سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
واردکننده
۳۹ واردکننده برنج دولتی بدلیل تخلف به تعزیرات معرفی شدند/ عرضه ۴۸ هزار تنی خارج از شبکه
۶ ساعت قبل / برنج / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / تعرفه واردات / گمرک / دلار 4200 تومانی / سید مجتبی سجادی
۳۹ واردکننده برنج دولتی بدلیل تخلف به تعزیرات معرفی شدند/ عرضه ۴۸ هزار تنی خارج از شبکه
مدیر کل امور حقوقی سازمان حمایت از معرفی ۳۹ شرکت واردکننده برنج به تعزیرات حکومتی خبر داد و گفت: این شرکت‌ها با دریافت ارز رسمی اقدام به واردات کرده اما آن را با قیمت مصوبه عرضه نکرده اند.
بانک مرکزی در کشورهای واردکننده شماره حساب اعلام کند
۷ ساعت قبل / اتاق بازرگانی / صادرات / ارز
بانک مرکزی در کشورهای واردکننده شماره حساب اعلام کند
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکلاتی که صادرکنندگان در ماه‌های گذشته برای بازگشت ارز به کشور با آن مواجه بوده‌اند، پیشنهادهایی را به بانک مرکزی ارائه کرد.
عدم تخصیص ارز به گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو ادامه دارد
۲۲ ساعت قبل / بازار موبایل / تخصیص ارز / تلفن همراه / واردات موبایل
عدم تخصیص ارز به گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو ادامه دارد
رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه گفت: تخصیص ارز به واردکننده تجاری برای واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو صورت نمی‌گیرد، اما برای واردات گوشی‌های مسافری که عمدتا به شکل قاچاق وارد می‌شود، ممنوعیت و محدودیتی وجود ندارد. نوشته عدم تخصیص ارز به گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو ادامه دارد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رئیس کمیسیون مالیاتی و بیمه انجمن واردکنندگان تلفن همراه
۳۱ ساعت قبل / ارز / بانک مرکزی / تلفن همراه / یورو / تخصیص ارز
رئیس کمیسیون مالیاتی و بیمه انجمن واردکنندگان تلفن همراه
بیش از ۵۰درصد شرکت های واردکننده تلفن همراه در آستانه ورود به ورشکستگی هستند.
۲ روز قبل
صدای پای کوپن
کیمیا نجفیکوپن، خاطره روز‌های شروع جنگ برای نسلی است که آن شرایط را با تمام وجود درک کرده‌اند. روز‌هایی که وقتی از هر خیابانی رد می‌شدند شاهد صف‌های طولانی توزیع کالای اساسی بودند. از آن زمان، سال‌ها می‌گذرد و اکنون که سفره‌ها روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شود، بار دیگر صحبت از بازگشت کوپن به عرصه اقتصاد کشور به میان آمده و نظرها را به خود جلب کرده است.از گوشت و مرغ گرفته تا روغن و شکر همه و همه به شکل کوپن میان افراد توزیع می‌شد و پیر و جوان ساعت‌ها در صف‌ خرید کالاهای اساسی می‌ماندند. کوپن از سال 1359 با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با هدف اینکه که اگر کالایی کمیاب یا گران شد، از طریق توزیع کوپنی به دست مصرف‌کنندگان برسد به میان آمد. البته که این روش توزیع مشکلات فراوانی را به همراه داشت اما بسیاری …
۵ روز قبل
عـــدد خــبــــر
50 فروشنده عمده بازار تلفن‌ همراه را به هم ریخته‌اند [ایرنا] رئیس کمیسیون قیمت‌گذاری و تنظیم بازار تلفن‌ همراه گفت: «وضع بازار تلفن ‌همراه را ۵۰ فروشنده عمده این بازار به هم ریخته‌اند و قیمت تعیین می‌کنند.» رضا قربانی روز گذشته در نشست خبری خود به تشریح دلایل التهاب بازار موبایل پرداخت و گفت: «در این دو ماه تلفن‌های همراه به وسیله کسبه عمده‌فروش احتکار شد. از اول خرداد به شرکت‌های واردکننده موبایل مجوز واردات دادند بنابراین سازوکار از اواسط خرداد تأیید شد.» او افزود: «اعلام کرده‌اند واردات شش برابر مدت مشابه پارسال است؛ کسی منکر این قضیه نیست. در سه ماه اول ‌سال قبل اصلا واردات انجام نشد، بنابراین این …
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
برخورد وزارت صمت با گرانفروشان موبایل
معاون وزیر صمت با بیان اینکه با گرانفروشان در بازار گوشی تلفن‌همراه برخورد خواهد شد، گفت: «با توجه به اینکه هیچ تغییری در واردات این کالا انجام نشده، بهانه‌ای برای افزایش نرخ وجود ندارد.» به گزارش مهر، عباس تابش با بیان اینکه واردات گوشی تلفن‌همراه بالای ۳۰۰ یورو به کشور هیچ تغییری نخواهد داشت، گفت: «با توجه به بررسی‌های همه‌جانبه صورت‌گرفته از سوی وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی، واردات گوشی‌های تلفن‌همراه با ارزش بالای ۳۰۰ یورو به کشور مطابق با روال گذشته خواهد بود، بنابراین هیچ‌یک از شرکت‌های واردکننده و واحدهای صنفی سطح بازار، حق ندارند به بهانه اخبار منتشرشده نادرست قبلی در خصوص ممنوعیت …
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
مسوولان گره ایجاد کردند، رهبری گره‌گشایی
رییس قوه قضاییه در جلسه دیروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به شرایط اقتصادی این روز‌های کشور، عدم مدیریت بازار، عدم مدیریت قیمت‌ها و نوسانات بازار را موجب رنجش مردم دانست. سیدابراهیم رییسی با بیان اینکه «برخی راه‌حل این مساله را در مذاکره با امریکا و اروپا می‌دیدند»، مذاکره را راه «نادرستی» خواند و گفت که باید به دستان پرتوان مردان و زنان این کشور دل بست. او لازمه برون‌رفت از این شرایط و ایجاد ثبات اقتصادی در بازار را فعالیت جهادی دانست و تاکید کرد این شرایط تلاش جدی و سریع را می‌‌طلبد. رییس دستگاه قضایی یکی دیگر از ضرورت‌های عبور از شرایط خاص اقتصادی را برخورد با تخلف از ناحیه برخی واردکنندگان و صادرکنندگان دانسته و گفت که واردکننده …
بزرگترین واردکننده گاز طبیعی جهان ۱۴ میلیارد دلار در تولید موزامبیک سرمایه گذاری می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / ژاپن / موزامبیک / گاز طبیعی / سرمایه گذاری
بزرگترین واردکننده گاز طبیعی جهان ۱۴ میلیارد دلار در تولید موزامبیک سرمایه گذاری می‌کند
دولت ژاپن با مشارکت بخش خصوصی حدود ۱۴.۴ میلیارد دلار (معادل ۱.۵ تریلیون ین) در توسعه گاز طبیعی مایع موزامبیک سرمایه‌گذاری خواهد کرد. 
تشریح ماحصل اقدامات انجام شده در دوران کرونا از زبان«خیابانی»
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تشریح ماحصل اقدامات انجام شده در دوران کرونا از زبان«خیابانی»
سرپرست وزارت«صمت»،گفت: ماحصل اقدامات انجام شده در دوران کرونا این است که امروز از روزی 200 هزار عدد تولید ماسک به تولید روزی 6 میلیون رسیدیم و از واردکننده به صادرکننده تبدیل شدیم.
تاکید انجمن واردکنندگان موبایل بر اعلام قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تاکید انجمن واردکنندگان موبایل بر اعلام قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴
رییس‌ هیئت‌مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از شرکت‌های واردکننده خواست همچون گذشته به درج قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴ ادامه دهند و کوتاهی نکنند.
قیمت‌ موبایل در سامانه ۱۲۴ اعلام می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / موبایل / افزایش قیمت / گرانی
قیمت‌ موبایل در سامانه ۱۲۴ اعلام می‌شود
میزان نوشت: رئیس انجمن واردکنندگان موبایل از شرکت‌های واردکننده خواست تا همچون گذشته به درج قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴ ادامه دهند و به هیچ عنوان در این زمینه کوتاهی نکنند.
قیمت جدید شیر تیشه به ریشه صنعت دامپروی خواهد زد/ دوباره واردکننده خواهیم شد/ چرا باید هزینه حمایت از مصرف کننده از جیب تولیدکننده پرداخت شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
قیمت جدید شیر تیشه به ریشه صنعت دامپروی خواهد زد/ دوباره واردکننده خواهیم شد/ چرا باید هزینه حمایت از مصرف کننده از جیب تولیدکننده پرداخت شود؟
مقدسی گفت: امروز قیمت تمام شده برای تولید یک کیلوگرم شیر برای گاودار ۳۲۵۰ تومان می‌باشد و ما حتی حاضر به قبول همین قیمت تمام شده شدیم، بعد در جلسه ستاد تنظیم بازار این قیمت را کاهش دادند و در خوش بینانه‌ترین حالت به ازای هر کیلو شیر خام ۱۵۰ تومان ضرر خواهیم داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
خروج ۵ میلیارد دلار از کشور ظرف دوسال با خالی‌فروشی!
دو سال است اشخاصی در پوشش صادرکننده و واردکننده از پدیده خالی‌فروشی بازرگانی پول میلیاردی به جیب می‌زنند؛ خالی‌فروشی یک مسیر برای پول‌شویی و تمیزکردن ارز‌های چمدانی است. یک منبع آگاه از بانک مرکزی حجم خالی‌فروشی در دو سال اخیر را پنج میلیارد دلار اعلام می‌کند، پنج‌میلیارددلاری که یا در بازار آزاد فروخته شده یا در حساب‌های خارجی ذخیره شده است.
صنایع لبنی؛ مسیری ‌از واردات تا ارزآوری ۲ میلیارد دلاری
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
صنایع لبنی؛ مسیری ‌از واردات تا ارزآوری ۲ میلیارد دلاری
تهران - ایرنا - ایران در حالی که تا دهه ۶۰ نیز همچنان واردکننده محصولات لبنی بود اما اکنون این صنعت می‌تواند برای کشور دو میلیارد دلار ارزآوری از محل صادرات فراورده‌های لبنی داشته باشد.
نامه دامداران به جهانگیری و اعتراض به قیمت شیرخام/ با ادامه این روند مجددا واردکننده لبنیات می شویم
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / وزارت جهاد کشاورزی / اتحادیه سراسری دامداران ایران / شیر خام / سعید سلطانی / اسحاق جهانگیری / قیمت شیر خام
نامه دامداران به جهانگیری و اعتراض به قیمت شیرخام/ با ادامه این روند مجددا واردکننده لبنیات می شویم
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت:ما در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور اعتراض شدید خود را به قیمت اعلام شده شیر خام اعلام کردیم و امیدواریم در این نرخ تجدیدنظر شود.
رفع نیاز داخل و آمادگی برای صادرات اقلام مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / ویروس کرونا / ماسک
رفع نیاز داخل و آمادگی برای صادرات اقلام مقابله با کرونا
تهران- ایرنا- بررسی وضعیت تولید محصولات بهداشتی مقابله با کرونا از ابتدای اسفندماه پارسال تا دوم تیرماه جاری (۱۲۵ روز) نشان‌دهنده روند صعودی تولید است به طوری که اکنون اقلام مورد نیاز به وفور در دسترس همگان قرار دارد و از یک واردکننده به یک صادرکننده مهم در سطح منطقه تبدیل شده‌ایم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / بازار جهانی نفت / قیمت نفت / نفت چین
چگونه چین برنده جنگ قیمت نفت شد؟
به گزارش ایسنا، روسیه و عربستان سعودی برای تامین عمده منابع مالی بودجه خود به فروش نفت متکی هستند و در پنج سال گذشته چین به بزرگترین مشتری هر دو کشورتبدیل شده است. در واقع، چین بزرگترین واردکننده نفت جهان است که می‌تواند وارداتش را کاهش دهد یا به ذخایر خود اضافه کند. چین در بیش از پنج سال گذشته به حدی نفت ذخیره سازی کرده است که می‌تواند وارداتش را برای مدتی متوقف کند. به عبارت دیگر، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی باید نظر مطلوب شی جین پینگ، رئیس جمهور چین را حفظ کنند که این امر پیامدهای جهانی از جمله برای آمریکا خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / بازار موبایل / قیمت گوشی / قیمت موبایل / نرخ ارز
راه‌اندازی کانال جدید برای اعلام قیمت موبایل
رئیس‌ هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان موبایل گفت: بناست با درخواست انجمن واردکنندگان موبایل و فراهم کردن زیرساخت‌ها، سازمان حمایت دستور دهد به سامانه همتا و مرکز تجارت الکترونیک که وقتی مصرف‌کننده گوشی را روشن می‌کند، قیمت گوشی و اینکه از کدام واردکننده خریداری شده، برایش پیامک شود و در آن شرایط اگر گوشی را گران‌تر بخرد، متوجه می‌شود. نوشته راه‌اندازی کانال جدید برای اعلام قیمت موبایل اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۶ تصمیم مهم ستاد تنظیم بازار برای کنترل عرضه و قیمت تایر در بازار
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
۶ تصمیم مهم ستاد تنظیم بازار برای کنترل عرضه و قیمت تایر در بازار
براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، علاوه بر اینکه تمامی تولیدکنندگان و واردکنندگان تایر مکلف به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش شده‌اند، تحویل و فروش این کالا توسط واحدهای تولیدی و واردکننده به نمایندگان و واحدهای متخلف ممنوع شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی نصف شد
یک فعال بخش خصوصی گفت: محدودیت‌های ارزی کشور باعث شده دولت توزیع دلار ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی را در سال ۹۹ نصف و حداکثر به ۸ میلیارد دلار محدود کند.به گزارش مهر، مجید موافق‌قدیری، رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان با بیان اینکه محدودیت‌های ارزی کشور باعث شده که دولت توزیع دلار ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی را در سال ۹۹ نصف و حداکثر به ۸ میلیارد دلار محدود کند، گفت: آمار سه ماهه بانک مرکزی نشان می‌دهد که دولت برای تامین همین میزان ارز ۴۲۰۰ تومانی هم مشکلات جدی دارد و برای همین است که هفته‌ای یک کالا را از لیست ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج می‌کند. بنابراین معادله پیچیده‌ای نیست که بگوییم دولت حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه نهاده‌های دامی را به واردکننده می‌دهد و واردکننده بخشی از یارانه …
ترکیه، مقصد بیش از یک سوم جنگ‌افزارهای صادراتی آلمان
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / آلمان / ترکیه
ترکیه، مقصد بیش از یک سوم جنگ‌افزارهای صادراتی آلمان
ترکیه در سال ۲۰۱۹ برای دومین سال پیاپی در جایگاه نخستین واردکننده جنگ‌افزارهای ساخت آلمان قرار گرفته و بر اساس یک گزارش محرمانه، در این سال بیش از یک‌سوم جنگ‌افزارهای صادراتی آلمان به ترکیه ارسال شده است.
دلار، تلفن‌ همراه را هم گران کرد/ چه کسانی مقصرند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / دلار / گرانی / موبایل / نرخ ارز / افزایش نرخ دلار
دلار، تلفن‌ همراه را هم گران کرد/ چه کسانی مقصرند؟
ایلنا: شرکت‌های واردکننده اگر گوشی را حتی بر مبنای نرخ دلار دی ماه و یا اسفند ماه 98 هم وارد کرده باشند بر مبنای نرخ امروز دلار به واحد صنفی می‌فروشند
رای الیوم: ایران تصمیمم گرفته تا هر ماه ۳ محموله بنزین به ونزوئلا بفرستد / تهران در قبال این صادرات، ۹ میلیون تن طلا از ونزوئلا می‌گیرد / ایران تا سال گذشته واردکننده بنزین بوود، اما اکنون ۱۷۲ هزار بشکه بنزین اضافی تولید می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
رای الیوم: ایران تصمیمم گرفته تا هر ماه ۳ محموله بنزین به ونزوئلا بفرستد / تهران در قبال این صادرات، ۹ میلیون تن طلا از ونزوئلا می‌گیرد / ایران تا سال گذشته واردکننده بنزین بوود، اما اکنون ۱۷۲ هزار بشکه …
در یک چالش جدید برای رئیس جمهور ایالات متحده و دولت او، ایران تصمیم به ارسال ماهیانه سه محموله بنزین به ونزوئلا گرفت و این تصمیم، پس از موفقیت تهران در زمینه انتقال ۱.۵ میلیون بشکه به بنادر ونزوئلا اتخاذ شد.
معاون وزیر نیرو: ایران واردکننده آب نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
معاون وزیر نیرو: ایران واردکننده آب نمی‌شود
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: در حال حاضر تعداد شهرهای با تنش آبی در دوره خشکسالی به حدود ۱۷۰ شهر رسیده که ۵۰ شهر آن پر تنش هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
وزیر صمت کلنگ ابَر پروژه نورد گرم شماره دو فولاد مبارکه را به زمین زد
اصفهان –بهمن راعی : با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، امام جمعه و نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل فولاد مبارکه، رئیس سازمان صمت اصفهان، معاون استاندار، مادر شهید حاج حسین خرازی و جمعی از مسئولین نظامی و انتظامی استان و شهرستان مبارکه، ضمن افتتاح چند پروژه بزرگ ملی در فولاد مبارکه کلنگ عملیات تکمیل طرح شهید خرازی، ابَر پروژه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی(نورد گرم شماره 2) با شعار پویش ملی#تولید–تداوم وامید در این شرکت به زمین زده شد.حسین مدرس خیابانی پس از افتتاح پروژه های بازیافت حرارت نیروگاه گازی(HRSG )؛ شبکه فشار قوی و فشار متوسط شماره 2 شهید خرازی و سوئیچگیری های400و 63 کیلو ولت …
هدف گذاری هند برای ۲ برابر کردن ظرفیت پالایشگاهی تا ۲۰۳۰
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / انرژی / هندوستان / پالایشگاه نفت
هدف گذاری هند برای ۲ برابر کردن ظرفیت پالایشگاهی تا ۲۰۳۰
وزیر نفت هند گفت که سومین واردکننده بزرگ نفت جهان به دنبال این است که ظرفیت پالایشگاهی خود را افزایش دهد و آن را تا سال ۲۰۳۰ به دو برابر سطح کنونی برساند.
مسیر سنگلاخ واردات تجهیزات آی‌تی
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / آی تی / سرمایه / فناوری اطلاعات / مشکلات / واردات
مسیر سنگلاخ واردات تجهیزات آی‌تی
شرکت‌های واردکننده تجهیزات فناوری اطلاعات از این گله دارند که به دلیل قوانین دست‌وپاگیر، روند ترخیص کالاهای های‌تک که پروژه‌های مهم کشور توسط آنها اجرایی می‌شود، طولانی شده
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
ضربه 4200 به انسولین
قطع دسترسی شرکت‌های واردکننده «انسولین» به «دلار 4200»، نفس دیابتی‌ها را برای تامین داروی روزانه‌ خود از داروخانه‌ها به شماره انداخت. عوامل رسمی واردکننده انسولین و تجهیزات تست قند خون به‌دلیل عدم‌تخصیص ارز دولتی، توان تامین داروهای مورد نیاز دیابتی‌ها را از دست داده‌اند. «1+5» مانع بزرگ در مسیر عرضه دارو و تجهیزات بیماران خاص وجود دارد که ناتوانی از رفع آنها طی ماه‌های گذشته، قفسه داروخانه‌ها را خالی کرده و باعث دلهره و نگرانی بیماران شده است. حل این مشکل،‌ راهکار اقتصادی دارد.
شائبه توزیع رانت در تخصیص ارز برای واردات نهاده دامی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / نهاده های دامی / وزارت جهاد کشاورزی / عباس حاجی زاده / وزارت صنعت معدن و تجارت
شائبه توزیع رانت در تخصیص ارز برای واردات نهاده دامی
درحالی که بیش از ۴۰۰ شرکت واردکننده نهاده‌های دامی در حوزه واردات این کالاها فعال هستند، برگزاری جلسه با تعداد محدودی از واردکنندگان برای تخصیص ارز، اعتراضات زیادی را به دنبال داشته است.
ضوابط وزارت صمت برای انتخاب واردکنندگان نهاده شفاف نیست/قول برگزاری جلسه داده‌اند
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / عباس حاجی زاده / نهاده های دامی / اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور / وزارت صنعت معدن و تجارت
ضوابط وزارت صمت برای انتخاب واردکنندگان نهاده شفاف نیست/قول برگزاری جلسه داده‌اند
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور گفت:علیرغم اینکه ۴۰۰ شرکت واردکننده نهاده‌های دامی در کشور وجود دارد، ضوابط وزارت صمت برای انتخاب واردکنندگان جهت تخصیص ارز واردات مشخص نیست.
حذف قیمت از سامانه نیما باعث عدم شفافیت می‌شود/ ۶ ماه پول ریالی تولیدکننده‌ها نزد صرافی‌ها مانده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / پول / سرمایه / صرافی ها / تخصیص ارز / گفتگو با ایلنا
حذف قیمت از سامانه نیما باعث عدم شفافیت می‌شود/ ۶ ماه پول ریالی تولیدکننده‌ها نزد صرافی‌ها مانده است
ایلنا: رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران گفت: برخی از صرافی‌هایی که از سوی بانک مرکزی برای تخصیص ارز صادراتی به واردکننده معرفی شده‌اند، ارزی به…
تعزیر ۸۹ هزار یورویی شرکت واردکننده برای عدم اجرای تعهدات
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
تعزیر ۸۹ هزار یورویی شرکت واردکننده برای عدم اجرای تعهدات
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران از تعزیر یک شرکت واردکننده به مبلغ ۸۹ هزار یورو خبر داد.
لوازم خانگی بی‌کیفیت را به اسم برند با قیمت بالا می‌فروشند / قاچاقچی جای واردکننده را گرفته است
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / لوازم خانگی / قیمت لوازم خانگی / قاچاق
لوازم خانگی بی‌کیفیت را به اسم برند با قیمت بالا می‌فروشند / قاچاقچی جای واردکننده را گرفته است
ریس کمیسیون قاچاق انجمن واردکنندگان لوازم خانگی ضمن تشریح دلایل افزایش قیمت لوازم خانگی، گفت: کالای قاچاق خلا کمبود در بازار را پر کرده است از این رو باید دولت از واردکنندگان حمایت کند.
جولان قاچاقچیان با طولانی شدن روند ترخیص تجهیزات
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / قاچاق کالا / تجهیزات فناوری اطلاعات
جولان قاچاقچیان با طولانی شدن روند ترخیص تجهیزات
به گفته یک عضو کمیسیون شبکه نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مشکل شرکت‌های واردکننده تجهیزات فناوری اطلاعات، قوانین دست‌وپاگیر است که با طولانی کردن روند ترخیص و راکد کردن سرمایه در گردش شرکت‌ها، موجب سود قاچاقچیان می‌شود که بیمه، مالیات و حقوق و عوارض گمرکی پرداخت نمی‌کنند و با زمان تحویل سریع‌تر و هزینه کمتر، بازار را در دست خواهند گرفت.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
13000 مرکز دارویی با 3000 قلم دارو و مکمل مزیت قابل اتکای پخش هجرت است
شرکت پخش هجرت از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین - تیپیکو و شستا در سال 1344 با واردات، توزیع و فروش کالای دارویی، آزمایشگاهی و بهداشتی فعالیت خود را آغاز کرده است و هم‌اکنون شرکت پخش هجرت، با 915 نفر نیروی انسانی متخصص و با تجربه و بیش از 48 هزار متر مربع انبار، یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین انبار‌های دارویی خاور میانه می‌باشد. این شرکت در آذر ماه 1390 در سازمان بورس اوراق بهادار به ثبت رسید و در مرداد ماه سال 1398سهام شرکت در بازارفرابورس به عرضه گذاشته شد و بر اساس آخرین رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی رتبه 78 در بین شرکت‌های برتر کشور را دارا می‌باشد. پخش هجرت خود را ملزم به رعایت استانداردهای روز اروپا می‌داند و مطابق این امر …
تشریح جزییات تاثیر شیوع کرونا بر صنایع غذایی کشور
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / بودجه / صنعت / ویروس / واردات و صادرات / گفتگو با ایلنا
تشریح جزییات تاثیر شیوع کرونا بر صنایع غذایی کشور
ایلنا: ریاست هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی کشور افزود: اولین و بزرگ‌ترین واردکننده محصولات صنایع غذایی‌ ایران، عراق است که در بسیاری از محصولات غذایی…
در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / استقلال / اقتصاد مقاومتی / خاورمیانه / سازمان غذا و دارو / نفت
در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنیم
ایلنا: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: توانستیم به مدیریتی چالاک و کارآمد در شرایط کرونا برسیم، بطوری که از یک کشور واردکننده به کشوری خودکفا تبدیل شدیم.
بازگشت تقاضای نفت در بزرگترین واردکننده نفت جهان/واردات نفت خام چین به رکورد تاریخی خود نزدیک شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / نفت خام / نفت / چین
بازگشت تقاضای نفت در بزرگترین واردکننده نفت جهان/واردات نفت خام چین به رکورد تاریخی خود نزدیک شد
واردات نفت خام چین در ماه می، ۱۳ درصد نسبت به ماه آوریل جهش کرد و به ۱۱.۱۱ میلیون بشکه در روز رسید.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
چشم‌انداز راهبرد چین در منطقه خلیج‌فارس
در طول سالیان گذشته، فعالان سیاست خارجی منطقه خلیج فارس آمریکا را یگانه شریک راهبردی معتبر برای خود تصور می‌کردند، اما واقعیت‌های جدید اکنون این عقل متعارف را به چالش می‌کشد که آمریکا یگانه شریک معتبر این منطقه است.کریستین میر در یادداشتی که وب‌سایت شورای آتلانتیک آن را منتشر کرد؛ نوشت: اکنون چین مهم‌ترین واردکننده صادرات نفتی کشورهای حوزه خلیج فارس به شمار می‌رود. از سوی دیگر، اهداف راهبردی چین به‌طور فزاینده‌ای بر ثبات خاورمیانه احاطه دارد و همزمان، سیاست خارجی کنشگرانه شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین نیز مشارکت بیشتر چین در امنیت، اقتصاد و گفتمان این منطقه را تضمین کرده است. مهم‌ترین دلیل تغییر تدریجی و ظاهراً برگشت‌ناپذیر محاسبات راهبردی این است که چین اکنون خریدار عمده نفت خاورمیانه محسوب می‌شود. …
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
راز تندشدن نبض بازار میوه اردیبهشت
وزارت صنعت، معدن و تجارت در واکنش به گزارش 13 اردیبهشت امسال با عنوان «نبض بازار میوه تند شد» اعلام کرد:  سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با توجه به اختیارات، شرح وظایف و امکانات بودجه‌ای و نیروی انسانی، ارائه آمار و اطلاعات دقیق از سطح بازار برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی بهتر مسئولان و همچنین تشدید بازرسی‌ها را با جدیت در دستور کار قرار داده است. از جمله اقدامات این سازمان عبارت‌است از:    رصد بازار و بررسی هرگونه افزایش غیرمتعارف قیمت و برخورد با تخلفات احتمالی تأمین‌کنندگان اعم از واردکننده …
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
شیطنت تازه برای بازگشت پول‌های بلوکه‌شده
شیطنت تازه برای بازگشت پول‌های بلوکه‌شده پویا فیروزی، دبیرکل اتاق مشترک ایران و کره‌جنوبی در گفت‌وگو با «شرق» می‌گوید: روابط اقتصادی ایران با کره‌جنوبی حتی در تحریم‌های دور قبل، اگرچه تراز تجاری ایران منفی بود و ایران عمدتا واردکننده محصولات کره‌ای محسوب می‌شد‏، اما هرگز متوقف نشد. روابط تجاری ایران و کره‌جنوبی در سطحی قرار داشت که در سال‌های 95 و 96‏، این کشور پنجمین شریک تجاری ایران محسوب می‌‌شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
متقاضیان مسکن نگران نباشند
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست و افزایش قیمت خانه هم متاثر از بخش مسکن نیست، گفت: هموطنانی که نیازمند خانه هستند و استطاعت خرید این خانه‌ها را ندارند، به هیچ عنوان نگران نباشند. در سامانه طرح اقدام ملی دست همه را باز گذاشتیم تا هرکسی خواست ثبت‌نام کند و هیچ‌کس جا نماند.محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی‌ در حاشیه آیین رونمایی از سامانه ثبت‌نام متقاضیان نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کالا اظهار کرد: هدف‌گذاری این طرح نوسازی ۵۳ هزار دستگاه ناوگان حمل‌ونقل در این مقطع است که شامل خودروهایی با سه سال کارکرد که در قانون پیش‌بینی شده و همچنین خودروهای تولید داخل می‌شود.به گزارش خبرآنلاین، وی افزود: به همین منظور و برای این هدف چهار گروه می‌توانند در این سامانه اقدام کنند که …
چین به فکر توسعه ظرفیت مخازن نفت افتاد
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / توسعه ظرفیت مخازن نفت چین / واردات نفت چین / قیمت نفت
چین به فکر توسعه ظرفیت مخازن نفت افتاد
چین که بزرگترین واردکننده نفت جهان است، قصد دارد از قیمتهای پایین نفت بهره برده و ظرفیت ذخیره سازی نفت خود را توسعه دهد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
رقابت شدید عراق و عربستان بر سر مشتری نفتی قدیمی ایران
عربستان سعودی و عراق که بزرگترین تولیدکنندگان اوپک هستند، با یکدیگر برای برتری در بازار نفت هند که سومین واردکننده بزرگ نفت در جهان است، رقابت می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
هجوم نفتکش‌ها با نفت ارزان به سمت چین
در حالی‌که سایر کشورهای دنیا به تدریج از تعطیلی‌های ناشی از ویروس کرونا خارج می‌شوند، چین از قیمت فوق‌العاده پایین نفت برای ذخیره آن بهره می‌برد. به گزارش اویل پرایس تقاضای نفت جهان از سوی بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا رو به افزایش است. در حال حاضر 117 نفتکش بسیار بزرگ با ظرفیت حمل 2 میلیون بشکه نفت‌خام به سمت چین می‌روند تا بین اواسط ماه مه تا اواسط اوت نفت خود را در بنادر این کشور تخلیه کنند.
نمکی: در ۵۰ روز از واردکننده به صادرکننده تبدیل شدیم
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
نمکی: در ۵۰ روز از واردکننده به صادرکننده تبدیل شدیم
وزیر بهداشت با بیان اینکه علی‌رغم تحریم‌ها از کشورهای اروپایی و آمریکایی جلوتر حرکت می‌کنیم، گفت: حتی یک پزشک یا پرستار هم نداشتیم که به دلیل کمبود اقلام بهداشتی در روزهای اولیه، به مردم پشت کند یا در خیابان‌ها اعتراض کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
کاهش 40 درصدی قیمت خودرو در صورت آزادسازی واردات ظرف 2 ماه
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و یک واردکننده و فعال بازار خودرو در مناظره‌ای رسانه ای، چرایی نابسامانی‌ها و راهکارهای وضعیت آشفته بازار خودرو شامل تورم غیرمنطقی قیمت خودرو، تبدیل از کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای و کیفیت آن را که منجر به نارضایتی عمومی شده است، به بحث و بررسی گذاشتند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تصمیم جدید بانک مرکزی برای نحوه تخصیص ارز واردات
بانک مرکزی در جدیدترین تصمیم خود، اولویت کالایی ردیف 23 تا 26 را از دریافت ارز نیمایی محروم کرد. بانک مرکزی اعلام کرد که بررسی و تایید گواهی ارز اشخاص از محل حساب ارزی واردکننده از سوی بانک مرکزی، صرفا با انجام مکاتبه و الصاق مستندات قابل استناد است.
تعطیلی شرکت‌های واردکننده پشت سد گمرک
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / زلزله / ساعت کار / قوانین و مقررات / گمرک / ویروس
تعطیلی شرکت‌های واردکننده پشت سد گمرک
به‌گفته رییس کمیسیون شبکه سازمان نصر، با طولانی شدن روند تست و تایید نمونه تجهیزات آی‌سی‌تی،
درخواست شرکت های آمریکایی برای معافیت تعرفه ای برخی کالاهای چینی
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
درخواست شرکت های آمریکایی برای معافیت تعرفه ای برخی کالاهای چینی
درپی تهدیدات اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره اعمال تعرفه های جدید بر کالاهای وارداتی از چین، شرکت های واردکننده در آمریکا از دفتر نمایندگی تجاری این کشور درخواست کردند تا برخی محصولات ساخته شده در چین را شامل معافیت کند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
بازار در انتظار کاهش قیمت گوشی
درحالی‌که علاوه بر بالارفتن نرخ ارز و کمبود جهانی این کالا به‌دلیل کرونا، مشکلات ثبت سفارش و واردات منجر به افزایش قیمت گوشی شده، به گفته یک فعال بازار موبایل، درصورتی که این مشکلات برطرف شود، حداکثر ظرف یک هفته قیمت این کالا به روال مشخصی برمی‌گردد.به گزارش ایسنا، شیوع کرونا در جهان تبعات زیادی داشته و از جمله اینکه تولیدکنندگان گوشی در بسیاری از کشورها با سلسله تعطیلی‌هایی مواجه شدند و این موضوع ساخت گوشی و قطعات را با مشکل مواجه کرد. از طرفی در ایران نیز اگرچه همواره در سال‌های اخیر در ماه اسفند با رشد فروش گوشی مواجه بود، اما سال گذشته، با وجود افزایش نرخ ارز و مشکلات مربوط به کرونا، برخلاف رویه سابق، رکود تورمی در بازار گوشی ایجاد شد. بدین‌ترتیب قیمت اجناس این بازار بالا رفته و با کاهش شدید …
۵ راهکار برای جبران کسری بودجه سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
۵ راهکار برای جبران کسری بودجه سال ۹۹
استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی معتقد است یک راهکار که دولت می‌تواند با بهره‌گیری از آن کسری بودجه خود را جبران کند، این است که از کشورهای واردکننده نفت مانند چین و ژاپن استقراض کند. دولت می‌تواند با مذاکره با این کشورها وام مثلا یک تا ۳ میلیارد دلاری دریافت کرده و در مقابل این مبلغ، در سال آینده نفت با تخفیف مناسب عرضه کند.
۵ راهکار پیشنهادی برای جبران کسری بودجه سال ۹۹/ حقوق بالای ۶ میلیون تومان، با اوراق تسویه شود/ دولت از کشورهای واردکننده نفت استقراض کند
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / اقتصاد / بودجه / مالیات بر ارزش افزوده / مرکز پژوهش های مجلس / نفت
۵ راهکار پیشنهادی برای جبران کسری بودجه سال ۹۹/ حقوق بالای ۶ میلیون تومان، با اوراق تسویه شود/ دولت از کشورهای واردکننده نفت استقراض کند
ایلنا: استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: راهکار دیگر آن است که دولت از کشورهای واردکننده نفت مانند چین و ژاپن استقراض کند. دولت می‌تواند با مذاکره با این…
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
رنگ‌بندی پویای کرونایی و بازگشایی مساجد
نشست خبری سخنگوی دولت، ظهر روز دوشنبه در ساختمان کوثر نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد. علی ربیعی در آغاز نشست خبر داد که طی هفته گذشته در بخش‌های بین‌الملل، اقتصاد و اجتماعی تصمیمات مهمی ازسوی دولت اتخاذ شده است. به گفته سخنگوی دولت «سرپا نگه داشتن اقتصاد آسیب‌خورده از کرونا و تمرکز بر رسته‌های آسیب‌دیده و کاهش تاثیر ثانویه بر سایر رسته‌ها» از دستورکارهای دولت بود. همچنین به گفته ربیعی «حفظ شغل و جلوگیری از اخراج کارگران» در کانون فعالیت دولت بوده‌ که برای آن برنامه‌ریزی شده است. سخنگوی دولت با اشاره به جلسات متعدد سازمان برنامه و بودجه برای گام برداشتن در راستای جهش تولید و تداوم اقتصاد مقاومتی با اغلب دستگاه‌ها، تاکید کرد …
دنیا را دور زدیم تا نهاده دام و طیور به بنادر بیاوریم، اما خودتحریمی سد راه تولید شده است/ دلالان همچنان از آب گل آلود ماهی می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
دنیا را دور زدیم تا نهاده دام و طیور به بنادر بیاوریم، اما خودتحریمی سد راه تولید شده است/ دلالان همچنان از آب گل آلود ماهی می‌گیرند
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران معتقد است مشکل اصلی بر سر ارز ۴۲۰۰ تومانی است. محموله نهاده‌های دامی به هر مکافاتی بوده با اعتبار واردکننده تا بنادر آمده است و بانک مرکزی یا ارز ندارد تخصیص دهد یا دارد تخصیص نمی‌دهد و محموله‌ها در حال از بین رفتن می‌باشند و تا اسناد مبادله نشود امکان ترخیص این محموله‌ها وجود ندارد.
۴۰۳ شرکت واردکننده نهاده‌های دامی به وزارت صنعت معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / وزارت جهاد کشاورزی / دفتر امور طیور
۴۰۳ شرکت واردکننده نهاده‌های دامی به وزارت صنعت معرفی شدند
تهران- ایرنا - اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اعلام کرد: سال گذشته ۴۰۳ شرکت به منظور جلوگیری از ایجاد انحصار در واردات نهاده‌های دامی به وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
افزایش واردات نفت و گاز چین در بحبوحه کرونا
آمارهای رسمی چین نشان می‌دهد این کشور در فصل اول سال 2020 واردات نفت و گاز خود را با وجود شیوع کرونا در این کشور افزایش داده است. به گزارش اداره ملی آمار چین، این کشور در سه ماه اول سال‌جاری میلادی ۱۲۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تن نفت خام وارد کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. به گفته این اداره، چین از سال ۱۹۹۳ میلادی به این طرف یک واردکننده بزرگ نفتی بوده است.
رمزگشایی از استراتژی بانک مرکزی برای دلار
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / ارز4200 تومانی / ارز دولتی / توزیع رانت / قیمت دلار / افزایش قیمت ارز / ارز آزاد / ارز نیمایی / نرخ دلار
رمزگشایی از استراتژی بانک مرکزی برای دلار
معاون اسبق ارزی بانک مرکزی با اشاره به اینکه در چند روز اخیر فاصله بین نرخ ارز نیمایی و آزاد به حدود ۲.۵ درصد رسیده است، بیان داشت: به اعتقاد بنده این سیاست درستی است که بانک مرکزی در پیش گرفته و فاصله زیاد بین این دو نرخ نیز به مانند دلار ۴۲۰۰ تومانی مشکل زا است، اگر فاصله زیاد باشد واردکننده بیش اظهاری می‌کند و صادر کننده کم اظهاری در اعلام ارقام خود و این مسئله خود فساد آور است، چراکه ارز‌های اظهار نشده را در بازار آزاد می‌فروشند، اما حال که این دو نرخ در کانال ۱۵ هزار تومان به هم نزدیک‌شده‌اند، باید این اقدام را مورد حمایت قرار داد و درخواست کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی را نیز بردارند، زیرا که اگر یک روز هم کمتر این رانت در اختیار افراد قرار بگیرد نیز ضرر آن بسیار کمتر است.
از «مرگ اولین واردکننده چای به ایران» تا «سقوط آزاد پول سوئد در مقابل دلار»
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
از «مرگ اولین واردکننده چای به ایران» تا «سقوط آزاد پول سوئد در مقابل دلار»
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی سی و یکمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
بانکرینگ؛ تجارت مغفول مانده در ایران/ چگونه با ۲ میلیون بشکه نفت؛ تحریم‌ها را دور بزنیم؟
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / ایران / تجارت / خلیج فارس / قشم / نفت / بورس / امارات / پالایشگاه / فجیره / صادرکننده
بانکرینگ؛ تجارت مغفول مانده در ایران/ چگونه با ۲ میلیون بشکه نفت؛ تحریم‌ها را دور بزنیم؟
ایلنا: ما به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت کوره مطرح هستیم و موقعیت خوبی در خلیج فارس و دریای عمان و خصوصا در منطقه سلخ قشم داریم که می‌تواند بهترین منطقه برای…
واکنش اقتصاددانان به گزارش دیوان محاسبات از  دلار 4200 تومانی
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
واکنش اقتصاددانان به گزارش دیوان محاسبات از دلار 4200 تومانی
گروه اقتصادی| ساعاتی پس از گزارش تفریغ بودجه مجلس از نحوه اجرای بودجه سال 97، رییس کل بانک مرکزی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری حضور یافت تا به مهم‌ترین بخش این گزارش، یعنی هزینه‌کرد ارز 4200 تومانی در جایی غیر از واردات کالای اساسی پاسخ دهد. عبدالناصر همتی در این باره می‌گوید: « البته آن زمان من نبودم ولی این 4.8 میلیارد دلار آن ‌طور نبود که دوستان گزارش دادند؛ در سال 97 حدود 30 میلیارد دلار ارز بانکی تأمین مالی شد که 20 ‌- 19  میلیارد ارز 4200 تومانی بود و بعد از ماه ششم سیاست‌های ارزی تغییر کرد؛ این ارزها خیلی‌هایشان برای واردات رفت؛ این گزارش 12 آذر 98 تهیه شده که این 4.8 الان به 3 میلیارد رسیده است که به‌معنای گم شدن نیست بلکه دلایلی …
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
عمه مارک تواین
تا به حال یکی، دو بار از این داستان برای بیان مقصود خود استفاده کرده‌ام. داستانی که نمی‌دانم درست است یا ساختگی است، ولی مفهوم آن مهم است. یکی از دوستان مارک تواین نویسنده امریکایی نقل می‌کند که به دیدن او رفته بود. تواین می‌گوید که می‌خواهی ویژگی‌های اخلاقی افراد طبقات مرفه را بدانی؟ من امروز ساعت 5 بعدازظهر از سوی یکی از خانم‌های ثروتمند دعوت به مهمانی عصرانه شده‌ام که بالطبع افراد مشهور آنجا زیاد هستند. تو را می‌برم تا متوجه شوی؛ ولی با نیم ساعت تاخیر می‌رویم. در ساعت 5/5 به منزل آن خانم ثروتمند می‌رود و در بدو ورود آن خانم برای خوشامدگویی به مارک تواین جلوی در می‌آید. مارک تواین می‌گوید ببخشید که با تاخیر آمدم، چون من داشتم …
احتمال خرید نفت از سوی مصرف کنندگان برای کمک به بازار
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / کاهش تولید نفت / جنگ قیمت نفت / اوپک پلاس / صادرات نفت
احتمال خرید نفت از سوی مصرف کنندگان برای کمک به بازار
رئیس آژانس بین‌المللی انرژی گفت: احتمال دارد کشورهای واردکننده نفت برای حمایت از تقاضا، اعلام کنند نفت خام خریده‌اند.
خودکفایی در کشاورزی با اصلاح ساختار بودجه/ ایران توان تولید غذای ۵۰۰ میلیون نفر را دارد
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
خودکفایی در کشاورزی با اصلاح ساختار بودجه/ ایران توان تولید غذای ۵۰۰ میلیون نفر را دارد
مجلس آینده می تواند با اصلاح ساختار بودجه در بخش های مرتبط با محصولات کشاورزی، ایران را که توان تامین غذای ۵۰۰ میلیون نفر را دارد از واردکننده مواد غذایی به صادرکننده جهانی تبدیل کند.
موافقت صندوق بین المللی پول با پرداخت وام ۷۴۵ میلیون دلاری به تونس
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
موافقت صندوق بین المللی پول با پرداخت وام ۷۴۵ میلیون دلاری به تونس
صندق بین المللی پول برای پرداخت ۷۴۵ میلیون دلار وام به تونس که با خطر رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا روبه روست؛ چراغ سبز نشان داد. در همین حال، در مورد پیادمدهای اقتصادی کرونا، روزنامه فایننشال تایمز چهارشنبه گذشته در گزارشی نوشت: کرونا، کشورهای با درآمد متوسط خاورمیانه را که واردکننده نفت هستند، به قعر بحران بدهی فرو خواهد برد.
پیامد کرونا بر واردکنندگان نفت در خاورمیانه؛ سقوط به چاه بحران بدهی
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / تونس / ویروس کرونا / خاورمیانه / مصر / تجارت / نفت / خلیج فارس / هراس جهانی از ویروس کرونا
پیامد کرونا بر واردکنندگان نفت در خاورمیانه؛ سقوط به چاه بحران بدهی
تهران- ایرنا- فایننشال تایمز در گزارشی امروز(چهارشنبه ۲۰ فروردین) نوشت: کرونا، کشورهای با درآمد متوسط خاورمیانه را که واردکننده نفت هستند، به قعر بحران بدهی فرو خواهد برد.
بانک مرکزی مالزی: صادرات امسال احتمالا بیش از ۸ % کاهش می یابد
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / ویروس کرونا / مالزی / سرمایه گذاری / هراس جهانی از ویروس کرونا
بانک مرکزی مالزی: صادرات امسال احتمالا بیش از ۸ % کاهش می یابد
تهران- ایرنا - بانک مرکزی مالزی اعلام کرد که ضعف اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا در کشورهای واردکننده از مالزی می تواند صادرات سال جاری میلادی (۲۰۲۰) کشور را تا ۸.۷٪ کاهش دهد.
هند و پاکستان صادرات برنج را متوقف کردند
۱۳۹۹/۰۱/۱۵
هند و پاکستان صادرات برنج را متوقف کردند
دبیر انجمن برنج گفت: بسیاری از صادرکنندگان بزرگ محصولات غذایی همچون گندم، برنج، دانه‌های روغنی و نظایر آن به دلیل شیوع کرونا صادرات خود را متوقف یا به میزان قابل توجهی کاهش داده‌اند و از طرفی کشورهای واردکننده نیز با کاهش حقوق ورودی در تلاش برای بالابردن ذخایر استراتژیک مواد غذایی خود هستند.
ناکامی و دستگیری واردکننده موادمخدر به زندان
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / مواد مخدر / زندان / عبدالوهاب حسنوند
ناکامی و دستگیری واردکننده موادمخدر به زندان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر از شناسایی و دستگیری یکی از زندانیان که به همراه خود مقادیری مواد مخدر وارد زندان کرده بود خبر داد.
انبارسازی نفت ارزان پرطرفدار در چین
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / قیمت نفت / واردات نفت چین از روسیه
انبارسازی نفت ارزان پرطرفدار در چین
با افت شدید قیمت‌های نفت و پیش بینی ریزش تقاضای جهانی در سال ۲۰۲۰، چین که بزرگترین واردکننده جهان است، فرصت را غنمیت شمرده و به خرید بی سابقه نفت اورال روسیه پرداخته است.
ایجاد مسیر سبز در گمرک برای ۲۰ شرکت واردکننده تجهیزات و اقلام کرونایی
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
ایجاد مسیر سبز در گمرک برای ۲۰ شرکت واردکننده تجهیزات و اقلام کرونایی
وزارت صمت در مکاتبه‌ای خواستار ایجاد مسیر گمرکی برای ۲۰ شرکت واردکننده تجهیزات تولید اقلام بهداشتی شد.
رشد ۶۹ درصدی واردات تلفن همراه مسافری
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
رشد ۶۹ درصدی واردات تلفن همراه مسافری
در دی ماه امسال بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه توسط بیش از ۱۰۰ شرکت واردکننده وارد کشور شده است.
واردات تسلیحات عربستان ۱۳۰ درصد رشد داشته است
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / صادرات سلاح به عربستان / آمریکا
واردات تسلیحات عربستان ۱۳۰ درصد رشد داشته است
براساس گزارش موسسه بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم موسوم به "سیپری" واردات تسلیحات عربستان در مقایسه با دوره پنج ساله پیشین ۱۳۰ درصد افزایش داشته است که آن را به بزرگترین واردکننده تسلیحات جهان در ۲۰۱۵-۲۰۱۹ تبدیل می‌کند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
خبر بد برای واردکننده‌گان LNG
تقاضا برای گاز طبیعی مایع (LNG) در ژاپن که بزرگ‌ترین واردکننده این سوخت در جهان است، ماه میلادی جاری در پی تعطیلی مدارس و درخواست شرکت‌ها از کارمندانشان برای دورکاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، افت بیشتری پیدا خواهد کرد. تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند افت تقاضا برای برق و تقاضا برای نیرو که عمده تقاضای این کشور برای LNG را تشکیل می‌دهد، باعث شود نیاز این کشور برای واردات این سوخت کمتر شود.
واردات خودرو‌های سبک و سنگین در سال ۹۹ آزاد شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / واردات خودرو / خودرو
واردات خودرو‌های سبک و سنگین در سال ۹۹ آزاد شد
بررسی‌ها نشان می‌دهد تا دو سال پیش، ۶۸۰ شرکت در زمینه واردات خودرو فعالیت می‌کردند که با ممنوعیت واردات، اکنون ۹ شرکت واردکننده خودرو باقی مانده‌ء‌اند که آنها نیز با حداقل ظرفیت خود کار می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / قیمت گندم و ذرت / گرانی ذرت
افزایش شدید قیمت گندم و ذرت در بازارهای جهانی
امروز در بازارهای جهانی قیمت ذرت و گندم که ایران واردکننده آنها است به شدت افزایش یافت.
کشف انبار بزرگ احتکار شرکت‌های دارویی
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / سازمان تعزیرات / استان تهران / شهر ری / سازمان اطلاعات سپاه / سربازان گمنام امام زمان / اخبار حوادث
کشف انبار بزرگ احتکار شرکت‌های دارویی
مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران با اعلام کشف ۲۷میلیون جفت دستکش در شهر ری توسط سازمان اطلاعات سپاه، گفت: در پشت صحنه این احتکار دو شرکت واردکننده دارو بودند.
احتمال سقوط تاریخی قیمت نفت در جهان بخاطر کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
احتمال سقوط تاریخی قیمت نفت در جهان بخاطر کرونا
کشور‌هایی ممکن است بخشی از بازار صادرات چین را به خود اختصاص دهند، اما چین، خود واردکننده بزرگی نیز است، جنگ تجاری امریکا و چین، بستری را فراهم آورد که دامنه تحمل پذیری اقتصاد بین الملل برای کرونا را محدود کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
کرونا اقتصاد جهان را در هم پیچید/ احتمال سقوط تاریخی قیمت نفت
کشورهایی ممکن است بخشی از بازار صادرات چین را به خود اختصاص دهند، اما چین، خود واردکننده بزرگی نیز است، جنگ تجاری امریکا و چین، بستری را فراهم آورد که دامنه تحمل پذیری اقتصاد بین الملل برای کرونا را محدود کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
مرزهای صادراتی کرمانشاه به عراق باز است
با شیوع کرونا در ایران، یکی از حوزه‌هایی که تداوم فعالیتش با اما و اگر مواجه شد، عرصه صادرات غیرنفتی ایران بود. باتوجه به کاهش فروش نفت تحت‌تاثیر تحریم‌های یک‌جانبه امریکا، دولت در ماه‌های گذشته حساب ویژه‌ای روی ارزهای حاصل از صادرات غیرنفتی باز کرده و همین امر باعث شده ایجاد خلل در روند صادرات، برای کشور نگران‌کننده باشد. چین به عنوان اصلی‌ترین واردکننده کالا از ایران در ماه‌های گذشته با کرونا مواجه شده و تحت‌تاثیر این موضوع، تقاضایش برای واردات کالا کاهش یافته و از سوی دیگر عراق نیز به عنوان دومین واردکننده محصولات ایرانی، با هدف مقابله با شیوع کرونا در این کشور، محدودیت‌هایی را در مسیر تردد میان دو کشور وضع کرده است.
زمان کاهش تحریم ها
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
زمان کاهش تحریم ها
چین، به عنوان مبدا شیوع ویروس کرونا، بزرگ‌ترین واردکننده نفت جهان است. پس از همان ابتدا در صدر اخبار نفتی بود. بسته به شیوع و سرعت کنترل این ویروس، تخمین زده می‌شود که تقاضای پیش‌بینی شده نفت جهان برای سال ٢٠٢٠؛ بین ٦٢٠ تا ٩٢٠ هزار بشکه در روز کاهش یابد. قیمت نفت برنت دیروز در محدوده ٥٦ دلار در هر بشکه بود. با این روند پیش رو کانال قیمتی ٤٠ دلار هم برای نفت غیر قابل تصور نیست.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
کره‌جنوبی؛ بزرگ‌ترین خریدار نفت آمریکا
کره‌جنوبی که چهارمین واردکننده بزرگ نفت در جهان است، امسال حجم بالایی نفت از آمریکا خریداری خواهد کرد و با کنار زدن کانادا، بزرگ‌ترین مقصد صادرات آمریکا می‌شود.محاسبات رویترز نشان می‌دهد کره‌جنوبی با بهره بردن از ارزانی قیمت نفت آمریکا در مقایسه با نفت خاورمیانه، قصد دارد در سال ۲۰۲۰ حجم بالاتری از نفت آمریکا را خریداری کند. کره‌جنوبی سال میلادی گذشته ۱۳ درصد از نفت مورد نیازش را از آمریکا وارد کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •