چهارشنبه, ۳۰ مهر, ۱۳۹۹ / 21 October, 2020
کره گیاهی
تفاوت کره حیوانی و گیاهی چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / کره حیوانی / مارگارین / کره گیاهی / سبک زندگی / پارسی خبر
تفاوت کره حیوانی و گیاهی چیست؟
 اسماعیل خاتمی مقدم با اشاره به اینکه در دنیا کره‌ای به اسم کره گیاهی وجود ندارد و به آن مارگارین می‌گویند، اظهار کرد: کره چربی است که از شیر گاو به دست می‌آید و مارگارین (کره گیاهی) چربی گیاهی عمل آوری شده است که تلاش شده از لحاظ ظاهری، رنگ، بافت و بو شبیه کره شود. به عبارت دیگر مارگارین چربی گیاهی و کره چربی استحصال شده از شیر است. وی ادامه داد: این دو محصول از لحاظ مشخصات شیمیایی اختلافات بسیاری با یکدیگر دارند و هر یک دارای معایب و مزایای خاص خود هستند. کره در شرکت‌های لبنیاتی و مارگارین نیز توسط صنایع روغنی تولید می‌شود. مارگارین ارزش غذایی روغن گیاهی و ظاهر و بافتی شبیه به کره را دارد. این کارشناس صنعت غذایی به فلسفه تولید مارگارین اشاره کرد و گفت: نیاز به کره در کشور احساس می‌شد، ولی به …
کره گیاهی جایگزین کره حیوانی شد / تخصیص ارز دولتی به کره گیاهی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / ارز دولتی / تخصیص ارز دولتی / تخصیص ارز دولتی به کره / قیمت کره / کره حیوانی / کره گیاهی
کره گیاهی جایگزین کره حیوانی شد / تخصیص ارز دولتی به کره گیاهی
رئیس انجمن تولیدکنندگان کره گیاهی کشور از جایگزین کره حیوانی خبر داد و گفت: با افزایش قیمت‌ها مردم کره گیاهی را جایگزین کره حیوانی کرده‌اند. نوشته کره گیاهی جایگزین کره حیوانی شد / تخصیص ارز دولتی به کره گیاهی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش ۲ برابری قیمت کره
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / روغن جامد / قیمت کره / کره حیوانی / کره گیاهی
افزایش ۲ برابری قیمت کره
سعید درخشانی در گفت و گو با تسنیم در خصوص کمبود روغن جامد در بازار، اظهار داشت: این قلم کالا در بازار کم بوده و مردم نیز سراغ آن را می  گیرند ولی کمبود وجود دارد.
پای
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / کره حیوانی / کره گیاهی / لبنیات
پای " سلطان کره" در میان است؟
علی شریعتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از گاوهای شیرده ایران از نژادهایی هستند که شیر کم چرب تولید می‌کنند، چربی موجود در این شیرها بیشتر برای ماست‌ها، شیرها و دوغ‌های پرچرب موجود در بازار استفاده می‌شود و عملا نژاد این گاوها طوری نیست که بتواند نیاز کشور در حوزه‌هایی مانند کره یا خامه را برطرف کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سوختن پزشکی در دام خرافات
زهرا داستانیاگر تا دیروز نسخه‌ها تجویزی و اظهار‏نظرهای جنجالی حسین روازاده، پزشک عمومی که به قول خودش احیاکننده طب سنتی – اسلامی است تمامی کشفیات علم پزشکی را به زیر سوال می‌برد، حالا مدعیان این نوع از طبابت به راحتی پشت دوربین‌های صدا‏و‏سیما مردم را به خوردن نمک برای کاهش فشار خون توصیه می‌کنند و برخی دیگر به صورت نمادین کتاب مرجع پزشکی را در جمع پیروان‏شان به آتش می‌کشند تا آغازی باشد برای اینکه شر داروهای شیمیایی را از سر بشریت کم کنند. اما چه شده که مدعیان این نوع طب این‏گونه پر و بال گرفته‌اند؟ خطاهای مکرر انسانی در علم پزشکی که اعتماد عمومی را از پزشکان کاسته یا هزینه‌های بالای درمان و دارو در کشور؟ طب سنتی با پسوند اسلامی این روزها در پیدا کردن مخاطب، از علم پزشکی پیشی گرفته است. بخشی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •