دوشنبه, ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 3 August, 2020
کلاهبرداری
جویندگان بلا!
۳ ساعت قبل / کلاهبرداری / گنج / گنجیاب
جویندگان بلا!
این روز‌ها اگر در فضای مجازی واژه‌های گنج و عتیقه و ... را در گوگل جست‌وجو کنید، فهرست بلندبالایی از گنج‌های گوناگون و رشک برانگیز به شما می‌دهد؛ از گنج حضرت سلیمان، گنج داریوش سوم و... پشت این فهرست بلندبالا از گنج‌های عجیب و غریب، نام افرادی نشسته؛ افرادی با هویت‌های مجعول و غیر مجعول که با بهره‌مندی از تجهیزات و تبلیغات کامل و بدون واهمه و نگرانی به میدان آمده‌اند تا راه‌های رسیدن به گنج‌های افسانه‌ای را به عشقِ گنج‌ها نشان بدهند.
طراحی اپلیکیشن‌های رسید ساز جعلی
۳ ساعت قبل / پیامک های جعلی / گوشی‌های هوشمند / کلاهبرداری / پلیس فتا
طراحی اپلیکیشن‌های رسید ساز جعلی
تهران- ایرنا- پلیس با اعلام مهم ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از طراحی اپلیکیشن‌های رسید ساز جعلی خبر داد که برخی از مجرمان سایبری با نصب بر روی گوشی خود و سوءاستفاده از قابلیت‌های آن اقدام به کلاهبرداری از هموطنان در هنگام خرید از فروشگاه‌ها می‌کنند.
«درخواست قرض» شگرد جدید مجرمان سایبری
۳ ساعت قبل / سرهنگ رجبی / مجرمان سایبری / فضای مجازی / کلاهبرداری / شبکه اجتماعی / قرض / پلیس ناجا / رئیس مرک
«درخواست قرض» شگرد جدید مجرمان سایبری
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به شگرد جدید مجرمان سایبری در پوشش درخواست کمک مالی و قرض در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: افراد سودجو با دسترسی غیرمجاز به حساب‌های کاربری افراد به دنبال کلاهبرداری هستند؛ قبل از واریز هر گونه وجه از اصالت پیام دریافتی اطمینان حاصل کنید.
۱۴ ساعت قبل
هشدار پلیس فتا نسبت به سوءاستفاده از طرح رجیستری
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به کلاهبرداری با پیامک جعلی رجیستری گوشی تلفن همراه هشدار داد. علی‌محمد رجبی در گفت‌وگو با «ایسنا» با اشاره به سودجویی برخی مجرمان از سامانه رجیستری گوشی تلفن همراه گفت: سامانه همتا برای انجام فرآیندهای فعال‌سازی تلفن همراه ایجاد شده و نشانی آن hamta.ntsw.ir است، تمام مراحل و بخش‌های این سامانه رایگان بوده و ثبت‌نام و استعلام از آن نیازمند پرداخت هیچ مبلغی نیست. وی ادامه داد: بنابراین شهروندان اگر هنگام خرید و فروش گوشی تلفن همراه با افرادی مواجه شدند که برای کار با سامانه یا عضویت در آن درخواست مبلغی کردند، بدانند که چنین اقدامی کلاهبردارانه است. رجبی با بیان اینکه تنها محل ثبت اطلاعات رجیستری گوشی همراه نیز همین سایت است، گفت: مورد …
دستگیری کلاهبردار اینترنتی در مازندران 
۲۳ ساعت قبل / کلاهبرداری / استانی-اجتماعی
دستگیری کلاهبردار اینترنتی در مازندران 
رئیس پلیس فتا استان مازندران از دستگیری کلاهبردار اینترنتی و کشف 10 فقره کلاهبرداری با استفاده از درگاه جعلی بانکی، خبر داد. 
چرا باید سیم‌ کارت‌های اضافی را مسدود کرد؟
۳۱ ساعت قبل / کلاهبرداری / سیم‌کارت
چرا باید سیم‌ کارت‌های اضافی را مسدود کرد؟
باشگاه خبرنگاران نوشت:رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا درباره علت مسدود سازی سیم‌ کارت‌های اضافی توسط کاربران توضیحاتی داد.
۳۸ ساعت قبل
پیامک «لطفاً مبلغ رو به این شماره بزن» کلاهبرداری است
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: مجرمان سایبری با ارسال پیامک به شهروندان با مضمون «به این شماره کارت واریز کن» و یا «لطفاً مبلغ رو به این شماره بزن» به‌ راحتی از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی‌محمد رجبی در تشریح این خبر اظهار کرد: شما فرد بازاری را در نظر بگیرید که هر روزه مبالغ هنگفتی برای انجام معاملات خود به‌ حساب اشخاص دیگر واریز می‌کند، زمانی که با این پیامک مواجه شود با توجه به مشغله کاری شاید به ‌راحتی مبلغی را به آن شماره‌ حساب واریز کند.وی افزود: ممکن است شما منتظر دریافت پیامکی از یکی از آشنایان خود باشید تا مبلغی را برای وی واریز کنید. اگر چنین پیامکی دریافت کنید قبل از بررسی حتماً اقدام به واریز مبلغ مورد نظر …
بازداشت یک جوان ایرانی-آمریکایی در پرونده هک توییتر
۳۸ ساعت قبل
بازداشت یک جوان ایرانی-آمریکایی در پرونده هک توییتر
عمادالدین قاسمی‌پناه- خبر‌نگار چند هفته پس از هک عجیب و بی‌سابقه توییتر حالا مقام‌های قضایی و پلیس آمریکا می‌گویند 3نفر را که گردانندگان اصلی این هک بوده‌اند به اتهام کلاهبرداری از مردم در سراسر دنیا دستگیر کرده‌اند. داستان از جایی شروع شد که در حساب توییتر افرادی مشهور از باراک اوباما گرفته تا بیل‌گیتس و ایلان ماسک پیامی منتشر شد که از کاربران با وعده پاداش دوبرابری می‌خواست که به حسابی بیت‌کوین واریز کنند. در این پیام آمده بود: «من اکنون احساس قدردانی دارم. همه پرداخت‌های بیت‌کوین را ‌خودم …
۴۰ ساعت قبل
پاسخ دانشگاه آزاد به یک گزارش : پذیرش دانشجو بسیار سختگیرانه و احتمال تخلف صفر است
[شهروند] هفتم مرداد گزارشی در «شهروند» منتشر می‌شد که از جعل مدرک دانشگاهی توسط تعدادی از موسسات خبر می‌داد. این گزارش با تیتر «مدرک دانشگاه از ٢٤‌میلیون تا یک‌میلیارد تومان» منتشر شده بود. حالا روابط عمومی دانشگاه آزاد دراین‌باره جوابیه‌ای ارسال کرده است. در این جوابیه آمده:    احتراما پیرو انتشار گزارشی در شماره 2028 روزنامه شهروند به تاریخ 7/5/99 تحت عنوان «مدرک دانشگاه از 24‌میلیون تا یک‌میلیارد تومان» و طرح موارد نادرستی درباره نحوه اداره مدرک در دانشگاه آزاد اسلامی، به اطلاع می‌رساند طرح چنین موضوعی مرتبط با دانشگاه آزاد اسلامی صحت ندارد. جهت تنویر افکار عمومی و مخاطبان محترم این روزنامه و مطابق …
مراقب این پیام باشید: "لطفا به این شماره کارت پول بزن"
۲ روز قبل / کلاهبرداری / پلیس فتا
مراقب این پیام باشید: "لطفا به این شماره کارت پول بزن"
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: مجرمان سایبری با ارسال پیامک به شهروندان با مضمون "به این شماره کارت واریز کن" و یا "لطفاً مبلغ رو به این شماره بزن" به‌راحتی از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.
۲ روز قبل / دکتر محمد مصدق / حوادث
تحقیقات تازه در پرونده فروش خانه دکتر مصدق
دادسرا یک‌ بار دیگر پرونده فروش خانه مصدق را برای تحقیقات بیشتر در دست گرفت تا مشخص شود فروش این خانه تاریخی و ارزشمند یک کلاهبرداری معمولی بوده است یا جرمی سازمان‌یافته؟ همچنین دادسرا باید مشخص کند برای وسایل عتیقه خانه چه اتفاقی افتاده است.
توصیه پلیس به خریداران مسکن
۲ روز قبل / مسکن / پلیس آگاهی / کلاهبرداری
توصیه پلیس به خریداران مسکن
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از خریداران مسکن خواست از پرداخت وجه قبل از انعقاد قرارداد در بنگاه های معاملات ملکی مجاز یا دفاتر اسناد رسمی خودداری کنند.
سرقت ۵۵ میلیاردی کارمند از شرکت
۲ روز قبل / بهزاد اختیاری / دستگیری سارق / کلاهبرداری
سرقت ۵۵ میلیاردی کارمند از شرکت
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری کارمند شرکتی خبر داد که ۱۲۰ دستگاه تلفن همراه و لوازم جانبی به ارزش ۵۵ میلیارد ریال را از داخل شرکت سرقت کرده بود.
۲ روز قبل
کلاهبرداری میلیاردی با فروش خودروهای چپی
رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سه متهم که با فروش خودروهای چپی و تصادفی 50 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی در تشریح این خبر گفت: اوایل خرداد ماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری در بازپرسی دادسرای ناحیه 18 تهران تشکیل و به دستور مرجع قضائی پرونده برای کشف و دستگیری متهمان پرونده به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد.رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران توضیح داد: شاکی اظهار کرد، ششم خرداد ماه به قصد خرید یک دستگاه اپتیما به ارزش هشت میلیارد ریال به بررسی سایت های خرید و فروش پرداختم که به یک آگهی برخورد کردم و با توجه به وضعیت تعریف شده از خودرو قیمت آن را مناسب اعلام کرده بود و با مالک خودرو تماس گرفته و قرار گذاشتم در آدرس …
۲ روز قبل
رشد امنیت اپلیکیشن‌ها در دوران کرونا
سال‌هاست که کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌ها، معضلی جدی در صنعت موبایل به حساب می‌آید و دغدغه مهمی برای توسعه‌دهندگان بوده است. معمولا بزرگ‌تر شدن بازار اپلیکیشن‌ها و گستردگی تنوع آنها، با نرخ کلاهبرداری‌ها رابطه مستقیمی داشته است. با این اوصاف انتظار می‌رفت در دوران بحران کرونا و خانه‌نشینی کاربران که میزان نصب و استفاده از انواع اپلیکیشن را بالا برده است، نرخ کلاهبرداری از این طریق هم افزایش پیدا کند. با این حال اما آمارها روایت دیگری از این ماجرا دارند.
کلاهبرداری به بهانه دریافت نذورات
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / پلیس فتا / یزد / کلاهبرداری / نذورات
کلاهبرداری به بهانه دریافت نذورات
رئیس پلیس فتا استان یزد در خصوص کلاهبرداری های اینترنتی به بهانه دریافت نذورات و کمک به نیازمندان، هشدار داد.
۳ روز قبل
ترامپ انتخابات پستی را بزرگترین کلاهبرداری دانست
رئیس جمهور آمریکا، انتخابات پستی را بزرگترین کلاهبرداری دانست و گفت نمی‌خواهم برای هفته‌ها منتظر اعلام نتیجه بمانم.
اقدام به موقع دادستان مراغه مانع از زمین خواری بزرگ شد
۴ روز قبل / استانی-شهرستانها
اقدام به موقع دادستان مراغه مانع از زمین خواری بزرگ شد
دادستان مراغه دستور پیگرد قضایی سودجویانی که با احداث خیابان بزرگ قصد کلاهبرداری و زمین خواری داشتند را صادر کرد. و با این اقدام به موقع و قاطع مانع از زمین خواری بزرگ شد.
بازگشت امنیت به تراکنش‌های مالی/ از نسخه جدید طرح رمز پویا چه می‌دانید؟
۴ روز قبل / اینالویی / رمز پویا / کلاهبرداری اینترنتی / فیشینگ
بازگشت امنیت به تراکنش‌های مالی/ از نسخه جدید طرح رمز پویا چه می‌دانید؟
اگرچه در ابتدا، مشتریان و صاحبان کسب و کار از اجرایی شدن طرح رمز دوم پویا رضایت نداشتند، اما آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد، اهداف این طرح محقق شده و چیزی بیشتر از ۵۰ درصد از کلاهبرداری‌های اینترنتی کاهش پیدا کرده است. اینالویی مدیرفناوری اطلاعات بانک ایران زمین می‌گوید آمار فیشینگ در این بانک به صفر رسیده است و به زودی ورژن جدید این طرح نیز اجرا می‌شود.
متهم متواری با ۵۰۰ میلیارد کلاهبرداری دستگیر شد
۴ روز قبل / فرمانده انتظامی استان اصفهان
متهم متواری با ۵۰۰ میلیارد کلاهبرداری دستگیر شد
ایلنا: فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که با ۱۵ فقره فروش مال غیر، ۵۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود توسط کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی در…
۵ روز قبل / کلاهبرداری
اسکیمر چطور حسابتان را خالی می‌کند
مجرم‌ حرفه‌ای با اسکیمر بیش‌ از ۲ میلیارد تومان از کارت‌های بانکی سرقت کرد.
عامل فروش داروی تقلبی کرونا دستگیر شد
۵ روز قبل
عامل فروش داروی تقلبی کرونا دستگیر شد
حسین غنیمتی اظهار کرد: در پی رصد و گشت‌زنی‌های مستمر و شبانه روزی کارشناسان پلیس فتای شهرستان خدابنده، مشخص شد شخصی به هویت نامعلوم در شبکه‌های اجتماعی با ترفند فروش داروی ضد کرونا تحت عنوان داروی امام کاظم (ع) از شهروندان کلاهبرداری می‌‌کرد،بازداشت شد.
خواستگاری که کلاهبردار از آب در آمد/ وعده ازدواج به دختران با عنوان فردی صاحب منصب و بانفوذ
۵ روز قبل / کلاهبرداری
خواستگاری که کلاهبردار از آب در آمد/ وعده ازدواج به دختران با عنوان فردی صاحب منصب و بانفوذ
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس پلیس آگاهی فاتب از بررسی پرونده‌ای خبر داد که در آن کلاهبرداری طعمه‌های خود را در سایت‌های ازدواج و معرفی خود به عنوان شخصی صاحب منصب، انتخاب می‌کرد.
کمین مجرمان سایبری برای نذورات مردمی در عید قربان
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / عید قربان / پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فتا / کلاهبرداری
کمین مجرمان سایبری برای نذورات مردمی در عید قربان
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس مرکز پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: با فرا رسیدن عید قربان ممکن است برخی از مجرمان با سوءاستفاده از اعتقادات مذهبی افراد دست به کلاهبرداری بزنند.
کلاهبرداری از کسانی که دنبال اجاره خانه مبله بودند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
کلاهبرداری از کسانی که دنبال اجاره خانه مبله بودند
چندی قبل کلاهبرداری با در دست داشتن یک پروانه کسب سرقتی وارد بوشهر شد و با اجاره یک واحد صنفی و ارسال آگهی های وسوسه انگیز در اپلیکیشن ها و فضاهای رسانه ای و گروه های اجتماعی مشتری های زیادی را جذب کرد....
اعتراض با چاشنی ترس
 در سرزمین‌های اشغالی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
اعتراض با چاشنی ترس در سرزمین‌های اشغالی
ترس مردم اسراییل از واکنش حزب‌الله لبنان به حمله اخیر تل‌آویو و وضع ناگوار اقتصادی به دلیل شیوع کرونا موجب اعتراضات گسترده در تل‌آویو شده است. تل‌آویو درحال حاضر در وضع خوبی به سر نمی‌برد و رژیم صهیونیستی در دو محور سردرگم مانده؛ از یک طرف بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم با اتهام فساد و تظاهرات مردم خشمگین روبه‌رو است و از طرفی هم دولت از واکنش حزب‌الله لبنان به حمله اخیر در سوریه هراس دارد و نگران است که دامنه درگیری گسترش یابد و به یک جنگ تمام‌عیار تبدیل شود. تل‌آویو از چند روز پیش صحنه تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو متهم به فساد و کلاهبرداری است و قرار است جلسات بررسی پرونده‌های او در ماه ژانویه برگزار شود. با وجودی که این تظاهرات تازگی …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ارز / بازی / بیمارستان / دلار / موسیقی
تعقیب قضایی اپل به‌علت کلاهبرداری از کاربران آیتونز
دادگاهی در ایالت کالیفرنیا اپل را به‌علت کوتاهی در مقابله با کلاهبرداری از خریداران کارت‌های هدیه سرویس آیتونز این شرکت مورد پیگرد قضایی قرار داده است.
حلقه محاصره‌ نتانیاهو تنگ‌تر شده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
حلقه محاصره‌ نتانیاهو تنگ‌تر شده است
تل‌آویو در حال حاضر در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد و رژیم صهیونیستی در دو محور سر در گم مانده است؛ از یک طرف بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم با اتهام فساد و تظاهرات مردم خشمگین روبروست و از طرفی هم دولت از واکنش حزب الله لبنان به حمله اخیر در سوریه هراس دارد و نگران است که دامنه درگیری گسترش یافته و به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود. به گزارش المیادین، تل‌آویو از چند روز پیش صحنه تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو متهم به فساد و کلاهبرداری است و قرار است جلسات بررسی پرونده‌های وی در ماه ژانویه برگزار شود.
طراحی سایتهای جعلی با نام مؤسسات خیریه/ کلاهبرداری میلیاردی به بهانه کمک به بیمار صعب‌العلاج
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / فضای مجازی / پلیس / پلیس فتا
طراحی سایتهای جعلی با نام مؤسسات خیریه/ کلاهبرداری میلیاردی به بهانه کمک به بیمار صعب‌العلاج
معاون اجتماعی پلیس فتا درباره کلاهبرداری‌های اینترنتی به بهانه دریافت نذورات و کمک به نیازمندان به هموطنان هشدار داد.
پلیس فتا هشدار داد: کلاهبرداری مجازی در پوشش
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سرهنگ پاشایی / معاون اجتماعی پلیس فتا / پلیس فتا / کلاهبرداری / هشدار / موارد مشکوک / کلاهبردb
پلیس فتا هشدار داد: کلاهبرداری مجازی در پوشش"دریافت نذورات و کمک به نیازمندان"
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص کلاهبرداری های اینترنتی به بهانه دریافت نذورات و کمک به نیازمندان هشدار داد.
دریافت نذری، ترفند تازه کلاهبرداران اینترنتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / پلیس فتا / کلاهبرداری / فضای مجازی
دریافت نذری، ترفند تازه کلاهبرداران اینترنتی
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درمورد کلاهبرداری‌های اینترنتی به بهانه دریافت نذورات و کمک به نیازمندان به هموطنان هشدار داد و گفت: در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به سایت رسمی پلیس فتا یا از طریق شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ می‌توانند با پلیس فتا در ارتباط باشند.
کلاهبرداری با آگهی‌های جعلی فروش اجناس و لوازم خانگی از بندر گناوه
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
کلاهبرداری با آگهی‌های جعلی فروش اجناس و لوازم خانگی از بندر گناوه
رئیس پلیس فتا استان بوشهر از کلاهبرداری با ترفند درج آگهی های اینترنتی جعلی فروش لوازم خانگی و اجناس با مشخصات بندر گناوه خبر داد.
حمله به توییتر و پرواز بیت‌کوین
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
حمله به توییتر و پرواز بیت‌کوین
از همان‌ زمان که حساب‌های توییتر مورد حمله هکرها قرار گرفت، بیت‌کوین با نموداری صعودی محبوب‌تر از گذشته به پرواز درآمد. هنوز زمان زیادی از حمله هکرها به اکانت‌های شناخته‌شده توییتر نگذشته است، حمله‌ای که به گفته ساشا ایوانو، کارآفرین ارز دیجیتال و موسس «ویوز» می‌توانست جنگ جهانی سوم را آغاز کند، اما تنها به کلاهبرداری 8/ 12 بیت‌کوین (حدودا معادل ۱۲۰هزار دلار) قناعت کرد و به ماجرا پایان داد. پس از این فرضیه‌های بسیاری درباره هدف این هک در ذهن کارشناسان حوزه امنیت و شبکه به وجود آمد، حمله‌ای که به گفته برخی از کارشناسان از طریق پنل‌ها و پایگاه داده شرکت توییتر انجام شده است به نظر بیشتر با هدف دیده شدن بیت‌کوین بوده است. بعد از هک شدن حساب‌های توییتر و انتشار توییت‌هایی که خبر از اعطای بیت‌کوین …
گزارش کلاهبرداری در فضای مجازی حتی در مبالغ بسیار کم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / رییس پلیس فتا تهران بزرگ
گزارش کلاهبرداری در فضای مجازی حتی در مبالغ بسیار کم
ایلنا: رئیس پلیس فتا از شهروندان خواست در صورت وقوع جرم کلاهبرداری در فضای مجازی حتی در مبالغ بسیار کم به پلیس فتا مراجعه و اعلام شکایت کنند.
مراقب کلاهبرداری در پوشش بازاریابی شبکه‌ای باشید
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا
مراقب کلاهبرداری در پوشش بازاریابی شبکه‌ای باشید
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا در مورد کلاهبرداری در پوشش شرکت های بازاریابی شبکه ای به شهروندان هشدار داد.
مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای و اخلال در نظام اقتصادی از طریق فرار مالیاتی از جمله اتهامات متهمان/ تشکیل یک شبکه بزرگ برای انجام اقدامات غیرقانونی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای و اخلال در نظام اقتصادی از طریق فرار مالیاتی از جمله اتهامات متهمان/ تشکیل یک شبکه بزرگ برای انجام اقدامات غیرقانونی
دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۵ متهم پرونده موسوم به هلدینگ آفتاب در مشهد و به ریاست قاضی منصوری در حال برگزاری است.
شکارچیان متخلف در  فسا دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سازمان حفاظت محیط زیست / شکارچیان غیرمجاز / کلاهبرداری / پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / قوه قضاییه
شکارچیان متخلف در  فسا دستگیر شدند
شیراز _ایرنا_ بهنام محمدی رییس اداره محیط زیست شهرستان فساگفت:پرسنل یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان، ۲ شکارچی متخلف را شناسایی و دستگیر کردند.
کلاهبرداری زیر چتر وام ودیعه مسکن +فیلم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / وام ودیعه مسکن / مسکن
کلاهبرداری زیر چتر وام ودیعه مسکن +فیلم
در ادامه ویدئویی از کلاهبرداری وام ودیعه مسکن میبینید.
اگر ارزش ریالی کلاهبرداری کم بود از طریق سایت شکایت ثبت کنید
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / اخبار حوادث / کلاه برداری / اینترنت
اگر ارزش ریالی کلاهبرداری کم بود از طریق سایت شکایت ثبت کنید
رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: در صورتی که مراجعه حضوری امکان پذیر نباشد کاربران فضای مجازی می‌تواند با استفاده از وب سایت پلیس فتا به نشانی www.CyberPolice.ir شکایت خود را ثبت کنند.
کشف ۳ هزار برگ اسناد دولتی و هویتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / جعل اسناد / جعل و کلاهبرداری / دستگیری سارق
کشف ۳ هزار برگ اسناد دولتی و هویتی
رئیس کلانتری ۱۶۸ از دستگیری یک جاعل و کشف ۳ هزار برگ اسناد و هویتی و ۱۳ عدد مهر ژلاتینی خبر داد.
۲۲ روز از دهن‌کجی اپراتورهای گرانفروش به قوانین گذشت
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / محمد جواد آذری جهرمی / حقوق شهروندی / کلاهبرداری / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / نسل پنجم اینترنت
۲۲ روز از دهن‌کجی اپراتورهای گرانفروش به قوانین گذشت
تهران- ایرنا- اپراتورهای تلفن‌همراه در ۱۳ تیرماه، با حذف بسته‌های کاربردی و بلندمدت اینترنت، ضمن دهن‌کجی به قانون به تضییع حقوق کاربرانی پرداختند که کار، زندگی و آموزش‌شان به ایننترنت وابسته است، نکته جالب اینکه پس از گذشت نزدیک به ۲۲ روز آنها همچنان به همه اخطارها و هشدارهای وزارت ارتباطات، بی‌توجه هستند.
کاریکاتور/ پشت‌پرده کلاهبرداری رمال اینستاگرامی!
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
کاریکاتور/ پشت‌پرده کلاهبرداری رمال اینستاگرامی!
ماجرای عجیب جوان ۲۲ ساله که با فریبکاری توانسته بود به عنوان دعانویس ۲۰۰۰ فالوور اینستاگرامی خود را با مبالغی هنگفت سرکیسه کند، سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
هشدار پلیس به متقاضیان کمک ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / ودیعه مسکن / پلیس
هشدار پلیس به متقاضیان کمک ودیعه مسکن
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا هشدارهایی را برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده و کلاهبرداری از شهروندان در پوشش دریافت کمک ودیعه مسکن ارائه کرد.
شکایت موسس اپل از گوگل به علت کلاهبرداری بیت کوینی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / گوگل / یوتیوب / استیو وزنیاک / شکایت / بیت کوین
شکایت موسس اپل از گوگل به علت کلاهبرداری بیت کوینی
به دنبال انتشار ویدئوهایی متقلبانه در یوتیوب که در آنها کاربران با سوءاستفاده از تصاویر استیو وزنیاک، بیل گیتس و الون ماسک به خرید بیت کوین تشویق شده بودند، وزنیاک از گوگل شکایت کرد.
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری با وعده تحویل ارز دولتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری با وعده تحویل ارز دولتی
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در خصوص کلاهبرداری با وعده تحویل ارز دولتی هشدار داد و از هموطنان خواست ارز مورد نیاز خود را از مسیرهای مشخص شده از سوی بانک مرکزی تهیه کنند.
ترفندهای عروس20ساله برای سرکیسه کردان کاسب های مشهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / کلاهبرداری / حوادث و اتفاقات عجیب
ترفندهای عروس20ساله برای سرکیسه کردان کاسب های مشهد
خراسان نوشت:عروس ۲۰ ساله ای که با نرم افزار رسیدهای جعلی، غوغای عجیبی را در بین فروشندگان کالاهای اینترنتی به راه انداخته بود، به محاصره زنان مالباخته درآمد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
نوجوان معتاد به بازی رایانه‌ای پس انداز مادرش را به باد داد!
یک مادر درمانده و ناراحت می‌گوید پسرش که معتاد به بازی فورتنایت بوده، تمام پس انداز او که حدود ۲۰،۰۰۰ دلار بوده را صرف بازی‌های کامپیوتری کرده است. ظاهراً این پسر نوجوان با استفاده از سرویس استریمینگ زنده ویدیویی Twitch تمام موجودی حساب بانکی مادرش را به گیمر‌های آنلاین محبوبش داده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، مادر این نوجوان می‌گوید که یک عمر پس اندازش تنها در عرض ۱۷ روز از دست رفته است پس از آنکه پسرش از یک کارت بانکی برای خرید هدایا و اشتراکات بازی فورتنایت استفاده کرده است. در پستی که این مادر در Reddiمنتشر کرده، خواستار کمک برای بازگرداندن ۱۵،۵۹۰ پوند خود شده بعد از آنکه تلاش‌های اولیه‌اش برای بازپس گرفتن تمام پس‌اندازش بی‌نتیجه بوده است. وی در این باره گفته است: «وقتی که دیدم حساب بانکی‌ام …
ببینید | راه جدید کلاهبرداری در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / مالیات / کلاهبرداری
ببینید | راه جدید کلاهبرداری در فضای مجازی
کلاهبرداران در فضای مجازی دست به روش جدیدی زدند.مودیان مالیاتی مراقب باشند.
پشت پرده افزایش کلاهبرداری فیشینگ در هفته‌های گذشته؛ سیم‌کارت های بدون هویت
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
پشت پرده افزایش کلاهبرداری فیشینگ در هفته‌های گذشته؛ سیم‌کارت های بدون هویت
پیش از این فیشینگ با شماره‌های سامانه‌های ارسال انبوه پیامک صورت می‌گرفت اما حالا کلاهبرداران به راحتی با شماره‌های شخصی پیامک‌های جعلی به کاربران ارسال می‌کنند که باعث می‌شود بپرسیم آیا این سیم‌کارت‌ها بدون هویت هستند؟
ببینید | افشاگری سناتور آمریکایی از فساد در پنتاگون
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / برنی سندرز / پنتاگون / ایالات متحده آمریکا
ببینید | افشاگری سناتور آمریکایی از فساد در پنتاگون
برنی سندرز،سناتور آمریکایی،درباره فساد در پنتاگون توضیح داد و گفت : تقریبا همه پیمانکاران نظامی بزرگ در آمریکا به تقلب و کلاهبرداری مالی متهم و میلیاردها دلار جریمه شده‌اند.ما به تسلیحات هسته‌ای و جت‌های جنگنده بیشتر نیاز نداریم؛ ما به مسکن، درمان و آموزش ارزان برای مردم کشورمان نیاز داریم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / شرکت عمران پردیس / کلاهبرداری مسکن
بازداشت کارمند شرکت عمران پردیس با ۳۰ شاکی
به گزارش فارس، علیرضا آقاجری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس بعدازظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از سامانه جامع الکترونیکی عمران پردیس که در سالن اجتماعات شرکت عمران برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مطالبات جدی ما در بحث استعلامات، پاسخگویی و امنیت در معاملات بود که متأسفانه یکی از جرایمی که در دادگستری شهرستام پردیس به وفور مشاهده می‌شود، فروش اموال غیر و مالکیت مسکن مهر است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بازگشت «فیشینگ» به حساب‌های بانکی
با گذشت 6 ماه از اجرای طرح «سامانه رمز دوم پویا» توسط شبکه بانکی کشور که با هدف کاهش اخاذی از صاحبان حساب‌های بانکی یا کلاهبرداری‌های اینترنتی صورت گرفت، اطلاعات تازه نشان می‌دهد کلاهبرداری‌های اینترنتی یا فیشینگ بار دیگر به روند افزایشی برگشته است.  فیشینگ (Phishing) نوعی کلاهبرداری اینترنتی است که در آن سودجویان تلاش می‌کنند با استفاده از صفحات اینترنتی جعلی، ارسال لینک‌های جعلی از طریق پیامک و ایمیل و سایر روش‌ها به اطلاعات محرمانه کاربران ازجمله اطلاعات پرداخت بانکی دسترسی پیدا کنند. با افزایش این نوع کلاهبرداری در کشور که عموما از طریق ارسال لینک‌های درگاه پرداخت جعلی از طریق پیامک صورت می‌گیرد، زمستان قبل طرح سامانه رمز پویا …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
داستان یک کلاهبرداری آنلاین
سامان موحدی‌راد
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •