جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
گلخانه
روزنامه ابتکار / ۴۰ ساعت قبل / ...
رسانه ها جزو حامیان و حافظان حوزه کشاورزی هستند
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز گفت: رسانه ها جزو حامیان و حافظان حوزه کشاورزی محسوب می شوند.فرامرز افشانی در دیدار اسد فلاح مدیر دفتر نمایندگی روزنامه ابتکار در استان آذربایجان شرقی، ضمن اعلام این مطلب افزود: کلانشهر تبریز با بیش از یک میلیون و هفتصد نفر جمعیت از شهرستان های حاشیه ای دریاچه ی ارومیه است و علاوه بر جنبه صنعتی، نقش پررنگی در کشاورزی دارد.وی ادامه داد: در این کلانشهر گلخانه های بزرگ، مرغداری ها، گاوداری ها و صنایع تبدیل وجود دارد و عمدتاً محصولات شاخصی نظیر پنیر لیقوان، باقلا قراملک، خیار و خیارشور باسمنج، گوجه سردرود، سبزی حکم آباد و کلزای مایان تولید می‌شود.افشانی یادآور شد: در شهرستان تبریز ۸۱ گلخانه در حدود سطح ۳۰ هکتار فعال بوده و حدود ۸ هکتار نیز در دست اجرا است که از این …
همکاری اوقاف و دانشگاه آزاد در زمینه تولید بذر
ایسنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
همکاری اوقاف و دانشگاه آزاد در زمینه تولید بذر
نشست مقدماتی رٶسا و مدیران سازمان اوقاف و امور خیریه و دانشگاه آزاد اسلامی به منظور انعقاد قرارداد همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک راه‌اندازی گلخانه تولید بذر هیبرید پیش از ظهر امروز برگزار شد.
  سازمان اوقاف  حجت‌الاسلام و المسلمین خاموشی  وقف  دانشگاه آزاد اسلامی  تولید بذر
۱۰ هزار ریکشای برقی محموله های آمازون در هند را تحویل می دهند
مهر / ۳ روز قبل / فناوری
۱۰ هزار ریکشای برقی محموله های آمازون در هند را تحویل می دهند
آمازون قصد دارد تا ۲۰۲۵ میلادی ۱۰ هزار ریکشای برقی برای حمل بار در هند به کار گیرد. این بخشی از طرح شرکت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است.
  آمازون  خودروی برقی  نوآوری  حفاظت از محیط زیست
تولید محصولات باغی به ۲۳ میلیون تن رسید
ارانیکو / ۳ روز قبل / اقتصادی
تولید محصولات باغی به ۲۳ میلیون تن رسید
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ میلیون تن محصولات باغبانی در کشور تولید می‌شود، گفت: بخشی از این حجم تولید در فضای گلخانه و بقیه در فضای باز است که می‌توان با یک هرس و تغذیه مناسب این میزان را به دو برابر افزایش داد.
۲۵۰ هکتار به سطح گلخانه‌های پیشوا افزوده می‌شود
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
۲۵۰ هکتار به سطح گلخانه‌های پیشوا افزوده می‌شود
تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته و تعهدات شهرستان، ۲۵۰ هکتار به سطح گلخانه‌های پیشوا افزوده می‌شود.
  وزارت جهاد کشاورزی  کشت گلخانه ای  حسین عباسی
خط اعتباری ۶۰۰میلیارد تومانی برای صادرات/ تولید ۲۳ میلیون تن محصولات باغی در کشور
ایلنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
خط اعتباری ۶۰۰میلیارد تومانی برای صادرات/ تولید ۲۳ میلیون تن محصولات باغی در کشور
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ میلیون تن محصولات باغبانی در کشور تولید می شود، گفت: بخشی از این حجم تولید در فضای گلخانه و مابقی در فضای باز است که می‌توان با یک هرس و یک تغذیه مناسب این میزان را به دو برابر افزایش داد.
  تغذیه  زعفران  مشکلات  وزارت جهاد کشاورزی  تغییر اقلیم
تابناک / ۴ روز قبل / ...
برداشت محصول گلخانه ای در چهار فصل
در سال ۹۱ در زمینی حدود ۵۵۰۰ متر که ۳۷۰۰ متر آن به گلخانه اختصاص داده شده است، ساخت گلخانه رو شروع کردیم و در سال ۹۳ اولین کشت رو انجام دادیم و در ابتدا با تجهیزات جزئی شروع به کار کردیم و در سال‌های بعد تجهیزات از جمله بخاری و پرده انرژی را به گلخانه اضافه کردیم، برای مدیریت بهتر، گلخانه را به دو قسمت تقسیم شده است که در تمامی فصول سال برداشت محصول داشته باشیم. /بهنام یوسفی- مهر
کشت گلخانه‌ای راهی به سوی بهبود تولید محصولات کشاورزی
ایرنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
کشت گلخانه‌ای راهی به سوی بهبود تولید محصولات کشاورزی
مشهد-ایرنا- ویژگی های کشت گلخانه‌ای از جمله صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش بهره‌وری، امکان کاشت و برداشت محصول در تمام فصول، قابلیت مقابله با تهدیدات و خسارات به واسطه امکان کنترل‌ها و اقدامات پیشگیرانه این شیوه کاشت را به یکی از مهمترین راههای نوین در جهت بهبود کیفیت و کمیت در تولید محصولات کشاورزی تبدیل کرده است.
  وزارت جهاد کشاورزی  کشت گلخانه ای  مشهد  خراسان رضوی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
حمایت از ایجاد معیشت‌های جایگزین برای پناهندگان افغانستانی
گروه اجتماعی| فائو و برنامه جهانی غذا در چارچوب برنامه‌ای مشترک جهت بهبود معیشت پناهندگان افغان ساکن در ایران، ضمن ساخت یک گلخانه در مهمانشهر مهاجرین سمنان و ارایه آموزش‌های لازم، پناهندگان افغانستانی را برای مدیریت و راه‌اندازی آن توانمند می‌کنند.
پرداخت تسهیلات بانکی بدون محدودیت به سه بخش کشاورزی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
پرداخت تسهیلات بانکی بدون محدودیت به سه بخش کشاورزی
تهران - ایرنا - مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: تسهیلات بانک کشاورزی بدون هیچ محدودیتی در همه استان ها برای توسعه گلخانه ها، مکانیزاسیون و پرورش ماهی در قفس پرداخت می شود.
  وزارت جهاد کشاورزی  مدیر عامل بانک کشاورزی
جهان به‌سمت کاهش سفرهای هوایی پیش می‌رود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
جهان به‌سمت کاهش سفرهای هوایی پیش می‌رود
تهران– ایرنا– نتایج بررسی بانک سرمایه‌گذاری اروپا نشان داد، بسیاری از شهروندان اروپا، آمریکا و چین قصد دارند تعداد سفرهای هوایی‌شان برای تعطیلات سال جاری میلادی را با هدف کاستن از انتشار دی‌اکسیدکربن و مقابله با تغییر اقلیمی کاهش دهند.
  گردشگری  تغییرات اقلیمی  اتحادیه اروپا  چین  ایالات متحده آمریکا  گاز گلخانه ای
گاز گلخانه ای | ایرانی ها ۷۲ درصد بیشتر از متوسط جهان گاز گلخانه ای تولید می کنند
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
گاز گلخانه ای | ایرانی ها ۷۲ درصد بیشتر از متوسط جهان گاز گلخانه ای تولید می کنند
شفقنا اقتصادی _  معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز بخشی‌نگری‌ها منجر به سهم ۱.۷۲ درصدی هر ایرانی در تولید گازهای گلخانه‌ای شده که دستکم ۷۲ درصد بیش از متوسط جهانی است. ایرنا نوشت: «برات قبادیان» امروز (دوشنبه)‌در گفت‌وگویی افزود: تولید خودروهای با استاندارد آلایندگی یورو۵ و در مقابل استفاده […]
کشت گیاهان بدون خاک ممکن شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / فناوری
کشت گیاهان بدون خاک ممکن شد
استارت آپی در انگلیس گلخانه ای عمودی ساخته که با روش نوآورانه آئروپونیک گیاهان در آن رشد می کنند.
  کشاورزی  نوآوری  انگلیس
اجرای طرح ارتقا سلامت محصولات کشاورزی در استان مرکزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
اجرای طرح ارتقا سلامت محصولات کشاورزی در استان مرکزی
رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: براساس مصوبه دولت طرح ارتقاء سلامت محصولات کشاورزی در استان اجرا و افزایش کیفیت ۸ محصول شامل سیب درختی، پرتقال، سیب زمینی، خیار گلخانه ای، خیار مزرعه ای، گوجه فرنگی گلخانه ای، گوجه فرنگی مزرعه‌ای در دستور کار قرار می گیرد.
  سلامت غذایی  محصولات کشاورزی  استانی-اقتصادی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
عملیات احداث خط تولید قهوه در اسدآباد آغاز شد
 عملیات اجرایی احداث گلخانه ۴۰ هکتاری و خط تولید قهوه با حضور عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ظهر  جمعه در اسدآباد آغاز شد.مرضیه  کولانی رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان در این آیین گفت: با بهره برداری از ۲ طرح گلخانه و خط تولید قهوه در اسدآباد برای ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.منصور رضوانی جلال افزود: این ۲ طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرایی می شود.وی با بیان اینکه امروز طرح احداث بزرگترین و مجهزترین خط تولید و بسته بندی انواع پودر قهوه با ظرفیت ۱۲ هزار تن آغاز شد ادامه داد: انتقال فناوری نوین از اندونزی به ایران جهت تولید پودر قهوه اقدامی قابل توجه از سوی بخش خصوصی محسوب می شود.رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان خاطرنشان کرد: زیرساخت های ایجاد ۱۶۷ گلخانه در استان همدان ایجاد شده است. رضوانی …
صادرات ۳۱میلیون دلار محصولات گلخانه‌ای از منطقه آزاد ارس
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
صادرات ۳۱میلیون دلار محصولات گلخانه‌ای از منطقه آزاد ارس
تبریز- ایرنا- مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس با اشاره به صادرات ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن انواع محصولات گلخانه‌ای از این منطقه در ۹ ماهه امسال، گفت: ارزش صادرات محصولات گلخانه‌ای از این منطقه در این مدت ۳۱ میلیون دلار است.
  کشت گلخانه ای  صادرات  منطقه آزاد ارس  کشاورزی
فناوری نمک‌زدایی آب دریا برای گلخانه‌ دریایی بومی‌سازی می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
فناوری نمک‌زدایی آب دریا برای گلخانه‌ دریایی بومی‌سازی می‌شود
با تلاش محققان دانشگاه خلیج فارس و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فناوری نمک‌زدایی آب دریا برای گلخانه‌ دریایی استان بوشهر بومی‌سازی می‌شود.
  نمک زدایی  آب دریا  گلخانه
یک سوم آب کشاورزی را همدان و اردبیل مصرف می کنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
یک سوم آب کشاورزی را همدان و اردبیل مصرف می کنند
سرپرست وزارت جهادکشاورزی از پیش بینی سالیانه ۴۰۰۰ هکتار احداث و توسعه گلخانه در سطح کشور خبر داد.
  استانی-اقتصادی  وزارت جهاد کشاورزی  گلخانه  کشاورزی
رنگ و طراوت در شهر گل ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / عکس
رنگ و طراوت در شهر گل ایران
ایرنا – اراک – شهرستان محلات بزرگترین شهرستان کشور از لحاظ سطح زیر کشت و تولید گل و گیاه زینتی است. 18 درصد از سطح زیر کشت گلخانه ای، 12درصد از تولید گل شاخه بریده، 80 درصد تولید گل های فصلی نشائی 21 درصد از تولید درخت و درختچه های زینتی و 14 درصد از گیاهان آپارتمانی کشور در محلات تولید می شود. تولید 350 گونه مختلف گیاهان زینتی، آپارتمانی و فضای سبز، محلات را به یکی از قطب های پرورش و تجارت گل و گیاه تبدیل کرده است.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
تصویب 1000 هکتار طرح گلخانه ای با حمایت بانک کشاورزی در سال 1398
بیش از 1000 هکتار طرح گلخانه ای با حمایت و مشارکت بانک کشاورزی از ابتدای سال 1398 تا کنون به مرحله تصویب و عقد قرار داد رسیده است . به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، از ابتدای سال 1398 تا ابتدای دی ماه ، بیش از 1430 فقره طرح کشت گلخانه ای جمعا به مساحت 1049 هکتار برای دریافت 25057 میلیارد ریال تسهیلات توسط این بانک تصویب و به مرحله عقد قرار داد رسیده است . این گزارش می افزاید: بانک کشاورزی در زمینه تصویب طر ح های گلخانه ای و جذب اعتبار تخصیصی در سال 1398 نسبت به سال گذشته ، رشدی چشمگیر و عملکردی بیش از دو برابر داشته است به طوری که در مقطع مشابه سال 1397 ، جمعا 628 فقره طرح گلخانه ای به مساحت 454 هکتار برای دریافت 5637 میلیارد ریال تسهیلات توسط این بانک تصویب و عقد قرار داد شد ه است. بر اساس …
کل تولید زعفران ایران تا ۳ سال آینده به گلخانه می‌رود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
کل تولید زعفران ایران تا ۳ سال آینده به گلخانه می‌رود
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تحقیات علمی که در حال انجام است کل تولید زعفران ایران تا سه سال آینده به فضای گلخانه انتقال می‌یابد.
استان اردبیل پایلوت توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
استان اردبیل پایلوت توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای شد
اردبیل - ایرنا - مدیر شرکت شهرک‌های گلخانه‌ای سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: این استان به عنوان پایلوت گلخانه‌های کشور به منظور پایداری اعتبارات ملی جهت توسعه این نوع شهرک ها انتخاب شد.
  وزارت جهاد کشاورزی  کشت گلخانه ای  اقتصاد  اردبیل
توسعه گلخانه ها چالش اساسی کمبود آب در کشور را مرتفع می کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
توسعه گلخانه ها چالش اساسی کمبود آب در کشور را مرتفع می کند
نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان پارس آباد گفت: با توسعه گلخانه ها چالش اساسی کمبود آب و ایجاد اشتغال در کشور مرتفع می شود.
شهرک گلخانه‌ای ۱۶۰۰ هکتاری در دشت مغان افتتاح شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
شهرک گلخانه‌ای ۱۶۰۰ هکتاری در دشت مغان افتتاح شد
اردبیل- ایرنا- شهرک گلخانه‌ای بزرگ یکهزار و ۶۰۰ هکتاری مغان روز سه شنبه طی آیینی با حضور عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در شهرستان پارس‌آباد افتتاح شد.
  وزارت جهاد کشاورزی  کشت گلخانه ای  عباس کشاورز  استان اردبیل
مدیریت آب و توسعه کشت گیاهان کم آبخواه در یزد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
مدیریت آب و توسعه کشت گیاهان کم آبخواه در یزد
یزد - ایرنا – یزد با وجود عرصه های متعدد بیابانی در حال حاضر یکی از مناطق عمده تولید انواع محصول باغی، زراعی و گلخانه ای ایران در میان ۳۱ استان است که علاوه بر تامین نیازهای خود بخشی از تولید را هم روانه بازار سایر استان‌ها و خارج از کشور می‌کند .
  کشاورزی  یزد  محصولات کشاورزی
نهضت گلخانه‌ای در خراسان جنوبی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
نهضت گلخانه‌ای در خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - توسعه کشت‌ گلخانه‌ای در استانی که بیش از ۲ دهه درگیر خشکسالی و کم‌آبی بوده، ضروری است از این رو با اجرای طرح احداث یک هزار هکتار گلخانه در خراسان جنوبی تحرک جدیدی در این حوزه شکل گرفته است.
  وزارت جهاد کشاورزی  کشت گلخانه ای  کم آبی  توسعه اقتصادی  خراسان جنوبی
شهرک گلخانه ای امان آباد نیازمند مجتمع بسته بندی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
شهرک گلخانه ای امان آباد نیازمند مجتمع بسته بندی است
استاندار مرکزی گفت: شهرک گلخانه ای امان آباد اراک نیازمند مجتمع بسته بندی است.
  شهرک گلخانه ای  اراک
شهرک گلخانه‌ای اسدآباد با حضور وزیر صمت کلنگ‌زنی می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
شهرک گلخانه‌ای اسدآباد با حضور وزیر صمت کلنگ‌زنی می‌شود
فرماندار شهرستان اسدآباد از کلنگ زنی شهرک گلخانه ای بهراز این شهرستان با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در هفته جاری خبر داد.
  شهرک گلخانه ای  استانی-شهرستانها  وزیر صنعت، معدن و تجارت  جهاد کشاورزی  گلخانه
افزایش ۱۵درصدی سطح زیر کشت گلخانه در شهرستان میرجاوه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / ...
افزایش ۱۵درصدی سطح زیر کشت گلخانه در شهرستان میرجاوه
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرزی میرجاوه گفت :امسال ۲۱هکتار گلخانه در شهرستان به زیر کشت انواع محصولات گلخانه‌ای رفته است که نسبت به سال گذشته ۳هکتار افزایش یافته است.
  کشت گلخانه ای  میرجاوه
عرضه ۵۰۰ هزار خودروی الکتریکی در کمتر از دو سال!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
عرضه ۵۰۰ هزار خودروی الکتریکی در کمتر از دو سال!
بی‌ام‌و به تازگی اعلام کرده که عرضه خودروهای الکتریکی خود در بازارهای جهانی را در کمتر از دو سال به ۵۰۰ هزار دستگاه رسانده است.
  خودرو  آلودگی هوا  گازهای‌ گلخانه‌ای
شیوه های نوین آموزشی جایگزین شیوه های سنتی شد
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
شیوه های نوین آموزشی جایگزین شیوه های سنتی شد
پارک فناوری های نوین صنعت برق اصفهان در راستای سیاست های کلان کشور و مدیریت بهینه شهری شامل شهر هوشمند، کاهش تولید گازهای گلخانه ای، ساختمان سبز انرژی، آبنما با مصرف برق صفر، ایستگاه شارژ دوچرخه برقی، ایجاد ارتباط بین سازمانهای مختلف از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان، مرکز تحقیقات و بهداشت کار اداره کار، صنف برقکاران، دانشگاه ها، شرکتهای شهرک های صنعتی، صنایع و شهرداری و به ویژه با رویکرد آموزشی برای تمام اقشار جامعه اعم از دانشجویان و دانش آموزان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
کاهش ۳۲۰ هزار هکتاری کشت باز سبزی و صیفی هدفگذاری شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
کاهش ۳۲۰ هزار هکتاری کشت باز سبزی و صیفی هدفگذاری شد
اراک - ایرنا - مجری طرح توسعه گلخانه‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: کاهش۳۲۰ هزار هکتاری سطح زیر کشت سبزی و صیفی در فضای باز کشور بر اساس سند اقتصاد مقاومتی هدفگذاری شده است.
  وزارت جهاد کشاورزی  کشت گلخانه ای  استان مرکزی  اقتصاد
احداث ۳۶ هکتار گلخانه در همدان/ایجاد بانک نشاء در گلخانه‌های همدان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
احداث ۳۶ هکتار گلخانه در همدان/ایجاد بانک نشاء در گلخانه‌های همدان
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: امسال برنامه احداث ۳۶ هکتار گلخانه در استان همدان داریم که تاکنون ۲۹.۴ هکتار تحقق یافته است.
  معاونت بهبود تولیدات گیاهی  کشت نشائی  احداث گلخانه  طرح تأمین امنیت غذایی  استانی-اقتصادی  بانک نشاء  جهاد کشاورزی
شرایط احداث گلخانه در آذربایجان شرقی چیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
شرایط احداث گلخانه در آذربایجان شرقی چیست؟
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که فارغ التحصیلان کشاورزی علاقه مند به فعالیت در شهرک‌های کشاورزی هستند، گفت: این افراد توانایی لازم برای تامین هزینه ساخت گلخانه را ندارند، چرا که برای احداث فقط یک متر مربع گلخانه، 400 هزار تومان اعتبار لازم است که متقاضیان 20 درصد آن را باید نقدی پرداخت کنند.
  استانی-اقتصادی  شهرک کشاورزی  گلخانه
۱۲ هزار هکتار گلخانه در کشور داریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
۱۲ هزار هکتار گلخانه در کشور داریم
رئیس شورای عالی زکات کشور گفت: ۱۲ هزار هکتار گلخانه در کشور داریم که امسال می خواهیم ۳ هزار هکتار دیگر به آن بیفزاییم که این مهم با دستان توانای کشاورزان میسر می گردد.
  گلخانه
گلخانه های محلات ناتوان در برندسازی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
گلخانه های محلات ناتوان در برندسازی
مدیرکل جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: مشتری‌های زیادی برای گل محلات از اروپا وجود دارد، اما گلخانه های محلات هنوز نتوانسته اند تحت یک عنوان و برند محصولاتی را که در کشورهای هدف بازار مصرف دارند، تولید کنند.
  جهاد کشاورزی استان  گلخانه  استانی-اقتصادی
سالانه ۳ تا ۴ هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گلخانه ای می رود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
سالانه ۳ تا ۴ هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گلخانه ای می رود
بوشهر- ایرنا- سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: با هدف صرفه‌جویی در مصرف آب و افزایش تولید و تجاری سازی برای صادرات، سالانه ۳ تا ۴ هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گلخانه‌ای خواهد رفت.
  وزارت جهاد کشاورزی  کشت گلخانه ای  بوشهر  کشاورز  دشتستان  کلزا
سفر معاون اول رییس جمهور به بوشهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
سفر معاون اول رییس جمهور به بوشهر
اسحاق جهانگیری دوشنبه ۲ دیماه در ادامه برنامه های سفر یک‌روزه خود به استان بوشهر، طرح احداث و توسعه گلخانه با ظرفیت تولید ۱۶ هزار تن محصول را افتتاح کرد. این طرح در زمینی به مساحت ۷۵ هکتار و با سرمایه گذاری ۱۵۶۷ میلیارد ریال اجرا شده است. این طرح که با هدف افزایش بهره وری و کارایی مصرف آب کشاورزی اجرا شده است، ‌برای ۶۷۵ نفر به صورت مستقیم اشتغال آفرینی کرده است.
افتتاح طرح احداث و توسعه گلخانه در استان بوشهر
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
افتتاح طرح احداث و توسعه گلخانه در استان بوشهر
ایلنا: معاون اول رییس جمهور طرح احداث و توسعه گلخانه در استان بوشهر را افتتاح کرد.
  جهانگیری
راه‌اندازی مرکز آموزش مهارت‌آموزی گلخانه داران در خراسان جنوبی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
راه‌اندازی مرکز آموزش مهارت‌آموزی گلخانه داران در خراسان جنوبی
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر ایجاد شرکت‌های مشاوره‌ای در حوزه گلخانه در استان،گفت: در حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی مقرر شد مرکز آموزش مهارت‌آموزی گلخانه داران در استان راه‌اندازی شود و قرار نیست محدودیت‌های مالی در این حوزه مانع اجرای کار شود چرا که این جزء تعهدات وزارت جهاد کشاورزی در استان است.
  استانی-اجتماعی  گلخانه
ایستگاه فیلتراسیون آب، از واجبات کشاورزی امروزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
ایستگاه فیلتراسیون آب، از واجبات کشاورزی امروزی
اگر شغل شما هم باغداری و باغبانی است و یا گلخانه دارید قطعا نام ایستگاه فیلتراسیون را شنیده‌اید.
  سناپالیز  فیلتراسیون  کشاورزی
توسعه گلخانه‌ها از اولویت‎های دولت است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
توسعه گلخانه‌ها از اولویت‎های دولت است
قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور گفت: توسعه گلخانه‌ها و حمایت از سرمایه گذاران این حوزه از اولویت‌های مهم دولت در بخش کشاورزی است.
  کشت گلخانه ای  کشاورزی  استان قزوین  اسحاق جهانگیری
ادامه تغییرات در وزارت جهاد/مجری طرح گلخانه ها تغییر کرد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
ادامه تغییرات در وزارت جهاد/مجری طرح گلخانه ها تغییر کرد
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حکمی «حبیب رادفر» را به عنوان مجری طرح توسعه گلخانه ها منصوب کرد.
  عباس کشاورز  وزارت جهاد کشاورزی  واحد های گلخانه ای
راهی به جز کشت گلخانه‌ای نداریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
راهی به جز کشت گلخانه‌ای نداریم
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارتخانه جهادکشاورزی برای مقابله با کم آبی و فائق آمدن بر محدودیت های آبی سیاست هایی همچون توسعه کشت گلخانه ها را در برنامه دارد.
  استانی-اقتصادی  کشاورزی  کشت گلخانه ای
تغییر الگوی کشت ضرورت حفظ کشاورزی در کویر قم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
تغییر الگوی کشت ضرورت حفظ کشاورزی در کویر قم
قم - ایرنا - افزایش دمای هوا و کاهش منابع آبی قم طی سال‌های اخیر موجب شده تا از اجرای راهبرد تغییر الگوی کشت به‌عنوان مهم‌ترین عامل حفظ کشاورزی در این منطقه کویری یاد شود.
  کشت گلخانه ای  قم  توسعه اقتصادی  کشاورزی
هشدار اتحادیه اروپا به نشست آب و هوایی مادرید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / بین‌المللی
هشدار اتحادیه اروپا به نشست آب و هوایی مادرید
تهران – ایرنا – اتحادیه اروپا روز شنبه به برگزار کنندگان نشست آب و هوایی مادرید در خصوص کاهش گازهای گلخانه ای هشدار جدی داد.
  توافق آب و هوایی پاریس  اتحادیه اروپا  مادرید  سازمان ملل
سهم ۶ درصدی گوجه فرنگی گلخانه‌ای در تولید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
سهم ۶ درصدی گوجه فرنگی گلخانه‌ای در تولید
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالانه بیش از ۵.۶ میلیون تن گوجه فرنگی در کشور تولید می شود که سهم گوجه فرنگی گلخانه ای از این میزان تولید تنها ۶ درصد است.
  وزارت جهاد کشاورزی  معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی
منتظر ارزانی گوجه فرنگی باشید
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اجتماعی
منتظر ارزانی گوجه فرنگی باشید
: از ۲۵ آذر محصولات گلخانه ای سایر استان ها به بازار عرضه خواهد شد و شاهد کاهش قیمت گوجه در بازار خواهیم بود.
دپارتمان ملی کشاورزی و گلخانه‌ای در جنوب کرمان ایجاد می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
دپارتمان ملی کشاورزی و گلخانه‌ای در جنوب کرمان ایجاد می‌شود
کرمان - ایرنا - رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به منابع غنی جنوب استان کرمان اشاره کرد و گفت: دپارتمان ملی کشاورزی و گلخانه‌ای با رشته‌های مختلف کشاورزی و با تربیت مربی در این منطقه ایجاد می‌شود.
  کشت گلخانه ای  کرمان  ایرنا  کشاورزی  نهضت تولید ملی
حداث بیش از ۶۸۰۰هکتار گلخانه طی ۵سال آینده در سیستان و بلوچستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
حداث بیش از ۶۸۰۰هکتار گلخانه طی ۵سال آینده در سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در خصوص توسعه گلخانه ها گفت: در حال حاضر برای ۲۴۸هکتار گلخانه در استان مجوز صادر شده است ولی با توجه به محدودیت منابع آبی در استان و اهمیت مدیریت مصرف آب وافزایش تولیدات، توسعه تولیدات گلخانه‌ای از مهم‌ترین سیاست‌های بخش کشاورزی استان است.
  گلخانه  استانی-اقتصادی
جهان برنامه ای برای مقابله با تغییرات اقلیمی دارد
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / بین‌المللی
جهان برنامه ای برای مقابله با تغییرات اقلیمی دارد
نزدیک به 180 شرکت، با استخدام نزدیک به 6 میلیون نفر و دفاتر مرکزی در 36 کشور جهان، قصد خود را برای کاهش قابل توجه تولید گازهای گلخانه ای به منظور مبارزه با تغییرات آب و هوا اعلام کرده اند.
بیشترین گازهای گلخانه ای توسط عربستان و آمریکا تولید می شود
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
بیشترین گازهای گلخانه ای توسط عربستان و آمریکا تولید می شود
شفقنا- تحقیقات انجام شده در زمینه انتشار گازهای گلخانه‌ای نشان می‌دهد که عربستان و آمریکا از جمله اصلی‌ترین عوامل تولید آلاینده‌های آب و هوا به ویژه گازهای گلخانه‌ای در جهان هستند. ایرنا نوشت: در ادامه اجلاس بین المللی تغییرات اقلیمی سازمان ملل که در شهر مادرید پایتخت اسپانیا در حال برگزاری است، شاخص عملکرد تغییرات آب و هوا (CCPI) کشورها […]
تولید فوم برای ارتقای کیفیت فیلترهای جذب کربن
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فناوری
تولید فوم برای ارتقای کیفیت فیلترهای جذب کربن
استفاده از فیلترهای جذب کربن برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای روز به روز در حال افزایش است و دانشمندان برای بهبود کیفیت این فیلترها از یک فوم جدید استفاده کرده اند.
  حفاظت از محیط زیست  دی اکسید کربن  گرمایش زمین
۲۲ درصد گلخانه‌های شمال استان کرمان هیدروپونیک هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
۲۲ درصد گلخانه‌های شمال استان کرمان هیدروپونیک هستند
مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان گفت: شمال استان از نظر سطح زیر کشت گلخانه ای رتبه چهاردهم کشور را به خود اختصاص داده است ضمن آنکه از ۲۰۰ هکتار گلخانه سطح زیر کشت در شمال استان بالغ بر ۴۴ هکتار از گلخانه ها هیدروپونیک است ۳۸ هکتار آن به کشت محصولات سبزی و صیفی و ۶ هکتار به کشت گل رز اختصاص یافته است.
  کشت هیدروپونیک  سازمان جهاد کشاورزی  اخبار اقتصادی - کرمان  استانی-اقتصادی
کاهش۲۵درصدی گازهای گلخانه‌ای، ثمره گازسوز کردن خودروها/CNGجایگزینی برای بنزین
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
کاهش۲۵درصدی گازهای گلخانه‌ای، ثمره گازسوز کردن خودروها/CNGجایگزینی برای بنزین
دبیرکل فدراسیون نفت ایران از کاهش ۲۵ درصدی گازهای گلخانه‌ای به پشتوانه گازسوزکردن خودروها خبر داد و گفت: سی ان جی جایگزینی مناسب برای بنزین است.
  نفت و گاز  گازهای گلخانه ای  بنزین
اخذ مجوز احداث گلخانه در چهارمحال و بختیاری تسهیل شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
اخذ مجوز احداث گلخانه در چهارمحال و بختیاری تسهیل شد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت افرادی که متقاضی احداث گلخانه هستند می‌توانند در این زمیه ورود کنند، زیرا مجوز احداث گلخانه تسهیل و بسیاری از استعلامات حذف شده است.
  استانی-اقتصادی  منطقه چهارمحال و بختیاری  گلخانه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
کاهش ۲۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای با رونق مصرف سی ان جی
عسلویه -ایرنا - دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای که با رونق مصرف سی ان جی، محقق می شود، گفت: عملیاتی شدن مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد به منظور ارائه تسهیلات برای دوگانه سوز کردن خودروها، آثار اقتصادی بسیار مثبتی را برای کشور خواهد داشت.
  وزارت نفت  سازمان برنامه و بودجه کشور  خودرو  نفت  گاز گلخانه ای
کارگاه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
کارگاه "پرورش زعفران گلخانه‌ای فوگ پونیک"
انجمن علمی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه تهران "کارگاه پرورش زعفران گلخانه ای فوگ پونیک " را برگزار می‌کند.
  زعفران
نقشه راه تحقیقات کشاورزی فارس رونمایی می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
نقشه راه تحقیقات کشاورزی فارس رونمایی می‌شود
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس از رونمایی نقشه راه تحقیقات کشاورزی این استان در روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه خبر داد و گفت: این نقشه راه برای ۱۷ محصول نظیر گندم و جو، ذرت، کلزا، انار، مرکبات، زیتون، انگور، خرم، گیاهان دارویی، گلخانه و.... تدوین شده است.
  استانی-اقتصادی  رونمایی  محصولات کشاورزی  نقشه راه  فارس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
مردم خریدشان را مدیریت کنند
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بیان اینکه بارش تگرگ خسارت شدیدی به تولید گوجه در مناطق جنوب وارد کرده است، از مردم خواست در مصرف این کالا صرفه‏جویی و کمتر اقدام به خرید آن کنند.به گزارش مهر، سید‏رضا نورانی با بیان اینکه قیمت گوجه‏فرنگی نسبت به دو هفته قبل کاهش یافته است، گفت: دو هفته قبل قیمت این محصول حدود ۱۴ تا ۱۵ هزارتومان بود اما در حال حاضر نرخ آن بین ۸ تا ۱۰ هزارتومان متغیر است، ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شد قیمت گوجه‏فرنگی طی یک الی دو هفته آینده به تعادل برسد. اما اواخر هفته جاری بارش تگرگ در مناطق بوشهر، کنگان و‏... به تولید گوجه‏فرنگی، فلفل و برخی دیگر از صیفی‏جات خسارت شدیدی وارد کرده است. مردم نیز باید به تعادل بازار کمک کنند. وقتی که فصل محصولی تمام شده و عرضه آن کم است مردم هم …
کشاورزان یکی از عوامل توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در رودان/پرورش و صادرات ماهی خاویار در دستور کار
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
کشاورزان یکی از عوامل توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در رودان/پرورش و صادرات ماهی خاویار در دستور کار
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان با اشاره به رتبه اول کشت های گلخانه ای در این شهرستان گفت: کشاورزان پیشرو یکی از عوامل توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در شهرستان رودان هستند.
  استانی-شهرستانها  اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان  کشاورزی
کاشت زعفران بدون خاک در مرکز رشد گیاهان دارویی سازمان جهاددانشگاهی یزد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
کاشت زعفران بدون خاک در مرکز رشد گیاهان دارویی سازمان جهاددانشگاهی یزد
مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی یزد موفق به کاشت زعفران بدون خاک در گلخانه شد.
ابداع باکتری که دی اکسیدکربن را می خورد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / علمی و آموزشی
ابداع باکتری که دی اکسیدکربن را می خورد
با افزایش گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین که ناشی از انتشار گسترده گاز دی اکسیدکربن است، دانشمندان برای نخستین بار باکتری ابداع کرده اند که می تواند از این گاز تغذیه کند.
فاجعه جهانی، سیاره زمین را در بر می گیرد
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / وبگردی
فاجعه جهانی، سیاره زمین را در بر می گیرد
سازمان ملل متحد، از خطر سطح بالای گازهای گلخانه ای خبر داد.
آمریکا، برزیل و ژاپن بزرگترین آلوده کنندگان محیط زیست معرفی شدند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
آمریکا، برزیل و ژاپن بزرگترین آلوده کنندگان محیط زیست معرفی شدند
گزارش سازمان ملل نشان می دهد تولید گازهای گلخانه ای سال گذشته به رکورد جدیدی رسیده و آمریکا در کنار برزیل و ژاپن به عنوان بزرگترین آلوده کنندگان محیط زیست در این سال بوده اند.
هشدار سازمان ملل در مورد گرمای زمین به دلیل وجود گازهای گلخانه‌ای
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / بین‌المللی
هشدار سازمان ملل در مورد گرمای زمین به دلیل وجود گازهای گلخانه‌ای
تهران- ایرنا- سازمان جهانی هواشناسی سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد: گرمایش زمین به دلیل غلظت گازهای گلخانه ای به رکورد بالایی رسیده است.
  تغییرات آب و هوا  کاهش گازهای گلخانه ای  سازمان ملل
ایجاد زیست بوم فناوری در زمینه سوختهای زیستی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / فناوری
ایجاد زیست بوم فناوری در زمینه سوختهای زیستی
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: توسعه استفاده از سوخت های زیستی کمک موثری در کاهش گازهای گلخانه ای دارد از این رو باید زیست بوم فناورانه ای در این زمینه شکل بگیرد.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  سوخت زیستی  سوخت فسیلی
فراخوان مناقصه عمومی تدوین نظام اندازه گیری،گزارش دهی و صحه گذاری
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اجتماعی
فراخوان مناقصه عمومی تدوین نظام اندازه گیری،گزارش دهی و صحه گذاری
فراخوان مناقصه عمومی تدوین و تهیه نظام اندازه گیری، گزارش دهی و صحه گذاری کاهش انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای برای طرح‌های بهینه سازی انرژی(MRV) اعلام شد.
  مناقصه  فراخوان  سازمان محیط زیست  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
معرفی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در اوکراین و گرجستان
سرمایه‌گذاری در حوزه دامپروری فراسرزمینی، احداث گلخانه و پرورش آبزیان پیشنهادهایی بود که نایب‌رئیس اتاق مشترک ایران و گرجستان برای حضور فعالان اقتصادی در گرجستان مطرح کرد. همچنین دبیر اتاق مشترک ایران و اوکراین نیز بهترین گزینه برای حضور در بازار اوکراین را کشت فراسرزمینی دانست.
رشد ۲۰۰ درصدی توسعه گلخانه ها/اختصاص تسهیلات به مناطق محروم
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / اقتصادی
رشد ۲۰۰ درصدی توسعه گلخانه ها/اختصاص تسهیلات به مناطق محروم
مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور گفت: از آغاز بکار دولت یازدهم سطح گلخانه‌های کشور با رشد ۲۰۰ درصدی از حدود ۸ هزار و ۸ هکتار به بیش از ۱۶ هزار هکتار تا پایان مهر ماه سال جاری رسیده است.
  سازمان برنامه و بودجه کشور  وزارت جهاد کشاورزی  وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  ولی الله بنی عامری  واحد های گلخانه ای
مگاپروژه‌های کشاورزی لنگِ زمین است / احداث ۱۰۰ هکتار گلخانه سرپوشیده تا سال آینده
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
مگاپروژه‌های کشاورزی لنگِ زمین است / احداث ۱۰۰ هکتار گلخانه سرپوشیده تا سال آینده
یک تولیدکننده محصولات گلخانه ای با بیان اینکه مگاپروژه‌های کشاورزی معطل اختصاص زمین است گفت: تولیدات کشاورزی می توانند نقش ویژه ای در ایجاد رونق اقتصادی ایفا کنند.
کشت موفق زعفران بدون نیاز به خاک و آب
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / فیلم
کشت موفق زعفران بدون نیاز به خاک و آب
نخستین بار در اردبیل،زعفران با روشی جدید وعلمی بدون نیازبه آب وخاک در یک گلخانه تولید وبه بازارهای مصرف عرضه شد.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
پرورش آلوئه‌ورا در دامغان
اکبر حسنی، جوان ساکن روستای حسن‌آباد واقع در امیرآباد شهرستان دامغان با دریافت تسهیلات ۵۰میلیون تومانی اشتغال‌زایی کمیته امداد، گلخانه پرورش گیاهان دارویی آلوئه‌ورا را در مساحت هزار مترمربع راه‌اندازی کرده است و طلای سبز برداشت می‌کند.
مجموعه کنترل هوشمند اقلیم گلخانه و مرغداری تولید شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / علمی و آموزشی
مجموعه کنترل هوشمند اقلیم گلخانه و مرغداری تولید شد
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان توانست با حمایت‌های صندوق نوآوری وشکوفایی، مجموعه کنترل هوشمند اقلیم گلخانه و مرغداری را تولید و روانه بازار کند.
  صندوق نوآوری و شکوفایی  مرغداری  حوزه دانش بنیان
شناسایی ۲ گلخانه مخدر گل در غرب تهران | شبکه‌ ۱۱ نفره تولید گل متلاشی شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اجتماعی
شناسایی ۲ گلخانه مخدر گل در غرب تهران | شبکه‌ ۱۱ نفره تولید گل متلاشی شد
مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در یک عملیات موفق به انهدام شبکه کشت، تولید و توزیع ماده ‌مخدر گل شدند.
ارگان‌های صادرکننده مجوز گلخانه ملزم به استعلام از آب منطقه‌ی هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
ارگان‌های صادرکننده مجوز گلخانه ملزم به استعلام از آب منطقه‌ی هستند
رئیس اداره منابع آب شهرستان‌های یزد و اشکذر شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به ضرورت تعامل و هماهنگی بین ارگان‌ها در صدور مجوز گلخانه‌ها، تصریح کرد: بنا بر مصوبات شورای حفاظت منابع آب استان و همچنین شورای حفظ حقوق بیت‌المال، ارگان‌های صادرکننده مجوز گلخانه ملزم به استعلام از آب منطقه‌ای هستند تا مباحث قانونی از قبیل رعایت حریم کیفی چاه‌های آب شرب و اثبات حقابه متقاضی مورد بررسی قرار گیرد.
  استانی-اقتصادی  گلخانه  آلودگی آب  شرکت آب منطقه‌ای یزد
از انهدام گلخانه کشت گل‌های لاکچری تا کشف تریاک از دل گرانیت 20 تنی
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اجتماعی
از انهدام گلخانه کشت گل‌های لاکچری تا کشف تریاک از دل گرانیت 20 تنی
ترمه، کوسن، نوار پرده، گلیم و فوم را آغشته به شیره تریاک کرده بودند تا ببرند به آمریکای شمالی و ژاپن که پلیس سر بزنگاه رسید و نگذاشت. در تخته سنگ گرانیتی 20 تنی، تریاک جاسازی کردند که با ز به مقصد نرسید. این‌ها کشفیات «ظفر2» است.
طرح مقابله با تنش محیطی ۲۶ محصول کشاورزی در دست اجرا است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
طرح مقابله با تنش محیطی ۲۶ محصول کشاورزی در دست اجرا است
بیرجند - ایرنا - مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور گفت: تنش‌های محیطی سالانه بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد می‌کند لذا طرحی کلان به منظور مقابله با این تنش‌ها برای ۲۶ محصول در ۲۰ استان کشور در دست اجرا است.
  کشت گلخانه ای  کشاورزی  خراسان جنوبی
گلخانه کشت بدون خاک زعفران در دانشگاه یزد به گل نشست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
گلخانه کشت بدون خاک زعفران در دانشگاه یزد به گل نشست
دانشجویان رشته کشاورزی دانشگاه یزد اقدام به کشت بدون خاک زعفران در گلخانه این دانشگاه کردند.
  استانی-اقتصادی  کشت گلخانه ای  زعفران  دانشگاه یزد
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
کشف ۳۶۰ گلدان مخدر" گل" در تهران
باند کشت و پرورش ماده‌مخدر گل در غرب تهران متلاشی و ۳۶۰ گلدان مخدر گل از دو گلخانه کشف شد.
تهران| کشف 360 گلدان مخدر
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اجتماعی
تهران| کشف 360 گلدان مخدر" گل"/ هر 5 بذر تراریخته گل 200 یورو+ تصاویر
باند کشت و پرورش ماده‌مخدر گل در غرب تهران متلاشی و 360 گلدان مخدر گل از دو گلخانه کشف شد.
مجوز تخصیص آب صنعتی یزد از طرح انتقال آب خلیج فارس صادر شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / سیاسی
مجوز تخصیص آب صنعتی یزد از طرح انتقال آب خلیج فارس صادر شد
یزد - ایرنا - وزیر نیرو با اشاره به خبرخوش رئیس جمهوری در مورد تامین آب ۳۰ ساله بخش صنعت و کشاورزی  یزد گفت: مجوز تخصیص آب به اندازه کافی برای مصارف صنعتی استان و همچنین مقداری هم برای کشت محصول گلخانه ای از آب دریا صادر شد .
  یزد  ابرکوه  رضا اردکانیان  کارآمدی دولت  سفر رئیس‌جمهوری به یزد و کرمان