پنجشنبه, ۱۲ تیر, ۱۳۹۹ / 2 July, 2020
قیمت طلای جهانی
کاهش ذخیره‌سازی‌ها، نفت را گران کرد
۱۸ دقیقه قبل / قیمت نفت / اوپک / نفت خام / نفت
کاهش ذخیره‌سازی‌ها، نفت را گران کرد
تهران- ایرنا- انتشار اخباری در خصوص کاهش ذخیره‌سازی نفت، قیمت طلای سیاه را در بازارهای جهانی بالا برد.
قیمت طلا تا پایان تیر ماه ارزان می‌شود؟ / حباب سکه به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است
۲ روز قبل / بازار طلا / پیش بینی قیمت طلا / سکه / طلا / قیمت سکه / قیمت طلا
قیمت طلا تا پایان تیر ماه ارزان می‌شود؟ / حباب سکه به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است
دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با توجه به افزایش تقاضا برای خرید طلا، افزایش قیمت انس جهانی و تاثیر آن در تمام بازارهای دنیا پیش‌بینی می‌شود، احتمالا قیمت طلا تا پایان تیر همچنان دچار نوسان‌هایی باشد. نوشته قیمت طلا تا پایان تیر ماه ارزان می‌شود؟ / حباب سکه به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
گزارش|سود کلان ترکیه از کاهش جهانی قیمت نفت
۳ روز قبل / ترکیه
گزارش|سود کلان ترکیه از کاهش جهانی قیمت نفت
بخش عظیمی از درآمدها و بودجه سالانه ترکیه صرف واردات منابع انرژی و به ویژه نفت می‌شود و کاهش جهانی قیمت طلای سیاه٬ به شدت نفع اقتصاد ترکیه است.
پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان تیر ماه / آیا مردم طلاهای خانگی را می‌فروشند؟
۳ روز قبل / بازار طلا / پیش بینی قیمت طلا / سکه / طلا / قیمت سکه / قیمت طلا
پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان تیر ماه / آیا مردم طلاهای خانگی را می‌فروشند؟
رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با توجه به افزایش قیمت دلار و انس جهانی طلا، احتمالا قیمت طلا در بازار داخل نیز تا پایان تیر ماه روند افزایشی داشته باشند. نوشته پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان تیر ماه / آیا مردم طلاهای خانگی را می‌فروشند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۴ روز قبل
قیمت سکه طرح جدید به ۸.۵ میلیون تومان رسید
توسعه ایرانی- قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز شنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۹ به ۸ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان رسید. در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز شنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۹ قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۸ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۸ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان، نیم سکه ۴ میلیون و ۳۸۰ هزارتومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۴۲۰ هزارتومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۲۷۰ هزارتومان است. همچنین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۷۷۲ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸۳۴ هزار و ۷۵۳ تومان است.
۴ روز قبل
جزئیات قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۴/۷
قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی در روز جمعه، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به هشت میلیون و ۵۲۰ هزار تومان رسید. نوشته جزئیات قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۴/۷ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۴ روز قبل
پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان هفته / تزریق پول توسط طلافروشان به بورس چقدر واقعیت دارد؟
دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: طبق پیش‌بینی‌های بانک جهانی قیمت انس جهانی طلا تا پایان سال ۲۰۲۰ به دو هزار دلار خواهد رسید. چنانچه این رویه ادامه پیدا کند نوسان قیمت طلا هم ممکن است بیشتر شود. نوشته پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان هفته / تزریق پول توسط طلافروشان به بورس چقدر واقعیت دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تحلیل بازار داخلی طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت
۵ روز قبل / بازار طلا و سکه
تحلیل بازار داخلی طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت
به گفته یکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، در طول یک هفته اخیر علاوه براینکه همچون روال سابق، قیمت سکه و طلای داخلی متاثر از افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت اونس جهانی روندی صعودی داشته است، بازگشایی مجدد معاملات بورسی سکه نیز بر قیمتها تاثیرگذار بوده است.
سنگین ترین ریزش دلار در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / ریزش دلار / قیمت دلار / بازار خرید ارز / ارز / خرید دلار / نرخ دلار
سنگین ترین ریزش دلار در سال ۹۹
کاهش قیمت دلار، سکه را نیز در جهت کاهشی حرکت داد. روز چهاشنبه سکه تمام بهار آزادی ۳۲۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. این افت در شرایطی صورت گرفت که طلای جهانی میل به سوی رکوردهای افزایشی تازه‌ای کرده بود. با این حال، به‌نظر می‌رسد آنچه برای معامله‌گران بازار سکه از اهمیت بیشتری برخوردار بود، کاهش قیمت دلار بود.
پشت پرده کاهش قیمت دلار در بازار امروز/ موافقت ستاد تنظیم بازار با گران تر شدن شیر و محصولات لبنی/ روحانی: بورس را محکم نگه می‌داریم/ میانگین قیمت مسکن در تهران به چند میلیون تومان رسید؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
پشت پرده کاهش قیمت دلار در بازار امروز/ موافقت ستاد تنظیم بازار با گران تر شدن شیر و محصولات لبنی/ روحانی: بورس را محکم نگه می‌داریم/ میانگین قیمت مسکن در تهران به چند میلیون تومان رسید؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل قله یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی را فتح کرد، روحانی: بورس را محکم نگه می‌داریم، پایان عرضه اولیه «وپویا» و رکوردی که شکسته نشد، بورس‌های آسیایی در بالاترین سطح ۴ ماه گذشته، افت نسبی قیمت سکه در بازار تهران، طلای جهانی دوباره رکورد زد و افزایش ذخایر نفت خام آمریکا را در بر دارد.
قیمت سکه چقدر کشش رشد دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / قیمت سکه
قیمت سکه چقدر کشش رشد دارد؟
همچنان برآوردها نشان می‌دهد که سکه در مقایسه با دلار و طلای جهانی و همچنین با احتساب مالیات ارزش‌افزوده در زیر ارزش «ذاتی» خود معامله می‌شود و از این منظر همچنان جای رکوردشکنی دارد. گرچه نگرانی از بازگشت قیمت پس از رشدهای متوالی هم وجود دارد.
روند بی‌سابقه قیمت سکه و طلا در ۵۰ سال اخیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / افزایش قیمت سکه / افزایش قیمت سکه و طلا / افزایش قیمت طلا / بازار سکه و طلا
روند بی‌سابقه قیمت سکه و طلا در ۵۰ سال اخیر
به گزارش ایسنا، مسعود یزدانی در ابتدای صحبت‌های خود به بیان کلیاتی در رابطه با وضعیت بازار سکه و طلای داخلی پرداخت و گفت: اگر بخواهیم به بازار سکه و طلا از منظر التهاب آن بپردازیم، باید گفت که این التهاب تنها به دو پارامتر که یکی داخلی و دیگری خارجی است بستگی دارد. پارامتری همچون افزایش نرخ انس جهانی از ۱۲۰۰ دلار به ۱۷۵۰ دلار از بُعد خارجی و نرخ ارز و نوسانات آن از بُعد داخلی تاثیر مستقیم بر قیمت سکه و طلا در بازار داخلی دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
سکه رکورد تازه شکست
توسعه ایرانی- دیروز در بازار آزاد قیمت طلای 18 عیار هر گرم 821 هزار تومان، قیمت دلار 19 هزار و 700 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 8 میلیون و 350 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 8 میلیون و 70 هزار تومان اعلام شد. همچنین در بازار سبزه میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 250 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 370 هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد. قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 821 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 95 هزار تومان و هر مثقال طلا 3 میلیون و 558 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1747 دلار معامله می‌شود. افزایش قیمت ارز در هفته‌های …
قیمت طلای جهانی گران‌تر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / قیمت طلا / قیمت طلای جهانی
قیمت طلای جهانی گران‌تر شد
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تقاضا برای خرید دارایی امن در پی افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و تشدید نگرانیها نسبت به روند احیای اقتصاد جهانی به بالاترین حد خود در بیش از یک ماه گذشته صعود کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
ثبت رکوردهای جدید طلا و سکه در بازار آزاد
توسعه ایرانی- دیروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم ۷۸۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۷میلیون و ۹۱۵ هزار تومان رسید. قیمت سکه طرح قدیم 7 میلیون و 650 هزار تومان اعلام شد. همچنین در بازار سبزه میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 3 میلیون و 900 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 150 هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و 120 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد. قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 782 هزار و 600 تومان، هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 401 هزار تومان و هر مثقال طلا 3 میلیون و 390 هزار تومان ارزش‌گذاری شد. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1744 دلار معامله می‌شود.
رالی بازارها در فصل بهار
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
رالی بازارها در فصل بهار
برنده بلامنازع بازارها در بهار 99، بازار سهام بود. شاخص کل بورس در سه ماه ابتدایی سال نزدیک به 148 درصد رشد کرد. پس از بازار سهام، رتبه دوم بازدهی در این بازه زمانی به بازار طلای 18 عیار تعلق گرفت که 31 درصد افزایش یافت و هر گرم آن از 597 هزار تومان انتهای سال 98 به قیمت 780 هزار تومانی جهش کرد. رشد گرم طلا از آن جهت بیشتر به چشم می‌آید که در بهار 99، دلار با وجود رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی خود، تنها کمی بیش از 18 درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند. به‌نظر می‌رسد ‌مهم‌ترین عاملی که زمینه‌ساز پیشروی طلای 18 عیار در مقایسه با بازار ارز شد، ادامه رشد بهای طلای جهانی بود. قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در بهار 99 حدود 17 درصد رشد کرد. سکه امامی نیز در آخرین بهار قرن حاضر، حدود 30 درصد افزایش …
پیش‌بینی قیمت طلا در هفته جاری
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / قیمت طلا / قیمت طلای جهانی
پیش‌بینی قیمت طلا در هفته جاری
در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
قیمت سکه امروز سه شنبه ۲۷ خردادماه ۹۹/ طلای جهانی صعود کرد
در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۷ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان بود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
طلای سرخ به بهای‌مس!
زعفران یا طلای سرخ همواره زینت‌بخش اقلیم خشک و نیمه‌خشک کشورمان بوده است. محصولی که با نیاز اندک خود به آب و برآمدن در اراضی کم بازده، نشانی از هوشمندی تاریخی کشاورزان کشورمان را با خود داشته است. کیمیاگرانی که از رخسار زرد و مسین کویر، سرخی طلا برگرفته و بر طراوت زندگی افزودند. سطح کشت زعفران در کشورمان حدود 110 هزار هکتا ر و با عملکرد چهار و نیم کیلو در هکتار 95 درصد از تولید جهانی آن را به خود اختصاص می‌دهد. صادرات فله‌ای زعفران در سال 1398 حدود 350 تن و درآمد ارزی آن حدود 400 میلیون دلار برآورد شده است. در شرایطی که زعفران را به مبلغ هر کیلوگرم هزار دلار صادر کرده‌اند که قیمت همین کالا پس از فرآوری‌های تجاری در بازار‌های بین‌المللی بین 3 تا 4 هزار …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / سکه و طلا / طلا و ارز
بازگشت آرامش به بازار سکه، طلا و ارز
به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به هفت میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۳۵ هزار و ۲۵۷ تومان قیمت دارد.امروز سکه طرح قدیم با قیمتی معادل هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و ۳۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۹۰ هزار تومان است.همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۷۳۱ دلار رسیده است.
جدال عرضه و تقاضا در بازار طلای سیاه
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / قیمت نفت / اوپک / ایالات متحده آمریکا / بانک جهانی / نفت
جدال عرضه و تقاضا در بازار طلای سیاه
تهران- ایرنا- قیمت نفت در هفته گذشته تحت تاثیر احتمال کاهش تقاضا در بازارهای جهانی و افزایش دوباره حجم ذخیره‌سازی نفت با کاهش همراه شد تا همچنان تثبیت قیمت‌ها در بالای ۴۰ دلار دور از انتظار باشد.
طلای ۱۸ عیار، نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز جمعه 23 خرداد 99
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / نرخ دلار / قیمت سکه / قیمت دلار / بازار ارز / قیمت هر گرم طلای 18 عیار / قیمت روز دلار / قیمت روز سکه
طلای ۱۸ عیار، نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز جمعه 23 خرداد 99
در آخرین تحولات بازار طلا و سکه، هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۷۴۳ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۷۳۶ دلار قیمت خورد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
افزایش اندک قیمت سکه
توسعه ایرانی - قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، دیروز در معاملات بازار آزاد تهران به ۷ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون تومان و سکه یک گرمی ۱ میلیون و ۶۰ هزار تومان اعلام شد. هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۶۸۵ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۱۳ هزار و ۳۲۶ تومان بود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
سکه عقب‌ نشینی کرد
توسعه ایرانی - قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، دیروز ۱۷ خرداد ۹۹ به ۷ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۶۸۵ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۰۹ هزار و ۸۶۳ تومان است.
روند قیمت سکه در دوگانگی افزایش یا کاهش
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-اقتصادی / طلا / بورس / ارز / کروناویروس
روند قیمت سکه در دوگانگی افزایش یا کاهش
رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با بیان اینکه چشم‌انداز صعودی طلای جهانی می‌تواند حامی سکه طی هفته جاری باشد، گفت: بهای سکه در صورتی که دلار در مسیر کاهشی قرار گیرد،‌ به احتمال زیاد حتی با وجود افزایش طلای جهانی، کاهشی می شود، هر چند که از سرعت کاهش آن کاسته خواهد شد.
قیمت جهانی طلا؛ شورش‌ها طلا را گران کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / قیمت طلای جهانی / قیمت طلا / طلا در بازار جهانی / قیمت اونس طلا
قیمت جهانی طلا؛ شورش‌ها طلا را گران کرد
قیمت طلا روز دوشنبه با شورش مردم در شهر‌های بزرگ آمریکا که به نگرانی‌ها پیرامون روابط تجاری آمریکا و چین افزود و تقاضا برای خرید دارایی‌های امن را تقویت کرد، افزایش یافت.
جدول/ افت قیمت دلار همزمان با رشد قیمت سکه
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
جدول/ افت قیمت دلار همزمان با رشد قیمت سکه
امروز در بازار تهران سکه به دلیل رشد بیش از ۱۱ دلاری بهای طلای جهانی با ۱۰۲ هزار تومان افزایش ۷ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان معامله شد اما دلار با کاهش ۵۰ تومانی ۱۷ هزار و ۱۵۰ تومان به فروش رسید.
قیمت سکه و طلا پایین آمد
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / قیمت طلا / قیمت سکه
قیمت سکه و طلا پایین آمد
طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، امروز نیز بازار سکه و طلای داخلی تحت تاثیر کاهش قیمت طلای جهانی و کاهش نرخ ارز در داخل روند نزولی در پیش گرفته است؛ به گونه‌ای که نسبت به روز گذشته، سکه طرح جدید کاهش ۲۵۰ هزار تومانی و هر گرم طلا کاهش نزدیک به ۳۱ هزار تومانی داشته است.
مدیرعامل سایپا: خیال منتقدان را از تولید پراید راحت کردیم؛ سوژه دیگری پیدا کنند/ هدف‌گذاری تورم ۲۲ درصدی از ساختمان شیشه‌ای میرداماد/ توصیه دوباره: سهام عدالت را نفروشید
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
مدیرعامل سایپا: خیال منتقدان را از تولید پراید راحت کردیم؛ سوژه دیگری پیدا کنند/ هدف‌گذاری تورم ۲۲ درصدی از ساختمان شیشه‌ای میرداماد/ توصیه دوباره: سهام عدالت را نفروشید
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تحول تست ایمنی خودرو در اروپا، بورس قرمز پس از تعطیلی دو روزه، دلار صرافی‌های بانکی تکان نخورد، قیمت انواع سکه در بازار تهران، تنش‌های آمریکا و چین، روند نزولی قیمت طلا را متوقف کرد، سنگاپور برای سومین بار پیش‌بینی رشد اقتصادی خود را کاهش داد و قیمت طلای سیاه در بازار جهانی انرژی را در بر دارد.
افزایش دوباره تنش‌ها بین چین و آمریکا/ قیمت جهانی طلا تقویت شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / قیمت طلا / قیمت طلای جهانی
افزایش دوباره تنش‌ها بین چین و آمریکا/ قیمت جهانی طلا تقویت شد
افزایش تنش‌ها بین چین و آمریکا این نگرانی را به وجود آورده که حرکت به سمت بازگشت اقتصاد دنیا از رکود ناشی از پاندمی کرونا، کند خواهد بود که همین امر، باعث تقویت قیمت طلا شد.
اجباری شدن درج نرخ خرید و فروش ارز برای صرافی ها/ انتقاد یک نماینده مجلس: وام یک میلیون تومانی معادل ۶۰ دلار است/ چرا انتظارات تورمی در جامعه بالا رفته است؟ / واکنش سخنگوی دولت به دلار ۳۰ هزار تومانی
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اجباری شدن درج نرخ خرید و فروش ارز برای صرافی ها/ انتقاد یک نماینده مجلس: وام یک میلیون تومانی معادل ۶۰ دلار است/ چرا انتظارات تورمی در جامعه بالا رفته است؟ / واکنش سخنگوی دولت به دلار ۳۰ هزار تومانی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران سبزپوش شد، واکنش سهام آسیا اقیانوسیه به یک خبر از جتس کرونا، ادامه افزایش قیمت دلار در کانال ۱۷ هزار تومانی، عبور سکه از میانه کانال ۷ میلیونی، طلا در بازار جهانی گران شد، تداوم تقویت قیمت‌ها در بازار طلای سیاه و ممنوعیت تحویل خودرو به خریداران بدون الصاق پلاک را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
تاخت و تاز سکه ادامه دارد
توسعه ایرانی -  قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۹ در بازار آزاد به ۷ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم دیروز ۷ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان اعلام شد. هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۷۴۳ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۱۵ هزار و ۶۳۵ تومان است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
طبق اعلام نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه کوتاه آمد
طبق اعلام نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، علی‌رغم اینکه در یک هفته اخیر، بازار سکه و طلا داخلی تحولات بسیاری را شاهد بود اما در روزهای پایانی هفته برخلاف رشد انس جهانی، با کاهش نرخ ارز در داخل، سکه نیز نسبت به اوج قیمتی خود، کاهشی هفته را به پایان رساند.محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با هفته پرتغییر برای بازار سکه و طلا داخلی، اظهار کرد: در یک هفته اخیر قیمت‌ها افزایشی پیش رفت، اما نکته قابل توجه اینجاست تا روز چهارشنبه قیمت انس جهانی تغییر چندانی نداشت و در محدود ۱۷۰۰ دلار بود اما طی دو روز گذشته قیمت جهانی طلا تا ۱۷۳۳ افزایش یافته و تقریبا افزایش ۳۰ دلاری را تجربه کرده است.نایب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و سازندگان طلا و جواهر طلا تهران ادامه داد: اما از روز گذشته به دنبال …
تب کرونا گریبان سکه را گرفت
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ارز / افزایش قیمت / بیکاری / رشد / ویروس
تب کرونا گریبان سکه را گرفت
طی یک ماه اخیر با شیوع ویروس کرونا شاهد رشد حدود ۶ درصدی قیمت سکه تمام بهارآزادی و افزایش قیمت اونس جهانی و طلای داخلی بودیم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
طلا بی‌سر و صدا خط‌شکنی کرد
قیمت طلا آهسته و بی‌سر و صدا در حال رشد است، دیروز قیمت هر گرم طلای 18عیار از مرز 660هزار تومان عبور کرد و قیمت هر سکه طرح جدید به مرز 7میلیون تومان رسید. به‌نظر می‌رسد رشد جهانی قیمت طلا و آزاد شدن بخشی از نقدینگی علت رشد قیمت طلا بوده؛ با این حال نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر معتقد است: افرادی که نمی‌توانند وارد بورس شوند، سرمایه‌های خردشان را وارد بازار طلا و سکه کرده‌اند. به گزارش همشهری، رکود اقتصاد جهانی تحت‌تأثیر شیوع کرونا، طلا را پر ارزش‌تر کرده؛ برخی پیش‌بینی‌ها حاکی از احتمال رشد قیمت …
کشتی آرای: حباب سکه ۳۵۰ هزار تومان شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
کشتی آرای: حباب سکه ۳۵۰ هزار تومان شد
کشتی‌آرای از افزایش تقاضا برای خرید طلای خام و سکه توسط مردم خبر داد و گفت: اتفاق مهمی که در بازار رخ داده این است که قیمت دلار و طلای جهانی ثابت بوده، ولی قیمت سکه درحال افزایش است.
سرمایه‌های خرد وارد بازار طلا شد | افزایش تقاضا برای خرید سکه؛ حباب سکه ۳۵۰ هزار تومان شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
سرمایه‌های خرد وارد بازار طلا شد | افزایش تقاضا برای خرید سکه؛ حباب سکه ۳۵۰ هزار تومان شد
کشتی‌آرای از افزایش تقاضا برای خرید طلای خام و سکه توسط مردم خبر داد و گفت: اتفاق مهمی که در بازار رخ داده این است که قیمت دلار و طلای جهانی ثابت بوده ولی قیمت سکه درحال افزایش است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / ارز / افزایش قیمت / دلار / رشد / ویروس
افزایش قیمت طلا و سکه به دنبال رشد اونس جهانی طلا به 1720 دلار
به دنبال افزایش قیمت اونس جهانی طلا به 1720 دلار در 19 اردیبهشت 99 ، همچنین افزایش قیمت دلار در بازار ازاد و معاملات نقدی به 16370 تومان، قیمت طلا و سکه افزایش یافت و هر گرم طلای 18 عیار 656 هزار،
طول درمان نفت در پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
طول درمان نفت در پساکرونا
مشخص نیست زمانی که پاندمی کووید-19 از این جهان رخت برببندد، چه نُرم جدیدی در انتظار تقاضای نفت خواهد بود. البته اغلب صاحب‌نظران بر این موضوع اتفاق‌نظر دارند که پس از کووید-19 تقاضای نفت در سطوحی پایین‌تر از سال 2019 قرار خواهد گرفت، اتفاقی که می‌تواند برای سال‌ها ادامه یابد. به‌علاوه به‌دنبال کاهش تقاضا، بازار طلای سیاه شاهد ایجاد ظرفیت‌های مازاد در سراسر زنجیره عرضه جهانی خواهد بود، تحولاتی که فشارهای کاهشی شدیدی بر قیمت این محصول وارد خواهد کرد.
بازگشت دلار به جاده کاهشی
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
بازگشت دلار به جاده کاهشی
دلار که دو هفته پیش روند صعودی را تجربه کرده بود، هفته گذشته، راه کاهشی در پیش گرفت. سکه تمام بهار آزادی نیز مشابه با دلار از جاده صعودی به مسیر کاهشی برگشت. هر دو دارایی گرانبها پایان یک هفته کاهشی را نیز با افت قیمت به پایان بردند. روز پنج شنبه، سکه تمام بهار آزادی 15 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 6 میلیون و 470 هزار تومان رسید. با ثبت این قیمت، میزان بازدهی فلز گرانبهای داخلی در هفته‌ای که گذشت به منفی 4 دهم درصد رسید. سکه دو هفته پیش افزایش 4/ 1 درصدی را تجربه کرده بود. به گفته فعالان، یکی از عوامل اثرگذار در افت بهای سکه، نزول بهای طلای جهانی بود که نه تنها توان افزایش خاصی را از خود نشان نداد، بلکه در مقطعی حتی به زیر کانال هزار و 700 دلاری نیز رفت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
بهبود تقاضا در بازار قیمت طلای سیاه را دو دلار افزایش داد
امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت خام با نمایان شدن علائم بهبود تقاضا در بازار و همچنین کاهش عرضه از سوی تولید کنندگان بیش از دو دلار افزایش یافت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
سرنوشت مبهم طلای سیاه
کیمیا نجفیبا شیوع ویروس کرونا در کشورهای سراسر دنیا و کاهش بی‌سابقه تقاضا در بازارهای جهانی، قیمت نفت آمریکا به شکل بی‌سابقه‌ای کاهش یافت. گفته می‌شود تصمیم برای افزایش عرضه نفت و شیوع ویروس کرونا در جهان سبب کاهش بیش از حد قیمت این کالا در بازارهای جهانی شد که آینده بازار نفت را در ابهام فرو برده است.در اتفاقی باورنکردنی و تاریخی، در هفته‌های گذشته قیمت نفت با افت شدید ۱۰۴ درصدی در یک جلسه معاملاتی همراه شد و بهای هر بشکه نفت وست تگزاس آمریکا را به زیر صفر رساند. آن‌طور که گفته می‌شود این قیمت نشان‌دهنده عرضه بیش از حد و بی‌سابقه انرژی در بازارهای جهان به‌خاطر محدودیت سفر و فعالیت‌های اقتصادی بر اثر شیوع ویروس کرونا و همچنین کمبود ذخایر برای انبار نفت خام است. قیمت هر بشکه از نفت به عواملی مثل …
قیمت طلا و سکه در روز ۹ اردیبهشت ۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
قیمت طلا و سکه در روز ۹ اردیبهشت ۹۹
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۶۳۵ هزار و ۹۱۰ تومان و ارزش هر اونس طلای جهانی نیز ۱۷۰۷.۱۶ دلار است. بنا بر اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان ( کاهش ۱۰ هزار تومانی نسبت به دیروز) ربع سکه به قیمت ۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان (۲۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز) و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت ۹۷۰ هزار تومان (بدون تغییر نسبت به دیروز) به فروش می‌رسد.
صف‌آرایی نفتکش‌ها در برابر رشد قیمت طلای سیاه
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / قیمت نفت / سازمان کشورهای صادرکننده نفت / روسیه / اوپک پلاس / بازار نفت / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه / بانک جهانی / نفت
صف‌آرایی نفتکش‌ها در برابر رشد قیمت طلای سیاه
تهران – ایرنا - آغاز معاملات هفتگی نفت خام بیش از هر چیز تحت تاثیر چشم‌انداز بانک جهانی از قیمت نفت و همچنین افزایش بیشتر ذخیره‌سازی نفت‌خام بر روی آب توسط نفتکش‌ها قرار داشت و این عوامل باعث شد تا قیمت نفت آمریکا، ‌نسبت به پایان معاملات روز جمعه با کاهشی ۹.۵ درصدی همراه شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / قیمت سکه و ارز / قیمت طلا
قیمت سکه ۷۰ هزار تومان کاهش یافت
به گزارش ایسنا، امروز (یکشنبه) و در زمان تهیه این گزارش (ساعت ۱۸:۵۰) ارزش هر اونس طلای جهانی بدون تغییر نسبت به دیروز ۱۷۳۰ دلار و ۵۰ سنت است. این در حالی است که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار داخلی با کاهش ۴۰۰۰ تومانی کمتر از  ۶۴۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.
آتش خاموش نفت ارزان
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
آتش خاموش نفت ارزان
دوشنبه هفته پیش، روز سیاه بازار نفت نامیده شد؛ چراکه در یک اتفاق بی‎سابقه قیمت طلای سیاه در سررسید ماه مه تا بیش از منفی 40 دلار سقوط کرد. در روزهای بعد از آن با تغییر نزدیک‌ترین سررسید قراردادها از ماه مه به ژوئن، قیمت‌ها از محدوده منفی خارج شد، اما با این حال همچنان فشار زیادی بر معاملات نفت در بازارهای جهانی وجود دارد و احتمال می‎رود در هفته‌های پیش رو بار دیگر قیمت نفت در بسیاری از نقاط جهان به محدوده منفی برسد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / آخرین قیمت ارز
تازه‌ترین قیمتها از بازار طلا و سکه و ارز
به گزارش ایسنا، امروز پنجشنبه قیمت هر اونس طلای جهانی با افزایش بیش از ۱۰۰ دلاری از ۱۷۲۷ دلار گذشت. همین موضوع سبب شد که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۷۰۰ تومانی به ۶۴۲ هزار و ۴۵۵ تومان برسد.
کاهش قابل توجه نرخ طلای جهانی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا
کاهش قابل توجه نرخ طلای جهانی
میزان نوشت: هر گرم طلا در بازار جهانی نسبت به روز گذشته ۵۰ سنت ارزان شد و به قیمت ۵۵ دلار و ۸ سنت رسید.
طلای زرد بر دوش طلای سیاه
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / قیمت نفت / قیمت طلا
طلای زرد بر دوش طلای سیاه
به گفته تحلیلگران، در حال‌حاضر کاهش شدید قیمت نفت برای قیمت طلا حاوی مفهومی صعودی است. طلا اکنون شاخصی مثبت دارد. نرخ پایین نفت، کاهش ارزش اوراق قرضه و همچنین نرخ بهره در سطح جهانی را به همراه دارد. بانک‌های مرکزی برای اصلاح وضعیت اقتصادی خود دست به اعمال محرک‌های مالی زده و سیستم مالی کشور را با هجمه‌ای از پول نقد مواجه کرده‌اند. همین امر برای طلا یعنی رشد قیمت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
جهش 30دلاری قیمت جهانی طلا
[مهر] با وحشت سرمایه‌گذاران از سقوط سنگین قیمت‌های نفت و بازار سهام، قیمت طلا به عنوان سرمایه امن جهش کرد، هرچند تقویت دلار باعث شد تا این افزایش قیمت محدود شود. به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۱.۸۱درصد یا ۳۰.۷۰دلار جهش کرد و به ۱۷۱۸.۵۰ دلار رسید. قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۰.۴۳ درصد یا ۷.۴۰دلار بالا رفت و به ۱۶۹۳.۱۸ دلار رسید. دارایی‌های بزرگ‌ترین صندوق معاملات طلای جهان، اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، ۰.۴درصد رشد کرد و به ۱۰۳۳.۳۹ تن رسید که این نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران به سوی خرید و ذخیره طلا رو آورده‌اند.  
برندگان و بازندگان نفت منفی؛ ایران نسبت به سایر صادرکنندگان آسیب‌پذیری کمتری دارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / امریکا / قیمت نفت / کرونا / اوپک / روسیه / بازار نفت / ویروس کرونا / ایالات متحده آمریکا / ترامپ / اقتصاد کرونا
برندگان و بازندگان نفت منفی؛ ایران نسبت به سایر صادرکنندگان آسیب‌پذیری کمتری دارد
تهران- ایرناپلاس- یک کارشناس اقتصاد انرژی معتقد است ادامه روند فعلی در زمینه مبازره جهانی با ویروس کرونا می‌تواند به تکرار تجربه کاهش قیمت نفت و ورود به دامنه منفی در سایر شاخص‌ها منجر شود. در این میان، سیاست‌های مقابله‌جویانه ترامپ در عرصه اقتصاد جهانی، نقش آمریکا در تشدید آثار اقتصادی کرونا را پررنگ کرده است. با این حال، ایران به‌دلیل تجربه تحریم نفتی، نسبت به سایر صادرکنندگان نفت در برابر کاهش قیمت‌های جهانی طلای سیاه، شوک کمتری را متحمل خواهد شد.
رمزگشایی از قیمت منفی نفت
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / نفت / قیمت نفت / وزارت نفت
رمزگشایی از قیمت منفی نفت
دنیای اقتصاد نوشت: قیمت نفت خام آمریکا دوشنبه شب صفر و حتی تا منفی ۴۰ دلار نیز سقوط کرد. این رویداد که در تاریخ بازار جهانی طلای سیاه بی‌سابقه بود، پرسش‌های زیادی را برانگیخت. مثلا چطور ممکن است قیمت یک کالای ارزشمند منفی شود؟
روزسیاه طلای سیاه در صفحه اول روزنامه های 4شنبه سوم اردیبهشت 99
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / مطبوعات / روزنامه چاپی
روزسیاه طلای سیاه در صفحه اول روزنامه های 4شنبه سوم اردیبهشت 99
کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی و تاثیرآن بر اقتصاد دنیا ، در صفح اول روزنامه های امروز نمود خاص دارد.
سقوط قیمت نفت بر طلای جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / سقوط بی‌سابقه قیمت نفت / طلای جهانی
سقوط قیمت نفت بر طلای جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
به گفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر چند که سقوط قیمت نفت از روز گذشته، بر قیمت جهانی طلا نیز تاثیراتی داشت اما با توجه به اینکه نفت آمریکا ارتباطی با نفت اوپک ندارد، بنابراین تاثیر چندانی بر بازارهای معاملاتی جهان نخواهد داشت.
دوشنبه سیاه در بازار نفت
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
دوشنبه سیاه در بازار نفت
روزهای سیاه طلای سیاه در بازارهای جهانی در حال رکوردشکنی است. دیروز قیمت نفت خام در بازار آتی آمریکا برای سررسید ماه مه بیش از 35 درصد کاهش یافت و به مرز 11 دلار بر بشکه رسید. این بزرگ‌ترین افت قیمت‌ها در یک روز از زمان تاسیس بازار آتی است. نزدیک شدن به زمان انقضای سررسید قراردادها، خریدار را در نهایت وادار به دریافت نفت به شکل فیزیکی خواهد کرد. بنابراین و با توجه به ضعف شدید تقاضای فیزیکی و پر بودن انبارهای ذخیره‌سازی، سقوط آزاد بهای طلای سیاه رقم خورد.
چشم انداز طلای جهانی | چرا طلا به ۱۸۰۰ دلار صعود نخواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
چشم انداز طلای جهانی | چرا طلا به ۱۸۰۰ دلار صعود نخواهد کرد؟
بازارهای مالی هفته گذشته آمار اقتصادی منفی را نادیده گرفت و در عوض به بازگشایی اقتصادها متمرکز شدند که به معنای بهبود ریسک پذیری و فشارهای کاهشی روی قیمت طلا خواهد بود.
آیا طلا گران می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
آیا طلا گران می‌شود؟
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار این روز‌ها کمتر از معادل جهانی آن در بازار ایران در نظر گرفته می‌شود. طوری که در حال حاضر قیمت طلای ۱۸ عیار حدود ۶۰۰ هزار تومان است، اما معادل جهانی آن رقمی حدود ۶۴۰ هزار تومان محاسبه می‌شود. با این وجود خیلی‌ها معتقدند طلا گران نخواهد شد.
قیمت ارز، دلار، یورو، سکه و طلا ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / قیمت طلا / قیمت دلار
قیمت ارز، دلار، یورو، سکه و طلا ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
قیمت طلا و سکه در بازار کاهش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون ۴۰۰ هزار تومان قیمت خورد. در همین حال هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۶۳۳ هزار ۶۸۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۷۲۵ دلار قیمت خورد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
سکه 6 میلیون و 500 هزارتومان شد
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در معاملات دیروز (یکشنبه) با رشد ۸۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به بهای ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شد. به دلیل تعطیلی واحدهای صنف طلا و جواهر، قیمت اعلام شده برای طلا و انواع سکه در این روزها بر اساس محاسبه نرخ دلار و قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی انجام می‌شود. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در ساعت ۱۳ یکشنبه ۶ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین نیم سکه سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان تعیین قیمت شد. هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۶۴۳ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز ۲ میلیون و ۷۸۶ هزار تومان ارزش‌گذاری شد. نرخ اونس طلا به دلیل تعطیلی …
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
خرید و فروش طلا در فضای مجازی قانونی است؟
نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر: خرید و فروش طلا و جواهر در فضای مجازی طبق قانون ممنوع است.به گزارش خبرآنلاین، محمد کشتی‌آرای افزود: خرید و فروش طلا و جواهر در فضای مجازی طبق قانون ممنوع است و هرگونه مسئولیت ضرر و زیان در این خرید و فروش‌ها به عهده خریدار است.وی در ادامه افزود: با توجه به اطلاعیه‌ای که از سوی اتاق اصناف ایران و اتاق اصناف تهران با هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت صادر شده تمامی واحدهای صنفی فروش طلا و جواهر تا ۳۰ فروردین تعطیل است.کشتی‌آرای با اشاره به اعلام روزانه قیمت‌ها گفت: با توجه به این که در بازارهای جهانی قیمت وجود دارد و انس جهانی با نوساناتی روبه‌رو بوده قیمت‌ها به طور روزانه اعلام می‌شود.وی در بخش دیگری از صحبت‌ها با اشاره به مفهوم معاملات پشت خطی افزود: …
توافق اوپک‌پلاس؛ روزنه نوری که بر بن‌بست کرونا تابانده شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / اوپک / سازمان کشورهای صادرکننده نفت / ویروس کرونا / روسیه / اوپک پلاس / کاهش ۱۰ میلیون بشکه‌ای تولید نفت جهان / هراس جهانی از ویروس کرونا
توافق اوپک‌پلاس؛ روزنه نوری که بر بن‌بست کرونا تابانده شد
تهران - ایرنا - رکود اقتصادی در پی شیوع ویروس کرونا و اختلافات دامنه‌دار عربستان و روسیه در مدت اخیر باعث شد تا قیمت جهانی طلای سیاه پایین ترین میزان خود را در سال‌های اخیر تجربه کند؛ اما سرانجام توافق کشورهای صادر کننده نفت برای کاهش ۱۰ میلیون بشکه‌ای در روز و جهش دوباره قیمت جهانی نفت، بارقه‌ای از امید را به اقتصاد کشورهای نفتی بازگردانده است.
برای خرید روز چهارشنبه چقدر پول نیاز است؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
برای خرید روز چهارشنبه چقدر پول نیاز است؟
امروز مطالبی همچون قیمت دلار در بازار امروز، سیمان فروش مازندرانی در صدر تقاضای بورس بازان، نتایج نظرسنجی از ۳۰ اقتصاددان و تاجر نفت، چرا سامانه معاملات بورس دچار اختلال شد؟، قیمت های پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان‌ در تهران، قیمت طلای جهانی بالا رفت، ادامه ریزش بورس‌های جهان؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
خرید و فروش اینترنتی طلا و سکه همچنان ممنوع است
رئیس کمیسیون طلا و جواهر اتاق اصناف گفت: در حال حاضر و براساس شاخص‌های اقتصادی هر سکه طرح قدیم 6 میلیون و 250 هزار تومان، سکه طرح جدید 6 میلیون و 380 هزار تومان است.به گزارش ایلنا، محمد کشتی­آرای درباره وضعیت بازار سکه و طلا در روزهای کرونایی اظهار کرد: طلا و جواهر از جمله مشاغل غیرضروری هستند که در این ایام باید تعطیل باشند و پس از اطلاعیه و ابلاغیه‌ ستاد مبارزه با کرونا، بازار اصلی طلای تهران تعطیل شد. وی با بیان اینکه تمام واحدهای فروش طلا و سکه طبق دستورالعمل ابلاغ شده تا بیست و سوم فروردین‌ماه تعطیل هستند، گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه داد و ستدی در بازار طلا وجود ندارد، تعیین قیمت براساس نرخ انس جهانی و قیمت ارز انجام می‌شود و مبنای قیمت شاخص‌های اقتصادی هستند.کشتی‌آرای با تاکید بر …
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
پیش‌بینی قیمت سکه و طلا در سال ۹۹ / بازدهی سکه در صدر قرار می‌گیرد
راهداری می‌گوید: قیمت سکه و طلای داخل صعودی خواهد بود، اما تصمیم دولت برای کنترل قیمت دلار بسیار مهم است. با توجه به شرایط سیاسی پیرامون قیمت ارز، صعود سکه متناسب با قیمت جهانی و کمی بیشتر قابل انتظار است.
شوک ترامپ و عربستان به بازار نفت / رشد ۳۰ درصدی قیمت طلای سیاه
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
شوک ترامپ و عربستان به بازار نفت / رشد ۳۰ درصدی قیمت طلای سیاه
قیمت جهانی نفت، روز پنج‌شنبه و در پی ابراز امیدواری دونالد ترامپ نسبت به کاهش عرضه جهانی و دعوت عربستان از کشورهای تولید کننده خارج از اوپک برای برگزاری جلسه اضطراری، بار دیگر به بالای ۳۰ دلار صعود کرد.
جهش قیمت نفت پس از گفتگوی ترامپ با پوتین و بن سلمان/ عربستان خواستار نشست فوری اوپک شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۵
جهش قیمت نفت پس از گفتگوی ترامپ با پوتین و بن سلمان/ عربستان خواستار نشست فوری اوپک شد
پس از سقوط کم سابقه قیمت نفت در بازارهای جهانی و رسیدن به کمترین قیمت در 18 سال اخیر، حالا امروز معاملات طلای سیاه با دو سیگنال از جنس خرید و گفتگو، با افزایش قیمت همراه شده است، هرچند همچنان سیگنال منفی شیوع کرونا و رکود اقتصادی موجود، مانع از افزایش چشمگیر قیمت ها می شود.
قیمت طلا بعد از تعطیلات نوروز چه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
قیمت طلا بعد از تعطیلات نوروز چه می‌شود؟
رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: معتقدیم چنانچه قیمت انس جهانی طلا بعد از عید افزایش یابد مدیران بانک مرکزی با ثبات قیمت ارز می‌توانند این بازار را کنترل کنند. در حقیقت چنانچه قیمت دلار کنترل و ویروس کرونا ریشه‌کن شود، قیمت طلا نیز بعد از عید روند ثابتی خواهد داشت.
قیمت نفت همچنان در سراشیبی سقوط / نفت آمریکا ۲۰ دلار شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / قیمت نفت / کاهش قیمت نفت / ویروس کرونا
قیمت نفت همچنان در سراشیبی سقوط / نفت آمریکا ۲۰ دلار شد
در ادامه سیر نزولی قیمت نفت، بهای جهانی طلای سیاه عصر چهارشنبه ۱۴تا ۲۴درصد سقوط کرد و به حداقل میزان خود طی ۱۶ تا ۱۸ سال اخیر رسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •