سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
سهام پالایشگاهی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نگهداری سبد سهام بنیادی و اصلاح سبد
شروع ریزش‌ها با زمزمه‌های عدم عرضه «صندوق پالایشی دارا دوم» و انتشار شایعاتی درباره پیش‌فروش نفت به مردم تحت عنوان گشایش اقتصادی بود که توسط رئیس‌جمهوری وعده داده شد. با واکنش‌های عمومی به عدم عرضه دارا دوم و منفی‌شدن بازار در نتیجه افزایش عرضه‌های گروه پالایشی، طی هماهنگی‌های میان وزارت اقتصاد و وزارت نفت، فروش سهام پالایشگاهی‌ها با تخفیف ۲۰‌درصدی به عموم مردم تأیید و رسانه‌ای شد. اگرچه پذیره‌نویسی این صندوق تحت عنوان صندوق پالایشی یکم از تاریخ پنجم شهریورماه آغاز شد، اما اعتماد مردم به بازار به سرعت از دست رفت و عرضه‌های نماد‌های پالایشی و نماد‌های بزرگ باقی بازار را نیز تحت‌تأثیر قرار داد و با وجود …
فرار سهام‌داران از بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بازار سرمایه / بورس / سهامداران / استانی-اقتصادی / دارا دوم / سهام
فرار سهام‌داران از بورس
یک کارشناس و فعال بازار سرمایه با بیان اینکه افراد آماتور وارد بازار کاملاً تخصصی بورس شدند، گفت: نخستین جرقه اُفت شاخص بورس از عرضه دارا دوم آغاز شد به‌طوریکه بین وزارت اقتصاد و وزارت نیرو اختلافی مبنی بر عرضه بلوکی سهام پالایشگاهی بدین منظور که فقط مشتریان خاص بتوانند این سهام را خریداری کنند، به وجود آمد.
چشم‌انداز بورس تهران در هفته آینده
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / بورس تهران
چشم‌انداز بورس تهران در هفته آینده
قیمت سهام در بورس تهران به محدوده ارزندگی رسیده است. همزمان با پذیره‌نویسی صندوق ETF «دارا دوم» سهام پالایشگاهی‌ها در محدوده جذاب قیمتی قرار دارند و به اعتقاد کارشناسان بازار سرمایه مسیر سهام دارای پتانسیل از سایرین تفکیک می‌شود.
دو تصمیم برای تقویت بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / سید حمید حسینی / ایران و عراق
دو تصمیم برای تقویت بازار سرمایه
موافقت وزارت نفت با قیمت گذاری نفت خام پالایشگاهها بر مبنای “قیمت واقعی فروش”به جای قیمت متوسط “نفت خام دبی-عمان”سودآوری پالایشگاه های نفتی و روغنی را افزایش خواهد داد و عرضه سهام پالایشگاهی در ۵ شهریور می تواند به تقویت بازار بورس کمک نماید.
دومین صندوق ETF دولتی امروز ثبت می شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / علیرضا صالح / سازمان خصوصی سازی / عرضه اولیه / سهام پالایشگاهی
دومین صندوق ETF دولتی امروز ثبت می شود
رئیس سازمان خصوصی سازی از ثبت دومین صندوق ETF دولتی شامل ۴ پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تهران و تبریز در روزجاری (یکم شهریور) و پذیرش آن در بورس طی چهارشنبه همین هفته خبر داد.
خبر مهم بورسی / قیمت‌گذاری در پالایشگاه‌ها تغییر کرد / گشایش اقتصادی در صنعت پالایشگاهی
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / بازار سرمایه / سهام پالایشگاهی / قیمت نفت خام / گشایش اقتصادی
خبر مهم بورسی / قیمت‌گذاری در پالایشگاه‌ها تغییر کرد / گشایش اقتصادی در صنعت پالایشگاهی
دبیر انجمن صنفی صنعت پالایش نفت گفت: قیمت فروش نفت خام به پالایشگاه‌ها، به جای میانگین قیمت محموله‌های صادراتی منطقه در مصوبه قبلی، به میانگین ماهانه محموله‌های صادراتی کشور تغییر کرده است. نوشته خبر مهم بورسی / قیمت‌گذاری در پالایشگاه‌ها تغییر کرد / گشایش اقتصادی در صنعت پالایشگاهی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مجلس هیچ دخالتی در عرضه نفت در بورس نداشت
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / سید کاظم دلخوش اباتری / بازار بورس / سهام پالایشگاهی / مجلس شورای اسلامی
مجلس هیچ دخالتی در عرضه نفت در بورس نداشت
دلخوش اباتری، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با انتقاد از تصمیمی که در شورای هماهنگی سران قوا در رابطه با عرضه نفت در بورس اتخاذ شده، گفت: مجلس هیچ دخالتی در عرضه نفت در بورس نداشت.
حفظ نقدینگی برای یازدهمین هفته متوالی در زمین حقیقی ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / نقدینگی / بازار سرمایه / سهام پالایشگاهی
حفظ نقدینگی برای یازدهمین هفته متوالی در زمین حقیقی ها
روند صعودی حاکم بر بورس تهران در حالی پس از ۱۰ هفته متوالی متوقف شد و شاخص کل بورس هفته منتهی به ۲۲مردادماه را با کاهش ۲.۹ درصدی سپری کرد که بازیگران حقیقی همچنان در سمت خرید باقی ماندند. به این ترتیب معامله گران خرد بازار برای یازدهمین هفته متوالی توانستند خالص خرید مثبتی را در کارنامه خود ثبت کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
واکنش بورس به تعدیل انتظارات تورمی
بازار سهام در هفته گذشته شاهد نوسانات گسترده‌ای بود به نحوی که در آغاز هفته، شاخص کل، در ادامه موج صعودی قبلی، به محدوده 1/ 2 میلیون واحد رسید اما در نیمه دوم، با انتشار اخبار متناقض درخصوص فروش صندوق سهام پالایشگاهی و نیز تعدیل انتظارات تورمی در بازارهای موازی، شاخص به زیر 2 میلیون واحد رفت تا با نزول 3درصدی، بزرگ‌ترین افت هفتگی خود در تابستان را به ثبت برساند. در روز چهارشنبه با تکذیب اخبار مربوط توقف عرضه ETF دوم، طرف تقاضا تا حدی تقویت شد اما باز هم در نهایت، غلبه عرضه‌کنندگان و تشکیل صف‌های فروش قابل رصد بود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
بورس دوباره صعودی می‌شود؟
با توجه به روند پر فراز و نشیب شاخص بورس در معاملات چند روز گذشته بازار، بیشتر کارشناسان معتقدند روند صعودی شاخص بورس با شیبی کمتر از چهارماه گذشته ادامه‌دار است و نوسان اخیر حاکم در بازار، موقتی خواهد بود.به گزارش ایرنا، شاخص بورس که از روزهای اخیر به دلیل انتشار خبر منتفی شدن عرضه صندوق دارا دوم وارد فاز اصلاحی شده بود، در روز چهارشنبه شتاب بسیاری را به خود گرفته بود، اما صحبت فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی و دارایی مبنی بر عرضه صندوق «دارا دوم» در نخستین چهارشنبه شهریور ماه و نیز خبر سازمان خصوصی‌سازی در راستای توقف عرضه بلوکی سهام پالایشگاهی دولت، امید را به بازار بازگرداند و بر این اساس، برخی از کارشناسان پیش‌بینی مثبتی را نسبت به معاملات بورس ارائه دادند.بازار روز چهارشنبه طبق پیش‌بینی …
امضای ۹ قرارداد نفتی در هفته آینده
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / سهام پالایشگاهی / وزارت نفت / بیژن زنگنه / قرارداد نفتی
امضای ۹ قرارداد نفتی در هفته آینده
زنگنه، وزیر نفت از امضای ۹ قرارداد نفتی در دوشنبه هفته آینده خبر داد و گفت: این موضوع نشان دهنده تداوم کار در صنعت نفت است.
شرکت پالایش و پخش مکلف به ایجاد ETF پالایشی شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / بیژن زنگنه / دارا دوم / سهام پالایشگاهی / وزارت نفت
شرکت پالایش و پخش مکلف به ایجاد ETF پالایشی شد
زنگنه، وزیر نفت از صدور دستور به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی برای ایجاد صندوق ETF پالایشی خبر داد.
دارا دوم پالایشی هفته اول شهریور عرضه می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / فرهاد دژپسند / وزارت نفت / وزارت اقتصاد و دارایی / دارا دوم / سهام پالایشگاهی
دارا دوم پالایشی هفته اول شهریور عرضه می‌شود
دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با رفع ناهماهنگی‌های برای عرضه صندوق پالایشی موسوم به دارا دوم این صندوق در هفته اول شهریور ماه به همه آحاد ایرانی تا سقف ۵ میلیون ارائه می‌شود.
روش عرضه دارا دوم تغییر کرد | سیگنال منفی به بورس با لغو عرضه دارا دوم
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
روش عرضه دارا دوم تغییر کرد | سیگنال منفی به بورس با لغو عرضه دارا دوم
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پی اختلاف نظرها بین وزارت اقتصاد و وزارت نفت برای عرضه دومین صندوق ETF (سهام پالایشگاهی) اعلام کرده که به دلیل مخالفت وزارت نفت با عرضه دارا دوم در ETF، سهام‌ پالایشی دولت تا سه هفته آینده به صورت بلوکی عرضه می‌شود.
روش عرضه دارا دوم تغییر کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
روش عرضه دارا دوم تغییر کرد
در پی اختلاف نظرها بین وزارت اقتصاد و وزارت نفت برای عرضه دومین صندوق ETF (سهام پالایشگاهی)، رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرده که به دلیل مخالفت وزارت نفت با عرضه دارا دوم در ETF، سهام‌ پالایشی دولت تا سه هفته آینده به صورت بلوکی عرضه می‌شود.
با ارائه سهام پالایشگاه‌ها در بورس موافقیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / بیژن زنگنه / سهام پالایشگاهی / بازار بورس / وزارت نفت
با ارائه سهام پالایشگاه‌ها در بورس موافقیم
زنگنه، وزیر نفت گفت: ما با ارائه سهام پالایشگاه‌ها در بورس مخالف نیستیم، اتفاقاً موافقیم و به هر شکلی که بخواهند این سهام را ارائه کنند، همکاری می‌کنیم.
واگذاری سهام پالایشگاه ها به روش بلوکی انحصار ایجاد می کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / حسینعلی حاجی‌دلیگانی / سهام پالایشگاهی / بازار سرمایه / وزارت نفت
واگذاری سهام پالایشگاه ها به روش بلوکی انحصار ایجاد می کند
حاجی دلیگانی، عضو هیئت رییسه مجلس، گفت: تغییر روش واگذاری سهام پالایشی از صندوق سرمایه گذاری به بلوکی که تنها شرکت‌های خصولتی دولتی و برخی شرکت ها می توانند این سهام را خریداری کنند، انحصار ایجاد می کند.
زیرساخت‌های وزارت نفت برای دارا دوم (ETF) آماده نبود
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / دارا دوم / سازمان خصوصی‌سازی / سهام پالایشگاهی / صندوق قابل معامله / صندوق‌های ETF
زیرساخت‌های وزارت نفت برای دارا دوم (ETF) آماده نبود
سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: در صورتی که عرضه بلوکی پالایشگاه‌ها موفق نباشد سازمان خصوصی‌سازی به صورت خُرد و عرضه شناور، باقیمانده سهام این پالایشگاه‌ها را به عموم مردم واگذار می‌نماید. نوشته زیرساخت‌های وزارت نفت برای دارا دوم (ETF) آماده نبود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وزارت نفت مکلف به ثبت صندوق «دارا دوم» بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / حسن علایی / بازار بورس / وزارت نیرو / عرضه دارا دوم / سازمان خصوصی سازی
وزارت نفت مکلف به ثبت صندوق «دارا دوم» بود
علایی، معاون واگذاری سهام سازمان خصوصی‌سازی گفت: عرضه دومین صندوق قابل معامله دولت (ETF) منوط بر این بود که وزارت نفت این صندوق را ثبت کند و از آنجا که این اقدام انجام نشد سهام پالایشگاهی‌ها به صورت بلوکی عرضه می‌شود.
پالایشگاه حیات خلوت وزارت نفت است / ضرر خصوصی سازی های کم جان به سهامداران می رسد!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / صندوق سرمایه گذاری / پالایشگاه تهران / سهام پالایشگاهی / شاخص بورس تهران
پالایشگاه حیات خلوت وزارت نفت است / ضرر خصوصی سازی های کم جان به سهامداران می رسد!
قدیری مدیرعامل سابق پالایشگاه تهران که معتقد است وزارت نفت علاقه ای به واگذاری پالایشگاه‌ها ندارد، می‌گوید: در عرضه بلوکی امکان دخل و تصرف در نحوه واگذاری‌ها وجود دارد.
ریزش سهام پالایشیها از رخنه اختلافات دو وزارتخانه؛ خون دل سهامداران از بورس قرمزپوش!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سهام پالایشگاهی / صندوق‌های ETF / وزارت نفت / فرهاد دژپسند / وزارت اقتصاد و دارایی
ریزش سهام پالایشیها از رخنه اختلافات دو وزارتخانه؛ خون دل سهامداران از بورس قرمزپوش!
در حالی نوری، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت از همکاری تمام عیار این وزارتخانه با سازمان خصوصی‌سازی در ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری خبر می‌دهد که مسئولان وزارت اقتصاد، شرکت پخش و پالایش و فرآورده های نفتی را در عدم ایجاد زیرساخت های لازم برای صندوق واگذاری، عامل این اتفاق اعلام کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / سهام بانکها / واگذاری سهام بانک ها
باقیمانده سهام بانک‌‌های دولتی واگذار می‌شود
عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد اینکه سهام دولت در بانک‌‌های قابل واگذاری چه زمانی به مردم عرضه می‌شود، اظهار داشت: بحث واگذاری سهام دولت الان در هیأت واگذاری برای قیمت‌گذاری سهام بررسی می‌شود و بعد از اینکه سهام پالایشگاهی دولت از طریق بورس عرضه شد، در اولین فرصت، باقیمانده سهام دولت در بانک‌های قابل واگذاری نیز عرضه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / علیرضا صالح / سازمان خصوصی سازی / بخش خصوصی / واگذاری شرکت های دولتی / هپکو اراک / پالایشگاه نفت
عرضه سهام پالایشگاهی به ارزش ۲۰هزار میلیارد تومان/ دلیل شکست هپکو
رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به عرضه سهام شش شرکت بورسی پالایشگاهی به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان، گفت: برهم خوردن فضای کلی اقتصاد کشور دلیل عدم موفقیت واگذاری هپکو است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ / پالایشگاه نفت / پالایشگاه تهران / پالایشگاه لاوان / پالایشگاه بندرعباس / پالایشگاه اصفهان / پالایشگاه شیراز / پالایشگاه تبریز
حساب ۱۲.۷ هزار میلیارد تومانی دولت روی سهام پالایشگاهی/ سهامداران چه کسانی هستند؟
نگاهی به سهام دولت در ۶ پالایشگاه بورسی که بر اساس مصوبه اخیر هیات واگذاری قرار است بصورت بلوکی واگذار شود، نشان می‌دهد ارزش فعلی مجموع این سهام ۱۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •