شنبه, ۱۰ آبان, ۱۳۹۹ / 31 October, 2020
صادرات پوشاک
پیشنهاد ایجاد یک هاب صادراتی در امارات برای فروش بیشتر محصولات/ طراحی و کیفیت مزیت مانتوهای ایرانی در منطقه
۲ روز قبل
پیشنهاد ایجاد یک هاب صادراتی در امارات برای فروش بیشتر محصولات/ طراحی و کیفیت مزیت مانتوهای ایرانی در منطقه
یک صادر کننده پوشاک با بیان اینکه بارها به دولت پیشنهاد ایجاد یک هاب صادراتی در امارات را داده ایم خاطر نشان می کند: با گرفتن انبارهایی در مناطقی همچون جبل علی و شارجه توسط دولت یا بخش خصوصی، صادرکنندگان می توانند صادرات پوشاک ایران را حتی…
کاهش ۴۰ تا ۶۰ درصدی فروش پوشاک/ صادرات صفر شده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۶
کاهش ۴۰ تا ۶۰ درصدی فروش پوشاک/ صادرات صفر شده است
یک فعال صنعت پوشاک با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا و گرانی کالاها، فروش پوشاک بین ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش یافته است، گفت: صادرات پوشاک تقریبا به صفر رسیده است.
وضعیت صادرات پوشاک چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / سوریه / صنعت / گرانی / نرخ ارز / وزارتخانه
وضعیت صادرات پوشاک چگونه است؟
اقتصاد نیوز : یک فعال صنعت پوشاک با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا و گرانی کالاها، فروش پوشاک بین ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش یافته است، گفت: صادرات پوشاک تقریبا به صفر رسیده است.
صادرات پوشاک به ۳۵ میلیون دلار رسید
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
صادرات پوشاک به ۳۵ میلیون دلار رسید
دبیر اتحادیه تولید و صادرات پوشاک گفت: صادرات پوشاک در ۵ ماهه نخست امسال به ۳۵ میلیون دلار رسید ولی برخی از تصمیمات از سوی بانک مرکزی می تواند این روند را با اخلال روبرو کند.
فارس من|بازار سیاه پارچه ماسک محدود شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / نائب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک / مجید نامی / بازار سیاه پارچه ماسک / قیمت ماسک
فارس من|بازار سیاه پارچه ماسک محدود شد
نائب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک با اشاره به محدود شدن بازار سیاه پارچه ماسک گفت: فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت مصوب ماسک وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
توقف تخصیص ارز نیما به مواد اولیه صنایع
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک از توقف تخصیص ارز نیما با منشأ بانک مرکزی به واردات مواد اولیه (اولویت 22) خبر داد. مجید نامی در گفت‌ و گو با خبرگزاری فارس اظهار کرد: در بخشنامه‌ای که اخیرا از سوی بانک مرکزی به بخش‌ ارزی بانک‌ها ابلاغ شده است، اعلام شده که ارز نیما با منشا بانک مرکزی فقط بابت واردات کالاهای اولویت 21 یعنی غذا و دارو اختصاص یابد و تخصیص این ارز به کالاهای اولویت 22 که مواد اولیه کارخانه‌ها را نیز شامل می‌شود، متوقف شده است. او ادامه داد: بر این اساس، صنعتگران باید ارز مورد نیاز خود را از صادرکنندگان با نرخ توافقی تامین کنند که البته این ارز نیز قیمت ثابتی ندارد و معمولا نرخ آن بالاتر از نرخ سامانه نیما است.
توسعه صادرات پوشاک با برندسازی در کشورهای هدف
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / صادرات پوشاک / میرابوطالب بدری / سازمان توسعه تجارت ایران
توسعه صادرات پوشاک با برندسازی در کشورهای هدف
بدری، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر شناسایی موانع صادرات پوشاک گفت: توسعه استراتژیک این صنعت از بخش‌های اولویت‌دار کشور است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
ایران می‌تواند سالانه ۱۵۰ میلیون دلار پوشاک به عراق صادر کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / استانی-اقتصادی / سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز / رامین ربیعی / دفتر عربی- آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران / فرزاد پیلتن / عراق
ایران می‌تواند سالانه ۱۵۰ میلیون دلار پوشاک به عراق صادر کند
سومین میز کالا_ کشوری عراق با رویکرد بررسی زمینه‌ها، مشکلات، موانع و راهکارهای توسعه صادرات پوشاک به این کشور و به منظور تلاش برای افزایش سهم صادرات پوشاک ایران در بازار عراق در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
راهکارهای توسعه صادرات پوشاک به عراق
سومین جلسه میز کالای کشوری عراق با رویکرد بررسی زمینه‌ها و راهکارهای توسعه صادرات پوشاک به بازار این کشور هفتۀ آتی در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن، اظهار کرد: این نشست با حضور نمایندگان نهادهای دولتی و بخش خصوصی ذی‌ربط و همچنین رایزن بازرگانی ایران در بغداد برگزار می‌شود و محوریت آن بررسی زمینه‌ها و راهکارهای توسعه صادرات پوشاک به بازار عراق خواهد بود. وی افزود: در این جلسه علاوه بر بررسی بازار پوشاک در عراق، زمینه‌ها، فرصت‌ها، راهکارها، قوانین و موانع توسعه صادرات این محصولات مورد گفت‌وگو و مشورت قرار می‌گیرد. در جلسات پیشین نیز این میز موانع و راهکارهای توسعه صادرات کیف و کفش به عراق با حضور رایزن بازرگانی این کشور در تهران …
دومین میز کالا-کشوری عراق برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / ایران / بخش خصوصی / تجارت / عراق / کیف و کفش
دومین میز کالا-کشوری عراق برگزار می‌شود
ایلنا: مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری قریب‌الوقوع دومین میز کالا-کشوری عراق با رویکرد بررسی زمینه‌ها و راهکارهای صادرات پوشاک، کیف…
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
قاچاق کالا از ترکیه به ایران باز هم آغاز شده است؟
این روز‌ها البته دولت ترکیه تصمیم‌های زیادی می‌گیرد. مثلا به تازگی قرار است تولید کنندگان پوشاک ترکیه صادرات خود را با اجازه دولت ترکیه از سر بگیرند. حالا می‌شود این صادرات پوشاک ترکیه و بازار ساری سو را در کنار یکدیگر قرار داد و دوباره دید که بازار پوشاک ایران انگاری باز هم باید شاهد مانور اجناس غیروطنی باشد. وقتی آغوش برنامه‌ریزان اقتصادی برای مقابله با قاچاق باز می‌شود هیچ بعید نیست که سرنای تولید در اقتصاد ما دوباره از انتها نواخته شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
گزیده اخبار
کسادی بازار پوشاک به دلیل کرونا [فارس] نایب‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک از دپوی حجم زیادی پوشاک تولیدشده برای بازار شب عید در انبارها خبر داد و بر لزوم حمایت دولت از تولیدکنندگان آسیب‌دیده از کرونا تأکید کرد. مجید نامی با بیان اینکه بیشترین تولیدات پوشاک شب عید در فصل زمستان انجام شده است، افزود: «معمولا هفته سوم اسفند به بعد دیگر تولیدی صورت نمی‌گیرد و در بازار شب عید محصولاتی که در زمستان تولید شده است، عرضه می‌شود. به همین دلیل شیوع کرونا تأثیر مستقیمی بر کاهش تولید واحدهای پوشاکی نداشته، زیرا تولیدات شب عید از قبل انجام شده بود و در این زمینه ممنوعیت واردات و افزایش نرخ ارز نیز باعث شد که تولیدات این صنعت نسبت به سال‌های قبل افزایش داشته باشد.»
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
تولید خودجوش روزانه 30 هزار ماسک توسط صنعتگران
نایب‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک با بیان اینکه درحال‌حاضر تولیدکنندگان از نظر تامین پارچه و همچنین تامین منابع مالی برای تولید ماسک با مشکل روبه‌رو هستند، گفت: با این وجود، روزانه حدود 30هزار ماسک در حرکت خودجوش صنعتگران در کشور تولید می‌شود.مجید نامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه هیچ خبری از تامین پارچه برای تولید ماسک از سوی دولت نیست، اظهار کرد: درحال‌حاضر تولید‌کنندگان پوشاک به‌صورت خودجوش درحال تولید ماسک هستند که عمدتا برای مصارف مردمی کاربرد دارد و البته برخی نیز برای مصارف پزشکی قابل استفاده است.وی تصریح کرد: برخی تولید‌کنندگان پارچه، مواد اولیه موردنیاز تولیدکنندگان ماسک را تامین کرده‌اند که عمدتا مواد اولیه و دوخت به‌صورت رایگان و توزیع ماسک‌ها به‌صورت رایگان انجام …
جزئیات جلسه دولت با پوشاکی‌ها برای تولید ماسک
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / وزارت بهداشت / وزارت صنعت / دولت / ماسک
جزئیات جلسه دولت با پوشاکی‌ها برای تولید ماسک
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک با تشریح جزئیات جلسه دولت، برای تولید ماسک پارچه‌ای، گفت: در حال حاضر برخی کارخانه‌های تولید ماسک درمانی پلمب هستند که باعث کاهش تولید در این بخش شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
ظرفیت اشتغال ۲ میلیون نفری و ارزآوری ۱۰ میلیارد دلاری با رونق صنعت پوشاک
یک کارشناس اقتصادی صنعت پوشاک را حوزه‌ای دانست که در رکودهای اقتصادی نیز رونق داشته و می‌تواند ارزآوری ۱۰ میلیارد دلاری برای کشور داشته باشد، گفت: اگر ما بتوانیم ۵۰۰ میلیون دلار صادرات پوشاک داشته باشیم، بیش از ۱۵۰ هزار شغل مستقیم و ۲۲ هزار شغل غیر مستقیم در صنعت پوشاک ایجاد می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / پوشاک / قاچاق پوشاک و لباس
صادرات پوشاک افزایش و قاچاق آن کاهش یافت
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش بیش از ۱۵ درصدی صادرات و کاهش قاچاق در صنعت پوشاک در سال جاری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
وزیر صمت: افزایش 21 درصدی صادرات پوشاک در سال گذشته
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه رونمایی میز ملی توسعه صادرات نساجی کشور در اصفهان گفت: با توجه به سابقه خوب بخش نساجی در کشور، احیای میز ملی آن دارای ضرورت بوده و این اقدام در راستای برنامه راهبردی وزارت صمت در خصوص توسعه صنعت نساجی و تولید پوشاک در داخل کشور است.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰
افزایش ۲۱ درصدی صادرات پوشاک در سال ۹۷ / پیش بینی داخلی‌سازی ۱.۲ میلیارد دلاری صنعت پوشاک تا سال ۱۴۰۰
ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه رونمایی میز ملی توسعه صادرات نساجی کشور در اصفهان گفت: با توجه به سابقه خوب بخش نساجی در کشور، احیای میز ملی آن دارای ضرورت…
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
صادرات پوشاک بنگلادش، به میزان کل صادرات غیر نفتی ایران
شفقنا اقتصادی_ فعال اقتصادی با اشاره به اینکه صنعت نساجی و پوشاک همواره اولویت دوم کشور بوده است گفت:صادرات کشوری مانند بنگلادش از صنعت پوشاک به میزان کل صادرات غیر نقتی ایران است. به گزارش شفقنا اقتصادی، علیرضا حائری،فعال اقتصادی وعضو هیات مدیره جامعه متخصصین نساجی ایران درباره اشتغالزایی  در صنعت پوشاک و نساجی گفت:تعداد […]
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
«ایرانی بپوش»| پوشاک ایرانی جای برند خارجی را در فروشگاه‎های بزرگ گرفت
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک از برخورد سازمان تعزیرات با فروش محصولات برندهای خارجی قدردانی کرد و آن را عاملی بر رونق بازار پوشاک ایرانی دانست.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
صادرات پوشاک ایران به افغانستان، عراق،‌ روسیه و یمن
رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک از صادرات تولیدات پوشاک ایران به کشورهای افغانستان، عراق، روسیه و یمن خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های سال جاری ما افزایش تولید و حرکت به سمت صادرات پوشاک به کشورهای دیگر است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
صادرات پوشاک ایرانی به عراق و سوریه/ فروش کت و شلوار مردانه 75 درصد کاهش داشت
ایلنا: رئیس هیات مدیره تعاونی تامین نیاز پوشاک کشور اظهار داشت: هیچکدام از تولیدکنندگان پوشاک نتوانستند ارز 4200 تومانی یا نیمایی بگیرند. این در حالی است که انجمن…
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ممنوعیت واردات پوشاک عاملی برای رونق تولید بود/پتانسیل کشورهای منطقه برای تولیدات ایرانی
رئیس تعاونی تأمین نیاز پوشاک کشور با بیان اینکه ممنوعیت واردات پوشاک کمک بزرگی به رونق تولید داخل کرد، گفت: عراق، سوریه و روسیه پتانسیل بالایی برای صادرات پوشاک ایران به حساب می‌آیند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / صنعت و معدن / صادرات کالا / پوشاک
همدان میزبان میز تخصصی صادرات پوشاک شد
همدان- ایرنا - معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از انتخاب این استان به عنوان میزبان میز صادرات پوشاک خبر داد و گفت: این رویداد ملی تولید و صادرات پوشاک را به صورت تخصصی بررسی می کند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
مصباحی‌مقدم: CFT و پالرمو هیچ حسنی ندارند / با پیوستن به این کنوانسیون ها، وضع ما بدتر می شود / رییس جمهور چه اصراری دارد که مجمع اینها را تصویب کند؟ ما مصلحت نظام را مبنا قرار می دهیم نه هوا و هوس‌ها …
افزایش قیمت ارز منجر شده است که واردات پوشاک به کشور 38 درصد کم شده است و صادرات پوشاک و کفش حدود 18 درصد افزایش پیدا کرده است، سپاسگزاریم. از این طریق کسب و کار در تولید پوشاک و کفش و وسایل و لوزام خانگی بهبود پیدا کرده است. همچنان که یخچال، فریزر، اجاق گاز و ماشین لباسشویی در داخل تولید می‌شود و اوج گرفته و مصرف کالای ایرانی افزایش پیدا کرده گرچه قیمت‌ها تا دو و سه برابر افزایش پیدا کرده است. به این ترتیب حمایت خواسته و ناخواسته از کالای ایرانی تا حدودی تحقق یافته است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق خللی در بازار ایجاد نمی‌کند/ قاچاق پوشاک تنها ۲ درصد واردات رسمی
دبیر اتحادیه تولید و صادرات پوشاک ایران با بیان اینکه مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق خللی در بازار ایجاد نمی‌کند، گفت: عده‌ای می‌خواهند با این حربه از اجرای طرح جلوگیری کنند، با توجه به وفور کالا هیچ نگرانی برای پوشاک عید وجود ندارد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
مداخله تعزیراتی و قضایی در بازار راهبردی است/ رتبه ایران در صادرات پوشاک ۵۰ جهان
معاون سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به وضعیت تولید، اقتصاد و بازار گفت: مداخله تعزیراتی، قضایی و سایر دستگاه های نظارتی کشور بر بازار و تولید راهبردی و تسهیل گرانه است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •