یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
اپوزیسیون
۳ روز قبل
اخبار روز
لیبرمن: نتانیاهو برای نجات خودش اسراییل را به جنگ می‌کشد رهبر حزب راستگرای اپوزیسیون «اسراییل خانه ما»، نخست‌وزیر این رژیم را به کشاندن اسراییل به سمت جنگ داخلی متهم کرد. به گزارش ایسنا، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی و رهبر حزب «اسراییل خانه ما» گفت: «نتانیاهو (نخست‌وزیر اسراییل)، مردم اسراییل و دولت را به سمت جنگ داخلی می‌کشاند تا خود را از مشکلات شخصی‌اش برهاند.» او ادامه داد که نتانیاهو به جای آنکه به پرونده‌های قضائی خود مشغول باشد، گروه‌ مشخصی از مردم را علیه دیگری تحریک می‌کند و به شدت تنش‌ها و اختلافات می‌افزاید. روز یکشنبه محاکمه نتانیاهو در دادگاه مرکزی در قدس شرقی به اتهامات فساد آغاز …
لیبرمن: نتانیاهو برای نجات خودش اسرائیل به جنگ می‌کشد
۴ روز قبل / آویگدور لیبرمن / بنیامین نتانیاهو
لیبرمن: نتانیاهو برای نجات خودش اسرائیل به جنگ می‌کشد
رهبر حزب راست‌گرای اپوزیسیون "اسرائیل خانه ما"، نخست وزیر این رژیم را به کشاندن اسرائیل به سمت جنگ داخلی متهم کرد.
اظهارات مجری شبکه سلطنت‌طلب در کیهان
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / اپوزیسیون / عربستان / خواننده
اظهارات مجری شبکه سلطنت‌طلب در کیهان
کیهان نوشت:یک شبکه سلطنت‌طلب که قبلاً به توجیه جدا کردن بحرین از پیکره ایران به دست رژیم پهلوی پرداخته بود، این‌بار هم به توجیه خیانت چند خواننده مدعی وطن دوستی که در نقش پادوی وهابیون ظاهر شده‌اند، مشغول شد اما ناشیانه اعترافات جالبی کرد!
برکناری رهبر حزب اپوزیسیون نیوزیلند
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / نیوزیلند
برکناری رهبر حزب اپوزیسیون نیوزیلند
ایلنا: رهبر حزب اپوزیسیون نیوزیلند برکنار شد.
کابینه ائتلافی اشغالگران با پایه‌هایی لرزان
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / اسرائیل / انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی / رژیم صهیونیستی / فلسطین / سفر پمپئو به سرزمین‌های اشغالی / انتخابات در سرزمین های اشغالی فلسطین
کابینه ائتلافی اشغالگران با پایه‌هایی لرزان
تهران- ایرنا- کابینه اضطراری صهیونیستی با ائتلاف دو رقیب پیشین روز یکشنبه تشکیل‌شد اما تهدیدهای بسیاری برای خود تراشیده‌است؛ از همپیمان پیشین و اپوزیسیون جدید مجلس (کنست) که از دایره قدرت بیرون مانده‌اند تا احتمال فراوان اختلاف آتی اعضای دو گروه در کابینه سی‌وپنجم و همچنین فشار دولت‌های عربی، اروپایی و فلسطینیان که طرح‌های آتی صهیونیست ‌ها را به منزله پایان توافق‌های پیشین می‌دانند.
جانسون در «اتاق اعدام» نخست‌وزیر
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
جانسون در «اتاق اعدام» نخست‌وزیر
برای بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، بحث و مذاکره در پارلمان ناهنجار و نامطلوب است، چرا که اعضای هیات قانون‌گذاری از حزب محافظه‌کار او سر و صدا به راه انداخته و داد و فریاد می‌کردند و رقبای بوریس را مسخره و شخص او را مانند بچه مدرسه‌ای‌ها تشویق می‌کردند. این روزها، با اندوه آشکار بوریس، این بیشتر شبیه به یک شهادت قانونی است. بوریس که با یک تالار خالی و خلوت [پارلمان] در برابر وکیلی که تبدیل به اپوزیسیون شد یعنی «کی یر استارمر» مواجه است، باید یک هفته سخت و طاقت‌فرسا را در مورد مواجهه دولتش با کرونا تحمل کند. استارمر، 57 ساله، از تمام مهارت‌های قانونی و دادرسی خود استفاده کرده است. استارمر از تکنیک دادستان استفاده می‌کند یعنی به دام انداختن شاهد با سوالاتی که شما قبلا جواب آن را می‌دانید.
سازمان بازرسی پاکستان تحقیق علیه وزیر امور مذهبی را هم شروع کرد/ درخواست حذف سازمان بازرسی توسط اپوزیسیون
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / اخبار "پاکستان"
سازمان بازرسی پاکستان تحقیق علیه وزیر امور مذهبی را هم شروع کرد/ درخواست حذف سازمان بازرسی توسط اپوزیسیون
این روزها سازمان بازرسی پاکستان فعالیت خود را افزایش داده و نه تنها سیاستمداران اپوزیسیون بلکه چهره‌های مطرح دولت را نیز تحت پیگرد قرار داده است.
قلیچداراوغلو: ترکیه نیازمند قانون اخلاق سیاسی است
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / ترکیه / کمال قلیچداراوغلو / کروناویروس / کرونا در جهان
قلیچداراوغلو: ترکیه نیازمند قانون اخلاق سیاسی است
رهبر حزب اپوزیسیون «مردم جمهوری‌خواه» ترکیه از دولت این کشور خواسته است، بودجه سال ۲۰۲۰ را احیا کرده و برنامه اقتصادی میان‌مدت تازه‌ای ارائه دهد تا بتواند بر دشواری‌های اقتصادی که ترکیه به خاطر آثار ویروس کرونا با آن روبه‌رو خواهد شد، غلبه کند.
منظور رهبر انقلاب از گروه‌های التقاطی و «حضرات پشیمان» چه کسانی بود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / گروهک منافقین / مسعود کشمیری / عملیات مرصاد / امیر صیاد شیرازی / ستاد کل نیروهای مسلح / مجلس شورای اسلامی / تهران / سید محمد خاتمی / عراق / ابوالحسن بنی صدر
منظور رهبر انقلاب از گروه‌های التقاطی و «حضرات پشیمان» چه کسانی بود؟
تروریست‌های سازمان مجاهدین خلق و چپ‌های اپوزیسیون که از دانشجویان و جوانان انقلابی دهه‌های پنجاه و شصت بودند، به دلیل ضعف بنیه‌های اعتقادی و معرفتی چند سال بعد در برابر انقلاب اسلامی ایستادند و برخی ا
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
لهستان، بریتانیا و آلمان صحنه زد و خورد!
منابع خبری روز گذشته (یکشنبه) از شروع فاز جدید اعتراضات مردم اروپا به سیاست‌های دولت‌هایشان در قبال مبارزه با کرونا گزارش داده‌اند. پایگاه خبری هیل گزارش داده که پلیس ورشو، پایتخت لهستان اعتراضات ضد قرنطینه را با گاز اشک‌آور و اسپری فلفل سرکوب کرد و از معترضان خواست تا قوانین ماندن در خانه را رعایت کنند. معترضان روز شنبه و یکشنبه به خیابان‌های ورشو آمدند و خواستار بازگشایی کسب و کارهایی شدند که بابت شیوع ویروس کرونا گرفتار بحران شده‌اند. بخش‌هایی از لهستان از اوایل همین ماه، همانند آمریکا بازگشایی اقتصادی شدند. معترضانی که تاکید دارند این تعطیلی‌ها در ورشو روی درآمد آن‌ها تاثیر گذاشته است، اعتراضاتی را از اواخر ماه گذشته بر پا کردند. سازمان‌دهندگان …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / کشور آلبانی
درگیری پلیس با معترضان در آلبانی
پلیس آلبانی با گروهی از هنرمندان و برخی از رهبران اپوزیسیون که به تخریب ساختمان تئاتر ملی این کشور اعتراض کرده بودند، درگیر شد.
روز جهانی قدس فرصت اتحاد جهان اسلام برای دفاع از فلسطین است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / پاکستان / رژیم صهیونیستی / روز قدس / فلسطین
روز جهانی قدس فرصت اتحاد جهان اسلام برای دفاع از فلسطین است
اسلام‌آباد - ایرنا - رییس اپوزیسیون در مجلس سنای پاکستان که از سیاستمداران نام آشنای این کشور است، با تمجید از ابتکار تاریخی حضرت امام خمینی (ه) در احیای مسئله فلسطین، تاکید کرد: روز جهانی قدس فرصت مجدد برای تقویت اتحاد میان جهان اسلام در دفاع از آرمان‌های مردم فلسطین و تقبیح رژیم صهیونیستی است.
آقای داستان‌نویسی و اپوزیسیون هوایی!
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / مشرق نیوز / اپوزیسیون / اپوزیسیون خارج نشین
آقای داستان‌نویسی و اپوزیسیون هوایی!
از حامد اسماعیلیون در ایران چند رمان و داستان منتشر شده است. اولین اثرش با عنوان «آویشن قشنگ نیست» سال ۸۷ منتشر شد که برنده یکی دو جایزه از طیف موسوم به روشنفکری ایران شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
روابط کرونایی ایران و ترکیه
ترکیه بالاترین آمار ابتلا به کرونا را در غرب آسیا دارد. بنابر آمار وزارت بهداشت ترکیه این روند در هفته گذشته وضعیت رو به بهبودی را تجربه می‌کند. در حال حاضر ترکیه به لحاظ آمار کل افرادی که از آغاز تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند در ردیف نهم آمار جهانی ایستاده است؛ یعنی یک پله بالاتر از ایران و چین؛ و از حیث تعداد کل افراد فوت شده، ترکیه حائز سیزدهمین رتبه در میان کشورهای جهان است. براساس آمار جهانی همه‌گیری کرونا، ایران و ترکیه تقریبا در شرایط و موقعیت مشابهی قرار دارند. در مبارزه علیه کرونا، ترکیه چندین محموله کمک‌ دوستانه به ایران ارسال کرده و ایران اخیرا چند محموله کیت تشخیص کرونا به ترکیه ارسال کرده است.  پیامدهای پاندمی کرونا بر روابط ایران و ترکیه را می‌توان …
ناکارآمدی اربیل به لحاظ اقتصادی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / صلاح الدین خدیو / اقتصاد اقلیم کردستان عراق
ناکارآمدی اربیل به لحاظ اقتصادی
صلاح الدین خدیو در یادداشتی می نویسد: بخش اعظم اقتصاد اقلیم کردستان در تیول دو حزب اصلی، خانواده های حاکم و گروهها و الیگارشی های اقماری است. حامی پروری و خرید وفاداری سیاسی از طریق امتیاز، رانت و پول روش اصلی سیستم حاکم برای کنترل فضای سیاسی است. حامی پروری درجات و کیفیت های مختلفی دارد، از خرید طبقات اجتماعی گرفته تا نفوذ و لابیگری در رهبری احزاب رقیب یا اپوزیسیون و این نشانه بارزی از ناکارامدی حکمرانی دستکم به لحاظ اقتصادی است.
واکنش در سوریه به انتشار اخباری درباره استعفای اسد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
واکنش در سوریه به انتشار اخباری درباره استعفای اسد
محمود افندی ، دبیر جنبش مخالف دیپلماسی مردمی سوریه به اخبار منتشره از سوی اعضای اپوزیسیون این کشور درباره استعفای بشار اسد رئیس جمهور سوریه واکنش نشان داد.
چرا شخصیت های سیاسی کشور، هیچکدام شان حال و روز خوبی ندارند؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / اصلاح طلبان / سید محمد خاتمی / غلامحسین کرباسچی
چرا شخصیت های سیاسی کشور، هیچکدام شان حال و روز خوبی ندارند؟
شرق نوشت: انتخابات مجلس یازدهم با هر تحلیل خوش‌بینانه‌ای نشان داد سیاست و چهره‌های سیاسی همه جناح‌ها در بین مردم وضعیت مطلوبی ندارند و اگر ویروس کرونا به دادشان نمی‌رسید، آنان در میان انفعال مردم و حملات اپوزیسیون از پا درمی‌آمدند و این یعنی چهره‌های سیاسی فرصت دارند در پشت بلای کرونا که سپر بلای آنان شده، به احیای خود بپردازند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
جدیت و هدف؛ شبیه شازده کوچولو
سه سال پیش نمایشی دیدم به‌نام «نقل شبیه‌خوانی زن» که برداشتی بود از الهی‌نامه عطار با ریخت و نشانه‌های اجرایی تعزیه. گرچه می‌دانستم ولی فراموش کرده بودم که این نمایش را چه کسی کار کرده است تا اینکه سال پیش «مجلس شبیه‌خوانی شازده کوچولو» را  دیدم. آنگاه بود که به یاد آوردم گویی من یک‌بار پیش از این تجربه‌ای به همین جدیت و هدف دیده‌ام.  این علی‌اصغر دشتی است یا بهتر بگویم به نظر من علی‌اصغر دشتی یعنی همین «جدیت» و «هدف» است. در هر دو تجربه، علی‌اصغر دشتی در جهان تعزیه ایستاده اما یک‌بار برای ما قصه‌ای و قهرمانی از عطار را نمایش می‌دهد و بار دیگر قصه و قهرمانی بسیار …
مادورو: طرح کودتای گوآیدو فوریه در کاخ سفید طراحی شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / ونزوئلا / خوان گوآیدو / نیکولاس مادورو
مادورو: طرح کودتای گوآیدو فوریه در کاخ سفید طراحی شد
رئیس‌جمهوری ونزوئلا در سخنانی گفت، رهبر اپوزیسیون کاراکاس در جریان سفر به کاخ سفید در ماه فوریه درباره یک تهاجم دریایی علیه ونزوئلا صحبت کرده بود.
روایت عضو اپوزیسیون از دروغ‌های کرونایی ضد انقلاب
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
روایت عضو اپوزیسیون از دروغ‌های کرونایی ضد انقلاب
ارگان گروهک ملی - مذهبی اذعان کرد ایران در مقابله با بیماری کرونا عملکرد بسیار بهتر از کشورهای غربی داشته اما همزمان رسانه‌های اپوزیسیون و ضد انقلاب سرگرم منفی‌بافی و سانسور عملکرد مثبت جمهوری اسلامی ایران در این زمینه بوده‌اند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
برای بهترین مجالس
علیرضا کیانپور| مجلس دهم تمام شد. البته نمایندگان بنا به قانون هنوز تا دهه نخست خردادماه و وقتی دوره یازدهم رسما آغاز به کار نکرده، همچنان وکیل ملتند و نماینده مجلس؛ اما این 15 روز باقی ‌مانده تا 8 خرداد 99، دیگر خبری از جلسات علنی نخواهد بود و این می‌شود مجلس دهم را حتی از همین حالا مجلسی نامید که گذشت؛ مجلسی که با امیدهای بسیار، آغاز به کار کرد و روزهایی سختی را پشت سر گذاشت. مجلسی که شاید بیش از ادوار گذشته، دست‌کم به ‌مراتب بیش از دو، سه دوره پیش، زیر ذره‌بین منتقدان قرار گرفت و عجیب آنکه منتقدانش، لزوما از یک طیف یا جناح خاص سیاسی نبودند. مجلسی که شاید چون فاقد فراکسیون اکثریت بود و تشکیل شده بود از 3 فراکسیون نسبتا هم‌وزن، حامی و هواخواهی سفت و سخت نداشت و …
هشدار اپوزیسیون هنگ‌کنگ به دولت درباره احتمال بروز ناآرامی‌های دوباره
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / اعتراضات هنگ‌کنگ
هشدار اپوزیسیون هنگ‌کنگ به دولت درباره احتمال بروز ناآرامی‌های دوباره
قانونگذاران اپوزیسیون هنگ‌کنگ امروز، سه شنبه اظهار کردند، دولت هنگ‌کنگ با ارائه طرحی برای غیرقانونی اعلام کردن توهین به سرود ملی چین ممکن است ناآرامی‌های سیاسی سال گذشته میلادی را دوباره برانگیخته کند.
آمادگی اپوزیسیون برای کنار زدن اردوغان/ درخواست‌های روزافزون برای انتخابات زودهنگام
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ترکیه
آمادگی اپوزیسیون برای کنار زدن اردوغان/ درخواست‌های روزافزون برای انتخابات زودهنگام
پس از سلسله شکست‌هایی که دولت رجب طیب اردوغان متحمل شده و ماجراجویی‌های حساب نشده‌ای که در لیبی و سوریه داشته و نیز در پی شیوع ویروس کرونا؛ اپوزیسیون خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شده‌ است.
گوایدو استعفای مشاور خود در آمریکا را پذیرفت
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ونزوئلا
گوایدو استعفای مشاور خود در آمریکا را پذیرفت
تیم رسانه‌ای خوان گوایدو اعلام کرد، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا استعفای مشاور مستقر در میامی خود را که به همدستی در توطئه علیه مادورو متهم است، پذیرفت.
مافیای موبایل، اپوزیسیون دولت/ سازندگی از ردپای باندهای سیاه بازار موبایل در انتقادات از دولت گزارش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
مافیای موبایل، اپوزیسیون دولت/ سازندگی از ردپای باندهای سیاه بازار موبایل در انتقادات از دولت گزارش می‌دهد
اظهارنظرهای قاچاقچی بازار موبایل و مدتی قبل از آن جنجال‏ها در بازارهای کالاهای مصرفی، در کنار نقل‏قول‏های رئیس‏جمهور در نشست فعالان اقتصادی، نشان می‏دهد که برخلاف فضاسازی‏های رسمی، گروه‏های انحصارگرای قدرتمندی در دل اقتصاد ایران حضور دارند. نه به شکلی کلیشه‏ای و خسته‏کننده، بلکه در سینمایی‏ترین شکل ممکن.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
پیوستن یکی از احزاب راستگرای اسرائیل به اپوزیسیون
یکی از احزاب راست‌گرای اسرائیلی امروز (یکشنبه) اعلام کرد در پی شکست مذاکرات برای مشارکت در کابینه مشترک به ریاست بنیامین نتیانیاهو، به صف اپوزیسیون پیوست.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
کاخ سفید ادعای دخالت در طرح سرنگونی مادورو را تکذیب کرد
شورای امنیت ملی کاخ سفید ارتباط آمریکا را با حمله اخیر علیه دولت ونزوئلا تکذیب کرد. رئیس‌جمهوری ونزوئلا پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای امنیتی این کشور «۱۳ تروریست هماهنگ با واشنگتن» را دستگیر کرده‌اند. شورای امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرده، گفته است که آمریکا هیچ ارتباطی با حمله‌ای که اخیرا در ونزوئلا اتفاق افتاده، ندارد.به گزارش خبرگزاری آلمان، در این توییت آمده است که آمریکا با دخالت در امور داخلی ونزوئلا مخالفت می‌کند و با روش‌های مسالمت‌آمیز خواهان صلح و دموکراسی است، اما از نزدیک تهدیدهای احتمالی علیه امنیت خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون این کشور را تحت‌نظر دارد.شورای امنیت ملی کاخ سفید در ادامه بیانیه خود اعلام کرد …
افشای فایل صوتی گفتگوی گوایدو با عامل آمریکایی عملیات نافرجام علیه مادورو
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / ونزوئلا / آمریکا / خوان گوآیدو
افشای فایل صوتی گفتگوی گوایدو با عامل آمریکایی عملیات نافرجام علیه مادورو
وزیر ارتباطات ونزوئلا یک فایل صوتی از گفتگوی منتسب به دو چهره اپوزیسیون کاراکاس با جوردن گودرو، نیروی ویژه سابق آمریکا و صاحب شرکت سیلورکورپ یو اس ای منتشر کرد.
درگیری احزاب مخالف دولت با نمایندگان مجلس صربستان
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
درگیری احزاب مخالف دولت با نمایندگان مجلس صربستان
«بوشکو اوبرادوویچ» رییس جنبش «دور" (ِDever) با همراهی چند نماینده از احزاب مخالف و حامیان آنان روز جمعه در مقابل ساختمان مجلس به نماینگان حمله کردند و بین آنان درگیری لفظی و فیزیکی رخ داد. نمایندگان اپوزیسیون در حالیکه پارچه نوشته‌هایی را که روی آن‌ها نوشته بود؛ «سقوط دولت» و «آیا انتخابات به ویروس کرونا بستگی دارد» با سوت زدن و ایستادن در مقابل درب ورودی پارلمان برای مدتی اجازه ندادند که نمایندگان وارد مجلس شوند.
اپوزیسیون ونزوئلا به کمک آمریکا برای سرنگونی مادورو برنامه داشتند
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
اپوزیسیون ونزوئلا به کمک آمریکا برای سرنگونی مادورو برنامه داشتند
بر اساس سندی منتشر شده از سوی روزنامه واشنگتن پست، اعضای اپوزیسیون ونزوئلا در اکتبر ۲۰۱۹ بر توافق ۲۱۳ میلیون دلاری با یک کمپانی امنیتی در فلوریدا به منظور حمله به ونزوئلا و سرنگونی دولت این کشور مذاکره داشتند. به گزارش خبرگزاری رویترز، مقام‌های ونزوئلایی اخیرا ده‌ها تن شامل چند شهروند ایالات متحده را که برای این کمپانی امنیتی به نام Silvercorp USA  کار می‌کنند، به اتهام تلاش برای حمله به ونزوئلا و سرنگونی دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور بازداشت کرده‌اند. دو آمریکایی دستگیر شده روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در تلویزیون دولتی ونزوئلا حضور یافته و گفتند که توسط این کمپانی و به منظور به دست گرفتن کنترل فرودگاه کاراکس به منظور بیرون کردن مادورو به کار گرفته شده بودند. …
انتخابات ریاست‌جمهوری لهستان کنسل شد!
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
انتخابات ریاست‌جمهوری لهستان کنسل شد!
کمیسیون انتخابات لهستان اعلام کرد، انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه (فردا) برگزار نمی‌شود. به گزارش رویترز، این تصمیم با وجود این گرفته شده که مجلس سفلی پارلمان لهستان برای برگزاری این انتخابات از طریق پست چراغ سبز نشان داده بود؛ به دلیل شیوع ویروس کرونا قرار بر این بود که از طریق پست این انتخابات برگزار شود. این انتخابات قرار بود روز یکشنبه برگزار شود اما اپوزیسیون گفتند که حزب حاکم ناسیونالیست موسوم به قانون و عدالت به دنبال برگزاری این انتخابات در دوران شیوع کروناویروس است تا از آن برای دستاوردهای سیاسی بهره‌برداری کند. نظرسنجی‌ها نشان داده است که آندژی دودا، رئیس جمهوری کنونی و رهبر حزب حاکم در این انتخابات پیروز می‌شد. اواخر روز پنجشنبه، کمیسیون ملی انتخابات لهستان اعلام …
اپوزیسیون زیمبابوه پارلمان را بایکوت کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / زیمبابوه
اپوزیسیون زیمبابوه پارلمان را بایکوت کرد
حزب اصلی اپوزیسیون زیمبابوه پارلمان این کشور را در اعتراض به برکناری چهار قانونگذارش به دستور یک جناح مخالف رهبری این حزب، بایکوت کرد.
داووداوغلو: اردوغان مردم را می‌ترساند
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
داووداوغلو: اردوغان مردم را می‌ترساند
رهبر حزب اپوزیسیون "آینده" ترکیه رئیس جمهوری کشورش و حزب حاکمش را به تضعیف ترکیه متهم کرد.
نخست وزیر سابق ترکیه: اردوغان، ترکیه را به کشور «کوتوله‌ها» تبدیل کرده
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
نخست وزیر سابق ترکیه: اردوغان، ترکیه را به کشور «کوتوله‌ها» تبدیل کرده
رهبر حزب اپوزیسیون "آینده" ترکیه رئیس جمهوری کشورش و حزب حاکمش را به تضعیف ترکیه متهم کرد. وی شایعات پخش شده توسط دولت و صنعت رسانه جمعی‌اش مبنی بر گمانه‌زنی درباره یک کودتای جدید در ترکیه را محکوم کرد.
ترکیه قصد ندارد از عراق و سوریه خارج شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / دخالت نظامی ترکیه در سوریه
ترکیه قصد ندارد از عراق و سوریه خارج شود
یکی از رهبران اپوزیسیون ترکیه تاکید کرد، دولت این کشور به دنبال آن است که نیروهایش زمان طولانی‌تری در عراق و سوریه بمانند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / آمریکا و ونزوئلا / ترامپ و مادورو
مادورو: آمریکایی‌های بازداشت شده در ونزوئلا محاکمه می‌شوند
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاراکاس روز دوشنبه اعلام کرد که این دو شهروند آمریکایی را به اتهام تلاش برای سرنگونی نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در عملیاتی به رهبری اپوزیسیون که تحت حمایت آمریکا قرار دارد، بازداشت کرده است.
نقشه تازه اردوغان برای شمال سوریه چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ترکیه / سوریه
نقشه تازه اردوغان برای شمال سوریه چیست؟
ایسنا نوشت: برخی منابع در اپوزیسیون سوریه جزئیات جدیدی از تلاش‌های ترکیه برای حمایت از شورشیان سوری مورد حمایت ترکیه موسوم به "ارتش ملی سوریه" را فاش کردند.
جزئیات ایجاد تشکیلاتی جدید در شمال سوریه با تقلای ترکیه
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / سوریه / مخالفان سوریه
جزئیات ایجاد تشکیلاتی جدید در شمال سوریه با تقلای ترکیه
برخی منابع در اپوزیسیون سوریه جزئیات جدیدی از تلاش‌های ترکیه برای حمایت از شورشیان سوری مورد حمایت ترکیه موسوم به "ارتش ملی سوریه" را فاش کردند.
«یش عتید»؛ زخمی ائتلاف‌های شکست‌خورده
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ویروس کرونا / اسرائیل / انتخابات اسرائیل / رژیم صهیونیستی / بنی گانتس / بنیامین نتانیاهو / انتخابات در سرزمین های اشغالی فلسطین / هراس جهانی از ویروس کرونا
«یش عتید»؛ زخمی ائتلاف‌های شکست‌خورده
تهران- ایرنا- حزب «یش عتید» که در یک سال گذشته همراهی با «امنیت برای اسرائیل» و تشکیل ائتلاف «آبی-‌سفید» را برای پایان‌دادن به یک دهه نخست‌وزیری «بنیامین نتانیاهو» برگزیده‌بود اینک در پی مصالحه همپیمان پیشین خود با رقیب، دوباره جایگاه مهمترین گروه اپوزیسیون در مجلس رژیم صهیونیستی (کنست) را به‌دست‌آورده‌است.
پیام سیاسی کرونا به اصلاح طلبان و اصولگرایان
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ویروس کرونا / اصولگرایان / اصلاح طلبان
پیام سیاسی کرونا به اصلاح طلبان و اصولگرایان
ایسنا نوشت: رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه هنوز عده ای از چالش ها برای ضربه زدن به دولت استفاده می کنند و گروهی در خارج و داخل نیز در جایگاه اپوزیسیون فرصت را برای ناکارآمدی جمهوری اسلامی تلقی می کنند.
در نگاه سیاستمداران تغییری برای حمایت همگانی از دولت دیده نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
در نگاه سیاستمداران تغییری برای حمایت همگانی از دولت دیده نمی‌شود
رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه هنوز عده ای از چالش ها برای ضربه زدن به دولت استفاده می کنند و گروهی در خارج و داخل نیز در جایگاه اپوزیسیون فرصت را برای ناکارآمدی جمهوری اسلامی تلقی می کنند.
رهبر اپوزیسیون پرو از زندان آزاد شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / کشور پرو
رهبر اپوزیسیون پرو از زندان آزاد شد
کیکو فوجیموری،‌ رهبر اپوزیسیون پرو تنها پس از سه ماه از گذشت بازداشت ۱۵ ماهه پیش از دادگاه مرتبط با اتهامات فساد آزاد شد.
النهضه تونس، احزاب اپوزیسیون را به تحریک برای جنگ داخلی متهم کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / تونس / جنبش النهضه تونس
النهضه تونس، احزاب اپوزیسیون را به تحریک برای جنگ داخلی متهم کرد
جنبش النهضه تونس در واکنش به فراخوان‌های اخیر برای براندازی دولت و پارلمان، برخی از گروه‌های سیاسی مخالف را به تلاش برای تفرقه افکنی در تونسی‌ها و تحریک به شورش با هدف وقوع جنگ داخلی متهم کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
علاوی و مالکی در لیست مخالفان!
مهلت ریاست‌جمهوری اعطا شده به مصطفی الکاظمی رو به پایان است و درحالی‌که ناظران متصور بودند الکاظمی از حمایت مشروط اکثر فراکسیون‌های پارلمانی برای دولتش برخوردار است اما دایره مخالفانش در حال گسترش یافتن است. به طوریکه ائتلاف الوطنیه عراق بعد از ائتلاف نوری مالکی اعلام کرد، به دولت او رأی اعتماد نمی‌دهد. به نوشته روزنامه رأی الیوم چاپ لندن، در آستانه برگزاری جلسه پارلمانی به منظور تعیین زمان رای گیری درباره دولت مصطفی الکاظمی ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی در بیانیه‌ای اعلام کرد: متأسفانه ما شاهد حمایت از خواسته‌های تظاهرکنندگان نبوده‌ایم و مکانیزم انتخاب وزیران مبهم و نامعلوم بوده است. وی با تاکید بر اینکه ائتلافش به دولت مصطفی الکاظمی رأی اعتماد نمی‌دهد …
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
دایره مخالفان دولت الکاظمی گسترده‌تر شد
مهلت ریاست‌جمهوری اعطا شده به مصطفی الکاظمی رو به پایان است و در حالی که ناظران متصور بودند الکاظمی از حمایت مشروط اکثر فراکسیون‌های پارلمانی برای دولتش برخوردار است، اما دایره مخالفانش در حال گسترش یافتن است. به طوری که ائتلاف الوطنیه عراق بعد از ائتلاف نوری مالکی اعلام کرد، به دولت او رای اعتماد نمی‌دهد.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رای‌الیوم چاپ لندن، در آستانه برگزاری جلسه پارلمانی به منظور تعیین زمان رای‌گیری درباره دولت مصطفی الکاظمی ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی، در بیانیه‌ای اعلام کرد: متاسفانه ما شاهد حمایت از خواسته‌های تظاهرکنندگان نبوده‌ایم و مکانیزم انتخاب وزیران مبهم و نامعلوم بوده است.وی با تاکید بر اینکه ائتلافش به دولت مصطفی الکاظمی رای اعتماد نمی‌دهد و جلسه پارلمان را …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
کلاف سر در گم تشکیل کابینه در عراق
مهلت ریاست‌جمهوری اعطا شده به مصطفی الکاظمی رو به پایان است و درحالی‌که ناظران متصور بودند الکاظمی از حمایت ‏مشروط اکثر فراکسیون‌های پارلمانی برای دولتش برخوردار است اما دایره مخالفانش درحال گسترش یافتن است. به طوری‌که ‏ائتلاف الوطنیه عراق بعد از ائتلاف نوری مالکی اعلام کرد به دولت او رأی اعتماد نمی‌دهد‎. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رأی الیوم چاپ لندن، در آستانه برگزاری جلسه پارلمانی به منظور تعیین زمان رأی گیری ‏درباره دولت مصطفی الکاظمی ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «متاسفانه ما شاهد حمایت از ‏خواسته‌های تظاهرکنندگان نبوده‌ایم و مکانیزم انتخاب وزیران مبهم و نامعلوم بوده است‎.» او با …
عذرخواهی اپوزیسیون کره‌شمالی به‌خاطر زنده بودن کیم
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / کیم جونگ اون / کره شمالی
عذرخواهی اپوزیسیون کره‌شمالی به‌خاطر زنده بودن کیم
اپوزیسیون کره شمالی طی ۲ هفته گذشته مدعی مرگ و یا وخامت حال رهبر کره شمالی بودند، اما حضور روز شنبه او در انظار عمومی به همه این شایعات خاتمه داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
شاهزاده خانم ثروتمند عربستانی که اپوزیسیون حکومت است/ چرا بن سلمان شاهدخت سعودی را زندانی کرده؟
شاهزاده بسمه بنت سعود قبل از ماه رمضان با انتشار پیامی در سایت خود از ملک سلمان پادشاه عربستان و ولیعهدش محمد بن سلمان خواست تا همزمان با آغاز ماه مبارک وی را آزاد کنند.
مجلس بولیوی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مهلت 90 روزه تعیین کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
مجلس بولیوی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مهلت 90 روزه تعیین کرد
سرانجام پارلمان بولیوی که تحت کنترل اپوزیسیون وفادار به «اوو مورالس» قرار دارد قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن انتخابات ریاست جمهوری باید در عرض 90 روز برگزار شود.
رییس حزب مردم پاکستان خواستار استعفای عمران‌خان شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / ویروس کرونا / پاکستان / مخالفان / عمران خان / هراس جهانی از ویروس کرونا
رییس حزب مردم پاکستان خواستار استعفای عمران‌خان شد
اسلام‌آباد - ایرنا - جنگ لفظی میان دولت و اپوزیسیون در پاکستان بر سر مدیریت شیوع ویروس کرونا بالا گرفت و در تازه‌ترین موضع‌گیری‌های طرفین، رییس حزب مردم به عنوان جناح مخالف از "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان خواست تا از مقام خود استعفا کند.
کودتا در کمپ رسانه‌های معارض
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / فرید مدرسی / رسانه / جمهوری اسلامی ایران / اپوزیسیون
کودتا در کمپ رسانه‌های معارض
پروژه سعودی چه بر سر بی‌بی‌سی و من‌وتو می‌آورد؟
اعتراض احزاب اپوزیسیون پاکستان به احتمال کاهش اختیارات ایالت‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / اخبار "پاکستان"
اعتراض احزاب اپوزیسیون پاکستان به احتمال کاهش اختیارات ایالت‌ها
احزاب اپوزیسیون پاکستان با هرگونه تغییر در هجدهمین بازنگری قانون اساسی پاکستان که منجر به کاهش اختیارات ایالت‌ها شود مخالفت کردند.
رضایی میرقائد 1400؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
رضایی میرقائد 1400؟
محسن رضایی، موضع ضد دولتی اش را با همان فرمان سال 92 تا امروز خوب حفظ کرده؛ هیچ گاه هوادار روحانی نبوده که این روزها از او بریده باشد. او یک مخالف سرسخت از دیرباز تا امروز است. رضایی همیشه خود را در قد و قامت یک دولت متضاد در برابر روحانی می‌دید، یک رقیب. یک اپوزیسیون و یک منتقد تمام عیار.
اخلاق اپوزیسیونی/ سخنان اردشیر زاهدی و واکنش‌ها به آن
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
اخلاق اپوزیسیونی/ سخنان اردشیر زاهدی و واکنش‌ها به آن
وجود اپوزیسیون برای نظام‌های پساانقلابی امری طبیعی است، چراکه فروپاشی نظام پیشین –به روش دگرگون‌سازی- منافع عده‌ای را نابود می‌کند و آن‌ها هم در تلاش هستند به فضای قبل برگردند.
رمزگشایی‌از سخنان ‌ اردشیر زاهدی/ وزیرخارجه سوییس نشین پهلوی می خواهد در ایران بمیرد؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / محمد رضا پهلوی / اپوزیسیون / اصولگرایان
رمزگشایی‌از سخنان ‌ اردشیر زاهدی/ وزیرخارجه سوییس نشین پهلوی می خواهد در ایران بمیرد؟
شرق نوشت:شخصیتی که حاضر است برای انتشار ایده‌هایش پول هم بدهد درحالی‌که می‌داند نه میان هم‌سلکانش برایش اعتبار و کف و هورا می‌آورد و نه آغوشی در میان مخالفان سابق و حاضرش برایش باز می‌شود.
انواع اپوزیسیون و جایگاه اردشیر زاهدی در آن از نگاه مدیرمسئول جوان/چگونگی فروپاشی اصلاحات به روایت زیباکلام/آیا دور تازه تنش میان تهران و واشنگتن آغاز شده است؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
انواع اپوزیسیون و جایگاه اردشیر زاهدی در آن از نگاه مدیرمسئول جوان/چگونگی فروپاشی اصلاحات به روایت زیباکلام/آیا دور تازه تنش میان تهران و واشنگتن آغاز شده است؟
‏٦٠ منطقه هنوز در وضعیت قرمز، تکاپوی ترامپ برای بازگشت به برجام!، گشودن جعبه سیاه «بهشت» علیه ریاست ‏‏ «بهارستان»، دلایل اقبال این روز‌های مردم به حضور در بازار سرمایه، سناریوی ایران مقابل حیله جدید آمریکا، فروش وام ۵۰ ‏میلیونی ازدواج فقط ۱۸ میلیون!، نسخه سیاستی کاهش تورم، بازار مسکن در محاصره آگهی‌های نجومی، نشانه‌های قدرت چین ‏در پسا کرونا، میزان تاب‌آوری ما در برابر زلزله چقدر شده است؟ و خطر رکود تورمی کرونایی از مواردی است که موضوع ‏گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
دولت ایران، مال مردم ایران است
صحبت‌های اردشیر زاهدی در یکی از شبکه‌های فارسی‌زبان و انتقاداتش به موافقان تحریم در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. کاربران توییتر فارسی با داغ‌کردن هشتگ «اردشیر زاهدی» به این گفته‌ها واکنش نشان دادند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «آنجایی که اردشیر زاهدی گفت: دولت ایران، مال مردم ایران است؛ آن جوان‌ها هم تصمیم برای خودشان می‌گیرند؛ ما که گذاشتیم، رفتیم، پول هم بردیم، حق نداریم از اینجا بگیم لنگش کن... هر ایرانی از خارجی پول بگیره بی‌شرفه، پاسخ محکمی بود به کسانی که تحریم‌ها علیه ایران را دنبال می‌کنند»، ‌«اگر از سخنان اردشیر زاهدی شگفت‌زده شده‌اید؟! متاسفم هنوز ناتوان از …
اخلاق اپوزیسیونی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / سردار حاج قاسم سلیمانی / انگلیس / عرق ملی / اصلاح طلبان / تروریست / ترامپ / جنگ دوم جهانی / اردشیر زاهدی / جمهوری اسلامی / عبدالله گنجی
اخلاق اپوزیسیونی
وجود اپوزیسیون برای نظام‌های پساانقلابی امری طبیعی است، چراکه فروپاشی نظام پیشین –به روش دگرگون‌سازی- منافع عده‌ای را نابود می‌کند و آن‌ها هم در تلاش هستند به فضای قبل برگردند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
پزشکان روسیه: دولت آشکارا در مورد کرونا دروغ می‌گوید!
نبود تجهیزات محافظتی کافی در نظام سلامت روسیه موجب شده که برخی از پزشکان درمانگر بیماران کرونا از ترس جان خود دست از کار بکشند. به گزارش دیلی‌میل، بحران کرونا و کاهش بهای نفت که یکی از منبع درآمد اصلی روسیه است، این کشور را با دشواری‌های تازه‌ای رو به رو کرده که به گفته برخی کارشناسان و دشمنان سیاسی ولادیمیر پوتین، پیامدهای این مسائل ممکن است پوتین را قربانی خود کند. آناستازیا واسیلیوا، چشم پزشک و رئیس یک اتحادیه پزشکی و متحد رهبر اپوزیسیون روسیه می‌گوید: دولت آشکارا (درباره کرونا) دروغ می‌گوید. او چند روز پیش در سفری برای تحقیقات درباره تجهیزات بیمارستان‌ها دستگیر و به دلیل نقض قوانین قرنطینه جریمه شد. شماری از پزشکان در دست کم پنچ شهر پس از آنکه به آنان گفته شد …
دیلی میل: روسیه در مورد کرونا آشکارا دروغ می‌گوید / شماری از پزشکان به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی دست از کار کشیده‌اند / کارکنان درمانی که کار بدون تجهیزات محافظتی را نپذیرفته‌اند، وادار به استعفا شده‌اند
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
دیلی میل: روسیه در مورد کرونا آشکارا دروغ می‌گوید / شماری از پزشکان به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی دست از کار کشیده‌اند / کارکنان درمانی که کار بدون تجهیزات محافظتی را نپذیرفته‌اند، وادار به استعفا شده‌اند
روزنامه دیلی میل گزارش داد، آناستازیا واسیلیوا، چشم پزشک و رییس یک اتحادیه پزشکی و متحد یک رهبر اپوزیسیون اصلی روسیه می‌گوید: دولت آشکارا (درباره وضعیت کرونا) دروغ می‌گوید. شماری از پزشکان در دست کم پنچ شهر پس از آنکه به آنان گفته شد بیماران مبتلا به کرونا را درمان کنند، به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی دست از کار کشیده‌اند.
زاخارووا: واشنگتن دیگر اعتمادی به خوآن گوآیدو ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / ونزوئلا
زاخارووا: واشنگتن دیگر اعتمادی به خوآن گوآیدو ندارد
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، ایالات متحده اعتمادش را به رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از دست داده است.
توقیف سریال زیرخاکی فقط اپوزیسیون را خوشحال می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / جلیل سامان / انقلاب اسلامی / پهلوی / زیرخاکی / توقیف / کنداکتور رمضانی سیما
توقیف سریال زیرخاکی فقط اپوزیسیون را خوشحال می‌کند
به نظر می رسد که اپوزیسیون از پخش نشدن این کار خوشحال می‌شود، چون عوامل "زیرخاکی" به دنبال افشای ماهیت پهلوی بوده‌اند.
تکاپوی ضدکرونایی پاکستان در آستانه ماه رمضان
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
تکاپوی ضدکرونایی پاکستان در آستانه ماه رمضان
اسلام‌آباد - ایرنا - تنها چند روز تا آغاز ماه مبارک رمضان باقی مانده و مردم پاکستان نیز همانند سایر ملت‌های مسلمان برای استقبال از ماه مهمانی خداوند لحظه شماری می‌کنند اما دولت این کشور برخلاف سایر کشورهای اسلامی برگزاری آیین‌های دینی مخصوص این ماه در وضعیت شیوع کرونا را بلامانع دانسته است، موضوعی که از نگاه اپوزیسیون و رسانه‌های پاکستان نگرانی‌ها نسبت به موج جدید شیوع این ویروس را درپی داشته است.
مذاکرات محرمانه دولت و اپوزیسیون ونزوئلا در بحبوحه کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
مذاکرات محرمانه دولت و اپوزیسیون ونزوئلا در بحبوحه کرونا
متحدان رئیس جمهوری ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور به صورت محرمانه مذاکراتی را آغاز کرده‌اند. این مذاکرات بدون داشتن دستور کار مشخص نشان می‌دهد که متحدان نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان این کشور همچنان به صورت غیر قابل باوری مطمئن هستند که می‌توانند یکدیگر را در بحبوحه این بیماری همه‌گیر ویروسی و تحت تحریم‌های شدید آمریکا شکست دهند.
تلاش سعد حریری برای به شکست کشاندن دولت نزدیک به حزب الله
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / صابر گل عنبری / لبنان / حسن دیاب / سعد حریری / حزب الله لبنان / ائتلاف هشتم مارس
تلاش سعد حریری برای به شکست کشاندن دولت نزدیک به حزب الله
صابر گل‌عنبری در یادداشتی می نویسد: سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان بعد از استعفای معنادار خود در اکتبر گذشته به دنبال اعتراضات مردمی بی‌سابقه و به تبع آن یکدست شدن قدرت در دست جریان هشتم مارس (حزب الله، جنبش امل و جریان میشل عون) فعالیت چندانی نداشت و به دور از انظار عمومی بود، اما گویا با توجه به تداوم مشکلات اقتصادی لبنان، همزمان با نزدیک شدن موعد پایان وعده صد روزه حسن دیاب، نخست وزیر کنونی برای تهیه طرح نجات اقتصادی با هدف عبور از بحران، فرصت را برای شروع کار سیاسی متفاوتی مناسب دیده است؛ اما نه در قامت یک دولتمرد، بلکه به عنوان رهبر اپوزیسیون در مقابل دولت جدید تحت حمایت حزب الله و جریان آزاد ملی به رهبری رئیس جمهور لبنان.
انتقاد ونزوئلا از ترامپ پس از انتقال محرمانه دارایی های بانک مرکزی به گوایدو
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ونزوئلا / دونالد ترامپ
انتقاد ونزوئلا از ترامپ پس از انتقال محرمانه دارایی های بانک مرکزی به گوایدو
وزیر امور خارجه ونزوئلا از دولت ترامپ به دلیل انتقال دارایی های مصادره شده دولتی ونزوئلا به رهبر اپوزیسیون این کشور انتقاد کرد.
راهیابی دیپلمات فراری کره‌شمالی به پارلمان کره‌جنوبی
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
راهیابی دیپلمات فراری کره‌شمالی به پارلمان کره‌جنوبی
تائه یونگ هو از حزب محافظه‌کار و اصلی اپوزیسیون موسوم به حزب آینده متحد نامزد شده بود و از حوزه «گانگنام» توانست ۵۸.۴ درصد رای به دست آورد. او پس از پیروزی گفت: امروز روز ویژه‌ای است، نه فقط برای من، بلکه برای تاریخ کره‌.
تشکیل گروه جدید از بین داعشی‌های سابق در حومه رقه
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
تشکیل گروه جدید از بین داعشی‌های سابق در حومه رقه
گروه‌های معارض سوریه موسوم بهارتش ملی اخیراً نشست‌هایی را با حضور سرکردگان سابق داعش در شهر تل ابیض برگزار کرده‌اند که هدف آن تشکیل گروه جدیدی تحت نظارت ترکیه و تحت پوشش ارتش ملی است. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، شهر تل ابیض در حومه شمالی رقه که تحت سیطره گروه‌های معارض سوریه و وفادار به ترکیه است، طی روزهای اخیر شاهد برگزاری تجمع‌های اعتراضی ده‌ها تن از ساکنان آن علیه گروهک تروریستی داعش بوده است. معترضان در این تجمع‌ها از گروه «الجبهه الشامیه» وابسته به گروه‌های اپوزیسیون سوریه موسوم به ارتش ملی خواستند اعضا و رهبران سابق داعش را بازداشت و مواخذه کنند. این تروریست‌ها چند روز پیش در شهر تل ابیض و با حمایت گروه الجبهه …
انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از تصمیمات کُند دولت برای مهار کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از تصمیمات کُند دولت برای مهار کرونا
رهبر جدید حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس از عملکرد دولت این کشور و تصمیم‌های آن در قبال مدیریت بحران شیوع ویروس کرونای جدید در این کشور انتقاد کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
دیپلماسی چند جانبه ایران در برابر تک‌روی‌های امریکا
افغانستان به یکی از سرفصل‌های تماس‌های دیپلماتیک محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان با مقام‌های بین‌المللی و همتاهایش از کشورهای همسایه تبدیل شده است. در حال حاضر 3 موضوع شیوع ویروس کرونا در این کشور، سرنوشت توافقنامه امنیتی- سیاسی میان طالبان و دولت ایالات متحده امریکا و رقابت میان عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی برای حضور در ارگ ریاست‌جمهوری(با وجود اعلام نتیجه نهایی انتخابات به نفع غنی) به چالش‌های اصلی افغانستان تبدیل شده است. در میانه این هرج و مرج نیز دولت دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا برای به کرسی نشاندن حرف خود در معادله‌های داخلی افغانستان تهدید به قطع کمک‌های مالی به کابل کرده است. تهدیدی که در صورت عملی شدن عملا دولت مرکزی را در مهار …
رهبر اپوزیسیون ترکیه: وزیر کشور برای نجات اردوغان استعفا داد
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
رهبر اپوزیسیون ترکیه: وزیر کشور برای نجات اردوغان استعفا داد
به دنبال استعفای سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه پس از انتقادهای شدید از طرح وی برای تعطیلی شهرهای این کشور برای مقابله با کرونا، رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه در توییتی نوشت: استعفای وزیر کشور به اراده شخصی او نبوده و برای نجات رجب طیب اردوغان صورت گرفت.
گزارش| نگاهی به استعفای وزیر کشور ترکیه و عدم موافقت اردوغان با آن
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / ویروس کرونا / ترکیه
گزارش| نگاهی به استعفای وزیر کشور ترکیه و عدم موافقت اردوغان با آن
روندی که منجر به استعفای سلیمان سویلو شد، از شب اعلام قرنطینه ۴۸ ساعته آغاز شد. اپوزیسیون دولت ترکیه، زمان‌بندی اعلام مقررات منع آمد و شد را یک خطای فاحش قلمداد و سویلو را مسئول به خطر انداختن جان ده‌ها هزار نفر از شهروندان ترکیه عنوان کردند.
توافق دولت سودان با اپوزیسیون و ارتش برای تشکیل پارلمان
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / سودان
توافق دولت سودان با اپوزیسیون و ارتش برای تشکیل پارلمان
پایگاه خبری سودان تریبیون امروز (یکشنبه) به نقل از مقام‌های مطلع گزارش داد، دولت حاکم، اپوزیسیون و ارتش سودان برای تشکیل پارلمان و انتصاب فرمانداران غیرنظامی تا هفته دوم ماه مه توافق کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •