پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
انتخابات مجلس
بایدن برگ برنده انتخاباتی اصلاح‌طلبان؟
۱۲ ساعت قبل / جو بایدن / انتخابات آمریکا
بایدن برگ برنده انتخاباتی اصلاح‌طلبان؟
در شرایطی که انتخابات مجلس در اسفند ۹۸ نشان داد که سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان میلی به شرکت در انتخابات ندارند، شاید تنها عاملی که بتواند روند انتخابات ریاست‌جمهوری ایران را متحول کند، پیروزی بایدن در آمریکا و استفاده انتخاباتی جریان اصلاحات از این رخداد سیاسی باشد.
اخبار «هفت عصر» ۳۰ مهر ۱۳۹۹
۱۸ ساعت قبل / روسیه / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت / زعفران / انتخابات مجلس شورای اسلامی / رزمایش / آلمان / سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی / محمود واعظی
اخبار «هفت عصر» ۳۰ مهر ۱۳۹۹
واریز سهمیه بنزین درساعت ۲۴ امشب ، آغاز رزمایش مشترک ارتش و سپاه ، پرداخت پاداش بازنشستگی بازنشستگان سال ۹۸ ، فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی آبان سال ۹۹ ، اتصال ۸۴ درصد روستاهای سنندج به شبکه سراسری گاز، عقب نشینی ترکیه از شهر مورک سوریه ، پرواز دو بمب افکن استراتژیک روسیه برفراز آب های قطب شمال و....
استاد برجسته حوزه: امروز تضعیف دولت در واقع تضعیف نظام است
۲۳ ساعت قبل / حوزه علمیه / ویروس کرونا / مجتبی ذوالنوری / قم / انتخابات مجلس شورای اسلامی / حسن روحانی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
استاد برجسته حوزه: امروز تضعیف دولت در واقع تضعیف نظام است
قم - ایرنا - عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه نقد دولت باید منصفانه و عالمانه باشد، نه تخریبی و دشمن شاد کن، گفت: در این شرایط، تضعیف دولت، در حقیقت تضعیف نظام است.
قاطبه علمای حوزه به حرکت‌های افراطی اخیر علیه دولت انتقاد دارند
۲۶ ساعت قبل / حوزه علمیه / قم / اختصاصی ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی
قاطبه علمای حوزه به حرکت‌های افراطی اخیر علیه دولت انتقاد دارند
قم- ایرنا- عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مجلس باید با دولت همکاری و با کمک همدیگر مشکلات را حل کنند، گفت: متاسفانه مجلس یازدهم تاکنون نه تنها با دولت انگونه که باید همکاری نکرده، بلکه در برابر دولت قرار گرفت و  مشکلات مردم بیشتر شد و قاطبه علما و عقلای  حوزه های علمیه از حرکت های افراطی اخیر استقبال نمی کنند، بلکه انتقاد هم دارند.
۳۷ ساعت قبل
سورپرایزهای احتمالی 1400
انتخابات ۱۴۰۰ را بدون شک می‌توان یکی از مهم‌ترین انتخابات‌های ریاست جمهوری در چند سال اخیر عنوان کرد، انتخاباتی شاید با سناریوهای غیرقابل پیش‌بینی که ممکن است توسط شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی راهبری شود.آن‌چه که در انتخابات مجلس سال ۹۸ گذشت، مشارکتی که نسبت به دوره گذشته کاهش قابل توجهی را نشان می‌داد و حضور کم‌رنگ برخی از گروه‌های سیاسی، چالش‌های زیادی را درباره استراتژی و رویکرد احزاب و جریان‌ها به‌خصوص اصلاح‌طلبان نسبت به انتخابات ۱۴۰۰ ایجاد می‌کند.به گزارش ایسنا، گمانه‌زنی‌های فراوانی درباره مردان میدان ۱۴۰۰ مطرح می‌شود، اما نکته قابل توجه در این میان چگونگی حضور احزاب، گروه‌ها و جناح‌های سیاسی در انتخابات است، اینکه آیا اصلاح‌طلبان دست به ائتلاف می‌زنند یا بار دیگر تن به کاندیدای نیابتی می‌دهند؟ …
تعیین ۸ اولویت کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ۴ سال پیش رو
۴۳ ساعت قبل / کمیسیون شوراها و امور داخلی
تعیین ۸ اولویت کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ۴ سال پیش رو
سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها از تعیین ۸ اولویت کاری برای کمیسیون به ویژه بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در چهار سال پیش رو خبر داد.
روایت پاکسازی معلمان در دهه ۶۰
۲ روز قبل / کاظم اکرمی / وزیر آموزش و پرورش / دولت جنگ / میرحسین موسوی
روایت پاکسازی معلمان در دهه ۶۰
سیدکاظم اکرمی، وزیر آموزش‌وپرورش دولت جنگ گفت: افراد اندکی مانند شهید بهشتی نگاه جمعی و ملی به مسائل کشور داشتند. روحانیونی که باید اختلافات دیگران را حل می‌کردند، خود به دو گروه روحانیت مبارز و روحانیون مبارز تقسیم شدند. دشمنان مردم هم با وسوسه‌های خود به تفرقه دامن می‌زدند و اکنون هم وضع مردم و سختی معیشت، دلسردی و ناامیدی بخشی از مردم را در این سال‌ها و به‌ویژه در جریان انتخابات مجلس ملاحظه کردیم. جریانی که بخواهد بین افراد صادق و مؤمن و ملی وحدت ایجاد کند، ملاحظه نمی‌شود.
انتخابات پارلمانی کویت ۵ دسامبر برگزار می‌شود
۲ روز قبل
انتخابات پارلمانی کویت ۵ دسامبر برگزار می‌شود
کابینه کویت امروز، دوشنبه با طرح دعوت از رای دهندگان برای حضور در انتخابات مجلس الامه (پارلمان) در روز پنجم دسامبر موافقت کرد.
محمود صادقی: اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند دوباره شرمنده مردم بشوند
۲ روز قبل / اصلاح طلبان / انتخابات / انتخابات مجلس / حضور در انتخابات / شرکت در انتخابات
محمود صادقی: اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند دوباره شرمنده مردم بشوند
اقتصاد نیوز : محمود صادقی گفت: اصلاح‌طلبان دیگر نمی‌خواهند به کاندیداهای حداقلی قانع شوند که نتوانند عملکرد آنها را تضمین، کشور را دچار گرفتاری کنند و شرمنده مردم هم بشوند.
۳ روز قبل
انصراف غیررسمی
همزمان با انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری، انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزار شد و اصلاح‌طلبان در شرایطی تاکید بر رای‌دهی مردم به «تمامی افراد هردو فهرست» می‌کردند که چندی پیش از آغاز تبلیغات، شورای نگهبان یادگار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی را واجد شرایط حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ندانست و انتقادات بسیاری را به جان خرید. آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی که آن روزها هنوز ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت، با طرح این پرسش که «شما صلاحیت‌تان را از چه کسی گرفته‌اید»، سبب شد تا نام سیدحسن خمینی بیش از پیش به اصلاح‌طلبان و منتهی‌الیه چپ سیاست ایران گره خورده و او نیز به جمع چهره‌های سرشناس این جریان سیاسی اضافه …
۳ روز قبل
ترس جمهوری‌ خواهان از «حمام خون» ترامپ
گروه جهان|کمتر از 3 هفته تا زمان برگزاری انتخابات امریکا زمان باقی است و برخی جمهوری‌خواهان که از پیشتازی جو بایدن، کاندیدای حزب دموکرات در رقابت‌ها نگرانند، تلاش می‌کنند با فاصله گرفتن از دونالد ترامپ جایگاه خود را در کنگره حفظ کنند. این در حالی است که انتخابات مجلس نمایندگان و مجلس سنا قرار است همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری در سوم نوامبر برگزار شود و تحلیلگران معتقدند، فرصت باقیمانده تا انتخابات برای تغییر تاکتیک انتخاباتی جمهوری‌خواهان کافی نیست و این تغییر تاکتیک نمی‌تواند در نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد. برای مدت قریب به 4 سال بسیاری از جمهوری‌خواهان کنگره در برابر اظهارات ن‍‍ژادپرستانه ترامپ سکوت کردند، بیانیه‌های تند او را نادیده گرفتند و …
نامزدهای حزبی اصلاح طلبان به خط شدند
۳ روز قبل / انتخابات ریاست جمهوری / اصلاح طلبان
نامزدهای حزبی اصلاح طلبان به خط شدند
بعد از انتخابات مجلس، نیرو‌های سیاسی اصلاح‌طلب درباره روند انتخابات در سال ۱۴۰۰ با تردید مواجه شدند. برخی از اساس ورود به انتخاباتی را که نیرو‌های اصلی ردصلاحیت شوند، درست نمی‌دانستند، برخی همچنان بر سیاست ائتلافی اصرار می‌کردند و برخی نیز دم از ورود با هویت اصلاح‌طلبی می‌زدند.
چرا اصول‌گرایان برای رسیدن به پاستور عجله دارند؟
۴ روز قبل
چرا اصول‌گرایان برای رسیدن به پاستور عجله دارند؟
اصول‌گرایان به دنبال وضعیتی مثل انتخابات مجلس یازدهم هستند. مردم خسته که پای صندوق رای نمی‌روند و زمینه برای پیروزی این جریان فراهم می‌شود.
دولت در انتظار تصویب لوایح در مجلس
۴ روز قبل / فساد / حذف صفر پول ملی / مجلس یازدهم / اقتصادی / انتخابات مجلس شورای اسلامی / دولت / قانون اساسی / شفافیت
دولت در انتظار تصویب لوایح در مجلس
ایرنا - تعامل دولت و مجلس در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی می تواند گامی در جهت حل تأمین نیازهای مردم باشد. دولت دوازدهم با توجه به نیازهای کشور و با بررسی‌های کارشناسی، لوایح متعددی را تصویب و تقدیم مجلس دهم کرد که تعداد قابل توجهی از آن‌ها معوق مانده و به مجلس یازدهم رسیده است و اکنون در انتظار بررسی نمایندگان قرار دارد. همچنین پس از تأکید رهبر معظم انقلاب بر اولویت اشتغال، تولید، مسکن و افزایش جمعیت، معاونت پارلمانی ریاست جمهوری در فهرستی جداگانه لوایح مرتبط با محورهای مورد نظر ایشان را مشخص و از مجلس درخواست تسریع در بررسی آن‌ها کرده است.
وقتی روحانی تهدید به هزار بار اعدام می شود /موافقان و مخالفان چه گفتند؟
۴ روز قبل / اقتصاد / انتخابات مجلس / جنگ / حسن روحانی / دین
وقتی روحانی تهدید به هزار بار اعدام می شود /موافقان و مخالفان چه گفتند؟
اقتصادنیوز : عملکرد دولت در بسیاری از حوزه‌ها از اقتصاد گرفته تا سیاست داخلی و خارجی شاید محل نقد و غیرقابل دفاع باشد اما سخنان روز چهارشنبه حسن روحانی درمورد صلح و جنگ به اقتضای زمان، دور از انصاف با هجمه مواجه شد .
چرا شهردار ملایر برکنار شد؟
۴ روز قبل / استانی-شهرستانها / شورای شهر‌ / شهرداری / استیضاح / پروژه / انتخابات مجلس
چرا شهردار ملایر برکنار شد؟
رئیس شورای اسلامی شهر ملایر گفت: ما از خیلی وقت پیش تصمیم به استیضاح شهردار داشتیم، حتی قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی اما تصمیم بر این شد که مدتی صبر کنیم و این فرصتی برای شهردار سابق بود تا بتواند پروژه های نیمه تمام شهر را کامل کند.
هدیه جدید حامیان روحانی برای مردم/ عارف: ما نباشیم نظام هم نیست!
۴ روز قبل / محمدرضا عارف / تحریم انتخابات مجلس یازدهم / تحریم خاموش انتخابات / انتخابات 1400 / اصلاح طلبان / گرانی / فتنه اقتصادی / وبلاگ مشرق / محمدباقر قالیباف / مدیریت جهادی
هدیه جدید حامیان روحانی برای مردم/ عارف: ما نباشیم نظام هم نیست!
یک فعال اصلاح‌طلب به تازگی در یادداشتی جالب نوشت: شما به وضعیت بازار ارز، سکه، خودرو، مسکن، زمین و بورس نگاه کنید. همه این مسائل در زمان حیات مجلس یازدهم شکل گرفت!
نظر نماینده سابق تهران درباره سفرهای استانی قالیباف
۴ روز قبل / محمود صادقی / محمد باقر قالیباف / انتخابات مجلس یازدهم
نظر نماینده سابق تهران درباره سفرهای استانی قالیباف
ایلنا نوشت: نماینده تهران در مجلس دهم گفت: «من نیت‌خوانی نمی‌کنم که قصد آقای قالیباف تبلیغات برای انتخابات ریاست‌جمهوری است یا خیر، اما نوع و سبک کار یک مقداری شائبه‌برانگیز است و چون همراه با تبلیغات رسانه‌ای فراوان است.»
اشتباهات توییتری نماینده عصبانی
۵ روز قبل / مجتبی ذوالنور / انتخابات مجلس شورای اسلامی / حسن روحانی
اشتباهات توییتری نماینده عصبانی
یکی از نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی در توییتی عجیب خواستار "هزار بار اعدام" رییس جمهوری شده است، امری که سبب برانگیختن واکنش های بسیار شد.
نمایندگان مجلس به جز دناپلاس و واکسن و...  در معرض چه فسادها و تبعیض هایی هستند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / انتخابات مجلس یازدهم / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی
نمایندگان مجلس به جز دناپلاس و واکسن و... در معرض چه فسادها و تبعیض هایی هستند؟
شرق نوشت:ماجرای «سفر خانوادگی برخی نمایندگان با هزینه شهرداری مشهد»، خبر تحویل «خودروی دناپلاس» و «واکسن آنفلوانزا» به نمایندگان مجلس ازجمله مباحثی بودند که در روزهای اخیر حاشیه‌ساز شدند و مورد اعتراض مردم قرار گرفتند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
سال آینده در برخی شهرها چهار انتخابات باید برگزار شود
عضو حقوقدان شورای نگهبان نوشت: موضوع سلامتی مردم در انتخابات برای ناظر انتخابات بسیار مهم است و از هم اکنون مجری انتخابات باید به فکر اتخاذ تدابیری در این خصوص باشد و طبیعتا شورای نگهبان نیز بر این امر نظارت خواهد داشت.به گزارش «ابتکار» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، هادی طحان نظیف عضو شورای نگهبان در مطلبی با عنوان «گزارش ۵۰» در اینستاگرام خود نوشت: «شورای نگهبان چهارشنبه ۱۶ مهرماه ۱۳۹۹ جلسه داشت. در این جلسه گزارشی از نظارت شورای نگهبان بر برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی معاونت اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان ارائه شد. برخی پیشنهادات اجرایی از جمله طرح‌هایی راجع به تعرفه‌های انتخابات که از سوی وزارت کشور مطرح شده بود نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.من نیز …
یک زن ایرانی- آمریکایی نامزد مجلس نمایندگان آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / انتخابات ریاست جمهوری / انتخابات مجلس / تغییرات آب و هوایی / سنا / وبلاگ
یک زن ایرانی- آمریکایی نامزد مجلس نمایندگان آمریکا
اقتصادنیوز: یک زن آمریکایی ایرانی‌تبار نامزد مجلس نمایندگان در آمریکا شده است. انتخابات مجلس نمایندگان در آمریکا 3 هفته دیگر و همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد.
بیمه حضرت عباس(ع) باش ولی ماسک بزن، حاج‌آقا!
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
بیمه حضرت عباس(ع) باش ولی ماسک بزن، حاج‌آقا!
اگرشما اینقدر به تقدیر اعتقاد دارید، چرا بدون تبلیغ و هزینه نامزد انتخابات مجلس نشدید؟ خداوند در تقدیر شما نوشته بود نماینده مجلس.
هدف قالیباف از ورود به مجلس چه بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / انتخابات / انتخابات مجلس / رقابت / سیستان و بلوچستان / وزن
هدف قالیباف از ورود به مجلس چه بود؟
محمد مهاجری گفت: آقای ضرغامی بیشتر برای داغ‌کردن فضای انتخابات می‌آید و به دلیل اینکه او روحیه شوخ‌طبعی دارد، جدی گرفته نمی‌شود.
برای انتخابات ۱۴۰۰ با وجود کرونا چه تدابیری باید اندیشید؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / هادی طحان نظیف / شورای نگهبان / انتخابات 1400 / ویروس کرونا
برای انتخابات ۱۴۰۰ با وجود کرونا چه تدابیری باید اندیشید؟
در این جلسه گزارشی از نظارت شورای نگهبان بر برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی معاونت اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان ارائه شد.
گزارش روزنامه اعتماد از شبکه پیچیده و میلیاردی دلالی تایید صلاحیت در انتخابات /شورای نگهبان تن به بررسی پرونده ها خواهد داد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / شورای نگهبان / احمد جنتی / انتخابات مجلس / عباسعلی کدخدایی / رد صلاحیت
گزارش روزنامه اعتماد از شبکه پیچیده و میلیاردی دلالی تایید صلاحیت در انتخابات /شورای نگهبان تن به بررسی پرونده ها خواهد داد؟
روزنامه اعتماد با انتشار یک گزارش به موضوع وجود دلالی در شورای نگهبان برای تأیید صلاحیت‌های انتخاباتی پرداخته است.
اصلاح‌طلبان باید از تفکرات براندازانه دوری کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / دفتر رئیس دولت اصلاحات / اصلاح‌طلبان / انتخابات مجلس شورای اسلامی / سید محمد خاتمی / محمدعلی ابطحی / مجلس دهم / اصلاح طلبان / محمد علی ابطحی
اصلاح‌طلبان باید از تفکرات براندازانه دوری کنند
محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات گفت: اصلاح‌طلبان باید از تفکرات براندازانه دوری کنند و سعی کنند تا در صورت ایجاد بستر مناسب، به سوی شرکت فعالانه در انتخاب روند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
علامت سوال مقابل دلیل رسمی بازداشت رئیس اسبق کمیسیون اصل 90 مجلس
گروه سیاسی: محمدعلی پورمختار نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بازداشت شد.باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: محمدعلی پورمختار نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ پارلمان در مجلس نهم توسط دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی بازداشت شده است.گفتنی است؛ پورمختار که پیشتر در لباس نظامی فعالیت می‌کرد، از سال ۹۰ تصمیم گرفت لباس نظامی را کنار بگذارد و لباس نمایندگی به تن کند. وی نماینده سابق دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون قضایی از حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ در استان همدان بوده است. پورمختار برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم هم ثبت‌نام کرده بود که از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شد. وی از چهره‌های نزدیک به جبهه پایداری از جناح اصولگرایان است.نصرالله پژمانفر، رئیس کنونی کمیسیون اصل …
چرا به مجلس یازدهم حمله می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / عباس آخوندی / روزنامه صبح نو / اربعین / پاستور / لیبرالیسم / انتخابات مجلس یازدهم
چرا به مجلس یازدهم حمله می‌شود
از جناب عطریانفر تعجب می کنم که چگونه تلاش مجلس برای محافظت از مردم و حمایت از جامعه و به عهده گرفتن نقش سپر در مقابل تصمیم های دولت را تبلیغاتی و بی خاصیت تفسیر می کنند.
نقش احزاب در طرح اصلاح قانون انتخابات نادیده گرفته شده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / مجلس شورای اسلامی / لعیا جنیدی / وزارت کشور / مجلس یازدهم / انتخابات مجلس شورای اسلامی / قانون انتخابات / حسین کمالی / انتخابات ریاست جمهوری / خانه احزاب ایران / انتخابات ۱۴۰۰
نقش احزاب در طرح اصلاح قانون انتخابات نادیده گرفته شده است
تهران- ایرنا- رییس خانه احزاب گفت: احزاب رکن اصلی انتخابات در همه دنیا هستند ولی در طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی نقش احزاب به طور کامل نادیده گرفته شده است، به همین دلیل کمیته انتخابات و حقوقی خانه احزاب در حال تهیه طرح و پیشنهادی است که نقش احزاب در انتخابات مورد بازنگری قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
بازداشت نماینده پیشین
پایان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی چندان بی‌حاشیه نبود. بیش از 70 نفر از نمایندگان اصلاح‌طلب و اصولگرا با حکم شورای نگهبان از حضور در یازدهمین دوره انتخابات پارلمان باز ماندند و در نتیجه انتخاباتی بی‌رقیب انتخاباتی میان اصولگرایان و اصولگرایان برگزار شد. انتخاباتی درون‌گروهی که کنار هزار و یک معضل اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در شرایطی منجر به ثبت کمترین میزان مشارکت در تاریخ جمهوری اسلامی شد که تا 2 سال پیش از آن بسیاری از واجدان شرایط نه ‌تنها خود پای صندوق‌های رای حاضر شدند بلکه به اصطلاح تحریمی‌ها را نیز به حضور در انتخابات تشویق می‌کردند. چرایی چرخش افکار عمومی و ناامیدی آنان از صندوق‌های رای، مبحثی جداست اما شورای نگهبان برای دفاع از خود و ثبت رکورد …
میرسلیم:  اداره کردن مردم سالاری دینی با فردگرایی به خودکامگی منجر می شود/ در انتخابات مردم باید بتوانند آزادانه انتخاب کنند
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / مصطفی میرسلیم / مجلس شورای اسلامی / انتخابات مجلس
میرسلیم:  اداره کردن مردم سالاری دینی با فردگرایی به خودکامگی منجر می شود/ در انتخابات مردم باید بتوانند آزادانه انتخاب کنند
فارس نوشت: نماینده مردم تهران گفت: در انتخابات مردم باید بتوانند آزادانه و آگاهانه مناسب‌ترین فردی را که تشخیص می دهند، برگزینند و پس از بررسی نظریات او درباره چاره‌جویی مسائل کشور، به او رأی دهند.
​رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نهم بازداشت شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / کمیسیون اصل ۹۰
​رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نهم بازداشت شد
اقتصادنیوز :‌نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی طی اظهارنظری اعلام کرد که یکی از اعضای قبلی کمیسیون اصل ۹۰ پارلمان دستگیر شده که پیگیری‌های فارس حکایت از این دارد که فرد بازداشتی محمدعلی پورمختار است. پورمختار برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم هم ثبت‌نام کرده بود که از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شد.
تله‌تئاتر؛ راهی برای کمک به هنرمندان متضرر از کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / ویروس کرونا / صدا و سیما / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / صدا و سیما / هنرمند تئاتر / کووید ۱۹ / انتخابات مجلس شورای اسلامی / تئاتر / تله تئاتر
تله‌تئاتر؛ راهی برای کمک به هنرمندان متضرر از کرونا
تهران- ایرناپلاس- هنوز پخش تله‌تئاترهای فاخر و قوی از تلویزیون را فراموش نکرده‌ایم. تله‌تئاتر در دوران همه‌گیری بیماری کووید۱۹ هم می‌تواند جایگاه خوبی برای خود پیدا کند، اگر زمینه اجرایش فراهم و برای آن به صورت گسترده تبلیغ شود.
فعالیت دوباره
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / محسن میردامادی / تحریم خاموش انتخابات / تحریم انتخابات / انتخابات 1400 / اصلاح طلبان / فتنه اقتصادی / اغتشاش / مشرق نیوز / سعید حجاریان / شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان
فعالیت دوباره "کادر تحریم انتخابات" در اردوگاه چپ/ احتمال اتّخاذ یک تصمیم در قبال "فرماندهان اغتشاش و تحریم انتخابات"
نظام اسلامی منطقاً نمی‌تواند از چارچوب‌های عقلی و شرعی خود خارج شود و مثلا دست به تأیید صلاحیت چند نامزد بدسابقه، اشرار سیاسی و یا فتنه‌گران بزند. به این بهانه که میزان مشارکت بالا برود!
فریاد مطالبه گری یا تخریب سیاسی!
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / اخلاق سیاسی / بداخلاقی سیاسی / ناسزا
فریاد مطالبه گری یا تخریب سیاسی!
کمک به وضعیت معیشتی مردم و پیدا کردن راهکارهای مناسب برای چالش های اقتصادی پیش روی کشور از جمله شعار هایی بود که در انتخابات مجلس یازدهم از سوی کاندیداها مطرح شد و با آغاز به کار مجلس از خرداد ماه سال جاری نمایندگان به نحوی وارد میدان عمل شدند.
یک رهبر فتح: تشکیل دولت ائتلاف ملی ضرورت مرحله کنونی است/ از توافقات با تل‌آویو خارج می‌شویم
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / فلسطین
یک رهبر فتح: تشکیل دولت ائتلاف ملی ضرورت مرحله کنونی است/ از توافقات با تل‌آویو خارج می‌شویم
دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح اعلام کرد، دو جنبش فتح و حماس بر سر برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین براساس قانون نسبی به اتفاق نظر رسیده‌اند.
چرا نمایندگان کرونا می‌گیرند؟ | آخرین آمار ابتلای نمایندگان به کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / همشهری روزنامه / کرونا در ایران / مجلس شورای اسلامی
چرا نمایندگان کرونا می‌گیرند؟ | آخرین آمار ابتلای نمایندگان به کرونا
انتخابات مجلس یازدهم که با کشف نخستین موارد ابتلا به کرونا در کشور توأمان شد، کسی شاید فکر نمی‌کرد این ویروس در بین نمایندگان هم قربانیانی بگیرد و بعدها حتی به چالش‌هایی هم در روابط دولت و مجلس دامن بزند.
نخست‌وزیر قرقیزستان استعفا داد/ «سدیر جباروف» نخست‌وزیر شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / نخست وزیر قرقیزستان / قرقیزستان / انتخابات مجلس
نخست‌وزیر قرقیزستان استعفا داد/ «سدیر جباروف» نخست‌وزیر شد
به دنبال اعتراضات به نتیجه انتخابات پارلمانی در قرقیزستان، نخست‌وزیر جدید این کشور که از مخالفان دولت پیشین به شمار می آمد، به این سِمت انتخاب شد.
قالیباف: نیروی انتظامی در خدمت به مردم مثل خورشید است
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / محمد باقر قالیباف / انتخابات مجلس شورای اسلامی / پلیس تهران بزرگ
قالیباف: نیروی انتظامی در خدمت به مردم مثل خورشید است
تهران - ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، گفت: نیروی انتظامی در ارائۀ خدمت به مردم و حفظ امنیت آنها مثل خورشید است. سیاه و سفید و خاکستری نمی‌شناسد و به همه یکسان می‌تابد.
فائزه هاشمی:فضا برای ریاست‌جمهوری زنان مناسب است/انتخابات مجلس رای ندادم/مخالف لیست‌دادن کارگزاران بودم/اگر سیاست‌ها همین باشد 1400 هم رای نمی‌دهم
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
فائزه هاشمی:فضا برای ریاست‌جمهوری زنان مناسب است/انتخابات مجلس رای ندادم/مخالف لیست‌دادن کارگزاران بودم/اگر سیاست‌ها همین باشد 1400 هم رای نمی‌دهم
مــعنای رجــل سیاسی باید تفسیر رســمی‌ شود.
فائزه هاشمی: می‌توانیم اسرائیل را به رسمیت بشناسیم! / عباس آخوندی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ آماده است
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / سازمان‌ملل / امریکا / قانون اساسی / امارات / حزب الله لبنان / سوریه / رژیم صهیونیستی / عبدالله ناصری / مجلس / آخوندی
فائزه هاشمی: می‌توانیم اسرائیل را به رسمیت بشناسیم! / عباس آخوندی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ آماده است
فائزه هاشمی می‌گوید حمایت از فلسطین کار با ارزشی است، اما دنیا، دنیای تعامل است و اگر با کشورهای دیگر در ارتباط نباشیم، آسیب می‌بینیم و سایر بحث‌ها حاشیه‌ای است و باید در عرصه جهانی به‌روز باشیم.
لایحه جامع انتخابات از اسفند ۹۷ به قوه مقننه ارائه شده و در مجلس موجود است
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / وزارت کشور / طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس / لایحه جامع انتخابات
لایحه جامع انتخابات از اسفند ۹۷ به قوه مقننه ارائه شده و در مجلس موجود است
 قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس ادعای مطرح شده در خصوص اینکه لایحه جامع انتخابات به کمیسیون امور داخلی کشور نیامده است، را فاقد وجاهت قانونی دانست.
فراکسیون سیاسی جدید تشکیل نمی‌دهیم/ نظارت مجلس بیش از تقنین باشد
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / مرتضی آقاتهرانی / جبهه پایداری / انتخابات مجلس شورای اسلامی / اصولگرایان
فراکسیون سیاسی جدید تشکیل نمی‌دهیم/ نظارت مجلس بیش از تقنین باشد
دبیرکل جبهه پایداری گفت: ما قصد تشکیل فراکسیونی جدا از فراکسیون نیروهای انقلاب را نداریم ولی ما خود را ملزم به حضور و پیروی از فراکسیون نمی دانیم.
کلیدواژه «اغتشاش» علیه اصلاح‌طلبان | چرا باز هم موتور تخریب اصولگرایان شروع به‌کار کرده است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / اصلاح‌ طلبان / اصولگرایان
کلیدواژه «اغتشاش» علیه اصلاح‌طلبان | چرا باز هم موتور تخریب اصولگرایان شروع به‌کار کرده است؟
 طیفی از جریان اصولگرا -نه همه آنها- تصور می‌کند که هرچقدر انتخابات پرشورتر برگزار شود، اصولگرایان ناکام می‌مانند و فتح انتخاباتی جناح راست را در یک انتخابات حداقلی می‌پندارند؛ نمونه‌ای که اتفاقا در انتخابات مجلس یازدهم هم رقم خورد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
۹ سال پایداریِ بی‌مجوز
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به حزب پایداری هشدار داد که اگر تا پایان آبان ‌ماه مجمع عمومی را برگزار نکند، مشمول جرایم ماده ۱۸ می‌شود. حمید ملانوری تاکید کرده احزابی که در مهلت قانونی مدارک خود را ارایه نکنند یا نسبت به برگزاری مجمع عمومی خود اقدام نکنند، مشمول تخلفات ماده ۱۸ می‌شوند و در کمیسیون رسیدگی می‌شود و مشمول مجازات ماده ۱۹ هم می‌شوند. ماجرای چالش کمیسیون ماده ۱۰ احزاب که وظیفه آن «بررسی درخواست تاسیس انجمن‌های سیاسی و نهادهای صنفی و ارایه آن برای صدور مجوز تاسیس به وزارت کشور و پس از آن معرفی به قوه قضاییه برای ثبت در آن قوه به منظور فعالیت رسمی تشکل است»، با جبهه پایداری البته بحث تازه‌ای نیست. پیش از این و در شهریور ماه ۹۸، درحالی که اکثریت …
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
زمزمه‌ای خفیف یا فریادی رسا؟
«معتقد به چندصدایی در مجلس هستیم»؛ جمله‌ای تکراری که سالیان سال، از تریبون‌های بسیاری شنیده شده اما شنیدن چنین کلامی از یکی از نمایندگان فعلی پارلمان بسیار عجیب می‌نماید؛ آن‌هم حالا که مدتی است با روی کار آمدن مجلس یکدست اصولگرای یازدهم که خروجی یکی از شدیدترین نظارت انتخاباتی طی ادوار انتخابات مجلس و البته برآمده از انتخاباتی با کمترین میزان مشارکت از ابتدای پیروزی انقلاب است، عملا «چندصدایی پارلمانی» به رویایی سیاسی شبیه است تا آنچه معمولا در عالم واقع و روی زمین سخت سیاست انتظار داریم. حالا اما محمد باقری‌بناب، روحانی جوان عضو مجلس اصولگرای نهم که حالا پس از 4 سال دوری از «بهارستان»، دوباره ردای نمایندگی هم‌ولایتی‌هایش …
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
در حاشیه سیاست
  اصلاح‌طلبان نیامدند که بروند مرتضی طلایی از فعالان سیاسی اصولگرا در گفت‌وگویی با خبرآنلاین درباره نحوه حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400گفت: «تصور من این است که اصلاح‌طلبان نیامدند که بروند و اینطور نیست که قدرت را به‌راحتی تحویل رقبای خود دهند.» به‌گفته طلایی، این خوش‌بینی و خوش‌خیالی است که بگوییم اصلاح‌طلبان به‌واسطه عملکرد دولت دوازدهم یا مجلس دهم یا شورای پنجم حاضرند صحنه را ترک کنند. اینطور فکر نمی‌کنم؛ هرچند گاهی همچون انتخابات مجلس یازدهم حضور پررنگی در عرصه نداشتند اما در …
حمله تظاهرات‌کنندگان به پارلمان قرقیزستان/ شنیده ‌شدن صدای تیراندازی
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / قرقیزستان / انتخابات مجلس / پلیس
حمله تظاهرات‌کنندگان به پارلمان قرقیزستان/ شنیده ‌شدن صدای تیراندازی
درحالی رسانه‌ها از حمله تظاهرات‌کنندگان به پارلمان قرقیزستان خبر می دهند که شاهدان عینی نیز اعلام کردند که صدای تیراندازی از این مکان شنیده شده است.
پاسخ محمدرضا عارف درباره کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / انتخابات / انتخابات آتی ریاست جمهوری / انتخابات ریاست جمهوری / انتخابات مجلس / حضور در انتخابات
پاسخ محمدرضا عارف درباره کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
اقتصاد نیوز : رئیس فراکسیون امید مجلس دهم نظر خود درباره حضور در انتخابات ۱۴۰۰ را اعلام کرد
امروز؛ آخرین مهلت استعفا برای شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / مجلس شورای اسلامی / انتخابات / استعفا / مجلس
امروز؛ آخرین مهلت استعفا برای شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس
بر اساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، امروز ۱۳ مهرماه آخرین مهلت استعفای مقامات ماده ۲۹ برای شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در سال ۱۴۰۰ است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
رقابت مردانه در غیاب کاندیدای زن؟
۲۵۸ روز زمان باقی است. ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ انتخابات دوره سیزدهم ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود، انتخاباتی که بسیاری نگران کم‌رونق و بی‌فروغ بودن آن هستند. در این روزها که اگر کرونا و مصایب اقتصادی و سیاسی و امنیتی شدت نگرفته ‌بود احتمالا هر جریان سیاسی در جلسات پی در پی و شبانه‌روز به‌ دنبال کاندیدای اصلح می‌گشت اما به نظر می‌رسد تحرکات انتخاباتی عمدتا در جریان اصولگرایی در حال وقوع است و آن‌ هم نه به ‌شدت و حدت سال‌های گذشته. با این حال نمی‌توان کتمان کرد که اصولگرایان شیفته انتخابات بدون رقیب امروز گزینه‌ها را پشت هم ردیف کرده‌اند و در حال رایزنی و مذاکره برای رسیدن به کسی هستند که مرداد ماه ۱۴۰۰ شانس تکیه زدن بر صندلی ریاست‌جمهوری …
اطلاعیه ستاد انتخابات: انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در "میانه" خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / انتخابات مجلس / وزارت کشور
اطلاعیه ستاد انتخابات: انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در "میانه" خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود
ستاد انتخابات وزارت کشور در اطلاعیه‌ای زمان برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه میانه را ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ اعلام کرد.
کواکبیان: طرح اصلاح قانون انتخابات عجولانه و غیرکارشناسی است
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / مجلس شورای اسلامی / انتخابات ۱۴۰۰ / شورای نگهبان / کرج / اختصاصی ایرنا / قانون انتخابات / حزب مردم سالاری / قانون اساسی / مصطفی کواکبیان / ترکیه
کواکبیان: طرح اصلاح قانون انتخابات عجولانه و غیرکارشناسی است
تهران- ایرنا- نماینده سابق مردم تهران، تلاش مجلس یازدهم برای اصلاح قانون انتخابات را «عجولانه» و «غیرکارشناسی» ارزیابی و توصیه کرد: اگر می‌خواهید کاری انجام دهید، بروید لایحه جامع انتخابات مجلس دهم را بررسی کنید که متاسفانه رییس مجلس وقت آن را در دستور کار قرار نداد.
عاقبت به شرّی اصلاح‌طلبان با خروج از دموکراسی/ اغتشاش؛ گام سوم چپ‌های ستادی پس از روحانی و تحریم انتخابات!
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / تحریم انتخابات / انتخابات 1400 / تحریم خاموش انتخابات / اصلاح طلبان / ناکارآمدی دولت / گرانی / حسن روحانی / تکرار می کنم / مشرق نیوز / انتخابات مجلس یازدهم
عاقبت به شرّی اصلاح‌طلبان با خروج از دموکراسی/ اغتشاش؛ گام سوم چپ‌های ستادی پس از روحانی و تحریم انتخابات!
شاید اصلاح‌طلبان پس از ناکارآمدی روحانی و تحریم انتخابات، به یک پایان بزرگ و به گفته خودشان "خونبار" می‌اندیشند که اینچنین قصد ناامید کردن مردم از صندوق رأی را دارند!
دخالت‌ نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها یک آسیب‌ است
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / استانی-سیاسی / انتخابات مجلس یازدهم
دخالت‌ نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها یک آسیب‌ است
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین در جلسه نقد و بررسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: دخالت‌های نمایندگان در عزل و نصب‌ها یک آسیب‌ است و اگر دولت مصمم بر حفظ حریم صلاحیتی خود مطابق قانون اساسی باشد قطعاً از حمایت شورای نگهبان به عنوان حافظ قانون اساسی بهره‌مند می‌گردد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
بهاری‌ها با «کاندیدای اجاره‌ای» می‌آیند؟
این چند دوره اخیر انتخابات را که مرور کنیم شاید کمتر انتخاباتی را به یاد بیاوریم که چون انتخاباتی که قرار است واپسین جمعه بهار 1400 در سراسر ایران برگزار شود و برای 4 سال و بلکه 8 سال، قدرتمندترین مقام اجرایی کشور و بالاترین مقام انتخابی جمهوری اسلامی را با رای شهروندان ایرانی مشخص کند از ماه‌ها قبل، برخی از احتمال پیروزی گزینه مورد حمایت یک جناح و ناکامی جناح رقیب بگویند. فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم اما دست‌کم تاکنون به این شکل و شمایل پیش رفته و بسیاری از تحلیلگران و ناظران سیاست ایرانی حالا مدت‌هاست با ردیف کردن سیاهه‌ای از دلایل و براهین از این می‌گویند که پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 احتمالا یک گزینه اصولگراست که در غیاب رقیب …
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
اگر روحانی استعفا بدهد، بحق و بجاست
مرجان زهرانی| چندی پیش عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب در سرمقاله روزنامه «اعتماد» به حسن روحانی پیشنهاد داد تا استعفا کند. او تشریح کرده ‌بود که پیش از انتخابات مجلس یازدهم در اسفند ماه ۹۸ پیشنهاد داده ‌بود که روحانی استعفا دهد تا انتخابات زودهنگام برگزار شود. پس از آن هم پیشنهاد داده ‌بود اگر مجلس تا این حد از عملکرد روحانی نارضایتی دارد، رییس‌جمهوری را استیضاح کند و چندی پیش هم بار دیگر موضوع استعفای رییس‌جمهوری را پیشنهاد داده ‌بود. با این حال همه این پیشنهادات با روی خوشی مواجه نشد و از اصلاح‌طلب تا اصولگرا به آن تاختند. آخرین نمونه آن هم محمد هاشمی، برادر آیت‌الله هاشمی‌رفنسجانی و عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام است که از این …
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
اجتناب از تضعیف انتخاب مردم
این طرح همچنین در مواردی که اتهامات مبهمی مانند جرایم اقتصادی و امنیتی و اخلاقی متوجه داوطلبی باشد برای شورای نگهبان صلاحیت قضایی برای قضاوت درباره ارتکاب این جرایم توسط داوطلب شناخته است. در این طرح به جای تلاش برای ایجاد سازوکارهای متداول در دموکراسی‌های دنیا، مانند زمینه‌سازی برای رقابت‌های آزاد درون‌حزبی، برخلاف اصل ۱۱۵ قانون اساسی که به‌طور حصری شرایط داوطلبان را ذکر کرده با تعیین شرایط سنی و تحصیلی برای داوطلبان، آزادی انتخاب ‌شوندگان  و انتخاب‌کنندگان را مقید و محدود می‌کند. ۲- «طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» رسما شورای نگهبان را به صورت کامل وارد حیطه اجرایی انتخابات می‌کند و ضمن ایجاد سازمان عریض و طویل …
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
اعتبارنامه ۱۰ نماینده جدید مجلس یازدهم تصویب شد
اعتبارنامه ۱۰ نماینده جدید مجلس یازدهم تصویب شد.بررسی گزارش شعب ۱۵ گانه در خصوص اعتبارنامه نمایندگان مجلس در دستور کار جلسه علنی صبح دیروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.الهام آزاد عضو هیات رئیسه شعبه دوم بررسی اعتبارنامه‌ها با ارائه گزارش بررسی اعتبارنامه مجتبی بخشی‌پور نماینده اسلام‌آباد غرب و شبیب جویجری نماینده اهواز از تایید اعتبارنامه آن‌ها در شعبه خبر داد. سلمان اسحاقی سخنگوی شعبه چهارم نیز گفت که اعتبارنامه علیرضا زندیان نماینده بیجار در این شعبه به تصویب رسیده است. حسینعلی شهریاری رئیس شعبه هفتم نیز از تایید اعتبارنامه بهراد علیزاده نماینده دهلران خبر داد. علی‌اکبر کریمی سخنگوی شعبه هشتم نیز گفت که اعتبارنامه مهدی باقری نماینده زنجان در این شعبه به تایید رسیده است. مهدی طغیانی …
عارف رقابت انتخاباتی را کلید زد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / انتخابات ریاست جمهوری / انتخابات 1400 / عارف
عارف رقابت انتخاباتی را کلید زد؟
به نظر می‌رسد عارف که در انتخابات مجلس یازدهم حاضر نشد و حتی پس از پایان انتخابات فرایند از ریاست شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان استعفا داد، از اول نگاهش به انتخابات ۱۴۰۰ بوده است، به ویژه که خوب می‌داند احتمال تایید صلاحیت او نسبت به چهره‌های دیگر اصلاح‌طلب بیشتر است و از سویی نیز احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از او زیاد است چرا که آنان استراتژی خود را انتخاب نامزدی اصلاح‌طلب و نه اجاره‌ای اعلام کردند؛ بنابراین ویدئوی اخیر عارف می‌تواند نشان از عزم جدی او برای حضور در انتخابات باشد. ویدئویی که درست بر آنچه دست گذاشته که محور انتقادات و روی گرداندن بدنه رای از او و اصلاح‌طلبان است.عارف در این ویدئو گفته که راهبرد آن‌ها در فراکسیون امید به نتیجه رسیدن مسائل بود. این که در مسائل حساس و مسائل سیاسی …
انتقاد تند اصلاح‌طلبان از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس یازدهم/این طرح ها که موجب مسخ جمهوریت نظام خواهد شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / اصلاح طلبان / اصلاح قانون انتخابات / مجلس یازدهم
انتقاد تند اصلاح‌طلبان از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس یازدهم/این طرح ها که موجب مسخ جمهوریت نظام خواهد شد
ایسنا نوشت: شورای هماهنگی اصلاح طلبان درباره طرح های انتخاباتی مجلس در حوزه اصلاح قانون انتخابات در بیانیه ای نسبت به تصمیمات اخیر مجلس اعتراض کرده و درباره عواقب آن هشدار داد.
کمیته انتخابات جبهه پایداری فعالیت خود را آغاز کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / انتخابات ۱۴۰۰ / ستاد انتخابات کشور / انتخابات مجلس شورای اسلامی / جبهه پایداری / انتخابات ریاست جمهوری / انتخابات ۱۴۰۰
کمیته انتخابات جبهه پایداری فعالیت خود را آغاز کرد
تهران- ایرنا- سخنگوی جبهه پایداری از تشکیل ستاد انتخابات جبهه پایداری خبر داد، اما برگزاری جلسه با نامزدها را رد کرد.
واکنش شورای هماهنگی اصلاح طلبان درباره اقدامات مجلس برای اصلاح قانون انتخابات
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / شورای هماهنگی اصلاح طلبان / طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس
واکنش شورای هماهنگی اصلاح طلبان درباره اقدامات مجلس برای اصلاح قانون انتخابات
شورای هماهنگی اصلاح طلبان درباره طرح های انتخاباتی مجلس در حوزه اصلاح قانون انتخابات در بیانیه ای نسبت به تصمیمات اخیر مجلس اعتراض کرده و درباره عواقب آن هشدار داد.
واکنش واعظی به مناظره ترامپ و بایدن
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / اصلاح طلبان / واعظی / وزارت بهداشت / ایران / آمریکا / مناظره انتخاباتی / انتخابات مجلس یازدهم
واکنش واعظی به مناظره ترامپ و بایدن
رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به مناظره ترامپ و بایدن گفت: حتی در آفریقا هم چنین مناظره‌ای نمی‌کنند.
ناظرین مجلس در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها انتخاب شدند
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / مجلس شورای اسلامی / کمیسیون اصل 90 مجلس / مجلس یازدهم / کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی / انتخابات مجلس شورای اسلامی
ناظرین مجلس در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها انتخاب شدند
تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی ناظرین مجلس در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها را انتخاب کردند.
اصلاح قانون انتخابات؛ تصریح به امکان ریسس جمهور شدن زنان حداقل انتظار است
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس / محمدصالح نقره‌کار
اصلاح قانون انتخابات؛ تصریح به امکان ریسس جمهور شدن زنان حداقل انتظار است
یک وکیل دادگستری با اشاره به طرح «اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری» گفت: تصریح این‌که زنان هم می‌توانند متصدی پست ریاست جمهوری شوند حداقل انتظاری است که قانون‌گذار تصحیحی نباید از آن شانه خالی کند.
پاییز زیر سایه کرونا و محک حیات اجتماعی
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
پاییز زیر سایه کرونا و محک حیات اجتماعی
کامل دلپسند ـ استاد جامعه شناس  تحولات 9ماه اخیر، جامعه ایرانی را به شرایطی رسانده که به باور من در 40سال اخیر بی‌بدیل بوده است. واقعیت این است که ساختار اجتماعی و فرهنگی جامعه ایرانی به تبع تحولات ساختار سیاسی ایران خصوصا بعد از انتخابات مجلس و نیز تحولات ساختار اقتصادی ایران از فروردین امسال با گسترش کروناویروس و تشدید تحریم‌های بین‌المللی و وضعیت ساختار داخلی اقتصاد، بسیار متحول شده است. کرونا بدون شک حتی پایدارترین اقتصادها را هم کوچک کرده است، چه برسد به اقتصادهای متکی به نفت یا تحت تحریم‌های …
ظهور یک فراکسیون جدید در مجلس
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / مجلس شورای اسلامی / انتخابات مجلس یازدهم / فراکسیون ولایی
ظهور یک فراکسیون جدید در مجلس
مهر نوشت: اعضای شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم مشخص شدند.
نمایندگان با رای به رزم‌حسینی وزارت صمت را از بلاتکلیفی نجات دهند
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / وزارت صنعت معدن و تجارت / علیرضا رزم‌حسینی / انتخابات مجلس شورای اسلامی / پیشنهاد رزم‌حسینی برای تصدی وزارت صمت
نمایندگان با رای به رزم‌حسینی وزارت صمت را از بلاتکلیفی نجات دهند
تهران-ایرنا- نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ضمن دفاع از تصدی علیرضا رزم حسینی بر وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از نمایندگان ملت درخواست می‌کنم با حمایت از ایشان وزارت صمت را از بلاتلکیفی نجات دهند. 
گزارش کمیسیون صنایع در خصوص بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت/ فیروزی: کمیسیون صنایع صلاحیت رزم حسینی را تایید کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / انتخابات مجلس یازدهم / مجلس یازدهم / وزارت صنعت،معدن و تجارت / صنعت
گزارش کمیسیون صنایع در خصوص بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت/ فیروزی: کمیسیون صنایع صلاحیت رزم حسینی را تایید کرد
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش بررس صلاحیت علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را قرائت کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اصلاحات در بند اصلاحات
اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ با چندین چالش داخلی مواجه شده‌اند که اگر موفق به حل این چالش‌ها نشوند، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را همانند انتخابات مجلس یازدهم به رقیب خود واگذار می‌کنند.
مردم با صندوق آرای انتخابات ۱۴۰۰ قهر نمی‌کنند
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / اصولگرایان / انتخابات 1400 / مجتبی شاکری
مردم با صندوق آرای انتخابات ۱۴۰۰ قهر نمی‌کنند
ایرنا نوشت: انتخابات ریاست جمهوری پرشورترین انتخاباتی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود چرا که این انتخابات شخص دوم نظام را مشخص می‌کند و معمولا با حضور گسترده مردم همراه است. با این حال، وضعیت انتخابات مجلس و کاهش مشارکت از یک سو و حضور کم‌رمق جریاناتی نظیر اصلاح‌طلبان در انتخابات دوم اسفند این سوالات را به وجود آورده که انتخابات ۱۴۰۰ از منظر مشارکت و حضور طیف‌های مختلف سیاسی چه وضعیتی خواهد داشت.
روایت موسوی لاری از پرونده خوانی نامزدهای رد صلاحیت شده با عضو شورای نگهبان
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / انتخابات ۱۴۰۰ / سید عبدالواحد موسوی لاری / اختصاصی ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / خانه احزاب ایران / انتخابات ۱۴۰۰ / شکل گیری مجلس یازدهم / مجلس یازدهم و اولویت های آن
روایت موسوی لاری از پرونده خوانی نامزدهای رد صلاحیت شده با عضو شورای نگهبان
«سید عبدالواحد موسوی لاری» وزیر پیشین کشور در گفت و گو با ایرنا گفت: به عنوان کسی که در چهار دهه گذشته به عنوان نامزد یا مدیر در انتخابات حضور داشته‌ام آنچه در اسفند ۹۸ اتفاق افتاد، با خیلی از دوره‌های دیگر متفاوت بود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
انتقادهای متقابل هیات رییسه و نمایندگان در صحن علنی
گروه سیاسی: مجلس دیروز جلسه شلوغی را پشت سر گذاشت؛ جلسه‌ای که تحت تاثیر حضور و سوگند نمایندگان تازه وارد از مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گرفته بود، دقایقی هم به دلیل از دستور کار خارج کردن انتخاب پنج نفر برای عضویت در هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها متشنج شد.دیروز نمایندگان در حالی به مجلس رسیدند که تعدادی از مربیان پیش دبستانی با تجمع مقابل مجلس خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود شدند. این مربیان که از نقاط مختلف کشور مقابل مجلس تجمع کرده بودند با توجه به سوابق کاریشان بر لزوم استخدام خود در آموزش و پرورش تاکید داشتند.10 نماینده تازه‌وارد سوگند خوردندبه هر ترتیب دیروز مراسم تحلیف ۱۰ منتخب جدید مجلس یازدهم که در انتخابات مرحله دوم به مجلس شورای اسلامی راه یافتند، در جلسه …
اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور/ زمان انتخابات میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور / انتخابات مجلس / انتخابات میاندوره مجلس / ستاد انتخابات کشور
اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور/ زمان انتخابات میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام شد
شفقنا- براساس اطلاعیه شماره «۲» انتخابات ۱۴۰۰ ستاد انتخابات کشور؛ انتخابات میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه تاریخ ۲۸خرداد ۱۴۰۰ در پنج حوزه انتخابیه به شرح زیر برگزار می‌شود و ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس...
شانس حزب ماکرون در انتخابات مجلس سنای فرانسه چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / انتخابات / انتخابات مجلس / رئیس جمهور / رقابت / فرانسه
شانس حزب ماکرون در انتخابات مجلس سنای فرانسه چقدر است؟
حدود نیمی از کرسی‌های مجلس سنای فرانسه در حالی قرار است امروز (یکشنبه) در انتخابات این کشور در معرض رقابت قرار بگیرند که احتمالا در نتیجه این انتخابات محافظه کاران بر این مجلس مسلط خواهند شد و حزب میانه روی متعلق به امانوئل ماکرون ضربه انتخاباتی جدیدی را می‌خورد.
انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود/ ۸ فروردین؛ آغاز ثبت‌نام داوطلبان
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / آستانه اشرفیه / آشتیان / اراک / ستاد انتخابات کشور / وزارت اطلاعات / شمیرانات / انتخابات مجلس شورای اسلامی / وزارت کشور / سازمان بازرسی کل کشور / سازمان تعزیرات حکومتی
انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود/ ۸ فروردین؛ آغاز ثبت‌نام داوطلبان
براساس اطلاعیه شماره «۲» انتخابات ۱۴۰۰ ستاد انتخابات کشور، انتخابات میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در پنج حوزه انتخابیه برگزار می‌شود.
انتخابات مجلس سنای فرانسه و بخت و اقبال کم حزب ماکرون
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / فرانسه / امانوئل ماکرون / مجلس سنای فرانسه
انتخابات مجلس سنای فرانسه و بخت و اقبال کم حزب ماکرون
حدود نیمی از کرسی‌های مجلس سنای فرانسه در حالی قرار است امروز (یکشنبه) در انتخابات این کشور در معرض رقابت قرار بگیرند که احتمالا در نتیجه این انتخابات محافظه کاران بر این مجلس مسلط خواهند شد و حزب میانه روی متعلق به امانوئل ماکرون ضربه انتخاباتی جدیدی را می‌خورد.
بررسی اعتبارنامه منتخبان دوره دوم انتخابات مجلس یازدهم در کدام شعب انجام می شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / مجلس
بررسی اعتبارنامه منتخبان دوره دوم انتخابات مجلس یازدهم در کدام شعب انجام می شود؟
عضو هیئت رئیسه مجلس شعب بررسی اعتبارنامه منتخبان در مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را قرائت کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
«ابتکار» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود؟
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور گفت: مشارکت مردم در انتخابات مجلس و انتخابات میان دوره ای وضعیت مطلوبی نداشت باید برای بالا رفتن سطح مشارکت و امید مردم، تلاش کرد.
واکنش ابتکار به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ | رد صلاحیت فقط به جنسیت مربوط نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم / معصومه ابتکار
واکنش ابتکار به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ | رد صلاحیت فقط به جنسیت مربوط نمی‌شود
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: مشارکت مردم در انتخابات مجلس و انتخابات میان دوره ای وضعیت مطلوبی نداشت باید برای بالا رفتن سطح مشارکت و امید مردم، تلاش کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •