دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
قطعه‌سازان
پشت پرده عجیب ماجرای افزایش قیمت پراید
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / خودروی پراید / صنعت خودروسازی / خودروسازان / قیمت خودرو
پشت پرده عجیب ماجرای افزایش قیمت پراید
پشت پرده عجیب ماجرای افزایش قیمت پراید به روایت دبیر انجمن قطعه‌سازان خودرو کشور را ببینید.
خود تحریمی در تامین مواد اولیه قطعه سازان خودرو/مسئولان منتظر افزایش خودروهای کف باشند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
خود تحریمی در تامین مواد اولیه قطعه سازان خودرو/مسئولان منتظر افزایش خودروهای کف باشند
رضایی، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان ایران از احتمال بازگشت بحران انباشت و افزایش خودروهای ناقص در کف کارخانه خودروسازان خبر داد.
وعده تولید یک میلیونی خودرو عملی نمی‌شود! / سرعت اصلاح قراردادها کمتر از تحولات بازار است
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
وعده تولید یک میلیونی خودرو عملی نمی‌شود! / سرعت اصلاح قراردادها کمتر از تحولات بازار است
احمدی، رئیس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه ‌سازان استان اصفهان با اشاره به اینکه هنوز خودروسازان قراردادهای قطعه‌سازان را اصلاح نکرده‌اند از عدم دست یابی به برنامه تولید یک میلیون دستگاه خودرو تا پایان سال ۹۹ خبر داد.
جهش تولید خودرو با هدایت نقدینگی های سرگردان به این صنعت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
جهش تولید خودرو با هدایت نقدینگی های سرگردان به این صنعت
محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان معتقد است؛ در سال جهش تولید باید سرمایه‌ها به سمت تولید هدایت شود. اکنون ۶۴ صنعت وابسته به خودروسازی وجود دارد که چنانچه صنعت خودروسازی رونق پیدا کند جهش نیز در آن صنایع ایجاد خواهد شد.
کاهش تولید خودرو به ۸۰ هزار دستگاه/ مطالبات قطعه‌سازان از ۳۲ هزار میلیارد تومان گذشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
کاهش تولید خودرو به ۸۰ هزار دستگاه/ مطالبات قطعه‌سازان از ۳۲ هزار میلیارد تومان گذشت
آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان از کاهش خودروهای کف کارخانه خودروسازان از ۱۵۰ هزار دستگاه به ۸۰ هزار دستگاه خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
بی‌توجهی به قطعه‌سازی سبب‌ افزایش قیمت خودرو می‌شود
سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه دو حوزه بانکی و مالیاتی، صنعت قطعه‌ را دچار مشکلات فراوان کرده است، نسبت به تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و در نتیجه آن افزایش بیکاری و افزایش قیمت خودرو در بازار، در صورت عدم رسیدگی عاجل هشدار داد.فرهاد به‌نیا در بیان مشکلات قطعه‌سازی در حوزه مالیاتی و بانکی اظهار کرد: به‌رغم صدور بخشنامه حمایت از تولید توسط رئیس قوه قضائیه، بانک‌ها حاضر به تمکین نیستند و همچنان با شرایط غیرقانونی، از تولیدکننده بهره تسهیلات دریافت می‌کنند. سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو تاکید کرد: این پول از جیب قطعه‌سازها می‌رود؛ بنابراین تولیدکننده حمایت که نمی‌شود هیچ، بلکه ضرر هم می‌کند و در حقیقت فشاری دوسویه متحمل می‌شود؛ چراکه از سوی دیگر با عدم تخصیص …
احتمال افزایش قیمت خودرو
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
احتمال افزایش قیمت خودرو
سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو گفت: احتمال افزایش قیمت خودرو در صورت بی‌توجهی به مشکلات قطعه‌سازان وجود دارد.
قیمت خودرو تا پایان شهریور چه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / افزایش قیمت خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / خودروسازان / قیمت خودرو
قیمت خودرو تا پایان شهریور چه می‌شود؟
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان می‌گوید: قیمت خودروهای کارخانه براساس افزایش قیمت نهاده‌های تولید، مواد اولیه و قیمت دلار باید بین ۳۰ تا ۴۰ درصد گران شود. نوشته قیمت خودرو تا پایان شهریور چه می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احتمال افزایش قیمت خودرو درصورت بی توجهی به مشکلات قطعه سازان
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / قطعه‌سازی / سازمان امور مالیاتی / بانک مرکزی / تامین ارز قطعه‌سازان / خودروسازی
احتمال افزایش قیمت خودرو درصورت بی توجهی به مشکلات قطعه سازان
سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه دو حوزه بانکی و مالیاتی، صنعت قطعه‌سازی را دچار مشکلات فراوان کرده است، نسبت به تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و در نتیجه آن افزایش بیکاری و افزایش قیمت خودرو در بازار، در صورت عدم رسیدگی عاجل هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / ایران خودرو / تعطیلات / خودرو / دلار / قطعه سازان
اخبار
ایکوپرس|با وجود تعطیلات تابستانی ایران‌خودرو و قطعه‌سازان در مردادماه، کارگران خطوط تولید و تکمیل‌کاری این گروه صنعتی با همراهی تامین‌کنندگان موفق شدند در همین ماه بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودرو را تجاری‌سازی و وارد بازار کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
تجاری‌سازی ۴۱ هزار خودرو
با وجود تعطیلات تابستانی ایران‌خودرو و قطعه‌سازان در مرداد، کارگران خطوط تولید و تکمیل‌کاری گروه صنعتی ایران‌خودرو با همراهی تامین‌کنندگان، موفق شدند در همین ماه بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودرو را تجاری‌سازی و وارد بازار کنند. آمار و اطلاعات تولید در گروه صنعتی ایران‌خودرو نشان می‌دهد در مرداد ماه امسال ۳۱ هزار و ۴۶۸ دستگاه خودرو تولید و ۴۱ هزار و ۳۸۷ دستگاه محصول نیز تکمیل و تجاری‌سازی شده است. با تعداد ثبت شده،‌ رکورد تجاری‌سازی هفتگی خودروها در دو سال اخیر نیز در هفته پایانی مرداد ماه امسال شکسته شد. در هفته گذشته ۱۸ هزار و ۶۰۳ خودرو تکمیل و تجاری‌سازی شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
هزینه نهضت داخلی‌سازی
در پی دستور وزارت صمت به خودروسازان مبنی‌بر داخلی‌سازی قطعات به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار تا پایان سال جاری، دبیر انجمن خودروسازان ایران تاکید کرد تا زمانی که خودروسازان زیان‌ده بوده و توانایی پرداخت مطالبات قطعه‌سازان را نداشته باشند؛ نه توانایی تحقق این موضوع وجود دارد و نه قطعه‌سازان تمایل دارند؛ اما چنانچه مشکلات قیمت‌گذاری خودرو حل شود، می‌توان به اجرایی شدن این دستور امیدوار بود.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
بانک ملت هزارمیلیارد تومان تسهیلات در اختیار قطعه سازان قرار می‌دهد
با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین بانک ملت و شرکت گروه صنعتی ایران‌خودرو، این بانک با هدف حمایت از تولید داخل، هزارمیلیارد تومان به قطعه‌سازان تسهیلات پرداخت می‌کند. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در قالب این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و دکتر فرشاد مقیمی مدیرعامل شرکت گروه صنعتی ایران‌خودرو رسیده است، این بانک برای کمک به جهش تولید، ۱۴ پروژه خودکفایی در ساخت قطعات خودرو را در چارچوب ضوابط و مقررات جاری بانک، تامین مالی خواهد کرد.
انباشت ۴۵ هزار خودرو در کف پارکینگ خودروسازان
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
انباشت ۴۵ هزار خودرو در کف پارکینگ خودروسازان
سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو، ضمن تشریح مشکلات مالی قطعه‌سازان و ایجاد بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی خودروسازان به آن‌ها که منجر به انباشت ۴۵ هزار دستگاه خودرو در کف کارخانه هر دو شرکت خودروساز شده است، تحقق دستور جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) را در صورت عدم رفع بحران نقدینگی خودروسازان، برنامه‌ای بدون عمل دانست.
ایران‌خودرو رکورد تکمیل خودروهای کف را زد
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / ایران خودرو / بازار خودرو / تولید خودرو
ایران‌خودرو رکورد تکمیل خودروهای کف را زد
احمدی، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان گفت: گروه صنعتی‌ ایران ‌خودرو در تعطیلات تابستانی با تکمیل ۳ هزار دستگاه خودرو در روز رکورد.
نیاز ۶ هزارمیلیاردتومانی برای اجرای ۱۴ پروژه ساخت داخل
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / محمدرضا نجفی منش / انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور / خودرو / صنعت خودرو / نقدینگی / بانک ملت / بانک تجارت
نیاز ۶ هزارمیلیاردتومانی برای اجرای ۱۴ پروژه ساخت داخل
نجفی‌منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان ایران: بانک ملت یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای داخلی سازی قطعات تامین کرده است.
همکاری آمازون و تویوتا
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
همکاری آمازون و تویوتا
واحد پردازش ابری شرکت آمازون قرار است به شرکت تویوتا موتور کمک کند تا پلت‌فرمی را برای کمک به مدیریت داده‌ها بسازد تا خدماتی را از قبیل رانندگی و اشتراک خودروها تا بیمه‌های رفتار‌محور و فراخوان‌های تعمیرات خودرو ارائه دهد. این توافق در واقع توسعه قرارداد خدمات وب آمازون با تویوتا است و نشان از توسعه نفوذ غول تجارت الکترونیک در کسب‌و‌کار حمل و نقل دارد. در ماه جولای آمازون اعلام کرده بود که همکاری خود را با گروه فولکس‌واگن توسعه خواهد داد تا به توسعه نرم‌افزار پردازش ابری این خودروساز کمک کند. بخش خدمات وب آمازون پیش از این در بخش خودروسازی با قطعه‌سازانی نظیر پاناسونیک، اپتیو و انویدیا و کسب‌و‌کارهای تاکسی آنلاین نظیر اوبر همکاری کرده بود. خودروسازان در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا سرویس‌های …
دولت به جای فروش بشکه ای نفت به فکر تولید باشد/ ۸۰ درصد مشکلات تولید به تحریم‌های داخلی برمی‌گردد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور / مطالبات قطعه سازان / خودرو / تحریم های داخلی / محمود نجفی‌ سهی / انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان
دولت به جای فروش بشکه ای نفت به فکر تولید باشد/ ۸۰ درصد مشکلات تولید به تحریم‌های داخلی برمی‌گردد
نجفی‌ سهی،عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان گفت: اگر برای تکمیل ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو ناقص برنامه مناسبی از سوی مسئولان اتخاذ نشود دوباره دو ماه دیگر همین تعداد خودرو کف پارکینگ خودروسازان دپو می‌شود.
گلایه قطعه‌سازان از بدعهدی شرکت‌های خودروساز
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / ایران خودرو / کرونا / قیمت خودرو / نرخ ارز / تحریم / خودرو / صنعت قطعه سازی / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
گلایه قطعه‌سازان از بدعهدی شرکت‌های خودروساز
تهران- ایرنا- افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو در سال جاری در حالی محقق شده که این قطعه سازان به عنوان اصلی ترین تامین کنندگان صنعت خودرو، همچنان از خودروسازان بر سر بدعهدی آنها در پرداخت مطالبات گلایه دارند، ‌تا آنجا که هنوز مطالبات خود را از زمستان سال گذشته دریافت نکرده‌اند.
عضو انجمن قطعه‌سازان: پراید ۹۰ میلیونی گران نیست/ بازار در تعیین قیمت خودرو اشتباه نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بازار خودرو / خودروسازان / ساماندهی بازار خودرو / قیمت پراید / محمدرضا نجفی‌منش
عضو انجمن قطعه‌سازان: پراید ۹۰ میلیونی گران نیست/ بازار در تعیین قیمت خودرو اشتباه نمی‌کند
خبرآنلاین نوشت: «بحران بازار خودرو حالا طولانی‌تر از انتظار شده است، فعالان بازار از رکود سخن می‌گویند اما طرح‌های ویژه فروش خودرو صف‌های طولانی دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
تفاهم بومی‌سازی ۸ قطعه خودرو با یک بانک امضا شد
گروه صنعتی ایران‌خودرو تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تامین مالی هشت پروژه بومی‌سازی قطعات با فناوری بالا و ارائه تسهیلات به زنجیره تامین را با بانک ملت امضا کرد. این تفاهم‌نامه یک‌هزار و ۱۸۵ میلیارد ریالی در قالب تسهیلات کوتاه و بلندمدت با هدف ایجاد جهش در تولید قطعات ساخت داخل و ارتقای فناوری آنها و همچنین جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال به امضای «فرشاد مقیمی» مدیرعامل ایران‌خودرو و «محمد بیگدلی» مدیرعامل بانک ملت رسید. بانک ملت با امضای این تفاهم‌نامه نسبت به اعطای تسهیلات سرمایه ثابت بلندمدت به قطعه‌سازان ایران ‌خودرو برای حمایت از پروژه‌های خودکفایی قطعات اقدام خواهد کرد.
قطعه‌سازان برای تعمیق ساخت داخل حمایت می شوند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / ایران‌خودرو / قطعه سازان / صنعت قطعه‌سازی / بانک ملت / داخلی سازی قطعات خودرو
قطعه‌سازان برای تعمیق ساخت داخل حمایت می شوند
گروه صنعتی ایران‌خودرو تفاهم‌نامه‌ای در قالب تامین مالی هشت پروژه بومی‌سازی قطعات با فناوری بالا و ارائه تسهیلات به زنجیره تامین این خودروسازی، با بانک ملت امضا کرد تا قطعه‌سازان در جهت تعمیق ساخت داخل حمایت شوند.
۳۴۱میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی با ساخت ۱۵۴ قطعه خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / خودرو / قطعات خودرو / داخلی سازی / ارز / کاهش ارزبری
۳۴۱میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی با ساخت ۱۵۴ قطعه خودرو
مطلب‌زاده، نایب‌رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان ایران گفت:طی چهار میز تعمیق ساخت داخل ۱۵۴ قطعه توسط ۱۲۵ قطعه‌ساز در مسیر داخلی‌سازی قرار گرفته است که در آینده نزدیک باعث ۳۴۱میلیون یورو کاهش ارزبری می‌شود.
رسوب قطعات در گمرک؛  توقف تولید در خودرو سازان!
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / صنعت خودرو / انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور / تامین ارز / گمرک ایران / آرش محبی نژاد
رسوب قطعات در گمرک؛ توقف تولید در خودرو سازان!
محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان ایران گفت: از نظر ارزشی ۲۵ درصد از نیاز خودروسازان داخلی وابسته به مواد اولیه و قطعات خارجی است.
افزایش ۶۵ درصدی قیمت قطعات حداقل خواسته‌ قطعه‌سازان است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / استانی-اقتصادی / قطعه سازان / افزایش قیمت
افزایش ۶۵ درصدی قیمت قطعات حداقل خواسته‌ قطعه‌سازان است
رئیس انجمن قطعه‌سازان خراسان رضوی گفت: افزایش ۶۵ درصدی قیمت قطعات نسبت به سال ۹۸، میانگین خواسته‌ای است که قطعه‌سازان از بازار دارند.
می توانیم سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار کاهش ارزبری داشته باشیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / صنعت قطعه‌سازی / خودروسازی / تامین ارز قطعه‌سازان / بانک مرکزی
می توانیم سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار کاهش ارزبری داشته باشیم
به اعتقاد دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، باتوجه به محدودیت منابع تامین ارز چنانچه به بخش خصوصی اجازه داده شود که از ارزها و سرمایه‌های غیربانکی مردم استفاده کند، صنعتگران خواهند توانست سالانه دو تا سه میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور رقم بزنند.
همه خودروهای ناقص با ترخیص قطعات از گمرک تکمیل می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ایران خودرو / صنعت قطعه سازی / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
همه خودروهای ناقص با ترخیص قطعات از گمرک تکمیل می‌شوند
تهران- ایرنا- انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو استان تهران گفت: قادر به تکمیل و تجاری‌سازی همه خودروهای ناقص باقی‌مانده در کف پارکینگ خودروسازان با ترخیص قطعات مربوطه از گمرک هستیم.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
قیمت‌گذاری دستوری، بزرگ‌ترین مشکل خودروسازی
این روزها ارتباطات معنی‌داری بین قیمت خودرو و نرخ ارز مشاهده می‌شود، به‌طوری که فروشندگان خودرو با اطلاع از نرخ ارز در هر روز به ارائه قیمت دلخواه خود به مشتریان می‌پردازند از همین رو کلاف سردرگم موجود بیش از پیش پیچیده شده است.نوسانات در بازار خودرو در ماه‌های اخیر بسیار زیاد بوده و شرایط به گونه‌ای شده که کارشناسان معتقدند هرچقدر خودرو از سوی خودروسازان تولید شود، برای آن مشتری وجود خواهد داشت و حتی با افزایش تولید و عرضه نیز آرامش به بازار بر نمی‌گردد.به گزارش ایرنا، به اعتقاد کارشناسان، علت این موضوع علاوه بر تبدیل شدن خودرو به یک کالای سرمایه‌ای، ناشی از حجم زیاد سرمایه‌ها و نقدینگی سرگردان موجود در سطح جامعه است. نقدینگی که وارد هر بازاری که شود می‌تواند سمت و سوی معاملات را تغییر دهد. …
زنجیره مشکلات قطعه‌سازان
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
زنجیره مشکلات قطعه‌سازان
فرخنده رفائی_خبرنگار اهمیت صنعت قطعه‌سازی خـودرو به‌عنوان تامین‌کننده اصلی مواداولیه خودروسازان داخلی و در جایگاه یکی از اشتغال‌زا‌ترین صنایع کشور بر کسی پوشیده نیست اما این اهمیت نتوانسته از میزان مشکلاتی که در یکی،دو سال گذشته و به‌ویژه در 6ماه اخیر گریبانگیر این صنعت بوده، بکاهد. قطعه‌سازان در ماه‌های گذشته هم برای تامین مواداولیه صنعت قطعه‌سازی با فولادسازان و دیگر صنایع مادر دچار مشکل بوده‌اند و هم مصرف‌کنندگان محصولاتشان یعنی خودروسازان نتوانسته‌اند با عمل به تعهدات مالی خود بخشی از مشکلات …
رسوب ۳ میلیون تن کالا و تجهیزات صنعتی در گمرک
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / گمرک ایران / انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور / رضا رضایی
رسوب ۳ میلیون تن کالا و تجهیزات صنعتی در گمرک
رضایی، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان از رسوب ۳ میلیون تنی کالا و تجهیزات صنعتی در گمرک خبر داد.
تکمیل ۱۵۰ هزار خودرو ناقص در صورت ترخیص مواد اولیه
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / صنعت قطعه سازی / صنعت خودروسازی / انجمن همگن قطعه سازان خودرو
تکمیل ۱۵۰ هزار خودرو ناقص در صورت ترخیص مواد اولیه
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان استان تهران، گفت: حدود ۱۵۰هزار خودرو خودروسازان ناقص مانده است که اگر کالاهای موجود در گمرک ترخیص شوند، ۱۰۰درصد خودروهای کف تامین قطعه می شود.
انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان استان تهران مشکلات خود را با نمایندگان مجلس و گمرک در میان گذاشت
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان استان تهران مشکلات خود را با نمایندگان مجلس و گمرک در میان گذاشت
روز گذشته نشست هم اندیشی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو استان تهران با مجلس شورای اسلامی و مسئولین گمرک جمهوری اسلامی پیرامون بررسی مشکلات صنعت قطعه سازی کشور برگزار شد. در نشست مشترک نمایندگان مجلس و گمرک با انجمن قطعه سازان همگن استان تهران، بخشی از مشکلات صنعت قطعه سازی اعلام و راهکارهای مناسب در جهت رفع آن ارائه شد.
واکنش قطعه‌سازان به عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی: نباید چنین مهره‌ای را سوزاند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / رای اعتماد / حسین مدرس خیابانی / حسن روحانی / قطعه سازان
واکنش قطعه‌سازان به عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی: نباید چنین مهره‌ای را سوزاند
ایرنا نوشت: برخی از فعالان صنعت خودرو و قطعه‌سازان از عدم رای اعتماد به «حسین مدرس خیابانی» وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت انتقاد کردند.
چالش های جدی صنعت قطعه‌سازی تشریح شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / صنعت قطعه‌سازی / قطعه‌سازی / خودروسازی / ارز قطعه‌سازان / مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان / میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو / داخلی سازی قطعات خودرو
چالش های جدی صنعت قطعه‌سازی تشریح شد
در نشست هم‌اندیشی انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی و نمایندگان کمیسیون صنایع…
گمرک اجازه ترخیص مواد اولیه و قطعات نیم‌ساخته را صادر کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / امیرحسین جلالی / قطعه سازی / انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور / صنعت خودرو
گمرک اجازه ترخیص مواد اولیه و قطعات نیم‌ساخته را صادر کند
جلالی، نایب رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان از مشکلات قطعه‌سازان با گمرک خبر داد و گفت: اگر اجناس مانده در گمرک ترخیص شوند طی دو ماه خودروهای کف تجاری می‌شوند.
مواد اولیه مورد نیاز قطعه‌سازان هم کالای سرمایه‌ای شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بهروز حبیبی / انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور / صنعت خودرو
مواد اولیه مورد نیاز قطعه‌سازان هم کالای سرمایه‌ای شد
حبیبی، عضو صنایع همگن قطعه‌سازان استان تهران از سرمایه‌ای شدن مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان قطعات خودرو همچون طلا، ارز و غیره خبر داد و گفت: گاهی قطعه‌سازان ناچار به خرید مواداولیه ۳۰درصد گران‌تر از ارزش اولیه آن می‌شوند.
خودروهای ناقص خودروسازان به ۱۵۰ هزار دستگاه رسید
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / آرش محبی نژاد / صنعت خودرو / مطالبات قطعه سازان
خودروهای ناقص خودروسازان به ۱۵۰ هزار دستگاه رسید
محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان ایران از افزایش تعداد خودروهای ناقص کف خودروسازان به ۱۵۰هزار دستگاه خبر داد.
مذاکره با سازندگان خودرو برای حل مشکل قطعه‌سازان
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / قیمت خودرو / صنعت قطعه سازی / قیمت گذاری دستوری / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
مذاکره با سازندگان خودرو برای حل مشکل قطعه‌سازان
تهران- ایرنا- دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اشاره به مذاکره با سازندگان خودرو برای حل مشکل قطعه‌سازان، گفت: مشکل فوری قطعه‌سازان، تامین ارز و در بلندمدت قیمت‌گذاری خودرو است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
پیشنهاد قطعه‌سازان برای دریافت مطالبات
دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: اکنون فرصت مناسبی برای فروش دارایی‌های بورسی خودروسازان و پرداخت مطالبات زنجیره تامین است. آرش محبی‌نژاد افزود: با توجه به رونق بورس و بالا رفتن شاخص‌ها در روزها و هفته‌های گذشته به ویژه رشد قیمت سهام خودروسازان، پیشنهاد می‌شود خودروسازان هر چه سریع‌تر دارایی‌های غیرمولد از جمله املاک و سهام خود را بفروشند و نقدینگی آن را به چرخه تامین مولد و قطعه‌سازان منتقل کنند.
عامل افزایش خودرو‌های ناقص در دو خودروسازی چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / بازار خودرو / خودرو
عامل افزایش خودرو‌های ناقص در دو خودروسازی چیست؟
دبیر انجمن سازندگان قطعه عدم همکاری بانک مرکزی و تخصیص ارز قطعه‌سازان که ترخیص نشدن قطعات از گمرک و در نتیجه کمبود قطعات را موجب شده است، را عامل افزایش خودرو‌های ناقص در دو خودروسازی دانسته و معتقد است که بانک مرکزی نه‌تن‌ها یاریگر صنایع در جهش تولید نبوده، بلکه مانع جهش تولید نیز می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
نیاز متروی تهران به ۱۵۰۰ واگن
معاون حمل و نقل شهرداری تهران از نیاز پایتخت به ۱۵۰۰ واگن خبر داد. به گزارش ایسنا، سید مناف هاشمی در مراسم رونمایی از دستاوردهای طراحی و ساخت قطار ملی مترو که به صورت مجازی برگزار شد با بیان این که امیدواریم به اهدافمان در زمینه تولید قطار ملی برسیم، گفت: جا دارد از همه مهندسان، کارگران، شرکت‌های دانش‌بنیان، جهاد دانشگاهی، مپنا و قطعه‫سازانی که در این پروژه مهم کمک می‌کند تشکر کنم.وی با بیان اینکه باید پروژه قطار ملی به نتیجه برسد، گفت: البته این تولید ملی بدون کسب حمایت دولت موفق نخواهد بود. هاشمی با بیان اینکه تهران به ۱۵۰۰ دستگاه واگن نیاز دارد گفت: البته بحث انعقاد قرارداد به ۶۳۰ واگن با چینی‌ها مطرح است و با شرکت واگن سازی ملی نیز پروژه ساخت ۱۰۵ دستگاه و با شرکت واگن‫سازی تهران نیز ۱۰۵ دستگاه …
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
انتظار داریم قیمت خودرو کاهش پیدا کند
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به روند رو به رشد صنعت خودروی کشورمان، بر ضرورت توجه به خودکفایی، تحقیق و توسعه و ساخت خودروی تمام داخلی در این بخش تاکید کرد. محمود واعظی شامگاه پنج‌شنبه در حاشیه مراسم رسمی توقف ساخت و خروج پراید از خط تولید در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه صنعت خودرو در کشورمان طی سال‌های اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته است، گفت: امروز زنجیره تولید خودرو اعم از خودروساز و قطعه‌سازان همه با هم در تلاش هستند تا خودرو را با کیفیت تحویل مردم بدهند.
خودروهای دپو شده در بابل ظرفیت تولید سه روزه شرکت ایران خودروی مازندران است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ایران خودرو / مازندران / بابل
خودروهای دپو شده در بابل ظرفیت تولید سه روزه شرکت ایران خودروی مازندران است
ساری - ایرنا - مدیرعامل ایران خودروی مازندران گفت که خودروهای دپو شده این شرکت که فیلمش در فضای مجازی پخش شده ظرفیت تولید چند روزه این شرکت است که با توجه به مجموعه‌ای از مشکلات مانند تعطیلی قطعه‌سازان به خاطر کرونا و کمبود خودروهای حمل بموقع روانه بازار نشده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
طرح های نمایشی برای بازار آشفته خودرو
کیمیا نجفیاین ‌روزها بازار خودرو بی‫توجه به بازارهای دیگر به مسیر خود ادامه می‌دهد و بررسی‌ها نشان از آشفتگی بیش از پیش این بازار دارد، ضمن اینکه خریداران در شرایط رکودی، چشم‌انتظار کاهش قیمت‌ها هستند.بازار در رکود کامل بوده و خرید و فروش‌ها به حداقل رسیده است. فعالان عرصه خودرو در بازار از نوسان ارز به عنوان یکی از عوامل بی‌ثباتی در این بازار یاد می‌کنند. البته آنطور که دیده می‌شود دولت در تلاش برای ساماندهی این بازار است. اخیرا حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با ایسنا، از تدوین طرحی برای ساماندهی خودرو در این کمیسیون خبر داد، وی اظهار کرد: «طرحی در کمیسیون صنایع در حال تدوین است که حاصل تلاش‌های زیاد و مذاکراتی با کل حلقه صنعت تولید خودرو از ابتدا …
راهکار ساماندهی آشفته بازار خودرو چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بازار خودرو / خودرو
راهکار ساماندهی آشفته بازار خودرو چیست؟
رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان گفت: بسیاری از کالا‌ها از جمله خودرو و مواد اولیه مود نیاز خودروسازان و قطعه‌سازان از جمله فولاد، محصولات پتروشیمی، مس، آلومینیوم و ... و حتی بسیاری هزینه‌ها ارتباطی با نرخ ارز ندارند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در تامین قطعات خودرو
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان توانایی تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان را دارند و اگر عزم و اراده جدی برای استفاده از دانش آنها وجود داشته باشد، اثرات تحریم‌ها کاهش خواهد یافت. حجت‌الله فیروزی اظهارکرد: با وجود اینکه زمان زیادی است که خودروسازان و قطعه‌سازان بزرگ و توانمندی در کشور فعالیت می‌کنند، ولی بعد از گذشت این همه سال، خودروساز، قطعه‌ساز و مردم از شرایط صنعت خودرو در کشور رضایت ندارند.
سود دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه در آشفته‌بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / قیمت خودرو / خودرو / صنعت قطعه سازی / دلالان سکه و ارز / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
سود دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه در آشفته‌بازار خودرو
تهران- ایرنا- دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان گفت: وضعیت بازار خودرو به‌ویژه تاکید شورای رقابت بر تداوم شیوه قیمت‌گذاری دستوری خودروها، سبب شده تا دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه داخلی بیشترین سودها را از این آشفته‌بازار کسب کنند.
تعطیلات خودروسازان و قطعه‌سازان هماهنگ شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / قطعه‌سازی / ایران‌خودرو / سایپا / خودروسازی / تعطیلات تابستانی
تعطیلات خودروسازان و قطعه‌سازان هماهنگ شد
در پی درخواست انجمن قطعه‌سازان برای هماهنگ شدن تعطیلات دو خودروساز بزرگ و همچنین بهره‌مندی قطعه‌سازان و مهمتر جلوگیری از ایجاد بی‌نظمی در روال کاری صنعت قطعه، پیرو توافقات صورت گرفته، مقرر شد تا تعطیلات تابستانی صنعت قطعه‌سازی همزمان با تعطیلات ایران‌خودرو صورت پذیرد و در زمان تعطیلات گروه سایپا، نیاز این خودروساز را تولید و تامین کند.
رشد ۵۰ درصدی هزینه تولید قطعات خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / وزارت صنعت / ایران / خودروسازان / صنعت خودروسازی
رشد ۵۰ درصدی هزینه تولید قطعات خودرو
دبیر انجمن قطعه‌سازان با اشاره به رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت مواد اولیه و ارز برای تولید قطعات خودرو، گفت: مدارک لازم برای افزایش قیمت قطعات ارائه شده است.
صنعت قطعه‌سازی با تحریم‌ها جان دوباره‌ای گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-اقتصادی / اشتغال / شهرک صنعتی سمنان
صنعت قطعه‌سازی با تحریم‌ها جان دوباره‌ای گرفت
یک تولیدکننده در سمنان معتقد است که تحریم‌های امریکا و متعاقب آن ممنوعیت واردات قطعات خودرو در ایران سبب شده که قطعه‌سازان جان دوباره‌ای بگیرند.
نیاز 400 میلیون دلاری ترخیص قطعات خودرو از گمرک/ مخالفت قطعه سازان با پیشنهاد معدنی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / خودرو / گمرک / قطعه‌سازان / توسعه / دبیر انجمن قطعه‌سازان / مازیار بیگلو
نیاز 400 میلیون دلاری ترخیص قطعات خودرو از گمرک/ مخالفت قطعه سازان با پیشنهاد معدنی‌ها
دبیر انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه ارز مورد نیاز برای ترخیص قطعات خودرو از گمرک حدود 400 میلیون دلار برآورد می شود، گفت: ایمیدرو به قطعه سازان پیشنهاد کرده که صادرات مواد معدنی انجام دهند اما ما با این موضوع مخالف هستیم.
نامه‌نگاری قطعه‌سازان با خودروسازان/تعطیلات تابستانی ناهماهنگ، سازندگان قطعات را سردرگم می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
نامه‌نگاری قطعه‌سازان با خودروسازان/تعطیلات تابستانی ناهماهنگ، سازندگان قطعات را سردرگم می‌کند
انجمن قطعه‌سازان در نامه‌ای به خودروسازان، هماهنگی ایران خودرو و سایپا را درمورد زمان تعطیلات تابستانی خواستار شد و اعلام کرد که اعمال تاریخ‌های متفاوت برای تعطیلات تابستانی توسط خودروسازان موجب بی نظمی در تولید قطعه می‌شود.
آشتی «نیما» با صنعت خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
آشتی «نیما» با صنعت خودرو
در حالی‌که تخصیص ارز نیمایی به قطعه‌سازان از اسفند سال گذشته متوقف شده بود، حالا خبر می‌رسد بانک مرکزی با اختصاص دوباره این ارز به فعالان صنعت قطعه موافقت کرده است. آن‌طور که یکی از اعضای انجمن قطعه‌سازان ایران در گفت‌و‌گو با «ایسنا» عنوان کرده، قرار است از امروز تخصیص ارز نیمایی به صنعت قطعه از سر گرفته شود. به گفته محمد شهپری، کنترل ارز تخصیصی به قطعه‌سازان از این پس برعهده خود بانک مرکزی است و قطعه‌سازان براساس نرخ «نیما» ارز مورد نیاز خود را از این بانک تامین خواهند کرد. این در شرایطی است که با قطع ارز نیمایی قطعه‌سازان از اسفند سال گذشته، آنها مجبور بودند از «ارز اشخاص» یا «ارز صادراتی» برای ثبت سفارش استفاده کنند و این موضوع به هر حال خالی از دردسر نبود.
قطعه‌سازان از فردا ارز نیمایی می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / ارز حاصل از صادرات / ارز نیمایی / خودروسازان / قطعه‌سازان
قطعه‌سازان از فردا ارز نیمایی می‌گیرند
عضو فعال در حوزه ارزی هیات‌مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، از تخصیص مجدد ارز نیمایی به قطعه‌سازان از فردا (یکشنبه) با کنترل بانک مرکزی خبر داد. نوشته قطعه‌سازان از فردا ارز نیمایی می‌گیرند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
لزوم اتخاذ سیاست راهبردی برای توسعه ساخت داخل صنایع دریایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
لزوم اتخاذ سیاست راهبردی برای توسعه ساخت داخل صنایع دریایی
معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت بر لزوم اتخاذ سیاست‌های راهبردی برای توسعه داخلی‌سازی در این صنایع و همچنین شناسایی گلوگاه های وارداتی صنایع دریایی و پیگیری تشکیل کنسرسیوم مشترک از تأمین کنندگان و قطعه‌سازان تاکید کرد.
تامین زنجیره تولید خودرو در دوران شیوع کرونا و تحریم
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / کرونا / نرخ ارز / تحریم / صنعت قطعه سازی / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
تامین زنجیره تولید خودرو در دوران شیوع کرونا و تحریم
تهران- ایرنا- آمارهای خودروسازان حاکی از رشد تولید در سه ماهه امسال است، این آمارها پیش از هر چیز نشان‌دهنده خودکفایی و موفقیت قطعه‌سازان داخلی در تامین زنجیره صنعت خودروسازی در دوران شیوع کرونا و تحریم است.
خودروساز باید با آهنگ تورم پیش برود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / استانی-اقتصادی / افزایش قیمت خودرو / تورم
خودروساز باید با آهنگ تورم پیش برود
یک کارشناس بازار خودرو گفت: زمانی که وارد سال ۹۹ شدیم، ۳۰ درصد حقوق و دستمزد کارگر و خدمات دولتی نیز حدودا به همین میزان افزایش یافت و قطعه‌سازان نیز لوازم یدکی را گران عرضه می‌کردند، بنابراین شاهد این تورم بودیم. طبیعی است که خودروساز نیز باید با همین آهنگ پیش برود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
برنامه‌داخلی‌سازی قطعات برای امسال
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال توسعه داخلی‌سازی به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو در قالب انعقاد قرارداد داخلی‌سازی با برگزاری میزهای ساخت داخل بین قطعه‌سازان و خودروسازان پیش‌بینی شده است. مهدی صادقی‌نیارکی افزود: پارسال در قالب برگزاری سه میز ساخت داخل ۲۷۷ میلیون یورو قرارداد بین خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی امضا شد. وی ادامه داد: در این میان، معاونت امور صنایع وزارتخانه مسوولیت به‌هم رسانی نیازمندی‌ها و توانمندی‌های مجموعه‌ها را به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) واگذار کرده است. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در راستای افزایش داخلی‌سازی‌ها و بی‌نیاز شدن از قطعات وارداتی حدود دو هفته پیش نخستین میز ساخت داخل در سال‌جاری با کاهش ارزبری ۶۶ میلیون …
آمادگی برای خرید تضمینی محصولات قطعه‌سازان استان کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / گروه صنعتی ایران خودرو / صنعت خودروسازی / قطعات خودرو
آمادگی برای خرید تضمینی محصولات قطعه‌سازان استان کرمانشاه
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با پیش خرید محصول شرکت‌های قطعه ساز زمینه اشتغال برای ۲۰۰ نفر با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان فراهم خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / ایران / بورس کالا / خودرو / قطعه سازان / مترو
یک هفته با بورس کالا
در هفته گذشته رویدادها و اظهارنظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که «عرضه موفق ریل ملی برای نخستین بار»، «استقبال قطعه‌سازان از عرضه خودرو در بورس»،
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / اصلاح قیمت خودرو / صنعت قطعه سازی
قیمت خودرو اصلاح نشود، قطعه‌سازان و خودروسازان با هم غرق می‌شوند
بابک کریمخان در نشست امروز (26 تیر) قطعه‌سازان کرمانشاه با مدیرعامل ایران خودرو که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به مشکلات مالی متعددی که امروز قطعه‌سازان با آن مواجهند، اظهار کرد: با این نوسانات نرخ ارز قراردادهای 120 روزه‌ای که خودروسازها با قطعه‌سازان می‌بندند عادلانه نیست و با وجود همین قراردادها نیز گاهی پول قطعه‌سازان تا چندین ماه پرداخت نمی‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / بدهی ایران خودرو / پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان
بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی ایران‌خودرو به قطعه‌سازان‌
به گزارش تسنیم، فرشاد مقیمی در نشست با قطعه‌سازان استان که پیش از ظهر امروز در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: نوک پیکان تحریم‌ها به سمت صنعتی خودروی کشور است و هدف نابودی این صنعت است اما اکنون با وجود قطعه سازان و شبکه تأمین، خودرو به وضعیت بهتر از گذشته رسیده است.
مشوق‌هایی که قطعه‌سازان برای تحقق «جهش تولید» نیاز دارند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / جهش تولید / صنعت قطعه سازی / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
مشوق‌هایی که قطعه‌سازان برای تحقق «جهش تولید» نیاز دارند
تهران- ایرنا- با توجه به اعمال تحریم‌های سنگین علیه کشور و به ویژه بر صنعت خودرو توسط آمریکایی‌، قطعه‌سازان یکی از بخش‌های خصوصی تحریم‌شده مستقیم در کشور هستند، از این روز حمایت داخلی و ملی از این صنعت از سوی دولت و مسوولان برای مقابله با تحریم‌ها و تبدیل تهدید به فرصت، ضروری است.
تشکیل کمیته مشترک انجمن‌های قطعه‌سازان در شش محور
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / قطعه‌سازی / صنعت قطعه‌سازی / انجمن همگن قطعه‌سازی / انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو
تشکیل کمیته مشترک انجمن‌های قطعه‌سازان در شش محور
طی نشست مشترک دو انجمن قطعه‌سای کشور، قرار شد تا کمیته‌های مشترک در شش محور تشکیل شود؛ این هم‌افزایی توان انجمن‌های قطعه‌سازی با هدف مقابله با چالش‌ها و مشکلات صنعت قطعه سازی کشور خواهد بود.
قیمت خودرو باید در بورس مشخص شود/ رسوب بیش از ۹۰ هزار خودرو به علت کمبود قطعه در پارکینگ
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / اشتغال / خودرو / خودروسازان / قطعه سازان / نقدینگی
قیمت خودرو باید در بورس مشخص شود/ رسوب بیش از ۹۰ هزار خودرو به علت کمبود قطعه در پارکینگ
ایلنا: دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان از رسوب بیش از ۹۰ هزار دستگاه خودرو به علت کمبود قطعه در کف پارکینگ خودروسازان خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •