سه شنبه, ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 18 February, 2020
نشست سران گروه 20
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
برلین با چشمان باز رویکرد بی‌طرفانه اتخاذ کند
سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه روز در واکنش به اظهارات هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان گفت: اینگونه اظهارات غیرمسئولانه و مداخله جویانه نمی‌تواند کوتاهی برخی کشورهای اروپایی در پایبندی به تعهدات‌شان ذیل برجام و نیز واکنش منفعلانه نسبت به رویکرد تروریسم اقتصادی آمریکا و مسئولیت ناشی از آن را تحت‌الشعاع قرار دهد.به گزارش اداره‌ کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، موسوی افزود: افکار عمومی جهان هنوز تسلیح کننده دیکتاتور سابق عراق به سلاح‌های شیمیایی که بر سر همین شهروندان ایرانی و همسایگان عراقی شان در خلال جنگ تحمیلی می‌بارید را از یاد نبرده اند و همچنین سرکوب معترضین از سوی پلیس آلمان در جریان برخورد با اعتراض کنندگان نشست سران گروه ۲۰ در تیر ۹۶ در هامبورگ و یا گسیل سلاح به منطقه …
عربستان رسما ریاست گروه ۲۰ را به عهده گرفت
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / بین‌المللی
عربستان رسما ریاست گروه ۲۰ را به عهده گرفت
عربستان سعودی از امروز- یکشنبه- تا نوامبر سال ۲۰۲۰ و تا زمان برگزاری نشست سران گروه اقتصادی ۲۰ در روزهای ۲۱ و ۲۲ نوامبر سال آینده ریاست این گروه را به عهده گرفت.
عربستان از امروز در راس گروه ۲۰ و سرخط اظهارات بن سلمان به این مناسبت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / بین‌المللی
عربستان از امروز در راس گروه ۲۰ و سرخط اظهارات بن سلمان به این مناسبت
امروز (یکشنبه) ریاست عربستان بر گروه ۲۰ آغاز شد و تا پایان نوامبر ۲۰۲۰ یعنی زمان برگزاری نشست سران در ریاض در روزهای ۲۱ و ۲۲ نوامبر ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.
  محمد بن سلمان  نشست گروه 20
در دیدار بن سلمان با ولیعهد امارات چه گذشت؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / بین‌المللی
در دیدار بن سلمان با ولیعهد امارات چه گذشت؟
ایسنا نوشت: ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در پانزدهمین نشست سران گروه ۲۰ در ریاض دعوت کرد. همچنین ولیعهد عربستان در سفر خود به امارات، چهار یادداشت تفاهم و هفت طرح استراتژیک را به امضا رساند.
  محمد بن سلمان  محمد بن زاید  عربستان  امارات متحده عربی
دعوت ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در نشست گروه ۲۰ / امضای ۴ یادداشت تفاهم و ۷ طرح راهبردی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / بین‌المللی
دعوت ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در نشست گروه ۲۰ / امضای ۴ یادداشت تفاهم و ۷ طرح راهبردی
ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در پانزدهمین نشست سران گروه ۲۰ در ریاض دعوت کرد. همچنین ولیعهد عربستان در سفر خود به امارات، چهار یادداشت تفاهم و هفت طرح استراتژیک را به امضا رساند.
  ولیعهد ابوظبی  ولیعهد عربستان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / ...
نتایج اجلاس جی 7 در یک نگاه
تجربه منفی نشست پیشین جی-7 از سطح انتظارات نشست کنونی کاسته بود. با این حال، نشست بیاتریز دستاوردهایی نیز داشته است؛ از جمله تلاش برای کاستن تنش بین ایران و آمریکا.قدرت‌های اقتصادی جهان در نشست خود در شهر ساحلی بیاتریز فرانسه پیرامون مسائل مختلفی بحث و گفت‌وگو کردند. از آن جمله می‌توان به چالش‌های بزرگ امنیتی و همچنین اقتصادی اشاره کرد.به گزارش دویچه وله، یافتن راه حلی برای کاستن از تنش پدید آمده بین ایران و آمریکا تبدیل به یکی از موضوعات محوری این نشست شده بود. افزون بر آن، جنگ تجاری با چین و اختلاف نظر بر سر بازرگانی خارجی با کشورهای اروپایی نیز از دیگر مسائل مطرح در همایش کشورهای عضو گروه هفت به شمار می‌آمدند. طبق بررسی سایت تاگس‌شاو وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان مهم‌ترین محورهای نشست سران …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / ...
ترامپ: سران گروه ۲۰ از ایوانکا خوششان آمده بود!
رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به اعتراضات به حضور دخترش در نشست گروه ۲۰ در ژاپن، به تمجید از ایوانکا ترامپ پرداخت و مدعی شد سران این گروه از او خوششان آمده بود!
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ / ...
نشست سه‌جانبه ترکیه، روسیه و ایران درباره سوریه در ماه اوت
ریاست‌جمهوری ترکیه از نشست سه‌جانبه سران ترکیه، روسیه و ایران درباره سوریه در ماه اوت خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رای‌الیوم، ابراهیم کالین، سخنگوی رسمی ریاست‌جمهوری ترکیه گفت: قرار است اواسط اوت نشست سه‌جانبه‌ای با مشارکت روسیه و ایران درباره سوریه برگزار شود. وی افزود: در این نشست درباره پرونده سوریه، روند سیاسی و بازگشت آوارگان صحبت خواهد شد. کالین گفت: طی نشست گروه ۲۰ در ژاپن که روزهای ۲۸ و ۲۹ ماه گذشته برگزار شد با برگزاری نشست چهارجانبه‌ای به میزبانی ترکیه و با مشارکت روسیه، آلمان و فرانسه در پایان ماه اوت یا اوایل سپتامبر موافقت شد. وی درباره سامانه اس-۴۰۰ روسیه گفت: به زودی این سامانه را تحویل می‌گیریم.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / اقتصادی
هند: واردات نفت ایران را متوقف نکردیم
دولت هند اعلام کرد تجارت با ایران از جمله واردات نفت از این کشور را متوقف نکرده است. به گزارش پایگاه خبری هندو، وی مورالیدهاران، وزیر امورخارجه دولت هند در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا تجارت هند با ایران متوقف شده است، گفت: خیر. روابط دوجانبه هند با ایران به قوت خود پابرجاست و تحت تاثیر روابط هند با هیچ کشور ثالثی قرار ندارد. پاسخ وی منعکس‌کننده موضع سنتی هند است اما با مواضع هفته گذشته نخست‌وزیر هند در نشست سران گروه ۲۰ تفاوت قابل توجهی دارد. نارندرا مودی در این نشست به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود دهلی نو خرید نفت از ایران را مطابق با درخواست واشنگتن برای به صفر رساندن واردات نفت ایران پس از دوم ماه مه کاهش داده است.
دعوت کالامار از سازمان ملل برای تجدید نظر در میزبانی عربستان سعودی در دور آینده نشست گروه ۲۰
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / بین‌المللی
دعوت کالامار از سازمان ملل برای تجدید نظر در میزبانی عربستان سعودی در دور آینده نشست گروه ۲۰
گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور اعدام‌های خودسرانه کشورهای بزرگ جهان را به تجدید نظر در موضوع میزبانی عربستان سعودی در دور آینده نشست سران گروه ۲۰ به دلیل عدم اتمام روند محاکمه عاملان قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی فرا خواند.
اختلاف شدید بین دولت و پارلمان هلند بر سر دیدار ملکه با ولیعهد سعودی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / بین‌المللی
اختلاف شدید بین دولت و پارلمان هلند بر سر دیدار ملکه با ولیعهد سعودی
ایلنا: دیدار اخیر ملکه هلند با ولیعهد سعودی در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن باعث بروز بحران بین دولت و پارلمان هلند شده است.
اعتراض دوم زنگنه به انحراف اوپک
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / اقتصادی
اعتراض دوم زنگنه به انحراف اوپک
همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، اوپک با تمدید توافق کاهش عرضه نفت تا مارس 2020موافقت کرد. چشم‌انداز «ضعف سمت تقاضا» و «رشد عرضه به‌دلیل افزایش تولیدات آمریکا» اعضای اوپک را نگران بازگشت مازاد عرضه به بازار و افت قیمت‌ها کرده بود و آنها را به تمدید توافق نفتی سوق داد. با این حال تا پیش از برگزاری نشست جی 20 در روزهای گذشته، احتمال تمدید توافق تا پایان سال 2019 مطرح بود، اما مذاکرات سران روسیه و عربستان در حاشیه اجلاس گروه 20 گمانه‌زنی‌ها از تمدید توافق را تا پایان سه ماه اول 2020 گسترش داد. موضوعی که به نارضایتی ایران منجر و باعث شد که ایران آخرین عضو اوپک باشد که پیش از برگزاری نشست موافقت خود را با تمدید توافق نفتی اعلام کند. روز گذشته و تنها چند ساعت پیش از نشست رسمی اوپک بیژن زنگنه، وزیر نفت کشور …
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / سیاسی
الجبیر: به دنبال جنگ با ایران نیستیم
عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی عربستان روز دوشنبه گفت: محمد بن سلمان ولیعهد این کشور به سران نشست گروه 20 اعلام کرده که ریاض به دنبال جنگ با ایران نیست.
دستپاچگی ایوانکا ترامپ در دیدار با ماکرون و می
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / بین‌المللی
دستپاچگی ایوانکا ترامپ در دیدار با ماکرون و می
پس از انتشار کلیپی از سوی دولت فرانسه که در آن ایوانکا ترامپ، در تلاش برای ورود به گفت‌وگویی در اجلاس سران گروه ۲۰ است، او مورد تمسخر کاربران فضای مجازی قرار گرفت.
  آمریکا  نشست سران گروه 20
ادعای ترامپ: آمریکا برنده جنگ تجاری شده
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / بین‌المللی
ادعای ترامپ: آمریکا برنده جنگ تجاری شده
دونالد ترامپ پس از شرکت در نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن، در سفری که به کره جنوبی داشت در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد بانک مرکزی آمریکا در اختلاف تجاری با پکن به هیچ وجه به ما کمک نکرده است. با این حال ما برنده شدیم و ما برنده بزرگی هستیم زیرا اقتصادی ایجاد کردیم که بهترین است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / ...
نفوذ جهانی روسیه در حال پیشی گرفتن از آمریکا است
در گزارش 150 صفحه‌ای که وزارت دفاع آمریکا تهیه کرده، هشدار داده شده که نفوذ جهانی روسیه در حال پیشی گرفتن از آمریکا است.به گزارش فارس، عدم آمادگی آمریکا در مقابله با جنگ سیاسی پر‌انرژی فزاینده روسیه باعث هشدار و انتقاد هر دو حزب آمریکا از رویکرد ‌دونالد ترامپ‌‌ در قبال مسکو شده است. در گزارش 150 صفحه‌ای که برای ستاد مشترک ارتش آمریکا فراهم شده و نشریه پلیتیکو نیز به آن دست یافته، آمده است که آمریکا همچنان اهداف اقدامات روسیه را دستکم گرفته است. این اقدامات شامل استفاده از پروپاگاندا و اطلاعات غلط برای منحرف کردن افکار عمومی در سراسر اروپا، آسیای مرکزی، آفریقا و آمریکای لاتین است.در این تحقیق همچنین به خطرات افزایش همراهی میان روسیه و چین اشاره شده است. نویسندگان این تحقیق ادعا کرده‌اند که آشفتگی …
سازندگی / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / بین‌المللی
سایه ایران بر اجلاس 20/ همه به نشست اوزاکا آمده بودند تا از تنش‌های میان تهران و واشنگتن بکاهند
نشست سران گروه 20 که به بهانه رایزنی درباره مسائلی چون اقتصاد جهانی، تجارت و سرمایه گذاری، نوآوری های ارتباطاتی محیط زیست و انرژی برگزاری می شود این بار در سایه تنش های تهران و واشنگتن و همچنین اوج گیری دغدغه های امنیتی در خلیج فارس آغاز شد.
  دونالد ترامپ  امانوئل مکرون  اجلاس g20
اردوغان: دیدار با ترامپ بسیار سازنده بود
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / بین‌المللی
اردوغان: دیدار با ترامپ بسیار سازنده بود
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست سران کشورهای گروه ۲۰ در اوزاکای ژاپن گفت: دیدار بسیار سازنده ای با رئیس جمهور آمریکا داشتم. به اعتقاد من این دیدار زمینه ساز گسترش بیش از پیش روابط دو کشور خواهد بود.
پیشنهاد کمک ژاپن به عربستان برای کاهش وابستگی به نفت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / اقتصادی
پیشنهاد کمک ژاپن به عربستان برای کاهش وابستگی به نفت
نخست وزیر ژاپن از تلاش‌های ولیعهد عربستان سعودی برای کاهش وابستگی به نفت تمجید کرد و قول داد ژاپن در برنامه اصلاحات اقتصادی به ریاض کمک خواهد کرد.
  نشست سران گروه 20  برنامه اصلاحات اقتصادی عربستان
توافق روسیه و عربستان برای تمدید توافق نفتی اوپک پلاس
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / اقتصادی
توافق روسیه و عربستان برای تمدید توافق نفتی اوپک پلاس
رئیس جمهور روسیه اعلام کرد روسیه با عربستان سعودی برای تمدید شش تا ۹ ماهه توافق کاهش تولید نفت اوپک توافق کرده است.
  نشست سران گروه 20  توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک  همکاری نفتی عربستان و روسیه
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / ...
ترامپ وارد کره جنوبی شد
شفقنا- ترامپ رییس جمهور آمریکا وارد سئول کره جنوبی شده است. دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا لحظاتی پیش با هدف دیدار با مقامات ارشد کره جنوبی وارد سئول پایتخت این کشور شد. این سفر دو روزه پس از پایان نشست سران گروه ۲۰ در اوساکای ژاپن انجام شد. ترامپ اعلام کرده در نظر دارد در مرز دو کره با کیم جونگ […]
تابناک / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / اقتصادی
پوتین در اجلاس G20 خواستار افزایش استفاده از ارزهای ملی توسط بریکس شد
رئیس‌جمهور روسیه طی دیداری با سران کشورهای عضو بریکس در حاشیه برگزاری نشست گروه 20 در ژاپن خواستار استفاده بیشتر این کشورها از ارزهای ملی به جای دلار شد.
چرا ایران به نشست جی 20 دعوت نمی شود؟ تاثیر این نشست بر اقتصاد ایران چیست؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / اقتصادی
چرا ایران به نشست جی 20 دعوت نمی شود؟ تاثیر این نشست بر اقتصاد ایران چیست؟
نشست گروه ۲۰ از روز جمعه مورخه ۷ تیر ماه ۱۳۹۸ در اوزاکای ژاپن آغاز شد. در این نشست که ۱۹ کشور دنیا به همراه اتحادیه اروپا در آن حضور داشتند روابط با ایران یکی از محور‌های اصلی مذاکرات آن بود. این نشست امروز مورخه ۸ تیر ماه ۱۳۹۸ به پایان رسید و ریاست دوره بعدی آن به عربستان سعودی رسید و این کشور میزبان سران کشور‌های گروه ۲۰ در سال ۲۰۲۰ خواهد بود. تصمیمات اتخاذ شده در این نشست، مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند بر روی اقتصاد ایران تاثیرگذار باشد.
ترامپ در مقابل ایستادگی کشورها جا می‌زند؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / بین‌المللی
ترامپ در مقابل ایستادگی کشورها جا می‌زند؟
دونالد ترامپ را شاید بتوان پر سر و صداترین رئیس جمهور آمریکا نامید. ساعتی نیست که او با توئیت یا حرفی جنجالی کاری نکند که به هر شکلی در صدر اخبار باشد. او تلاش می‌کند از خود چهره‌ای قدرتمند ارائه کند که به هر هدفی که دارد می‌تواند برسد. مذاکرات او در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن اما ماجرای دیگری را نشان می‌دهد.
  دونالد ترامپ  ایالات متحده آمریکا  چین  کره شمالی  ترکیه  ایران و آمریکا
دیدار «اردوغان» و «ترزا می» در حاشیه نشست جی ۲۰
مهر / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / بین‌المللی
دیدار «اردوغان» و «ترزا می» در حاشیه نشست جی ۲۰
رئیس جمهوری ترکیه با نخست وزیر مستعفی انگلستان در حاشیه اجلاس سران گروه ۲۰ در ژاپن دیدار کرد.
  ترزا می  رجب طیب اردوغان  نشست جی 20
درخواست اردوغان از عربستان: هویت عاملان قتل خاشقجی را فاش کنيد
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / سیاسی
درخواست اردوغان از عربستان: هویت عاملان قتل خاشقجی را فاش کنيد
رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری در حاشیه اجلاس سران گروه 20 در اوزاکای ژاپن گفت، ولیعهد عربستان باید هویت قاتلان روزنامه نگار مخالف سعودی را فاش کند.
وزیران انرژی عربستان و روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ مذاكره كردند
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / سیاسی
وزیران انرژی عربستان و روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ مذاكره كردند
وزیر انرژی عربستان سعودی در حساب توییتری خود نوشت که در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن با الکساندر نواک، همتای روسی خود دیدار کرده و درباره بازار نفت بین‌المللی به گفت و گو نشسته است.
کنفرانس خبری ترامپ در پایان نشست گروه ۲۰
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / سیاسی
کنفرانس خبری ترامپ در پایان نشست گروه ۲۰
رئیس جمهوری آمریکا در پایان نشست سران گروه ۲۰ با برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی به مسائل مختلفی از جمله روابط تجاری با چین، ملاقاتش با شی جینپینگ، قوانین مهاجرتی آمریکا، هیلاری کلینتون، شرکت هوآوی، تحولات کره شمالی، ماجرای قتل خاشقجی و … پرداخت.
ترامپ: عربستان هم‌پیمانی فوق‌العاده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / بین‌المللی
ترامپ: عربستان هم‌پیمانی فوق‌العاده است
رئیس جمهوری آمریکا در پایان نشست سران گروه ۲۰ با برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی به مسائل مختلفی از جمله روابط تجاری با چین، ملاقاتش با شی جینپینگ، قوانین مهاجرتی آمریکا، هیلاری کلینتون، شرکت هوآوی، تحولات کره‌شمالی و ماجرای قتل خاشقجی پرداخت.
  دونالد ترامپ
روز آرام دلار در بازارهای جهانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / اقتصادی
روز آرام دلار در بازارهای جهانی
بسیاری از معامله گران تا مشخص تر شدن نتایج سران گروه ۲۰ دست از معاملات ارزی کشیدند.
  دلار  نشست سران گروه 20
 پوتین و بن سلمان در نشست گروه ۲۰ دیدار کردند/ روسیه حامی عربستان برای ریاست نشست آتی
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / ...
 پوتین و بن سلمان در نشست گروه ۲۰ دیدار کردند/ روسیه حامی عربستان برای ریاست نشست آتی
شفقنا- رییس‌جمهوری روسیه اعلام کرد: از ریاست عربستان بر نشست آتی سران گروه ۲۰ در سال ۲۰۲۰ حمایت می‌کند. به گزارش اسکای نیوز، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه در دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفت: خواستار تحکیم...
عربستان میزبان دور بعدی نشست گروه ۲۰
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / بین‌المللی
عربستان میزبان دور بعدی نشست گروه ۲۰
عربستان سعودی امروز -شنبه- در پایان نشست دو روزه سران گروه ۲۰ در ژاپن ریاست این مجموعه را تحویل گرفت.
  عربستان  میزبان  گروه ۲۰
ترامپ: برای توافق با ایران زمان دارم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / بین‌المللی
ترامپ: برای توافق با ایران زمان دارم
پکن- ایرنا- دونالدترامپ رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش در نشست خبری بعد از اجلاس سران گروه ۲۰ در اوزاکا ژاپن گفت که برای توافق با ایران زمان زیادی دارد ودر عین حال عجله ای هم برای این کار ندارد.
دیدار پوتین و بن سلمان/ حمایت مسکو از ریاست ریاض بر نشست آتی گروه ۲۰
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / بین‌المللی
دیدار پوتین و بن سلمان/ حمایت مسکو از ریاست ریاض بر نشست آتی گروه ۲۰
رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد، از ریاست عربستان بر نشست آتی سران گروه ۲۰ در سال ۲۰۲۰ حمایت می‌کند.
  پوتین  عربستان
بحران سوریه، محور مذاکرات سیسی و بن سلمان
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / سیاسی
بحران سوریه، محور مذاکرات سیسی و بن سلمان
رئیس‌جمهوری مصر در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ با ولیعهد عربستان دیدار کرد؛ دیداری که بحران سوریه محور اصلی آن عنوان شده است.
محوز مذاکرات در نشست گروه ۲۰، تنش بین ایران و آمریکا بود
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / ...
محوز مذاکرات در نشست گروه ۲۰، تنش بین ایران و آمریکا بود
شفقنا- چهاردهمین نشست دو روزه سران جی ۲۰ با حضور رهبران ۱۹ کشور صنعتی جهان و رییس اتحادیه اروپا در شهر اوزاکای ژاپن با تمرکز بر موضوعاتی چون تنش میان ایران و آمریکا، جنگ تجاری پکن و واشنگتن...
نشست جی ۲۰ در اوزاکا ژاپن
مهر / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / عکس
نشست جی ۲۰ در اوزاکا ژاپن
چهاردهمین نشست دو روزه سران جی ۲۰ صبح جمعه با حضور رهبران عضو این گروه و رییس اتحادیه اروپا در شهر اوزاکا واقع در غرب ژاپن آغاز شد.
  نشست جی 20  ولادیمیر پوتین  شی جینپینگ  دونالد ترامپ
دیدار ترامپ و نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست گروه 20
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / بین‌المللی
دیدار ترامپ و نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست گروه 20
رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست سران گروه 20 دیدار کردند.
مذاکرات دوجانبه پوتین و ترامپ در ژاپن + فیلم
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / بین‌المللی
مذاکرات دوجانبه پوتین و ترامپ در ژاپن + فیلم
سران روسیه و آمریکا امروز در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ به مدت یک ساعت و نیم درباره روابط دوجانبه، ثبات راهبردی و برخی مسائل منطقه‌ای، ازجمله اوضاع پیرامون ایران، سوریه، ونزوئلا، افغانستان و اوکراین گفت‌وگو کردند.
آغاز نشست گروه 20 در ژاپن
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / بین‌المللی
آغاز نشست گروه 20 در ژاپن
چهاردهمین نشست سران گروه 20 صبح امروز در شهر اوساکای ژاپن آغاز به کار کرده است.
الف / ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / سیاسی
اجلاس واقعی اوپک پلاس زودتر برگزار می‌شود؟
رئیس جمهور روسیه درست در آستانه نشست رسمی اوپک و متحدانش در وین برای مذاکره درباره تمدید توافق کاهش تولید نفت، قصد دارد در حاشیه نشست هفته جاری سران گروه ۲۰ در ژاپن با ولیعهد عربستان سعودی دیدار کند.
احتمال توافق تجاری آمریکا و چین در نشست گروه ۲۰
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / اقتصادی
احتمال توافق تجاری آمریکا و چین در نشست گروه ۲۰
رییس جمهور آمریکا اعلام کرد احتمال توافق تجاری با رییس جمهور چین در نشست هفته جاری گروه ۲۰ وجود دارد اما وی آماده است در صورت عدم توافق دو کشور، روی کل واردات چین تعرفه وضع کند.
  نشست سران گروه 20  مذاکرات تجاری آمریکا و چین
توضیحات کرملین درباره محتوای مذاکرات پوتین و ترامپ در "اوساکا"
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / بین‌المللی
توضیحات کرملین درباره محتوای مذاکرات پوتین و ترامپ در "اوساکا"
مشاور رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" و "دونالد ترامپ" روز جمعه، در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ درباره مسائل ثبات راهبردی و مسائل منطقه‌ای، ازجمله سوریه، ایران، افغانستان، ونزوئلا و اوکراین گفت‌وگو خواهند کرد.
اردوغان به چین می‌رود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / بین‌المللی
اردوغان به چین می‌رود
رئیس‌جمهوری ترکیه پس از شرکت در نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن، عازم چین خواهد شد.
  رجب طیب اردوغان  ترکیه  جمهوری چین
بررسی حادثه نفتکش‌ها در نشست سران گروه ۲۰
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / بین‌المللی
بررسی حادثه نفتکش‌ها در نشست سران گروه ۲۰
نخست وزیر ژاپن اعلام کرد در پی تشدید تنش‌ها در خاورمیانه، گروه ۲۰ در نشست هفته جاری خود در اوزاکا درباره امنیت انرژی قصد دارد به اجماع نظر برسد.
رئیس تشریفات دولت ترامپ برکنار شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / بین‌المللی
رئیس تشریفات دولت ترامپ برکنار شد
رئیس تشریفات دولت ترامپ در آستانه سفر رئیس‌جمهور آمریکا به ژاپن برای حضور در نشست سران کشورهای اقتصادی جهان موسوم به گروه 20 برکنار شد.
تدابیر امنیتی در ژاپن برای اجلاس «گروه ۲۰» تشدید شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / بین‌المللی
تدابیر امنیتی در ژاپن برای اجلاس «گروه ۲۰» تشدید شد
پکن- ایرنا- همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری نشست سران گروه جی ۲۰ که از روز جمعه در اوساکا آغاز می شود، پلیس ژاپن در حال اجرای بالاترین اقدام های امنیتی است و تدابیر امنیتی در این کشور تشدید شده است.
سران روسیه و آمریکا در ژاپن دیدار می کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / سیاسی
سران روسیه و آمریکا در ژاپن دیدار می کنند
مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که سران روسیه و آمریکا قرار است در نشست گروه 20 کشور صنعتی جهان - جی 20 - با هم دیدار و گفت وگو کنند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / سیاسی
پادرمیانی پکن برای آشتی آمریکا و چین
معاون وزیر بازرگانی چین در آستانه دیدار میان رؤسای جمهور آمریکا و چین در نشست هفته جاری سران گروه ۲۰ در ژاپن، اعلام کرد هر دو کشور باید در مذاکرات تجاری سازش کنند.
رییس جمهوری چین در نشست گروه 20 در ژاپن شرکت می کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / بین‌المللی
رییس جمهوری چین در نشست گروه 20 در ژاپن شرکت می کند
پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد "شی جین پینگ" رییس جمهوری این کشور در نشست سران گروه جی 20 در ژاپن شرکت می کند.
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / بین‌المللی
مرکل: مسئله ایران باید از طریق سیاسی حل شود
النشره نیز به نقل از صدراعظم آلمان گزارش داد که موضوع ایران در نشست سران گروه ۲۰ به میزبانی ژاپن مطرح خواهد شد. نشست سران گروه ۲۰ بناست در اوساکای ژاپن برگزار شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ / ...
تاریخ نشست بعدی اوپک مشخص شد
بر اساس اطلاعات جدیدی که در وب‏سایت اوپک منتشر شده است، این گروه موافقت کرد تاریخ نشست بعدی خود را در اول ژوییه برگزار کند و دوم ژوییه با متحدان غیراوپک خود دیدار کند.اوپک و متحدانش در ابتدا قرار بود روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن دیدار کنند اما روسیه خواستار تغییر تاریخ این دیدار برای اجتناب از همزمانی با نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن شد. بر اساس گزارش رویترز، حدود یک ماه است که این تولیدکنندگان درباره تاریخ جدید دیدار رسمی خود بحث می‌کنند. قرار است در این نشست تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک درباره سرنوشت توافق کاهش تولید ۱.۲ میلیون بشکه در روز که آخر ژوئن به پایان می‌رسد، مذاکره و تصمیم‌گیری کنند. تاریخ اول ژوئیه (دوشنبه ۱۰ تیر) که از سوی مانوئل کِوِدو، وزیر نفت ونزوئلا و رئیس فعلی اوپک پیشنهاد شد، در وب‏سایت …
واکنش کرملین به سخنان ترامپ درباره امکان دیدارش با پوتین در ژاپن
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ / بین‌المللی
واکنش کرملین به سخنان ترامپ درباره امکان دیدارش با پوتین در ژاپن
سخنگوی کرملین در تفسیر ابراز امیدواری "دونالد ترامپ" برای دیدار با "ولادیمیر پوتین" در حاشیه نشست سران گروه 20 در ژاپن، گفت: وضعیت دیدار رهبران دو کشور تغییری نکرده و هنوز هیچ پیشنهاد مشخصی در این باره به مسکو نرسیده است.
آساهی شیمبون : روحانی برای شرکت در نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن دعوت شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / سیاسی
آساهی شیمبون : روحانی برای شرکت در نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن دعوت شود
پکن- ایرنا- روزنامه «آساهی شیمبون» ژاپن در گزارشی به نقل از یکی از کارشناسانش پیشنهاد داد «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در جریان سفر به تهران، از «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست سران گروه ۲۰ که قرار است در ژاپن برگزار شود، دعوت کند.