یکشنبه, ۲۷ مهر, ۱۳۹۹ / 18 October, 2020
محمدجواد ظریف
۵۵ دقیقه قبل
دیدار«عبدالله عبدالله» با ظریف (فیلم)
عبدالله عبدالله رییس شورای عالی صلح افغانستان امروز یکشنبه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان درباره راه‌های گسترش روابط دو جانبه و صلح و ثبات افغانستان دیدار و گفت و گو کرد. در این سفر شماری از مقام‌های دولتی، وزارت امور خارجه و اعضای مجلس نمایندگان وی را همراهی می‌کنند.
در دیدار ظریف و عبدالله چه گذشت؟
۱ ساعت قبل / محمدجواد ظریف / عبدالله عبدالله / ایران افغانستان
در دیدار ظریف و عبدالله چه گذشت؟
عبدالله عبدالله رییس شورایعالی مصالحه ملی افغانستان که در راس هیأتی برای دیدار و گفتگو با مقامات کشورمان صبح امروز وارد تهران شده است، ظهر امروز با حضور در وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به رایزنی پرداخت.
تصاویر | حاشیه و متن دیدار مهم عبدالله عبدالله با ظریف | صلح با طالبان زیر سایه کرونا ممکن می‌شود؟
۱ ساعت قبل / ایران و افغانستان / محمدجواد ظریف / عبدالله عبدالله - افغانستان / ایران و افغانستان / محمدجواد ظریف / عبدالله عبدالله - افغانستان
تصاویر | حاشیه و متن دیدار مهم عبدالله عبدالله با ظریف | صلح با طالبان زیر سایه کرونا ممکن می‌شود؟
عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی صلح افغانستان روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه با محمدجواد ظریف دیدار و گفت و گو کرد. رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان پیش از سفر به تهران به پاکستان و دهلی نو سفر کرده و در تلاش برای بوجود آوردن اجماع منطقه برای حمایت از روند صلح این کشور است تا گفت‌ وگو با طالبان در دوحه به پایان دائمی جنگ در این کشور منجر شود.
دیدار رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با محمد جواد ظریف
۲ ساعت قبل
دیدار رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با محمد جواد ظریف
عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان یکشنبه ۲۷ مهر، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
توئیت سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار عبدالله با ظریف/عکس
۳ ساعت قبل / سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه / محمدجواد ظریف / عبدالله عبدالله
توئیت سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار عبدالله با ظریف/عکس
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با انتشار توئیتی درباره دیدار ظریف و عبدالله عبدالله توضیح داد.
گفت وگوهای ظریف با عبدالله عبدالله آغاز شد
۳ ساعت قبل / عبدالله عبدالله / افغانستان / سعید خطیب زاده / وزارت امور خارجه / محمد جواد ظریف
گفت وگوهای ظریف با عبدالله عبدالله آغاز شد
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه در توییتی از آغاز گفت وگوهای محمدجواد ظریف با عبدالله عبدالله رییس شورایعالی صلح خبر داد.
روایت عراقچی از فریادهای ظریف در اتاق مذاکرات
۳ ساعت قبل / سیدعباس عراقچی / محمدجواد ظریف / وندی شرمن / مذاکرات هسته‌ای / تحریم تسلیحاتی ایران
روایت عراقچی از فریادهای ظریف در اتاق مذاکرات
امروز ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۷ مهر ۱۳۹۹) پنج سال از روز تصویب برجام (Adoption Day) که مصادف با ۱۷ اکتبر ۲۰۱۵ بود، می‌گذرد. طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد، دقیقا پنج سال بعد از تاریخ مزبور یعنی پایان روز ۱۷ اکتبر ۲۰۲۰ (ساعت ۱۲ شب به وقت گرینویچ و ۳:۳۰ صبح ۲۷ مهر به وقت تهران) تمامی محدودیت های تسلیحاتی ایران خاتمه می‌یابد.
هشت سوال از ظریف اعلام وصول شد
۴ ساعت قبل
هشت سوال از ظریف اعلام وصول شد
تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول هشت سوال از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و چهار طرح عادی خبر داد.
ظریف برای پاسخگویی به سوال نمایندگان به مجلس می‌رود
۴ ساعت قبل / محمدجواد ظریف
ظریف برای پاسخگویی به سوال نمایندگان به مجلس می‌رود
ایلنا: وزیر امورخارجه برای پاسخگویی به سوال نمایندگان به صحن مجلس می‌آید.
اعلام وصول 8 سؤال ملی از محمد جواد ظریف
۴ ساعت قبل / ظریف / برجام / وزیر امور خارجه / مجلس
اعلام وصول 8 سؤال ملی از محمد جواد ظریف
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی 8 سؤال ملی نمایندگان از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه را اعلام وصول کرد.
۸ ساعت قبل / پایان تحریم تسلیحاتی ایران / تحریم تسلیحاتی ایران / محمدجواد ظریف
توئیت ظریف درباره پایان تحریم تسلیحاتی ایران
وزیر خارجه کشورمان بامداد امروز یک‌شنبه، در آستانه پایان محدودیت تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران طی توئیتی نوشت: عادی سازی همکاری دفاعی ایران با جهان از امروز، پیروزی‌ برای آرمان چندجانبه‌گرایی و نیز صلح و امنیت در منطقه‌ ما به شمار می‌آید.
سفر مأمور صلح سخت به تهران
۸ ساعت قبل / ایران و افغانستان
سفر مأمور صلح سخت به تهران
رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان امروز ۲۷ مهر ماه در آغاز سفری سه‌روزه در تهران است. عبدالله عبدالله، در این سفر سه‌روزه با مقامات ارشد ایران، از جمله حسن روحانی رئیس‌جمهور، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و درباره روند صلح افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد.
عادی‌سازی همکاری دفاعی ایران با جهان از امروز
۹ ساعت قبل / ظریف / تحریم تسلیحاتی ایران
عادی‌سازی همکاری دفاعی ایران با جهان از امروز
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز (یکشنبه) در توئیتی به زبان انگلیسی و در آستانه پایان محدودیت تسلیحاتی ایران نوشت: روزی بسیار مهم برای جامعه بین‌المللی که - در مخالفت با تلاش‌های بدخواهانه ایالات متحده - از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد و برجام صیانت کرده است.
آمریکا در میدان تحریم‌ها حریف نظامی ایران نشد
۹ ساعت قبل / تحریم تسلیحاتی / تحریم / قطعنامه 2231 / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / محمدجواد ظریف / وزارت خارجه
آمریکا در میدان تحریم‌ها حریف نظامی ایران نشد
امروز ایران پس از 40 سال تحریم و پس از هشت سال جنگ تحمیلی، بمباران شیمیایی حلبچه و سردشت جان دوباره ای به قدرت بازدارنگی ایران داد.
ظریف از روزی بسیار مهم برای ایران خبر داد
۱۳ ساعت قبل / محمدجواد ظریف
ظریف از روزی بسیار مهم برای ایران خبر داد
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان امروز را روزی بسیار مهم توصیف کرد.
ظریف: سلاح در ایران برای دفاع است
۱۶ ساعت قبل / پایان تحریم تسلیحاتی ایران / محمدجواد ظریف
ظریف: سلاح در ایران برای دفاع است
وزیر امور خارجه در توییتی اظهار کرد: ما ایمان داریم که امنیت با اراده ملت ما و خودکفایی‌اش محقق می‌گردد. اهداف ما همیشه صلح‌آمیز و دفاعی است.
رایزنی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و عراق
۲۳ ساعت قبل
رایزنی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و عراق
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق در گفت‌وگویی تلفنی پیرامون مسائل مختلف تبادل نظر کردند.
ظریف با فواد حسین گفتگو کرد
۲۴ ساعت قبل / محمدجواد ظریف / ایران و عراق
ظریف با فواد حسین گفتگو کرد
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با همتای عراقی خود گفتگو کرد.
نگاه چینی به توافق با ایران
۴۳ ساعت قبل
نگاه چینی به توافق با ایران
هادی خسروشاهین در روزنامه‌ی دنیای اقتصاد نوشت: ۹ اکتبر روز غافلگیری بود. محمدجواد ظریف به چین سفر کرده بود تا طی دیدار با همتای خود پروژه قرارداد ۲۵ ساله را به پیش ببرد؛ قرارداد پرسروصدا که از حوزه اقتصاد تا مسائل نظامی و امنیتی را دربرمی‌گیرد. اما وانگ یی به…
آخرین تحولات مناقشه قره باغ؛ محور گفتگوی ظریف و همتای آذربایجانی
۲ روز قبل / جمهوری آذربایجان / محمدجواد ظریف / ترکیه
آخرین تحولات مناقشه قره باغ؛ محور گفتگوی ظریف و همتای آذربایجانی
در تماس تلفنی بعد از ظهر امروز جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با وزیر امور خارجه کشورمان، آخرین تحولات میدانی در مناقشه قره باغ از سوی طرف آذری تشریح شد.
ظریف به همتای ژاپنی چه گفت؟
۳ روز قبل / محمدجواد ظریف / ایران و ژاپن
ظریف به همتای ژاپنی چه گفت؟
در تماس تلفنی روز گذشته محمد جواد ظریف با همتای ژاپنی، در مورد تحولات بین المللی، منطقه و روابط دوجانبه تبادل نظر شد.
حضور بیگانگان مشکلات منطقه را تشدید می کند/ جلوگیری از خرید دارو و غذا جنایت است
۳ روز قبل / محمدجواد ظریف / شورای امنیت / رژیم امریکا / جمهوری اسلامی ایران / ایالات متحده امریکا / برجام / ژاپن / خاورمیانه
حضور بیگانگان مشکلات منطقه را تشدید می کند/ جلوگیری از خرید دارو و غذا جنایت است
وزیر خارجه کشورمان بر نقش فعال و سازنده ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد و گفت:حضور نیروهای بیگانه نه تنها کمکی نمی کند بلکه موجب پیچیدگی و تشدید مشکلات در منطقه می شود.
۴ روز قبل
نزدیک‌تر به چین
مساله عرضه سهام دولتی‌ها چند وقتی است که از سوی افکار عمومی و کارشناسان مسائل اقتصادی مطرح شده و ابهاماتی درباره آن نیز ایجاد شد و همزمان البته برخی از ناظران از این مساله استقبال کردند. حسن روحانی در قامت رییس‌جمهوری روز گذشته در نشست هماهنگی ستاد اقتصادی دولت، تاکید بر واگذاری سهام دستگاه‌های دولتی را نشان از عزم راسخ قوه مجریه برای بهینه‏‌سازی روند خصوصی‏‌سازی در کشور برشمرد و اطمینان داد که برنامه عرضه سهام شرکت‏‌های دولتی در بازار سرمایه بدون تردید ادامه خواهد یافت.  رییس‌جمهوری در بخش دیگری از گفته‌هایش که در پایگاه اطلاع‌رسانی او منتشر شده، تاکید کرد:«برنامه عرضه سهام شرکت‏های دولتی در بازار سرمایه در راستای چابک‏سازی، …
۴ روز قبل
پیشنهاد خاورمیانه‌ای چین عملی نیست
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حین سفر اخیر خود به چین با پیشنهادی جدید از سوی پکن مواجه شد که برخی کارشناسان آن را شبیه به طرح صلح «هرمز» ارزیابی می‌کنند. وانگ‌یی، وزیر امور خارجه چین در گفت‌وگو با محمدجواد ظریف خواستار آن شد که همزمان با تلاش برای دستیابی به یک راه‌حل مناسب برای برنامه هسته‌ای ایران، گفت‌وگو‌هایی چندجانبه در منطقه خلیج‌فارس شکل گیرد. به گفته وزیر خارجه چین، این کشور پیشنهاد ایجاد یک ساختار گفت‌وگوی چندجانبه منطقه‌ای و شامل همه طرف‌های ذی‌ربط را برای تسهیل گفت‌وگو در شرایط برابر و افزایش تفاهم و در نتیجه حل مساله هسته‌ای از طریق ابزار سیاسی و دیپلماتیک مطرح کرده و از پیوستن دیگر کشورها به …
۴ روز قبل
دستورات مهم رئیس‌جمهوری درباره بورس و پول‌های بلوکه شده
در جلسه روز سه‌شنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، رئیس کل بانک مرکزی از تلاش‌های انجام شده برای استفاده از منابع ارزی در خارج از کشور، گزارشی ارائه کرد و با تشریح توافقات خود با مسئولین عراق در سفر به این کشور، از تلاش های گسترده تر برای استفاده از منابع ارزی در سایر کشورها و گشایش های مفیدی که در این خصوص صورت گرفته خبر داد.حسن روحانی پس از گزارش رئیس کل بانک مرکزی، با تاکید بر لزوم پیگیری جدی برای دسترسی و استفاده از منابع ارزی مسدود شده کشورمان در خارج از کشور گفت: هرچند تحریم‌های آمریکا شرایط سختی برای تعاملات اقتصادی کشور ایجاد کرده است، اما با تلاش‌های انجام شده، استفاده از این منابع در حال افزایش است و تخصیص منابع به مصارف کالاهای اساسی و نیازهای تولیدی کشور استمرار خواهد یافت.در این جلسه …
۴ روز قبل
آورده چین
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه روز گذشته در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، از سفر خود به چین، دیدار و توافقات با مقامات این کشور در حوزه تبادلات مالی و پولی و روابط 2کشور در حوزه حمل‌ونقل دریایی گزارشی ارائه کرد؛ روایتی که در کنار گزارش عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی از سفر به عراق و تلاش‌هایش برای استفاده از منابع ارزی در سایر کشورها، تحرک دیپلماسی اقتصادی در میانه میدان جنگ اقتصادی و بحران کرونا را نشان می‌دهد.  براساس گزارشی که اخیرا خبرگزاری ایسنا با استناد به برآوردهای اتاق بازرگانی تهران …
برنامه عرضه سهام شرکت‏های دولتی در بازار سرمایه بدون تردید ادامه خواهد یافت /دولت به دنبال تسریع در پیگیری اجرای توافقات با کشورهای منطقه است
۵ روز قبل / اصل 44 / دکتر روحانی / بانک مرکزی / آمریکا / محمدجواد ظریف / ایران / اتحادیه اوراسیا / دولت / ویروس کرونا / منابع ارزی
برنامه عرضه سهام شرکت‏های دولتی در بازار سرمایه بدون تردید ادامه خواهد یافت /دولت به دنبال تسریع در پیگیری اجرای توافقات با کشورهای منطقه است
در جلسه روز سه شنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، رئیس کل بانک مرکزی از تلاش های انجام شده برای استفاده از منابع ارزی در خارج از کشور، گزارشی ارائه کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
بی‌تدبیری دولت یا بلاتکلیفی FATF
همین چندی پیش بود که وزیر امور خارجه یکی از دلایل افزایش قیمت‌های اخیر به ‌ویژه در حوزه نرخ ارز را تصویب نشدن پالرمو و CFT اعلام کرد. البته این نه‌تنها اعتقاد محمدجواد ظریف که باور بسیاری از کارشناسان اقتصادی و حتی مسوولان سیاسی ایرانی است. کارشناسان و سیاستمداران بسیاری که این روزها علاوه ‌بر تحریم‌ها و شیوع کرونا در کشور، دیگر متهم اوضاع و احوال این روزهای اقتصاد را کسانی می‌دانند که مانع از تعیین‌ تکلیف لوایح مرتبط با FATF شدند و حالا معتقدند در صورتی که این لوایح تصویب می‌شد، وضعیت اقتصادی کشور، تفاوتی چشمگیر داشت. علاالدین بروجردی اما نگاهی متفاوت از این گروه دارد. او که البته در مجلس دهم از مخالفان به‌ اصطلاح چراغ خاموش تصویب این لوایح بود، حالا …
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
چین خواستار گفت ‌و گو برای دفاع از برجام شد
«وانگ یی» وزیر خارجه چین در جریان ملاقاتی که روز شنبه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود داشت، گفت که همه طرف‌های مربوطه باید به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای اجرای قطعنامه 2015 سازمان ملل و دستیابی به یک راه‌حل مناسب برای برنامه هسته‌ای ایران به یک گفت‌ وگوی چند جانبه منطقه‌ای بپیوندند. تارنمای یی سی چین گزارش کرده که وزیر خارجه چین این سخنان را در دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در منطقه «تنگ چونگ» استان یون نن واقع در جنوب غربی چین بیان کرده است. او گفت: چین به پیشبرد اجرای توافق جامع در مورد برنامه هسته‌ای ایران و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل ادامه خواهد داد. در سال 2015 شورای امنیت به اتفاق آرا قطعنامه 2231 را تصویب …
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
از همکاری‫های راهبردی تا مقابله با یکجانبه‫گرایی آمریکا
اکثر رسانه‌هایی که سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به چین را منعکس کردند، اهمیت برنامه همکاری راهبری ۲۵ ساله ایران و چین و همچنین نقش همکاری‌های دو کشور در مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا را مورد تاکید قرار داده‌اند.به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران روز جمعه به دعوت همتای چینی خود و در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی برای انجام دیداری دو روزه به چین رفت.سفر محمد جواد ظریف به کشور چین و دیدار با همتای چینی خود در صدر اخبار برخی از مهمترین خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفت.اکثر قریب به اتفاق این رسانه‌ها در کنار انعکاس خبر سفر محمد جواد ظریف به چین موضوع همکاری راهبری مشترک ۲۵ ساله بین چین و کشورمان را مورد تاکید قرار داده‌اند.بر اساس این گزارش ها، حضور قدرتمندانه …
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / روحانی / ظریف / نامه / علی خرم
درباره نامه های روحانی و ظریف
روز گذشته، دو نامه مختلف از سوی حسن روحانی، رییس‌جمهور و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، به سران و وزرای امورخارجه کشورهای جهان ارسال شد که یکی در مورد آغاز سال جدید میلادی و دیگری پرونده هسته‌یی ایران است. اصولا مکاتبه و مراوده داشتن با همتایان خود در سطح بین‌المللی، یک رویه است که علاوه بر نزدیکی قلوب، همواره راه را برای هرگونه تبادل نظر، سوال و جواب و رفع هرگونه سوءتفاهم باز می‌کند.
رسانه‌های خارجی درباره سفر ظریف چه نوشتند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / محمدجواد ظریف / ایران و چین / توافق ۲۵ ساله ایران و چین
رسانه‌های خارجی درباره سفر ظریف چه نوشتند؟
ایرنا نوشت: اکثر رسانه‌هایی که سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به چین را منعکس کردند، اهمیت برنامه همکاری راهبری ۲۵ ساله ایران و چین و همچنین نقش همکاری‌های دو کشور در مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا را مورد تأکید قرار داده‌اند.
ظریف: ایران از توقف درگیری‌ها در قره‌باغ به عنوان گامی به سوی صلح استقبال می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / توقف درگیری‌ها / جنگ آذربایجان و ارمنستان / جنگ در خاورمیانه / جنگ قره‌باغ / ظریف
ظریف: ایران از توقف درگیری‌ها در قره‌باغ به عنوان گامی به سوی صلح استقبال می‌کند
شفقنا- وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: «ما از همسایگان خود جمهوری آذربایجان و ارمنستان می‌خواهیم که بر اساس احترام به قوانین بین‌المللی و تمامیت ارضی در گفت‌وگوهای اساسی شرکت کنند.» محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در...
چرا سفر ظریف به چین مهم است؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / چین / محمدجواد ظریف / توافق ۲۵ ساله ایران و چین / ایران و چین
چرا سفر ظریف به چین مهم است؟
وزیرخارجه کشورمان در حالی به چین سفر کرده است که در ماه های گذشته روابط بین تهران و پکن بسیار مورد بحث قرار گرفته است. در بحبوحه تحریم ها به نظر می رسد که روابط میان دو کشور اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
پیشنهاد مهم چین برای مذاکرات چندجانبه منطقه‌ای ذیل برجام
ایسنا/ وزیر خارجه چین در دیدار با محمدجواد ظریف تصریح کرد که پکن به حفظ جایگاه برجام متعهد است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / برجام / تحریم / چین / ایالات متحده آمریکا / برنامه جامع همکاری ایران و چین، حدس‌ها و ابطال‌ها
ظریف در چین در پی چیست؟
تهران - ایرنا - محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران روز جمعه در حالی به دعوت همتای چینی خود برای سفر به آن کشور لبیک گفت که پس از تحریم‌های ظالمانه جدید آمریکا علیه ایران، بر توسعه هر چه بیشتر مناسبات دوجانبه تاکید کردند.
وزیر خارجه چین به ظریف چه گفت؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / ایران و چین / محمدجواد ظریف
وزیر خارجه چین به ظریف چه گفت؟
ایرنا نوشت: وزیر خارجه چین اظهار کرد: پکن با هرگونه اقدام یک جانبه ای که برجام را تضعیف کند مخالف است و همچنان به حمایت از اجرای این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و حل و فصل سیاسی مساله هسته ای ایران ادامه خواهد داد.
سخنگوی وزارت خارجه چین: خواستار تعمیق مشارکت راهبردی جامع دوجانبه با ایران هستیم
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
سخنگوی وزارت خارجه چین: خواستار تعمیق مشارکت راهبردی جامع دوجانبه با ایران هستیم
سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به برنامه دیدارهای وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر به چین گفت: "محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حالی به چین سفر کرده است که ما دوست داریم برای تعمیق مشارکت راهبردی جامع دوجانبه با ایران همکاری کنیم".
مشارکت جامع راهبردی؛ محور گفتگوی وزرای خارجه ایران و چین
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدجواد ظریف / وانگ یی / ایالات متحده / برجام / چین
مشارکت جامع راهبردی؛ محور گفتگوی وزرای خارجه ایران و چین
وزیر خارجه کشورمان پس از گفتگو با وزیر امور خارجه چین در فضای مجازی نوشت: در تنگ‌چانگ زیبا گفت‌وگوهای مثمر ثمری با دوستم وانگ یی در خصوص مشارکت جامع راهبردی ایران و چین داشتیم.
گزارش توئیتری ظریف از دیدارش با همتای چینی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدجواد ظریف / ایران و چین
گزارش توئیتری ظریف از دیدارش با همتای چینی
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در پیامی توئیتری نوشت که با وانگ یی همتای چینی خود، مذاکرات سودمندی در شهر تنگ چونگ در باره مشارکت راهبردی دو کشور داشته است.
توییت ظریف درباره دیدار ''پرثمر'' خود با وزیر خارجه چین
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / ایران و چین / سفر ظریف به چین / محمدجواد ظریف
توییت ظریف درباره دیدار ''پرثمر'' خود با وزیر خارجه چین
به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان روز شنبه در توییتی نوشت: همین حالا دیدار رو در رویی پرثمری با دوستم خوبم وانگ یی، عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین داشتم. دیدارهای حضوری در این بازه زمانی خاص کافی است تا نشان دهد که دو طرف اهمیت زیادی برای روابط میان دو کشور قائل‌ هستند.
رایزنی ظریف و وانگ یی در چین +عکس
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدجواد ظریف / وانگ یی / وزیر خارجه چین / سید عباس عراقچی / سعید خطیب زاده / محمد جواد ظریف / آمریکا / چین / محمود واعظی
رایزنی ظریف و وانگ یی در چین +عکس
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همتای چینی امروز در چین بر سر یک میز به گفت‌وگو نشستند.
ظریف و وزیر خارجه چین با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر کردند
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدجواد ظریف / وزارت امور خارجه / چین / ایران
ظریف و وزیر خارجه چین با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر کردند
وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به چین با وزیر امور خارجه آن کشور دیدار و گفتگو کرد.
آغاز مذاکرات ظریف با همتای چینی/عکس
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدجواد ظریف / ایران و چین
آغاز مذاکرات ظریف با همتای چینی/عکس
مذاکرات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور خارجه چین با حضور هیأت های عالیرتبه دو طرف در «یون نان» آغاز شد.
واکنش ظریف به برقراری آتش‌بس در قره‌باغ
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدجواد ظریف / وزارت خارجه / ارمنستان / جمهوری آذربایجان / روسیه / قره‌باغ
واکنش ظریف به برقراری آتش‌بس در قره‌باغ
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در توئیتی از «توقف خصومت‌ها» در قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان استقبال و آن را به مثابه «گامی به سوی صلح» توصیف کرد.
شلیک مستقیم دولت آمریکا به مردم ایران
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / ایران و آمریکا / محمدجواد ظریف / آمریکا - دونالد ترامپ
شلیک مستقیم دولت آمریکا به مردم ایران
در حالی که در بیش از ۴ دهه گذشته از انقلاب اسلامی ایران که با تنش در رابطه تهران و واشنگتن همراه شد، تحریم همواره ابزاری در اختیار واشنگتن برای به اصطلاح تسلیم کردن ایران بوده اما تمام روسای جمهور پیشین ایالات متحده کم و بیش مراقب وجهه واشنگتن در وضع دامنه تحریم‌ها بوده‌اند.
برون‌رفت از فشار تحریم و سفر غیرمنتظره ظریف به پکن
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدجواد ظریف / چین / توافق ۲۵ ساله ایران و چین / ایران و چین / تحریم
برون‌رفت از فشار تحریم و سفر غیرمنتظره ظریف به پکن
سفر وزیرخارجه کشورمان به پکن در حالی صورت می گیرد که بار دیگر تحریم های تازه ای علیه بانک های ایرانی به جریان افتاده است. در چنین شرایطی گسترده شدن همکاری ها بین ایران و چین می تواند در بی اثر کردن تحریم ها موثر واقع شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
واکنش ظریف به تحریم‌ ۱۸ بانک ایرانی
[شهروند] وزیر امور خارجه ایران تحریم‌های جدید آمریکا علیه ۱۸ بانک ایرانی را محکوم کرد و آن را تلاش برای انهدام کانال‌های باقی‌مانده پرداخت بهای غذا و دارو در بحبوحه شیوع کرونا توصیف کرد. «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه تحریم‌های جدید آمریکا علیه تعدادی از بانک‌های ایرانی را محکوم کرد. ظریف در حساب توییتری خود نوشت: «رژیم آمریکا قصد دارد در بحبوحه همه‌گیری جهانی ویروس کرونا کانال‌های [مالی] باقی‌مانده ما برای پرداخت بهای غذا و دارو را نابود کند.» ایرانیان این آخرین سبوعیت‌ها را نیز از سر خواهند گذراند. اما تبانی برای گرسنگی‌دادن یک ملت، جنایت علیه بشریت است.او در ادامه نوشت: «آمران و مجریان که …
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
چین شریک نخست اقتصادی ایران است
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، تاکید کرد: با وجود فشار حداکثری ایالات متحده، چین شریک نخست اقتصادی ایران است.به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده در صفحه توئیتر خود با اشاره به سفر امروز وزیر خارجه کشورمان به چین نوشت :وزیر امور خارجه روز جمعه برای ملاقات با وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین به این کشور خواهد رفت.در پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و چین، دو کشور مصمم به گسترش بیش از پیش مشارکت راهبردی با یکدیگر هستند.با وجود فشار حداکثری ایالات متحده، چین شریک نخست اقتصادی ایران است.ظریف به چین می‫رودسخنگوی وزارت امور خارجه از برنامه سفر محمدجواد ظریف به چین خبر داد.به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده با اعلام این خبر گفت: در ادامه رایزنی های نزدیک جمهوری اسلامی ایران و چین، وزیر …
صدای ملت بود
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
صدای ملت بود
محمدرضا شجریان را احتمالا باید در زمره هنرمندانی دانست که اعتقاد دارند تعهد سیاسی لازمه قطعی هنر است، هوشمندی او در گزینش اشعارش چنان بود که به گفته خودش ردی از تاریخ را می‌توان در این اشعار یافت؛ ویژگی منحصربه‌فردی که از نگاه سیاستمدار نکته‌سنجی مثل محمدجواد ظریف، وزیر خارجه پنهان نمی‌ماند. او در پیام تسلیتش به همین خصلت از آثار شجریان اشاره کرد و نوشت: «نوای استاد، تاریخ حسّ و حال ایرانیان در نیم‌قرن گذشته است. آثار او بازتاب حسرت‌ها و امیدها، نگرانی‌ها و دلبستگی‌ها و در یک کلام حال و هوای مردم …
عذرخواهی ظریف از یک عکاس درباره تصویر استاد شجریان/عکس
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / محمدجواد ظریف
عذرخواهی ظریف از یک عکاس درباره تصویر استاد شجریان/عکس
ایسنا نوشت: وزیر خارجه از یکی از عکاس‌های کشورمان که در صفحه توییترش از او به خاطر استفاده از عکس استاد شجریان بدون کسب اجازه انتقاد کرده بود، عذرخواهی کرد.
گفت‌وگوی تلفنی ظریف با همتای انگلیسی خود
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / وزیر امور خارجه انگلیس / محمدجواد ظریف / دومینیک راب
گفت‌وگوی تلفنی ظریف با همتای انگلیسی خود
ایلنا: وزیر خارجه ایران با همتای بریتانیایی خود به صورت تلفنی راجع به مسائل مهم برای دو طرف گفت‌وگو کرد.
هشدار مهم ظریف در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / ایران و آمریکا / تحریم / محمدجواد ظریف
هشدار مهم ظریف در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا
وزیر امور خارجه ایران تحریم‌های جدید آمریکا علیه بانک‌های ایرانی را محکوم کرد و آن را تلاش برای انهدام کانال‌های باقی مانده پرداخت بهای غذا و دارو در بحبوحه شیوع کرونا توصیف کرد.
ظریف در رثای استاد شجریان چه نوشت؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / محمدرضا شجریان / محمدجواد ظریف
ظریف در رثای استاد شجریان چه نوشت؟
وزیرامورخارجه کشورمان در توئیتی درگذشت محمدرضا شجریان را تسلیت گفت.
ظریف: کسانی که پول‌های ما را بلوکه می‌کنند با عدالت مواجه خواهند شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / محمدجواد ظریف / تحریم‌های آمریکا
ظریف: کسانی که پول‌های ما را بلوکه می‌کنند با عدالت مواجه خواهند شد
وزیر امور خارجه کشورمان به برخی از گزارش‌های حاکی از تصمیم آمریکا برای اعمال تحریم‌های اقتصادی جدید علیه ایران واکنش نشان داد.
آمریکا درصدد نابودکردن کانال‌های پرداخت‌ پول دارو و غذا است
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / محمدجواد ظریف / ایالات متحده امریکا / ویروس کرونا / وزارت امور خارجه ایران
آمریکا درصدد نابودکردن کانال‌های پرداخت‌ پول دارو و غذا است
وزیر امور خارجه گفت: در میانه همه‌گیری کرونا، رژیم ایالات متحده درصدد نابودکردن کانال‌های باقی‌مانده برای پرداخت‌ پول دارو و غذا است.
پیام تسلیت ظریف برای درگذشت استاد شجریان: سفیر پر افتخار پارسی گویان جهان از میان ما پر کشید
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / محمدرضا شجریان / محمدجواد ظریف
پیام تسلیت ظریف برای درگذشت استاد شجریان: سفیر پر افتخار پارسی گویان جهان از میان ما پر کشید
برای آنانی که سال‌ها با صدای روحانی این شجره هنر ناب افطار کردند، عمری میهمان مناجات او در سحرگاهان بودند، و همراه همیشگی نغمه‌های دل انگیزش در خلوت و جلوت، بزم و رزم و ضیافت و سیاحت بودند، محمدرضا شجریان یک نام همواره مانا است.
ظریف درگذشت «محمدرضا شجریان» را تسلیت گفت
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / محمدرضا شجریان / همایون شجریان / محمدجواد ظریف / وزارت امور خارجه ایران
ظریف درگذشت «محمدرضا شجریان» را تسلیت گفت
وزیر امور خارجه کشورمان درگذشت محمدرضا شجریان را تسلیت گفت و تاکید کرد: محمدرضا شجریان یک نام همواره مانا است.
پیام محمدجواد ظریف در پی درگذشت محمدرضا شجریان | شجریان یک نام همواره مانا است
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / خواننده - شجریان / موسیقی - چهره - ساز - آلبوم - اجرا / محمدجواد ظریف
پیام محمدجواد ظریف در پی درگذشت محمدرضا شجریان | شجریان یک نام همواره مانا است
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پی درگذشت محمدرضا شجریان پیام تسلیتی منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / درگذشت شجریان / محمدجواد ظریف وزیر خارجه
واکنش ظریف به خبر درگذشت استاد آواز ایران
محمد جواد ظریف در  مطلبی در صفحه اینستاگرام خود در این زمینه نوشت:
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •