش خودرو/ کابوس بی‌خانمانی مستاجران/ امتناع برخی بانک‌ها از فروش سهام عدالت/ اعداد کوچک دستمزد کارگران
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / گزیده روزنامه های اقتصادی / روزنامه های کشور / بورس / خودرو
انحرافات دومینوی فروش خودرو/ کابوس بی‌خانمانی مستاجران/ امتناع برخی بانک‌ها از فروش سهام عدالت/ اعداد کوچک دستمزد کارگران
بی‌عدالتی در سهام عدالت، قمار با طرح شتابزده عرضه املاک در بورس و اتمام دوره ثبت‌نام صندوق یکم خرید مسکن،‌سایر موضوعات اقتصادی امروز روزنامه‌ها است.
بازی بانک‌ها با سهام مردم؛ ارزش سهام عدالت چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
بازی بانک‌ها با سهام مردم؛ ارزش سهام عدالت چقدر است؟
فرد دیگری که برای فروش سهام خود به بانک مراجعه کرده بود، در ابتدا با خودداری بانک از خرید سهامش مواجه شد، اما پس از ارایه سند تغییر وضعیت سهام عدالت خود در سامانه سازمان خصوصی‌سازی، مسوول باجه بانکی به او گفت که ۳۰ درصد سبد سهامش تنها ۷۰ هزار تومان ارزش دارد. این فرد نیز از فروش سهام خود منصرف شد و بدون انجام کاری بانک را ترک کرد.
پیش بینی شاخص بورس تا پایان تابستان
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
پیش بینی شاخص بورس تا پایان تابستان
امروز مطالبی همچون تجدید ارزیابی این نماد قندی در مرحله کارشناسی، رئیس سازمان بورس در مجلس چه گفت؟، پرپازده‌ترین نماد‌های امروز بورس تهران، سعدی پربازدیدترین سامانه فروش سهام عدالت شد، نرخ سود بانکی حتما کاهش می‌یابد، حضور ۳۵ شرکت دانش‌بنیان در معاملات بورس، عطش خرید سهام تهدید و فرصت برای دولت است، برگزاری مجمع سه بانک ادغامی بزودی؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
جهش تولید با بهره‌برداری از معادن مس درآلو و دره زار
اردشیر سعدمحمدی در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه اولویت نخست شرکت مس را راه‌اندازی معادن مس درآلو و دره زار اعلام کرد و افزود: باید این دو پروژه که منجر به جهش تولید مس در کشور می‌شوند هر چه سریع‌تر به اتمام برسند.به گزارش مس پرس، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس با تاکید بر اینکه شرکت مس از لحاظ عملکردی مسیر خوبی را طی می‌کند، اظهار کرد: سال گذشته سال خوبی را پشت سر گذاشتیم چراکه سال گذشته با ثبت رشد 127 درصدی در فروش، از نظر رشد فروش در کشور مقام نخست را در همه شرکت‌ها و بخش‌ها کسب کردیم.به گفته سعدمحمدی در پایان سال گذشته فروش شرکت مس از 10 هزار میلیارد تومان سال 97 به 22 هزار و 700 میلیارد تومان ارتقا یافت و همچنین در سال گذشته اولین شرکت به لحاظ رشد سود نیز بودیم که این عملکرد مالی نشان‌دهنده …
۵۰۰ هزار نفر سهام عدالت خود را فروختند
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / سهام عدالت / خرید و فروش سهام عدالت / سود سهام عدالت
۵۰۰ هزار نفر سهام عدالت خود را فروختند
سخنگوی سهام عدالت گفت: حدود ۵۰۰ هزار سهامدار عدالت سفارش فروش سهام خود را در بانک‌ها به ثبت رسانده اند.
فعلاً هیچ طرحی برای تخصیص سهام عدالت جدید به جاماندگان وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / سهام عدالت / سازمان خصوصی سازی / خرید و فروش سهام عدالت
فعلاً هیچ طرحی برای تخصیص سهام عدالت جدید به جاماندگان وجود ندارد
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت: در حال حاضر هیچ طرح و برنامه‌ای برای تخصیص سهام عدالت به جاماندگان وجود ندارد.
جزئیات طرح ۲ فوریتی مجلس برای جاماندگان سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / سهام عدالت / مجلس / خرید و فروش سهام عدالت / اخبار داغ
جزئیات طرح ۲ فوریتی مجلس برای جاماندگان سهام عدالت
نماینده کرمان در مجلس جزئیاتی از طرح ۲ فوریتی نمایندگان درباره جاماندگان سهام عدالت را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / بازار مسکن / بورس مسکن
بورس مسکن، اتکای ساخت و ساز به وام بانکی را کم می‌کند؟
انتشار اوراق سلف موازی استاندارد مسکن برای پیش فروش متری ساختمان و اوراق خرید دین مصالح ساختمانی برای تامین مالی ساخت پروژه ها در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار می گیرد. به بیان دیگر پروژه های مسکونی در بورس عرضه می شود و سهامداران می توانند به هر مقدار سهام پروژه ها را خریداری کنند.
کد بورسی برای همه مشمولان سهام عدالت صادر شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / سهام عدالت / سهام عدالت در بورس / کد بورسی / گرفتن کد بورسی
کد بورسی برای همه مشمولان سهام عدالت صادر شد
سخنگوی ستاد راهبردی آزاد سازی سهام عدالت از صدور کد بورسی برای همه مشمولان سهام عدالت در کشور خبر داد و گفت: افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند و فعلا قصد خرید و فروش سهام را ندارند نیازی به فعال کردن کد بورسی شان نیست.
تقاضای گسترده برای خرید بلوکی سهام عدالت | دارندگان سهام عدالت برای فروش شتابزده عمل نکنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
تقاضای گسترده برای خرید بلوکی سهام عدالت | دارندگان سهام عدالت برای فروش شتابزده عمل نکنند
مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران گفت: تقاضای گسترده‌ای از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی برای خرید بلوکی سهام عدالت شکل گرفته که نشان‌دهنده ارزندگی این سهام بوده و توصیه می‌شود دارندگان آن برای فروش این سهام شتاب‌زده عمل نکنند.
چگونه در کمترین زمان ممکن سهام عدالتمان را بفروشیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
چگونه در کمترین زمان ممکن سهام عدالتمان را بفروشیم؟
مسلماً همه افرادی که مشمول سهام عدالت شده‌اند، معامله‌گر حرفه‌ای بازار سرمایه نیستند که بتوانند در این بازار به خرید و فروش مداوم بپردازند. سامانه‌ای طراحی شده است که مردم بتوانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و یا اطلاعات زیاد درباره بازار بورس، سهام عدالت خود را سریع و بی‌دردسر به فروش برسانند.
گرگ‌های وال‌استریت در خیابان حافظ
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / سهام عدالت / بورس
گرگ‌های وال‌استریت در خیابان حافظ
مدت‌هاست ما در میان اخبار سلطان قیر، سلطان سکه و سلطان خودرو می‌شنویم، بورس هم سلطان‌های خودش را دارد که به دلیل اینکه بورس بازاری تخصصی است پشت همین تخصص پنهان شده‌اند و در رسانه‌ها هم ما نامی از آن‌ها نمی‌شنویم و چه فرصتی طلایی‌تر از خرید سهام عدالت از مردمی که به‌دلیل تنگنای معیشتی هر لحظه حاضر به فروش سهامشان هستند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •