چهارشنبه, ۳۰ مهر, ۱۳۹۹ / 21 October, 2020
باشت
برنامه اقتصادی مخالفان دولت چیست؟
۲ ساعت قبل / برنامه اقتصادی / اصولگرایان / حسین حقگو
برنامه اقتصادی مخالفان دولت چیست؟
نابودی صد‌ها میلیارد دلار درآمد‌های نفتی و غیرنفتی دولت‌های نهم و دهم در مقابل ایجاد اشتغال صفر درصد و رشد‌های منفی اقتصادی، سرمایه‌گذاری و... هنوز پیش چشم است و جای دوری نرفته است. واقعیت آن است که مشکل اقتصادی ایران، مشکلی سخت پیچیده و دردی مزمن است و نیازمند طبیبانی حاذق و درمان‌هایی سخت. مشکلی که خود را در قالب نرخ تورم بالا، نرخ رشد اقتصادی پایین و نوسانات اقتصادی زیاد و ضعف شدید انباشت سرمایه و سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد.
۲ ساعت قبل
اعلام حوزه‌های جدید فعالیت ایدرو
«پیمانکاری پروژه‌های عظیم»، «توسعه صنایع حمل‌و‌نقل و خودروسازی» و توجه به «توسعه صنعتی بر مبنای طرح‌های آمایش سرزمینی» سه حوزه تمرکز سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای فعالیت در دوره آتی است. محسن صالحی‌نیا رئیس جدید هیات عامل ایدرو با اشاره به این موضوع اعلام کرد: «تمرکز و توسعه پیمانکاری‌های بزرگ تخصصی با توجه به شرایط ویژه بین‌المللی محور جدید فعالیت‌های این سازمان است.» صالحی‌نیا با اشاره به دانش انباشته و تجربه نیم قرن فعالیت و بیش از دو دهه انجام پروژه‌های عظیم پیمانکاری از جمله در حوزه انرژی، بهره‌گیری از این ظرفیت ملی در حوزه‌های تخصصی را از محورهای جدید فعالیت ایدرو در شرایط ویژه بین‌المللی کنونی برشمرد. موردی که طبق اعلام ریاست ایدرو، به توانمندسازی شبکه پیمانکاران فرعی کشور در …
آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده خامی فعلا مهار شد
۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / محیط زیست / آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده خامی / فرماندار / شهرستان باشت
آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده خامی فعلا مهار شد
فرماندار شهرستان باشت گفت: ارتفاعات کوه خامی در محدوده منطقه حفاظت شده خامی در این شهرستان دچار آتش سوزی شد که فعلا مهار شد.
افزایش سرمایه 100 درصدی آریا از محل سود انباشته
۱۰ ساعت قبل
افزایش سرمایه 100 درصدی آریا از محل سود انباشته
افزایش سرمایه 100 درصدی آریا از محل سود انباشته به تصویب هیات مدیره این شرکت رسید و گزارش توجیهی مصوب در سامانه کدال بارگزاری گردید.
جزئیات اولویت داوطلبان بومی در آزمون استخدامی
۱۰ ساعت قبل / آزمون‌های استخدامی / سازمان اداری و استخدامی / قانون مدیریت خدمات کشوری
جزئیات اولویت داوطلبان بومی در آزمون استخدامی
یک مقام مسئول در سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه اولویت‌دادن به داوطلبان بومی در آزمون استخدامی به معنی سلب حق شرکت داوطلبان غیربومی نیست نیست هدف از بومی‌گزینی در آزمون استخدامی را ماندگاری نیروها در شهرستان‌های خود و استفاده بیشتر از تجارب انباشته کارکنان دولت برای ارائه خدمات اعلام کرد.
صید و ماهیگیری در سواحل مازندران
۱۲ ساعت قبل / ساری / دریای خزر / سازمان شیلات ایران
صید و ماهیگیری در سواحل مازندران
ایرنا - ساری - صید و ماهیگیری در سواحل دریای خزر به روش «پره » به این صورت است که تورهایی با ارتفاع هفت تا ۱۰ متر و به طول یک هزار و ۲۰۰ متر به کمک یک قایق به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا ( ۱۴ متری عمق دریا ) ریخته و پس از انباشته شدن از ماهیان استخوانی شامل گونه های کفال، سفید و کپور، به وسیله تراکتور به ساحل کشیده می‎شود. حدود ۵۴ شرکت صید پره با اشتغال حدود ۴ هزار و دویست نفر در استان مازندران فعال است. مهلت صید ماهیان استخوانی در گیلان به طور معمول از نیمه مهر ماه تا نیمه فروردین است.
تپه‌های نخاله شبانه سبز می‌شود!
۱۵ ساعت قبل / منطقه ۴ / همشهری محله / شهرداری / مسکن - نخاله ساختمانی
تپه‌های نخاله شبانه سبز می‌شود!
گود آبعلی، جایی در ابتدای جاده آبعلی و ۲ کیلومتری پل بزرگراه شهید بابایی است. این مرکز که بیش از ۳ دهه است به قبرستان آوارهای ساختمانی پایتخت‌نشینان تبدیل شده، برخلاف نامش نه تنها گود نیست، که به دلیل انباشت نخاله‌های ساختمانی شبیه کوه شده است.
خودرو تک نرخی می‌شود
۱۶ ساعت قبل / بازار خودرو / تک نرحی شدن خودرو / خودرو
خودرو تک نرخی می‌شود
تعیین قیمت محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز این روزها داغ‌تر از هر زمان دیگر از سوی دست‌اندرکاران و متقاضیان خودرو دنبال می‌شود. در این بین علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت معتقد است مسیر فعلی قیمت‌گذاری موجب انباشت زیان در شرکت‌های خودروساز شده است. نوشته خودرو تک نرخی می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۲۶ ساعت قبل
دولت ناسزاگویان
امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه اخیر شورا به موضوع انتقادات و برخی ناسزا گویی‌ها به دولت روحانی پرداختیم. اولین نفر در این مورد جناب پرفسور بود که گفت: بنده خودم به دولت روحانی به قدری انتقاد دارم که حتی از رنگ بنفش هم رویگردان شدم. هر گاه نقاشی می‌کنم رنگ بنفش بکار نمی‌برم. اما با تمام کدورت‌های انباشته شده همطراز مطالبات انباشته شده‌ام، به ناسزاگویان عرض می‌کنم: ناسزاگویی یک واکنش است اما علاج درد نیست. همه خندیدند اما جناب "تندمزاج" سکوت کرد.همکار دیگرمان معروف به "روایتچی" گفت: این روزها باب شده هر کی می‌خواد خودی نشون بده دولت را منبع القصورمی داند و چندتا ناسزا به دولت میدهد. کی را دیدید با ناسزا محبوب شود؟ خدا رحمتش کنه یه آقا کریم تو محل بود از بس ناسزا می‌داد معروف بود به "کریم دهن ول" اما …
سراب تعیین قیمت واقعی خودرو
۲۶ ساعت قبل
سراب تعیین قیمت واقعی خودرو
تعیین قیمت محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز این روزها داغ‌تر از هر زمان دیگر از سوی دست‌اندرکاران و متقاضیان خودرو دنبال می‌شود. در این بین علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت معتقد است مسیر فعلی قیمت‌گذاری موجب انباشت زیان در شرکت‌های خودروساز شده است. به اعتقاد سکاندار جدید صمت در حال حاضر خودرو سه قیمت دارد. تمام شده که خودروسازان بر اساس آن محصولات خود را تولید می‌کنند،قیمت مصوب که از سوی شورای رقابت به خودروسازان برای عرضه محصولاتشان دیکته می‌شود و در نهایت قیمت بازار که ملاک داد و ستد قرار می‌گیرد.
نیشکر هفت تپه محل جنگ جناحی و منافع
۲۹ ساعت قبل
نیشکر هفت تپه محل جنگ جناحی و منافع
یکی از مخاطبان انصاف نیوز در یادداشتی ارسالی با عنوان «نیشکر هفت تپه محل جنگ جناحی و منافع» نوشت: در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی شرکت نیشکر هفت تپه با انبوهی از بدهی و ضرر و زیان انباشته به بخش خصوصی واگذار گردید. در اوایل واگذاری هرچند اعتراضات محدودی نسبت…
خوراکی‌های مفید برای تقویت عملکرد مغز
۳۵ ساعت قبل / تقویت مغز / سبک زندگی / پارسی خبر / تخم مرغ
خوراکی‌های مفید برای تقویت عملکرد مغز
هرچند مغز ما قویترین رایانه در سیاره زمین محسوب می‌شود، اما این رایانه قدرتمند نیز گاهی به خطا می‌رود. ما انسان‌ها بیشتر وقت خود را صرف انباشتن چیز‌های مختلف و بی‌فایده به داخل مغزمان می‌کنیم.  
۳۸ ساعت قبل
افزایش کفایت سرمایه و قدرت تسهیلات‌دهی بانک صادرات ایران/ ارتقای ٩٥٠٠ درصدی سود خالص «وبصادر»
گفتنی است با کاهش و سپس به صفر رسیدن زیان انباشته بانک صادرات ایران، سهامداران این بانک به سود قابل تقسیم دست خواهند یافت. همچنین با افزایش کفایت سرمایه بانک صادرات ایران، قدرت تسهیلات‌دهی این بانک بیشتر می‌شود و می‌تواند به درآمدهای بیشتری دست یابد.
بانک سرمایه: زیان انباشته ۶۷ برابر سرمایه، کفایت سرمایه منفی ۳۰۸ درصد!
۴۲ ساعت قبل
بانک سرمایه: زیان انباشته ۶۷ برابر سرمایه، کفایت سرمایه منفی ۳۰۸ درصد!
دستگیری مدیر عامل سابق بانک سرمایه در اروپا و استرداد او به ایران بهانه‌ای شده است برای بررسی وضعیت مالی بانک سرمایه بر اساس گزارش‌های رسمی حسابرسی. این گزارش در ادامه سلسله گزارش‌های دیدار به بررسی وضعیت بانک‌های کشور در دولت تدبیر و امید، این بار وضعیت بانک سرمایه بررسی شده است. وضعیتی به واقع اسف بار که در آن زیان انباشته بانک بیش از ۶۷ برابر سرمایه این بانک و کفایت سرمایه آن منفی ۳۰۸ درصد است.
تصاویر: تهران در هفتمین روز آلودگی پاییزی
۲ روز قبل
تصاویر: تهران در هفتمین روز آلودگی پاییزی
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت طی دو روز آینده در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد داشت و با افزایش آلاینده «ازن» همراه می‌شود. پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا در یکشنبه ۲۷ مهر کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته که ناشی از افزایش ترافیک، حاکمیت جو پایدار و انباشت آلاینده‌ها بوده است. این هفتمین روز است که هوای تهران به صورت پی‌درپی بروز آلودگی را تجربه می‌کند.
رئیس کمیسیون کشاورزی خبر داد؛ انباشت یک میلیون تن ذرت در گمرک
۲ روز قبل / کشاورزی / مجلس شورای اسلامی / ذرت / گمرک
رئیس کمیسیون کشاورزی خبر داد؛ انباشت یک میلیون تن ذرت در گمرک
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با انباشت نهاده در گمرک مواجه هستیم و درحال حاضر یک میلیون تن ذرت در گمرک وجود دارد که بعد از گذشت 20 روز ترخیص نشده که این موضوع موجب آشفتگی بازار می‌شود.
انباشت یک میلیون تن ذرت در گمرک، بازار نهاده را آشفته می‌کند
۲ روز قبل
انباشت یک میلیون تن ذرت در گمرک، بازار نهاده را آشفته می‌کند
ساداتی نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: شاهد ناکارآمدی شدیدی در وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی در حوزه تامین نهاده‌ها هستیم.
انباشت آلاینده ها در کلانشهرها ادامه دارد
۲ روز قبل / آلودگی هوا / آلاینده ها / پیش بینی وضعیت هوا
انباشت آلاینده ها در کلانشهرها ادامه دارد
طی سه روز آینده در اغلب استان های کشور با آسمانی صاف همراه با افزایش نسبی دما روبرو خواهیم بود که در این مدت برای کلان‌شهرها و شهرهای صنعتی انباشت آلاینده‌ها پیش بینی می شود.
گروه‌های پرخطر از تردد غیر ضروری در پایتخت بپرهیزند | آغاز بارش‌ها از سه‌شنبه
۲ روز قبل / آب و هوا - ایران
گروه‌های پرخطر از تردد غیر ضروری در پایتخت بپرهیزند | آغاز بارش‌ها از سه‌شنبه
امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی ۳ روز آینده برای بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام پیش‌بینی می‌شود و این سکون نسبی هوا موجب می‌شود که در کلان‌شهرها و شهرهای صنعتی با انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا به ویژه در ساعات اولیه روز مواجه باشیم.
اخطار ادار ه برق برای قطعی برق ایران پولین رشت/ ۲۷۶ کارگر نگران از دست دادن شغل
۲ روز قبل / کارگران ایران پوپلین رشت / اخطار قطع برق
اخطار ادار ه برق برای قطعی برق ایران پولین رشت/ ۲۷۶ کارگر نگران از دست دادن شغل
ایلنا: کارگران کارخانه ایران پوپلین رشت واقع در استان گیلان از تهدید امنیت شغلی خود با قطع احتمالی برق این کارخانه به دلیل انباشت بدهی‌ها به اداره برق خبر دادند.
وضعیت آب و هوا، امروز ۲۷ مهر ۹۹ / آغاز بارش باران در برخی استان‌ها از سه شنبه / انباشت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی
۲ روز قبل
وضعیت آب و هوا، امروز ۲۷ مهر ۹۹ / آغاز بارش باران در برخی استان‌ها از سه شنبه / انباشت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی
سازمان هواشناسی با اشاره به آغاز بارش باران در برخی استان‌ها از جمله سواحل دریای خزر طی سه شنبه اعلام کرد: آلودگی هوا در شهر‌های صنعتی افزایش می‌یابد.
۳ روز قبل
میراث معرفتی جامعه‌شناس
بیست‌و‌پنجم مهر غلامعباس توسلی جامعه‌شناس و استاد برجسته دانشگاه بعد از مدت طولانی بیماری جان به ‌جان ‌آفرین تسلیم کرد. او از جمله شخصیت‌های بزرگ و موثر دانشگاهی در ایران معاصر است که در ساخت‌یابی علوم اجتماعی ایران و از این طریق جامعه ایران، نقش تاثیرگذاری ایفا کرد. از این رو، شایسته و بایسته است که درباره او، آثار و اندیشه و زندگی‌اش بیندیشیم و سخن بگوییم. بازگویی و بازخوانی روایت زندگی و آثار توسلی، بازگویی روایت کامیابی‌ها و ناکامی‌های جامعه ماست. شخصیت‌ها و بازیگران دانشگاهی بزرگ جامعه ما، بخشی از بازی بزرگ‌تر جامعه ما در راه معاصر شدن و تجدد هستند. بازخوانی و تحلیل این شخصیت‌ها اگر به شیوه‌ای انتقادی صورت گیرد و به «انباشت …
۳ روز قبل
ایران ماییم
هم‌نسلی‌های من یعنی متولدین دهه 60 حالا بین 30 تا 40 سال سن دارند. بعضی از آنها در آغاز راه تشکیل زندگی مشترک قرار دارند و بعضی هم چند سال بیشتر از متاهل شدن‌شان نمی‌گذرد. بسیاری از آنها هنوز دارند قسط و قرضی را می‌پردازند که مراسم ازدواج روی دست‌شان گذاشته و بسیاری از آنها در حال چرتکه انداختن هستند تا ببینند آیا می‌توانند آستین بالا بزنند یا خیر؟ خیلی از آنها هم بعد از مقاومت چند ساله، خود را برای فرزنددارشدن راضی کرده‌اند و حالا دغدغه مسائل مالی فرزندِ آینده، رهای‌شان نمی‌کند. درگیری‌های زندگی روزمره برای افراد متعلق به نسل من به سرعت در حال افزایش است. اوضاع اقتصادی درست در شرایطی که آنها به دنبال محکم کردن جای پای خود در زندگی جدید بودند، …
۳ روز قبل
قفسه‌های داروخانه‌ها به جای دارو، انباشته از گرد و خاک است
مسوول فنی داروخانه‌ای در شمال تهران، نسخه مشتری را می‌آورد با سه ورق قرص و روی سه ردیف از نوشته‌های نسخه، خط می‌کشد و  رو  به  مشتری می‌گوید: «اینها اصلا موجود نیست. اگر هم بود، تحت پوشش بیمه نبود و  باید با قیمت آزاد تهیه  می‌شد.» مسوول فنی سه ورق قرص را داخل کیسه پلاستیکی می‌اندازد و می‌گوید: «دکتر 100 عدد نوشته  ولی این دارو سهمیه‌بندی شده و به هر مشتری بیشتر از  30 قرص نمی‌توانیم بدهیم. باید هر 10 روز یک‌بار نسخه بیاورید و  باقی دارو  را  بگیرید.» اعلام کمبودهای دارویی، چند وقتی است که به خط قرمز مسوولان حوزه سلامت تبدیل شده است. مسوولان جدید جمعیت هلال‌‌احمر …
وضعیت عجیب در صنعت خودروسازی! / زیان انباشته خودروسازان در حال انتقال به دولت
۳ روز قبل / بورس / سرمایه گذاری در بورس
وضعیت عجیب در صنعت خودروسازی! / زیان انباشته خودروسازان در حال انتقال به دولت
صنعت خودروی ایران اکنون چند ده هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد و این زیان در حال انتقال به دولت و در نتیجه ایجاد کسری بودجه شدید برای دولت است.
نسخه داخلی شکستن تحریم‌ اقتصادی/انباشت تقاضا در مسکن عاملی برای رونق ساخت و ساز
۳ روز قبل / بازار مسکن / تحریم / ساخت مسکن / حمید بهزادی / کارشناس اقتصادی / فرشید ایلاتی / کارشناس مسکن
نسخه داخلی شکستن تحریم‌ اقتصادی/انباشت تقاضا در مسکن عاملی برای رونق ساخت و ساز
کارشناسان معتقدند، بررسی منابع حقیقی تولید مسکن و بازار این کالای اساسی، مشخص کننده این است که حوزه مسکن در اولویت قرار دارد و توجه به آن، فرصت تطبیق سایر صنایع با اوضاع تحریم را به وجود آورده و زمینه رشد اقتصادی را در بدترین شرایط مهیا می‌سازد.
وضعیت عجیب در صنعت خودروسازی!
۳ روز قبل / خودرو / خودروسازی / قطعه سازان / اقتصاد
وضعیت عجیب در صنعت خودروسازی!
قیمت خودرو در ایران سر به فلک کشیده و حتی حالا که ارزان‌ترین خودروی تولید داخل هم از دسترس خرید بسیاری از شهروندان ایرانی خارج شده، پیش بینی‌ها و بررسی سمت و سوی تصمیمات نهاد‌های تاثیرگذار نشان می‌دهد که قیمت‌های بالاتر هم در راه هستند. این، اما در حالی است که صنعت خودروی ایران اکنون چند ده هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد و این زیان در حال انتقال به دولت و در نتیجه ایجاد کسری بودجه شدید برای دولت است. در این شرایط تلاش مجلس برای ساماندهی بازار خودرو هم در جریان است، اما ظاهراً تلاش‌های پشت پرده برای حفظ منافع نهادی و گروهی، بر کلیت بازار و صنعت خودروی ایران سایه انداخته است. برنده این طناب کشی چه کسی خواهد بود؟
حفره‌ ۲۸ تریلیون دلاری ویروس کرونا در اقتصاد جهان
۴ روز قبل
حفره‌ ۲۸ تریلیون دلاری ویروس کرونا در اقتصاد جهان
کسری انباشته اقتصاد جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا در فاصله سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ به ۲۸ تریلیون دلار خواهد رسید.
با این نشانه‌ها شما کبد چرب دارید
۵ روز قبل / تغذیه / خوراک / فشار خون بالا / مشروبات الکلی / وزن
با این نشانه‌ها شما کبد چرب دارید
اقتصاد نیوز : بیماری کبد چرب به معنی انباشت چربی در سلول‌های کبد بوده البته طبیعی است که چربی در کبد داشته باشید، اما وقتی که چربی بیش از ۵ تا ۱۰ درصد در کبد وجود داشته باشد، در این صورت فرد به بیماری کبد چرب مبتلاست.
برداشت و انباشت سیب در ارومیه
۵ روز قبل
برداشت و انباشت سیب در ارومیه
ایرنا-ارومیه- سیب به عنوان یکی از محصولات مهم کشاورزی آذربایجان غربی از ظرفیت بالایی برای صادرات به کشورهای همسایه برخوردار است، اما با رسیدن فصل پاییز و برداشت این محصول، انباشت غیرمجاز در حاشیه جاده‌های آذربایجان‌غربی حکایتی ناخوشایند از نبود سیاستی پایدار برای ساماندهی این محصول را روایت می‌کند. امسال بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن سیب در این استان برداشت می شود.
کودکان و سالمندان از فعالیت در فضای باز خودداری کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
کودکان و سالمندان از فعالیت در فضای باز خودداری کنند
در پی تشدید آلودگی هوای پایتخت اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان خواست که از فعالیت بدنی در فضای باز جدا خودداری کنند. به گزارش ایسنا در اطلاعیه آمده است: « بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه (۲۳ مهرماه) متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۱ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.  بر اساس هشدار شماره ۴۸ اداره کل هواشناسی استان تهران در تاریخ ۲۱ مهرماه مبنی بر سکون نسبی جو، پایداری هوا و انباشت آلاینده‌ها تا ظهر پنجشنبه (۲۴مهرماه) و احتمال ورود …
شکلی نادری از مغناطیس می‌تواند در گرافین بوجود آید
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / گرافین / مغناطیس
شکلی نادری از مغناطیس می‌تواند در گرافین بوجود آید
اخیرا دانشمندان "دانشگاه کلمبیا" و "دانشگاه واشنگتن" کشف کرده‌اند که انباشته کردن و پیچیدن یک ساختار گرافین سه لایه می‌تواند قفل انواع حالت‌های الکترونیکی عجیب و غریب از جمله شکل نادر مغناطیسی را باز کند.
سرمایه «وجامی» افزایش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
سرمایه «وجامی» افزایش می‌یابد
سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری جامی از محل سود انباشته موافقت کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
معضلات زیست‌محیطی انتقال پسماند روی
رضا رمضانی|  پسماندهای شهرک روی زنجان که در حال حاضر بیش از هفت میلیون تن پسماندهای سمی و خطرناک را شامل می‌شود، حاصل یک سلسله تصمیم‌های غلط و نادرست است که نقطه شروع آن ایجاد این شهرک با نقض آشکار مقررات محیط‌زیستی و معیارهای علمی آن است. این اقدام فراقانونی با تاکید و اصرار استاندار وقت زنجان، مسعود سلطانی‌فر صورت پذیرفت و معلوم نیست که چرا ایشان به سبب این اقدام بحران‌آفرین که سلامت و توسعه جمعیتی نیم میلیونی را در حال و آینده به مخاطره انداخته است مواخذه نمی‌شود و تاوانی پرداخت نمی‌کند؟! واحدهای صنعتی متعددی در این شهرک، در محلی نادرست مستقر شده‌اند و در طول سال‌های متوالی، پسماندهای خود را که حاوی فلزات سنگین خطرناکی مانند کادمیوم، آرسنیک …
این بیماری، شبیه رنج یک کرونای دائمی است!/ بار سنگین داروی «کِرِئون» را از روی دوش بیماران CF بردارید
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / کرونا / کرونا / بیماری cf / شایع ترین بیماری دستگاه تنفسی / تحریم ظالمانه آمریکا / فیزیوتراپی / &#
این بیماری، شبیه رنج یک کرونای دائمی است!/ بار سنگین داروی «کِرِئون» را از روی دوش بیماران CF بردارید
مشکل بیماران مبتلا به کرونا چیست؟ ریه‌هایشان انباشته از ترشحات غلیظ می‌شود. حالا فکر کنید بیماران مبتلا به CF همیشه این حالت را دارند. به‌طور مرتب باید فیزیوتراپی و ساکشن شوند و نبولایزر بگیرند تا از انباشته‌شدن ترشحات غلیظ در ریه‌شان جلوگیری شود...
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
آمادگی بانک صادرات ایران برای حمایت از شرکت لبنیاتی «میهن»
​مدیرعامل بانک صادرات ایران در دیدار مدیران شرکت لبنیاتی میهن برای تداوم همکاری و تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای این شرکت، اعلام آمادگی کرد.حجت‌الله صیدی در این دیدار که با حضور اعضای هیئت ‌مدیره و مدیران ارشد بانک و موسس و  مدیر عامل شرکت لبنیاتی میهن برگزار شد، با معرفی کارکردهای طرح‌ طراوت بانک صادرات ایران برای تامین سرمایه در گردش، طراوت مسکن و طراوت توسعه، ظرفیت‌های جدید این بانک برای حمایت بیشتر از شرکت لبنیاتی میهن را برشمرد.صیدی با اشاره به پوشش زیان انباشته در صورت ‌های مالی شش ماهه، افزایش منابع و سودآوری مناسب بانک، گفت: بانک صادرات ایران برای حمایت از واحد‌های تولیدی و بنگاه‌های بزرگ کشور، طرح‌های متنوع بانکی ارائه می‌کند و برای تحقق برنامه‌های توسعه‌ای شرکت لبنیاتی میهن نیز در کنار …
ریشه دپوی کالاهای محبوس
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ریشه دپوی کالاهای محبوس
رسوب کالاها در گمرکات ریشه در کجا دارد؟ کارشناسان در پاسخ به این سوال معتقدند که سیاست‌‌گذاری‌های داخلی به‌ویژه سیاست‌های ارزی که منجر به نوسانات نرخ ارز و عدم دسترسی به منابع ارزی شده، علت اصلی انباشت کالاهای اساسی و غیراساسی در گمرکات است. درواقع عدم تخصیص و تامین ارز از سوی سیاست‌گذار تجاری و پولی سبب این کج‌کارکردی شده است. این معضل سبب شده گمرکات تبدیل به انبار کالاهای رسوبی شوند.
الکاظمی: برنامه‌ریزی نامناسب گذشته منجر به انباشت مشکلات بزرگ بر دوش دولت شده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / مصطفی الکاظمی
الکاظمی: برنامه‌ریزی نامناسب گذشته منجر به انباشت مشکلات بزرگ بر دوش دولت شده است
نخست‌وزیر عراق در نشستی با برخی وزرا و مسؤولان دولتی به بررسی راهکارهای حل معضل بیکاری و به کارگیری جوانان جویای کار پرداخت.
تبدیل خیابان‌ها اهواز به زباله‌دانی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تبدیل خیابان‌ها اهواز به زباله‌دانی
درپی اعتصاب پاکبانان و کارگران شهرداری اهواز، برای چندمین روز متوالی زباله‌های‌ خانگی در خیابان‌های اهواز انباشت شده‌اند و موجی از نگرانی را در میان شهروندان به وجود آورده است‌.
برآوردی تازه میزان میکروپلاستیک‌های انباشته در کف اقیانوس‌ها را ۱۶ میلیون تن می‌داند
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
برآوردی تازه میزان میکروپلاستیک‌های انباشته در کف اقیانوس‌ها را ۱۶ میلیون تن می‌داند
پژوهشی جدید نشان می‌دهد مقدار قطعات پلاستیکی پنهان‌شده در کف دریا، بسیار بیشتر از پلاستیک‌های شناور روی سطح اقیانوس‌ها است
خیابان‌های دزفول در تسخیر مصالح و نخاله‌های ساختمانی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / محمدعلی دوایی فر / شهرداری دزفول / حقوق شهروندی / نخاله ساختمانی
خیابان‌های دزفول در تسخیر مصالح و نخاله‌های ساختمانی
دزفول- برخی مالکان و مجریان ساخت‌وساز در دزفول با انباشت مصالح و نخاله‌های ساختمانی، نصف یا تمام یک خیابان را تصرف و مسدود می‌کنند که این امر مصداق بارز تضییع حقوق شهروندی است.
شروط حذف دامنه نوسان
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
شروط حذف دامنه نوسان
بورس اوراق بهادار تهران روزها و ماه‌های عجیبی را پشت‌سر می‌گذارد. بازدهی هر روز 5 درصد و بازدهی چندماهه گاه چند هزار درصدی در برخی از نمادها، رشد شدید و چندبرابری شاخص کل در عرض چند ماه و سقوط کم‌سابقه آن در یک زمان کوتاه، صف‌های سنگین خرید شرکت‌های با زیان انباشته در ماه‌های ابتدایی سال که قیمت سهام آنها را طی 2 تا 3 ماه چندین برابر کرده، افت شدید قیمت سهام بسیاری از شرکت‌ها در ماه‌های مرداد و شهریور (حتی شرکت‌هایی با بنیادهایی قوی) برخی از اتفاقاتی هستند که موجب نگرانی بسیاری از سهامداران شده‌اند. به همین علت، این روزها سهامداران بورس اوراق بهادار با سوالات زیادی درخصوص دلیل نوسانات ماه‌های اخیر بازار سرمایه و همچنین آینده این بازار مواجهند. البته ضمن اعتقاد به ذات نوسانی بازار سرمایه باید …
نگاهی به آمار انباشت نهاده های دامی در بنادر
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / نهاده دامی
نگاهی به آمار انباشت نهاده های دامی در بنادر
آمار انباشت نهاده های دامی در بنادر تا ششم مهرماه سالجاری منتشر شد.
انباشتی از صنایع انرژی در بوشهر؛ نیروگاه‌های خورشیدی گسترش یابد
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
انباشتی از صنایع انرژی در بوشهر؛ نیروگاه‌های خورشیدی گسترش یابد
بوشهر- استان بوشهر را به دلیل میزبانی از صنایع عظیم نفت و گاز و نیروگاه اتمی، پایتخت انرژی ایران می‌نامند که باید دیگر صنایع انرژی از جمله نیروگاه‌های خورشیدی نیز در این استان توسعه یابد.
نیازمند بروزرسانی و تنقیح برخی قوانین هستیم
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / استانی-سیاسی / قوانین
نیازمند بروزرسانی و تنقیح برخی قوانین هستیم
رییس شورای شهر بیرجند با بیان اینکه امروز در مورد برخی مصادیق قضایی استدعای پیگیری داریم، گفت: امروز شاهد انباشت قوانین متعدد هستیم که نیازمند احیا، بروزرسانی و تنقیح قوانین هستیم.
کمبود ۵ میلیون واحد مسکونی در کشور
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / مسکن
کمبود ۵ میلیون واحد مسکونی در کشور
دبیر کانون انبوه‌سازان مسکن کشور با اشاره به کمبود ۵ میلیون واحد مسکونی گفت: میزان عرضه مسکن بسیار کمتر از تقاضای موجود در این بازار است و بخش تولید به هر میزان که تلاش کند به علت انباشت تقاضایی که وجود دارد، باز هم نمی‌تواند کمبود مسکن کشور را جبران کند.
عملکرد ضعیف شورای رقابت، مانع ثبات بازار خودرو/ راه‌حل عبور از بحران دلالی خودرو چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / بازار خودرو / شماره‌گذاری خودرو / شورای رقابت / قیمت خودرو
عملکرد ضعیف شورای رقابت، مانع ثبات بازار خودرو/ راه‌حل عبور از بحران دلالی خودرو چیست؟
تسنیم نوشت: در حال حاضر حجم تولید خودروسازان داخلی به نصف سال 1396 رسیده و از طرفی انباشت تقاضا در بازار، بازار خودرو را از خارج کرده و باعث شده تا این کالای مصرفی به کالایی سرمایه‌ای بدل گردد. از جمله دلایل این اتفاقات را می‌توان به واقعی نبودن قیمت خودرو و سرازیر شدن سود اصلی فروش خودرو به جیب دلالان و واسطه‌گران نسبت داد.
نشانه‌های پرفشاری خون/ نحوه درمان پرفشاری خون
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / پرفشاری خون / طب سنتی / فشارخون بالا / سبک زندگی / پارسی خبر
نشانه‌های پرفشاری خون/ نحوه درمان پرفشاری خون
فشارخون بالا از دیدگاه طب رایج نیاز به کنترل و درمانی درازمدت با مصرف دارو‌های شیمیایی دارد؛ اما رویکرد طب ایرانی در مورد این بیماری چیست و آیا به ادعای برخی کانال‌ها و تبلیغات گسترده‌ای که با نام طب سنتی در فضای مجازی منتشر می‌شود، می‌توان با مصرف دارو‌های گیاهی این بیماری را در کوتاه‌مدت درمان کرد؟ دکتر زهرا شکرریز، پزشک متخصص طب سنتی درباره کنترل و درمان پرفشاری خون توضیحاتی داد. افزایش فشارخون براساس متون طب سنتی بیماری مستقلی نیست و علل مختلفی دارد؛ نظیر گرفتگی سرخرگ‌ها، انقباض یا انسداد ناکامل برخی رگ‌ها، اختلال در پمپاژ قلب ناشی از سوءمزاج گرم این عضو، افزایش فضولات بدن، بالارفتن حجم و غلظت خون که امتلا گفته می‌شود و همچنین اختلال در هر یک از اعضای گوارشی، کبدی، اعصاب و روان، کلیوی و ریوی …
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
کلید  سنجش سرمایه اجتماعی در سازمان‫ها
امروزه توفیق سازمان‫‫ها را نمی‫توان صرفاً به انباشتگی ثروت و مجهز بودن آنها به آخرین دستاوردهای تکنولوژیک گره زد زیرا سرمایه های مالی، فیزیکی و انسانی سازمان‫ها  بدون داشتن «‫سرمایه اجتماعی»  فاقد وجاهت و کارایی لازم است. معنای این سخن آن است که مدیران ارشد سازمان ها بایستی بیش از گذشته به داشتن کارکنانی متعهد و معتقد به ارزش های سازمانی و مشتاق و پیگیر برای پیاده سازی اهداف ملزم باشند.سازمان‫ها تا زمانی که برای بقای خود در عرصه رقابتی تلاش می کنند، بایستی نسبت به بهبود عملکرد خود نیز اهتمام لازم را داشته باشند، زیرا این مهم حاصل نمی‫شود مگر اینکه زمینه ارتقای سرمایه اجتماعی فراهم شود. پرواضح است بنای شکوهمند سرمایه اجتماعی یک سازمان بر روی روابط و تعاملات یکایک کارکنان ایجاد میشود. روابطی که …
باریکلّا به این سینه خیز !
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / محمد ایمانی / محمد جواد ظریف / وزیر امور خارجه / انتخابات 1400 / اصولگرایان / اقتصاد کشور
باریکلّا به این سینه خیز !
قیمت سکه یک میلیون تومن شده و پراید داره میشه پنج میلیون تومن! مردم اون چنان رونقی به زندگیشون افتاده که نمی دونن با حسابای بانکی انباشته از پول چیکار کنن!
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
مهر تایید حسابرس برافزایش سرمایه ۲۸۲ درصدی بیمه تجارت‌نو
افزایش سرمایه ۲۸۲ درصدی بیمه تجارت‌نو که پیش از این توسط هیئت مدیره مطرح شده بود با تایید حسابرس مستقل یک مرحله دیگر به تحقق، نزدیک شد.درحال حاضر سرمایه این شرکت یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال است که در دو مرحله پس از موافقت سازمان بورس و تصویب در مجمع عمومی فوق العاده، به رقم ۶ هزارمیلیارد ریال خواهد رسید. گفتنی است؛ افزایش سرمایه بنو از دو محل سود انباشته و اندوخته سرمایه اعمال خواهد شد تا صرف حفظ سطح یک توانگری مالی، شروع فعالیت قبولی اتکایی و افزایش ظرفیت نگهداری شود.
باید بر کنترل قیمت خودرو در بازار متمرکز شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / خودرو / وزیر کشور / سایپا / صنعت خودروسازی
باید بر کنترل قیمت خودرو در بازار متمرکز شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه شاهد فاصله معنادار قیمت خودرو از درب کارخانه تا مصرف کننده هستیم گفت: متاسفانه بدلیل تحولات اقتصادی و افزایش نرخ ارز و انباشت نقدینگی خودرو تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده است.
چند میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور انباشته شده است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / گمرک / وزارت صنعت،معدن و تجارت / کالاهای اساسی
چند میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور انباشته شده است؟
ایسنا نوشت: آخرین وضعیت موجودی کالاهای اساسی در گمرک و بنادر از وجود بیش از ۳.۴ میلیون تن کالای اساسی که عمده آن را ذرت تشکیل می‌دهد حکایت دارد.
اگر لاغرید اما چاقی شکمی دارید بخوانید
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / چاق / لاغر
اگر لاغرید اما چاقی شکمی دارید بخوانید
اقتصاد نیوز: انباشت چربی در بخش‌هایی از بدن مانند دور کمر و شکم، حتی در کسانی که وزن مناسبی دارند، خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد.
زباله‌خواری فیل‌‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
زباله‌خواری فیل‌‌ها
سریلانکا: چند فیل گرسنه به محل انباشت زباله‌ها در شرق سریلانکا حمله کردند. به گزارش سایت بریتانیایی مترو، این فیل‌های خشمگین باعث فرار کارگرها شدند و به سرعت شروع به خوردن زباله‌ها کردند. پس از انتشار این تصاویر، کارشناس‌های حیات وحش علت حمله فیل‌ها به این منطقه را از میان رفتن پوشش گیاهی و در نتیجه بی‌غذا ماندن گله فیل‌ها اعلام کردند. به گزارش شاهدان عینی، شمار این فیل‌ها به 25 تا 30 می‌‌رسید.  
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
دولت بیش از ۳ برابر بودجه فروش سهام در بودجه ۹۹ در بورس سهام فروخت
یک تحلیلگر بازار سرمایه ضمن بررسی وضعیت این بازار اظهار کرد: مشکل اساسی بازار در دوره اخیر عمدتا مربوط به رشد بخشی از بازار تحت تاثیر اخبار و تبلیغات و عرضه صندوق‫های دولت بوده است. دولت فقط در سه ماهه اخیر بیش از سه برابر بودجه فروش سهام در بودجه ۱۳۹۹ یعنی حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان در بورس سهام فروخته و پول خارج کرده است.به گزارش ایسنا، فرهنگ حسینی با تاکید بر اینکه بازارهای مالی تحت تاثیر رویدادهای بخش واقعی اقتصاد هستند، اظهار کرد: بخشی از رخدادها در حوزه پولی و مالی مانند نرخ ارز و نرخ بهره و بودجه عمرانی دولت در حدود ۳۰ماه اخیر عامل موثر و اصلی بر بازار سرمایه بوده است. با این حال علاوه بر این رشد اسمی سود و درآمدها که عمدتا به دلیل کاهش ارزش پولی ملی و عملا سود اسمی است، باید به رشد تولید …
ذوب آهن اصفهان در سال جاری از زیان انباشته خارج می شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
ذوب آهن اصفهان در سال جاری از زیان انباشته خارج می شود
مدیر عامل کارخانه ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب آهن اصفهان در سال جاری از زیان انباشته خارج می شود.
خطر مرگ  ناشی از چربی شکمی حتی در افراد کم‌وزن
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استاندارد / شاخص / مرگ / وزن / zwnj
خطر مرگ ناشی از چربی شکمی حتی در افراد کم‌وزن
اقتصادنیوز :انباشت چربی در بخش‌هایی از بدن مانند دور کمر و شکم، حتی در کسانی که وزن مناسبی دارند، خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
روایت‌های غیردراماتیک
هنوز برای ما مفهوم درام و امر دراماتیک غامض و مبهم است. هنوز درباره چیستی درام به یک تعریف ساده نرسیده‌ایم، شاید از این‌ رو که درام اساسا چیز ساده‌ای نیست. با این حال، نیرویی از درون به شما می‌گوید آنچه می‌بینیم، درام نیست. بخش مهمی از این وضعیت ناشی از خواندن متون جذاب غربی است که بنیاد درام را بنا نهادند. ذهن ما مدام در حال قیاس است تا به ‌نوعی دست به داوری بزند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم داوری می‌کنیم. مدام در برابر یک ابژه به محتوای ذهنی خود رجوع می‌کنیم و از آنچه در گذشته انباشت کرده‌ایم، بهره می‌جوییم. همین هم می‌شود که در برابر بخش مهمی از نمایش‌های ایرانی می‌گوییم این درام نیست. ما متکی به داده‌های پیشینی چنین برداشتی …
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
تله زیان انباشته برای تصاحب خودروسازی‌ها
کارشناس صنعت خودرو گفت: امروز نفوذ فساد در صنعت خودروسازی کشور به جایی رسیده که با نحوه محاسبه و ارزش گذاری منحصر، زیان انباشته شده در این صنعت را بالاتر از واقعیت به نمایش دربیاورند تا در نهایت بتوانند خودروسازی کشور را تصاحب کنند.معمولا خودروسازی‌ها در اوایل سال، عرضه خود به بازار را متوقف می‌کنند و با افزایش تقاضا در بازار به صورت طبیعی قیمت‌ها در نمایشگاه‌ها افزایش پیدا می‌کند، ولی پس از مدتی به بهانه‌های مختلف، از جمله افزایش حقوق کارگران، افزایش نرخ بیمه شخص ثالث و یا افزایش قیمت مواد اولیه، سیاست نخ‌نمای خود را به اجرا درمی آورند و قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.به گزارش اقتصاد24، اما امسال در کنار این حربه کهنه با توجه به اظهارات رضا شیوا، رئیس شورای رقابت، به خودروسازان این اجازه داده شده …
۱۳۹۹/۰۷/۱۱
۳ شرط الکس نوری و بی پولی استقلال برای استخدام او
به نظر می رسد با بدهی های انباشته استقلال ، فعلا هیات مدیره هیچ پولی برای استخدام الکساندر نوری که یک مربی در سطح بوندسلیگا است ندارد.
۲ ایراد دولت به طرح جهش تولید مسکن/رشد نزولی شاخص کمبود مسکن ادامه می یابد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
۲ ایراد دولت به طرح جهش تولید مسکن/رشد نزولی شاخص کمبود مسکن ادامه می یابد؟
مخالفت دولت با طرح دو فوریتی جهش تولید مسکن در حالی این روزها مجلسی ها را به تکاپو انداخته که این ایرادهای دولت را که حول محور تامین منابع از محل صندوق ملی مسکن و تامین زمین بوده است را مرتفع کند که سالهاست کشور با انباشت تقاضا و کمبود مسکن…
۱۳۹۹/۰۷/۱۱
100 هزارخودرو دارای کسری قطعه تکمیل می شود
مجموع زیان انباشته صنعت خودرو و قطعه سازی ایران به دلیل قیمت گذاری دستوری به بیش از 80 هزار میلیارد تومان می‌رسد. درمقابل سود بالای 200 هزارمیلیارد تومانی شرکت های بالادستی و تولید کنندگان مواد اولیه هرگونه توازن و تعادل موجود را برهم زده است. مجادله شورای رقابت با ستاد تنظیم بازار و اساساً اینکه چه نهادی باید مسئولیت قیمت‌گذاری در صنعت خودرو را برعهده بگیرد، سابقه‌ای چندین و چند ساله دارد. با نگاهی به گذشته و بررسی دو شیوه متفاوت قیمت‌گذاری و مقایسه شاخص بهای ساخت و شاخص قیمت خودرو متوجه می‌شویم که در دورانی که قیمت‌گذاری براساس حاشیه بازار بوده است تفاوت قیمت تمام شده فاصله زیادی با شاخص قیمت خودرودر بازار نداشت و براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شد، اما در زمان قیمت‌گذاری با روش شورای رقابت شاهد …
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
قرارمون شرمندگی بود؟
امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه اخیر به یک موضوع بسیار مهم و حیاتی و استراتژیک پرداختیم. موضوع "جایگاه" و اینکه دراین حال و اوضاع قمر در عقربی اقتصادی جایگاه ما کجاست؟یکی از دوستان به عنوان اولین سخنران در جلسه گفت: در فیلم در میان ستارگان ساخته دوست عزیزم کریستوفرنولان دیالوگی دارد که جواب به سوال توست.آنجا که می‌گوید:" قدیم‌ها عادت داشتیم به آسمون نگاه کنیم به جایگاهمون بین ستاره ها. اما حالا فقط مجبوریم به پایین نگاه کنیم و نگران جایگاهمون بین گرد و خاک هستیم.ما خس و خاشاک و خاک هستیم. ما زیر خط فقر هستیم". برخی گفتند این دیالوگ تحریف نشده؟ وی گفت هرگز. خس و خاک وخاشاک بودن ما حقیقت است تحریف نیست توهین نیست. همه خندیدند.دیگری گفت:. افسوس از فریاد قلم‌های ما، کنایه‌های ما، خزعبلات ما که نشنیدند …
بدهی انباشته بنیاد شهید به مراکز درمانی پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / بنیاد شهید و امور ایثارگران / بیمه / درمان
بدهی انباشته بنیاد شهید به مراکز درمانی پرداخت شد
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از به‌روز شدن پرداخت هزینه‌های درمانی مستقیم ایثارگران خبر داد.
تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد خودرو؛ از بین رفتن زیان انباشته با تجدید ارزیابی و تکنیکالی عالی برای بلند مدت
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد خودرو؛ از بین رفتن زیان انباشته با تجدید ارزیابی و تکنیکالی عالی برای بلند مدت
شرکت ایران خودرو با زیان انباشته فراوانی روبرو بوده اما با تجدید ارزیابی این زیان انباشته به مقدار زیادی از بین رفته، این شرکت اهداف تکنیکالی بسیار خوبی برای بلند مدت دارد.
فتح ارتفاع4 هزار متری با قاطر و شاسی بلند/ بام ایران در قرق پسماند کوهنوردان
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / کوهنوردی / محیط زیست / ایران / ارتفاع / رضا زارعی / صعود با قاطر / صعود با شاسی بلند / دماوند
فتح ارتفاع4 هزار متری با قاطر و شاسی بلند/ بام ایران در قرق پسماند کوهنوردان
فرقی نمی کند از کدام یک از 4 جبهه صعود همیشگی راه بکشی به سمت قله دماوند. این روزها در کمر کش سربالایی های تندی که روزگاری برای خودشان هیبتی داشتند، آنقدر کیسه زباله چفت و بست هم نشسته‌اند که ناغافل در ارتفاع 4 هزار متری تصاویری ازمحل انباشت پسماند در آرادکوه کهریزک در ذهن‌ها تداعی می‌شود.
زیان انباشته صنعت خودرو  به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
زیان انباشته صنعت خودرو به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: جمع زیان انباشته کل مجموعه صنعت خودروسازی و قطعه سازی به دلیل قیمت‌گذاری دستوری خودرو به بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
ترخیص کالاهای انباشته از گمرک، محرک تقاضای ارز نیست
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
ترخیص کالاهای انباشته از گمرک، محرک تقاضای ارز نیست
دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: موضوع ترخیص کالاهای انباشته شده در گمرک، موضوعی نیست که محرک تقاضای ارز باشد.
مقام مسئول: مردم طلای دست دوم نخرند/ ارتباط قیمت نفت با افزایش شیوع کرونا/ نماینده مجلس: ۷ و نیم میلیارد دلار دریکی از کشور‌ها داریم/ از قیمت دلار و سکه چه خبر؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
مقام مسئول: مردم طلای دست دوم نخرند/ ارتباط قیمت نفت با افزایش شیوع کرونا/ نماینده مجلس: ۷ و نیم میلیارد دلار دریکی از کشور‌ها داریم/ از قیمت دلار و سکه چه خبر؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس همچنان قرمز، آیا سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس غیرقانونی است؟، سیگنال افزایشی دلار به سکه، دژپسند: دولت در ۶ ماهه نخست سال ۱ ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشت، زیان انباشته صنعت خودرو به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید، کاهش ذخایر جهانی نفت تا ۶ ماه دیگر و طلای جهانی اندکی بالا رفت را در بر دارد.
کمیته ملی خودرو برای رفع مشکلات صنعت تشکیل شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
کمیته ملی خودرو برای رفع مشکلات صنعت تشکیل شود
محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌ سازان ایران با اشاره به اینکه زیان انباشته خودروسازان به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده، گفت: سود شرکت‌های تولید کننده مواد اولیه دولتی از زیان بخش خصوصی تامین می‌شود.
نیاز جدید فوتبال ایران؛ مدیران دوران دلار ۲۹ هزار تومانی!
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / آندره آ استراماچونی / باشگاه پرسپولیس / برانکو ایوانکوویچ / استقلال / مارک ویلموتس / گابریل کالدرون
نیاز جدید فوتبال ایران؛ مدیران دوران دلار ۲۹ هزار تومانی!
تهران- ایرنا- بدهی‌های انباشته شده یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌هایی است که ممکن است برای فوتبال ایران دردسرساز شود.
زیان ۸۰ هزار میلیاردی صنعت خودرو
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / خودرو / بازار خودرو / صنعت خودرو / قیمت‌گذاری دستوری خودرو
زیان ۸۰ هزار میلیاردی صنعت خودرو
اقتصادنیوز : قیمت‌گذاری دستوری خودرو سبب شده که زیان دو خودروساز اصلی کشور ۲۵ هزار میلیارد تومان ثبت شود و زیان انباشته خودروسازی کشور بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان محاسبه گردد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
زندگی کنفسیوس
یک‌بار حین سفر، به تصادف از شاگردانش جدا شد و آنان از صحبت‌های مردی ساکن همان حوالی او را یافتند. آن مرد گفته بود مردی را دیده است دیوآسا با چهره‌ای شبیه به یک سگ ولگرد. شاگردان این توصیف را برای استادشان بازگفتند او با حظ و رضایت گفت: «عالی است! عالی است!» نامش کونگ چی‌یو بود و شاگردانش او را کنفسیوس (به معنی استاد بزرگ کونگ) می‌خواندند. سال 551 قبل از میلاد در چنین روزی در استان ساحلی شاندونگ در شرق چین متولد شد.  پدرش پیرمردی 70 ساله بود و سه سال بعد از دنیا رفت. فقدان پدر، زندگی را برای کونگ دشوار کرد، اما نه آنقدر که مانع تحصیلاتش شود و او در همان سال‌های نوجوانی جز فراگیری حکمت و ادبیات، در نوازندگی و تیراندازی هم کسب مهارت کرد. بیست و چند …
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
انتخابات میاندوره یازدهمین دوره مجلس ۲۸خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود
بر اساس اطلاعیه شماره «۲» انتخابات ۱۴۰۰ ستاد انتخابات کشور؛ انتخابات میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه تاریخ ۲۸خرداد ۱۴۰۰ در پنج حوزه انتخابیه به شرح زیر برگزار می‌شود و ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۸ فروردین۱۴۰۰ آغاز می‫شود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در متن اطلاعیه شماره «۲» ستاد انتخابات کشور آمده است: «پیرو اطلاعیه شماره (۱) مورخ (۱۳۹۹.۶.۵) مجدداً به آگاهی هم‌میهنان عزیز می‌رساند با توکل به خداوند متعال و عنایات حضرت ولی‌عصر‫(عج) و ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین(ع) انتخابات میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در پنج حوزه انتخابیه به شرح زیر برگزار می‌شود: 1. حوزه انتخابیه «تهران، ری، شمیرانات، …
نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی هندوستان در آستانه عبور از ۹۰ درصد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی هندوستان در آستانه عبور از ۹۰ درصد
موسسه اعتبارسنجی اس‌اندپی گلوبال باوجود حفظ رتبه اعتباری هند در پایین درجه سرمایه‌گذاری، هشدار داد که این کشور آسیایی در نتیجه بحران کرونا در سال مالی۲۰۲۱با انباشت کسری بودجه و بدهی خارجی روبرو می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
هشدار و گلایه درباره یک ویروس مرموز
کووید- نوزده اگرچه کار و بارِ بسیاری را در جهان تخته کرد و خیلی‌ها را حتی در کشورهای ثروتمند با رنج بیکاری و بی‌پولی آشنا کرد اما یک گروه نه کمتر از پزشکان و پرستاران، فرصت سر خاراندن را از کف داده‌اند: روانشناسان و روانپزشکان! در این روزهایی که بی‌اغراق هر دقیقه آن انباشته از دلهره شده، روانشناسان و روانپزشکان کمر همت بالا زده و حالا اگر نه در مطب و دفتر مشاوره که به صورت مجازی به مردم رهنمودهایی برای خلاصی از استرس و نگرانی می‌دهند. این مقدمه آمد تا نگارنده این ستون، فضای دلهره‌آور این ماه‌های اخیر را به شخص محترمی یادآوری کند: جناب رییس‌جمهوری گرامی، دغدغه‌ها و گرفتاری‌های رییس‌جمهوری کاملا درک‌شُدنی است اما این همه سبب نمی‌شود …
نمایشگاه نقاشی
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / استانی-فرهنگی و هنری / نمایشگاه نقاشی / شهرستان باشت / هنرهای تجسمی / هفته دفاع‌مقدس / کهگیلویه و بویراحمد
نمایشگاه نقاشی "روزهای ماندگار" در باشت برگزار شد
به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه نقاشی روزهای ماندگار از سوی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در مصلی شهر باشت برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / تایر خودروهای سنگین / توزیع تایر سنگین / وزارت صمت
سازمان راهداری: وزارت صمت، مسؤول تایرهای سنگین انباشته در انبارهاست
به گزارش میزان؛ باقر جوان با اشاره به سطح سهمیه بندی لاستیک اظهار کرد: سهمیه بندی لاستیک‌های سنگین از مرداد سال ۹۷ آغاز شد و لاستیک‌هایی که بعد از این تاریخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی دریافت کرده اند باید در سامانه توزیع تایر‌های خودروی سنگین قرار گیرند.
رسیدگی به بیش از ۴۰۰ پرونده در محاکم قضایی استان اردبیل
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / استانی-سیاسی
رسیدگی به بیش از ۴۰۰ پرونده در محاکم قضایی استان اردبیل
رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به رسیدگی بیش از ۴۰۰پرونده در محاکم قضایی استان اردبیل، از تعیین تکلیف ۲۲ درصد از پرونده‌های انباشته شده در مراجع قضایی استان در سال گذشته خبر داد.
پیش بینی رییس شورای تامین کنندگان دام از قیمت گوشت در ۶ ماهه دوم سال
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / ویروس کرونا / گوشت / قیمت گوشت قرمز / قیمت گوشت سفید / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها
پیش بینی رییس شورای تامین کنندگان دام از قیمت گوشت در ۶ ماهه دوم سال
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به انباشت دام در واحدهای دامداری نگرانی بابت افزایش قیمت در حوزه گوشت نداریم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
شرکت‌ها چگونه افزایش سرمایه می‌دهند؟
افزایش سرمایه شرکت معمولا برای تامین منابع مالی جدید برای گسترش فعالیت‌های شرکت یا اصلاح ساختار مالی و سرمایه شرکت انجام می‌شود و به چهار روش صورت می‌گیرد. افزایش سرمایه از محل سود انباشته، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی‌های شرکت، افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و محل مطالبات حال شده و افزایش سرمایه از محل صرف سهام.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •