سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
قیمت CNG
۲۴ هزار خودرو در کشور رایگان گازسوز شدند
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / صنعت CNG / خودرو گاز سوز / پمپ CNG / قیمت CNG / شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
۲۴ هزار خودرو در کشور رایگان گازسوز شدند
تعداد خودروهای گازسوزشده کشور با تبدیل نزدیک به ۲۵ هزار خودرو در طرح تبدیل جدید به بیش از ۳ میلیون و ۹۰۸ هزار دستگاه افزایش یافت و در مرز ۴ میلیون خودرو گازسوز قرار گرفت.
گرای غلط برای توسعه LPG در سبد سوخت/برملا شدن ناگهانی اهمیت CNG!
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / قیمت CNG / LPG / شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران / صادرات گاز / محمد رضایی
گرای غلط برای توسعه LPG در سبد سوخت/برملا شدن ناگهانی اهمیت CNG!
وزارت نفت ترجیح می دهد حدود ۹ میلیون تن LPG در خط لوله بسوزد، اما سهمی در سبد سوختی کشور به آن اختصاص ندهد. به نظر می رسد این مجموعه در سال پایانی خود ناگهان به اهمیت CNG پی برده است.
یک میلیون خودرو LPG سوز، پاسوز تصمیم غلط وزارت نفت/ ۴ دلیل برای ارحجیت استفاده داخلی
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / LPG / گاز مایع / قیمت CNG / مصرف بنزین / صادرات بنزین
یک میلیون خودرو LPG سوز، پاسوز تصمیم غلط وزارت نفت/ ۴ دلیل برای ارحجیت استفاده داخلی
وزیر نفت در حالی برای استفاده از CNG به عنوان سوخت جایگزین بنزین اصرار دارد که چهار دلیل برای ارحجیت استفاده داخلی LPG وجود دارد که عایدی دو برابری برای دولت نسبت به صادرات خواهد داشت.
امکان تولید روزانه هزار مخزن CNG در کشور/ثبت ۹۵ هزار درخواست دوگانه سوز کردن رایگان
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / پمپ CNG / قیمت CNG / حمید قاسمی ده‌چشمه / شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
امکان تولید روزانه هزار مخزن CNG در کشور/ثبت ۹۵ هزار درخواست دوگانه سوز کردن رایگان
معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: روزانه می‌توانیم ۱۰۰۰ مخزن در کشور تولید کنیم و این ظرفیت هم‌اکنون فعال است.
مقایسه قیمت بنزین و CNG‌ در ایران و کشورهای مختلف+جدول
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / قیمت بنزین / شرکت پالایش و پخش
مقایسه قیمت بنزین و CNG‌ در ایران و کشورهای مختلف+جدول
با بازگشت سهمیه بندی بنزین در ایران، نسبت قیمت CNG‌ به بنزین از حدود یک دوم به حدود یک هفتم افزایش یافت و افزایش فاصله قیمت این دو نوع سوخت، تقاضا برای سوخت CNG را در ایران افزایش داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
وزیر اقتصاد: بورس پناهگاهی برای نقدینگی های سرگردان/ علت اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو/ ترس ژاپن از یوآن دیجیتال/ سهم ایران از بازار حلال جهان
این پیمانه تیتر‌هایی همچون فعلا هیچ قصدی برای افزایش قیمت CNG نداریم، داخلی سازی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری کالاها، قیمت نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌ها تعیین شد، بیش از ۳۷ تن موم زنبور عسل به کشور وارد شد، تحریم‌های آمریکا بر ضد ایران، هند را به خرید نفت روسیه سوق داد و غول نفتی روسیه زیر تیغ تحریم آمریکا را در بر دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
زنگنه: هیچ قصدی برای افزایش قیمت CNG نداریم
وزیر نفت با بیان اینکه قرارداد ساخت ۷۰۰ هزار مخزن سی‌ان‌جی با مخزن سازان انجام شده است و هیچ نگرانی بابت کمبود مخازن وجود ندارد، گفت: فعلا هیچ قصدی برای افزایش قیمت سی‌ان‌جی نداریم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
فعلا هیچ قصدی برای افزایش قیمت CNG نداریم | وزارت نفت بدهی به سازندگان داخلی ندارد
وزیر نفت با بیان اینکه قرارداد ساخت ۷۰۰ هزار مخزن سی‌ان‌جی با مخزن‌سازان انجام شده است و هیچ نگرانی بابت کمبود مخازن وجود ندارد، گفت: فعلا هیچ قصدی برای افزایش قیمت سی‌ان‌جی نداریم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / افزایش مصرف گاز / بیژن زنگنه / سهمیه بندی بنزین / قیمت CNG / مصرف بنزین / وزیر نفت
زنگنه: سهمیه‌بندی بنزین موجب شد افزایش میزان مصرف عقب بیفتد/ CNG گران نمی‌شود/ دولت پیشنهادی برای بنزین عید ندارد
وزیر نفت با بیان اینکه سهمیه‌بندی بنزین موجب شد افزایش میزان مصرف برای حدود ۳ سال عقب بیفتد، افزود: اگر مصرف بنزین به‌صورت قبل ادامه می‌یافت در سال ۱۴۰۰ باید دوباره بنزین وارد می‌کردیم در حالی که اکنون بزرگترین صادرکننده بنزین در اوپک هستیم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
درآمد ۳۶ هزار میلیارد تومانی دولت با توسعه CNG
معاون اسبق وزیر نفت گفت: اگر با کاهش ۵۰ درصدی قیمت CNG، ۲۰ میلیون متر مکعب تقاضای مصرف CNG را افزایش دهیم و معادل آن بنزین صرفه‌جویی و صادر شود، ۳۶ هزار میلیارد تومان برای دولت درآمد به همراه دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / پمپ CNG / قیمت CNG / صنعت CNG / قیمت بنزین
مصرف CNG در کشور افزایش یافت/۲هزار و ۴۷۲ جایگاه آماده خدمت رسانی
مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش روزانه ۲ میلیون مترمکعبی مصرف سی‌ان‌جی در کشور هم‌زمان با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / سهمیه بندی بنزین / سهمیه سوخت بنزین / قیمت / سهمیه بنزین / کارت سوخت / نرخ CNG / قیمت CNG
سهمیه بندی بنزین؛ قیمت و نرخ جدید بنزین، سهمیه بنزین هر ماه و هر آنچه که باید بدانید
سهمیه بندی بنزین، سهمیه سوخت بنزین، قیمت بنزین، نرخ بنزین، سهمیه بنزین، کارت سوخت، رمز کارت سوخت، المثنی کارت سوخت، نرخ CNG، قیمت CNG پر جستجوترین کلمات از شب گذشته تا امروز بوده‌اند. اما بنزین چقدر گران شده است؟ و سهمیه هر ماه هر خودرو چقدر است؟
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / قیمت بنزین / قیمت گازوئیل / قیمت CNG
قیمت گازوئیل و CNG بدون تغییر ماند
قیمت گازوئیل و CNG براساس اطلاعیه شرکت ملی پالایش و پخش فرآوده‌های نفتی ثابت و بدون تغییر ماند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶
افزایش ۱۰ درصدی قیمت CNG با اهداف برنامه پنج ساله مغایرت دارد
شفقنا اقتصادی_ عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برنامه ششم توسعه مدیریت مصرف سوخت و توسعه CNG را مورد تاکید قرار داده، اما اقدام دولت مبنی بر گرانی CNG مغایر با اهداف برنامه پنج ساله است. به گزارش شفقنا اقتصادی، سید تقی کبیری، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص اقدام دولت مبنی بر […]
۱۳۹۸/۰۳/۱۶
علت عدم استقبال مردم از گازسوز کردن خودروها چیست؟
شفقنا اقتصادی_ خانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مجلس و کمیسیون انرژی نباید به راحتی از موضوع افزایش قیمت CNG بگذرند، گفت:افزایش قیمت CNG مانع از گرایش مردم به گازسوز کردن خوروهای‌‎شان می‌شود. به گزارش شفقنا اقتصادی، سید تقی کبیری درخصوص اقدام دولت مبنی بر افزایش ۱۰ درصدی قیمت […]
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
افزایش ۱۰ درصدی قیمت CNG
از امروز هر مترمکعب سی‌ان‌جی با افزایش قیمت ۱۰ درصدی نسبت به قبل عرضه خواهد شد. افزایش قیمت این سوخت جایگزین بنزین در حالی انجام می‌پذیرد که پیش شرط آن، یعنی «اصلاح قیمت بنزین» با وجود ماه‌ها بحث و ارائه چندین طرح پیشنهادی، همچنان مسکوت مانده است. با توجه به...
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
افزایش 10 درصد قیمت سوخت CNG از امروز اول خرداد ماه
براساس طرحی که دولت آن را تصویب کرده است، قیمت CNG از امروز، اول خرداد ماه سال 98 و به منظور هوشمندسازی جایگاه‌ها 10 درصد افزایش خواهد یافت. شرکت پخش ملی فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای این موضوع را اعلام کرده است. در متن این اطلاعیه آمده است: در راستای اجرای بند چهار تصویب نامه شماره 114195/ت55196 به مورخ 25 اسفند ماه سال 1397 هیأت وزیران، به‌منظور تأمین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی فشرده "CNG" و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با سوخت …
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
قیمت CNG از امشب گران می‌شود
شرکت پخش فراورده‌های نفتی از افزایش ۵۶.۸ تومانی هر کیلوگرم CNG (معادل ۹.۵ درصد افزایش) از ساعت ۲۴ امشب خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
افزایش قیمت CNG به‌منزله صندوق پس‌انداز برای صاحبان خودروهای گازسوز است
مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: افزایش کمتر از 10 درصدی قیمت CNG به نفع صاحبان خودروهای گازسوز و به‌منزله صندوق پس‌انداز برای آنان است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
سناریوی احتمالی برای قیمت بنزین سهمیه
با توجه به تایید خبر افزایش ۵/ ۹ درصدی قیمت CNG از ابتدای خرداد، کارشناسان اصلاح قیمت بنزین متناسب با رشد قیمت CNG را انتظار دارند. بر این اساس قیمت بنزین پس از چهار سال ثبات با تغییراتی همراه خواهد بود. طبق سناریوهای احتمالی، برای پیشگیری از فشار اقتصادی به مردم، نرخ بنزین سهمیه‌ای با کمترین افزایش، بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان خواهد بود. نرخ بنزین‌ آزاد نیز براساس سناریوی محافظه‌کارانه می‌تواند حدود ۲۳۰۰ تومان به‌ازای هر لیتر باشد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
قیمت CNG در سال جاری ۳۹ تومان افزایش می‌یابد
قیمت سوخت CNG از ابتدای خرداد سال جاری، ۳۹ تومان افزایش خواهد یافت که تقریبا ۹ درصد قیمت فعلی آن است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
ابلاغ افزایش نرخ قیمت ‌CNG/ آیا پس از این نوبت گرانی بنزین است؟
افزایش نرخ قیمت CNG ابلاغ و منابع حاصل از افزایش قیمت در اختیار شرکت ملی گاز ایران قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
افزایش قیمت CNG ابلاغ شد/ افزایش ۹.۵ درصدی قیمت از ابتدای خرداد ۹۸
طبق مصوبه هیئت وزیران، منابع حاصل از افزایش قیمت CNG، به عنوان منابع ملی شرکت ملی گاز ایران محسوب خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
قیمت CNG تا ۵ سال آینده ثابت خواهد ماند
مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان ۱۰ درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا ۵ سال آینده ثابت خواهد ماند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
زنگ گرانی سوخت به صدا درآمد/نگرانی از کاهش مصرف CNG به دنبال افزایش قیمت
مصوبه روز گذشته هیئت دولت مبنی بر افزایش قیمت CNG از خرداد سال آینده، نگرانی‌های زیادی را در خصوص کاهش مصرف آن ایجاد نموده و بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که این عمل را می‌توان زمینه سازی جهت افزایش نرخ بنزین به حساب آورد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
اخذ مالیات از کارمندانی که حقوق به دلار می‌گیرند/ ثبت بدترین عملکرد هفتگی دلار در سال جاری/ توضیحات وزیر نفت در مورد پرونده اختلاس پتروشیمی/ عامل اصلی التهاب بازار شکر
این پیمانه تیتر‌هایی همچون نوسان بازار سکه تهران در آخرین شنبه سال، شروع سبز بورس در هفته پایانی سال، بازار اوراق مسکن؛ تخریب قدرت خرید «تسه» ها، افزایش ۱۰ درصدی قیمت CNG از ابتدای خردادماه ۹۸، قیمت گذاری قطعات خودرو سلیقه‌ای است، یک خودروساز بزرگ‌ترین بازنده برگزیت سخت، اکنون زمان مناسبی برای خرید خودرو نیست و وام ۷۰ میلیون دلار بانک جهانی به سریلانکا را در بر دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
افزایش ۱۰درصدی قیمت CNG از ابتدای خردادماه۹۸/ هوشمندسازی جایگاه‌هایCNG از جیب مصرف‌کنندگان
براساس مصوبه هیأت دولت، برای تأمین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه CNG و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با این سوخت، نرخ آن از تاریخ ۱ خرداد ۹۸ از ۴۱۴۰ ریال به ۴۵۳۲ ریال برای هر مترمکعب افزایش می‌یابد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
قیمت CNG از ابتدای خرداد آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد
براساس مصوبه هیئت دولت،برای تامین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه CNG و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با این سوخت، نرخ آن از تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۸ از ۴۱۴۰ ریال به ۴۵۳۲ ریال در هر متر مکعب افزایش می‌یابد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
قیمت CNG برای کاهش مصرف بنزین،تعدیل شود/طلب ۷هزار میلیارد ریالی از دولت
رییس انجمن صنفی CNG کشور گفت: برای مدیریت مصرف بنزین لازم نیست قیمت آن را بالا ببریم بلکه با کاهش قیمت CNG می‌توان میل مصرف را از سمت بنزین به سوی گاز هدایت کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •