جمعه, ۲۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 10 April, 2020
شاخص بورس تهران
رشد ۸.۵ درصدی شاخص بورس در انتهای فروردین
۲۹ ساعت قبل / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس تهران / بورس کالا
رشد ۸.۵ درصدی شاخص بورس در انتهای فروردین
ایرنا نوشت: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۰ فروردین) به عدد ۵۹۷ هزار و ۹۴ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۸.۵ درصد رشد را تجربه کرد.
شاخص کل بورس به رکورد 600 هزار واحد نزدیک شد
۲ روز قبل
شاخص کل بورس به رکورد 600 هزار واحد نزدیک شد
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه بیستم فروردین ماه 99)، با افزایش 13711 واحدی معادل 2.35 درصد به رقم 597 هزار و 94 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 175 واحدی به رقم 7 هزار و 727 واحد رسید.
ادامه روند صعودی بورس تهران | شاخص کل در آستانه ۶۰۰ هزار واحد
۲ روز قبل
ادامه روند صعودی بورس تهران | شاخص کل در آستانه ۶۰۰ هزار واحد
معاملات بازار سرمایه در آخرین روز کاری بازار در هفته جاری با صعود شاخص به پایان رسید و شاخص کل این بازار در آستانه ۶۰۰ هزار واحد قرار گرفت.
۲ روز قبل
پایان استراحت یک روزه سهام؟
پس از استراحت و عقب‌گرد 4 کانالی شاخص کل بورس تهران در روز دوشنبه، این نماگر دیروز دوباره به مسیر صعودی بازگشت و با جهش 13 هزار و 681 واحدی به ارتفاع 583 هزار و 356 واحدی رسید. به این ترتیب رکوردی جدید در کارنامه بورس تهران ثبت شد. دیروز رشد 4/ 2 درصدی دماسنج اصلی بورس تهران درحالی رخ داد که نماگر هموزن با اثرپذیری یکسان از نمادها 1/ 2 درصد به ارتفاع خود افزود. در نتیجه، بازدهی بورس تهران از ابتدای سال 99 و طی تنها 9 جلسه معاملاتی به 14 درصد رسیده است.
۲ روز قبل
صندوق‌های برنده در سال رویایی بورس
بورس تهران درحالی سال 98 را با رکوردهای قابل‌توجهی پشت‌سر گذاشت که ثبت بازدهی 187درصدی، پیشتازی این بازار را در میان دیگر بازارهای موازی رقم زد. در این سال صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز مطابق با روال معاملاتی خود، توانستند روندی همگام با شاخص کل بورس و در بعضی موارد با بازدهی بیشتر از این نماگر را به نمایش گذارند. به‌طوری‌که نه‌تنها تمامی صندوق‌های فعال در بازار سال 98 را سبزپوش سپری کردند، بلکه 39درصد از این نهادهای مالی توانستند بازدهی به مراتب بیشتری از شاخص کل بورس را نصیب سهامداران کنند. به‌طوری‌که در این میان حتی سودی بالغ بر 357درصد نیز در کارنامه سال گذشته صندوق‌های مزبور مشاهده شد.
۲ روز قبل
جهش 13 هزار و 925 واحدی شاخص بورس
[شهروند] شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه‌شنبه با افزایش 13هزار و 925 واحد روبه‌رو شد و به رقم 583 هزار و 598 واحد رسید. همچنین شاخص قیمت با معیار وزنی- ارزشی در بورس تهران،  با افزایش 3هزار و 711 واحد به رقم 155 هزار و 541 واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 2هزار و 858 واحد رشد کرده و به رقم 139هزار و 260 واحد رسید. شاخص آزاد شناور با افزایش 16هزار و 223 واحد به رقم 757هزار و 273 واحد رسید. شاخص بازار اول بورس، با رشد 9هزار و 614 واحدی به رقم 410هزار و 174 واحد رسید. اما شاخص بازار دوم بورس با رشد بی‌سابقه 30هزار و 583 واحد به رقم یک‌میلیون و 249 هزار و 441 واحد رسید.
بازگشت بورس تهران بر مدار صعودی | افزایش ۱۳ هزار و ۹۲۵ واحدی شاخص کل
۲ روز قبل
بازگشت بورس تهران بر مدار صعودی | افزایش ۱۳ هزار و ۹۲۵ واحدی شاخص کل
شاخص کل بازار سرمایه که روز گذشته ریزشی بود، امروز سه شنبه ۱۹ فروردین به مدار صعود برگشت و بیش از ۱۳ هزار واحد رشد کرد.
تغییرات دیروز شاخص کل بورس تهران - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
۳ روز قبل
تغییرات دیروز شاخص کل بورس تهران - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
۳ روز قبل / بورس تهران / دلار / سهام / شاخص / مشکلات
ورود شاخص بورس به محدوده منفی
روز گذشته شاخص بورس تهران از مدار صعود خارج شد و افتی 0.74 درصدی را به ثبت رساند.
۳ روز قبل
عقب‌نشینی شاخص سهام از اوج تاریخی
طی روز گذشته شاخص کل بورس تهران بالاخره بعد از 6 جلسه متوالی سبزپوشی، تن به اصلاح داد و از سطح تاریخی خود عقبگرد 4 هزار و 219 واحدی را تجربه کرد و به محدوده 569 هزار و 685 واحدی رسید. نکته جالب توجه آغاز مثبت بازار سهام در روز گذشته بود. به‌طوری‌که طی 5 دقیقه نخست آغازین بازار شاهد رشد 1200 واحدی شاخص سهام بودیم.
نبرد حقیقی‌ها در بورس تهران
۳ روز قبل
نبرد حقیقی‌ها در بورس تهران
بورس تهران سومین روز کاری هفته جاری را با ثبت اصلاح 4219 واحدی (معادل 7/ 0 درصد) شاخص کل پشت‌سر گذاشت و این نماگر بورسی را در عدد 569 هزار و 685 واحدی متوقف کرد. به این ترتیب بعد از بروز نشانه‌های احتیاط در میان معامله‌گران شاهد افزایش عرضه‌ها بودیم. با این حال فشار فروش سهام با حضور قدرتمند خریداران حقیقی، علاوه بر محدود کردن دامنه اصلاح قیمت‌ها، به شکسته شدن رکورد ارزش معاملات خرد (5850 میلیارد تومان) انجامید. قدرت پول در سمت تقاضا این روزها سایه ریسک شیوع ویروس کرونا و سهامداران دست به نقد برای فروش سهام را به حاشیه رانده است و منعکس‌کننده نوعی خوش‌باوری در میان اهالی بازار است.
۳ روز قبل
عقب گرد شاخص کل بورس پس از رکوردشکنی/ نماگر تا کجا صعود می‌کند؟
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه هجدهم فروردین ماه 99)، با کاهس 4230 واحدی معادل 0.74 درصد به رقم 569 هزار و 673 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 40 واحدی به رقم 7 هزار و 382 واحد رسید.
۴ روز قبل
ششمین رشد متوالی شاخص سهام به‌رغم تشدید عرضه‌ها
دماسنج بورس تهران روز یکشنبه 6595 واحد دیگر به ارتفاع خود افزود تا با رسیدن به ارتفاع 574 هزار واحدی شاهد ادامه یافتن رکوردشکنی‌های پی‌درپی بورس تهران باشیم. این ششمین رشد متوالی شاخص اصلی سهام در سال جدید بود. البته از آن جا که روز شنبه دماسنج اصلی بازار سهام با جهش 20 هزار واحدی رکوردی تاریخی ثبت کرد، طی معاملات دیروز از طرفی شاهد تقویت عرضه‌ها و از سوی دیگر شاهد احتیاط نسبی بورس‌بازان در خرید بودیم. تقویت عرضه سهام در مقابل عطش خرید منجر شد تا طی روز گذشته برای سومین بار از ابتدای سال 99 ارزش معاملات خرد (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) در بورس تهران از مرز 5 هزار میلیارد تومان بگذرد و به رقم 5577 میلیارد تومان برسد.
۵ روز قبل / ایران / بورس تهران / رشد / سهام / شاخص
رکوردشکنی شاخص بورس تهران در نخستین روز هفته
عملکرد بازار سهام از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به آنچه که انتظار می‌رفت بهتر بوده است.
3 رکورد بورس پس از تعطیلات
۵ روز قبل
3 رکورد بورس پس از تعطیلات
بورس تهران اولین روز کاری پس از تعطیلات نوروزی را با رکوردشکنی در سه سطح پشت سر گذاشت. در این روز، شاخص کل سهام جهش بی‌سابقه 20 کانالی را تجربه کرد و برای اولین بار در تاریخ به ارتفاع 567 هزار واحد دست یافت. در کنار تشکیل صف‌های انبوه خرید و رشد همه‌جانبه قیمت‌ها، در انتقال مالکیت سهام بین سهامداران بزرگ یا حقوقی و سهامداران خُرد یا حقیقی شاهد رکورد دیگری بودیم. به بیان دقیق‌تر، در این روز حدود هزار و 150 میلیارد تومان سهم به مالکیت سهامداران حقیقی درآمد. چنین حدی از مشارکت از سوی سهامداران حقیقی در تاریخ فعالیت بورس تهران سابقه نداشته است. چند عامل عمده را می‌توان در شکل‌گیری جبهه قدرتمند تقاضای سهام طی روز گذشته موثر دانست که در بین آنها، جهش قیمت جهانی نفت تاثیر شایان‌توجهی داشت. قیمت نفت …
۵ روز قبل
معاملات چه سهامی تایید نشد؟
معاملات روز گذشته بورس تهران درحالی با رشد بیش از 20هزار واحدی شاخص کل همراه شد و رکوردی قابل توجه در کارنامه این بازار ثبت شد که پس از اتمام معاملات و پایان یافتن ساعت کاری بازار، شاهد عدم تایید برخی معاملات و فاصله گرفتن این نماگر از محدوده رشد 20 هزار واحدی بودیم. در این راستا معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» دلیل ابطال معاملات یا همان عدم تایید معاملات برخی نمادها را ظن دستکاری قیمتی عنوان کرد و افزود: لیست نمادهایی که به‌دلیل ظن دستکاری قیمتی متوقف شده و معاملات آنها مورد تایید قرار نگرفته است، تا پایان روز کاری شنبه (16فروردین‌ ماه) اعلام می‌شود.
۵ روز قبل
شاخص بورس در قله تاریخی
طی روز گذشته شاخص کل بورس تهران حدود 20 هزار واحد دیگر به ارتفاع خود افزود و در محدوده 567هزار و 574واحد متوقف شد که این امر همزمان دو رکورد جدید در کارنامه بازار سهام را به دنبال داشت. رکورد اول مربوط به بیشترین رشد مقداری دماسنج اصلی بازار سهام طی یک روز است. پیش از این هیچ‌گاه این نماگر رشدی در محدوده 20هزار واحدی را در یک جلسه معاملاتی تجربه نکرده بود.
۵ روز قبل
عطش سیری‌ناپذیر خریداران سهام
بورس تهران درحالی کارنامه درخشان خود در سال 98 را با ثبت بازدهی بیش از 180درصدی به پایان برد که سال جدید را نیز با رکوردشکنی‌های قابل‌توجهی آغاز کرد. بازدهی شاخص کل بورس تهران در مدت 6روز کاری ابتدایی سال 99 به 6/ 10درصد رسید. مشارکت هر چه بیشتر بازیگران خرد، ثبت خالص خرید بی‌سابقه‌ای در تاریخ فعالیت بورس تهران را طی معاملات دیروز به‌دنبال داشت. امری که با انتقال 1145 میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی حقیقی‌های بازار همراه شد. بررسی عملکرد بازیگران بورس در سال جدید نشان از اشتیاق سهامداران خرد در جبهه خرید دارد.
رکورد شکنی ادامه دارد؟
۵ روز قبل
رکورد شکنی ادامه دارد؟
سال 1398 به‌رغم اینکه سال خوبی برای ایرانی‌ها نبود و با سیل‌های وحشتناکی آغاز و با کرونا به پایان رسید، اما یکی از پربارترین سال‌ها برای اهالی بورس بود، به‌طوری‌که شاخص کل حدودا سه برابر شد و سودهای به‌یادماندنی‌ای هم عاید سهامداران بورس تهران کرد. بر این اساس رشد شاخص بورس که در فروردین ماه 1398 از کانال 178 هزار واحدی آغاز شد، پس از غلبه بر چهار ابر کانال بیش از 180 درصد بازدهی را به نام خود ثبت کرد.
رشد انفجاری بورس؛ 11درصد بازده در 16روز
۵ روز قبل
رشد انفجاری بورس؛ 11درصد بازده در 16روز
شاخص کل بورس تهران با صعودی انفجاری 20هزار واحد، معادل 3.7درصد افزایش یافت. رشد انفجاری بورس ادامه دارد؛ از ابتدای امسال تاکنون میانگین بازده سرمایه‌گذاری در بازارسهام به 11درصد رسیده است. شاخص کل بورس در طول سال قبل 187درصد رشد کرده بود. به‌گزارش همشهری، بورس‌تهران سال 99را هم مثل سال 98با رشد آغاز کرده؛ این روزها سهام اغلب شرکت‌های بورس و فرابورس در حال رشد هستند. پیش از این انتظار می‌رفت شیوع کرونا، کاهش قیمت نفت و کاهش رشد اقتصاد جهان مانع تداوم رشد بورس شود اما هیچ کدام از این عوامل بر روند …
۵ روز قبل / شاخص بورس / معاملات بورس
ارزش معاملات بورس در آغاز سال ۹۹ رکورد زد/ رشد چشمگیر شاخص کل بورس تهران
به گزارش دنیای اقتصاد، در حالی که بازارهای سهام جهانی به دنبال شیوع ویروس کرونا روزهای ناخوشی را می‌گذرانند، اما بورس تهران سال ۹۹ را توفانی آغاز کرد؛ به‌طوری که شاخص کل توانست در ایام نوروز بازدهی ۸/ ۶ درصدی را به ثبت برساند و در ارتفاع ۵۴۷ هزار واحد بایستد. بر خلاف سال‌های گذشته که در دو هفته ابتدای فروردین ارزش معاملات سهام افت محسوسی می‌کرد، سال جدید با رکوردشکنی در دادوستد سهام همراه بود. امری که نشان می‌دهد هنوز عطش نقدینگی برای سهامداری بالا مانده است.شاخص کل بورس تهران در سال جدید با جهش حدود ۸/ ۶ درصدی تا پایان هفته گذشته همراه شد و در ارتفاع ۵۴۷ هزار واحدی ایستاد. برخلاف سال‌های گذشته معاملات سهام در هفته‌های نخست سال رونق چشم‌گیری داشت و رکورد …
جهش 20 هزار واحدی شاخص کل بورس تهران/ بیشترین تقاضا به کدام نماد بورسی رسید؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
جهش 20 هزار واحدی شاخص کل بورس تهران/ بیشترین تقاضا به کدام نماد بورسی رسید؟
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (شنبه شانزدهم فروردین ماه 99)، با افزایش 19995 واحدی معادل 3.65 درصد به رقم 567 هزار و 653 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 204 واحدی به رقم 7 هزار و 225 واحد رسید.
رکورد تازه بورس تهران در اولین روز هفته | شاخص بازار سرمایه به ارتفاع ۵۶۵ هزار واحد صعود کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
رکورد تازه بورس تهران در اولین روز هفته | شاخص بازار سرمایه به ارتفاع ۵۶۵ هزار واحد صعود کرد
شاخص بورس در آغاز معاملات امروز شنبه ۱۶ فروردین بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۱۷ هزار واحدی به ارتفاع ۵۶۵ هزار واحد صعود کرد.
رشد ۸/ ۶ درصدی بورس در نوروز؛ صعود شاخص ادامه دارد؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / بورس تهران
رشد ۸/ ۶ درصدی بورس در نوروز؛ صعود شاخص ادامه دارد؟
در حالی که بازارهای سهام جهانی به دنبال شیوع ویروس کرونا روزهای ناخوشی را می‌گذرانند، اما بورس تهران سال ۹۹ را توفانی آغاز کرد؛ به‌طوری که شاخص کل توانست در ایام نوروز بازدهی ۸/ ۶ درصدی را به ثبت برساند و در ارتفاع ۵۴۷ هزار واحد بایستد. بر خلاف سال‌های گذشته که در دو هفته ابتدای فروردین ارزش معاملات سهام افت محسوسی می‌کرد، سال جدید با رکوردشکنی در دادوستد سهام همراه بود. امری که نشان می‌دهد هنوز عطش نقدینگی برای سهامداری بالا مانده است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
صعود 5/ 6 درصدی فرابورس در آغاز سال
شاخص کل فرابورس مانند دماسنج اصلی بورس تهران و برخلاف روند تغییر قیمت سهام در بورس‌های خارجی، با آغاز سال جدید به حرکت در مدار صعودی ادامه داد و 5/ 6 درصد رشد کرد. پیش از این رکورد تاریخی نماگر اصلی فرابورس ایران در روز 14 اسفند ماه با گذر از مرز 7100 واحدی به ثبت رسیده بود. بعد از این تاریخ اما متوسط قیمت سهام فرابورسی عقب‌نشینی کرد تا جایی که ارتفاع این شاخص در 27 اسفند به کمتر از 6500 واحد رسید. اما از آخرین جلسه معاملاتی فرابورس در سال گذشته، قیمت‌ها به مسیر صعودی بازگشتند و دماسنج اصلی فرابورس ایران طی 6 جلسه معاملاتی حدود 2/ 8 درصد به ارتفاع خود افزود تا فاصله‌اش از قله تاریخی به کمتر از 2/ 1 درصد برسد.
بورس تهران به تعطیلات چهار روزه رفت/ بیشترین تقاضا در کدام نمادهای بورسی رقم خورد؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
بورس تهران به تعطیلات چهار روزه رفت/ بیشترین تقاضا در کدام نمادهای بورسی رقم خورد؟
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه یازدهم فروردین ماه 99)، با افزایش 2012 واحدی معادل 0.37 درصد به رقم 547 هزار و 661 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 1.46 واحدی به رقم 7 هزار و 20 واحد رسید.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
بازگشت شاخص کل بورس به کانال ۵۴۵ هزار واحدی/ شاخص فرابورس به ۷ هزار واحد رسید
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه دهم فروردین ماه ۹۹)، با افزایش ۱۳۱۲۴ واحدی معادل ۲.۴۶ درصد به رقم ۵۴۵ هزار و ۶۴۹ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۵۴ واحدی به رقم ۷ هزار و ۱۸ واحد رسید.
بورس هنوز گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا
بورس هنوز گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؟
کرونا اقتصاد ایران را به کدام سو می‌برد؟ بورس تهران از این ویروس چه تاثیری خواهد گرفت؟ روزهای طلایی رشد تکرار می شوند یا کابوس ریزش شاخص ها؟ این ها سئوالاتی است که سرمایه گذاران در بازار سهام به دفعات مطرح می کنند.
اوج گیری ۴۴۰۰ واحدی شاخص بورس در دومین روز معاملات امسال
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / بورس تهران / سال ۱۳۹۹ / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا
اوج گیری ۴۴۰۰ واحدی شاخص بورس در دومین روز معاملات امسال
بورس تهران دومین روز معاملاتی سال جدید را با رشد بیش از ۴۴۰۰ واحدی شاخص در نیم ساعت اول آغاز کرد.
بورس تهران در اولین روز کاری سال؛ قرمز شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۵
بورس تهران در اولین روز کاری سال؛ قرمز شد
در معاملات امروز (سه شنبه پنجم فروردین ۹۹) شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران با کاهش ۴۲۳۹ واحدی معادل ۰.۸۳ درصد به رقم ۵۰۸ هزار و ۶۶۱ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با افت ۸ واحدی به رقم ۶ هزار و ۵۸۲ واحد رسید.
بورس آخرین هفته سال ۹۸ را چگونه سپری کرد؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / شاخص / سهام
بورس آخرین هفته سال ۹۸ را چگونه سپری کرد؟
ایرنا نوشت: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۸ اسفند) به عدد ۵۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۱.۵ درصد افت را تجربه کرد.
سال فتح چهار ابرکانال
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
سال فتح چهار ابرکانال
در حالی به پایان سال ۹۸ رسیدیم که بورس تهران توانست رکوردهای تاریخی خود در بیش از نیم قرن فعالیت را جابه‌جا کند. به این ترتیب، شاخص کل که فروردین را از کانال ۱۷۸ هزار آغاز کرده بود با فتح چهار ابرکانال بازدهی بیش از ۱۸۰ درصدی را تا پایان اسفند به ثبت رساند. همچنین به دنبال استقبال بی‌سابقه سهامداران خرد، ارزش معاملات روزانه به رکوردی تازه دست یافت؛ فرصتی استثنایی برای اقتصاد ایران که امید می‌رود در سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
ورود کرونا به بازار با یک فاز تاخیر
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / بورس تهران / رشد / شاخص / شرایط اقتصادی / نقدینگی
ورود کرونا به بازار با یک فاز تاخیر
طی روزهای گذشته فشار فروش سنگین شکل گرفته در بسیاری از نماها سبب شد تا شاخص کل بورس تهران افتی کم سابقه را به ثبت برساند و ضمن ثبت عقب گردی 61 هزار واحدی،
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
بازگشت شاخص سهام به 500هزار
شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات روز دوشنبه با جهش بیش از 11هزار و 600واحدی (معادل 4/ 2درصدی) توانست مجدد ابرکانال 500 هزار واحدی را بازپس گیرد و به محدوده 506هزار واحدی برسد. افزایش تقاضا در عمده نمادهای فعال بازار سهام طی معاملات روز گذشته به وضوح مشاهده می‌شد. به‌طوری‌که در پایان معاملات نه‌تنها 213نماد از 314نماد فعال در بازار یعنی حدود 68درصد از نمادهای معامله شده با نوسان مثبت به‌کار خود پایان دادند، بلکه 88نماد نیز با صف خرید همراه بودند. این امر سبب شد تا در پایان معاملات ارزش صف‌های خرید به 936میلیارد تومان رسد.
سقوط 20 هزار واحدی نماگر بورس تهران طی دو روز فعالیت
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
سقوط 20 هزار واحدی نماگر بورس تهران طی دو روز فعالیت
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (شنبه بیست و چهارم اسفندماه 98)، با ریزش 8596 واحدی معادل 1.71 درصد به رقم 494 هزار و 142 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با افت 77 واحدی به رقم 6 هزار و 505 واحد رسید. نماگر بورس در مجموع دیروز و امروز، 26068 هزار واحد کاهش داشته است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
ضرورت لغو محدودیت در دامنه نوسانات بورس
آقابزرگی گفت: در شرایط امروز حرکت‌های جهشی شاخص و قیمت‌های سهام به نوعی رقم می‌خورد که تناسب معقولی با متغیر‌ها و مولفه‌های اثرگذار اقتصادی ندارد و همخوان و در یک راستا نیست و مورد تایید متغیر‌های اقتصادی هم نیست؛ این رابطه، رابطه‌ معکوس را ایجاد می‌کند که در نهایت موجب ضرر و زیان سرمایه‌گذاران و فعالان بازار در بلند مدت و میان مدت می‌شود.به گزارش اقتصاد۲۴، فعالان بازار در یک سال اخیر با محدودیت دامنه نوسان بیگانه نبوده‏اند و در شهریور ماه سال جاری نیز مسئولان سازمان بورس تصمیم گرفتند که محدودیت دامنه نوسان را در بازار پایه ایجاد کنند یا در زمان شهادت سردار قاسم سلیمانی مسئولان سازمان برای جلوگیری از ضرر و زیان سهامداران اقدام به محدود کردن دامنه نوسان به ۲ درصد کرده بودند.در حالی که در سال جاری …
سقوط کرونایی بورس
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
سقوط کرونایی بورس
به موازات نزول بازارهای سهام در سراسر دنیا، به‌دلیل شیوع کرونا، بورس تهران هم، که از هفته قبل نزولش را آغاز کرده، دیروز با 3.5درصد کاهش بر شتاب نزولش افزوده شد. حالا شاخص فقط یک گام تا سقوط به محدوده 500هزار واحد فاصله دارد. به گزارش همشهری، شاخص کل بورس تهران که از شنبه هفته قبل تاکنون 9درصد افت کرده، دیروز هم به روند نزولی‌اش ادامه داد و با 17هزارو 500واحد کاهش معادل 3.5درصد کاهش یافت و به 502هزارو 700واحد رسید.چنانچه این روند نزولی، امروز، یکشنبه، هم ادامه یابد شاخص بورس به زیر محدوده 500هزار …
بورس به کم ترین میزان خود طی ۲۰ روز اخیر رسید
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / شاخص / سهام / کاهش قیمت ها
بورس به کم ترین میزان خود طی ۲۰ روز اخیر رسید
فارس نوشت: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۱۷ هزار و ۵۲۳ واحد کاهش یافت.
شکاف قیمتی با ارزش ذاتی
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
شکاف قیمتی با ارزش ذاتی
سال 1398 برای شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران سال بسیار متفاوتی بود به‌گونه‌ای‌که کمتر تحلیلگری انتظار سه برابر شدن شاخص کل را طی یک سال داشت. انتظار رشد قیمت سهام در نیمه اول سال 98 با توجه به رشد سودآوری شرکت‌ها ناشی از رشد نرخ تسعیر ارز و همچنین عدم افت تولید و فروش شرکت‌ها ناشی از تحریم‌ها و فضای مثبت و تقاضای مطلوب کالاهای پایه در اقتصاد دنیا، قابل‌تصور بود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / رشد شاخص بورس / شاخص بورس تهران
رشد امسال شاخص بورس ۳۴۱ هزار واحد شد
به گزارش مهر، از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۲۳۳ روز معاملاتی تعداد یک هزار و ۹۱ میلیارد و ۲۱۳ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۸۹۶ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال در ۱۰۹ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۹۱ دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
۹۸ ، سال استثناییِ بورس
کیمیا نجفیمدت‌هاست که رشد بازار بورس بر سر زبان‌ها افتاده و وقتی که وضعیت بازار در سال جاری بررسی می‌شود بسیاری کارشناسان آن را سالی منحصربه‌فرد برای بازار می‌دانند و دلایل متفاوتی را برای این رشد مطرح می‌کنند و بسیاری از آنها معتقدند که اگر بتوان شرایط موجود را حفظ کرد، قطعا بازار در سال آتی نیز می‌تواند به روند سال جاری ادامه دهد و رشد بیشتری را تجربه کند.این کارشناسان از امن بودن بازار و پس از آن، تمایلسرمایه‌گذاران برای ادامه فعالیت در این بازار می‌گویند.از سوی دیگر هستند فعالانی که تازه‌واردان را فاکتور مهمی در چگونگی حرکت بازار می‌دانند. آنها معتقدند که افزایشکدهایتازه‌واردو هیجانی رفتار کردن آنها می‌تواند خطر و تهدیدی برای بازار باشد.این مسئله در حالی مطرح می‌شود که برخی از صاحب‌نظران …
خروجی یک جلسه مهم برای فعالان بورس
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
خروجی یک جلسه مهم برای فعالان بورس
امروز مطالبی همچون دلار ارزان شد، شاخص در مسلخ گاه، آریا هفته آینده بورسی می‌شود/ احتمال عرضه اولیه ساوه قوت گرفت، شاخص بورس به کدام سمت می‌رود؟، بورس‌های جهان یک روز پس از سقوط تاریخی، افزایش قیمت نفت پس از سقوط بی سابقه دیروز، آغاز ثبت نام مرحله دوم طرح ملی مسکن تهران از ۱۰ صبح فردا، مهمان تازه فرابورس ۹ ماهه ۱۶۰۸ ریال سود ساخت و آریا ساسول ۹ ماهه ۶۸۰ تومان سود ساخت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
سومین ریزش پیاپی شاخص بورس تهران
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
سومین ریزش پیاپی شاخص بورس تهران
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (سه شنبه بیستم اسفندماه 98)، با کاهش 14531 واحدی معادل 2.72 درصد به رقم 519 هزار و 847 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با افت 149 واحدی به رقم 6 هزار و 744 واحد رسید.
شاخص بورس تهران همچنان بر مدار ریزش
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
شاخص بورس تهران همچنان بر مدار ریزش
حرکت چراغ قرمز شاخص بورس همچنان ادامه دارد و معاملات امروز با ریزش بیش از ۱۴ هزار واحدی شاخص کل به پایان رسید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
آتش‌بازی نفت در بازار
کیمیا نجفیبا آغاز جنگ نفتی عربستان در واکنش به مخالفت روسیه برای کاهش تولید، در معاملات روز گذشته قیمت نفت برنت با ۳۰ درصد افت به ۳۱٫۲ دلار در هر بشکه رسید. حالا آنطور که گفته می¬شود جنگ جهانی نفت آغاز شده و بازارهای جهانی را با شوک روبه¬رو کرده است و بازارهای مالی جهان را قرمزپوش کرد‏ چراکه بهای نفت به پایین‌ترین سطح خود طی۳۰ سال گذشته رسید. در چنین شرایطی صاحب¬نظران بازارهای اقتصادی را در معرض خطر می¬بینند. با توجه به این شرایط باید دید که این اتفاق چه تاثیری بر بازارهای داخلی خواهد گذاشت؟روز گذشته قیمت جهانی نفت با افت غیرمنتظرانه‌ای مواجه شد. پس از آنکه عربستان با کاهش قیمت نفت خود و وعده افزایش عرضه به بازار، به اقدام روسیه در مخالفت با کاهش بیشتر تولید نفت واکنش نشان داد، قیمت نفت که درهفته‌های …
ضرورت افزایش عرضه‌های اولیه
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
ضرورت افزایش عرضه‌های اولیه
بازده شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران از ابتدای سال به مرز 200درصد رسید. شاخص کل هم‌وزن هم طی همین دوره بازده 449 درصدی را ثبت کرده است. ارزش معاملات روزانه بازار سرمایه رکورد 100 هزار میلیارد ریال را هم محقق کرد.
سیگنال نفتی به بورس تهران رسید؛ شاخص کل عقب نشست
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
سیگنال نفتی به بورس تهران رسید؛ شاخص کل عقب نشست
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه نوزدهم اسفندماه ۹۸)، با کاهش ۱۴۸۰۶ واحدی معادل ۲.۷۰ درصد به رقم ۵۳۴ هزار و ۳۷۸ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با افت ۱۴۷ واحدی به رقم ۶ هزار و ۸۹۳ واحد رسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •