چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
موزه ارتباطات
موزه ارتباطات، موزه برتر در دوران شیوع کرونا شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
موزه ارتباطات، موزه برتر در دوران شیوع کرونا شد
رییس کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم) گفت: در دوران شیوع کرونا، موزه ارتباطات به دلیل نقشی که در تحقق شعار «موزه ها زنده‌اند» ایفا کرد، به عنوان موزه شاخص و برتر معرفی شد.
جمعه‌بازار تمبر ایران افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / شرکت ملی پست ایران / ارتباطات / رمضانعلی سبحانی ‌فر / موزه ارتباطات
جمعه‌بازار تمبر ایران افتتاح شد
تهران- ایرنا- «جمعه‌بازار تمبر و فیلاتلیک ایران»، امروز برای اولین بار در موزه ارتباطات با حضور معاون وزیر ارتباطات افتتاح شد.
میانه‌ میدان مشق؛ تبلور عشق روبروی عمارت قزاقخانه
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
میانه‌ میدان مشق؛ تبلور عشق روبروی عمارت قزاقخانه
از سردرباغ ملی در خیابان امام خمینی وارد خیابان ملل متحد شدم پاییز چند سال قبل هم با دوستی گذرم به اینجا افتاده بود. اینبار هم پاییز است که آمدم؛ انگار پاییز در پیاده راه‌های ملل متحد عاشقانه‌های تازه تری در خود می‌پرورد حتما که نباید عاشقانه هایت را با دیگری بسازی می‌توانی با تنهایی خودت عاشقی کنی در قدم زدن‌های میدان مشق علاوه بر سفر به تاریخ تهران و ایران، درون خودت غرق میشوی. موزه ملی ایران، موزه و کتابخانه ملک، موزه ارتباطات (اداره پست)، ساختمان زیبا و با شکوه شهربانی کشور (در حال حاضر به عنوان ساختمان اداره شماره ۹ وزرات امور خارجه است)، عمارت قزاقخانه که روبروی سردرباغ ملی واقع شده عمارتی که با نگاه کردن به در و دیوارش یاد کهنه سرباز‌هایی که دور زمانی در اینجا آموزش می‌دیدند و تهران را …
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
نمایشگاهی متفاوت از ورقه‌های پستی
نمایشگاه ورقه‌های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران به مناسبت روزجهانی پست با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری آغاز به کار کرد. به گزارش ایلنا، نمایشگاه ورقه‌های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران برای نخستین بار در کشور و با نمایش آثار سام شمس آبادی مدیر انجمن آریا فیلاتلیک برگزار می‌شود. مجموعه‌ای که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته شامل کارت پستال‌هایی مربوط به ۱۰۰ تا ۱۲۰ سال پیش و دربرگیرنده تمامی آثار دوره قاجار با موضوعاتی از قبیل رجال، پادشاهان، نظامیان، پلیس، زنان، کودکان، کسبه و تجار، معماری ایرانی و خارجی، خوراک و پوشاک، مدارس، مذهب، تهران‌شناسی و مشروطه است. تعدادی از مجموعه‌داران از سراسر کشور برای به نمایش گذاشتن سایر اقلام فیلاتلیک از قبیل …
ورودی قدیمی موزه ارتباطات پس از ۳۷ سال بازگشایی شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / موزه / ارتباطات / منطقه ۱۲ / شهرداری / تهران / پسته
ورودی قدیمی موزه ارتباطات پس از ۳۷ سال بازگشایی شد
ورودی قدیمی موزه ارتباطات در خیابان امام خمینی (ره)، پس از ۳۷ سال با حضور شهردار منطقه ۱۲ تهران بازشگایی شد.
تصاویر | بازگشایی درب قدیم موزه ارتباطات
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / موزه / شرکت پست / دیدنی‌های روز
تصاویر | بازگشایی درب قدیم موزه ارتباطات
درب قدیم موزه ارتباطات پس از ۳۷ سال بازگشایی شد. این مراسم به مناسبت روز جهانی پست و با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست ایران و دیگر مسئولان این شرکت برگزار شد. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
شناسایی‌آلودگی‌های تهران با خودروهای پایش
 پریسا قاسم‌خانی- خبرنگار به مناسبت هفته محیط‌زیست، نشست خبری با حضور مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و جمعی از مدیران این حوزه، در محل موزه ارتباطات باغ ملی تهران برگزار شد. در این نشست شینا انصاری به ارائه فعالیت‌های شاخص اداره در حوزه محیط‌زیست تهران پرداخت. او در این نشست به نکته‌ای کلیدی اشاره کرد که می‌تواند زنگ هشداری برای همه به حساب آید؛ «در صورت عدم‌تغییر رفتار انسان، تنفس محیط‌زیست بعد از کرونا، موقت خواهد بود.» مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ابتدای این …
صدای تاریخ، آوای ارجان
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / موزه ملی ایران / کنسرت موسیقی
صدای تاریخ، آوای ارجان
تهران - ایرنا- همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) موزه ملی ایران با مشارکت موزه ارتباطات و کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) اقدام به برگزاری برنامه زنده صدای تاریخ، آوای ارجان می‌کند.
صدای «ساز ارجان» را از موزه ملی ایران بشنوید
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / موزه ملی ایران / ساز ارجان / سیف‌الله شکری
صدای «ساز ارجان» را از موزه ملی ایران بشنوید
موزه ملی ایران با مشارکت موزه ارتباطات و کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) برنامه‌ی زنده "صدای تاریخ ، آوای ارجان" را در سایت آپارات معرفی می‌کند.
ادامه روند برگزاری تور زنده موزه‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
ادامه روند برگزاری تور زنده موزه‌ها
رئیس موزه ارتباطات از ادامه روند برگزاری تورهای زنده موزه‌های کشور به‌صورت رایگان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
اینترنت رایگان در موزه‌های کشور
همه موزه‌های کشور با همکاری وزارت ارتباطات به اینترنت مجهز می‌شوند در فاز اول موزه‌های اطراف میدان مشق تهران به اینترنت رایگان متصل شده‌اند. به گزارش خبرنگار مهر، قرار است پس از راه‌اندازی اینترنت هفت موزه در تهران، همه موزه‌های کشور دارای اینترنت رایگان شوند. در فاز اول موزه‌های میدان مشق تهران شامل موزه ایران‌باستان، موزه ملک، موزه سفال و آبگینه، موزه دوران اسلامی، موزه علم و فناوری و موزه ارتباطات دارای اینترنت شده‌اند.
موزه‌ها را آنلاین بگردید
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / موزه رضا عباسی / موزه ملی ایران / سازمان فناوری اطلاعات ایران / موزه ارتباطات / موزه آبگینه / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
موزه‌ها را آنلاین بگردید
تهران - ایرنا - کرونا موزه‌ها را هم تعطیل کرد، اما با همکاری مشترک سازمان فناوری اطلاعات ایران و میراث فرهنگی، شرایط آنلاین موزه‌گردی برای علاقمندان فراهم شده است.
موزه ارتباطات
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / موزه ارتباطات / موزه ارتباطات / میراث فرهنگی / موزه
موزه ارتباطات
ایرنا - تهران - موزهٔ پست و تلگراف یا موزه ارتباطات، یکی از موزه‌های استان تهران است که در محل پیشین ساختمان اداره پست ایران جای گرفته است. در مجموعه بازسازی شده موزه پست نمونه‌هایی از کهن‌ترین نوشت‌افزارها و ابزارهای فرستادن بسته‌های پستی و چاپاری، تلفن‌های نخستین، تلگرام‌های مورس، تمبرها و دیگر ابزار ارتباطات و مخابرات از کبوتر نامه‌بر تا ماهواره به نمایش گذاشته شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ماهواره ظفر / سازمان فضایی ایران / محمدجواد آذری جهرمی / موزه ارتباطات / پژوهشگاه فضایی
وزیر ارتباطات: پنج کپسول کاوشگر برای اعزام انسان به فضا
تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توییت لباس فضایی مقدمه یک خبر خوب بود. ما امروز به پژوهشگاه وزارت علوم پنج کپسول حمل انسان به مدار ۱۹۰ کیلومتری را در طی سه سال سفارش دادیم. این اولین قدم برای ارسال انسان به فضا است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / موزه ارتباطات
اکوسیستم استارتاپی در مسیر توانمندسازی اجتماعی قرار دارد
تهران-ایرنا- رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در آیین اختتامیه برنامه‌نویسی دانش‌آموزان گفت: به دنبال ایجاد فضایی هستیم تا اکوسیستم استارت‌آپی کشور در راستای مسوولیت اجتماعی خود به پروژه‌های توانمندسازی اجتماعی در حوزه‌های آموزش، سلامت، اشتغال، مدیرت بحران و گروه‌هایی با ویژگی خاص کمک کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / موزه ارتباطات / اداره کل آموزش و پرورش تهران / وزارت آموزش و پرورش
برنامه‌نویسی پروژه محور سن اشتغال در کشور را پایین می‌آورد
تهران-ایرنا- مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران با بیان اینکه تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی و ناتوانی در ایجاد اشتغال منجر به مهاجرت جوانان کشور می‌شود، گفت: برنامه‌نویسی پروژه محوز سن اشتغال در کشور را پایین می‌آورد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / موزه ارتباطات / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
تاسیس مراکز نوآوری و فناوری دانش آموزان در کل کشور
تهران-ایرنا- مدیر پروژه توسعه نگرش کارآفرینی گفت: به زودی مرکز نوآوری و فناوری کودکان و نوجوانان را رونمایی خواهیم کرد و قصد داریم احداث این مراکز را در تمام کشور ادامه دهیم.  
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
موزه ارتباطات و تمبرهای ۴۰ ساله انقلاب در برج میلاد
برج میلاد با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همزمان با دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاهی از اشیای پستی و تمبرهای ۴۰ ساله انقلاب را برگزار می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / موزه ارتباطات
این در را بعد از ۱۲ سال باز کردند
با پیگیری‌های مسوولان موزه ارتباطات و با بازگشایی در اصلی و قدیمی این موزه، تردد بازدیدکنندگان برای بازدید از موزه ارتباطات تسهیل شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
انتصاب حسن عمیدی به سمت رئیس موزه ارتباطات کشور
طی حکمی، حسن عمیدی به سمت معاون مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و رئیس موزه ارتباطات کشور منصوب شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / تمبر یادبود نماد صلح / مهاتما گاندی
تمبر یادبود «نماد صلح» رونمایی شد
تهران - ایرنا- مراسم رونمایی از تمبر یادبود یکصدو پنجاهمین سالروز تولد مهاتما گاندی با حضور مدیر عامل شرکت ملی پست، سفیر هند و جمعی از مقامات سفارتخانه های کشورهای عضو اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه در موزه ارتباطات برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •