پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
دولت الکترونیک
سهم ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت الکترونیک در بودجه سال ۱۴۰۰
۶ ساعت قبل
سهم ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت الکترونیک در بودجه سال ۱۴۰۰
بر اساس بودجه سال ۱۴۰۰، پروژه‌های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی با بودجه پنج هزار میلیارد ریالی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات انجام و تکمیل خواهد شد.
لایحه بودجه ۱۴۰۰؛ پنج هزار میلیارد ریال برای تکمیل دولت الکترونیک
۳۱ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / سازمان فناوری اطلاعات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / حسین علی امیری
لایحه بودجه ۱۴۰۰؛ پنج هزار میلیارد ریال برای تکمیل دولت الکترونیک
تهران- ایرنا- بر اساس بودجه سال ۱۴۰۰، پروژه‌های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی با بودجه پنج هزار میلیارد ریالی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات انجام و تکمیل خواهد شد.
۲ روز قبل
اظهارات وزیر اقتصاد در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری:
امروز 3 سامانه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی یعنی سامانه خزانه داری الکترونیک، سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها و سامانه پرداخت سود سهام شرکت ها در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی و به بهره برداری رسیداظهارات وزیر اقتصاد در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری: امروز 3 سامانه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی یعنی سامانه خزانه داری الکترونیک، سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها و سامانه پرداخت سود سهام شرکت ها در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی و به بهره برداری رسید/ به کمک سامانه خزانه داری الکترونیک ،حقوق دو و نیم میلیون نفر از کارکنان دولت بصورت الکترونیکی و متمرکز پرداخت می‌شود/ با سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها، امکان …
ارائه مدارک به ادارات برق پایتخت، غیرحضوری است
۲ روز قبل / برق رسانی / قبض برق / شرکت توزیع برق تهران بزرگ / دولت الکترونیک
ارائه مدارک به ادارات برق پایتخت، غیرحضوری است
ارائه مدارک، پیگیری درخواست، پرداخت هزینه‌های قانونی و حتی تایید و ثبت قرارداد، تمامی فرایندهای کاری در مناطق ۲۲‌ گانه برق پایتخت، الکترونیکی و غیرحضوری است.
درخانه بمانید و خدمت بگیرید
۲ روز قبل / کرونا / ویروس کرونا / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / شرکت سهامی برق منطقه ای تهران / دولت الکترونیک / برق / وزارت نیرو / شرکت‌ توزیع نیروی برق
درخانه بمانید و خدمت بگیرید
تهران- ایرنا- شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام‌کرد: مشترکان صنعت برق نیازی به خروج از منزل برای دریافت خدمات برقی ندارند و ارائه خدمت به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
تعویق جلسه شورای عالی فضای مجازی به ۲ ماه رسید/ شورای فناوری اطلاعات برای رئیس جمهور مهم‌تر است!
۲ روز قبل / رئیس جمهور اسلامی ایران / حسن روحانی / شورای عالی فضای مجازی / دولت الکترونیک
تعویق جلسه شورای عالی فضای مجازی به ۲ ماه رسید/ شورای فناوری اطلاعات برای رئیس جمهور مهم‌تر است!
توجه ویژه رئیس جمهور به برگزاری جلسات شورای اجرایی فناوری اطلاعات و حضور در آن، در شرایطی است که بیش از دو ماه از تشکیل آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی می‌گذرد.
بهره برداری از سه پروژه وزارت اقتصاد
۲ روز قبل / بانک ملی / وزیر اقتصاد / سامانه پرداخت سود سهام شرکت
بهره برداری از سه پروژه وزارت اقتصاد
وزیر اقتصاد در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری گفت: امروز ۳ سامانه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی یعنی سامانه خزانه داری الکترونیک، سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها و سامانه پرداخت سود سهام شرکت ها در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی و به بهره برداری رسید.
تحقق کامل دولت الکترونیک در صنعت برق با غیرحضوری شدن ارایه خدمات
۲ روز قبل / کرونا / موزه صنعت برق ایران / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / دولت الکترونیک / قبض کاغذی / برق
تحقق کامل دولت الکترونیک در صنعت برق با غیرحضوری شدن ارایه خدمات
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین شرکت توانیر با تاکید بر اینکه صنعت برق مصمم به پیاده‌سازی دولت الکترونیک است، گفت: نزدیک به ۴۰ خدمت صنعت برق مانند استعلام‌های برقی، درخواست انشعاب، مشترک جدید و ... به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.
سه پروژه مهم وزارت اقتصاد رونمایی شد
۲ روز قبل / اقتصاد / امور اقتصادی و دارایی / دولت الکترونیک / رییس جمهوری / فناوری اطلاعات
سه پروژه مهم وزارت اقتصاد رونمایی شد
اقتصاد نیوز : وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات با حضور رییس جمهوری و در جریان افتتاح سامانه‌های اقتصادی افزود که امروز سه پروژه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی شد.
۲ روز قبل
سامانه جامع تجارت می‌تواند جلوی برخی مفاسد را بگیرد
رئیس جمهوری اعلام کرد که سامانه جامع تجارت می تواند جلوی برخی مفاسد را بگیرد.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه شورای فناوری اطلاعات (دولت الکترونیک) اظهار کرد: سامانه جامع تجارت کار بسیار بزرگی است و از الان در دسترس همه فعالان قرار می‌گیرد. این سامانه می‌تواند جلوی برخی از مفاسد را بگیرد.وی افزود: هدف ما از این سامانه این است که جلوی سوءاستفاده‌ها گرفته و فعالیت های بازرگانی کاملاً شفاف شود. ۷۰ درصد این سامانه جامع افتتاح شده است. امیدواریم در ۱۱ بهمن امسال شامل تکمیل این سامانه باشیم. این سامانه جزو آرزوهای دولت و مورد تاکید رهبری بود و این سامانه می‌تواند کار را برای مبارزه با قاچاق تکمیل کند. روحانی با اشاره به اهمیت وعده دولت درباره راه اندازی این سامانه گفت: این سامانه …
۲ روز قبل
بیش از سه‌هزار خدمت می‌تواند به صورت الکترونیک ارایه شود
شهروند: حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات و در مراسم بهره‌برداری از سامانه تجارت (دولت الکترونیک) اظهار کرد: «طبق وعده‌ای که به مردم داده بودیم مبنی بر اینکه در تاریخ 9/۹/1399 شاهد افتتاح سامانه بسیار مهم و جامع تجارت خواهیم بود، امروز شاهد افتتاح این سامانه بودیم که از همان دیروز آماده بود و امروز به وعده‌مان عمل کردیم.   او با اشاره به اهمیت وعده دولت در باره راه‌اندازی این سامانه گفت: «برای اینکه تجار و بازرگانان ما به راحتی به سامانه تجارت و همزمان سامانه بانک مرکزی و گمرکات و حتی بیمه و امثال اینها دسترسی داشته باشند، ما در یک پنجره واحد این خدمات را ارایه می‌کنیم.» رئیس جمهوری افزود: «این …
امکان توزیع سود به صورت الکترونیکی در بازار سرمایه فراهم شد
۲ روز قبل / بازار سرمایه / دولت الکترونیک / سود سهام / فرهاد دژپسند
امکان توزیع سود به صورت الکترونیکی در بازار سرمایه فراهم شد
وزیر اقتصاد گفت: امکان برگزاری مجامع به صورت الکترونیک و توزیع سود در بازار سرمایه فراهم شده است. نوشته امکان توزیع سود به صورت الکترونیکی در بازار سرمایه فراهم شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تعریف استانداردهای جدید خدمات گردشگری در پساکرونا ضروری است
۳ روز قبل / کرونا / رجب طیب اردوغان / صنایع دستی / علی ‌اصغر مونسان / دولت الکترونیک / ولی تیموری / ایران / ترکیه
تعریف استانداردهای جدید خدمات گردشگری در پساکرونا ضروری است
تهران - ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعریف استانداردهای جدید و توسعه خدمات الکترونیک گردشگری با توجه به تغییر ساختارهای کلی سفر در دوران همزیستی با کرونا و پساکرونا را ضروری دانست.
روحانی: بهره برداری از سامانه جامع تجارت جزو تاکیدات رهبر انقلاب بود
۳ روز قبل / دولت الکترونیک / حسن روحانی / شورای اجرایی فناوری اطلاعات
روحانی: بهره برداری از سامانه جامع تجارت جزو تاکیدات رهبر انقلاب بود
رییس جمهوری عصر دوشنبه در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات و در مراسم بهره برداری از سامانه تجارت (دولت الکترونیک) گفت: بهره برداری از سامانه جامع تجارت جزو آرزوهای مهم دولت و تاکیدات مقام معظم رهبری بود.
با دستور رئیس جمهور سامانه جامع تجارت راه اندازی شد
۳ روز قبل / دولت الکترونیک / حسن روحانی / رئیس جمهور اسلامی ایران / فناوری اطلاعات / سامانه جامع تجارت
با دستور رئیس جمهور سامانه جامع تجارت راه اندازی شد
با راه‌اندازی این سامانه از بروز برخی مفاسد اقتصادی همچون رانت خواری، فساد اداری، امضاء طلایی و تبعیض اقتصادی جلوگیری خواهد شد.
وزیر صمت: سامانه جامع تجارت از رانت خواری و امضاهای طلایی جلوگیری می کند
۳ روز قبل / رزم حسینی وزیر صنعت / سامانه جامع تجارت
وزیر صمت: سامانه جامع تجارت از رانت خواری و امضاهای طلایی جلوگیری می کند
به گزارش مهر، علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات (دولت الکترونیک) اظهار داشت: سامانه جامع تجارت زمینه رفع رانت خواری، فساد اداری و امضاهای طلایی را فراهم خواهد کرد. همچنین با این سامانه می‌توان از تبعیض اقتصادی جلوگیری کرد.
۳ روز قبل
رونمایی از نخستین کاربری صحیح و فراگیر کارت ملی هوشمند
وزیر ارتباطات در ویدئو‌کنفرانسی در جمع مدیران پست بانک، از اولین کاربری صحیح و فراگیر کارت ملی هوشمند در دولت الکترونیک رونمایی کرد. وی گفت: به‌زودی این کار در همه دستگاه‌ها فراگیر خواهد شد.
۳ روز قبل
سامانه‌ای که با اژدهای هفت‌سر فساد مقابله می‌کند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملیاتی‌شدن «سامانه جامع تجارت» برای مبارزه با فساد خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی در توییتر خود نوشت: «امروز در تاریخ 9/9/99 بالاخره «سامانه جامع تجارت» یکی دیگر از دستاوردهای دولت الکترونیکی دولت دوازدهم وارد مرحله عملیاتی شد.»وزیر ارتباطات اضافه کرد که این سامانه با اژدهای هفت‌سر فساد به وسیله جلوگیری از قاچاق، شفافیت آمار تجارت و تسهیل خدمات برای بازرگانان مبارزه خواهدکرد.سامانه تجارت خارجی، سامانه تجارت داخلی، سامانه نیما، سامانه شناسه کالا، گواهی امضا الکترونیک، سامانه انبارها، سامانه مجوزها، سامانه شناسه رهگیری، سامامه همتا، سامانه ضوابط تجاری از جمله مهم‌ترین زیرسامانه‌های این سامانه جامع است.
ارائه خدمات به مشترکان برق مازندران از امروز غیرحضوری می‌شود
۴ روز قبل / مازندران / دولت الکترونیک / قطع برق / شرکت برق منطقه ای مازندران / برق / طراحی اپلیکیشن
ارائه خدمات به مشترکان برق مازندران از امروز غیرحضوری می‌شود
ساری – ایرنا - ارائه همه خدمات اداری و پیشگیری مشکلات مربوط به شبکه توزیع برق از امروز یکشنبه به صورت غیرحضوری و از طریق اپلیکیشن «برق من» انجام می‌شود و خدمات حضوری به مشترکان ارائه نخواهد شد.
نصب کارت‌خوان کارت ملی هوشمند در شعب بانکی
۵ روز قبل
نصب کارت‌خوان کارت ملی هوشمند در شعب بانکی
وزیر ارتباطات از برنامه ریزی برای نصب کارت‌خوان کارت ملی هوشمند در شعب بانکی برای حذف کپی گرفتن از کارت و تشخیص هویت افراد به عنوان یکی از کاربری های فراگیر دولت الکترونیکی خبر داد.
تکمیل زنجیره خدمات دولت الکترونیکی با سامانه پیام ایران
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / فضای مجازی
تکمیل زنجیره خدمات دولت الکترونیکی با سامانه پیام ایران
سامانه پیامکی با سرشماره 4040 و کد دستوری #4* با هدف ساماندهی تبادل اطلاعات میان دستگاه‌های اجرایی و مردم و کاهش نرخ کلاهبرداری ایجاد می‌شود.
سرویس‌ پیامکی و کد دستوری در سامانه «پیام ایران» ایجاد می شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / دولت الکترونیک / سازمان فناوری اطلاعات ایران / پیامک
سرویس‌ پیامکی و کد دستوری در سامانه «پیام ایران» ایجاد می شود
مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیکی گفت: سامانه پیامکی با سرشماره ۴۰۴۰ و کد دستوری #۴* با هدف ساماندهی تبادل اطلاعات میان دستگاه‌های اجرایی و مردم ایجاد می شود.
"پایگاه اطلاعات ملی ایرانیان" با کار خود ادامه می‌دهد
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / حسین میرزایی / پایگاه اطلاعات رفاهی ایرانیان
"پایگاه اطلاعات ملی ایرانیان" با کار خود ادامه می‌دهد
ایلنا: یک کارشناس دولت الکترونیک بر ضرورت «نظام متمرکز تامین اجتماعی برای احاد مردم» و «ایجاد پایگاه ملی ایرانیان با اتصال پایگاه‌های مختلف اطلاعاتی به یکدیگر» تاکید…
راهنمای تهیه لیست بیمه از طریق Disk List - ارسال و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
راهنمای تهیه لیست بیمه از طریق Disk List - ارسال و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی
مدت‌هاست که ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و کارفرمایان و کارگران بیمه‌پرداز با فیش‌های بزرگ سبزرنگ خداحافظی کرده‌اند. بسیاری از تسهیلات و خدماتی که سازمان تامین اجتماعی در اختیار کارفرمایان و کارگران قرار می‌دهد، در بستر مجازی تعبیه شده است. بدین ترتیب، فرایند توسعۀ تامین اجتماعی الکترونیکی در راستای استقرار دولت الکترونیک ایران در عصر 1400، شتابان دنبال می‌شود. در ادامه مطلب به راهنمای ارسال لیست و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی اشاره شده است.
اجرای طرح استعلام تست کرونای مسافران و رانندگان
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / وزیر ارتباطات / ویروس کرونا / محدودیت های کرونایی / سلامت / وزارت بهداشت / وزارت ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات / تاکسی اینترنتی
اجرای طرح استعلام تست کرونای مسافران و رانندگان
بهنام ولی زاده، سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات، از نحوه اجرای طرح استعلام اطلاعات بیماران کرونایی بر بستر دولت الکترونیک گفت.
درخواست  لغو ابلاغ پذیرش ۶۰ درصدی مسافر در هواپیماها
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / استفاده از ظرفیت / دولت الکترونیک / ماسک / مسافران / هواپیما
درخواست لغو ابلاغ پذیرش ۶۰ درصدی مسافر در هواپیماها
اقتصادنیوز :‌دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: با توجه به ممنوعیت ورود مسافران کرونایی، درخواست لغو ابلاغ استفاده از ظرفیت ۶۰ درصدی ناوگان هوایی را ارائه داده‌ایم.
سامانه
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / استانی-اجتماعی / دولت الکترونیک / برق / شبکه برق‌رسانی
سامانه "برق من" در راستای تحقق دولت الکترونیک راه اندازی شد
 مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: سامانه " برق من" در راستای تحقق دولت الکترونیک و رفاه حال مردم، جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم  راه اندازی شده است.  
خدمات بیمه‌ای در ایام تعطیلی کرونایی متوقف نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / دولت الکترونیک / شرکت های بیمه / کارشناسی / معاون / بیمه
خدمات بیمه‌ای در ایام تعطیلی کرونایی متوقف نمی‌شود
ایلنا: با قرار گرفتن خدمات بیمه‌ای در گروه خدمات ضروری و تصویب "طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹" در شهرهای کشور، بخشنامه…
درخواست توقف ورود اطلاعات در سامانه انبارهای تحت مدیریت گمرک +سند
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / گمرک
درخواست توقف ورود اطلاعات در سامانه انبارهای تحت مدیریت گمرک +سند
بر اساس مصوبه کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیک، هرگونه ورود اطلاعات در سامانه انبارهای تحت مدیریت گمرک که منجر به دو گانه سازی داده‌ها می‌شود باید متوقف شود.
راهکارهای سازمان امور مالیاتی برای تحقق نظام مالیاتی هوشمند در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / استانی-اقتصادی / مالیات / نظام مالیاتی هوشمند
راهکارهای سازمان امور مالیاتی برای تحقق نظام مالیاتی هوشمند در دوران کرونا
مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند اظهارنامه‌های مالیاتی دریافتی را که با رعایت مقررات مربوط تنظیم شده، بدون رسیدگی قبول نماید که این امر در راستای تحقق نظام مالیاتی هوشمند، دولت الکترونیک و همچنین عدم مراجعه مودیان به ادارات امور مالیاتی با توجه به شیوع بیماری کرونا است.
نظارت و جلوگیری از تردد مسافران کرونایی با دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۸/۳۰
نظارت و جلوگیری از تردد مسافران کرونایی با دولت الکترونیک
تپسی و اسنپ هم با اتصال به ‎#دولت_الکترونیکی، بررسی رانندگان خود با بانک اطلاعاتی مبتلایان به ‎#کرونا را آغاز کردند/ حساب کاربری چند صد راننده مبتلا معلق شد.
شگرد وزارت ارتباطات در کنترل منع تردد از فردا
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / آذری جهرمی
شگرد وزارت ارتباطات در کنترل منع تردد از فردا
اقتصاد نیوز : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با استفاده از ظرفیت‌های دولت الکترونیک از جا به جایی مسافران کرونایی در وسایل حمل و نقل عمومی جلوگیری می‌شود.
آذری جهرمی: حساب کاربری «چند صد راننده مبتلا به کرونا» در دو تاکسی اینترنتی اسنپ و تپسی معلق شد
۱۳۹۹/۰۸/۳۰
آذری جهرمی: حساب کاربری «چند صد راننده مبتلا به کرونا» در دو تاکسی اینترنتی اسنپ و تپسی معلق شد
آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توئیتی نوشت: تپسی و اسنپ هم با اتصال به دولت الکترونیکی، بررسی رانندگان خود با بانک اطلاعاتی مبتلایان به کرونا را آغاز کردند. حساب کاربری چند صد راننده مبتلا معلق شد. سایر تاکسی‌های اینترنتی هم در این هفته موظفند به دولت الکترونیکی متصل شوند. برای رانندگان مبتلا هم بسته‌ی حمایتی خواهیم داشت
بازگرداندن چند مبتلا به کرونا از فرودگاه در پی تطابق اطلاعات مبتلایان به کرونا بر بستر دولت الکترونیکی
۱۳۹۹/۰۸/۳۰
بازگرداندن چند مبتلا به کرونا از فرودگاه در پی تطابق اطلاعات مبتلایان به کرونا بر بستر دولت الکترونیکی
وزیر ارتباطات در توئیتی نوشت: با همکاری خوب وزارت بهداشت و وزارت راه بر بستر دولت الکترونیکی، از امروز کلیه مسافرین هواپیما و قطار بین شهری با بانک اطلاعاتی مبتلایان به کرونا تطابق داده می شوند و از جابه جایی افرادی که مبتلایند جلوگیری می شود. چند مبتلا امروز از فرودگاه بازگردانده شدند. اتوبوسها هم از سه شنبه
خبر نوبخت از ارائه بودجه ۱۴۰۰ در مهلت قانونی به مجلس
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / بودجه / دولت الکترونیک / سازمان برنامه و بودجه / سلامت / قانون
خبر نوبخت از ارائه بودجه ۱۴۰۰ در مهلت قانونی به مجلس
اقتصاد نیوز : رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۸سال ۱۴۰۰ در دولت تایید شده در مهلت قانونی و پیش از ۱۵ آذرماه به مجلس تقدیم خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
قوه قضائیه هوشمند جزو محورهای تحولی در دستگاه قضایی است
رئیس قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه هوشمند جزو محورهای تحولی در دستگاه قضایی است.به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای راهبردی دادرسی الکترونیکی، با قدردانی از کسانی که با تلاش مجاهدانه در راه اندازی دادرسی الکترونیک در سراسر کشور نقش داشته‌اند، گفت: قوه قضائیه هوشمند جزو محورهای تحولی در دستگاه قضایی است. البته اقداماتی از قبل انجام شده بود؛ اما کافی نیست و لازم است در جهت دادگاه‌های برخط و هوشمندسازی همه بخش‌هایی که امکان هوشمندسازی آن وجود دارد، اقدام شود.وی استعلامات را امر مهمی در قوه قضائیه دانست و تاکید کرد: قاضی باید دسترسی به اطلاعات پیدا کند و تشکیل بانک اطلاعاتی به گونه‌ای که قاضی بتواند به اطلاعات لازم دسترسی پیدا کند یک ضرورت است.رئیس قوه …
پستچی‌ها نباشند، کرونا بی‌رحم‌تر می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / کرونا / پستچی / کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات / ستاد ملی کرونا / دولت الکترونیک / اوراق بهادار / نمایشگاه بین المللی کتاب / خرید اینترنتی / کد رهگیری
پستچی‌ها نباشند، کرونا بی‌رحم‌تر می‌شود
جابه‌جایی روزانه حدود یک میلیون بسته معادل هزار تُن مرسوله در داخل کشور، توزیع بیش از یک میلیون سیم‌کارت سرپرست خانواده، توزیع بیش از نیم میلیون بسته معیشتی گوشه‌ای از خدمات کارکنان شرکت ملی پست است.
رئیسی: دولت الکترونیک ضرورت امروز ماست
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / ابراهیم رئیسی / دولت الکترونیک / قوه قضائیه
رئیسی: دولت الکترونیک ضرورت امروز ماست
به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز (سه‎شنبه) در پنجمین نشست اعضای شورای راهبری دادرسی الکترونیکی سخن می‎‌گفت، تسهیل دسترسی مردم به عدالت را از وظایف مهم دستگاه قضایی در دوره تحول عنوان کرد.
مشکل در تامین بدنه کارت ملی هوشمند به علت تحریم
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / سازمان ثبت احوال کشور / صدور کارت ملی هوشمند / کارت ملی هوشمند
مشکل در تامین بدنه کارت ملی هوشمند به علت تحریم
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال در گفتگویی با شبکه خبر با اشاره به آخرین وضعیت دریافت کارت ملی هوشمند اظهار کرد: تصمیم دولت برای اجرای دولت الکترونیکی نیاز به یک سری ساز و کار‌هایی داشت و اولین ساز و کار آن استفاده از کارتی بود که به وسیله  آن همه شهروندان ایرانی در فضای دولت الکترونیکی شناسایی شوند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
هدف بودجه ۱۴۰۰ قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت است
رئیس جمهوری با تشریح چارچوب تدوین بودجه سال آینده، تادیه بخش عمده مطالبات کارکنان، بازنشستگان و سازمان‌های بازنشستگی و به سرانجام رساندن بخش مهمی از پروژه‏های عمرانی در برنامه بودجه سال ۱۴۰۰ را زمینه مناسبی برای تدوین برنامه هفتم توسعه دانست.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری صبح روز یکشنبه در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، درباره چارچوب بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور گفت: هدف اصلی بودجه سال ۱۴۰۰ بر کاهش هزینه‌ها، افزایش درآمدها، کاهش تصدی‌گری‌های دولت، توسعه دولت الکترونیک، قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت، رونق و جهش تولید و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استوار شده است.رئیس جمهوری افزود: لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در چارچوب برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه، سیاست‌های …
ابلاغ شاخص‎های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در قالب ۶ محور اصلی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / سازمان اداری و امور استخدامی / دولت الکترونیک / علاء الدین رفیع زاده
ابلاغ شاخص‎های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در قالب ۶ محور اصلی
تهران - ایرنا معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور، جزئیات بخشنامه ارزیابی عملکرد دستگاه‎های اجرایی کشور در سال ۹۹ را تشریح کرد و گفت:‌ ابلاغ شاخص‎های ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در قالب ۶ محور اصلی انجام شده است.
اپلیکیشن های پرکاربرد بومی می توانند کارگزار دولت الکترونیک شوند
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / اپلیکیشن موبایل / پیام رسان بومی / دولت الکترونیک / سازمان فناوری اطلاعات ایران
اپلیکیشن های پرکاربرد بومی می توانند کارگزار دولت الکترونیک شوند
تمامی اپلیکیشن‌های پرکاربرد کشور با بیش از یک میلیون کاربر فعال، می توانند به عنوان کارگزاران دولت الکترونیکی با سازمان فناوری اطلاعات ایران همکاری کنند.
روحانی: هدف بودجه ۱۴۰۰ کاهش تصدی‌گری دولت است
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / حسن روحانی / رئیس جمهور / بودجه1400
روحانی: هدف بودجه ۱۴۰۰ کاهش تصدی‌گری دولت است
روحانی گفت: هدف اصلی بودجه سال ۱۴۰۰ بر کاهش هزینه‌ها، افزایش درآمدها، کاهش تصدی‌گری‌های دولت، توسعه دولت الکترونیک، قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت، رونق و جهش تولید و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استوار شده است.
پیشرفت ۷۶ درصدی زیرساخت‌های دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / دولت الکترونیک / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / شورای اجرایی فناوری اطلاعات
پیشرفت ۷۶ درصدی زیرساخت‌های دولت الکترونیک
تهران- ایرنا- بر اساس گزارش سازمان فناوری اطلاعات ۷۶ درصد پروژه‌های ملی اولویت‌دار دولت الکترونیکی از منظر زیرساختی راه‌اندازی شده‌اند، ۱۰ درصد پروژه‌ها نیازمند تغییر در ساختار و بقیه از میزان پیشرفت مورد انتظار خود عقب‌تر هستند.
رییس‌جمهور: از ابتدای آذر محدودیت‌های جدید اعمال می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / حسن روحانی / دولت / دولت الکترونیک / مشکلات / ویروس
رییس‌جمهور: از ابتدای آذر محدودیت‌های جدید اعمال می‌شود
رییس‌جمهور گفت: از شنبه آینده اول آذر ماه، در سراسر کشور محدودیت‌هایی اجرا می‌شود. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به لزوم اعمال محدودیت‌های بیشتر برای مقابله با شیوع این ویروس اظهار کرد:
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
وضعیت حضور کارکنان در ادارات و تردد خودروها از اول آذر ماه
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به مصوبات جلسه ستاد و تصویب کلیات طرح جامع مبارزه با کرونا گفت: این طرح از شنبه اول آذرماه آغاز می‌شود.علیرضا رئیسی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: بحث‌های مختلفی در جلسه روز گذشته مطرح شد. با شروع فصل سرما در اروپا و آمریکا و آسیا میزان شیوع کرونا و ابتلا به آن به صورت شتابنده بالا می‌رود و الان میزان مرگ و میرهای روزانه در بسیاری از کشورها به مرز هزار نفر و بیش از آن رسیده و برای اولین بار در آمریکا نیز ابتلای روزانه بیش از ۱۸۰هزار مبتلا وجود داشت.به گزارش ایسنا، وی افزود: در کشور ما هم میزان موارد ابتلا بسیار بالا رفته و مرگ و میر هم افزایش یافته است. البته ظرفیت تستهای تشخیص کرونا از روزانه ۲۳ هزار تست را به بیش از ۴۰هزار تست …
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
کرونا حریم خصوصی ندارد
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه بیماری واگیر «کرونا» حریم خصوصی ندارد، درباره ابهام حقوقی استعلام کدملی مبتلایان هنگام استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی توضیح داد.
استعلام کدملی مبتلایان به کرونا از دیتابیس وزارت بهداشت/ بیماری کرونا⁩ حریم خصوصی ندارد!
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / ویروس کرونا / بهنام ولی زاده / حریم خصوصی / دولت الکترونیک
استعلام کدملی مبتلایان به کرونا از دیتابیس وزارت بهداشت/ بیماری کرونا⁩ حریم خصوصی ندارد!
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات با تاکید براینکه بیماری واگیر ⁧کرونا⁩ حریم خصوصی ندارد، درباره ابهام حقوقی استعلام کدملی مبتلایان هنگام استفاده از وسائل حمل ونقل عمومی توضیح داد.
حمله اینترنتی به سامانه دولتی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
حمله اینترنتی به سامانه دولتی
هک و نفوذ به سایت‌های دولتی در همه نقاط جهان همواره از حساسیت بالایی برخوردار است و از این رو خبرهای مربوط به آن با حساسیت زیادی مورد توجه قرار می‌گیرد. تازه‌ترین اتفاق در ایران در این زمینه نفوذ و تغییر دادن چهره سامانه رصد پروژه‌های اولویت‌دار دولت الکترونیکی است.
متولی امنیت سایبری در کشور کیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / معاونت فضای مجازی / حملات سایبری / شورای عالی فضای مجازی / جواد جاویدنیا / پلیس فتا / جنگ سایبری / فناوری
متولی امنیت سایبری در کشور کیست؟
در روزهای گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد که بر اساس آن سایت رصد و پایش دولت الکترونیک هک شده است که در خوش بینانه ترین حالت دیتای دریافتی از تمامی دستگاه‌های دولتی که در این سایت بارگزاری شده در دستر
هک یک سایت دولتی
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / توئیتر / دستگاه های دولتی / دولت الکترونیک / سازمان بنادر و دریانوردی / مردم تهران در مجلس شورای اسلامی
هک یک سایت دولتی
اقتصاد نیوز: یک نماینده مجلس از هک سایت رصد دولت الکترونیک خبر داد.
هکرها اطلاعات سایت دولت الکترونیک را به سرقت بردند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / اینستاگرام / مجلس / سازمان فناوری اطلاعات / امیر ناظمی / جمهوری اسلامی ایران / توئیتر / شورای اجرایی فناوری اطلاعات / مالک شریعتی / هکرها / سازمان بنادر و دریانوردی
هکرها اطلاعات سایت دولت الکترونیک را به سرقت بردند؟
دیروز خبری مبنی بر هک سایت دولت الکترونیک وابسته به وزارت ارتباطات منتشر شد. چند ساعت بعد امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات، این سایت را فاقد اطلاعات محرمانه توصیف کرده که هک آن هیچ گونه دستاوردی برای هکرها نداشته است.
توضیح سازمان فناوری اطلاعات درباره هک ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / دولت الکترونیک / هکرها / امنیت اطلاعات / امنیت سایبری
توضیح سازمان فناوری اطلاعات درباره هک ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی
سازمان فناوری اطلاعات در خصوص انتشار داده های «سامانه رصد و پایش ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی» بیانیه داد.
در فرآیند هک سایت دولتی، داده‌ای نشت نشده است
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / هکر، هک
در فرآیند هک سایت دولتی، داده‌ای نشت نشده است
 سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد  است: تغییر ظاهر ( Deface) ورودی سایت رصد و پایش مدیریت ۲۳ پروژه اولویت‌دار دولت الکترونیکی از منظر نشت اطلاعات، هیچ‌گونه دستاوردی برای هکرها نداشته است.
خداحافظی با صف‌های طولانی
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / سازمان تامین اجتماعی / دولت الکترونیک / بیمه بیکاری / ویدیوژورنال
خداحافظی با صف‌های طولانی
تا پایان بهمن‌ماه تمام خدمات تامین اجتماعی غیرحضوری خواهد شد.
امنیت سایبری یا انتخابات؛ دغدغه وزیر ارتباطات کدام است؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / محمدجعفر نعناکار / امنیت سایبری / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات / محمد جواد آذری جهرمی / نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
امنیت سایبری یا انتخابات؛ دغدغه وزیر ارتباطات کدام است؟
در پی هک اطلاعات ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی در سازمان فناوری اطلاعات ایران، یک حقوقدان فضای مجازی گفت: امنیت سایبری کشور در گیرودار رویای انتخابات وزیر ارتباطات است.
سایت تحت اختیار سازمان فناوری اطلاعات هک شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / حمله هکری / حملات سایبری
سایت تحت اختیار سازمان فناوری اطلاعات هک شد
با افزایش حملات سایبری به سایت های دولتی، سایت رصد و پایش طرح دولت الکترونیکی هم هک شد.
سجام؛ سامانه ای در تراز جهانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
سجام؛ سامانه ای در تراز جهانی
جهانگرد، ‌نماینده ویژه رییس جمهور در امور دولت الکترونیک اعلام کرد: باید خدمات زیرساختی شکل گرفته در بازار سرمایه به ویژه شرکت سپرده گذاری مرکزی که تاثیر زیادی در بهره وری اقتصاد کشور دارد برای مقامات و سهامداران تببین و آشکار شود.
مبتلایان کرونا امکان استفاده از قطار و هواپیما را نخواهند داشت
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / ویروس کرونا / دولت الکترونیک / امیر ناظمی / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
مبتلایان کرونا امکان استفاده از قطار و هواپیما را نخواهند داشت
معاون وزیر ارتباطات از آغاز به کار سرویسی مبتنی بر دولت الکترونیک با همکاری وزارت بهداشت خبر داد که طبق آن مبتلایان کرونا امکان استفاده از اتوبوس بین شهری، قطار و هواپیما را نخواهند داشت.
دولت الکترونیک در مقابل متخلفان قرنطینه
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
دولت الکترونیک در مقابل متخلفان قرنطینه
محمد کرباسی- دبیر گروه دانش و فناوری براساس آماری که اخیرا 2وزارتخانه بهداشت و ارتباطات به‌دست آورده‌اند حداقل ۲۰درصد مبتلایان به کرونا در کشور با وجود آگاهی از بیمار شدن‌شان و مثبت بودن تست پی‌سی‌آر‌ خود قرنطینه 2هفته‌ای را رعایت نکرده و با آمدن به اماکن عمومی افراد دیگر را در خطر قرار می‌دهند. آن طور که ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت هم اعلام کرده از مجموع ۱۵هزار تست مثبت، مشخص شده که ۲۰درصد آنها در قرنطینه نمی‌مانند؛ این به‌معنای آن است که در هر مقطع حداقل ۳هزار نفر هستند که بدون توجه به سلامت …
معاون وزیر ارتباطات:  بیست درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی‌کنند / به زودی به مبتلایان در طول بیماری اجازه استفاده از هواپیما، قطار و تاکسی‌های اینترنتی را نمی دهیم
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
معاون وزیر ارتباطات: بیست درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی‌کنند / به زودی به مبتلایان در طول بیماری اجازه استفاده از هواپیما، قطار و تاکسی‌های اینترنتی را نمی دهیم
امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات، در توئیتی نوشت: طبق یک بررسی با وزارت بهداشت، مشخص شد بیست درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی‌کنند! با ابلاغ وزارت بهداشت، بر پایه دولت الکترونیکی، به زودی: مبتلایان کوید۱۹ امکان استفاده از قطار بین شهری، پروازهای هواپیما و تاکسی های اینترنتی را در دوران بیماری و قرنطینه ندارند‌.
تعرفه ۲۵۰ خدمت دستگاههای دولتی به دفاتر پیشخوان ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / دفاتر پیشخوان دولت / دولت الکترونیک / دستگاه های اجرایی / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
تعرفه ۲۵۰ خدمت دستگاههای دولتی به دفاتر پیشخوان ابلاغ شد
مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از تعیین تعرفه ۲۵۰ خدمت دستگاههای اجرایی و ابلاغ آن به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ICT روستایی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
سازمان بیمه سلامت با راه اندازی دولت الکترونیک خدمات خوبی به مردم ارائه کرده است
نماینده مردم شهرستان شازند استان مرکزی گفت: سازمان بیمه سلامت خدمات خوبی را با راه اندازی دولت الکترونیک به مردم بخصوص اقشار کم درآمد ارائه کرده است.محمود احمدی‌بیغش همزمان با اولین روز گرامیداشت هفته بیمه سلامت در بازدید از روستاهای عضدیه، نورآباد، برج، ضیاءآباد و برج چشمه محمود در جمع اهالی این روستا با حضور برخی مسئولین شهرستانی گفت: سازمان بیمه سلامت خدمات خوبی را با راه اندازی دولت الکترونیک به مردم بخصوص اقشار کم درآمد ارائه کرده است. نماینده مردمش شهرستان شازند استان مرکزی بیان کرد: فرا رسیدن سوم آبان سالروز گرامیداشت هفته بیمه سلامت فرصت خوبی است تا خدماتی که از سوی این سازمان به مردم داده می شود به بهترین شکل ممکن اطلاع رسانی شود. بیغش ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارایه شده توسط سازمان …
لزوم تقویت دولت الکترونیک برای کاهش اجتماعات انسانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / استانی-اجتماعی / دولت الکترونیک
لزوم تقویت دولت الکترونیک برای کاهش اجتماعات انسانی
استاندار گیلان گفت: برای افزایش انسجام و شتاب در اجرای تصمیمات و نیز کاهش اجتماعات انسانی، بر تقویت دولت الکترونیک تاکید داریم و تمامی دستگاه ها ملزم هستند پیرامون کاهش میزان حضور مراجعات اقدامات جدی انجام دهند.
استاندار تهران:‌ توسعه دولت الکترونیک به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کمک می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / استانداری تهران / انوشیروان محسنی بندپی / شهر تهران / دولت الکترونیک / مدیریت استانی کرونا
استاندار تهران:‌ توسعه دولت الکترونیک به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کمک می‌کند
تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: اگر دولت الکترونیک تاکنون محقق شده بود بدون شک امروز فاصله‌گذاری اجتماعی بیش از وضعیت کنونی می‌توانست به کنترل بیماری کویید ۱۹ کمک کند.
سرپرست معاونت دولت الکترونیکی منصوب شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / حکم انتصاب / امیر ناظمی / دولت الکترونیک / بهنام ولی زاده
سرپرست معاونت دولت الکترونیکی منصوب شد
سرپرست معاونت دولت الکترونیکی در سازمان فناوری اطلاعات ایران با حکم معاون وزیر ارتباطات، منصوب شد.
استعلام ۲۰ میلیون مدرک دانشگاهی الکترونیکی شد/ جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / سید امیر اصغری / تأییدیه تحصیلی / مدرک تحصیلی / دولت الکترونیک / دانشگاه های ایران / جعل مدرک
استعلام ۲۰ میلیون مدرک دانشگاهی الکترونیکی شد/ جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی
مدیر پروژه استعلام اصالت مدارک دانشگاهی کشور از ایجاد پایگاه جامع مدارک تحصیلی جهت جلوگیری از جعل مدارک خبر داد و گفت: دیتای بیش از ۲۰ میلیون مدرک دانشگاهی در این سامانه قابل استعلام است.
استعلام مدارک دانشگاهی با داشتن شماره ملی افراد فراهم شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / مدرک تحصیلی
استعلام مدارک دانشگاهی با داشتن شماره ملی افراد فراهم شد
استعلام اصالت مدارک دانشگاهی با در اختیار داشتن شماره ملی و شناسنامه افراد قابل مشاهده است و به گفته دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات، حل معضل مدارک تحصیلی جعلی و اصلاح فرآیند گواهی اصالت مدارک اقدامی دیگر در اجرای دولت الکترونیکی و شفافیت است. شاید دیگر کسی نتواند با مدرک جعلی در جایی ثبت‌نام کند.
قوانین متناقض، مانع حکمرانی فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / انرژی / توسعه پایدار / جامعه / فضای مجازی / مالیات
قوانین متناقض، مانع حکمرانی فضای مجازی
دولت الکترونیکی به عنوان یکی از مهم‌ترین بسترهای ارایه خدمات دولت به مردم، شفافیت فرآیندها و نظارت کارآمد می‌تواند فساد را به‌طور جدی ریشه‌کن و توسعه پایدار جامعه را تسهیل کند و به گفته کارشناسان،
۵۰درصد نیروهای دولتی کارهای تکراری دارند!
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
۵۰درصد نیروهای دولتی کارهای تکراری دارند!
شهروند آنلاین: در پنجاه و نهمین جلسه از سلسله نشست‌های نقد و اندیشه وزارت ارتباطات، با موضوع «حکمرانی در فضای مجازی از منظر دولت الکترونیکی» ، «رضا باقری اصل» دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و «محمد فرجود» مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران به بررسی چالش‌های دولت الکترونیک پرداختند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
پرچم‌داری اپراتور اول با افزایش ضریب نفوذ اینترنت موبایل
در شش ماه نخست امسال ضریب نفوذ اینترنت نسل سوم و چهارم در ایران 91.07 درصد بود که نسبت به سه ماهه نخست امسال رشد سه درصدی داشته است و همراه اول با رشد 5.96 درصدی در این بازه زمانی توانسته فاصله‌اش را با سایر رقبا بیشتر کند و پیشگام افزایش ضریب نفوذ اینترنت در ایران باشد. طبق جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سه ماهه دوم سال 99 « همراه اول » به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور اینترنت سیار کشور با در اختیار گرفتن بیشترین تعداد مشترکان اینترنتی 3G و 4G، نقش مهمی در پیشبرد سیاست‌های دولت در تحقق دولت الکترونیک و آموزش از راه دور بازی کرده است. طبق داده‌های آماری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مشترکان اینترنت نسل‌های 3 و 4 همراه اول در شش …
آغاز مرحله دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
آغاز مرحله دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از آغاز مرحله دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی با تاکید بر تلاش بیشتر آنها برای ارتقا و تقویت خود در کنار این حمایت‌ها برای ایجاد نتیجه مطلوب خبر داد. امیر خوراکیان با اشاره به تصویب سند ساماندهی پیام‌رسان‌ها در کشور گفت: برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی در مرحله اول براساس مصوبات شورای‌عالی فضای مجازی کشور یکسری اقدامات صورت گرفت و درحال‌حاضر در مرحله دوم حمایت‌ها برای تقویت و ارتقای آنها هستیم. معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی در تشریح مرحله دوم حمایت‌ها از پیام‌رسان‌های داخلی اعلام کرد: اتصال پیام‌رسان‌های داخلی به اپراتورها، کسب سهمی از درآمد ترافیک، اختصاص مرکز داده رایگان، تسهیل در اعطای مجوز، ارائه خدمات …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •