یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
حسین روزانه
نسخه بوعلی سینا برای گرم شدن کلیه
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
نسخه بوعلی سینا برای گرم شدن کلیه
استاد حسین خیراندیش ضمن تشریح راهکار‌هایی برای کاهش بیماری‌های کلیوی، به این سؤال پاسخ داد "آیا مصرف روزانه ۸ لیوان آب برای سلامت کلیه‌ها مفید است؟! ".
  اخبار سلامت  سلامت کلیه
توصیه‌‌های طب سنتی برای پیشگیری از ابتلا به "بیماری‌‌های کلیوی"
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
توصیه‌‌های طب سنتی برای پیشگیری از ابتلا به "بیماری‌‌های کلیوی"
استاد حسین خیراندیش ضمن تشریح راهکارهایی برای کاهش بیماری‌‌های کلیوی، به این سؤال پاسخ داد "آیا مصرف روزانه ۸ لیوان آب برای سلامت کلیه‌ها مفید است؟!".
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
بازار بورس در انتظار تعادل
گروه بازار و سرمایه - بازار بورس در میان بازارهای اقتصادی، حساسیت بیشتری را به نسبت تحولات و اتفاقات دارد، به همین دلیل است که با هر کنشی اعم از سیاسی، اجتماعی و... تحت تاثیر قرار می‌گیرد و نسبت به آن مسیر حرکتی خود را تغییر می‌دهد.وضعیت بازارهای اقتصادی در جهان متاثر از اخبار و کنش‌های سیاسی‌ و اجتماعی است، این یک اصل در اقتصاد بوده و نمی‌توان منکر آن شد. ناآرامی‌های اجتماعی و عدم اطمینان‌های سیاسی می‌تواند مسیر بازارهای اقتصادی را تغییر دهد. بنابراین در چنین شرایطی، ورود التهاب به هر یک از بخش‌های اقتصادی امری عادی خواهد بود. اتفاقات اخیر فضای اقتصادی جهان را با آشفتگی همراه کرد و بازارهای بین‌المللی را تحت تاثیر خود قرار داد. این در حالی است که از همان ابتدا برخی‌ها پیش‌بینی می‌کردند که بازارهای …
فرماندهی صادرات از مسیر جدید
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
فرماندهی صادرات از مسیر جدید
قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در مصاحبه اختصاصی با «دنیای اقتصاد» جزئیات تشکیل «ستاد توسعه صادرات» و ماموریت‌های آن را تشریح کرد. به گفته حسین مدرس خیابانی، ستاد مزبور قرار است به‌صورت هفتگی با مسوولیت وزیر صمت یا جانشین او و با حضور معاونان وزرا تشکیل شود و تصمیمات لازم را برای صادرکنندگان غیرنفتی اتخاذ کند. نقطه اصلی تمرکز ستاد توسعه صادرات، بر رفع موانع جزئی‌تر استوار شده است که فعالان صادراتی روزانه در ارتباط با دستگاه‌های اجرایی با آن درگیر هستند.
انتقادات تند حسین راغفر از لایحه بودجه ۹۹
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اقتصادی
انتقادات تند حسین راغفر از لایحه بودجه ۹۹
حسین راغفر با اشاره به اینکه بستن بودجه بر مبنای صادارت روزانه یک میلیون بشکه نفت، غیرواقعی است و احتمالا تهیه‌کنندگان نیز نسبت به این مساله آگاهی دارند، تصریح کرد: در سه دهه گذشته نیز دولت‌ها کسری بودجه را از طریق افزایش قیمت ارز و افزایش نرخ حامل‌های انرژی تامین کرده‌اند. طبیعتا انتظار خواهد رفت دولت مجددا قیمت ارز و حامل‌های انرژی را در دستور کار قرار دهد که این خود موجب کسری بودجه در سال بعد خواهد شد.
  حسین راغفر  لایحه بودجه ۹۹
«سنجش» ناکافی هوا
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
«سنجش» ناکافی هوا
تهران مشکلی ندارد شاخص ٢٤ساعت گذشته: ٧٨، سالم. آلاینده: ٢,٥ PM. وضعیت:   زرد. در تهران به راحتی می‌شود به وضع کیفیت هوا دست پیدا کرد. روز شمار شاخص آلودگی هوای تهران تا ١٦ آذر ٩٨، تجربه ٢٥روز پاک، ١٨٧ روز سالم، ٤٨روز ناسالم برای گروه‌های حساس و دو روز ناسالم برای همه را نشان می‌دهد. آلودگی هوا سال‌های‌ سال است که برای پایتخت دردسر شده و هزینه‌های زیادی به بار آورده است و از همین‌رو انتشار اطلاعات وضع کیفی هوا، از مدت‌ها پیش به مطالبه تبدیل و درنهایت عملی شد. دستیابی به این اطلاعات اما درباره باقی شهرها به آسانی تهران نیست. چندماه پیش در مراسم افتتاح دو ایستگاه سنجش در قرچک و دماوند، کیومرث کلانتری، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان تهران گفت که حدود ۳۰ ایستگاه سنجش آلودگی هوا متعلق به اداره کل حفاظت …
پشت پرده سینما/ داوران جشنواره مستند حقیقت، خودشان را انتخاب کردند!
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / فرهنگی و هنری
پشت پرده سینما/ داوران جشنواره مستند حقیقت، خودشان را انتخاب کردند!
هیات داوران جشنواره سینما حقیقت برای انتخاب آثار و حمایت مالی از آنها، فیلم‌های خودشان را انتخاب کرده‌اند! یعنی داوران جشنواره در کمال بیطرفی! به این نتیجه رسیده‌اند که آثار خودشانرا در بخش پیچینگ انتخاب کنند.
  رویداد24  سینما حقیقت  حسین روزانه  مجید لشگری  مستند ساز  تخلف داوری
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
ارثیه‌های کان‌لم‌یکن فرض شده
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز یکی از همکاران، غمگین و ناراحت وارد دفترروزنامه شد. آنقدرغمگین بود که اگر او می‌خواست تمام صفحات روزنامه را خبر و مطلب بنویسد حتما روزنامه تبدیل به غمنامه می‌شد (هر چند روزنامه‌ها هم خیلی خوش‌نامه نیستند). به وی گفتم چه شده؟ گفت کاش همان شب‌هایی که همچو رمئو پشت در، دیوار و پنجره خانه ژولیت می‌ایستادم تا شاید سری به پنجره بزند، چهره‌اش یا حتی سایه‌اش را از پشت پرده پنجره ببینم دلشاد شوم، وجود نداشت. کاش عاشق نمی‌شدم. کاش به من زن نمی‌دادند. کاش ممنوع الازدواج بودم. یکی ازهمکاران گفت: ممنوع الازدواج را خوب آمدی.خیلی از جوونها بخاطر مشکلات اقتصادی اتوماسیون ممنوع الازدواج‌اند. اما همان همکارم گفت: غصه‌ام گرفته با این اوضاع چی برای بچه هامون ارث بزاریم؟ ما که تو مایحتاج …
انجام روزانه ۳۰ هزار مورد بازرسی برای کنترل قیمت‌ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
انجام روزانه ۳۰ هزار مورد بازرسی برای کنترل قیمت‌ها
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از انجام روزانه ۳۰ هزار مورد بازرسی برای کنترل قیمت‌ها خبر داد و گفت: کالا در بازار فراوان است و هیچ‌گونه کمبودی به چشم نمی‌خورد. به گزارش خبرگزاری مهر، حسین مدرس‌خیابانی در سومین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه هرگونه افزایش قیمت کالاها، به بهانه تغییر نرخ بنزین در بازار رصد می‌شود، گفت: ۴ هزار بازرس از سازمان حمایت و اتاق اصناف، روزانه ۳۰ هزار مورد بازرسی میدانی را در سطح کشور برای کنترل قیمت‌ها انجام خواهند داد.
مهران بزرگترین دروازه ورود و خروج زوار کربلا
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / فیلم
مهران بزرگترین دروازه ورود و خروج زوار کربلا
ایلام -عشق حسین غیر ممکن ها را ممکن می‌کند، مهران شهر دوازده هزار نفری است که روزانه دویست هزار زائر از آن عبور می کنند؛ چنین رویدادی هر زمان دیگری غیر از اربعین امکان ندارد.
  اربعین 98  مرز مهران  اربعین حسینی
توزیع روزانه ۷۵۰ هزار غذایی در میان زائران اربعین توسط آستان قدس علوی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / سیاسی
توزیع روزانه ۷۵۰ هزار غذایی در میان زائران اربعین توسط آستان قدس علوی
تهران – ایرنا – بخش میزبانی از زائران آستان قدس علوی اعلام کرد : تعداد وعده های سه گانه غذایی توزیع شده در میان زائران اربعین امام حسین علیه السلام به ۷۵۰ هزار وعده رسیده است.
  موکب اربعین  نجف اشرف  کربلای معلی  زائران اربعین  اربعین ۹۸  پیاده‌روی اربعین ۹۸
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
انهدام باند بزرگ فروش سوالات کنکور
یکصد و هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر  با حضور فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد.سردار حسین رحیمی با ارائه‌ی گزارشی از فعالیت‌های ناجا گفت: بر خود لازم می‌دانیم همکاری دوستانه و برادرانه و تنگاتنگی با شورا و شهرداری داشته باشیم و این جزو رویکردهای ما و همکاران‏مان است. وی ادامه داد: تا پایین‌ترین رده شهرداری تهران، نواحی و مناطق هرجایی که لازم باشد برای رسیدن به اهداف پلیس در اختیارشان است.سردار رحیمی در ادامه گزارشی از وضعیت شهر تهران ارائه داد و گفت: تهران ۱۴ورودی و خروجی اصلی و ۱۲۰ ورودی و خروجی فرعی دارد. ۱۴۰ سفارتخانه و ۱۱۵ مورد اماکن حساس در پایتخت است که نظارت آن برعهده نیروی انتظامی است. وی ادامه داد: درخصوص رسیدگی به وضعیت ترافیکی ده هزار و ۵۳۸ کیلومتر معابر شهری و بزرگراهی نیز …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / ...
خانه ساعتی چند؟
کیمیا نجفی«اجاره روزانه خانه 100 متری در مرکز تهران تنها با 200 هزار تومان»، «آپارتمان شیک و مبله در محدود پونک با اجاره‌ای روزانه 350 تا 400 هزار تومان»، «خانه‌ای یک خوابه واقع در جردن با اجاره‌‌ای روزانه 600 هزار تومان» کم نیستند از این قیبل آگهی‌های اجاره‌‏ روزانه واحدهای مسکونی! تنها کافی است در سایت‌های تبلیغانی جست‌و‌جویی داشته باشیم، آنگاه خواهیم دید که باب شدن اجاره ساعتی منازل موضوعی عجیب و غریب نیست و این پدیده به یک امر عادی تبدیل شده است.خانه‌هایی که برای یک روز اجاره داده می‌شوند! این‌روزها جامعه با پدیده‌‏ اجاره روزانه خانه‌ها روبه‌رو است و متقاضیان با ساده‌ترین امکانات و بدون رد شدن از هفت‏خوان رستم می‌توانند واحدهای مسکونی را برای مدت کوتاهی اجاره کنند. روند کار به این صورت است …