جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
ETF
بازدهی ۲٫۵ درصدی دارا یکم در این هفته / اولین ETF دولتی همچنان ۲۰ درصد زیر ارزش واقعی معامله می‌شود
۲۵ ساعت قبل / ETF دولتی / ارزش دارا یکم / بازار سهام / بورس / دارا یکم / صندوق دارا یکم / عملکرد هفتگی دارا یکم
بازدهی ۲٫۵ درصدی دارا یکم در این هفته / اولین ETF دولتی همچنان ۲۰ درصد زیر ارزش واقعی معامله می‌شود
در پایان معاملات این هفته بورس، ارزش ۲۰۰ واحد از صندوق دارا یکم با ۲٫۵ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته به ۴ میلیون و ۶۷۱ هزار تومان رسید. نوشته بازدهی ۲٫۵ درصدی دارا یکم در این هفته / اولین ETF دولتی همچنان ۲۰ درصد زیر ارزش واقعی معامله می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
موجودی صندوق‌های ETF طلا از ذخایر آلمان جلو زد
۳۶ ساعت قبل / قیمت طلا / صندوقهای ETF طلا / قیمت دلار / کرونا در جهان
موجودی صندوق‌های ETF طلا از ذخایر آلمان جلو زد
سرمایه گذاران به حدی درباره دورنمای جهانی نگران هستند که ذخایر طلای صندوق‌های ETF طلا را به رکورد بالایی رسانده اند و مجموع ذخایر این صندوق‌ها از ذخایر آلمان فراتر رفته و اکنون تنها کمتر از ذخایر آمریکا است.
۳۹ ساعت قبل
جست و خیز شاخص روی خط اخبار
کیمیا نجفیاین ‌روزها رشد شاخص بورس مسئله تازه‌ای نیست و رکوردزنی‌هایش دیگر جای تعجب ندارد. رشد بی‌سابقه بورس در ماه‌های اخیر باعث ایجاد شائبه وجود حباب در شاخص شده است، مسئله‌ای که عده‌ای از فعالان بازار آن را بی‌اساس دانسته و معتقدند که بازار زیر چتر حمایتی دولت به شرایط فعلی رسیده و خبری از حباب نیست.حمایت‌های دولت مدتی است که محبوبیت سرمایه‌گذاری در بورس را نسبت به دیگر بازارهای موازی افزایش داده، به طوری که هر روز شاهد ورود نقدینگی بیشتر به این بازار هستیم و همین مسئله رشد بی‌سابقه‌ شاخص بورس را با خود به همراه داشته است. آنطور که تحلیلگران می‫گویند این بخش از اقتصاد به دلیل تصمیمات جدید دولت در زمینه عرضه سهام شستا به بورس، کاهش نرخ سود بانکی، واگذاری باقیمانده سهام دولت در قالب صندوق‌های …
ارزش امروز دارا یکم چقدر بیشتر شد؟
۴۴ ساعت قبل / ETF دولتی / ارزش دارا یکم / ارزش روز دارا یکم / بازار سهام / بورس / صندوق دارا یکم
ارزش امروز دارا یکم چقدر بیشتر شد؟
در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار سهام، ارزش هر واحد از صندوق دارا یکم با رشدی ۵٫۵ درصدی به ۲۳ هزار و ۳۵۷ تومان رسید. نوشته ارزش امروز دارا یکم چقدر بیشتر شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳ روز قبل
تکذیب خروج سایپا از صندوق‌های ETF
معاون سازمان خصوصی‌سازی خبر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق‌های ETF را تکذیب کرد.به گزارش ایرنا، خبری در فضایی مجازی مبنی بر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق های ETF مطرح شده است، این موضوع زمینه نگرانی سهامداران سایپا را به دلیل افت احتمالی سهام این شرکت در بورس را فراهم کرده است. در این زمینه حسن علایی، معاون سازمان خصوصی‌سازی افزود: سومین مرحله از عرضه صندوق‌های ETF با برخی از مشکلات اجرایی همراه است که درصدد رفع هر چه زودتر آن هستیم. عرضه سهام این شرکت‌ها از طریق صندوق‌های ETF در بورس تصویب قانون و مصوبه هیات وزیران است، به همین دلیل عرضه آنها باید به طور حتم امسال در بورس انجام شود.بر اساس این گزارش ؛ یکی از برنامه‌های مهم پیش‌روی دولت برای بازار سهام، عرضه صندوق‌های قابل …
۳ روز قبل / دولت / سازمان خصوصی سازی / سایپا / سهام / مشکلات
اخبار
معاون سازمان خصوصی‌سازی خبر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق‌های ETF را تکذیب کرد. از دقایقی قبل خبری در فضایی مجازی مبنی بر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق های ETF مطرح شده است،
ارزش روز دارا یکم ۱۲ مرداد ۹۹ / اولین ETF دولتی امروز چقدر معامله شد؟
۴ روز قبل / ETF دولتی / ارزش روز دارا یکم / بازار سهام / بورس / دارا یکم
ارزش روز دارا یکم ۱۲ مرداد ۹۹ / اولین ETF دولتی امروز چقدر معامله شد؟
در پایان معاملات امروز بازار سهام، حجم معاملات دارا یکم بیش از ۵۰ درصد افت داشت و قیمت پایان این نماد نزدیک یک درصد رشد داشت. نوشته ارزش روز دارا یکم ۱۲ مرداد ۹۹ / اولین ETF دولتی امروز چقدر معامله شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
صندوق ETF سوم، در آذر ماه عرضه می‌شود
۴ روز قبل / حسن علایی / سازمان خصوصی سازی / بازار سرمایه / عرضه اولیه
صندوق ETF سوم، در آذر ماه عرضه می‌شود
علایی، معاون سازمان خصوصی سازی گفت: مرحله سوم عرضه صندوق‌های ETF در آذرماه انجام می‌شود که شامل گروه خودرویی و فلزی خواهد شد.
آغاز بزرگترین پذیره‌نویسی اولیه ETF در بورس از امروز
۵ روز قبل / ETF / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / صندوق ETF
آغاز بزرگترین پذیره‌نویسی اولیه ETF در بورس از امروز
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد که از امروز با عرضه سهام صندوق مدیریت ثروت در فرابورس، در بزرگترین پذیره‌نویسی اولیه ETF تعداد ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری که قبلاً ثبت نام کرده‌اند، سهامدار این صندوق می‌شوند. نوشته آغاز بزرگترین پذیره‌نویسی اولیه ETF در بورس از امروز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۰۰ هزار بازنشسته کشوری سهامدار صندوق مدیریت ثروت می‌شوند
۵ روز قبل / محمد شریعتمداری / صندوق سرمایه گذاری ETF / کد سهامداری / بازنشسته ها
۱۰۰ هزار بازنشسته کشوری سهامدار صندوق مدیریت ثروت می‌شوند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سهامدار شدن بازنشستگان کشوری در صندوق مدیریت ثروت در فرابورس خبر داد.
آخرین خبر‌ها درباره تاریخ تولد
۵ روز قبل / بازار سرمایه / بورس
آخرین خبر‌ها درباره تاریخ تولد "دارا دوم"
قرار است دومین ETF دولتی که متشکل از شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران است، تا آخر ماه جاری عرضه شود. احتمالا در سه هفته باقی مانده مرداد ماه سهامداران شاهد پذیره‌نویسی دارا دوم باشند.
آخرین اخبار از دارا دوم / دومین عرضه ETF دولتی چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بازار سهام / بورس / دارا دوم / صندوق ETF / صندوق دارا دوم
آخرین اخبار از دارا دوم / دومین عرضه ETF دولتی چه زمانی است؟
قرار است دومین ETF دولتی که متشکل از شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران است، تا آخر ماه جاری عرضه ‌شود. احتمالا در سه هفته باقی مانده مرداد ماه سهامداران شاهد پذیره‌نویسی دارا دوم باشند. نوشته آخرین اخبار از دارا دوم / دومین عرضه ETF دولتی چه زمانی است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
برنامه‌های سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری بنگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / سازمان خصوصی سازی / صندوق‌های ETF / عرضه اولیه / واگذاری شرکت‌های دولتی
برنامه‌های سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری بنگاه‌ها
معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه ۱۳ بنگاه دیگر در قالب ETF واگذار می‌شوند، گفت: نام ۱۹۱ شرکت در فهرست واگذاری قرار دارد و قرار است ۱۵ شرکت از این لیست پس از پذیرش در بازار سرمایه و ۲۳ بنگاه زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از طریق سه هلدینگ نیروگاهی پس از پذیرش در بازار سرمایه واگذار شوند. نوشته برنامه‌های سازمان خصوصی سازی در مورد واگذاری بنگاه‌ها اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
حضور 50 میلیون ایرانی
در بازار سرمایهبازار سرمایه همچنان روی بورس است و ورود چشم‌گیر متقاضیان به این بازار همانند ماه‌های گذشته ادامه دارد؛ به طوری که تعداد کدهای بورسی صادر شده که در کل سال قبل به یک میلیون هم نمی‌رسید، تنها در یک ماه سال جاری به بیش از یک میلیون رسیده است؛ موضوعی که هرچند به نظر می‌رسد باعث بزرگ‌تر شدن بازار سرمایه شده است، اما نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه این طرف عرضه نمی‌تواند پاسخگوی این حجم از متقاضی باشد و همچنین عدم فراهم بودن زیرساخت‌های لازم وجود دارد. به گزارش ایسنا، طبق آمار میزان کدهای صادر شده در سال ۱۳۹۷ معادل ۱۰۰ هزار و در سال ۱۳۹۸ نیز حدود ۹۰۰ هزار کد بوده است. اما این روند در سال جاری رنگ دیگری به خود گرفت؛ به طوریکه در فروردین‌ماه سال گذشته ۵۵ هزار کد صادر شد درحالی که در فروردین‌ماه …
افزایش ارزش دارا یکم در روز اصلاح بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ارزش دارا یکم / ارزش روز دارا یکم / بازار سهام / بورس / دارا یکم
افزایش ارزش دارا یکم در روز اصلاح بورس
در پایان معاملات روز چهارشنبه ۸ مرداد، ارزش ۲۰۰ واحد صندوق ETF دارا یکم با بیش از ۵۸ هزار تومان از افزایش به ۴ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسید. نوشته افزایش ارزش دارا یکم در روز اصلاح بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سهام به بازنشستگان / سهام مدیریت ثروت
عرضه سهام «مدیریت ثروت» به ۱۰۰ هزار بازنشسته کشوری
به گزارش فارس، به نقل از روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری، محمود طهماسبی امروز (چهارشنبه 8 مرداد 99) در نشست معرفی صندوق "مدیریت ثروت" صندوق بازنشستگی کشوری در تالار فرابورس ایران گفت: این صندوق به عنوان نخستین صندوق قابل معامله بورسی ETF صندوق بازنشستگی کشوری و در راستای اصلاح ساختار سرمایه گذاری و سبدگردانی این صندوق راه اندازی شده است.
ارزش دارا یکم ۷ مرداد ۹۹ / افت ۴ درصدی ارزش دارا یکم در پایان معاملات امروز بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ETF دولتی / ارزش دارا یکم / ارزش روز دارا یکم / بورس / دارا یکم
ارزش دارا یکم ۷ مرداد ۹۹ / افت ۴ درصدی ارزش دارا یکم در پایان معاملات امروز بورس
در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش ۲۰۰ واحد صندوق ETF دولتی دارا یکم با افتی ۴ درصدی به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. نوشته ارزش دارا یکم ۷ مرداد ۹۹ / افت ۴ درصدی ارزش دارا یکم در پایان معاملات امروز بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سونامی عرضه اولیه در بورس!
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / عرضه اولیه / افزایش سهام شنا / ETFهای دولتی / عمق بخشی به بورس / عرضه اولیه بورس
سونامی عرضه اولیه در بورس!
خزلی خرازی گفت: اگر سهام شناور افزایش یاید، سهام‌دار جدید ورود می‌کند و قیمت سهام به این خاطر افزایش پیدا می‌کند، نه این سهام‌دار جدید بیاید و همان سهم را با قیمت بالا بخرد و او نیز قیمت سهم را چندین برابر کند، بنابراین برای ادامه رشد بورس این کار بسیار مهم و حیاتی است، در همین رابطه به اعتقاد بنده اگر تا ۹۰ درصد سهام شرکت‌ها دولتی و حاکمیتی نیز در بورس عرضه شود و همان ده درصد در اختیار دولت باقی بماند، اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد، این کار به بورس بسیار کمک می‌کند و قیمت‌های فعلی در بازار نیز با این اقدام توجیه‌پذیر خواهد شد و دیگر کسی در این بازار دم از حباب و بالا رفتن بی‌رویه قیمت سهام شرکت‌ها نخواهد زد.
پاسخ به چند سوال بازنشستگان درباره خرید سهام "ETF مالی یکم" و "صندوق مدیریت ثروت"
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / صندوق بازنشستگی / صندوق‌های ETF / بازنشسته / بورس
پاسخ به چند سوال بازنشستگان درباره خرید سهام "ETF مالی یکم" و "صندوق مدیریت ثروت"
مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری در ارتباطی…
آزادسازی سهام ۱۲۴ هزار بازنشسته در "بیمه ملت" از مهر یا آبان/ به زودی نماد بورسی"صندوق مدیریت ثروت" بازمی‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / بورس / etf / بازنشستگان کشوری / صندوق بازنشستگی کشوری / بیمه ملت / صندوق مدیریت ثروت / صندوق دارا یکم / هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری / محمود طهماسبی‌پور
آزادسازی سهام ۱۲۴ هزار بازنشسته در "بیمه ملت" از مهر یا آبان/ به زودی نماد بورسی"صندوق مدیریت ثروت" بازمی‌شود
ایلنا: مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری گفت: سهام ۱۲۴ هزار بازنشسته در بیمه ملت پس از از افزایش سرمایه این شرکت، مهر یا آبان آزاد می‌شود.
زمان عرضه دومین ETF دولت | دومین عرضه شامل چه شرکت‌هایی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
زمان عرضه دومین ETF دولت | دومین عرضه شامل چه شرکت‌هایی است؟
در حالی که نخستین ETF باقی مانده سهم دولت در سه بانک و سه بیمه عرضه شد و از بازدهی قابل توجهی برخوردار بود، آخرین اخبار حاکی از آن است که دومین ETF که متشکل از شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران است، تا آخر ماه جاری عرضه می‌شود.
«دارا یکم» ۵ درصد دیگر افت کرد / ارزش دارا یکم زیر ۵ میلیون تومان شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / ETF دولتی / بورس / دارا یکم
«دارا یکم» ۵ درصد دیگر افت کرد / ارزش دارا یکم زیر ۵ میلیون تومان شد
در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش ۲۰۰ واحد صندوق دارا یکم با افتی ۵ درصدی به ۴ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان رسید. نوشته «دارا یکم» ۵ درصد دیگر افت کرد / ارزش دارا یکم زیر ۵ میلیون تومان شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معاون فناوری بانک تجارت: شاهد بهبود خدمت‌رسانی ایران کیش هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / ایران کیش / بانک تجارت / فناوری اطلاعات
معاون فناوری بانک تجارت: شاهد بهبود خدمت‌رسانی ایران کیش هستیم
بخش فناوری و شرکت‌های تابعه بانک تجارت در یک هم افزایی و داد و ستد با یکدیگر می‌توانند اتفاقات بزرگتری را رقم بزنند که یکی از نمونه‌های آن کار خوب بین بانک و ایران کیش در ETF بود.
عرضه دومین ETF در بورس تا پایان مردادماه
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
عرضه دومین ETF در بورس تا پایان مردادماه
رئیس کل سازمان خصوصی سازی از عرضه دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) در مرداد ۹۹ خبر داد.
عرضه دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / علیرضا صالح / سازمان خصوصی سازی / پالایشگاه بندرعباس / صندوق سرمایه گذاری ETF
عرضه دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله
رئیس کل سازمان خصوصی سازی از عرضه دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (etf) در مرداد ۹۹ خبر داد.
بازدهی یک درصدی «دارا یکم» در آخرین هفته تیرماه
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ETF دولتی / بازار سهام / بورس / دارا یکم
بازدهی یک درصدی «دارا یکم» در آخرین هفته تیرماه
در پایان این هفته، ارزش هر واحد دارا یکم با رشدی یک درصدی به ۲۵ هزار و ۱۴۴ تومان رسید تا ۲۰۰ واحد از این صندوق دولتی بیش از ۵ میلیون تومان ارزش داشته باشد. نوشته بازدهی یک درصدی «دارا یکم» در آخرین هفته تیرماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کدام شرکت‌‌ها در دارا دوم قابل واگذاری است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ETF / دارا دوم / دارا یکم / شرکت‌های پالایشی / صندوق سرمایه‌گذاری
کدام شرکت‌‌ها در دارا دوم قابل واگذاری است؟
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: اقدامات لازم به منظور تشکیل دومین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله با نام «صنایع پالایش نفت» توسط وزارت نفت در مرحله انجام بوده و امید است تا پایان مرداد ماه این صندوق نیز از طریق پذیره‌نویسی عمومی تشکیل شود. نوشته کدام شرکت‌‌ها در دارا دوم قابل واگذاری است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وام ۵۰ میلیونی دولت برای مستاجران تهرانی + شرایط و نحوه ثبت نام/ دلار بازهم عقب نشینی کرد/ مرکز آمار: تورم کاهش یافت/ آیا دولت از تورم استقبال می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
وام ۵۰ میلیونی دولت برای مستاجران تهرانی + شرایط و نحوه ثبت نام/ دلار بازهم عقب نشینی کرد/ مرکز آمار: تورم کاهش یافت/ آیا دولت از تورم استقبال می‌کند؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس قرمز شد، کاهش قیمت سکه تمام در کانال ۹ میلیون تومان، طلا در بازار جهانی گران شد، طلای سیاه همچنان در مرز ۴۴ دلار، شرکت‌های قابل واگذاری در صندوق ETF دوم مشخص شدند و نرخ تورم ژاپن ۰.۱ درصد شد را در بر دارد.
شرکت‌های قابل واگذاری در صندوق ETF دوم مشخص شدند/ عرضه در مردادماه
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / اصفهان / پالایش / سرمایه گذاری / نفت / نفت تهران
شرکت‌های قابل واگذاری در صندوق ETF دوم مشخص شدند/ عرضه در مردادماه
ایلنا: رییس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: اقدامات لازم به منظور تشکیل دومین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله(etf) با نام «صنایع پالایش نفت» متشکل از شرکت‌های پالایش…
زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / دارا دوم / دارا سوم / رئیس سازمان خصوصی‌سازی / صندوق‌های ETF / علیرضا صالح
زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تا به حال زمان نهایی برای پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی، مردادماه اعلام شده و صندوق دارا سوم و دارا چهارم نیز به این ترتیب با حضور شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه در آینده‌ای نزدیک پذیره‌نویسی خواهند شد. نوشته زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سه صندوق ETF دیگر دولتی، در صف ورود به بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / صندوق ETF / سهام / بورس
سه صندوق ETF دیگر دولتی، در صف ورود به بورس
علیرضا صالح با اشاره به پذیره‌نویسی صندوق‌های جدید دولتی تا ماه آینده گفت: دومین صندوق سرمایه گذاری ETF دولتی، صندوق دارا دوم نام دارد که با هدف دسترسی اکثر مردم به بازار سرمایه و ارتقای وضعیت اقتصادی خانواده‌ها از سوی دولت عرضه می‌شود.
خصوصی سازی بیمه البرز؛ دولت می‌خواهد، مدیران نمی‌خواهند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
خصوصی سازی بیمه البرز؛ دولت می‌خواهد، مدیران نمی‌خواهند؟
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: دولت پس از انتقال ۶ درصد سهام خود در شرکت بیمه البرز به صندوق ETF دارا یکم همچنان مالکیت ۱۱ درصد دیگر سهام را دارد و در روز‌های اخیر و با توجه به کشش بازار، سعی به فروش سهام خود داشته، اما در این بین اتفاقات دیگری رقم خورده. شرکت بیمه البرز در سه ماهه اول سال جاری صرفا از محل سرمایه گذاری‌های خود در بورس موفق به کسب سود قابل توجه ۱۷۷ میلیارد تومانی (به ازای هر سهم ۴۴ تومان) شده است، اما با اخذ ذخایر بیش از اندازه علیرغم کاهش ضریب خسارت در ۳ ماهه سال جاری نسبت به سنوات قبل، نه تنها زیان عملیاتی برای این شرکت ثبت شده، بلکه باعث کاهش سود خالص شرکت به ازای هر سهم به ۲۵ تومان هم شده است. آیا این عمل بازار سرمایه را گمراه نمی کند؟
تغییر در برنامه ETF های دولت
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / صندوق‌های ETF / پالایشگاه / خودرو / فلزات
تغییر در برنامه ETF های دولت
به نظر می رسد دولت تصمیم دارد تغییراتی را در برنامه ETF های خود هم…
زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / دارا دوم / دارا سوم / معاون وزیر اقتصاد / معمارنژاد
زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر
معاون وزیر اقتصاد از عرضه دارا دوم و دارا سوم پیش از پایان نیمه اول سال، خبر داد. نوشته زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / تاثیر دلار بر روی بورس / بازار سهام / باازار ارز / افت قیمت دلار / آینده بورس
بورس به صعود ادامه می‌دهد؟
حقانی نسبت کارشناس بازار سهام با اشاره به اینکه نماد‌های شاخص ساز با یک رشدخیره کننده تقاضا‌های بسیار زیادی را متوجه خود ساختند، اضافه کرد: با توجه به بازدهی بالای این دسته از نمادها، باید گفت، از این به بعد آن‌ها به صورت متعال حرکت خواهند کرد و دیگر رشد مداوم را نمی‌توان برای آن‌ها متصور شد، از سویی دولت نیز با توجه به اینکه قرار است سهام خود را در این نماد‌های شاخص ساز از طریق صندوق‌های ETF عرضه کند، به این نتیجه رسیده، که قیمت سهام این شرکت‌ها به اندازه کافی رشد کرده و بر همین اساس قرار است دومین صندوق دولتی شامل سهام شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و صنایع ملی مس ایران عرضه در مردادماه عرضه شود.
اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / دارا دوم / دارا سوم / صندوق‌های ETF / صندوق‌های سرمایه‌گذاری
اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: دومین صندوق ETF دولتی ماه آینده پذیره‌نویسی خواهد شد و بدین ترتیب صندوق قابل معامله دارای دوم نیز از سوی دولت برای بهره‌برداری مردم و سرمایه‌گذاران از طریق بازار سرمایه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. نوشته اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
«دارا یکم» امروز چقدر ارزش داشت؟ / معاملات پرنوسان اولین ETF دولتی ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ETF / بورس / دارا یکم
«دارا یکم» امروز چقدر ارزش داشت؟ / معاملات پرنوسان اولین ETF دولتی ادامه دارد
در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش ۲۰۰ واحد صندوق دارا یکم با رشدی ۱٫۹ درصدی به ۵ میلیون و ۱۸۹ هزار تومان رسید. نوشته «دارا یکم» امروز چقدر ارزش داشت؟ / معاملات پرنوسان اولین ETF دولتی ادامه دارد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اعلام زمان پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
اعلام زمان پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF
دومین صندوق ETF دولتی ماه آینده پذیره‌نویسی خواهد شد و بدین ترتیب صندوق قابل معامله دارای دوم نیز از سوی دولت برای بهره‌برداری مردم و سرمایه‌گذاران از طریق بازار سرمایه، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
ارزش روز «دارا یکم» چقدر شد؟ / صف خرید میلیونی اولین ETF دولتی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ETF دولتی / بورس / دارا یکم / شاخص کل / صندوق ETF / صندوق دارا یکم
ارزش روز «دارا یکم» چقدر شد؟ / صف خرید میلیونی اولین ETF دولتی
در جریان معاملات امروز بازار سهام، قیمت هر واحد دارا یکم با رشدی ۱۰ درصدی ۲۵ هزار و ۴۴۸ تومان رسید تا پس از سه روز، به روند نزولی خود پایان دهد. نوشته ارزش روز «دارا یکم» چقدر شد؟ / صف خرید میلیونی اولین ETF دولتی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
رشد‌های گذشته تکرار نمی‌شود
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: «می‌توان امیدوار بود که بازار سهام کماکان تا ماه‌های پایانی‌ سال با روند رو به رشدی همراه باشد اما نباید در انتظار رشدهای گذشته که بازار تجربه کرده است، باشیم.» علی اسلامی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: «در طول یک هفته گذشته با افزایش چشمگیر معاملات در ١٠ شرکت اصلی بازار همراه بودیم که دلیل آن ناشی از گرایش مردم به سمت خرید سهام بزرگ بازار به‌خصوص سهام شرکت‌های حاضر در صندوق‌های ETF دولت بوده است.» او ادامه داد: «از طرف دیگر با توجه به ایجاد فشار عرضه از سوی سهامداران عمده، شدت عرضه به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد که این موضوع باعث افزایش حجم معاملات نجومی در برخی از نمادها شده است.» به گفته اسلامی، …
بورس فردا چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۹ چه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس فردا
بورس فردا چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۹ چه می‌شود؟
یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: به نظر می‌رسد فردا نیز شرایط مشابه امروز و دو روز گذشته بازار باشد؛ عرضه‌ها در سهم‌های غیر ETF و غیردولتی زیاد بوده و اکثر سهامداران درحال روآوردن به سمت سهم‌های شاخص‌ساز و دولتی هستند. نوشته بورس فردا چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۹ چه می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دومین عرضه سهام دولتی در راه است / چگونه سهام دارا دوم را بخریم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / بازار سرمایه / بورس / راهنمای شهروندی الف / سهام etf / سهام دارا دوم / سهام دارا یکم / سهام دولتی
دومین عرضه سهام دولتی در راه است / چگونه سهام دارا دوم را بخریم؟
هر چند  پیش‌بینی فروش دارا یکم ۱۷ هزار میلیارد تومان بود اما فقط ۶۰۰۰ میلیارد تومان جذب کرد، اما بازدهی خوب این صندوق (افزایش ۲.۷ برابری این صندوق) باعث شده بسیاری از مردم منتظر صندوق بعدی که قرار است از سوی دولت عرضه شود بنشینند.به نحوی که در پایان معاملات روز  یک‌شنبه بازار سهام، ارزش ۲۰۰ واحد صندوق دولتی دارا یکم با رشدی ۳ درصدی به ۵ میلیون و ۴۵۴ هزار تومان رسید.در حالیکه مردم برای خرید آن 2 میلیون تومان پرداخت کرده بودند .
پیش‌بینی تداوم روند صعودی بورس تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / بازار بورس / بورس / معاملات بورس
پیش‌بینی تداوم روند صعودی بورس تا پایان سال
«علی اسلامی» امروز (سه‌شنبه) در گفت و گو با ایرنا افزود: در طول یک هفته گذشته با افزایش چشمگیر معاملات در ١٠ شرکت اصلی بازار همراه بودیم که دلیل آن ناشی از گرایش مردم به سمت خرید سهام بزرگ بازار به خصوص سهام شرکت‌های حاضر در صندوق‌های ETF دولت بوده است.
جزئیات جدید از صندوق دارا سوم
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / دارا سوم / سازمان خصوصی‌سازی / صندوق ETF / صندوق‌های ETF
جزئیات جدید از صندوق دارا سوم
معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: سومین ETF، به صنایع فلزی و خودروسازی مربوط می‌شود که این صندوق شامل فولاد مبارکه و صنایع مس و سهام متعلق به دولت در دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو می‌شود. نوشته جزئیات جدید از صندوق دارا سوم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افرادی که از اپلیکیشن‌های پرداخت، سهام دولتی خریده‌اند به بانک مراجعه کنند 
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / خرید سهام دولتی / وزارت اقتصاد / صندوق‌های ETF / معاون امور بانکی بیمه‌ای و شرکت‌های دولتی
افرادی که از اپلیکیشن‌های پرداخت، سهام دولتی خریده‌اند به بانک مراجعه کنند 
باتوجه به اینکه برخی از خریداران سهام دولتی که از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت بانکی اقدام به خرید سهام کرده‌اند و با مشکل اضافه برداشت از حساب‌شان مواجه بودند، معاون وزیر اقتصاد در این زمینه با اعلام اینکه اکنون هیچ پول اضافه‌ای نزد صندوق ETF نیست، گفت: افرادی که از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت، سهام دولتی خریده‌اند به بانک مراجعه کنند و پول خود را پس بگیرند. 
عرضه ETFها متوقف شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / حسن قالیباف / دارا دوم / دارا سوم / دارا یکم / رئیس سازمان بورس اوراق بهادار / صندوق‌های ETF
عرضه ETFها متوقف شد؟
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه تصمیمی مبنی بر توقف ETF (صندوق سرمایه گذاری قابل معامله)‌ها گرفته نشده، گفت: ETFها همچنان برقرار هستند. نوشته عرضه ETFها متوقف شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ETFها همچنان برقرار است
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / حسن قالیباف اصل / صندوق EFT
ETFها همچنان برقرار است
حسن قالیباف اصل در گفت و گو با ایسنا، درمورد مباحثی مبنی بر اینکه ممکن است ETF ها متوقف شوند، اظهار کرد: وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی صحبتی از کنسل شدن ETFها نکردند. حتی رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد ETFها همچنان برقرار است.
بازدهی 200 درصدی بازار بورس/ حمایت دولت از بورس، حمایت از تولید است
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / دولت / سهام عدالت / بورس
بازدهی 200 درصدی بازار بورس/ حمایت دولت از بورس، حمایت از تولید است
برنا نوشت: دولت در ماه‌های گذشته با تمام توان از بازار بورس حمایت می‌کند و با تاکید بر عرضه شرکت‌ها در بورس و فروش صندوق‌های ETF و آزادسازی سهام عدالت، قصد دارد که این بازار را به مقصد اصلی سرمایه‌گذاری در کشور تبدیل کند.
جزئیات عرضه ETF های بعدی دولت مشخص شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
جزئیات عرضه ETF های بعدی دولت مشخص شد
معاون سازمان خصوصی سازی جزئیات ETF های بعدی (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) که قرار است در بورس عرضه شوند را اعلام کرد.
صف خرید سنگین و افزایش قیمت در کدام نماد بورس؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
صف خرید سنگین و افزایش قیمت در کدام نماد بورس؟
امروز مطالبی همچون کدام صنایع از رشد بازار عقب مانده اند، افت نسبی نرخ ارز در صرافی های بانکی، بانک تجارت سهامداران رابه مجمع سالیانه فراخواند، تکذیب شایعه توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم، ذخایر طلای روسیه ۲.۷ میلیارد دلار افزایش یافت، زمان برگزاری مجمع ۵ بانک بورسی مشخص شد، صورت مالی یک شرکت آماده عرضه اولیه؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
وزارت اقتصاد ایران خبر توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / تکذیب خبر / توقف فروش صندوق ETF / فروش صندوق ETF / وزارت اقتصاد ایران
وزارت اقتصاد ایران خبر توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم را تکذیب کرد
شفقنا- وزارت اقتصاد خبر توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم را تکذیب و تاکید کرد که پذیره نویسی صندوق دوم و سوم از مردادماه آغاز خواهد شد. براساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، منابع صندوق‌های ETF هیچ ربطی...
توقف صندوق ETF دوم و سوم صحت دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
توقف صندوق ETF دوم و سوم صحت دارد؟
 وزارت اقتصاد توقف صندوق ETF دوم و سوم را تکذیب و اعلام کرد: صندوق‌ها ربطی به سهام عدالت ندارد.
تکذیب شایعه توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم/ شانه تخم مرغ را بیشتر از ۲۰ هزار تومان نخرید/ قیمت دلار و سکه در بازار تهران/ طلا در ۶ ماه نخست ۲۰۲۰ چند درصد گران شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تکذیب شایعه توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم/ شانه تخم مرغ را بیشتر از ۲۰ هزار تومان نخرید/ قیمت دلار و سکه در بازار تهران/ طلا در ۶ ماه نخست ۲۰۲۰ چند درصد گران شد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رقم وام ودیعه مستاجران را بانک مرکزی اعلام می‌کند، بورس بالاخره قرمز شد، کاهش تعداد دکل‌های فعال نفت و گاز آمریکا برای دهمین هفته متوالی، بنزین در عربستان گران شد، معاملات بازار نفت با قیمت بالای ۴۳ دلار بسته شد و ثبت ۱.۶ میلیون سفارش فروش سهام عدالت را در بر دارد.
ETF‌ بعدی خودرویی و فلزی است
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
ETF‌ بعدی خودرویی و فلزی است
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: سهام گروه خودرو و صنایع فلزی در قالب صندوق‌های ETF در تابستان عرضه می‌شود و بعد از آن نوبت به عرضه صندوق پالایشی‌ها خواهد رسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •