چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
صنعت تجهیزات
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
هوآوی به پیشتازی خود در تجهیزات مخابراتی ادامه می‌دهد
براساس آمارهای جدید ارائه‌شده از سوی مراکز مختلف هوآوی موفق شده است جایگاه نخست تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی در سال‌های 2019 و سه فصل از سال 2020 میلادی را به خود اختصاص دهد. شرکت هوآوی را باید به‌عنوان یکی از پیشتازان صنعت تجهیزات مخابراتی معرفی کرد که توانسته نقش بسیار مهمی در زمینه توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در سراسر جهان ایفا کند. از زمانی که برخی از محدودیت‌ها به دلایلی که تاکنون اثبات نشده‌اند، برای هوآوی وضع شد؛ هوآوی توانسته عملکرد قابل‌توجهی در عرصه‌های مختلف داشته باشد و نتایج و آمارهای به‌دست آمده خیره‌کننده است.
اسپات چهار ساله شد!
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / خرده‌فروشی / صنعت تجهیزات / فروشگاه زنجیره‌ای
اسپات چهار ساله شد!
چهارمین سالروز تأسیس اسپات هم در محل دفتر مرکزی و هم در محل کارخانه‌های تولیدی که به تازگی به محل جدید منتقل شده‌اند برگزار شد. نوشته اسپات چهار ساله شد! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ایران در مسیر کاهش وابستگی به خارج در صنعت تجهیزات نیروگاهی
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / شرکت تولید نیروی برق حرارتی / وزارت نیرو / محسن طرزطلب
ایران در مسیر کاهش وابستگی به خارج در صنعت تجهیزات نیروگاهی
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: ایران امروز با تکیه بر متخصصان داخلی در مسیر کاهش وابستگی به شرکت های خارجی در صنعت تجهیزات نیروگاهی است و برای نخستین بار دستگاه آنالایزر اکسیژن در کشورمان طراحی و ساخته شد.
شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی چقدر ارز دولتی دریافت کرده‌اند؟ + نمودار
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / دارو / بانک مرکزی / تجهیزات پزشکی / ارز / ارز دولتی / محمد رضازاده / داشبورد ارز دولتی شرکت‌ها&#x
شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی چقدر ارز دولتی دریافت کرده‌اند؟ + نمودار
آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که از فروردین 97تا شهریور 99 ، برای صنعت دارو حدود ۲.۵میلیارد و برای صنعت تجهیزات پزشکی حدود ۱.۴میلیارد ارز دولتی «یورو» تخصیص پیدا کرده است. هرچند «یوروی دولتی» برای تجهیزات پزشکی حدود ۱میلیارد کمتر از دارو است اما مقدار سایر ارزها در تجهیزات پزشکی بیشتر است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
ابداع ماسکی که بوی بد دهان را می‌گیرد
محققان موفق به ابداع یک نسخه پیشرفته از ماسک‌های N۹۵ شده‌اند که با لایه‌های کربن قادر است همراه با نابودی ویروس‌ها و باکتری‌ها، بوی بد دهان را نیز از بین ببرد.به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، با آشفتگی وضع شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در سراسر جهان، صنعت تجهیزات حفاظت شخصی(PPE) شاهد رونق سفارشات بوده است و هر هفته محصولات جدیدی را به خود می‌بیند که خیلی زود وارد بازار می‌شوند.تجهیزات حفاظتی شخصی به ابزار، تجهیزات و پوشش‌های محافظتی اطلاق می‌شود که استفاده‌کننده را در برابر هرگونه خطرات سلامتی یا ایمنی در محل کار محافظت می‌کند. تجهیزات حفاظتی شخصی شامل مواردی چون کلاه ایمنی، دستکش، محفاظ چشم، جلیقه ضدگلوله، کفش ایمنی، ماسک غواصی، محافظ گوش و تجهیزات تنفسی هستند.اکنون گروهی از محققان موسسه فناوری …
رشد سالانه 6 درصدی صنعت تجهیزات کشاورزی  با افزایش جمعیت در جهان
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
رشد سالانه 6 درصدی صنعت تجهیزات کشاورزی با افزایش جمعیت در جهان
کارشناسان جهانی صنعت کشاورزی معتقدند از یک سو افزایش مکانیزاسیون در فعالیت های کشاورزی و از سوی دیگر افزایش جمعیت جهانی موجب رشد بازار جهانی تجهیزات کشاورزی می شود؛ به طوری که این بازار از ۱۰۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به بالغ بر ۱۶۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۷ خواهد رسید.
موفقیت شرکت‌های ایرانی در تولید دستگاه سی‌تی اسکن ۱۶ اسلایس
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / وزارت بهداشت / هیات امنای ارزی وزارت بهداشت
موفقیت شرکت‌های ایرانی در تولید دستگاه سی‌تی اسکن ۱۶ اسلایس
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در خصوص دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس تولیدی شرکتهای داخلی گفت: خوشبختانه برخی شرکت‌های داخلی در سال‌های اخیر موفق به تولید دستگاه سی تی اسکن شده اند که فرصتی برای صنعت تجهیزات پزشکی سرمایه ای است و البته چشم انداز روشنی از این بخش در آتیه را ترسیم می‌کند.
حداقل ۱۰۰ دستگاه سی تی اسکن تا قبل از پاییز نیاز داریم
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / سی تی اسکن / مهدی یوسفی / هیات امنای صرفه جویی ارزی
حداقل ۱۰۰ دستگاه سی تی اسکن تا قبل از پاییز نیاز داریم
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، گفت: برخی شرکت های داخلی در سال ‌های اخیر موفق به تولید دستگاه سی تی اسکن شده اند که فرصتی برای صنعت تجهیزات پزشکی سرمایه ای است.
تولید دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس توسط شرکت‌های داخلی
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / رونق تولید / تولید داخلی / بهداشت و سلامت
تولید دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس توسط شرکت‌های داخلی
تهران - ایرنا - رییس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی از تولید دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس توسط شرکت‌های داخلی خبر داد و گفت: این اقدام فرصتی برای صنعت تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / تجهیزات پزشکی / وزارت بهداشت
حمایت از بومی‌سازی صنعت تجهیزات پزشکی، اولویت هیات امنای ارزی وزارت بهداشت
سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت گفت: شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی برای ادامه همکاری با هیات امنا و بقا در بازار تجهیزات ملزم به انتقال تکنولوژی، اشتغال و کارآفرینی هستند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
گزارش رویداد Air Solution 2019 ال جی
ال‌جی طی رویدادی با حضور اصحاب رسانه، از آخرین دستاورد‌های خود در صنعت تجهیزات گرمایشی و سرمایشی کاربران خانگی و تجاری رونمایی کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹ / تجهیزات پزشکی / وزارت بهداشت / بیمارستان
جایگاه ایران در بازار تجهیزات پزشکی دنیا/ صادرات به ۵۵ کشور
یک فعال صنعت تجهیزات پزشکی، با اشاره به جمعیت ۲۰۰ میلیونی کشورهای منطقه، بر استفاده از این ظرفیت برای توسعه صادرات تجهیزات پزشکی ایران تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / شرکت مخابرات ایران / شرکت ارتباطات زیرساخت / تجهیزات مخابراتی / حمایت از تولید ملی / قانون حداکثر استفاده ازتوان داخلی / تعرفه واردات / گمرک
مروری بر مشوق‌های بازار دولتی مخابرات ایران به تولیدکنندگان خارجی
قوانین متعددی مشتریان صنعت تجهیزات مخابراتی در ایران را مکلف به حمایت از تولید داخل می کنداما سیاست جاری این مشتریان رویکردی خلاف حمایت از توانمندی‌های داخل داشته و بیشتر تسهیلگر واردات است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •