شنبه, ۲۶ مهر, ۱۳۹۹ / 17 October, 2020
وام خرید مسکن
موانع افزایش وام خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / پوشش / حقوق / دولت / شورای پول و اعتبار / مسکن
موانع افزایش وام خرید مسکن
در شرایطی که در پی جهش‌های قیمتی مسکن طی سال‌های اخیر، میزان پوشش دهی وام‌های خرید مسکن به‌شدت کاهش یافته است،
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
اهرم نازک وام
کیمیا نجفیخرید خانه با دریافت وام مسکن یکی از راه‌هایی است که از گذشته تا کنون مطرح بوده، البته به نظر می‌رسد این راهکار امروزه کارایی خود را از دست داده و دیگر نمی‌تواند دردی را از خانوارها دوا کند. اکنون متوسط قیمت مسکن در شهر تهران ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، بنابراین با تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی خانه‌اولی‌ها ‌می‌توان ۶ متر و ۹۰ سانتی متر مسکن خریداری کرد. البته این تسهیلات از خرداد ماه امسال منقضی شده و هنوز بانک مرکزی تصمیمی برای پرداخت این وام برای متقاضیان اتخاذ نکرده است. در این میان برخی از کارشناسان معتقدند اگر قرار است صندوق پس‌انداز مسکن یکم بار دیگر احیا شود باید مبلغ آن را افزایش دهند و از سوی دیگر نرخ سود آن کاهش یابد.این‌روزها افزایش چشمگیر قیمت مسکن، خرید خانه را برای اکثر …
وامی برای خرید ۷ متر خانه!
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / مسکن / وام خرید مسکن / وام مسکن
وامی برای خرید ۷ متر خانه!
با توجه به متوسط قیمت مسکن شهر تهران که ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، با تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی خانه اولی‌ها می توان ۶ متر و ۹۰ سانتی متر مسکن خریداری کرد. نوشته وامی برای خرید ۷ متر خانه! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
برای خرید مسکن چه وام‌هایی می‌توان گرفت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / وام مسکن / وام ودیعه مسکن / بانک مسکن
برای خرید مسکن چه وام‌هایی می‌توان گرفت؟
خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به‌دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می‌کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف متنوع است. بانک‌های خصوصی از ۲۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان وام خرید مسکن می‌دهند که البته شرایط برای هر کدام از تسهیلات با دیگری متفاوت است. برخی بانک‌ها به جای مسیر اصلی - با اسم وام خرید مسکن - از مسیرهای فرعی (تحت‌عنوان وام تعمیرات) تسهیلات ارائه می‌دهند. وام با سقف نامحدود هم وجود دارد.
کلید یدک برای «خانه‌اولی»‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / وام مسکن / خانه اولی
کلید یدک برای «خانه‌اولی»‌ها
یک تغییر ساده در سیاست پرداخت وام خرید مسکن دو اثر مثبت بر بازار آپارتمان‌های تهران و سایر کلان‌شهر‌ها می‌گذارد. خانه اولی‌ها دست‌کم یک سال است توان خرید را از دست داده‌اند؛ به‌طوری‌که قدرت وام یکم در پایتخت و دیگر شهر‌های بزرگ به زیر ۵ مترمربع سقوط کرده است. قفل خرید خانه‌اولی‌ها با کلید یدک -انتقال وام کلان‌شهر به حومه- قابل گشایش است.
انواع وام‌ کوچک و بزرگ در شبکه بانکی برای خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
انواع وام‌ کوچک و بزرگ در شبکه بانکی برای خرید مسکن
خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به‌دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می‌کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف متنوع است. بانک‌های خصوصی از ۲۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان وام خرید مسکن می‌دهند که البته شرایط برای هر کدام از تسهیلات با دیگری متفاوت است. برخی بانک‌ها به جای مسیر اصلی - با اسم وام خرید مسکن - از مسیر‌های فرعی (تحت‌عنوان وام تعمیرات) تسهیلات ارائه می‌دهند. وام با سقف نامحدود هم وجود دارد.
انواع وام خرید مسکن/ قسط هرکدام چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
انواع وام خرید مسکن/ قسط هرکدام چقدر است؟
متقاضیان خرید مسکن هم‌اکنون به ۶ مسیر اصلی وفرعی برای دریافت تسهیلات خرید واحدهای مسکونی دسترسی دارند که هرکدام از این تسهیلاات به لحاظ چند مشخصه اصلی مربوط به ویژگی‌های وام، شکل متفاوتی از کمک هزینه مسکن محسوب می‌شوند.ٰ
وام خرید مسکن تا سقف 750 میلیون تومان!
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مسکن / وام خرید مسکن / وام مسکن
وام خرید مسکن تا سقف 750 میلیون تومان!
خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به‌دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می‌کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف متنوع است. نوشته وام خرید مسکن تا سقف 750 میلیون تومان! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / وام خرید مسکن / وام مسکن یکم
خبر خوش برای متقاضیان وام خرید مسکن
به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام بانک مسکن با توجه به این تصمیم و ملاحظه­ های مربوط به ضرورت حفظ تعادل منابع و مصارف صندوق و همچنین استطاعت خانه اولی­ ها برای پرداخت اقساط تسهیلات مقرر شد با هدف افزایش قدرت پوششی تسهیلات خرید مسکن یکم سقف عمر بنای آپارتمان­ ها و خانه های مشمول استفاده از این تسهیلات به ۲۰ سال افزایش پیدا کند.
شوک بورسی به وام مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / وام مسکن
شوک بورسی به وام مسکن
میانگین قیمت هر فقره اوراق وام خرید مسکن در سال ۹۸ به پایین‌ترین سطح در مقایسه با سال‌های قبل از آن رسید؛ به‌طوری‌که با بی‌اثر شدن قدرت وام برای غالب متقاضیان خرید آپارتمان، تقاضای مصرفی برای اوراق از همان ابتدای سال گذشته با شیب تند رو به کاهش گذاشت و میانگین سالانه قیمت اوراق به ۴۴ هزار تومان تنزل یافت.
راه و بیراهه تنظیم بازار اجاره
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
راه و بیراهه تنظیم بازار اجاره
سیاست متعارف کشورها برای تنظیم حجم تقاضای اجاره و پیشگیری از رشد شدید اجاره بها تشریح شد. وزیر سابق مسکن (راه و شهرسازی) در گزارشی خطاب به مردم از رابطه معنادار اقساط وام خرید مسکن و اجاره بهای ماهانه گفته است. اگر صرفه در پرداخت قسط باشد، خانوارهای فاقد مسکن تلاش می‌کنند با اندوخته مالی، کمک اقوام و دریافت وام، صاحب خانه شوند؛ در غیر این‌صورت اجاره‌نشینی را ترجیح می‌دهند و فشار تقاضای اجاره باعث التهاب اجاره‌بها می‌شود. آخوندی نامه سال 96 خود به روحانی را تشریح کرده است.
قیمت اوراق مسکن در تیر ماه چقدر بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اوراق مسکن / بازار مسکن / قیمت اوراق مسکن / قیمت مسکن / وام مسکن
قیمت اوراق مسکن در تیر ماه چقدر بود؟
طی یک‌ماه گذشته در برخی از روزها، میانگین قیمت هر فقره اوراق ۵۰۰ هزار تومانی وام مسکن به مرز ۹۰ هزار تومان نیز رسید، میانگین قیمت معامله هر فقره اوراق وام خرید مسکن در تیرماه امسال در مقایسه با میانگین قیمت اوراق در یک‌سال ۹۸ معادل ۶۱ درصد افزایش یافت. نوشته قیمت اوراق مسکن در تیر ماه چقدر بود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
چند وقت دیگر؛ وام تماشای مسکن
وام 50 میلیونی ودیعه مسکن این روزها به بحث داغ کاربران شبکه‌های اجتماعی بدل شده، کاربران توییتر فارسی هم با داغ کردن هشتگ «وام ودیعه مسکن» به این موضوع واکنش نشان داده و دیدگاه‌های‌شان را با دیگران به اشتراک گذاشتند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست. «دقت کردین؟ در عرض چند سال از وام خرید مسکن رسیدیم به وام ودیعه مسکن»، «دیگر نه ‌تنها خانه‌دار شدن برای خیلی‌ها رویا نیست، این اجاره خانه است که دارد به رویا بدل می‌شود»، «از امروز ثبت‌نام وام اجاره مسکن با شرایط خاص به مبلغ ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومن شروع شده»، «البته ودیعه اتاق یک ‌تخته برای خوابگاه دانشجویی الان تو تهران حدود ۱۵۰ میلیون …
سقف وام مسکن بالا می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / وام مسکن / قیمت مسکن
سقف وام مسکن بالا می‌رود؟
در شرایطی که برخی مسئولان دولتی، افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن را تورم زا می دانند، برخی از نمایندگان مجلس از برنامه‌ریزی برای کاهش نرخ وام خرید مسکن از ۱۸ درصد به ۹ تا ۱۲ درصد خبر داده‌اند.
هیچ برنامه‌ای برای افزایش سقف وام مسکن نداریم/ کاهش حدود ۸۰ درصدی  استقبال از دریافت وام خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
هیچ برنامه‌ای برای افزایش سقف وام مسکن نداریم/ کاهش حدود ۸۰ درصدی استقبال از دریافت وام خرید مسکن
ایلنا: مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: واقعیت این است که دیگر از افتتاح حساب در صندوق پس‌انداز یکم برای دریافت وام خرید مسکن استقبال نمی‌شود به طوری که افتتاح…
طرح جدید مجلس برای کاهش سود وام خرید مسکن به ۹ درصد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / بازار مسکن
طرح جدید مجلس برای کاهش سود وام خرید مسکن به ۹ درصد
رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که کمبود شدید مسکن باعث افزایش قیمت‌ها شده است، گفت:‌ به‌دنبال کاهش سود وام خرید مسکن به ۹ تا ۱۲ درصد هستیم.
وام مسکن تاثیری در قدرت خرید مردم ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / قیمت مسکن / بازار مسکن / وام مسکن
وام مسکن تاثیری در قدرت خرید مردم ندارد
نماینده مردم قائمشهر در مجلس با بیان "وام خرید مسکن تأثیری زیادی در افزایش قدرت مالی خریداران ندارد" گفت: طرح ملی مسکن در مرحله ثبت‌نام باقیمانده است.
عدم امهال سه ماهه اقساط وام مسکن، اقدام درستی بود؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / برنامه پایش / وام مسکن / تسهیلات حمایتی
عدم امهال سه ماهه اقساط وام مسکن، اقدام درستی بود؟
یک کارشناس اقتصادی گفت: عدم امهال سه ماهه وام خرید مسکن، به دلیل آنکه کاهش قدرت وام دهی بخش مسکن را در پی داشت، اقدام درستی بود.
وام انبوه‌سازان ۲۵۰ میلیون تومان شده است؛ نه وام خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
وام انبوه‌سازان ۲۵۰ میلیون تومان شده است؛ نه وام خرید مسکن
مدیر امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن گفت: تسهیلات اعطایی به ازای هر واحد به سازندگان حرفه‌ای در تهران ۲۵۰ میلیون تومان خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
تغییر فرمول وام مسکن در بازار آزاد
فرمول پرداخت وام خرید مسکن که در بازار غیررسمی و با سقف‌های متفاوتی به متقاضیان پرداخت می‌شد به روزرسانی شد. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از آخرین وضعیت بازار غیررسمی وام خرید مسکن نشان می‌دهد در حالی که چندی پیش بسیاری از فعالان بازار آزاد وام مسکن فعالیت‌های خود را محدود کرده بودند طی روزهای گذشته با تغییر فرمول پرداخت وام به متقاضیان و ایجاد تغییر در سقف‌های وام، به‌طور مجدد به این عرصه بازگشت کرده‌اند. علاوه بر بانک‌های عامل پرداخت‌کننده وام مسکن که به‌صورت رسمی اقدام به پرداخت تسهیلات خرید و ساخت واحدهای مسکونی در اشکال مختلف به متقاضیان واجد شرایط می‌کنند برخی از موسسات و اشخاص حقوقی نیز به‌صورت غیررسمی در این عرصه فعالیت دارند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / وام مسکن / وام خرید مسکن
متقاضیان وام ۲۴۰ میلیونی مسکن بخوانند
به دنبال موافقت شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوجین به ۲۴۰ میلیون رسید، که بازپرداخت آن به طور تقریبی ماهیانه ۴ میلیون ۳۰۰ هزار تومان است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
پرداخت 27 هزار وام خرید مسکن از صندوق یکم
بانک مسکن سهم صندوق پس انداز مسکن یکم از کل تسهیلات پرداختی در بخش خرید واحدهای مسکونی را 27 هزار فقره اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
رفع دست‌انداز مقرراتی از وام مسکن
یک دست‌انداز مقرراتی برای دریافت وام جدید خرید مسکن از محل اوراق تسهیلات برطرف شد. به گزارش خبرگزاری مهر،شرکت فرابورس ایران در راستای افزایش سقف وام خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات، تعداد مجاز خرید اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن برای دریافت وام از بانک عامل بخش مسکن را از 160 فقره به میزان ۲۸۰ فقره اوراق در هر جلسه معاملاتی افزایش داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / تسهیلات ساخت مسکن / وام مسکن
کاهش ۴۵ درصدی پرداخت وام مسکن نسبت به ۹۷
در حالی که در ۹ ماهه سال گذشته ۱۶۷ هزار فقره وام خرید مسکن از سوی بانک عامل بخش مسکن پرداخت شده بود، این شاخص در مدت مشابه امسال با کاهش ۴۵ درصدی به ۱۰۰ هزار فقره رسید.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
اعطای ۱۰۰ هزار فقره وام مسکن در ۹ ماه ۹۸/کاهش ۴۵ درصدی نسبت به ۹۷
در حالی که در ۹ ماهه سال گذشته ۱۶۷ هزار فقره وام خرید مسکن از سوی بانک عامل بخش مسکن پرداخت شده بود، این شاخص در مدت مشابه امسال با کاهش ۴۵ درصدی به ۱۰۰ هزار فقره رسید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
سقف جدید تسهیلات مسکن
پس از چهار سال وقفه در افزایش سقف وام خرید مسکن، هفته گذشته، افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در شورای پول و اعتبار تصویب شد. براین اساس سقف وام اوراق خرید مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای کوچک با افزایش مواجه شد. این تصمیم نشان می‌دهد سقف وام اوراق خرید مسکن در تهران به‌صورت انفرادی از 60 به 100 میلیون تومان، در شهرهای بزرگ از ۵۰ به ۸۰ میلیون و در سایر مناطق شهری (شهرهای کوچک) از ۴۰ به ۶۰ میلیون تومان افزایش یافته است. در جلسه هفته گذشته شورای پول و اعتبار همچنین وام جعاله تعمیرات که به‌عنوان مکمل وام خرید خرید مسکن پرداخت می‌شود نیز با افزایش دوبرابری از ۲۰ به ۴۰ میلیون تومان تغییر کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
استطاعت در پرداخت اقساط
بازار مسکن در مقطع زمانی فعلی با شرایطی مواجه شده است که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن ناکارآمد شدن وام‌های بانکی برای خرید مسکن است. افزایش وام خرید مسکن در شرایط معمول یکی از رایج‌ترین و مناسب‌ترین روش‌های افزایش قدرت خرید متقاضیان در بازار مسکن و ایجاد رونق در بازار معاملات ملک است. تصمیمی که هفته گذشته شورای پول و اعتبار بالاخره پس از چند سال مقاومت در برابر فشارهای افزایش سقف وام مسکن گرفت. چراکه بدون تردید عدم افزایش سقف تسهیلات نیز به تنهایی راه‌چاره کنترل قیمت‌ها در بازار مسکن نیست و معنایی جز فراموشی سمت تقاضا در بازار ندارد، بنابراین باید تمهیداتی اندیشیده شود که منابع مالی به‌صورت غیرمستقیم در خدمت مهار تورم مسکن و پاسخ به نیازهای متقاضیان در این باره قرار بگیرد. هرچند تصمیم اخیر شورای …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تحریک عرضه یا تقاضا؟
پیشنهاد افزایش سقف وام اوراق هفته گذشته در شورای پول و اعتبار به تصویب نهایی رسید. با تصویب شورای پول و اعتبار، سقف وام انفرادی اوراق مسکن در تهران از ۶۰ به ۱۰۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر به بالا از ۵۰ به ۸۰ میلیون و در سایر مناطق شهری (شهرهای کوچک) از ۴۰ به ۶۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همین‌طور وام جعاله تعمیرات که به‌عنوان مکمل وام خرید مسکن پرداخت می‌شود نیز با افزایش دوبرابری از ۲۰ به ۴۰ میلیون تومان تغییر کرد. به این ترتیب سقف وام اوراق نسبت به آنچه تا پیش از این پرداخت می‌شد، ۶/ ۱ برابر شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
همه چیز درباره وام اوراق مسکن و دو برابر شدن آن
برای افزایش قدرت خرید، در کنار وام اوراق ۲۰۰ میلیونی، می‌توان روی وام جعاله هم حساب باز کرد که اخیرا دو برابر شده و به ۴۰ میلیون تومان رسیده است. بر این اساس هر زوج تهرانی می‌تواند تا ۲۴۰ میلیون تومان از محل اوراق گواهی حق تقدم یا همان اوراق تسه، وام خرید مسکن دریافت کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
مبلغ اقساط وام ۲۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن چقدر است؟ / حداکثر قسط برای زوجین حدود ۴ میلیون تومان
سقف وام خرید مسکن که اخیرا افزایش یافته، برای افراد ۱۴۰ میلیون و برای زوجین ۲۴۰ میلیون تومان است و باتوجه به سود ۱۷.۵ درصدی و بازپرداخت ۱۲ ساله این وام، حداکثر اقساط برای هر فرد حدود دو میلیون و ۳۳۱ هزار تومان و برای زوجین حدود سه میلیون و ۹۹۷ هزار تومان خواهد بود؛ لذا افراد باید ۳۳۵ میلیون تومان و زوجین باید ۵۷۵ میلیون تومان بازپرداخت داشته باشند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
بازار مسکن | وام جدید مسکن متناسب با درآمد خانواده‌ها نیست
شفقنا اقتصادی_ دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن گفت: وام خرید مسکن باید متناسب با درآمدها باشد تا خانوارها بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند. مهر نوشت: فرشید پورحاجت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا افزایش وام ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم، می‌تواند در بحث رونق ساخت و […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۸
وام مسکن در دقیقه 90
گروهی در بازار مسکن هنوز به اثرگذاری «افزایش وام خرید مسکن» امیدوارند هر چند گروه دیگر معتقدند تقاضای پرتاب شده به بیرون بازار به قدری از جهش‌های مکرر قیمت مسکن طی یک‌سال اخیر ضربه خورده و از بازار معاملات ملک فاصله گرفته که افزایش وام در دقیقه 90 قادر به بازگرداندن آنها نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
وام مسکن، کلید حل مشکلات؟!
کیمیا نجفیافزایش چشمگیر قیمت مسکن، خرید خانه را برای اکثر خانوارها، به‏ویژه پایتخت‌نشینان به یک رویای‌ دست‌نیافتنی تبدیل کرده است. در این میان، دولت افزایش وام مسکن را، راه‌حل خروج از این وضعیت می‌داند و معتقد است که با افزایش سقف وام‌های خرید مسکن می‌تواند افراد را یک قدم به رویای خرید خانه نزدیک کند. اما با تمام این ایده‌ها بسیاری از کارشناسان افزایش سقف وام خرید مسکن را راه‌حل مناسب برای رونق بخشیدن به بازار نمی‌دانند و معتقدند که دولت باید به دنبال راه‌حل‌های کاربردی برای گذر از شرایط پیش‏آمده در بخش مسکن باشد. چراکه وام‌های خرید شکاف به‏وجود‏آمده در میان توان خرید مصرف‌کننده و قیمت‌های موجود در بازار مسکن را پر نمی‌کند. نوسان قیمت در بازار مسکن امری طبیعی است. به گونه‌ای که بازار از گذشته …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن برای اقتصاد ایران خطرناک است
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که در شرایط اقتصادی کنونی پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن برای اقتصاد خطرناک است، گفت: انبوه‌سازان باید پیشنهاد افزایش وام ساخت را می‌دادند نه وام خرید مسکن.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
پیشنهاد انبوه سازان به روحانی برای خروج تولید مسکن از بن‌بست
کانون سراسری انبوه‌سازان طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری راهکاری برای برون رفت بخش تولید مسکن از بن بست ارائه کرد. این پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن به ۳۰۰ میلیون تومان است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / افزایش وام مسکن / وام خرید مسکن / وام مسکن
پیشنهاد وام ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن
دبیرکانون سراسری انبوه‌سازان از ارائه پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن به ۳۰۰ میلیون با بازپرداخت ۲۰ ساله به دولت خبر داد و گفت:‌برای وام ساخت هم پیشنهاد افزایش به ۲۵۰ میلیون تومان را داده‌ایم.
۱۳۹۸-۰۷-۱۷
بانک‌ها به مرگ گرفته‌اند که به تب راضی شویم!
شورای پول‌واعتبار در 29 اردیبهشت‌ماه 1394 با رفع انحصار بانک مسکن در پرداخت وام خرید مسکن موافقت کرد و این مصوبه، همان زمان از سوی بانک مرکزی به کلیه بانک‌های دولتی و خصوصی ابلاغ شد. با این حال برخی بانک‌ها هرگز زیر بار پرداخت تسهیلات مسکن نرفتند یا آن را به صورت ناقص و غیرموثر انجام دادند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / محمدحسن مرادی / بانک مسکن / اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن
بخش قابل توجهی از اوراق تسهیلات به وام خرید مسکن تبدیل نمی‌شود
مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن گفت: به علت افزایش حجم عرضه اوراق تسهیلات مسکن به دلیل شرایط رکودی حاکم بر این بازار،  بخش قابل توجهی از این اوراق به تسهیلات خرید مسکن تبدیل نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۹ / عبدالناصر همتی / قیمت مسکن
پیش‌بینی کاهش بیشتر قیمت مسکن/افزایش وام خرید مسکن فعلا به صلاح نیست
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به کاهش قیمت مسکن در مرداد امسال، گفت: با این روال قیمتی در آینده نزدیک، نرخ‌ها در بخش مسکن باید به صورت محسوسی کاهش یابد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
پیشنهادی برای خانه‌دار شدن خانه اولی‌ها که تبعات افزایش وام مسکن را ندارد
به جای افزایش وام خرید مسکن که مشکلات خود را دارد، دولت با تاخیر در دریافت هزینه زمین در طرح های خود می تواند خانه اولی ها را صاحب خانه کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
وام خرید خانه افزایش نمی یابد
شفقنا اقتصادی_ طرح بانک مسکن برای تعیین سقف تسهیلات خرید مسکن بسته به توانایی بازپرداخت افراد، قرار بود در شورای پول و اعتبار مطرح شود، اما وزیر راه و شهرسازی گفته که سقف وام خرید مسکن افزایش نخواهد یافت. به گزارش شفقنا اقتصادی، با توجه به افزایش قیمت مسکن در سال گذشته و کاهش قدرت […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •