سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
رانت
اعطای امتیازهای اشتباهی به واحدهای تولیدی بحران‌زاست/ رانت در تولید پررنگ شده است
۵۰ دقیقه قبل / تولید / وام و تسهیلات مسکن / وام / تسهیلات بانکی / مشکلات دریافت تسهیلات بانکی / واحد های تولیدی
اعطای امتیازهای اشتباهی به واحدهای تولیدی بحران‌زاست/ رانت در تولید پررنگ شده است
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به امتیازهای ناصحیح به برخی واحدهای تولیدی گفت: این امتیازها اشتباه فاحش است و اگر به این فرد تسهیلات ارزان‌قیمت تعلق گیرد، به‌طور قطع شاهد هدررفت منابع خواهیم بود.
۱ ساعت قبل
سرکوب قیمت فولاد، عامل تضییع حقوق 50 میلیون سهامدار
رئیس سازمان بورس گفت: تصمیم اخیر در مورد فرآیند قیمت گذاری و تعیین سقف رقابت برای محصولات فولادی در بورس کالا، نتیجه‌ای جز توزیع رانت و تضییع حقوق ۵۰ میلیون سهامدار نخواهد داشت.
واکنش رییس سازمان بورس به قیمت‌گذاری محصولات فولادی
۱ ساعت قبل / حسن قالیباف اصل / سازمان بورس و اوراق بهادار / فولاد / بورس تهران / بورس
واکنش رییس سازمان بورس به قیمت‌گذاری محصولات فولادی
رئیس سازمان بورس گفت: تصمیم اخیر در مورد فرآیند قیمت گذاری و تعیین سقف رقابت برای محصولات فولادی در بورس کالا، نتیجه ای جز توزیع رانت و تضییع حقوق پنجاه میلیون سهامداران نخواهد داشت.
انتقادهای شدید از قیمت‌گذاری جدید فولاد / توزیع رانت با سهام عدالت مردم!
۳ ساعت قبل / بورس / رانت / سهام عدالت / فولاد / قیمت گذاری
انتقادهای شدید از قیمت‌گذاری جدید فولاد / توزیع رانت با سهام عدالت مردم!
اعلام قیمت‌گذاری جدید فولاد در بورس انتقادات تندی را به همراه داشته است. از عضو شورای عالی بورس گرفته تا کارشناسان بازار سهام و رئیس سازمان بورس هرکدام به نحوی از این تصمیم گلایه و از شائبه توزیع رانت با این تصمیم انتقاد کرده‌اند. نوشته انتقادهای شدید از قیمت‌گذاری جدید فولاد / توزیع رانت با سهام عدالت مردم! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نادری برای استقلال دوبرابر گرانتر از میلیچ تمام می‌شود
۳ ساعت قبل / روزنامه های ورزشی صبح کشور
نادری برای استقلال دوبرابر گرانتر از میلیچ تمام می‌شود
ایلنا: برای استقلال حفظ مدافع کروات به صرفه تر از جذب بازیکن سابق پرسپولیس است.
رد پای ارز رانتی در کمبود انسولین در ایران
۳ ساعت قبل / بیماری - دیابت / دارو
رد پای ارز رانتی در کمبود انسولین در ایران
دولت یارانه‌ ارزی معادل ۸ برابر قیمت واقعی انسولین از طریق تخصیص دلار ۴۲۰۰، برای واردات این دارو پرداخت می‌کند غافل از اینکه، مسیر معیوب و رانتی پرداخت یارانه ارزی، به ضدهدف دولت تبدیل شده و این قاچاقچی‌ها و دلالان بازار دارو هستند که از این یارانه بهره‌مند می‌شوند.
۱۰ ساعت قبل
حوزه ‌نشان
این روزها نامه‌ای در فضای مجازی و صفحات اهالی جوان تئاتر و سینما منتشر می‌شود که با زبان معترض از آنچه گلایه می‌کند که در دانشگاه سوره رخ می‌دهد. دانشگاهی که در بهمن ماه سال ۱۳۷۲ توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تاسیس شد در 27 سال گذشته به یکی از قطب‌های مهم آموزش هنر در ایران بدل می‌شود و بخش مهمی از این موقعیت به حضور اساتیدی بازمی‌گردد که وظیفه تربیت هنرمندانی چون شهرام مکری، سحر دولتشاهی، هوتن شکیبا، محمدحسین مهدویان، سعید روستایی و... را برعهده داشته‌اند. با این حال نامه اعتراضی دقیقا به این اشاره دارد که مدیریت تازه‌نفس دانشگاه اقدام به حذف برخی اساتید و حتی تغییر در سرفصل‌های واحدهای درسی کرده است. به عبارتی با آمدن محمدحسین ساعی مناسبات …
همشهری TV | پرنده ۲۰۰ میلیون تومانی
۱۶ ساعت قبل / همشهری تی وی
همشهری TV | پرنده ۲۰۰ میلیون تومانی
گرانترین پرنده‌هایی که در بازار ایران هستند، کدامند و چه کسانی آن‌ها را می‌خرند؟
۱۶ ساعت قبل
نقدی بر عملکرد کانون وکلا
ابوالبشری وکیل پایه یک دادگستری گفت: برای اینکه بتوانیم قضیه انتخابات کانون، دعواها و درگیری ها و تنش ها را بررسی و آنالیز کنیم باید توجه کنیم که به چه دلیل در همه انتخاباتی که در 3، 4 دوره اخیر در کانون ها به خصوص کانون وکلای مرکز صورت گرفته واجدین شرایط کسانی که درانتخابات شرکت کردند درصد بسیار پایینی هستند.
رانت‌های عجیب در بازار سیمان/ نوسان قیمت سیمان به دلیل نبود بارنامه است
۱۸ ساعت قبل
رانت‌های عجیب در بازار سیمان/ نوسان قیمت سیمان به دلیل نبود بارنامه است
یزد- بحری، رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی استان یزد، گفت: صادر نشدن بارنامه سیمان، مهمترین عامل در بی‌ثباتی قیمت سیمان بوده و همین موضوع موجب نوسان قیمت سیمان شده است.
فرانتس‌ فوتبال نامزدهای بهترین مهاجم راست  و نوک تاریخ را معرفی کرد
۲۱ ساعت قبل / رونالدو
فرانتس‌ فوتبال نامزدهای بهترین مهاجم راست و نوک تاریخ را معرفی کرد
مجله فرانتس فوتبال مدتی است با انتخاب نامزدهای بهترین بازیکنان تاریخ در هر پست به دنبال معرفی تیم منتخب تاریخ است.
ارز ترجیحی مکانیزم غلطی است/ ایران در سال 99 ارز حاصل از صادرات نفت ندارد
۲۲ ساعت قبل
ارز ترجیحی مکانیزم غلطی است/ ایران در سال 99 ارز حاصل از صادرات نفت ندارد
معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: ارز ترجیحی مکانیزم غلطی است که ضمن ایجاد فساد و رانت به تولید داخل ضربه می زند.
مهدی پازوکی، اقتصاددان: علاوه بر تحریم و کرونا، فشارهای غیرمنطقی از جانب گروه های ذی نفوذ و صاحب قدرت به بانک مرکزی، بر رشد اقتصادی اثر منفی گذاشته / بخشی از این فشارها ناشی از منافع گروه های رانتخوار و بخشی دیگر به علت شناخت ناکافی از فضای اقتصاد است / تا جایی که مطلع هستم، بانک مرکزی تاکنون در مقابل این فشارها مقاومت کرده که قابل تحسین است / نپذیرفتن FATF باعث شد تا حتی بانک های درجه دوم هم حاضر به همکاری با ما نباشند / اگر همتی، خاطرات خود را بنویسد برای آیندگان بسیار خواندنی خواهد شد؛ در این صورت مشخص می شود گروه های مختلف چگونه بر بانک مرکزی فشار وارد می کردند تا او از اصول کارشناسی و تصمیمات بخردانه اش عدول کند
۲۳ ساعت قبل
مهدی پازوکی، اقتصاددان: علاوه بر تحریم و کرونا، فشارهای غیرمنطقی از جانب گروه های ذی نفوذ و صاحب قدرت به بانک مرکزی، بر رشد اقتصادی اثر منفی گذاشته / بخشی از این فشارها ناشی از منافع گروه های رانتخوار …
علاوه بر محدویت‌های فعلی، مشکل دیگری که وجود دارد فشارهای غیرمنطقی است که از جانب گروه‌های مختلف به بانک مرکزی وارد می‌شود که تاکنون در مقابل این فشارهای داخلی مقاومت کرده و این مهم قابل تحسین است.
ردپای بزرگترین سرقت هنری تاریخ به ایرلند رسید
۲۴ ساعت قبل / سرقت / حوزه هنری / رامبرانت / دوبلین / بوستون / موزه / نقاشی
ردپای بزرگترین سرقت هنری تاریخ به ایرلند رسید
تهران- ایرنا- یکی از کارآگاهان پلیس متروپولیتن مدعی است شاهکارهای هنری به ارزش یک میلیارد پوند که سی سال پیش از موزه بوستون به سرقت رفته، در دیوار خانه‌ای در ایرلند مخفی شده‌ است.
قیمت خودروهای پیش‌فروش چقدر خواهد شد؟
۲۶ ساعت قبل / بازار خودرو / خودرو / رانت حاصل از فروش خودرو / طرح پیش فروش خودرو / قرعه کشی فروش خودرو
قیمت خودروهای پیش‌فروش چقدر خواهد شد؟
ایران‌خودرو هفته گذشته دو طرح فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش را به‌طور همزمان اجرا کرد تا در مجموع حدود ۳۲ هزار خودرو را در قالب این طرح‌ها عرضه کند. استقبال سه میلیون نفری از فروش فوق‌العاده چندان مساله عجیبی به نظر نمی‌رسد، چه آنکه در این طرح، اولا قیمت‌ها قطعی و بسیار کمتر از بازار در نظر گرفته شده‌اند و ثانیا بازه زمانی تحویل نیز حداکثر سه ماه است. نوشته قیمت خودروهای پیش‌فروش چقدر خواهد شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳۴ ساعت قبل
قانون ملی یا میلی مدیریت منابع طبیعی؟!
منابع طبیعی (جنگل‌ها و مراتع) جزو منابع حیاتی هر کشوری بوده و سهم بسیار مهمی در توسعه اقتصادی، تامین معیشت مردم و بهره‌برداران محلی و همچنین حفظ آب و خاک (منابع پایه) دارند. ارزش‌های بازاری و غیربازاری منابع طبیعی بی‌شمار است و برخی ارزش‌های اکولوژیکی، تنظیمی و خدماتی آنها (تولید اکسیژن، تنظیم چرخه آب و مواد مغذی و نظایر آن) قابل ارزش‌گذاری نیست. براساس آمار و اطلاعات موجود و به دلایل مختلف، این منابع طبیعی ذی‌قیمت هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی در حال تخریب و نابودی است و نیازمند توجه جدی مسوولان و همه آحاد مردم است. به بهانه حفاظت از جنگل‌ها، در سال 1341، قانونی تصویب شد که کلیه اختیارات حفظ، اصلاح، احیا، توسعه، مدیریت و بهره‌برداری از جنگل‌ها …
۳۴ ساعت قبل
خبرنگاران را سر کار گذاشتند
ماجرای عضویت دختر رییس‌جمهوری به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با وجود تکذیب‌ها هنوز نقل محافل و گعده‌های رسانه‌ای و مجازی منتقدان دولت است. آخرین چند روز پیش بود که علیرضا نظری، نماینده خمین اعلام کرد که ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساختمان دانشکده‌ای که‌ «دختر حسن روحانی» قرار بود در آن عضو هیات علمی شود، از اعتبارات کرونا تخصیص یافته است. پیش از این هم مسائل مختلف و گزارش‌هایی خلاف واقع از عضویت فرزند حسن روحانی در هیات علمی دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه شهید بهشتی شنیده شده‌ و دختر رییس‌جمهوری را به استفاده از روابط فامیلی یا به نوعی رانت فامیلی متهم کرده‌بود. محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری روز گذشته به «ایسنا» …
منافع جمعیت هلال‌احمر به عموم مردم می‌رسد
۳۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / نماینده ولی‎فقیه در لرستان / جمعیت هلال‌احمر لرستان
منافع جمعیت هلال‌احمر به عموم مردم می‌رسد
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: جمعیت هلال‌احمر یک موسسه غیرانتفاعی و مردمی است که منافع آن به عموم مردم می‌رسد.
رانت و مافیا در سینما مثل همه جا وجود دارد!
۳۹ ساعت قبل
رانت و مافیا در سینما مثل همه جا وجود دارد!
در قسمت سوم برنامه اقتصاد هنر، محمدرضا مصباح تهیه کننده سرشناس سینمای ایران با انتقاد از عدم تناسب میان دستمزد بازیگران و هزینه تهیه فیلم‌های سینمایی گفت: در چند روز اخیر شنیدم که بازیگری پیشنهاد سه میلیاردی برای بازی در یک فیلم داده است.
لباس‌های تحریک کننده و جذاب برای رابطه جنسی چگونه باید باشند؟
۴۲ ساعت قبل / رابطه جنسی / لباس تحریک / پارسی خبر
لباس‌های تحریک کننده و جذاب برای رابطه جنسی چگونه باید باشند؟
در این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چه لباس‌هایی باعث تحریک مردان می‌شوند، اما قبل از این که حالت تدافعی بگیرید کمی آرام باشید. ممکن است پیش خود فکر کنید “ما زنان که نباید برای مردان لباس بپوشیم! ” بله قطعا درست است. هیچ فردی لباس و استایلی را برای خرسندی و تحسین جنس مخالف انتخاب نمی‌کند. همه ما آزاد هستیم که هر لباسی که دوست داریم را بپوشیم. اما فکر بدی نیست که کاری را انجام دهیم که شوهرمان از آن خوشش بیاید. اما لباس محرک برای شوهر چیست؟ در ادامه می‌توانید با نکاتی آشنا شوید که به شما در انتخاب یک لباس زیر مناسب برای بهبود رابطه جنسی کمک خواهد کرد.آشنایی با ویژگی‌های سکسی بدن خودبرای انتخاب یک لباس زیر مناسب در ابتدا باید بدن خود را بشناسید و با توجه به ویژگی‌های فیزیکی بدن تان لباس …
۴۶ ساعت قبل / محمدعلی پورمختار / فساد مالی / کمیسیون اصل ۹۰ مجلس
ابعاد تازه‌ پرونده تخلفات رئیس سابق کمیسیون اصل ۹۰ مجلس؛ تقلب، رانت، واردات سیگار و گوشت به اسم محرومان و کارچاق‌کنی | ماجرای پرونده فساد «شمیم ولایت» چیست؟
محمدعلی پورمختار که همین چندان سال پیش لباس نظامی و درجه سرداری خود را کنار گذاشت و کت و شلوار به تن کرد و راهی ساختمان هرمی‌ شکل میدان بهارستان پایتخت...
فشار رانت و توزیع ناعادلانه نهاده های دامی بر کشاورزان
۴۶ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / کشاورزان / مجلس / پارلمان
فشار رانت و توزیع ناعادلانه نهاده های دامی بر کشاورزان
نماینده مردم تربت جام در مجلس گفت: با کمبود شدید نهاده‌های دامی مواجه هستیم چرا که توزیع آنها ناعادلانه و مبتنی بر رانت است به همین دلیل کشاورزان به شدت تحت فشار هستند.
قاچاق دارو؛ زخمی که سرباز می‌کند/ چرا دولت و کمیسیون بهداشت از ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو حمایت می‌کنند؟
۲ روز قبل / قاچاق دارو / دلار 4200 تومانی / حسن روحانی / کمیسیون بهداشت و درمان
قاچاق دارو؛ زخمی که سرباز می‌کند/ چرا دولت و کمیسیون بهداشت از ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو حمایت می‌کنند؟
کمیسیون بهداشت مجلس و دولت همچنان بر ادامه تخصیص ارز۴۲۰۰تومانی به دارو تأکید دارند؛این در حالی است که این سیاست نه‌تنها اهداف اولیه خود را محقق نکرده بلکه به فساد و رانت گسترده دامن زده است.
حبس ۷۸ درصد منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها/ دولت ۶۰۰هزار میلیارد تومان رانت ارزی به جیب عده‌ای ریخت/ مسکن در دولت روحانی دست‌نیافتنی شد/ ابهام‌افکنی ارزی همتی
۲ روز قبل / گزیده روزنامه های اقتصادی / بانک ها / دولت / قیمت مسکن
حبس ۷۸ درصد منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها/ دولت ۶۰۰هزار میلیارد تومان رانت ارزی به جیب عده‌ای ریخت/ مسکن در دولت روحانی دست‌نیافتنی شد/ ابهام‌افکنی ارزی همتی
رشد دو برابری قیمت مرغ از مرداد تا مهر، تاسیس ۷۰۰ هزار شرکت صوری، کلاف سردرگم تولید و عرضه خودرو و آدرس غلط نقش تحریم‌ها در افزایش نقدینگی، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.
ابعاد تازه‌ پرونده تخلفات «پورمختار»؛ تقلب، رانت و بیش از آن | از لباس نظامی و کرسی مجلس تا بازداشت توسط وزارت اطلاعات
۲ روز قبل / مفاسد اقتصادی مالی / مجلس شورای اسلامی
ابعاد تازه‌ پرونده تخلفات «پورمختار»؛ تقلب، رانت و بیش از آن | از لباس نظامی و کرسی مجلس تا بازداشت توسط وزارت اطلاعات
محمدعلی پورمختار که همین چندان سال پیش لباس نظامی و درجه سرداری خود را کنار گذاشت و کت و شلوار به تن کرد و راهی ساختمان هرمی‌ شکل میدان بهارستان پایتخت شد دیروز سوژه گزارشی بود مبتنی بر یک سند و مدعی اینکه پورمختار در یکی از امتحانات دانشگاه آزاد مرتکب تقلب و تخلفی آشکار شده است.
۲ روز قبل
تقلب، رانت و بیش از آن
آن روزها که به تعریف و تمجید از اقدامات صادق آملی لاریجانی و سیدابراهیم رییسی، روسای سابق و فعلی قوه قضاییه در مقابله با مفاسد کلان می‌پرداخت و دادگاه‌های ویژه مقابله با فساد اقتصادی را امری لازم ارزیابی می‌کرد، احتمالا تصورش را هم نمی‌کرد که روزی نام خودش نیز به مفاسد اقتصادی گره خورده و در بازداشت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی روزگار بگذراند ولی حالا این اتفاق افتاده و محمدعلی پورمختار، نماینده اصولگرای کبودرآهنگ در مجالس نهم و دهم و سردار روزهای نه چندان دور، به فهرست مسوولانی پیوسته که «مفسد اقتصادی» معرفی می‌شوند.
رانت ۶۵ هزار میلیارد تومانی واردات دارو
۲ روز قبل
رانت ۶۵ هزار میلیارد تومانی واردات دارو
ماجرای محموله قاچاق دارو به عراق چیست؟
۲ روز قبل
جنگ مغلوبه جناحی
اگر از ابتدای انقلاب اسلامی تا پایان دوران جنگ 8 ساله ایران و عراق را – به دلیل عدم تفکیک جناحی و گرایش چهره‌های سیاسی – فاکتور بگیریم در طول سه دهه باقی مانده، در زمان‌های گوناگون، هر دو جناح سیاسی کشور کرسی‌های انتخابی ممکن در مجلس و دولت را در اختیار داشته‌اند. در این میان، مجلس حتی در زمان وجود اقلیت قابل توجه و موثر نزدیک به اصلاح‌طلبان نیز از نظر تعداد کرسی، اکثریتی از آن اصولگرایان داشته، اما دولت، میان طیف‌های گوناگون دو جریان دست به دست شده است. در واقع هر دو جناح سیاسی و از طیف‌های مختلف این دو جریان، آزموده‌اند در این ورطه بخت خویش. درباره نتیجه این زمامداری هم هر جریان سیاسی و البته بیرون از آن‌ها، هر کسی از ظن خود یار ماجرا می‌شود؛ چنان که هیچ بقالی نمی‌گوید ماست من ترش است و نقاط …
شهید شوشتری شهید راه وحدت
۲ روز قبل
شهید شوشتری شهید راه وحدت
خون تو و برادرانت در هم آمیخت تا امضای مشترکی باشد از شاهدان شیعه و سنی در سند دفاع از حریم امت مسلمان و خاک ایران اسلامی.
برترین عکس‌ها از دنیای میکروسکوپی
۳ روز قبل / عکس بازار / تصاویر میکروسکوپی / عکاسی دیجیتال
برترین عکس‌ها از دنیای میکروسکوپی
سرانجام برندگان چهل و ششمین دوره مسابقات عکاسی میکروسکوپی شرکت نیکون مشخص شدند. دانیل کاسترانوا با کمک بکاری ساماسا در آزمایشگاه دکتر برانت وینستین در انستیتوهای ملی بهداشت برنده این دوره از مسابقات شدند.جهان‌های کوچک نیکون به عنوان مجمع پیشگام در نمایش زیبایی و پیچیدگی زندگی که از طریق میکروسکوپ نوری مشاهده می شود قلمداد می شود. این مسابقه عکاسی میکروسکوپی برای هر کسی که علاقه به میکروسکوپ و عکاسی دارد ، آزاد است. این مسابقه ویدئویی با عنوان جهان کوچک در حال حرکت شامل هر فیلم یا عکس برداری دیجیتالی در گذر زمان است که از طریق میکروسکوپ گرفته می شود.
از رانت‌های میلیاردی تا درخواست اعدام رئیس‌جمهور؛ در مجلس انقلابی چه می‌گذرد؟
۳ روز قبل / نمایندگان مجلس / رئیس جمهور / حسن روحانی
از رانت‌های میلیاردی تا درخواست اعدام رئیس‌جمهور؛ در مجلس انقلابی چه می‌گذرد؟
سکوت و بی‌تفاوتی رئیس و نمایندگان شناخته‌شده مجلس شورای اسلامی در برابر این رفتار همکارشان نه تنها از منظر اخلاقی و اسلامی قابل دفاع نیست، بلکه تجربه نشان داده به همین موارد ختم نخواهد شد و دور نیست روزی که دامن دیگران را هم بگیرد.
شرط کاهش قیمت مرغ
۳ روز قبل
شرط کاهش قیمت مرغ
نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه اگر ارز لازم برای تامین نهاده ها جهت تولید مرغ تخصیص یابد و نشتی، انحراف و امضای طلایی در توزیع نهاده ها نباشد قیمت مرغ کاهش می یابد، گفت: زمزمه واردات مرغ در صورت کمبود شنیده می شود و شاید برخی رانت ها از واردات سود می‌برند در سال جهش تولید هم دنبال تحقق همین موضوع باشند.
مهمترین خواسته‌های زنان در رابطه جنسی
۳ روز قبل / رابطه جنسی / پارسی خبر / میل جنسی
مهمترین خواسته‌های زنان در رابطه جنسی
یکی از مسائلی که امروزه مردان باید به آن توجه داشته باشند خواسته‌های جنسی همسران از آن‌ها در هنگام رابطه جنسی میباشد. در بیشتر مواقع روابط جنسی این مرد‌ها هستند که پیشقدم میشوند و در اکثر موارد زنان کمتر برای انجام این کار درخواست خود را مطرح میکنند. خانم‌ها برای برخی مواقع برای رابطه جنسی داشتن یا به اجبار این کار را انجام میدهند یا بی میلی کامل همسر خود را مشایعت میکنند. بخاطر همین برخی مرد‌ها فکر میکنند که همسران آن‌ها سردمزاج هستند یا کسانی هستند از رابطه جنسی ترس یا دارند و یا متنفر از این کار هستند در حالی که اینطوری نیست. ما در این مقاله قصد داریم که مواردی را برای شما بیان کنیم تا بتوانید نیاز‌های همسرتان را در هنگام رابطه جنسی برآورده کنید.۱. بوسیدن گردن همسرانتانبوسیدن یک چیز بسیار …
شرط مرغداران برای کاهش قیمت مرغ در بازار
۳ روز قبل
شرط مرغداران برای کاهش قیمت مرغ در بازار
نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه اگر ارز لازم برای تامین نهاده ها جهت تولید مرغ تخصیص یابد و نشتی، انحراف و امضای طلایی در توزیع نهاده ها نباشد قیمت مرغ کاهش می یابد، گفت: زمزمه واردات مرغ در صورت کمبود شنیده می شود و شاید برخی رانت ها از واردات سود می‌برند در سال جهش تولید هم دنبال تحقق همین موضوع باشند.
نامه‌ی عبدالرضا داوری به موسوی خوئینی‌ها
۳ روز قبل
نامه‌ی عبدالرضا داوری به موسوی خوئینی‌ها
دولت بهار در گزارشی نامه‌ی عبدالرضا داوری خطاب به موسوی خوئینی‌ها را منتشر کرد و نوشت: «یادتان نیست که بدون کمترین سابقه مبارزه در عصر پهلوی، بناگاه در فردای اشغال سفارت، در سیاست ایران پرچم برافراشتید و مخالفان خود را با انگ “جریان انحرافی” نواختید و نه تنها امثال امیرانتظام…
نگاه سیاسی به معیشت و اقتصاد مردم، موجبات خصوصی‌سازی رانتی را فراهم می‌کند
۳ روز قبل
نگاه سیاسی به معیشت و اقتصاد مردم، موجبات خصوصی‌سازی رانتی را فراهم می‌کند
همتی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با بیان اینکه اگر همت و اراده‌ای وجود داشته باشد می‌توانیم از خصوصی‌سازی رانتی پیشگیری کنیم، گفت: وقتی به معیشت و اقتصاد مردم از زاویه سیاسی و انتخاباتی نگاه کنیم، چنین تبعاتی نیز در پی خواهیم داشت.
دستگیری باند بزرگ قاچاق دارو در عراق/ رانت واردات دارو معادل حقوق 1.8 میلیون کارگر ایرانی
۴ روز قبل / انسولین / دارو / داروهای خاص / دلار / سرطان / قیمت دارو
دستگیری باند بزرگ قاچاق دارو در عراق/ رانت واردات دارو معادل حقوق 1.8 میلیون کارگر ایرانی
در شرایطی که بیماران ایرانی با گرانی افسارگسیخته و کمیابی داروهای خاص مواجه هستند، عراق دیشب اعلام کرد که باند بزرگ قاچاق دارو از ایران را متلاشی کرده است. دولت برای واردات دارو با توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان رانت توزیع می‌کند که تقریبا رقمی معادل حقوق سالانه ۱٫۸ میلیون کارگر ایرانی است. نوشته دستگیری باند بزرگ قاچاق دارو در عراق/ رانت واردات دارو معادل حقوق 1.8 میلیون کارگر ایرانی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حجم اسکناس موجود در ایران به ۵۳ میلیارد ریال رسید!/افتتاح میدان شهیاد/ تامین یک سوم درآمد بودجه با فروش ارز
۴ روز قبل / ارز / اقتصاد ایران / بودجه / تورم / درآمد
حجم اسکناس موجود در ایران به ۵۳ میلیارد ریال رسید!/افتتاح میدان شهیاد/ تامین یک سوم درآمد بودجه با فروش ارز
​اقتصادنیوز: مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۲۵ مهرماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: توافق برای کمک به اقتصاد شوروی، چاوز هفته آینده به تهران می‌آید، کاهش نرخ تورم در نیمه اول سال ۸۰، نهاوندیان: تفاوت نرخ ارز رسمی و غیررسمی سرچشمه رانت بزرگ و...
چرا قیمت مرغ گران شد؟ / ردپای ارز 4200 تومانی در بحران مرغ
۴ روز قبل / ارز 4200 تومانی / بازار مرغ / قیمت مرغ / مرغ / واردات
چرا قیمت مرغ گران شد؟ / ردپای ارز 4200 تومانی در بحران مرغ
در حالی که هفته گذشته رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از رانت در واردات نهاده‌ها خبر داده بود امروز اعلام شد قیمت مرغ به آستانه ۲۶ هزار تومان رسیده است. آیا این دو اتفاق به هم ارتباطی ندارند؟ نوشته چرا قیمت مرغ گران شد؟ / ردپای ارز 4200 تومانی در بحران مرغ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت لوازم خانگی باز هم گرانتر می‌شود؟
۴ روز قبل / لوازم خانگی
قیمت لوازم خانگی باز هم گرانتر می‌شود؟
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی با بیان اینکه تا پارسال ۶۰ درصد بازار لوازم‌خانگی در اختیار خارجی‌ها بود، گفت: تامین کامل نیاز داخل به لوازم خانگی و بازگرداندن تعادل به عرضه و تقاضا، نیازمند حمایت هرچه بیشتر از تولید داخل است.
روش ثبت نام قبول شدگان رشته‌های بدون کنکور سراسری سال ۹۹ اعلام شد
۴ روز قبل / فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور / سازمان سنجش آموزش کشور / کنکور
روش ثبت نام قبول شدگان رشته‌های بدون کنکور سراسری سال ۹۹ اعلام شد
متقاضیان که در رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه،‌ نوبت ‌دوم، مجازی، دانشگاه ‌پیام‌نور، پردیس خودگردان و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در مرحله پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال 1399 پذیرفته شده اند چگونه ثبت نام کنند؟
(عکس) فروش گرانترین شاهین شکاری در عربستان
۴ روز قبل / شاهین / عربستان / گرانترین
(عکس) فروش گرانترین شاهین شکاری در عربستان
در جریان برگزاری حراج 45 روزه شاهین های شکاری که همه ساله در عربستان سعودی برگزار می شود یک شاهین به دلیل ویژگی های منحصربفرد و کمیاب بودن به قیمت 650 هزار ریال سعودی (173284 دلار) فروخته شد.
مسکن؛ گرانترین خدمت کمیته امداد به مددجویان
۴ روز قبل / کمیته امداد امام خمینی / مسکن
مسکن؛ گرانترین خدمت کمیته امداد به مددجویان
رئیس کمیته امداد از ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سه سال گذشته خبر داد و گفت: ترویج فرهنگ کار و تلاش مهمترین عامل در توانمندسازی مددجویان است.​
انتخاب عجیب؛ دستیار فکری گرانتر از سرمربی استقلال
۵ روز قبل / لیگ برتر فوتبال ایران / باشگاه استقلال
انتخاب عجیب؛ دستیار فکری گرانتر از سرمربی استقلال
استقلال برای انتخاب دستیار محمود فکری دست روی گزینه عجیبی گذاشته است.
سفر خانوادگی نمایندگان به مشهد و چند نکته
۵ روز قبل / مجلس یازدهم / نمایندگان مجلس / نظارت بر نمایندگان / مبارزه با فساد
سفر خانوادگی نمایندگان به مشهد و چند نکته
ارتقای کارآمدی مجلس شورای اسلامی نیازمند کاهش تعارض منافع نمایندگان مجلس است. در راستای کاهش و پیشگیری از فساد نمایندگان باید موقعیت‌های تعارض منافع را به عنوان بستر ایجاد رانت، تخلف و فساد، مدیریت و حذف کرد.
توصیه های یک روانشناس بالینی به کادر درمان
۵ روز قبل / روانشناسی بالینی / کادر درمانی / همه_باهم_علیه_کرونا / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
توصیه های یک روانشناس بالینی به کادر درمان
کارشناس ارشد روانشناسی خطاب به کادر درمان اظهار کرد: فرهنگ حمایت و کار تیمی را در محل کار تقویت کنید. از همکارانتان درباره نگرانی های شان سوال کنید و اگر راحت بودید درباره نگرانی‌های خودتان به آنها بگویید. از یکدیگر حمایت کنید و به یکدیگر باز خورد مثبت بدهید و جدیت افراد را تشویق کنید.
روایتی از تخریب فرزندان اصلاح‌طلبان و اعتدالیون برای ۱۴۰۰ | از رانت گندم تا سریال آقازاده
۵ روز قبل
روایتی از تخریب فرزندان اصلاح‌طلبان و اعتدالیون برای ۱۴۰۰ | از رانت گندم تا سریال آقازاده
آرامش مهم‌ترین نیاز کشور در شرایط کنونی است، اثرات تحریم‌ها بر معیشت مردم می‌طلبد که عملکردهای مدعیان انقلابی‌گری و اصولگرایی به سمت اخلاقمداری و ایجاد وحدت باشد اما ظاهرا تعبیرخواب پاستور ۱۴۰۰ برخی از این طایفه را به سمت بی‌اخلاقی و اتهام‌زنی به رقبای احتمالی سوق داده است.
۵ روز قبل
اگر جهان نابود شد
امیر حسین ذاکری ‪-‬ سازمان ملل در گزارشی اعلام کرده که بلایای طبیعی دو برابر شده، این بلایا نسل بشر را تهدید می‌کند. چندی پیش هم طبق شایعه سازمان تحقیقات فضایی "ای اس اسپیس" احتمال برخورد چند سیاره بزرگ به کره زمین و نابودی کره زمین شدت گرفته! یکی از دوستان در شورا گفت: حالا چه کنیم با این بلایای زنجیره ای؟ امروز چند تا بلای جدید هم نازل شد. در خبرها شنیدم مافیا به "خیار شور" و قیمت کله پاچه هم رحم نکرد.شورش را در آوردند با این بی‌رحمی‌ها و شقاوت‌های ضد بشری. همه خندیدند.یکی از دوستان "دولت ستیز"گفت: من قبلا هم گفتم پاقدم دولت بوده این بلایا آمده، زمان احمدی‌نژاد کجا بلا بود؟هر چند خودش شیطون بلا بود! همه خندیدند.دیگری گفت: بلایا برای ما چیز تازه‌ای نیست. من خودم در منطقه "بلا خیز" زندگی می‌کنم. …
بورس کالا عامل حذف رانت قیمتی خودرو
۵ روز قبل / بورس کالا / پوشش / خودرو / مصاحبه / نمایندگان مجلس
بورس کالا عامل حذف رانت قیمتی خودرو
جواد فلاح، مدیر مطالعات اقتصادی شرکت بورس کالا درباره جزییات طرح فروش خودرو در بورس کالا اظهار داشت: نمایندگان مجلس طرحی را پیشنهاد دادند مبنی‌بر فروش خودرو در بورس کالا و این طرح درحال حاضر در کمیسیون صنایع مجلس در دست بررسی است
واکنش‌ها به استخدام «رانتی» ادامه دارد/ منادیان عدالت: آقای بازوند تکلیف را روشن کنید
۵ روز قبل / حسن روحانی / عدالت / استخدام / اصلاح‌طلبان / هوشنگ بازوند / استانداری کرمانشاه / دولت حسن روحانی
واکنش‌ها به استخدام «رانتی» ادامه دارد/ منادیان عدالت: آقای بازوند تکلیف را روشن کنید
مجمع منادیان عدالت و اصلاح در واکنش به شائبه استخدام‌های رانتی در ماه‌های پایانی دولت حسن روحانی واکنش نشان داد و با خطاب قرار دادن «هوشنگ بازوند» خواستار شفافیت موضوع شد.
رانت و انحصار قیمت‌ها محصول سیاست‌های اشتباه
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / اتاق بازرگانی / استاندار یزد / مجلس شورای اسلامی / اتاق بازرگانی ایران
رانت و انحصار قیمت‌ها محصول سیاست‌های اشتباه
استاندار یزد با انتقاد به برخی از سیاست‌های حاکم بر کشور، گفت: برخی از این سیاست‌ها هر چند با هدفی مطلوب، نتیجه‌ای جز رانت و انحصار و افزایش قیمت‌ها نداشته و باید کمیسیون اقتصادی در این زمینه ورود کند.
سامانه جامع تجارت، رانت را ریشه‌کن می‌کند
۵ روز قبل
سامانه جامع تجارت، رانت را ریشه‌کن می‌کند
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سامانه جامع تجارت، سودجویی و رانت عده‌ای را ریشه‌کن می‌کند.
سامانه جامع تجارت، رانت را ریشه‌کن می‌کند/ اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان را در اختیار همه قرار دهیم
۵ روز قبل / محمدجواد آذری جهرمی / سامانه جامع تجارت
سامانه جامع تجارت، رانت را ریشه‌کن می‌کند/ اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان را در اختیار همه قرار دهیم
ایلنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: سامانه جامع تجارت سودجویی و رانت عده‌ای را می‌تواند ریشه‌کن کند.
تخصیص ارز دولتی باعث قاچاق معکوس داروها شده است
۵ روز قبل / قیمت ارز / بهداشت و درمان / سازمان غذا و دارو / تجارت دارو
تخصیص ارز دولتی باعث قاچاق معکوس داروها شده است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم گفت: تخصیص ارز دولتی به داروها باعث ایجاد رانت و قاچاق معکوس می‌‌شود؛ البته هر تصمیمی که در زمینه حذف ارز دولتی گرفته شود باید منجر به اطمینان از تأمین داروها شود.
تشریح جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا / نمایشگاه‌داران سراغ خودروهای دست دوم می‌روند/ حذف رانت قیمتی از کارخانه تا بازار
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
تشریح جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا / نمایشگاه‌داران سراغ خودروهای دست دوم می‌روند/ حذف رانت قیمتی از کارخانه تا بازار
مدیر مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران اظهار داشت: در حال حاضر خودروساز بخشی از تولید خود را از طریق قرعه‌کشی و پیش فروش به فروش می‌گذارد اما بخشی دیگر خارج از این مکانیسم عرضه می‌شود به عنوان مثال موضوع فروش 300 خودروی دناپلاس به نمایندگان مجلس که بسیار حاشیه‌ساز بود باید تعیین تکلیف شود و البته مشابه این فروش‌های خارج از سیستم وجود دارد که باید همه آنها شفاف باشند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
سازمان‌های مردم‌نهاد و سلامت روان جامعه
دهم اکتبر برابر با هجدهم مهر ماه مصادف بود با روز جهانی بهداشت روان، در ایران نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هجدهم تا بیست و چهارم مهرماه را هفته سلامت روان نامگذاری کرده است. شعار امسال سازمان بهداشت جهانی «سلامت روانی برای همه: سرمایه‌گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا» است. یکی از عناوین هفته سلامت در روزشمار این هفته «مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد، در ارتقای سلامت روان جامعه» است که سه‌شنبه بیست و دوم مهرماه را به خود اختصاص داده است.  سازمان‌های مردم‌نهاد، سازمان‌های «غیردولتی» هستند که به صورت موسسات، تشکل‌ها، انجمن‌ها و به‌طور کلی نهادهای مدنی غیردولتی توسط مردم شکل می‌گیرند …
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
انوشیروان محسنی نقش اول گرانترین فیلم اتریش شد
انوشیروان محسنی بازیگر ایرانی برای نقش اول گرانترین فیلم سال 2021 اتریش انتخاب شد.گرانترین فیلم اتریش HADES نام دارد و انوشیروان محسنی به عنوان نقش اول این فیلم در کنار بازیگران مطرح اروپا از جمله توبیاس مورتی، والری فلورین هوبر، رولند دورینگر و کاترینا بوهم ایفای نقش می‫کند.توبیاس مورتی، زوج انوشیروان محسنی در این فیلم، برای مردم ایران به جهت بازی در نقش ریچارد موزر در سریال «بازرس و رکس» که در دهه هشتاد از شبکه سوم تلویزیون ایران پخش شد شناخته شده است. کارگردان معروف اتریشی آندره آس کاپریوا، کارگردانی و هورست گونتر فیدلر، نویسندگی HADES را بر عهده دارند و تهیه کنندگی مشترک آن با «MR» بزرگ‫ترین شرکت فیلمسازی در اتریش و ORF صدا و سیمای این کشور است.گرانترین فیلم سال 2021 موضوعی کمدی عاشقانه دارد …
رانت‌های نجومی و باورنکردنی در ثبت‌نام خودروهای دولتی / قیمت پژو 206 صندوقدار و 3 خودرو دیگر
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / ایران خودرو / پیش فروش / پیش فروش خودرو / خودرو
رانت‌های نجومی و باورنکردنی در ثبت‌نام خودروهای دولتی / قیمت پژو 206 صندوقدار و 3 خودرو دیگر
مرحله پنجم فروش فوق العاده ۴ محصول ایران خودرو با موعد تحویل ۹۰ روزه از امروز سه‌شنبه ۲۲ مهر ماه آغاز شده است. اما چه خودروهایی با چه قیمتی عرضه می‌شوند؟ نوشته رانت‌های نجومی و باورنکردنی در ثبت‌نام خودروهای دولتی / قیمت پژو 206 صندوقدار و 3 خودرو دیگر اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تحریم‌های جدید آمریکا به چه معناست؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / تحریم های جدید آمریکا / ترامپ و ایران / تحریم ایران
تحریم‌های جدید آمریکا به چه معناست؟
برخی کارشناسان بر این نظر هستند که تحریم‌های جدید آمریکا کانال‌های باقی مانده نقل و انتقال غذا و دارو را نشانه گرفتند. همچنین برخی نیز بر این نظر هستند این تحریم‌ها هم بر سیستم بانکی ما تاثیر دارند و هم بر فعالیت صرافی‌ها موثر هستند ولی داریوش قنبری در گفتگو با فرارو در این باره اظهار کرد:ولی داریوش قنبری فعال سیاسی در گفتگو با فرارو در ارتباط با تحریم‌های جدید آمریکا بیان کرد: تحریمی به آن معنا دیگر باقی نمانده که آمریکا اعمال نکرده باشد. این هجده بانک نیز در مجموع جزو تحریم‌های قبلی بودند. وقتی سیستم مالی ما از سوی آمریکا تحریم شده است دیگر نام بردن از این بانک‌ها معنا و مفهومی ندارد. ما عملا از گذشته تحت تحریم‌های مالی آمریکا بودیم. به لحاظ اجرایی می‌شود گفت این تحریم‌های جدید، تاثیر خاصی …
سکه ۲۰۰ هزار تومان گرانتر شد | جدیدترین قیمت طلا و سکه در ۲۲ مهرماه ۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / قیمت طلا و فلزات گرانبها - ایران / سکه - قیمت
سکه ۲۰۰ هزار تومان گرانتر شد | جدیدترین قیمت طلا و سکه در ۲۲ مهرماه ۹۹
قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید امروز نسبت به قیمت روز گذشته، ‌ ۲۰۰ هزار تومان افزایش داشت و به ۱۶ میلیون و ۲۰۰ تومان رسید.
طلای خام به ۱.۵ میلیون تومان رسید/ دلار ۳۱۷۵۰ تومان
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
طلای خام به ۱.۵ میلیون تومان رسید/ دلار ۳۱۷۵۰ تومان
محمد ولی؛ رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: افزایش ۶۵۰ تومانی قیمت دلار در بازار آزاد موجب شد تا امروز قیمت انواع سکه بین ۱۵۰ تا ۵۵۰ هزار تومان گرانتر شد.
نشست نقد و بررسی فیلم کانون دانشجویی نگاه برگزار شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / باشگاه دانشجویان ایسنا / کانون دانشجویی فیلم و عکس نگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران / نشست مجازی نقد و بررسی فیلم سگ های انباری
نشست نقد و بررسی فیلم کانون دانشجویی نگاه برگزار شد
کانون دانشجویی فیلم و عکس «نگاه» دانشگاه علوم پزشکی تهران نشست مجازی نقد و بررسی فیلم را با محوریت آثار شاخص کوئنتین تارانتینو برگزار کرد.
هواپیما برای سفر در ایام کرونا امن‌تر است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
هواپیما برای سفر در ایام کرونا امن‌تر است
سفر با توجه به هدف و شرایط، گاهی با آرامش و هیجان و گاهی نیز با تشویش و دلهره همراه می‌شود. از زمان شیوع کرونا همراه با ترک عادات انسان در زمینه‌های گوناگون زندگی سفر نیز کمتر رنگ آرامش و هیجان به خود دیده است. شرایط به نحوی تغییر کرده که افراد بیش از پیش نگران هزینه‌های سفر خود هستند و همچنین دغدغه رعایت اصول بهداشتی در حین سفر نیز تبدیل به مشغولیت فکری عمده مسافران شده است. از همین رو برخی با توجه به توصیه‌ها برای پرهیز از انجام سفر عزم سفر نکردند و برخی دیگر نیز با توجه به شرایط انجام سفر در این دورانترک سفر را ترجیح دادند.
سردار آزمون در جمع ۵ بازیکن گران قیمت آسیا
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
سردار آزمون در جمع ۵ بازیکن گران قیمت آسیا
سردار آزمون مهاجم ۲۵ ساله ایرانی در باشگاه زنیت سنت پترزبورگ در رده پنجم لیست گرانترین فوتبالیست های آسیا قرار گرفت.
دروازه تیم ملی تا ۸ سال دیگر گارانتی است/ بازیکنان جدید سورپرایزم کردند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / محمد ناظم الشریعه / تیم ملی فوتسال ایران / فوتسال
دروازه تیم ملی تا ۸ سال دیگر گارانتی است/ بازیکنان جدید سورپرایزم کردند
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه نفرات جدید این تیم در بازی با ازبکستان جواب اعتمادش را داده و او را سورپرایز کرده‌اند، به تشریح شرایط ایران قبل از مسابقات قهرمانی آسیا پرداخت.
رضایت نیمی از والدین از معلمان آموزش مجازی فرزندانشان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / آموزش مجازی / همه_باهم_علیه_کرونا / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)
رضایت نیمی از والدین از معلمان آموزش مجازی فرزندانشان
نتایج یکی از نظرسنجی‌های جدید ایسپا نشان می‌دهد حدود نیمی از والدین تهرانی از معلم آموزش‌های غیرحضوری فرزندان شان رضایت زیادی دارند و در این میان، والدینی که فرزند آن‌ها در مدارس غیرانتفاعی تحصیل می‌کنند رضایت بیشتری از معلم فرزند خود دارند.
پیامد سیاست‌های تنظیم‌گری در صنعت فولاد
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
پیامد سیاست‌های تنظیم‌گری در صنعت فولاد
مبنا قرار گرفتن نرخ ارز نیمایی در تعیین قیمت پایه محصولات فولادی از ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ و اختلاف آن با نرخ ارز آزاد موجب اولا، اختلاف قیمت بالای محصولات فولادی عرضه شده در بورس کالای ایران و بازار آزاد و افزایش تقاضای بازار؛ ثانیا، شکاف قیمت پایه و قیمت معاملاتی در بورس کالا به‌واسطه شکل‌گیری رقابت میان خریداران و افزایش هزینه‌های تولید صنایع پایین‌دست و ثالثا، بروز رانت به نفع سوداگران در این بازار شده است.
گارانتی بورس برای صعود
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
گارانتی بورس برای صعود
در شرایطی که بورس در آستانه کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد قرار گرفته است، اهالی بازار سهام سودای کانال بالاتر را در سر می‌پرورانند، آیا روندها هم صعود را نوید می‌دهند؟
گارانتی بورس برای صعود/  بازار دل نگران نیمه اول معاملات
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / بورس / شاخص بورس / شاخص فرابورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس امروز / پیش بینی بورس هفته / شاخص هم‌ وزن
گارانتی بورس برای صعود/ بازار دل نگران نیمه اول معاملات
اقتصاد نیوز : در شرایطی که بورس در آستانه کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد قرار گرفته است، اهالی بازار سهام سودای کانال بالاتر را در سر می‌پرورانند، آیا روندها هم صعود را نوید می‌دهند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ماجرای کفش خروشچف
سال 1960 در چنین روزی، هنگام برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، نماینده فیلیپین در سخنرانی خود به سیاست تجاوزکارانه و سرکوبگرانه شوروی اعتراض کرد و نماینده شوروی هم در واکنش به صحبت‌ها، یکی از عجیب‌ترین و نمایشی‌ترین صحنه‌های این همایش‌ها را رقم زد. نیکیتا خروشچف که آن زمان دبیر اول حزب کمونیست شوروی و رییس هیات نمایندگی این حکومت در آن جلسه بود برخلاف ضوابط پذیرفته شده از جای خود بلند شد و با ایجاد هیاهو، سخنرانی نماینده فیلیپین را قطع کرد. جزییات این ماجرا-که هیچ عکس و فیلمی هم از آن وجود ندارد- هنوز به درستی معلوم نیست. برخی می‌گویند، خروشچف خودش را به تریبون رساند و به سامولانگ نزدیک شد و تهدیدش کرد. او را آلت دست امپریالیست‌ها و نوکر امریکا …
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
بورس و مالیات علیه دلالان خودرو
کیمیا نجفینوسانات و افزایش‌های قیمت افسارگسیخته در بازار خودرو از معضلاتی است که مدت‌هاست گریبان مصرف‌کننده را گرفته است. تفاوت قیمت بین کارخانه و بازار، رانت و حضور دلالان از جمله مسائلی است که مشکلات بسیاری را برای بازار خودرو و مصرف‌کنندگان به وجود آورده است. در این میان کارشناسان، سیاستگذاران و فعالان راهکارهای مختلفی را برای کاهش مشکلات بازار ارائه می‌دهند. یکی از این راهکارها عرضه خودرو در بورس است، مسئله‌ای که کارشناسان نظرات متفاوتی را نسبت به میزان اثرگذاری آن در بازار خودرو مطرح می‌کنند.مدتی است که صحبت از بورسی شدن خودرو به میان آمده و جزئیات آن توسط نمایندگان اعلام شده است و آنطور که گفته می‌شود طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو به زودی اجرا خواهد شد که محور اصلی آن، عرضه خودرو در بورس …
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
قیمت‌گذاری دستوری و توزیع دوباره رانت در بازار فولاد
با وجود آنکه وزارت صنعت می‌گوید در برهه کنونی تصمیم اجرایی خاصی در حوزه محصولات فولادی نگرفته است صورتجلسه‌های این وزارتخانه نشان می‌دهد سیاست تعیین دستوری قیمت‌ها در بازار فولاد همچنان ادامه دارد که می‌تواند بر رانت موجود در بازار فولاد اضافه کند. به گزارش همشهری، در شرایطی که تعیین دستوری قیمت فولاد در بورس کالا به تفاوت قیمت مقاطع فولادی در بورس کالا با بازار خارج از بورس منجر شده تازه‌ترین اخبار دریافتی نشان می‌دهد وزارت صنعت همچنان از طریق سیاست سرکوب قیمت‌ها در تلاش برای کاهش قیمت فولاد است. …
(جدول) ارزهای بالاتر از ۳۰ هزار تومان کدامند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / نرخ ارز
(جدول) ارزهای بالاتر از ۳۰ هزار تومان کدامند؟
عبور از کانال ۳۰ هزار تومانی دلار سبب شد تا دیگر ارزهای بازار نیز به کانال‌های بالاتری وارد شوند. اقتصاد نیوز به مقایسه نرخ ارزهای دیگر پرداخته و گرانترین ارز را در ایران معرفی میکند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دبیر کیهانی، رئیس جدید دوومیدانی
مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی روز گذشته به ریاست مهدی علی‌نژاد در آکادمی ملی المپیک برگزار شد که در پایان هاشم صیامی در دور دوم با ۲۴ رای به عنوان رئیس چهار سال آینده این فدراسیون انتخاب شد. این انتخابات به دور دوم کشیده شد که در دور نخست هاشم صیامی ۱۶ رای، ایوب بهتاج ۱۳ رای، افشین داوری ۱۲ رای و حسین جلالی دو رای داشتند که صیامی و بهتاج به دور دوم رفتند. مریم منظمی هم رایی نداشت. در دور دوم نیز صیامی ۲۴ رای و بهتاج ۱۷ رای داشتند و دو رای هم سفید بود. داوری پس از اینکه با اختلاف یک رای از حضور در دور دوم بازماند بلافاصله مجمع را ترک کرد و حاضر به گفت‌وگو با خبرنگاران نشد. مجمع دوومیدانی در حالی برگزار شد که ابتدا خبرنگاران به سالن راه داده نشدند و پس از گذشت 40 دقیقه‌ای آنها …
عامل آشفتگی بازار خودرو چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / بازار خودرو / خودروسازان / سعید زرندی / قیمت خودرو
عامل آشفتگی بازار خودرو چیست؟
معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صمت ضمن رد کردن احتمال واردات خودرو، افزایش قیمت تمام شده و بالا بودن تقاضا را از جمله دلایل افزایش قیمت خودرو عنوان کرد و گفت: قیمت‌های دولتی خودرو رانت‌ و جذابیتی ایجاد کرده تا یک شبه صد میلیون سود نصیب افراد شود، اما در اقتصاد تولیدمحور مالیات‌های خاص برای سودهای یک‌شبه و باد آورده وجود دارد. نوشته عامل آشفتگی بازار خودرو چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نکاتی درباره زانو‌های پرانتزی در کودکان
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / زانوی پرانتزی / صافی کف پا / راه رفتن کودکان / سبک زندگی / پارسی خبر
نکاتی درباره زانو‌های پرانتزی در کودکان
برخی از کودکان دچار اختلالاتی در راه رفتن هستند که لازم است در سنین پایین مورد درمان قرار گیرند تا در بزرگسالی دچار مشکلات جدی تری نشوند.
مارال دوستی نویسنده و پژوهش‌گر، کتابی درباره‌ حافظ تالیف می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
مارال دوستی نویسنده و پژوهش‌گر، کتابی درباره‌ حافظ تالیف می‌کند
مارال دوستی نویسنده و پژوهشگر که سال‌ها در رادیو حضور موثر داشت، پیش تر با حضور موثر در برنامه‌های رادیو شب و اجرای گرم در پرانتز باز برای عموم شناخته‌تر شد. او با اجرای برنامه کاغذ‌رنگی شبکه چهار نشان داد نبض مخاطب امروز را در اختیار دارد. کوشش او برای نگارش کتابی درباره حافظ قابل توجه و پیگیری است.
بوی رانت در حوزه نهاده‌های دامی استشمام می‌کنیم/ سیاست متغیر دولت در صادرات/ حلقه گمشده دیپلماسی اقتصادی با همسایگان
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / مجلس شورای اسلامی / کشاورزی / مجلس / بازار
بوی رانت در حوزه نهاده‌های دامی استشمام می‌کنیم/ سیاست متغیر دولت در صادرات/ حلقه گمشده دیپلماسی اقتصادی با همسایگان
دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس از اینکه دولت در صادرات سیاست متغییری دارد انتقاد کرد و گفت: متاسفانه وزارت خارجه در 6 سال گذشته دیپلماسی اقتصادی را فراموش کرد در حالی که با این کار تحریم شکسته شده و مشکلات رفع می‌شد.
مالیات برای سودجویان بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / تولید خودرو / قیمت خودرو / گرانی خودرو / معدن و تجارت / وزارت صنعت
مالیات برای سودجویان بازار خودرو
معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با رد کردن احتمال واردات خودرو گفت: قیمت‌های دولتی خودرو رانت‌ و جذابیتی ایجاد کرده تا یک شبه صد میلیون سود نصیب افراد شود، بنابراین سرمایه‌دارها به جای تولید به سمت بازار ارز و طلا جذب می‌شوند که اخیرا در قانون مالیات‌ها به این مسئله توجه شده است. نوشته مالیات برای سودجویان بازار خودرو اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تحریم‌های آمریکا حداقل تا پایان ویروس کرونا لغو شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تحریم‌های آمریکا حداقل تا پایان ویروس کرونا لغو شود
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: روسیه، چین، هند باید قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ببرند تا تحریم‌های آمریکا را حداقل تا پایان کرونا لغو کنند. باشگاه خبرنگاران: تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: روسیه، چین، هند باید قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ببرند تا تحریم‌های آمریکا را حداقل تا پایان کرونا لغو کنند. حسین کنعانی مقدم تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره بیانیه‌مشترک ۲۶ کشور از از جمله روسیه، سوریه، چین و ایران که در آن خواستار پایان دادن تحریم اقتصادی و یکجانبه دولت آمریکا شده‌اند، گفت: بحث تحریم‌های آمریکا فقط متوجه ایران نیست و چین، روسیه و بسیاری از کشور‌های دیگر تحت تحریم‌های مختلف واشنگتن قرار دارند، اکثر این کشور‌ها درگیر ویروس کرونا هستند و هنگامی که نتوانند دارو و تجهیزات لازم را تهیه کنند، قطعا آمریکا در …
ای ساکن جان ما آخر تو کجا رفتی...
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / محمدرضا شجریان / موسیقی / موسیقی ایرانی
ای ساکن جان ما آخر تو کجا رفتی...
نوشتن؛ این شوق دیرینه و بی‌پایان در من امروز سکوت می‌خواهد و سکون. واج به واج، حرف به حرف و جمله به جمله می‌خواهند تا همیشه برای نگفتن از این اندوه خاموش بمانند که زندگی دیگر برایم شور ندارد، شعر از کلام رفته و شعوری در جان واژه‌ها برای بیان این حسرت نمانده وقتی نمی‌توانم از «او» بگویم، نمی‌توانم او را مفرد شخصی غایب خطاب کنم، وقتی تمام عمر برای دوستدارانت مخاطبی بی‌همتا بوده‌ای و همیشه مردم این سرزمین تنها مخاطبان تو بودند، حتی تمام این چند سالی که تو را ندیدیم، حضور داشتی، حالا هم رد حضورت را بر زندگی‌مان می‌بینیم. می‌بینیم که بودنت بر ایران و ایرانی، بر شعر و موسیقی، بر زندگی ما می‌ماند، یعنی می‌مانی!
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •