جمعه, ۲۸ شهریور, ۱۳۹۹ / 18 September, 2020
رشد شاخص کل بورس
پیش بینی بورس در هفته سوم شهریور
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / پتروشیمی / رشد / سهام / شاخص / نرخ دلار
پیش بینی بورس در هفته سوم شهریور
در ۵ ماه نخست سال جاری رشد شاخص کل بورس ۴ برابر شده بود، اما در سه‌شنبه هفته گذشته نوسانات زیادی در بازار رخ داد و شاخص کل از قله تاریخی ۲ میلیون واحدی سقوط کرد و سرانجام در ۱۲ شهریور در دامنه یک‌میلیون و ۶۳۱ هزار واحدی ایستاد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
بازار در انتظار سیاست‌گذاری صحیح با نقدینگی بورس
[شهروند] گزارش‌ها نشان می‌دهد که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه، پنجم شهریور به عدد یک‌میلیون و ۷۱۸‌هزار واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته قبل از آن، بیش از 2‌درصد افت را تجربه کرده است. به این ترتیب، شاخص بورس در معاملات هفته گذشته ۳۹‌هزار واحد کاهش داشت. شاخص کل در پایان روز چهارشنبه، بیست‌ونهم مرداد ماه با عدد یک‌میلیون و ۷۵۷‌هزار واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه، پنجم شهریورماه به عدد یک‌میلیون و ۷۱۸‌هزار واحد رسید. در این میان اما بررسی وضع بازار سهام حاکی از آن است که پس از ثبت تاریخی‌ترین رشد شاخص کل بورس تهران در اولین ماه تابستان ۹۹، مردادماه اما شاهد ریزش ۸.۳‌درصدی …
پول بورس کجاست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / بازار بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / رشد شاخص کل بورس
پول بورس کجاست؟
براساس گفته مدیران سازمان بورس،صد هزار میلیارد تومان نقدینگی از اول سال وارد بورس شده است.
صعود ۱۳ هزار و ۴۸۱ واحدی شاخص در آغاز معاملات
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بازار بورس / رشد شاخص کل بورس / فرابورس ایران / بازار سرمایه
صعود ۱۳ هزار و ۴۸۱ واحدی شاخص در آغاز معاملات
شاخص بورس تهران امروز صبح با صعود ۱۳ هزار و ۴۸۱ واحدی معاملات خود را آغاز کرد.
بورس روند مثبت را طی خواهد کرد/ تا عرضه کامل دارا دوم شاخص کل سبزپوش خواهد شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / تحلیل روزانه بورس / بازار سرمایه / رشد شاخص کل بورس / بازار بورس
بورس روند مثبت را طی خواهد کرد/ تا عرضه کامل دارا دوم شاخص کل سبزپوش خواهد شد
حیدری کارشناس بازار سرمایه می‌گوید که بازار آرام آرام روند مثبت خود را طی می‌کند. عسکری فعال بازار سرمایه معتقد است که بازار تا زمان عرضه دارا دوم مثبت است.
توصیه‌های آل اسحاق به دولت درباره بورس
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / آل اسحاق / دولت / بورس / بازار / بازار سرمایه / سرمایه گذاری / سهام
توصیه‌های آل اسحاق به دولت درباره بورس
به رغم استقبال شدید مردم از بورس و تلاش ادامه دار بسیاری از آنها برای ورود به این بخش، برخی کارشناسان اقتصادی به روند رشد شاخص کل بورس ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند آنچه در بورس می گذرد حباب است.
شاخص کل بورس مثبت شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / گزارش لحظه ای بورس / بازار سرمایه / بازار بورس / رشد شاخص کل بورس
شاخص کل بورس مثبت شد
بازار در این دقایق با بازگشت به وضعیت مثبت روبرو است.
تعیین استراتژی برای هفته آینده بورس؛ هفته مثبت در انتظار سهامداران
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / تحلیل هفتگی بورس / صعود بورس / شکستن رکورد صعود بورس / بازار سرمایه / صعود شاخص کل بورس / رشد شاخص کل بورس / سید فواد حسینی / مجتبی عسگری
تعیین استراتژی برای هفته آینده بورس؛ هفته مثبت در انتظار سهامداران
مجموع نظر کارشناسان در بررسی وضعیت بازار سرمایه در هفته جاری، روند مثبتی است.
نمادهای تاثیرگذار بازار بورس در روز دوشنبه را بشناسید
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / تحلیل نمادهای بورسی / نمادهای بورسی / رشد شاخص کل بورس / بازار بورس / بازار سرمایه
نمادهای تاثیرگذار بازار بورس در روز دوشنبه را بشناسید
شاخص بورس امروز صبح را با سقوط آغاز کرد و در نهایت با افت بیش از ۱۳ هزار و ۴۳۷ واحدی به کار روزانه خود پایان داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
متوسط ارزش هر سهم در بورس چقدر رشد کرد؟
توسعه ایرانی-  بررسی وضعیت معاملات بورس اوراق بهادار تهران طی ۴ ماه نخست سال نشان می‌دهد، افزایش قابل توجه ارزش روزانه معاملات در مقایسه با رشد حجم روزانه معاملات در تیر ماه ۱۳۹۹، اثر پررنگ‌تری در رشد شاخص کل بورس داشته است که می‌تواند در ماه‌های آتی اثرات تورمی نیز با خود به همراه داشته باشد. معاونت بررسی های اقتصادی اتاق تهران در گزارشی به  بررسی وضعیت معاملات بورس اوراق بهادار تهران طی ۴ ماه نخست سال پرداخته و نوشته است: میانگین حجم روزانه معاملات سهام در هر ماه، طی چهارماه نخست سال ۱۳۹۹ به طور متوسط ماهانه، ۹ درصد افزایش داشته و در تیر ۱۳۹۹ به حدود ۹.۸ میلیارد سهم رسیده است که نسبت به حجم معاملات اسفند ۱۳۹۹، حدود ۵۵ درصد رشد داشته است.
رفتار توده‌ای بورس را تهدید می کند/ ادامه روند فعلی، رکود شدید را در پی خواهد داشت
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / حمید میرمعینی / بازار سرمایه / ریزش بورس / صعود بورس / صعود شاخص کل بورس / رشد شاخص کل بورس / تحلیل بورس تهران / تحلیل بازار سرمایه
رفتار توده‌ای بورس را تهدید می کند/ ادامه روند فعلی، رکود شدید را در پی خواهد داشت
میرمعینی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید که بازار سهام روند منطقی ندارد و اگر بخواهد با این اوضاع جلو برود آینده روشنی در انتظار آن نیست.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
تولید چه سهمی از رونق بازار سرمایه دارد؟
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: «رونق بازار سرمایه در شرایط تورم و رکود اقتصادی، چوب لای چرخ خروج رکود از تولید می‌گذارد». این گفته پاسخ شاهرخ ادهمی، تحلیلگر اقتصادی به این پرسش «فراز» است: رشد شاخص کل بورس در بلند مدت می‌تواند رونق و رفاه اقتصادی را در پی داشته باشد؟
توصیه‌های آل اسحاق به دولت درباره بورس: پول باید به سمت تولید برود / دولت زمان عرضه‌های اولیه را کوتاه‌تر کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
توصیه‌های آل اسحاق به دولت درباره بورس: پول باید به سمت تولید برود / دولت زمان عرضه‌های اولیه را کوتاه‌تر کند
به رغم استقبال شدید مردم از بورس و تلاش ادامه دار بسیاری از آنها برای ورود به این بخش، برخی کارشناسان اقتصادی به روند رشد شاخص کل بورس ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند آنچه در بورس می گذرد حباب است.
تغییر چهره بورس در رالی ۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بورس / معاملات بورس / وضعیت بورس
تغییر چهره بورس در رالی ۹۹
دنیای اقتصاد نوشت: یک‌سوم از سال ۹۹ سپری شده و در این مدت میانگین بازده مرکب نماگر اصلی بازدهی سهام از روزی ۶/ ۱ درصد فراتر رفته و در مجموع رشد شاخص کل بورس تهران به ۲۹۰ درصد رسیده است. در این میان به سبب جذب نقدینگی تازه به برخی گروه‌ها، تغییراتی نیز در جایگاه بزرگان بورسی رخ داد. بررسی‌ها نشان می‌دهد سه گروه چند رشته‌ای صنعتی، خودرو و فرآورده‌های نفتی در کانون توجه بورس‌بازان حقیقی قرار داشته و از این‌رو با بیشترین رشد ارزش بازار همراه شده‌ و توانسته‌اند جایگاه خود را در لیست گروه‌های بزرگ بازار ارتقا دهند.
تاثیر بورس مسکن بر کاهش قیمت املاک
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بازار بورس / قیمت مسکن / بازار مسکن / رشد شاخص کل بورس / بورس مسکن
تاثیر بورس مسکن بر کاهش قیمت املاک
بیگدلی: بانک ملت بیشترین بازدهی را در بین بانک‌ها نصیب سهامداران کرده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بانک ملت / اخبار بانک ملت
بیگدلی: بانک ملت بیشترین بازدهی را در بین بانک‌ها نصیب سهامداران کرده است
مدیرعامل بانک ملت اعلام کرد که ارزش بازار این بانک در سال گذشته با رشد ۱۸۰ درصدی، رشدی نزدیک به رشد شاخص کل بورس داشته و نسبت به بازدهی ۱۶۷ درصدی صنعت بانکداری، بازدهی بیشتری را نصیب سهامداران خود کرده است.
اسلامی: مردم از مصوبه تعیین سقف اجاره مسکن رضایت زیادی دارند/ سقوط قیمت نفت موجی از ادغام بانک‌ها در خاورمیانه به راه انداخت/ روایت مدیرعامل یک بانک از ۴ عامل موثر در نوسان بازار ارز/ میلیاردرهای جهان: مالیات ما را افزایش دهید
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
اسلامی: مردم از مصوبه تعیین سقف اجاره مسکن رضایت زیادی دارند/ سقوط قیمت نفت موجی از ادغام بانک‌ها در خاورمیانه به راه انداخت/ روایت مدیرعامل یک بانک از ۴ عامل موثر در نوسان بازار ارز/ میلیاردرهای جهان: …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد شاخص کل بورس تهران، عرضه اولیه فردا کدام نماد است؟، حمایت از بورس کماکان در دستور کار دولت است، کارمزد سازمان بورس از معاملات ۵۰ درصد کاهش یافت، دلار در صرافی ملی تکان نخورد، قیمت سکه طرح جدید در بازار امروز، طلا به پایین ۱۸۰۰ دلار ریزش کرد و سقوط قیمت نفت خام در آستانه اجلاس اوپک را در بر دارد.
بازدهی بورس به چقدر رسید؟ / پربازده‌ترین صنایع بورس در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس
بازدهی بورس به چقدر رسید؟ / پربازده‌ترین صنایع بورس در سال ۹۹
رشد شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال ۹۹ تاکنون از ۲۴۰ درصد نیز فراتر رفت و این نماگر بر فراز قله بی‌سابقه یک میلیون و ۷۰۰ واحد ایستاد. در این میان صنایع بورسی نیز بازده متفاوتی از آن سهامداران خود کرده‌اند. نوشته بازدهی بورس به چقدر رسید؟ / پربازده‌ترین صنایع بورس در سال ۹۹ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
برندگان و بازندگان بازده و ریسک در بورس
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
برندگان و بازندگان بازده و ریسک در بورس
رشد شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال 99 تاکنون از 240 درصد نیز فراتر رفت و این نماگر بر فراز قله بی‌سابقه یک میلیون و 700 واحد ایستاد. در این میان صنایع بورسی نیز بازده متفاوتی از آن سهامداران خود کرده‌اند. اما آیا همه چیز در بازدهی سرمایه خلاصه می‌شود؟ برخی از صنایع گرچه ممکن است بازدهی بالایی داشته باشند اما با ریسک‌ بالایی نیز همراه هستند. یافته‌های «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد در 70 روز سپری‌شده از سال 99، خودرویی‌ها بالانس مناسبی میان بازده و ریسک برقرار کرده‌اند و از این رو به گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند. در مقابل تک‌سهم‌های بورسی با ریسک بالایی که به معامله‌گران خود تحمیل می‌کنند، چندان جذاب به نظر نمی‌رسند.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
شروع هفته با رشد شاخص کل بورس
بورس تهران در نخستین روز هفته جاری در مدار صعود حرکت کرد و بیش از ۴۰هزار واحد رشد کرد. به گزارش ایسنا، دیروز شنبه شاخص کل بورس با ۴۰هزار و ۹۲۸ واحد صعود در رقم یک‌میلیون و ۲۷۰ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۱۰هزار و ۴۹۱ واحد رشد و رقم ۴۰۹هزار و ۲۴۲ واحد را ثبت کرد. دیروز معامله‌گران این بازار یک‌میلیون معامله انجام دادند که ۱۱۴هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال ارزش داشت. فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، سرمایه‌‌گذاری تأمین اجتماعی، معدنی و صنعتی گل‌گهر، پالایش نفت اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس …
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بازار سرمایه؛ فرصت‌ها و تهدید‌ها‬‬‬‬‬
شاخص کل بورس و اوراق بهادار از ابتدای سال جاری تاکنون با افزایش 460هزار و 595 واحدی از رقم 512هزار و 900 واحد در انتهای سال 1398 به رقم تاریخی 973هزار و 495 واحد در پایان معاملات روز شنبه 10خرداد افزایش یافته که نشان‌دهنده رشد 8/ 89 درصدی طی این مدت است. این در حالی است که رشد شاخص کل بورس و اوراق بهادار در سال 1397 و 1398 به ترتیب 86درصدی و 187درصدی بوده است. افزایش حجم معاملات و همچنین افزایش صدور کدهای معاملاتی جدید از ابتدای سال جاری، همگی نشان‌دهنده رشد بازار سرمایه در مقایسه با بازارهای رقیب و موازی است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
ثبت رقم بی‌سابقه در ارزش معاملات بورس
شاخص کل بورس تهران که طی هفته‌های گذشته در روند صعودی قرار داشت، دیروز سه‌شنبه 26هزار و 386 واحد سقوط کرد و به رقم یک‌میلیون و 21هزار و 367 واحد رسید. به گزارش فارس، دیروز شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با کاهش 6هزار و 551 واحدی همراه شد و روی 318هزار و 206 واحد ایستاد. یک روز مانده به پایان کاری هفته جاری، معامله‌گران بورس بیش از 22.4میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب دومیلیون نوبت معامله به ارزش 19هزار و 678 میلیارد تومان دادوستد کردند که رقمی بی‌سابقه در بازار سهام به شمار می‌رود. اگر ارزش معاملات فرابورس یعنی 6هزار و 40میلیارد تومان را هم اضافه کنیم، ارزش معاملات دیروز بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران بیش از 25هزار و 718 میلیارد تومان می‌شود. …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
رشد 87 درصدی سهام فولاد در سال 1399
با شروع سال 1399 همگام با رشد شاخص کل بورس، سهام فولاد مبارکه نیز رشد چشمگیری داشته و از ابتدای سال تاکنون (10 اردیبهشت‌ماه) بازدهی 87.34 درصدی برای سهام‌داران به ارمغان آورده است.سیدعلی پزشک، مدیر امور عمومی، با تایید این خبر گفت: رشد بازدهی سهام فولاد مبارکه در حالی است که شاخص کل در این مدت رشد 71 درصدی داشته است. با توجه به اقبال گسترده سهام‌داران به سرمایه‌گذاری در بورس در سال جاری، تقاضا برای خرید سهام افزایش یافته و یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش سهام شرکت‌های بورسی ازجمله سهام «فولاد» بوده است، به‌طوری‌که برای اولین بار، نماد فولاد در تاریخ دوم اردیبهشت‌ماه برای کنفرانس اطلاع‌رسانی، به‌دلیل تغییرات قیمت بیش از 50 درصد طی 15 روز معاملاتی متوقف شد و شرکت پاسخ سوالات سهام‌داران را از طریق …
رشد شاخص کل بورس هیچ تناسبی با شرایط اقتصادی کشور ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
رشد شاخص کل بورس هیچ تناسبی با شرایط اقتصادی کشور ندارد
عباس آرگون، کارشناس بازار سرمایه
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
انحراف بورس از ماموریت اقتصادی
نخستین همایش مالی ایران با محوریت تامین مالی درحالی روز گذشته با حضور فعالان اقتصادی و سیاست‌گذاران بازار سرمایه برگزار شد که در این سمینار به لزوم استفاده بیشتر از پتانسیل بازار سرمایه در جهت تامین نقدینگی بخش خصوصی به عنوان اصلی‌ترین ماموریت اقتصادی این بازار تاکید شد. در این همایش تمامی مدیران تاکید داشتند که رشد شاخص کل بورس از ابتدای سال‌جاری و ثبت رکوردهای جدید که ورود نقدینگی قابل‌توجهی را به همراه داشته، فرصتی مناسب برای شرکت‌ها در جهت دستیابی به نقدینگی مورد نظر بوده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
پاسخ رسمی به انفعال سکانداری بورس
تداوم روند صعودی حاکم بر بازار سهام درحالی با رشد شاخص کل بورس و عبور این نماگر از محدوده 418هزار واحدی دنبال می‌شود که در این میان جولان نقدینگی خرد بیش از همیشه خودنمایی می‌کند. به‌طوری‌که رکورد ارزش معاملات خرد بازارهای بورس و فرابورس روز گذشته به سطح 6800 میلیارد تومان رسید که یک رکورد بی‌سابقه و تاریخی در کارنامه بازار سهام است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
دولت به دنبال اخذ مالیات از سود سپرده بانکی و سود سهام/ احتمال عقبگرد دلار به زیر مرز ۱۱ هزار تومان/ ضرر ۹۰ میلیارد دلاری انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا/ وزارت صنعت: کاهش محسوس قیمت گوشت
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد شاخص کل بورس در ایستگاه پایان هفته، بانک مرکزی چین نقدینگی را در موعد مقرر از بازار بیرون نکشید، انتظار برای کاهش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا را گران کرد، نفت حاضر به افزایش قیمت نشد، زور دلار به یورو و پوند نرسید، قیمت مرغ وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد و وارادت ۱۵۳ تن مداد نوکی به کشور را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
سبقت صندوق‌ها از شاخص بورس
افت بیش از 7 هزار واحدی نماگر بورس در روز گذشته بار دیگر نشانه‌های هیجان‌زدگی معامله‌گران را هویدا کرد. بسیاری از کارشناسان معتقدند ورود سرمایه تازه‌واردها از مسیر دوم از تلاطم قیمت‌ها می‌کاهد. عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام نشان می‌دهد حدود 60 درصد آنها در شهریور بازدهی بیش از رشد شاخص کل بورس داشتند. مدیریت دارایی عموم به وسیله این گروه‌های تحلیلی در کنار کسب سود مناسب می‌تواند آرامش بیشتری را بر روند بورس تهران نیز حکمفرما کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
دلایل رشد 80 درصدی شاخص کل بورس اعلام شد/ چالش‌های اعمال مقررات جدید در بازار پایه فرابورس
دلایل رشد شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران و چالش‌های اعمال مقررات جدید بازار پایه فرابورس از سوی مسؤولان اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / بورس / بازار سرمایه / فرابورس
بورس به مدار صعود بازگشت
فعالان بازار سرمایه امروز برخلاف روز گذشته، شاهد رشد شاخص کل بورس بودند. امروز عرضه‌ها شدت کمتری داشت و افت شدید قیمت‌ها در بسیاری از نمادها متوقف شده بود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
۲۵.۶ درصد، میزان رشد شاخص کل بورس از ابتدای سال تاکنون
شفقنا اقتصادی_ شاخص کل بورس که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحد آغاز کرده است تاکنون با ۴۵ هزار و ۸۱۸ واحد افزایش معادل ۲۵.۶ درصد رشد را به ثبت رسانده است. به گزارش شفقنا اقتصادی، همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۱۳۶ […]
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
پیشتاز همه بازارها
شاخص کل بازار سرمایه از ابتدای سال تا به امروز بازده بیش از 20 درصدی را ثبت کرده است و این نشان می‌دهد که بازار سرمایه تا به اینجای کار بازدهی بالاتری از بانک (بازدهی تقریبا 3 درصدی)، دلار (بازدهی تقریبا 8 درصدی) و سکه (بازدهی تقریبا 2/6درصدی) داشته و پیشتاز بازارها بوده است. حال در این میان قصد داریم بررسی کنیم که علت رشد شاخص کل بورس تهران چیست و تا کجا می‌توان به این رشد امیدوار بود. یکی از عوامل اصلی رشد بازار سرمایه در سال قبل و سال جاری، عقب بودن این بازار از سایر بازارها ‌است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
تقابل سیاست و اقتصاد
بازار سرمایه از اسفند ماه سال 97 با رونق مجدد همراه شد. ورود جریان‌های نقدینگی جدید در مدت اخیر، رشد شاخص کل بورس، افزایش قیمت سهام اکثر شرکت‌ها و خلق بازدهی قابل توجهی را برای سرمایه‌گذاران به دنبال داشت. اما در روزهای اخیر شاهد نوسانات شدید شاخص کل بورس (چه در زمان صعود و چه در زمان افت) هستیم. در این میان دو عامل مهم سیاسی و اقتصادی در روندهای شارپی نماگر اصلی بازار به خصوص در این روزها دخیل هستند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
آینده‌بینی بازار سهام ۹۸
دور جدید پیش‌بینی سود مورد اجماع تحلیلگران نشان می‌دهد انتظارات از روند آتی سهام همچنان صعودی است و محافظه‌کارانه‌ترین سناریوهای پیش‌رو همچنان ادامه رشد شاخص کل بورس را به تصویر می‌کشند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
از سوی ۵۰ گروه تحلیلی ارائه شد؛ مقصد بورس تهران در اسفند ۹۸
اقتصادنیوز: دور جدید پیش‌بینی سود مورد اجماع تحلیلگران نشان می‌دهد انتظارات از روند آتی سهام همچنان صعودی است و محافظه‌کارانه‌ترین سناریوهای پیش‌رو همچنان ادامه رشد شاخص کل بورس را به تصویر می‌کشند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
تداوم رشد شاخص کل بورس / فرابورس 21 واحد کاهش یافت
ایلنا: شاخص کل بورس اوراق بهادار در ادامه روند صعودی خود با افزایش 881 واحدی به به کانال 196 هزارتایی رسید.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
بهار دوباره در بازار؟
بازار سرمایه در حالی به روزهای پایانی سال 97 نزدیک می‌شود که نوسانات شدیدی را در سال‌جاری تجربه کرد. رشد شاخص کل بورس و فتح قله‌های جدید در حالی رقم خورد که این روند با تعدیلاتی در دوره‌های متوالی همراه شد و در نهایت بازدهی حدود 80درصدی در کارنامه بورس 97 ثبت شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
هفته پایانی سهام با رشد چهاردرصدی
بورس اوراق بهادار تهران آخرین هفته کاری کامل در اسفندماه را بر خلاف سال‌های گذشته با رشد قابل‌توجه 4درصدی شاخص کل پشت سر گذاشت.در هفته گذشته معامله‌گران بر خلاف سال‌های گذشته که اسفند ماه شاهد افت بازار و کمبود نقدینگی بودند، با جریان نقدینگی تازه مواجه شدند. این امر که در سایه تقویت بازار جهانی و انتظار گزارش‌های خوب از شرکت‌ها رخ داد، زمینه رشد شاخص کل بورس را فراهم کرد. در این شرایط و در حالی که بازار در آخرین روزهای سال 97با جریانی از عرضه‌های اولیه پیوسته مواجه شده، در هفته گذشته شاخص کل توانست با ثبت بازدهی حدود 4درصدی بازده معامله‌گران در سال جاری را به 76درصد برساند.در همین راستا روز چهارشنبه نیز بازار سهام در تجربه رشد شاخص با رشد هزار و 205واحدی معادل 72/ 0درصد مواجه شد و به رقم 169هزار …
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
قطب مثبت و منفی رونق بورس
شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته رشد 6/ 3 درصدی را تجربه کرد. دماسنج بازار سهام در دو هفته گذشته دستخوش نوسانات بسیاری شده است. از میانه دو هفته قبل رشد شاخص کل بورس تهران آغاز شد و رشدهای تصاعدی را تا اوایل هفته گذشته تجربه کرد. با این حال در معاملات روز سه‌شنبه با انتشار خبر استعفای ظریف از وزارت خارجه شاهد افزایش فشار فروش بودیم. با این حال از میانه معاملات این روز با کاهش احتمال خروج ظریف از تیم دولت بهبود نسبی تقاضا و کاهش شدت فشار فروش نوید پایان شوک سیاسی به بورس را می‌داد. در ادامه نیز با حذف ریسک حذف سکاندار دیپلماسی کشور، شاخص کل بورس روز چهارشنبه، رشد هرچند ملایم‌تری را نسبت به ابتدای هفته، تجربه کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
در فروش فوری دیروز خودروسازان چه گذشت؟ دلیل جهش سکه امامی به ۴,۵۵۰,۰۰۰ تومان/ فرش قرمز برای ورود اسکناس ارز به کشور/ تسویه ۱۳ هزار میلیارد تومانی یک بانک با بانک مرکزی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون قاچاق دام مولد تولید گوشت و لبنیات را تهدید می‌کند، افزایش صادرات نفت ایران در ماه نخست ۲۰۱۹ به ‌رغم تحریم‌ها، رشد شاخص کل بورس با حمایت فملی و فخوز، سهام عدالت توسط مردم قابل معامله می‌شود، میزان مصرف روزانه بنزین اعلام شد، عقب‌نشینی برنت از اوج قیمت، بانک‌های منطقه یورو باید آماده عزیمت از بریتانیا باشند و صعود دلار در بازار جهانی را در بر دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •