سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
شورای عالی
ارتقا سطح مدیریت مناطق چهارگانه تحت حفاظت محیط زیست/ ارتقا سطح ۶۳۵ هزار هکتار  از عرصه های طبیعی
۱۸ دقیقه قبل / عیسی کلانتری / شورای عالی محیط زیست / حسن روحانی / مناطق حفاظت شده
ارتقا سطح مدیریت مناطق چهارگانه تحت حفاظت محیط زیست/ ارتقا سطح ۶۳۵ هزار هکتار از عرصه های طبیعی
۶۳۵ هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی کشور (شامل مناطق آزاد و شکار ممنوع) به‌دلیل ارزش‌های گوناگون زیستگاهی به سطوح مختلف از مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط زیست ارتقا یافت.
نگاه نگران سهامداران به جلسه امروز شورای عالی بورس/ رئیس جدید سازمان چه کسی است؟
۴۲ دقیقه قبل / حسن قالیباف اصل / شورای عالی بورس / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار
نگاه نگران سهامداران به جلسه امروز شورای عالی بورس/ رئیس جدید سازمان چه کسی است؟
یک هفته از استعفای رئیس بورس می‌گذرد و گمانه‌زنی‌ها در مورد انتخاب رئیس جدید به اوج رسیده؛ اگرچه علیرغم حساسیت شرایط کنونی بازار سرمایه، نام برخی افراد حاشیه‌دار در میان گزینه‌ها مطرح است.
افزایش حقوق دولتی معادن برخلاف نظر شورا اتفاق افتاد
۲ ساعت قبل / معدن و صنایع معدنی / حقوق دولتی معدن / وزارت صنعت، معدن و تجارت / معادن
افزایش حقوق دولتی معادن برخلاف نظر شورا اتفاق افتاد
یک عضو شورای عالی معادن ضمن انتقاد از افزایش تا ۴۰۰ درصدی حقوق دولتی معادن در بخشنامه جدید وزارت صمت، این بخشنامه را مغایر با توافق صورت گرفته در شورا دانست.
انصارالله: تروریسم واقعی آن چیزی است که آمریکا در منطقه انجام می‌دهد
۷ ساعت قبل / اخبار "آمریکا" / انصارالله یمن / اخبار "یمن"
انصارالله: تروریسم واقعی آن چیزی است که آمریکا در منطقه انجام می‌دهد
عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن ضمن شرکت در تظاهرات دیروز یمنی‌ها علیه آمریکا اعلام کرد که تروریسم واقعی آن چیزی است که ایالات متحده علیه کشورهای منطقه از جمله یمن مرتکب می‌شود.
گزارش دو هفته یک بار مدیران بورس به کمیسیون اقتصادی/ حقیقی‌ها هم زیر تیغ هستند
۷ ساعت قبل
گزارش دو هفته یک بار مدیران بورس به کمیسیون اقتصادی/ حقیقی‌ها هم زیر تیغ هستند
مسلم صالحی عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: مجلس با تخلفات حقیقی‌هایی که خرد هستند و اما در قالب کانال و گروه‌های تلگرامی می‌کوشند به صورت هماهنگ سهامی را در ساعت مشخصی در بورس خریداری و در ساعت مشخص دیگر به فروش برسانند، برخورد خواهد کرد.
۸ ساعت قبل
دغدغه استصواب
در جریان انتخابات دوره یازدهم مجلس سال 98 بحث و بررسی‌های متعددی در مورد نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان صورت گرفت. برخی از ترمیم شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان سخن می‌گفتند و بعضی از جایگزین کردن نهادی تازه به جای این نهاد قدیمی‌تر. البته شرایط سیاسی و انتخاباتی مشارکت در انتخابات را برای اصلاح‌طلبان جور دیگری رقم زد. به هر روی این جریان سیاسی نه صرفا برای انتخابات‌های پیش رو اما به نهادی اجماع‌ساز و تصمیم‌ساز نیاز دارد تا خروجی آن عصاره خرد جمعی جریان اصلاحات به حساب‌ آید، نهادی که بتواند به صورت سازمان‌یافته و تشکیلاتی و ساختاریافته نظرات مختلف از سیاستمداران تا بدنه اجتماعی را دریافت کرده، به بحث و بررسی و مذاکره بگذارد و در نهایت …
۸ ساعت قبل
محیط زیست دچار مشکل شود سلامت و امنیت اجتماعی در خطر می‌افتد
رییس‌جمهوری بعدازظهر روز دوشنبه در جلسه شورای عالی حفاظت محیط‌زیست شرکت و سخنرانی کرد. او در این سخنرانی به تشریح رابطه میان حفاظت از محیط‌زیست با توسعه، سلامت و امنیت پرداخت. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد ریاست‌جمهوری؛ حسن روحانی با تاکید بر اینکه حیات ما وابسته به محیط زیست است و حفاظت از آن باید با جدیت و قاطعیت انجام شود، گفت: «اگر محیط زیست دچار مشکل شود، سلامت جامعه و مسائل اجتماعی و حتی امنیت اجتماعی در خطر می‌افتد.»  رییس‌جمهوری حق حیات و زندگی مناسب در محیط زیست سالم را جزو حقوق اجتماعی و از اصول اساسی حقوق شهروندی دانست و افزود: «حفظ محیط زیست نه یک امر ترجیحی بلکه امری قطعی و از واجبات به شمار می‌آید، لذا حفاظت از این …
۸ ساعت قبل
صندوق بیمه حوادث طبیعی تحولی در حوزه آرامش عمومی است
آسیب‌های گسترده ناشی از حوادث طبیعی نه تنها بار مالی بسیاری برای دولت‌ها به همراه دارد بلکه آسیب‌های زیادی را نیز به مردم تحمیل می‌کند. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در برنامه زنده گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر حضور یافت با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه بعد از رفت و برگشت‌های مکرر لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی از راهروهای دولت تا صحن علنی مجلس و شورای نگهبان، این نهاد حمایتی از ابتدای سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. رییس کل بیمه مرکزی از انتخاب هیات امنای صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی و تدوین اساسنامه‌های آن خبر داد و اظهار داشت: با تنظیم و ابلاغ آیین‌نامه‌های مرتبط در مرحله …
۱۰ ساعت قبل / اتوبوس / ایران / حقوق / وزارت راه و شهرسازی / وزیر راه و شهرسازی
ایرانشهر
شورای عالی ترابری با هماهنگی سازمان حمایت، مصوب کرد از این پس قیمت بلیت اتوبوس‌های بین شهری از نرخ‌گذاری دستوری خارج شده و به صورت رقابتی ولی با نظارت وزارت راه است. به گزارش مهر،
نباید برای تابستان مشکل آب شرب داشته باشیم
۱۰ ساعت قبل / بخش کشاورزی / رییس جمهور / معاون / معاون اول / وزارت جهاد کشاورزی
نباید برای تابستان مشکل آب شرب داشته باشیم
چهل و یکمین جلسه شورای عالی آب صبح دوشنبه به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.
۱۰ ساعت قبل
شکایت کارکنان سهام عدالت به قوه قضائیه
اعتراض کارکنان دفاتر سهام عدالت کشور دیروز در حالی وارد دومین روز خود شد که آنها به قوه قضائیه شکایت کردند. این کارکنان به عملی نشدن تکلیف سازمان خصوصی‌سازی و شورای عالی بورس برای پرداخت مطالبات دو ساله (۹۷ تاپایان ۹۸) دفاتر شهرستانی سهام عدالت معترض هستند و تاکید دارند طبق ماده ۱۴ آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت که مصوبه آن چهارم مردادماه سال جاری (۹۹) نوشته شده، شورای عالی بورس مکلف به پرداخت هزینه‌های جبران خدمات دفاتر و مطالبات کارکنان تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت است. کارکنان معترض سهام عدالت کشور که همگی از مددجویان تحصیلکرده نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) و از اقشار ضعیف جامعه‌اند و در عین حال از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برای پیگیری وضعیت شغلی و مطالبات معوقه …
دهنوی رئیس سازمان بورس شده است؟
۱۱ ساعت قبل / بازار سرمایه / حسن قالیباف اصل / رئیس سازمان بورس / محمدعلی دهقان دهنوی
دهنوی رئیس سازمان بورس شده است؟
بر اساس منابع غیر رسمی دهقان دهنوی، معاون وزیر اقتصاد از سوی شورای عالی بورس به عنوان گزینه نهایی سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شده که باید دید درست است یا خیر؟ نوشته دهنوی رئیس سازمان بورس شده است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چند کارمند دادگستری کرمانشاه دستگیر شدند/ باند «فرشته نجات» متلاشی شد
۱۳ ساعت قبل / دستگیری کارمندان دادگستری / فساد در دادگستری کرمانشاه / مبارزه با فساد
چند کارمند دادگستری کرمانشاه دستگیر شدند/ باند «فرشته نجات» متلاشی شد
به گزارش فارس، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به شناسایی یک باند اخذ «رای تضمینی» با عنوان «فرشته نجات» در کرمانشاه از دستگیری یک وکیل و برخی کارکنان دادگستری در جریان این پرونده خبر داد.
موافقت شورای عالی آموزش و پرورش با اصلاح اساسنامه انجمن مرکزی اولیاء و مربیان
۱۴ ساعت قبل / وزارت آموزش وپرورش / انجمن اولیاء و مربیان
موافقت شورای عالی آموزش و پرورش با اصلاح اساسنامه انجمن مرکزی اولیاء و مربیان
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه در جلسه امروز شورای عالی، اعضا با اصلاح اساسنامه انجمن مرکزی اولیاء و مربیان موافقت کردند، گفت: مقرر شد وزارت آموزش و پرورش طی شش ماه اساسنامه این سازمان را تهیه و برای بررسی و تصویب به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه کند.
۱۵ ساعت قبل
الحوثی: ما از آمریکا هراسی نداریم
عضو شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد: ما از آمریکا هراسی نداریم و ملت ما امروز با پایداری خود، ثبات در برابر رویارویی با تهدیدات و دشمن را مورد تاکید قرار داد.
روحانی: حفظ محیط زیست نه یک امر ترجیحی بلکه امری قطعی و از واجبات است
۱۵ ساعت قبل / بحران های محیط زیست / رئیس جمهور
روحانی: حفظ محیط زیست نه یک امر ترجیحی بلکه امری قطعی و از واجبات است
رئیس جمهور در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست گفت: اگر محیط زیست دچار مشکل شود، سلامت جامعه و مسایل اجتماعی و حتی امنیت اجتماعی در خطر می‌افتد.
وزارت نیرو از هم‌اکنون برای تامین آب شرب در تابستان برنامه ریزی کند
۱۵ ساعت قبل
وزارت نیرو از هم‌اکنون برای تامین آب شرب در تابستان برنامه ریزی کند
ایلنا: چهل و یکمین جلسه شورای عالی آب صبح امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
روحانی: محیط زیست سالم از اصول اساسی حقوق شهروندی است
۱۵ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / دولت تدبیر و امید / حقوق شهروندی / شورای عالی حفاظت محیط‌ زیست / حسن روحانی / دریاچه ارومیه
روحانی: محیط زیست سالم از اصول اساسی حقوق شهروندی است
تهران-ایرنا- رییس جمهوری با تاکید بر اینکه محیط زیست سالم جزو حقوق اجتماعی و از اصول اساسی حقوق شهروندی است، گفت: حفظ محیط زیست نه یک امر ترجیحی بلکه امری قطعی و از واجبات است.
باید بتوانیم محصولات فرهنگی‌ خود را صادر کنیم
۱۷ ساعت قبل / تهیه کننده / تلویزیون / شورای عالی تهیه کنندگان و توزیع کنندگان سینمای ایران / معاونت سیمای صداوسیمای جمهوری اسلامی
باید بتوانیم محصولات فرهنگی‌ خود را صادر کنیم
تهران- ایرنا- «کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری» در نشستی خبری اعلام کردند: باید در فضای تولید محصولات فرهنگی به مرحله‌ای برسیم که بتوانیم محصولات‌مان را به سایر کشورهای دنیا صادر کنیم.
جلسه شورای عالی محیط زیست
۱۷ ساعت قبل / عیسی کلانتری / محمد اسلامی / حسن روحانی / رضا اردکانیان / محمود واعظی
جلسه شورای عالی محیط زیست
ایرنا - تهران - جلسه شورای عالی محیط زیست عصر دوشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور و با حضور عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و رضا اردکانیان وزیر نیرو در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
عضو مطرح انصارالله: هرگز از آمریکا نمی‌ترسیم/ تصمیم خصمانه واشنگتن مایه مباهات یمنی‌هاست
۱۷ ساعت قبل / اخبار "آمریکا" / اخبار "یمن"
عضو مطرح انصارالله: هرگز از آمریکا نمی‌ترسیم/ تصمیم خصمانه واشنگتن مایه مباهات یمنی‌هاست
یک عضو شورای عالی سیاسی یمن تصمیم دولت سابق آمریکا علیه جنبش انصارالله یمن را مایه افتخار یمنی‌ها دانست.
پیشنهاد اصلاح آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماندها
۱۸ ساعت قبل / پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت / وزارت کشور / سازمان شهرداری‌ها / مجلس شورای اسلامی / شورای عالی اداری / سازمان اداری و استخدامی کشور
پیشنهاد اصلاح آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماندها
سازمان اداری و استخدامی کشور به منظور رفع مشکلات ناشی از مدیریت پسماند در استان های شمالی کشور، پیشنهاد اصلاح آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند را به هیئت دولت ارائه کرده است.
بلیت قطار ۲۵ درصد گران شد
۱۹ ساعت قبل / قطار مسافری / بلیت قطار / قیمت بلیط قطار / وزارت راه و شهرسازی / محمد اسلامی / ایران / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / ویروس کرونا / قیمت بلیت
بلیت قطار ۲۵ درصد گران شد
شورای عالی ترابری بدلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی که منجر به کاهش مسافرگیری در هر بار سیر قطارها شده، تصویب کرد قیمت بلیت قطار از ۱ بهمن امسال ۲۵ درصد افزایش داشته باشد.
برگزاری سومین جلسه کمیته مزد کارگران
۲۰ ساعت قبل / کمیته دستمزد / فرامرز توفیقی / وزارت کار / شورای عالی کار / کمیته امداد امام خمینی / کمیته امداد / علیرضا عسگری
برگزاری سومین جلسه کمیته مزد کارگران
رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار با بیان اینکه امروز جلسه کمیته مزد در وزارت کار برگزار می شود گفت: کمیته های مزد کارگری مطابق تورم اعلامی مرکز آمار, درباره سبد معیشت کارگران بحث و بررسی خواهند کرد.
معاون حقوقی و امور مجلس شورای عالی استان‌ها منصوب شد
۲۰ ساعت قبل / شورای عالی استانها / شورای شهر‌
معاون حقوقی و امور مجلس شورای عالی استان‌ها منصوب شد
رئیس شورای عالی استان‌ها در حکمی کاظم خلفی را به عنوان معاون حقوقی و امور مجلس شورای عالی استان ها منصوب کرد.
تریبون‌ها باید محل امیدآفرینی و رفع نگرانی مردم باشند
۲۱ ساعت قبل / سیدابراهیم رئیسی / شورای عالی قوه قضاییه
تریبون‌ها باید محل امیدآفرینی و رفع نگرانی مردم باشند
ایلنا: رئیس قوه قضائیه گفت: تریبون‌ها باید محل امیدآفرینی و رفع نگرانی مردم و نشان دادن انسجام و آهنگ واحد در کشور باشد. تریبون‌ها اگر به جای رفع نگرانی به ایجاد آن…
بخشنامه جدید بورسی دولت
۲۱ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / اخبار بورس / بورس کالا / شورای عالی بورس / بازار
بخشنامه جدید بورسی دولت
معاون اول رئیس جمهوری، دستور بازنگری و اصلاح شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد، را صادر کرد وی در نامه نوشته است «هیچ علامت منفی به بورس داده نشود».
دبیرشورای عالی مناطق آزاد برای دومین بار بازنشسته شد
۲۲ ساعت قبل / وزارت امور خارجه / مرتضی بانک / دبیرشورای عالی مناطق ازاد و ویژه اقتصادی / بازنشسته / وزیر &#x
دبیرشورای عالی مناطق آزاد برای دومین بار بازنشسته شد
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای دومین بار از سوی وزارت امور خارجه با بیش از 35 سال خدمت بازنشسته شد.
تعرفه خدمات انبارداری و نگهداری کالا در بنادر ۲۵ درصد افزایش یافت
۲۲ ساعت قبل / شورای عالی ترابری / سازمان بنادر و دریانوردی / رسوب کالا در بنادر / ستاد تنظیم بازار
تعرفه خدمات انبارداری و نگهداری کالا در بنادر ۲۵ درصد افزایش یافت
شورای عالی ترابری ضمن افزایش ۲۵ درصدی تعرفه نگهداری کالا در انبارهای بنادر ، از ستاد تنظیم بازار خواست تا مصوبه خود مبنی بر محاسبه هزینه انبارداری کالا در بنادر معادل تنها ۳۰ روز را لغو کند.
رقم هزینه معیشت کارگران امروز مشخص می شود؟
۲۲ ساعت قبل / کارگران / مرکز آمار / سبد معیشت / حقوق و دستمزد / شورای عالی کار / کارفرمایان / دستمزد منطقه ای / نرخ تورم / کمک معیشتی / دستمزد 1400
رقم هزینه معیشت کارگران امروز مشخص می شود؟
سومین جلسه کمیته دستمزد شورای عالی کار در حالی امروز در وزارت کار تشکیل می شود که قرار است هزینه های سبد معیشت کارگران مطابق نرخ تورم اعلامی مرکز آمار مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
دولت از قیمت‌گذاری بلیت اتوبوس خارج شد/ تعیین نرخ به صورت رقابتی
۲۲ ساعت قبل / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / قیمت بلیت اتوبوس / شورای عالی ترابری
دولت از قیمت‌گذاری بلیت اتوبوس خارج شد/ تعیین نرخ به صورت رقابتی
شورای عالی ترابری با هماهنگی سازمان حمایت، مصوب کرد از این پس قیمت بلیت اتوبوس‌های بین شهری از نرخ‌گذاری دستوری خارج شده و به صورت رقابتی ولی با نظارت وزارت راه باشد.
کاهش خشونت و روند صلح محور دیدار اشرف غنی و عبدالله
۲۲ ساعت قبل / طالبان / عبدالله عبدالله / محمداشرف غنی / اخبار "افغانستان"
کاهش خشونت و روند صلح محور دیدار اشرف غنی و عبدالله
همزمان با توقف دو هفته‌ای مذاکرات صلح با طالبان و افزایش خشونت‌ها، رئیس جمهور و رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان درباره کاهش خشونت و روند صلح این کشور دیدار کردند.
مصوبه شورای عالی ترابری: بلیت قطار از اول بهمن ۲۵ درصد گران شد / علت: فاصله‌گذاری کرونایی
۲۲ ساعت قبل
مصوبه شورای عالی ترابری: بلیت قطار از اول بهمن ۲۵ درصد گران شد / علت: فاصله‌گذاری کرونایی
شورای عالی ترابری بدلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی که منجر به کاهش مسافرگیری در هر بار سیر قطارها شده، تصویب کرد قیمت بلیت قطار از ۱ بهمن امسال ۲۵ درصد افزایش داشته باشد.
افزایش ۲۵ درصدی بلیت قطار از اول بهمن ماه
۲۲ ساعت قبل
افزایش ۲۵ درصدی بلیت قطار از اول بهمن ماه
شورای عالی ترابری بدلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی که منجر به کاهش مسافرگیری در هر بار سیر قطارها شده، تصویب کرد قیمت بلیت قطار از اول بهمن امسال ۲۵ درصد افزایش داشته باشد.
جلسه کارگروه رفع موانع تولید و شورای عالی آب
۲۲ ساعت قبل / اسحاق جهانگیری / مسعود خوانساری / غلامرضا شافعی / سید شمس‌ الدین حسینی
جلسه کارگروه رفع موانع تولید و شورای عالی آب
ایرنا-تهران- جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید و شورای عالی آب امروز دوشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد.
پرداخت ۱۱ هزار میلیارد ریال زکات طی ۱۰ ماه
۲۲ ساعت قبل / امام خمینی / مسجد / صدا و سیما / کمیته امداد
پرداخت ۱۱ هزار میلیارد ریال زکات طی ۱۰ ماه
معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) در جلسه شورای عالی زکات از پرداخت ۱۱ هزار میلیارد ریال ذکات طی ۱۰ توسط مؤمنان خبر داد.
ایجاد سامانه شفاف سازی معاملات بورسی طی ۲ ماه آینده
۲۲ ساعت قبل
ایجاد سامانه شفاف سازی معاملات بورسی طی ۲ ماه آینده
محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید جدی بر سازماندهی فضای مجازی دارد لذا در این زمینه تصمیم بر این شد تا سامانه شفاف سازی معاملات طی ۲ ماه آینده از سوی سازمان بورس تشکیل شود.
رئیسی: تریبون‌ها محل طرح مسائل اختلافی نیست
۲۳ ساعت قبل / ابراهیم رئیسی / جلسه شورای عالی قوه قضائیه / قوه قضائیه
رئیسی: تریبون‌ها محل طرح مسائل اختلافی نیست
به گزارش صدا و سیما؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز دوشنبه در جلسه شورای عالی قوه قضائیه گفت: آنچه بسیار اهمیت دارد انسجام در جامعه و به ویژه انسجام میان مسئولان است.
پشت‌پرده پنهان‌کاری ‌و انحصار در زنجیره فولاد
۲۳ ساعت قبل / فولاد / صنعت فولاد / صمت / مجلس / شورای عالی / دولت / دولت ترکیه / ایران / وزارت صنعت
پشت‌پرده پنهان‌کاری ‌و انحصار در زنجیره فولاد
قائم مقام بورس کالا درباره عدم شفافیت و انحصار در زنجیره فولاد گفت: عامل گرانی فولاد عرضه محدود در بورس است و مقصرش وزارت صمت. راه پس گرفتن رانت فولادی ها مالیات است نه ارزان فروشی.
اسلامی شدن به معنای جداکردن زن از مرد و امنیتی شدن نیست
۲۵ ساعت قبل / بهزیستی / جهان / دین / شورای عالی انقلاب فرهنگی / نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
اسلامی شدن به معنای جداکردن زن از مرد و امنیتی شدن نیست
ایلنا: ​رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: ما یک روزه نمی‌توانیم دانشگاه را اسلامی کنیم و اسلامی شدن دانشگاه‌ها زمانی امکان‌پذیر خواهد بود که دانشگاه رسالت…
اهدای ۱۶۵ هزار تبلت به دانش‌آموزان محروم با همت خیرین، نهادها و دستگاه‌های اجرایی
۲۵ ساعت قبل / بسیج / دانش آموزان / دستگاه های اجرایی / شورای عالی امنیت ملی / مدرسه
اهدای ۱۶۵ هزار تبلت به دانش‌آموزان محروم با همت خیرین، نهادها و دستگاه‌های اجرایی
ایلنا: جانشین وزیر در طرح هدایت از تهیه و اهدای ۱۶۵ هزار تبلت و وسایل هوشمند ارتباطی به دانش‌آموزان محروم توسط دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی و خیرین تاکنون خبر…
مخالفت کارگزاران با «هر حزب یک رأی» در شورای اصلاح‌طلبان
۲۸ ساعت قبل / اصلاح طلبان / شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان / حزب کارگزاران / وزارت کشور / مرعشی / موسوی لاری
مخالفت کارگزاران با «هر حزب یک رأی» در شورای اصلاح‌طلبان
معاون دبیر کل حزب کارگزاران گفت ساز و کار جدید اصلاح‌طلبان، همان شورای سیاستگذاری قبلی است که منحل شد و صرفاً نامش عوض شده است.
سومین جلسه کمیته تعیین مزد برگزار می‌شود/ تعیین سبد معیشت خانوار در دستور کار
۳۳ ساعت قبل / تعیین دستمزد / دستمزد 1400
سومین جلسه کمیته تعیین مزد برگزار می‌شود/ تعیین سبد معیشت خانوار در دستور کار
فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با فارس در مورد جلسات کمیته‌های تخصصی مزد ذیل شورای عالی کار گفت: تاکنون دو جلسه کمیته‌های تخصصی مزد در وزارت کار برگزار شده و امروز دوشنبه 6 بهمن 99 نیز سومین جلسه در محل وزارت کار با حضور کارشناسان نماینده کارگر، کارفرما و دولت برگزار می‌شود.
تصویب نظام مصون‌سازی و عملیات پدافند شیمیایی کشور
۳۳ ساعت قبل / ستادکل نیروهای مسلح / سازمان پدافند غیرعامل کشور / غلامرضا جلالی
تصویب نظام مصون‌سازی و عملیات پدافند شیمیایی کشور
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور از تصویب نظام مصون‌سازی و عملیات پدافند شیمیایی کشور از سوی شورای عالی پدافند غیرعامل کشور در 19 ماده و 9 تبصره خبر داد.
۳۴ ساعت قبل
بررسی نامه آبفای آذربایجان شرقی در جلسه شورای شهر تبریز
آذربایجان شرقی - فلاح: لوایح شهرداری تبریز در جلسه وبینار شورای اسلامی شهر تبریز بررسی شد. پنجمین دستور جلسه شورای اسلامی شهر تبریز مربوط به بررسی نامه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در خصوص نمونه مصوبه ماده ۷ شورای عالی اقتصاد ( مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه ) مطرح شد.محمدباقر بهشتی گفت: شورای شهر گذشته مقرر کرده شرکت آب و فاضلاب، فاضلاب شهری را گسترش دهد‌ ولی امروز به دلیل کمبود اعتبار در زمینه تکمیل زیرساخت ها و بازسازی شبکه‌های آب و فاضلاب با مشکل روبرو شده اند و طبق قانون، شهرداری می‌تواند به این شرکت کمک‌ کند کمااینکه شهرداری تهران نیز در این زمینه اقداماتی داشته است و از جمله مقرر شده قیمت آب بهای شهروندان در مناطق مختلف افزایش یابد.وی افزود: در تبریز نیز مقرر شده که این هزینه بر اساس …
آسیب‌های اجتماعی کرونا را جدی بگیریم
۳۴ ساعت قبل / آسیب های اجتماعی / جامعه / شورای عالی انقلاب فرهنگی / مشکلات / وزیر کشور
آسیب‌های اجتماعی کرونا را جدی بگیریم
توجه به آسیب‌های اجتماعی کرونا از موضوعات مهم است زیرا ابعاد زندگی، جامعه، روابط، مناسبات و کارکردها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و بی‌توجهی به آن می‌تواند مشکلات متعددی ایجاد کند. وزیر کشور گفت:
صدور ۶۲۵ تأییدیه ایمنی آسانسور در لرستان
۳۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / شورای عالی استاندارد / آسانسور / لرستان
صدور ۶۲۵ تأییدیه ایمنی آسانسور در لرستان
مدیرکل استاندارد لرستان گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری ۶۲۵ تأییدیه ایمنی آسانسور با اعتبار یک‌ساله در استان صادر شده است.
شورای عالی ستایش‌گران شکل می‌گیرد
۴۱ ساعت قبل / سازمان بسیج مداحان / فضای مجازی / قاسم سلیمانی
شورای عالی ستایش‌گران شکل می‌گیرد
تهران- ایرنا- رئیس کانون مداحان کشور از تشکیل شورای عالی ستایشگران اهل بیت (ع) در آینده ای نزدیک خبر داد. 
تصمیم گیری در سه سطح برای مواجهه با آثار اجتماعی کرونا /ارزیابی فعالیت‌های انجام شده در حاشیه شهرها
۴۱ ساعت قبل / شورای عالی انقلاب فرهنگی / ستاد ملی مقابله با کرونا / عبدالرضا رحمانی فضلی / شورای اجتماعی کشور
تصمیم گیری در سه سطح برای مواجهه با آثار اجتماعی کرونا /ارزیابی فعالیت‌های انجام شده در حاشیه شهرها
وزیر کشور گفت: این آسیب‌ها همه ابعاد زندگی مردم، جامعه، روابط، مناسبات و کارکردها در شرایط مختلف را تحت تأثیر قرار داده است و بی توجهی به این آثار می‌تواند در درازمدت مشکلاتی را ایجاد کند.
منصور ارضی: تربیت افرادی مثل حاج‌قاسم، کار مداحان است/ واعظی: شورای عالی ستایشگران تشکیل می‌شود
۴۱ ساعت قبل / قاسم سلیمانی / منصور ارضی / جامعه ایمانی مشعر / احمد واعظی / مهدی سلحشور
منصور ارضی: تربیت افرادی مثل حاج‌قاسم، کار مداحان است/ واعظی: شورای عالی ستایشگران تشکیل می‌شود
منصور ارضی با اشاره به اینکه خط حاج قاسم سلیمانی و قاسم‌ساختن اهمیت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: این مسیر را باید ما مداحان پیش بگیریم؛ با افزایش نیروها باید این مسیر را ادامه دهیم .
معاونت قوانین مجلس نظر وزارت ورزش را درخصوص تشکیل شورای عالی جوانان رد کرد
۴۲ ساعت قبل / تشکیل شورای عالی جوانان
معاونت قوانین مجلس نظر وزارت ورزش را درخصوص تشکیل شورای عالی جوانان رد کرد
ایلنا: نماینده مردم اصفهان تاکید کرد: معاونت قوانین مجلس نظر وزارت ورزش را درخصوص تشکیل شورای عالی جوانان را رد کرد؛ وزیر دستور رئیس جمهور را اجرا کند
۴۳ ساعت قبل / شورای عالی قرآن
"نشست تخصصی شورای عالی قرآن در ایستگاه پانزدهم"
معاون اجرایی شورای عالی قرآن گفت: پرداختن به ابعاد علمی و عملی موضوعات مرتبط با امر قرائت، حفظ و نغمه‌های دینی، یکی از حوزه‌های مأموریتی شورای عالی قرآن است که از اوایل دهه هشتاد تاکنون در قالب برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تخصصی باحضور استادان، قاریان، حافظان، پژوهشگران و صاحب نظران قرآنی کشورمان و اساتید برخی کشورهای دیگر، دنبال شده است.
سیروس پرهام؛ بنیانگذار سازمان اسناد ایران
۴۴ ساعت قبل / فرهنگ ایرانی / فرهنگ و هنر
سیروس پرهام؛ بنیانگذار سازمان اسناد ایران
پرهام در هر بزنگاهی که حضور یافته؛ از دانشکده حقوق دانشگاه تهران از موسسه نوبنیاد فرانکلین تا شورای عالی اداری کشور از بنیانگذاری و ریاست سازمان اسناد ملی ایران تا عضویت در مرکز اسناد فرهنگی آسیا و تا سرآوری در خلق آثار ماندگار «سیری در هنر ایران» خوش درخشیده است.
چه کسی گفت همه چیزتان را به بورس بسپارید؟!
۴۵ ساعت قبل
چه کسی گفت همه چیزتان را به بورس بسپارید؟!
امروز مطالبی همچون جدیدترین قیمت دلار در بازار تهران، در جلسه بعدی شورای عالی بورس گزینه‌های ریاست بررسی خواهند شد، از بورس امروز چه خبر؟، نماد غنوش در روز‌های آینده بورس چه روندی را طی خواهد کرد؟، علت ریزش بورس در نخستین ماه زمستان، کلید رشد بورس در دست کیست؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
مجلس در موضوعات تخصصی بورس ورود نکرد/ قانون بورس در حال اصلاح شدن است
۴۶ ساعت قبل / سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی / مجلس شورای اسلامی / شورای عالی بورس / وزارت نفت / وزارت امور اقتصادی و دارایی / چین
مجلس در موضوعات تخصصی بورس ورود نکرد/ قانون بورس در حال اصلاح شدن است
نایب رئیس اول مجلس با اشاره به اظهارات دولت مبنی بر دخالت‌های مجلس در بازار سرمایه بیان کرد: ما هیچ وقت در رابطه با موضوعات تخصصی بورس ورود نکرده ایم.
اعلام جزئیات نشست سالانه شورای عالی قرآن/ برگزاری همایش با گرامی‌داشت مرد میدان
۴۶ ساعت قبل / قرآن / جمهوری اسلامی / همایش / نشست
اعلام جزئیات نشست سالانه شورای عالی قرآن/ برگزاری همایش با گرامی‌داشت مرد میدان
پانزدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن امسال با موضوع «قرائت قرآن در جمهوری اسلامی پیشینه، آسیب‌شناسی و گام دوم» برگزار می‌شود.
هشدار پورابراهیمی به وزیر اقتصاد/شنیده‌ایم افراد بی‌صلاحیت برای ریاست بورس مطرح هستند/مجلس قطعاً برخورد نظارتی می‌کند
۴۶ ساعت قبل
هشدار پورابراهیمی به وزیر اقتصاد/شنیده‌ایم افراد بی‌صلاحیت برای ریاست بورس مطرح هستند/مجلس قطعاً برخورد نظارتی می‌کند
رئیس کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه خبرهایی درخصوص معرفی برخی افراد فاقد صلاحیت لازم و سابقه تخصصی به عنوان رئیس سازمان بورس دریافت کرده ایم، تأکید کرد:شورای عالی بورس و وزارت اقتصاد، در قبال معرفی فـرد واجد شرایط لازم، مسئولیت مستقیم دارد.
ماجرای همه دخالت‌های دولت در بورس/ از تحلیل تکنیکال رئیس دفتر تا همه چیزتان را به بورس بسپارید
۲ روز قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / ریزش بورس
ماجرای همه دخالت‌های دولت در بورس/ از تحلیل تکنیکال رئیس دفتر تا همه چیزتان را به بورس بسپارید
دولت در سال ۹۹ بیشترین میزان دخالت در بازار سرمایه را به ثبت رسانده است و حالا مدعی است قوای دیگر در کار بورس نباید دخالت کنند.
اظهارات جنجالی ضرغامی درباره فیلتر اینستاگرام
۲ روز قبل
اظهارات جنجالی ضرغامی درباره فیلتر اینستاگرام
ضرغامی رئیس اسبق صدا و سیما گفت: هیچ تصمیمی در شورای عالی فضای مجازی برای فیلتر کردن اینستاگرام گرفته نشده است بنده به عنوان یک عضو فضای مجازی این را عرض میزنم
دیدار وزیر اطلاعات با رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
۲ روز قبل / آیت الله حسینی بوشهری / حجت الاسلام علوی / رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم / وزیر اطلاعات
دیدار وزیر اطلاعات با رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
شفقنا- وزیر اطلاعات با رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرد. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات با حضور در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت الله حسینی بوشهری رئیس...
نام‌گذاری دو معبر قلب پایتخت به نام دو استاد | 
علی شریعتمداری و احمد احمدی صاحب خیابان شدند
۲ روز قبل / شورای عالی انقلاب فرهنگی / شورای شهر / تهران
نام‌گذاری دو معبر قلب پایتخت به نام دو استاد | علی شریعتمداری و احمد احمدی صاحب خیابان شدند
اعضای شورای اسلامی شهر تهران، معابری از قلب پایتخت را به نام دکتر علی شریعتمداری و دکتر احمد احمدی نام‌گذاری کردند.
هیات های لیبیایی روی مکانیزم توزیع مناصب کلیدی توافق کردند
۲ روز قبل / سفارت مغرب / سازمان ملل متحد / مذاکرات صلح / قذافی / لیبی
هیات های لیبیایی روی مکانیزم توزیع مناصب کلیدی توافق کردند
تهران- ایرنا- هیات شورای عالی کشور و هیات مجلس نمایندگان لیبی با انجام مذاکراتی در کشور مغرب، روی مکانیزم توزیع مناصب کلیدی میان ایالت های سه گانه تا زمان برگزاری انتخابات بر اساس طرح مبتنی بر نظارت سازمان ملل توافق کردند.
۲ روز قبل
خانه انوری کجا باشد؟
گرفتاری‌ها و مشکلات و ناراحتی‌ها در زندگی مردم، به خصوص آنها که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند بسیار زیاد هستند. این مشکلات خاص را بگذارید کنار گرفتاری‌های معیشتی و مالی و گرانی که هزار عامل داخلی و خارجی دارند. از سودجویی و ظلم خودی‌ها تا تحریم‌های غیرانسانی علیه کشور. برای آنکه به «اندازه» ناراحتی بکشیم باید قدری دقت کنیم، ببینیم مقایسه دائمی ما بین زندگی در ایران و دیگر کشورها تا چه حد مبتنی بر واقعیت است و تا چه حد متاثر از تبلیغات  و  فضای توهمی  و  هیجانی؟  انوری سروده: «هر بلایی که از آسمان رسد/ گرچه بر دیگری روا باشد- به زمین نارسیده می‌پرسد/ خانه انوری کجا باشد؟» بعضی از زندگی خود تصوری چنین دارند، فکر …
۲ روز قبل / ایران / دلار / شبکه اجتماعی / فضای مجازی / فیلترینگ
اخبار
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی گفت: این شورا هیچ تصمیمی برای فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام نگرفته است.
تلاش مرکز پژوهش های مجلس برای بررسی مسایل راهبردی و کلان کشور
۲ روز قبل / استانی-سیاسی / مجلس شورای اسلامی / مرکز پژوهش‌های مجلس
تلاش مرکز پژوهش های مجلس برای بررسی مسایل راهبردی و کلان کشور
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دفتر قم غنای علمی و پژوهشی قانون‌گذاری در مجلس شورای اسلامی را بر مبنای نیازهای میدانی مبتنی بر فقه اسلامی تقویت کند.
زمان بررسی استعفای قالیباف اصل اعلام شد
۲ روز قبل / استعفا / حسن قالیباف اصل / شورای عالی بورس
زمان بررسی استعفای قالیباف اصل اعلام شد
استعفای رئیس سازمان بورس روز سه‌شنبه هفته جاری، ۷ بهمن ۱۳۹۹ در جلسه شورای عالی بورس بررسی می‌شود. نوشته زمان بررسی استعفای قالیباف اصل اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سومین جشنواره مد ولباس سی پال برگزار شد
۲ روز قبل
سومین جشنواره مد ولباس سی پال برگزار شد
 سومین جشنواره ملی مد و لباس سی‌پال با حضور سهیلا جبری مدیر جشنواره،  خاتون شهبازی دبیر جشنواره و جمعی از اعضای شورای سیاست‌گذاری و هیئت داوران، چهره های پیشکسوت حوزه دوخت‌های سنتی و شورای عالی معماران جشنواره  روز جمعه سوم بهمن ماه در  فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
طراح «پیمان دفاعی امنیتی گروه مقاومت» در مجلس: این پیمان فراقاره ای است، مثل ناتو / درباره این طرح نیز باید شورای عالی امنیت ملی نظر و تایید نهایی را بدهد
۲ روز قبل
طراح «پیمان دفاعی امنیتی گروه مقاومت» در مجلس: این پیمان فراقاره ای است، مثل ناتو / درباره این طرح نیز باید شورای عالی امنیت ملی نظر و تایید نهایی را بدهد
ابوالفضل ابوترابی گفت: این طرح خودم است و خودم آن را پیشنهاد دادم. ایده اولیه آن نیز از اینجا آغاز شد که نباید گستاخی‌های رژیم صهیونیستی در منطقه و عرصه جهانی همچنان ادامه داشته باشد و متوقف نشود. این پیمان از پیمان‌های مشابه جهانی آن الگو برداری شده است و می‌توانیم از طریق این پیمان تجاوز‌ها و ترور‌های دشمنان را پاسخ بدهیم.
جایگزینی ۴۵۰۰ شناور دریایی فرسوده با تولیدات داخلی
۲ روز قبل / وزارت راه و شهرسازی / سازمان صنایع دریایی ایران / شناور باری
جایگزینی ۴۵۰۰ شناور دریایی فرسوده با تولیدات داخلی
رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی، از جایگزینی بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ شناور دریایی فرسوده با تولیدات جدید خبر داد.
انقلاب در داخلی‌سازی صنایع دریایی کشور شروع شده است
۲ روز قبل
انقلاب در داخلی‌سازی صنایع دریایی کشور شروع شده است
سیدمرندی، رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی گفت: اقتدار دریایی مدنظر باشد در توسعه و اقتصاد دریامحور رشد خواهیم کرد.
توافق لیبیایی‎ها درباره توزیع پست‌های حاکمیتی
۲ روز قبل
توافق لیبیایی‎ها درباره توزیع پست‌های حاکمیتی
منابع خبری از توافق کمیته‌های مجلس نمایندگان و شورای عالی لیبی بر سر توزیع مناسب کلیدی بین اقلیم‌های سه گانه در این کشور خبر دادند.
عبدالله: طالبان بر ادامه جنگ در افغانستان اصرار دارد
۲ روز قبل / عبدالله عبدالله / مذاکرات / سایت افغانستان خبرگزاری فارس
عبدالله: طالبان بر ادامه جنگ در افغانستان اصرار دارد
رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت: مردم توقع داشتند تا دولت افغانستان و گروه طالبان در ابتدای آغاز مذاکرات بر روی کاهش خشونت‌ها به توافق برسند، اما به‌دلیل اصرار این گروه بر ادامه جنگ تاکنون این موافقت صورت نگرفته است.
جایگزینی 7 هزار دستگاه موتور 4 زمانه شناور/ تحول گسترده در داخلی‌سازی صنایع دریایی
۲ روز قبل / اقتصاد مقاومتی / سرمایه‌گذاری / علم / صنایع دریایی / سیامک سیدمرندی / دبیر شورای عالی صنایc
جایگزینی 7 هزار دستگاه موتور 4 زمانه شناور/ تحول گسترده در داخلی‌سازی صنایع دریایی
رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی با اشاره به هدف‌گذاری جایگزینی شناورهای فرسوده با شناورهای فلزی ساخت داخل کم مصرف گفت: 7 هزار دستگاه موتور4 زمانه جایگزین موتورهای 2 زمانه شناور می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •