شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات
قوه مقننه در آینه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
قوه مقننه در آینه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات
تهران- ایرنا- بنابر اعلام دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، قوه مقننه با ۹ نهاد و موسسه فعال در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مجموعا از  ۳۵۹ درخواست به ۷۹ درصد در میانگین زمان ۱۰۴ روز پاسخ داده است.
میانگین پاسخگویی به درخواست‌های مردم چند روز است؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
میانگین پاسخگویی به درخواست‌های مردم چند روز است؟
مجموع درخواست‌های مردم از دستگاه‌های فعال در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در حالی اکنون به ۱۵ هزار و ۳۱۰ مورد رسیده است که دستگاه‌ها ۸۵% این درخواست‌ها را در میانگین زمانی ۴۶ روز پاسخ داده‌اند.
حضور هزار موسسه در سامانه دسترسی به اطلاعات/۸۰ هزار سند دید شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات / وزارت ارشاد / هیئت دولت
حضور هزار موسسه در سامانه دسترسی به اطلاعات/۸۰ هزار سند دید شد
از آغاز راه اندازی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تاکنون بیش از ۱۰۰۰ دستگاه و موسسه‌ی مشمولِ قانون در سامانه فعال شده و علاوه بر انتشار ۸۰۸۳ سند از مجرای این سامانه، پاسخگویی شد.
ابلاغ بخشنامه دورکاری دستگاه‌های اجرایی تا ۱۵ فروردین
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات
ابلاغ بخشنامه دورکاری دستگاه‌های اجرایی تا ۱۵ فروردین
ایلنا: در پی سیاست‌های ستاد ملی پیشگیری از کرونا به منظور کاهش ساعات اداری و اجرای قرنطینه خانگی، بخشنامه دورکاری دستگاه‌های اجرایی تا ۱۵ فروردین ابلاغ شد.
انتشار مستندات ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا تهران در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / انتشار مستندات ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا تهران در سامانه
انتشار مستندات ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا تهران در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات
ایلنا: بخشنامه‌ها و مستندات ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا تهران در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر شد.
پیش‌بینی روند ابتلا به کرونا؛ اوج شیوع کی خواهد بود؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / ویروس کرونا / شیوع کرونا در ایران / پیش بینی روند شیوع کرونا
پیش‌بینی روند ابتلا به کرونا؛ اوج شیوع کی خواهد بود؟
بنابر گزارش کارشناسی «تحلیل و پیش‌بینی روند مبتلایان به کرونا ویروس در ایران» که به‌تازگی در خروجی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات قرار گرفته است، در یک سناریوی واقع‌بینانه، اوج شیوع این بیماری در اواسط فروردین‌ماه ۱۳۹۹ رخ خواهد داد و تعداد مبتلایان در آن زمان به بیش از ۹۰هزار نفرخواهد رسید.
دسترسی آزاد به اطلاعات کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
دسترسی آزاد به اطلاعات کرونا
تهران- ایرنا- سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات «فویا» نسبت به در دسترس قرار دادن صحیح اخبار حوزه سلامت به مخاطبان اقدام کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
لزوم انتشار اسامی ۳۰۰۰ وکیلی که مالیات نمی‌دهند!
یکی از شهروندان در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از سازمان امور مالیاتی خواستار ارائه اسامی ۳هزار وکیلی شده که فاقد پرونده مالیاتی هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / عباسعلی کدخدایی / رقابت انتخاباتی / خبرآنلاین
دفاع چندین‌باره کدخدایی از نظارت استصوابی شورای نگهبان/سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات نسبت به شورا موضوعیت ندارد
سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگویی تفصیلی با ایسنا پیرامون راهکار شورای نگهبان برای مشارکت حداکثری در انتخابات، عملکرد بی طرفانه شورا در بررسی صلاحیت‌ها، انتقاد به حضور حداکثری ثبت نام کنندگان در انتخابات، نظارت استصوابی شورا و آخرین وضعیت لایحه تجارت توضیحاتی را ارائه کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰
کدخدایی: سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات نسبت به شورای نگهبان موضوعیت ندارد / مشروح مذاکرات شورای نگهبان منتشر می شود، اما به صورت کامل نیست / در شورای نگهبان به جز آن بخشی که قانون منع کرده، بقیه …
سخنگوی شورای نگهبان پیرامون راهکار شورای نگهبان برای مشارکت حداکثری در انتخابات، عملکرد بی طرفانه شورا در بررسی صلاحیت‌ها، انتقاد به حضور حداکثری ثبت نام کنندگان در انتخابات، نظارت استصوابی شورا و آخرین وضعیت لایحه تجارت توضیحاتی را ارائه کرد.
۱۳۹۸-۰۶-۱۲
کابوس شفافیت
پنهان‌کاری برخی از نهادهای دولتی، تمامی ندارد. هفدهم تیر سال 96 بود که سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به صورت رسمی رونمایی شد تا حداکثر 10 روز بعد از این افتتاحیه، سازمان‌ها و نهادها اطلاعات خود را در دسترس مردم قرار دهند. اما حالا که بیش از دو سال از موعد مقرر می‌گذرد، بر اساس گزارش‌ها، 659 دستگاه، همچنان از قانون دسترسی آزاد به اطلاعات شانه خالی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اسامی نهادهایی که از قانون دسترسی آزاد به اطلاعات شانه خالی می‌کنند
همشهری آنلاین: مطابق اطلاعات سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از مجموع ۱۳۰۰ دستگاه مشمول این قانون، تاکنون ۶۴۱ دستگاه با پیوستن به سامانه مذکور خود را برای شفافیت و پاسخگویی به مردم مهیا کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی
انتشار بیش از۱۳۰۰ سند قوه مجریه
تهران- ایرنا- با گذشت بیش از۲سال از راه‌اندازی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، دستگاه‌های زیرمجموعه قوه مجریه با انتشار ۱۳۱۹ سند، همچنان بیشترین اسناد را در مقایسه با قوای دیگر ‌در این سامانه در اختیار مردم قرار داده‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶ / سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات
شیوه‌نامه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات متضمن حق و تکلیف مردم بررسی شد
شانزدهمین جلسه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیش از ظهر امروز (۱۶ تیر ماه) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این کمیسیون و کمیته راهبردی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
فهرست جمعیت‌های ملی اهداکننده کمک به سیل‌زدگان کشور منتشر شد
فهرست جمعیت‌های ملی اهدا کننده کمک به سیل‌زدگان کشور توسط سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
ثبت ٦٠٣شکایت از پاسخگویی دستگاه‌های متصل به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات
٦ هزار و ١٩٢ درخواست کاربران در طول سال ١٣٩٧ در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به ثبت رسیده که به ٥هزار و٦٨٨ درخواست آن از سوی دستگاهها و سازمان ها پاسخ داده شده است، بطور کلی میانگین پاسخگویی به درخواست های مردمی ٨٤ درصد و مدت زمان پاسخگویی ٣٤ روز بوده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
توییت دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات درباره اسناد انتشار یافته در این سامانه
دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در توییتی نوشت: اسناد انتشار یافته در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از مرز ۱۰۰۰ گذشت. شفافیت بهترین راه پاسخگویی و نظارت‌پذیری است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
وزارت کار رتبه اول در پاسخگویی و شفافیت را کسب کرده است
ایلنا: براساس جدول منتشر شده از سوی دبیرخانه سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان پاسخگوترین و شفاف‌ترین سازمان به این سامانه معرفی شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •