سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
دختران
دختران دبه‌های آب
۱ ساعت قبل
دختران دبه‌های آب
هشت آبادی آپک‌سیاهان نام چشمه‌ای را روی خود دارند که در نزدیک مرز شهرستان سراوان و خاش، از دل کوه می‌جوشد، آبی تیره و کدر، اما شیرین دارد، آب چشمه را سال‌هاست که «آب سیاه» می‌خوانند، حالا این چشمه و هشت چاه این روستا به اندازه نم دور چشم‌های آبی «ماه‌ملک» آب ندارد. «ماه‌ملک» را «بی‌بی» روستا می‌دانند، می‌گویند شاید ۹۰ سال داشته باشد و شاید ۹۵ می‌گویند تمام پسرهایش از نبی‌آباد رفتند، می‌گویند شوهرش که مرد، هفت سال خشکسالی شد، همه رفتند  و بعد چشم‌های  ماه‌ملک  دیگر  ندیدند.
دیدار فراکسیون زنان با وزیر ورزش/تاکید بر لزوم حل مشکلات ازدواج دختران و صیانت از بانوان قهرمان
۱ ساعت قبل / زنان / وزیر ورزش / ورزش / ازدواج / فراکسیون زنان / وزیر ورزش و جوانان / مشکلات زنان
دیدار فراکسیون زنان با وزیر ورزش/تاکید بر لزوم حل مشکلات ازدواج دختران و صیانت از بانوان قهرمان
سخنگوی فراکسیون زنان در مجلس از دیدار اعضای این فراکسیون با وزیر ورزش و جوانان خبر داد و گفت: در این نشست درباره کمبود سرانه ورزشی بانوان، مشکلات ازدواج دختران، لزوم صیانت از بانوان قهرمان و تاخیر در پرداخت پاداش‌ها مباحثی مطرح شد.
۲ ساعت قبل
دختران وزنه‌بردار از پسران جلو می‌زنند؟
ناظر فنی تیم ملی وزنه‌برداری بانوان اعلام کرد در صورت مناسب بودن شرایط در نظر دارند اردوی دختران را زودتر از مردان شروع کنند.
کاروان ۴۳ نفره دو و میدانی خوزستان در راه لیگ کشور
۱۱ ساعت قبل / استانی-ورزشی / اخبار ورزشی - خوزستان / دوومیدانی
کاروان ۴۳ نفره دو و میدانی خوزستان در راه لیگ کشور
برای اولین بار در تاریخ دو و میدانی خوزستان کاروان ۴۳ نفره نوجوان دو و میدانی استان در دو بخش پسران و دختران در مرحله نخست لیگ باشگاه‌های کشور حضور پیدا می کند. 
۱۱ ساعت قبل
در باره حجاب
در پی یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره حجاب بحث درباره این مشکل همیشگی دوباره شدت گرفت. اگرچه شاید برخی از مواردی که در ادامه خواهم گفت تکراری محسوب شود ولی در فضای کنونی این گفت‌وگوها می‌تواند مفید باشد. ابتدا بد نیست به نقد قانون مربوط به حجاب اشاره شود. این متن نه شرایط متعارف برای یک قانون را دارد و نه حتی شرعی است و نیز نه به ‌طور دقیق اجرا می‌شود. متن مربوط را مرور کنیم.  ماده  638  قانون  مجازات:  - هر کس علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم می‌گردد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی‌باشد ولی عفت عمومی را جریحه‌دار …
حضور هزار دانشجو در کمند
۱۶ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / منطقه قم / معصومه ابتکار / رییس دانشگاه حضرت معصومه قم
حضور هزار دانشجو در کمند
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به حضور هزار نفری دختران دانشجو در رویداد کمند بر لزوم توسعه این گونه برنامه ها تاکید کرد.
چرا میل به «نیستی»؟
۲۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / کودکان کار و خیابانی / شهرداری / بهزیستی
چرا میل به «نیستی»؟
یک روانشناس گفت: در میان کودکان کار میل به «نیستی» در بین دختران بیشتر از پسران است.
امروز، خاکریزهای جنگ به خانه‌ها کشیده شده است
۲۳ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / دفاع مقدس / آذربایجان شرقی / جمهوری اسلامی ایران / هفته دفاع مقدس / خبرگزاری ایسنا / جنگ‌خاکریزها / شهر تبریز / چهل سالگی دفاع مقدس
امروز، خاکریزهای جنگ به خانه‌ها کشیده شده است
بانوی امدادگر دوران دفاع مقدس و فعال فرهنگی با اشاره به اهداف و استراتژی‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: اگر دیروز خط مقدم و خاکریز ما در جبهه‌ها بود، امروز خاکریزهای ما در خانه‌ها بوده و مادران و دختران در خط مقدم آن قرار دارند.
دیگر حاضر نیستم به زندگی با زنی که مرا 10سال از پله های  دادگاه و کلانتری بالا و پایین برد زندگی کنم
۲۸ ساعت قبل
دیگر حاضر نیستم به زندگی با زنی که مرا 10سال از پله های دادگاه و کلانتری بالا و پایین برد زندگی کنم
خراسان نوشت: مرد 54ساله که در پی شکایت دخترانش به کلانتری دعوت شده بود، در حالی که اسناد پرداخت نفقه و حتی هزینه های تحصیل دخترانش را به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری میرزاکوچک خان مشهد نشان می داد، درباره داستان زندگی اش توضیح داد.
۳۲ ساعت قبل
پسران، پیشتاز سه گروه اصلی
[شهروند] اسامی برگزیدگان کنکور سراسری‌ سال 99 دیروز اعلام شد و این ماراتن نیز با اعلام نتیجه تا چند روز آینده وارد فاز جدیدی می‌شود. مقایسه برگزیدگان کنکور سراسری‌ سال 98 با امسال، نکات جالبی داشت که باز هم پسران توانستند در این ماراتن بیشترین برگزیده را به‌ویژه در گروه‌های اصلی داشته باشند.در گروه آزمایشی علوم ریاضی از میان 10 نفر نخست، سه نفر از تهران و هفت نفر از سایر استان‌ها هستند و نفر نهم از شهر زابل است. هیچ دختری در میان این 10 نفر حضور ندارد.در گروه آزمایشی علوم تجربی از میان 10 نفر نخست، یک نفر از تهران و هفت نفر از سایر استان‌ها هستند و نفر نخست از شهر اردبیل است. در میان 10 نفر اول 9 پسر و یک دختر حضور دارند.در گروه آزمایشی علوم انسانی از میان 10 …
شاعر رادیکال
۳۶ ساعت قبل
شاعر رادیکال
  ستایش یگانه     زندخت شیرازی، روزنامه‌نگار، شاعر، نویسنده و از پیشگامان جنبش زنان، در سال ۱۲۸۸ در خانواده‌ای از طبقات بالای شیراز متولد شد. پدرش از بازماندگان خاندان سلطنتی زندیه بود و مادرش با اینکه تحصیلات کمی داشت اما یار و یاور دخترش بود. او در ده سالگی در حالی که هنوز در دنیای کودکی خود سیر می‌کرد، مجبور به ازدواج اجباری شد که به طلاق انجامید. زندخت در سال ۱۳۰۶ در هجده سالگی «مجمع انقلابی نسوان» را بنیاد گذاشت و در سال ۱۳۱۰ نشریه‌ای به نام «دختران ایران» را با هدف آگاهی دادن به زنان در شیراز …
۳۸ ساعت قبل
نایب رئیس مجلس: ۱۳ میلیون نفر حاشیه نشین در کشور داریم
علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: میانگین سن ازدواج برای دختران ۲۴ و پسران ۲۹ سال رسیده و این در حالی است که ۲,۵ میلیون جوان از سن ۳۲ سال عبور کرده و هنوز ازدواج نکرده‌اند و شاید مشکل مسکن یکی از عوامل این پدیده باشد. جدا از این ۱۳ میلیون نفر حاشیه نشین در کشور داریم.
اینفوگرافیک | پیشتازی پسران و شهرستانی‌ها در کنکور ۹۹
۴۲ ساعت قبل
اینفوگرافیک | پیشتازی پسران و شهرستانی‌ها در کنکور ۹۹
بامداد امروز نفرات برتر کنکور ۹۹ اعلام شد. امسال رتبه‌های برتر در اختیار پسران است و البته داوطلبانی از استان‌هایی غیر از تهران. هرچند که در رشته هنر دختران یکه‌تازی می‌کنند، اما در عوض ریاضی به طور صددرصد در اختیار پسران است.
ترک تحصیل دختران روستایی در کشورهای آسیایی بخاطر کرونا
۴۳ ساعت قبل
ترک تحصیل دختران روستایی در کشورهای آسیایی بخاطر کرونا
شرایط پیش آمده ناشی از ویروس کرونا باعث شده تا دختران در مناطق روستایی در بسیاری از کشورهای آسیایی مجبور شوند تحصیل را رها کرده و به سر کار بروند.
۴۵ ساعت قبل
شوخی حسن ریوندی با دختران در حضور بازیگران + فیلم
اگر دختران را میشناسید خودتون ببینید و قضاوت کنید
عذرخواهی‌های دولت
۲ روز قبل / محمد اسلامی / محمد جواد آذری جهرمی / اسحاق جهانگیری / معصومه ابتکار / حسن روحانی / علی ربیعی / محمود حجتی / محسن حاجی‌ میرزایی
عذرخواهی‌های دولت
عذرخواهی صادقانه و تلاش برای رفع نواقص، یکی از راه‌کارهای ایجاد اعتماد میان دولت و ملت است. عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش از حذف تصویر دختران روی جلد یکی از کتاب های درسی ابتدایی نخستین نمونه از این رفتار در میان اعضای دولت نبود. حسن روحانی، رییس جمهوری پیش از این نیز تأکید کرده بود دولت اگر اشتباه کرد برای عذرخواهی از مردم لکنت زبان نخواهد داشت.
برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی در این شرایط خطرناک است
۲ روز قبل / استانی-ورزشی / قایقرانی / تیم ملی قایقرانی اسلالوم بانوان / قاضی عسگر
برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی در این شرایط خطرناک است
رئیس هیئت قایقرانی استان اصفهان در خصوص برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی اسلالوم دختران و پسران گفت: فدراسیون خبر از برگزاری این مسابقات در روزهای دوشنبه و سه شنبه داد که برگزاری این مسابقات در شرایطی که بیشتر استانهای کشور در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا هستند بسیار خطرناک است.
۲ روز قبل
پدرها چگونه باید با دخترهایشان رفتار کنند؟
مشاور و روانشناس بالینی گفت: برخلاف تصور بسیاری از افراد دختران در کودکی بخش اعظمی از شخصیت خود را از پدرانشان دریافت کرده و اقتدار، اعتماد به نفس، احساس امنیت، شجاعت و جامعه پذیری را از پدران خود می‌آموزند.
۲ روز قبل
گرفتاری‌های دیگر دختران در آموزش
محمدرضا نیک‌نژاد
۲ روز قبل
رموز خانه داری
ستایش یگانه     نام بدرالملوک بامداد با تدوین کتب خانه‎داری تداعی می‎شود. او که از معلمان سرخانه زبان فارسی و فرانسوی آموخته بود، برای روزنامه‌های داخل و خارج از ایران مقاله می‌نوشت و در سال۱۲۹۶ به دارالمعلمات رفت و ۸سال بعد، در سال۱۳۰۴، به معاونت دارالمعلمات منصوب شد. او در سال۱۳۱۴ که ورود دختران به دانشگاه مجاز شد، به دانشسرای عالی رفت و ۱۱سال بعد خود رئیس دانشسرای عالی دختران شد. پس از جنگ جهانی دوم برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و از دانشگاه کلمبیا فوق‌لیسانس آموزش و‌ پرورش گرفت. بامداد که …
دخترها کدام رفتارها را از پدرها می‌آموزند؟
۲ روز قبل
دخترها کدام رفتارها را از پدرها می‌آموزند؟
مشاور و روانشناس بالینی گفت: برخلاف تصور بسیاری از افراد دختران در کودکی بخش اعظمی از شخصیت خود را از پدرانشان دریافت کرده و اقتدار، اعتماد به نفس، احساس امنیت، شجاعت و جامعه پذیری را از پدران خود می‌آموزند.
ملی‌پوش فوتبال زنان: نباید به هر قیمتی لژیونر شد
۳ روز قبل / گلاره ناظمی / فوتبال زنان / تیم ملی فوتبال / تیم ملی فوتبال زنان / اختصاصی ایرنا
ملی‌پوش فوتبال زنان: نباید به هر قیمتی لژیونر شد
تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان گفت: خوشبختانه چون به تازگی لیگ‌ کشورهای همسایه آغاز شده، به دنبال جذب بازیکنان ایرانی هستند. ظرفین دختران ما خیلی بالاست اما نباید به هر قیمتی لژیونر شد.
بانوان گوی معلمی را از مردان ربوده‌اند
۳ روز قبل / مدارس / سازمان معلمان ایران / فرهنگیان
بانوان گوی معلمی را از مردان ربوده‌اند
تهران- ایرنا- آموزش و پرورش اولویت خود را جذب بانوان معلم قرار داده است؛ به گونه‌ای که ۶۰ درصد فرهنگیان کشور را بانوان تشکیل می‌دهند؛ زنانی که با فعالیت در مدارس، همت خود را در جهت پررنگ‌شدن نقش دختران در جامعه با بالابردن سطح آموزش بکار گرفته اند.
جایی برای پسرها نیست!
۳ روز قبل
جایی برای پسرها نیست!
حسن حسن‌زاده    امسال هم با شروع سال تحصیلی مثل همیشه کوله‌پشتی پر از کتاب و دفتر را روی شانه می‌اندازند و راهی مسیر طولانی مدرسه‌ می‌شوند. مسیری که از پسکوچه‌های پلکانی فرحزاد شروع می‌شود و با گذر از چند خیابان پر‌ تردد و عبور از پل عابر بزرگراه یادگار امام‌(ره) به مدرسه می‌رسد. اگرچه محله فرحزاد بالا یا همان ده فرحزاد، 2مدرسه دخترانه در مقطع دبستان و متوسطه دارد اما نبود مدرسه پسرانه دولتی، مشکلات زیادی برای خانواده‌ها به وجود آورده است. هزینه سرویس مدارس و راه طولانی مدرسه از یک سو و آسیب‌های …
۳ روز قبل
پاروزنان منتظر قایق‌های جدید
  علیرضا سهرابیان رییس فدراسیون قایقرانی درباره شروع اردوها، گفت:«ما نخستین فدراسیونی هستیم که قرار است مسابقات قهرمانی کشور را به منظور انتخابی تیم ملی برگزار کند. از ۳۱ شهریور قهرمانی کشور اسلالوم را داریم و در ادامه مسابقات سایر رشته‌ها برگزار می‌شود. اردو از نفرات انتخاب شده برگزار خواهد شد.» سهرابیان همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قایق‌ها به قشم رسیده، خاطرنشان کرد:«قایق‌ها هنوز نرسیده اما ما پیگیر هستیم. همه ملی فکر می‌کنند و جدا از سیستم بروکراسی که کار را سخت کرده همه با دید ملی کمک می‌کنند بچه‌ها از امکانات بهره‌مند شوند. وی درباره اینکه آیا قبل از شروع اردو تست کرونا هم می‌گیرید، اظهار داشت: بله حتما این …
بازدید فرماندار ابرکوه از اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس
۴ روز قبل / ابرکوه / کرونا / آموزش و پرورش / شبکه بهداشت و درمان / استانی-اجتماعی
بازدید فرماندار ابرکوه از اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس
فرماندار ابرکوه به منظور بررسی اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی به صورت سرزده از آموزشگاه‌های پسرانه ابوذر و دخترانه شهید حسین آدمی بازدید کرد.
کمبود فضا؛ مهمترین مشکل دانش‌آموزان دختر کاشمر برای رفتن به هنرستان
۴ روز قبل / استانی-شهرستانها / آموزش و پرورش / هنرستان / کاشمر / خبرهای شهرستان کاشمر
کمبود فضا؛ مهمترین مشکل دانش‌آموزان دختر کاشمر برای رفتن به هنرستان
رئیس آموزش‌ و پرورش کاشمر گفت: متاسفانه به دلیل کمبود فضا در هنرستان‌های دخترانه فقط ۳۰ درصدشان می‌توانند در هنرستان‌ها به تحصیل بپردازند.
حاجی میرزایی: بانوان در محتوای کتاب‌های درسی مورد توجه هستند
۴ روز قبل / وزارت آموزش و پرورش / معلم / محسن حاجی‌ میرزایی / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
حاجی میرزایی: بانوان در محتوای کتاب‌های درسی مورد توجه هستند
تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: قضاوت منصفانه نشان می‌دهد در جای‌جای محتوای کتاب‌های درسی، به زنان و دختران توجه شده است. در مواردی هم که کار دچار  اشکالاتی شده است، رفع خواهد شد.
۵ روز قبل / فیلم های پایان هفته سیما / فیلم های سینمایی تلویزیون
گزارش فیلم های پایان هفته سیما
 به گزارش ایسنا، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «بلمی به سوی ساحل»، «شهریور ۲۰»، «ویلایی ها»، «تپه عقاب ها»، «چراغ های ناتمام»، «پینوکیو»، «پدران و دختران»، «طلا و مس»، «فراتر از فریب»، «خشم»، «مردی از جنس بلور»، «آژانس شیشه ای»، «تولد دوباره»، «امپراطور پاریس»، «سارا»، «تا آخر دنیا»، «افسانه قعر آب»، «ماجراهای هاکلبری فین»، «افسانه کلورات»، «سرب»، «سرود خاک»، «بازی کلمات»، «پرواز»، «پس گروهان هفتم …
کازتون: عذرخواهی در پی حذف دختران از جلد کتاب
۵ روز قبل
کازتون: عذرخواهی در پی حذف دختران از جلد کتاب
روزنامه شهروند در کارتونی عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش در پی حذف دختران از جلد کتاب ریاضی را به تصویر کشید.
تیراندازی به رقیب عشقی در خیابان/ قرار بود با مهرنوش ازدواج کنم که سروکله بهروز پیدا شد
۵ روز قبل / تیراندازی / روابط دختران و پسران
تیراندازی به رقیب عشقی در خیابان/ قرار بود با مهرنوش ازدواج کنم که سروکله بهروز پیدا شد
ایران نوشت:چندی قبل مرد جوانی در تماس با پلیس از شلیک دو موتورسوار به خودرواش خبر داد و گفت سوار بر خودروی پژو 206 شخصی‌ام در حال رفتن به خانه‌ام در غرب تهران بودم که موتورسیکلتی با دو سرنشین راهم را سد کردند.
۵ روز قبل
در چه مواقعی باید به عفونت ادراری در کودک مان شک کنیم؟
عفونت ادراری در کودکان یک بیماری نسبتا شایع است؛ به طوری که 3 تا 5 درصد دختران و یک درصد پسران عفونت ادراری را تجربه می کنند. عفونت ادراری به علت وارد شدن میکروب به مجاری ادرار ایجاد می شود. چنان چه عفونت فقط مثانه را درگیر کند عفونت مثانه یا «سیستیت» است و اگر کلیه را درگیر کند، میکروب های ایجادکننده عفونت میکروب های موجود در دستگاه گوارش هستند.
زندگی مجردی از انتخاب تا اجبار
۵ روز قبل / ایران / پدر و مادر / تورم / دانشگاه آزاد / سبک زندگی
زندگی مجردی از انتخاب تا اجبار
گلی ماندگار| سال‌هاست که دیگر زندگی مجردی بخشی از سبک زندگی دختران و پسران جوان ما شده است، تا قبل از اینکه دانشگاه آزاد راه بیفتد و در دورافتاده‌ترین شهرها هم دانشگاه باشد و احتمال قبولی در آن بیشتر از قبل شود،
۵ روز قبل / عمران خان / متجاوزان جنسی
پیشنهاد جنجالی عمران خان برای برخورد با متجاوزان جنسی
 به گزارش ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، عمران خان نخست وزیر پاکستان در یک مصاحبه پیشنهاد داده کسانی که به زنان و دختران تجاوز می‌کنند و کودکان را مورد آزار جنسی قرار می‌دهند، با گاز اخته شوند.
چرا جوانان تن به ازدواج نمی دهند؟
۵ روز قبل / ازدواج / جوانان / افسردگی
چرا جوانان تن به ازدواج نمی دهند؟
یکی از مشکلات کنونی جامعه امروزی کشورمان ازدواج دیرهنگام پسران و دختران ایرانی است که می‌تواند دلایل مختلفی از جمله مشکلات اقتصادی باشد.
اعمال نظر بر کتب درسی باید کارشناسانه باشد/ نگران افزایش تعداد دختران بازمانده از تحصیل در شرایط کرونا هستیم
۵ روز قبل / معصومه ابتکار / معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده / کتب درسی / کتاب درسی / عدالت اجتما&#
اعمال نظر بر کتب درسی باید کارشناسانه باشد/ نگران افزایش تعداد دختران بازمانده از تحصیل در شرایط کرونا هستیم
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دستور وزیر آموزش و پرورش مبنی بر بازبینی کتب درسی و نظارت دقیق بر آنها بسیار بجا بود. اعمال نظر بر کتاب‌های درسی باید کارشناسانه بوده و نگاهی متعالی و در شأن انقلاب و دستورات انقلابی داشته باشیم.
تحصیل 7.5 میلیون دانش‌آموز دختر/ آموزش کودک‌یاری به دختران
۵ روز قبل / فرحناز مینایی پور / مشاور وریر آموزش و پرورش در امور زنان / دختران / کودک یاری
تحصیل 7.5 میلیون دانش‌آموز دختر/ آموزش کودک‌یاری به دختران
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان، از تحصیل بیش از 7.5 میلیون دانش‌آموز دختر در مدارس کشور خبر داد.
قیچی حذف روی تصویر دختران مدرسه
۵ روز قبل
قیچی حذف روی تصویر دختران مدرسه
کتاب ریاضی هم از تغییرات بی‌نصیب نماند و نامش را در فهرست حذفیات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش با حذف انتگرال ثبت کرد. حذفی که در توجیه آن حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذوعلم، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفته بود؛ «بچه‌ها باید در دانشگاه انتگرال بخوانند نه در مدرسه!» لبه تیز تیغ حذفیات، کتاب تاریخ دوره دوم متوسطه را هم در فهرست بلندبالای حذفیات و تغییرات قرار داد تا جنایات روسیه جایی در کتاب‌های تاریخ نداشته باشند، هرچند رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در همان دوره با اشاره به اینکه حذفیات در مورد روسیه در زمان مسئولیت او نبوده، گفته بود؛ «نگاه مبنایی ما نسبت به آنچه در تاریخ اتفاق افتاده این است که جنایات روسیه تزاری قابل حذف نیست یا در دوره شوروی سابق، نوع تعامل سلطه‌گرایانه بلوک …
ببینید | تبعیض جنسی باعث اعتراض شدید دختربچه شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / دختران / پسران / دیدنی‌های روز
ببینید | تبعیض جنسی باعث اعتراض شدید دختربچه شد
وجود تبعیض فاحش جنسیتی در طراحی و شعارهای موجود در لباس‌های دخترانه و پسرانه، باعث نارضایتی یک دختربچه شد. او در حضور مادرش بابت اینکه به دختربچه‌ها از طریق شعارهای موجود روی لباس‌های دخترانه، انگیزه‌ای برای شجاعت و رسیدن به اهداف بزرگ داده نمی‌شود شکایت کرد. منبع: خبرآنلاین
اعدام همزمان دو برادر شیطان صفت باند برمودا در زندان مشهد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اعدام / تجاوز جنسی
اعدام همزمان دو برادر شیطان صفت باند برمودا در زندان مشهد
این دو برادر با همدستی دیگر اعضای باند و در پوشش مسافرکش، زنان و دختران را سوار بر خودرو می‌کردند و با کشاندن به حاشیه شهر، مورد تجاوز به عنف قرار می‌دادند.
تشویق علی ربیعی برای لباسی که بر تن دولت نیست / دختران را بکشید، اما عکس‌شان را نگه دارید!
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / دختران / محمدعلی نجفی / روحانی / گرانی / اصلاح طلبان / فتنه اقتصادی / وبلاگ مشرق / آبان 98 / تکرار می کنم / جریان چپ
تشویق علی ربیعی برای لباسی که بر تن دولت نیست / دختران را بکشید، اما عکس‌شان را نگه دارید!
یک فعال اصلاح‌طلبان با بیان اینکه "ما مبلغ روحانی بودیم" گفته است: روحانی شرایط پیش روی خود را نمی‌دید بدان معنا که برای عمل به وعده‌های خود هیچ برنامه‌ای نداشت.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
مطالبه‌گری در دل خشونت علیه کودکان
هشتگ کتاب ریاضی سوم دبستان برای 24ساعت شبکه‌های اجتماعی را به انحصار خود درآورد و خیلی سریع فراموش شد. در این میان ایده‌ای مطرح شد که والدین عکس مریم میرزاخانی را روی جلد کتاب بچه‌‌های‌شان بچسبانند.  در حالی‌که با چسباندن عکس یک نابغه ریاضی روی جلد کتاب درسی هیچ چیز عوض نمی‌شود. بلکه در اینجا والدین و پرچمداران طوفان‌های هشتگی عقاید خود را به بچه‌ها تحمیل می‌کنندو در واقع والدینی که می‌خواهند فرزندی نابغه داشته باشند، رویای خود را به زور چسب روی کتاب بچه‌های‌شان می‌چسبانند و در حقیقت آنها عقاید، آرزوها و شکست‌های کودکی خودشان را به کودکان‌شان تحمیل می‌کنند و تنها تفاوت در این است که نام مریم میرزاخانی به …
وقتی معلم‌ها درس نیکوکاری می‌دهند
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
وقتی معلم‌ها درس نیکوکاری می‌دهند
مریم قاسمی  مدرسه دخترانه امام سجاد(ع) در خیابان امام زمان(عج) شهرک فردوس، از سال1394 روبه راه شده است. والدین دانش‌آموزان این مدرسه به یاد دارند که در آن ایام، این مدرسه به یک ساختمان فرسوده و زشت تبدیل شدده بود و هیچ امکاناتی نداشت و حتی دفتر مدیر مدرسه اتاق تاریکی بود که با چند‌متر موکت مندرس مفروش شده بود و نخستین جلسه مدیر و معلمان و چند نماینده نیز در همین‌جا برگزار شد، اما چهره کنونی مدرسه امام سجاد(ع) با آن زمان فرق کرده است. وقتی وارد این مدرسه می‌شویم، حس خوبی پیدا می‌کنیم. در و دیوار …
تصمیمات عجیب و فاصله معنادار با واقعیت‌های جامعه
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
تصمیمات عجیب و فاصله معنادار با واقعیت‌های جامعه
تحلیلگر محتوایی یا برنامه‌ریز درسی با استفاده از تحلیل محتوا می‌تواند پیام‌های نهفته در داستان‌های ساده یا متون کتاب درسی را با اهداف برنامه مورد مطالعه قرار داده و بدین‌وسیله گرایش‌ها و جانبداری‌های پنهان و آشکار در متون برنامه را تعیین کند. آموزش‌وپرورش یعنی آموزش در کنار پرورش و نمادهایی که میان نظام‌های آموزشی جهان مشترک است. در سال‌های اخیر تغییرات و حذفیات کتاب‌های درسی برای مدتی خبرساز شد تا حذف یا تغییری جدید دوباره بازار صحبت در این زمینه را داغ کند. تغییراتی که گاهی محتوای آموزشی را نشانه می‌رود، زمانی دیگر روی تغییر نمادها تمرکز دارد و گاهی هم به تغییرات پرورشی منجر می‌شود. تبدیل واژه‌های زیست‌شناسی یکی از این تغییرات بود که سروصدای بسیاری هم به پا کرد. محمدرضا نیک‌نژاد معتقد است نظام‌های …
تاثیر کرونا بر زنان والیبالیست بیشتر از مردان است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / لیگ برتر والیبال بانوان / فریبا صادقی / استانی-ورزشی
تاثیر کرونا بر زنان والیبالیست بیشتر از مردان است؟
سرمربی تیم والیبال زنان ذوب آهن اصفهان می‌گوید شیوع کرونا و تعطیلی مسابقات ورزشی تاثیر بیشتری روی آمادگی دختران والیبالیست داشته چون آنها امکان انجام تمرینات سنگین در محیط‌های باز را ندارند.
فائزه هاشمی: از این مجلس برای احیای حقوق زنان چیزی درنمی‌آید/هوس‌بازی می‌کنند می‌گویند پرستو بود/فکر نمی‌کنم چادر حجاب برتر است/دختران جوان حقوقشان را شناخته و شهامت پیدا کرده‌اند
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
فائزه هاشمی: از این مجلس برای احیای حقوق زنان چیزی درنمی‌آید/هوس‌بازی می‌کنند می‌گویند پرستو بود/فکر نمی‌کنم چادر حجاب برتر است/دختران جوان حقوقشان را شناخته و شهامت پیدا کرده‌اند
بخشی از سیاست‌مداران و مردان ما آلوده شده‌اند.
تشکیل کارگروه نظارت بر کتابهای درسی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / سال تحصیلی 1399 ـ 1400 / حذف دختران از جلد کتاب ریاضی / وزارت آموزش و پرورش
تشکیل کارگروه نظارت بر کتابهای درسی
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش به منظور نظارت جامع بر تصاویر و محتوای کتاب های درسی در مأموریت ویژه ای، کارگروهی را برای نظارت بر محتوای کتاب‌های درسی تعیین کرد.
دخترها باهوش‌ترند یا پسرها؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
دخترها باهوش‌ترند یا پسرها؟
در حالی که طبق برخی پژوهش‌ها، نمی‌توان تفاوتی میان هوش دختران و پسران قائل شد، برخی دیگر از پژوهش ها عنوان می کنند IQ پسران بیشتر از دختران است و در مقابل نمره کلی هوش هیجانی EQ دختران بالاتر از پسران است و با افزایش سن دختران، توانایی های انعطاف پذیری و کنترل تکانه از هوش هیجانی آنها ارتقا می یابد؛ این در حالیست که در پسران با بالا رفتن سطح تحصیلات، مهارت های خودشکوفایی و استقلال از هوش هیجانی آنها افزایش می یابد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / بازگشایی مدارس / کتاب درسی / وزارت آموزش و پرورش / محسن حاجی‌ میرزایی / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
عذرخواهی وزیر نشان داد صدای زنان در جامعه شنیده می‌شود
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش در رابطه با حذف تصویر دختران از روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان نشان دهنده این است که صدای زنان و دختران در جامعه ما شنیده می شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بچه‌ها کتاب‌های درسی را جدی می‌گیرند؟
در دوره دانش‌آموزی هرگز به جلد کتاب‌هایم خیره نمی‌شدم، اصلا چرا باید در عالم بچگی که این همه موضوع برای کنجکاوی وجود دارد، به جلد کتاب درسی خیره می‌شدم؟! فکر نمی‌کنم هیچ دانش‌آموزی به این مسائل توجه کند؛ این چیزها سرگرمی بزرگ‌ترهاست. ولی اگر این کتاب ریاضی سوم دبستان - که بحث برانگیز شده است - در دوره ما بود و من به آن خیره می‌شدم حتما برایم سوال می‌شد چرا این درخت میوه‌هایش به جای سیب و گلابی، عدد شده یا چرا نصف برگ‌های درخت سبز و نصف دیگر زرد است؟ چون این مسائل با همه تجربیات دم دستی من تضاد داشت و می‌توانست برایم سوال ایجاد کند وگرنه هیچگاه غیبت دختران پای درخت برای بچه‌ای سوال نمی‌شود، چون هیچ دانش‌آموزی کتاب پارسال …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
نقدی که نابجا نیست
در چند روز گذشته به لطف شبکه‌های اجتماعی، حذف دختران از طرح روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان تبدیل به دغدغه همگانی شد و موجی از انتقاد و اعتراض را به دنبال داشت. در این میان کثیری از «اولویت‌شناسان» دردمند پیدا شدند تا انسان‌های فاضلی باشند که سخاوتمندانه به افرادی که از نظرشان سطحی و دائما درگیر فانتزی‌اند، بیاموزند که آنچه شما دغدغه‌اش را دارید در بدبینانه‌ترین حالت چیزی نیست مگر امری یکسره عبث و بیهوده و در خوش‌بینانه‌ترین حالت حرف درستی که اگر گفتنش ضرر ندارد، ضرورتی هم ندارد. این متخصصان و معلمان اولویت‌شناسی، به ما می‌آموزند که آنچه ضرورت و اولویت دارد نه حذف کارتون دختران از روی جلد کتاب که بازماندن ۵۰۰هزار دانش‌آموز از تحصیل …
۸ نکته مهم در خرید لباس مجلسی دخترانه
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / فروشگاه آنلاین فیورلا شاپ / اکسسوری / لباس مجلسی دخترانه ای
۸ نکته مهم در خرید لباس مجلسی دخترانه
دختران از بچگی در انتخاب لباس خود سختگیر هستند و به رنگ و مدل لباس ها دقت می کنند.
معرفی برترین های جام پایتخت/ درخشش دختران پومسه رو ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / تکواندو / پومسه / آنلاین / جام پایتخت
معرفی برترین های جام پایتخت/ درخشش دختران پومسه رو ایران
با پایان مسابقات بین المللی پومسه تهران "جام پایتخت" در گروه زنان، برترین ها این رقابت ها در دو بخش انفرادی و تیمی مشخص و معرفی شدند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / توییتر / وزارت آموزش و پرورش / محسن حاجی‌ میرزایی
یک تجربه موفق از مطالبه‌گری مدنی
تهران- ایرنا- مطالبه‌گری گسترده برای نگاه برابر به زن و مرد در نظام آموزشی طی ماجرای حذف دختران از طرح روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان، عذرخواهی مسوولان آموزش و پرورش را به دنبال داشت.
فرهادی زاد: امیدوارم مربیان خارجی فوتبال اجازه دهند که دختران فوتسالیست پولشان را بگیرند!
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / تیم ملی فوتسال بانوان
فرهادی زاد: امیدوارم مربیان خارجی فوتبال اجازه دهند که دختران فوتسالیست پولشان را بگیرند!
معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: پیگیر پرداخت پاداش دختران فوتسالیست هستیم و امیدوارم بحث مربیان خارجی اجازه دهد نوبت به دختران هم برسد.
جزئیاتی جدید از شیطنت ستاره‌های جوان؛ دورهمی 4 نفره در هتل رادیسون
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / میسون گرینوود / فیل فودن / تیم ملی انگلیس
جزئیاتی جدید از شیطنت ستاره‌های جوان؛ دورهمی 4 نفره در هتل رادیسون
نشریه «سان» جزئیاتی جدید و جالب از ملاقات جنجالی دو ستاره جوان تیم ملی انگلیس با دختران ایسلندی منتشر کرده است.
۶ دختر اعجوبه در حال تغییر جهان هستند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / دختران / کارآفرین / نابغه / جهان
۶ دختر اعجوبه در حال تغییر جهان هستند
این دختر کانادایی سه سال بعد اختراع دیگری را با نام eDrink ثبت کرد که قادر بود گرامی لیوان قهوه یا چایی را به انرژی التکریکی مورد نیاز لپ تاپ یا شارژ کننده تلفن همراه تبدیل کند.
دستگیری ۲ شرور در مقابل دبیرستان دخترانه نهاوند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / استانی-شهرستانها / دادستان عمومی و انقلاب / مزاحمت خیابانی / دبیرستان / شرور
دستگیری ۲ شرور در مقابل دبیرستان دخترانه نهاوند
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند از دستگیری دو شرور در مقابل دبیرستان دخترانه در نهاوند خبر داد و اعلام کرد: این دو با اقدام و رفتارهای هنجارشکن باعث ایجاد رعب و وحشت در بین دانش‌آموزان دختر شده اند.
شَبَح شوم تجاوز
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / هدیه / تجاوز / روانشناس / سکوت دختران / تعرض / قانون / زنان / استانی-اجتماعی / جامعه / تربیت
شَبَح شوم تجاوز
«از ترس می‌لرزیدم، گریه امانم نمی داد، با همه ی توانم می دویدم تا به یک جای شلوغ برسم، هنوز تحکم دستهایش را روی تنم حس می کردم. یک هفته کارم اشک ریختن بود، و ماه ها طول کشید تا با کمک مشاور توانستم با این اتفاق کنار بیایم و به زندگی عادی برگردم.»
عکس زیرخاکی ژاله صامتی و دخترانش
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
عکس زیرخاکی ژاله صامتی و دخترانش
عکس زیرخاکی ژاله صامتی و دخترانش را در سال 87 در تئاتر شهر می بینید.
خداحافظی «مهتاب»
وتصویر دختران از کتاب ‌ریاضی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
خداحافظی «مهتاب» وتصویر دختران از کتاب ‌ریاضی
[شهروند] پیرایش دروس و محتوای کتاب‌های درسی مدت‌هاست تن به قیچی حذف و تغییرات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی داده است. اول نوبت به «مهتاب» نیما و چند شعر و نوشته ادبی از کتاب فارسی رسید. تیغ تیز ممیزی بعد از قربانی‌کردن «آرش کمان‌گیر» نوبت به داستان حلاج تذکره‌الاولیا رسید. سیاحت‌نامه ابراهیم‌بیگ و رباعیات خیام هم از تیغ ممیزی بی‌نصیب نماندند. بعد از مدتی «در این سرای بی‌کسی، کسی به در نمی‌زند»، «اشکم ولی به پای عزیزان چکیده‌ام»، «به کجا چنین شتابان»، «باغ بی‌برگی» هم در فهرست حذفیات قرار گرفتند تا کتاب‌های فارسی دیگر نام «سایه»، «رهی‌معیری»، …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
بابت بی‌سلیقگی انجام‌‌شده عذرخواهی می‌کنم
«یک بی‌سلیقگی در حذف تصویر دختران از کتاب سوم ابتدایی انجام ‌شده است، بنابراین از این بابت عذرخواهی و آن را اصلاح‌می‌کنیم.»اینها صحبت‌های محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش در واکنش به حذف تصویر دختران از کتاب ریاضی ‌سال سوم ابتدایی است. او در ششمین برنامه گفت‌وگوی هفته که با هدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و سایر دستگاه‌های دولتی و با موضوع گفت‌وگو بر محور تحول برگزارشد، گفت: «اعتقاد داریم که در این شرایط سخت به تمام فعالیت‌هایی که آموزش‌وپرورش با تمرکز بر دختران انجام‌می‌دهد، توجه شود.  بابت بی‌سلیقگی انجام‌‌شده در کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی و آن را اصلاح …
تاملی بر حکم دادگاه «طبری»؛ آیا بازدارندگی دارد؟ /جامعه وعده زده حوصله خواندن آمار وارونه و وعده‌های دروغ را ندارد/اعدام، سامانه‌ای ضدسیاسی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
تاملی بر حکم دادگاه «طبری»؛ آیا بازدارندگی دارد؟ /جامعه وعده زده حوصله خواندن آمار وارونه و وعده‌های دروغ را ندارد/اعدام، سامانه‌ای ضدسیاسی
محاکمه متهمان سیاسی با هیئت منصفه، آمریکا با ایران چه می‌کند؟، باهنر: نگوییم هرکس رئیس‌جمهور شد فرقی نمی‌کند، کدام ‏بازار برای کدام سرمایه‌ها؟، بازگشت تصویر دختران به کتاب ریاضی سوم دبستان، سانسور نام بازرگان، اوپک ۶۰ ساله شد؛ تولدت ‏مبارک ‏OPEC، وداع با مرجع تحول‌گرا، از دستفروشی در مترو تا جایزه در ونیز و تکمیل پرونده آب غیزانیه پس از ۴۰ سال از ‏مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
رفتار متفاوت کمک‌درسی‌ها با شخصیت‌های ادبی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کتاب درسی / کتاب‌های درسی ادبیات / پرفروش‌ترین کتاب‌های کمک‌درسی / کتاب‌های کمک درسی
رفتار متفاوت کمک‌درسی‌ها با شخصیت‌های ادبی
در شرایطی که آموزش و پرورش تصویر دختران را از جلد کتاب درسی حذف می‌کند اما کتاب‌های کمک‌درسی که بازار را قبضه کرده‌اند، در این زمینه هم دنبال راه‌هایی برای جذب مخاطب هستند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
عذر می‌خواهم
گروه اجتماعی| چند روز پس از هیاهویی که بر سر حذف دختران از جلد کتاب ریاضی سال سوم دبستان رخ داد، روز گذشته وزیر آموزش و پرورش گفت:«بابت بی‌سلیقگی انجام‌ شده در کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی کرده و آن را اصلاح می‌کنیم.»  روز یکشنبه، محسن حاجی‌میرزایی در برنامه ویدیو کنفرانس گفت‌وگوی هفته که با حضور معاون حقوقی رییس‌جمهور، اعضای شورای معاونان وزارت آموزش ‌و پرورش، مدیران کل آموزش ‌وپرورش استان‌ها و بیش از ۷۵۰ نفر از مدیران مناطق آموزش‌وپرورش کشور برگزار شد در مورد دیدگاه آموزش و پرورش نسبت به نقش زنان صحبت کرد. در روزهای گذشته، مساله حذف دختران کارتونی از طرح روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان، نماد تمامی انتقادهایی شد که نسبت به رویه …
تلاش‌برای برخورداری‌دختران از‌امکانات‌برابر باید ادامه‌یابد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
تلاش‌برای برخورداری‌دختران از‌امکانات‌برابر باید ادامه‌یابد
ششمین نشست گفتگوی هفته در بستر شبکه شاد با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش، معاونان وزارت آموزش و پرورش و روسای مناطق آموزش و پرورش ایران به صورت ویدئو کنفرانس از طریق شبکه شاد در محل وزارتخانه صورت گرفت.
واکنش معاون دفتر روحانی به عذرخواهی وزیر آ.پ
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
واکنش معاون دفتر روحانی به عذرخواهی وزیر آ.پ
معاون دفتر رئیس جمهوری با اشاره به حذف تصویر دختران از جلد کتاب درسی ریاضی پایه سوم دانش‌آموزان با تاکید بر اینکه قصور رخ داده در جلد ‎کتاب ریاضی، نه قابل توجیه است و نه قابل پذیرش، گفت: نه به عنوان یک مسئول دولتی که به عنوان یک پدر، پدر دختری دانش‌آموز، از عذرخواهی مسؤولانه‌ی وزیر آموزش و پرورش خوشحالم.
وزیر آموزش و پرورش: بی سلیقگی کردیم، ببخشید
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / آموزش و پرورش / کتب درسی
وزیر آموزش و پرورش: بی سلیقگی کردیم، ببخشید
وزیر آموزش و پرورش گفت: بابت بی‌سلیقگی انجام شده در کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی کرده و آن را اصلاح می‌کنیم. وی افزود: ساختن آینده، نسل نو و شکل گیری شخصیت و هویت نسل، چه در مقام مادر چه در مقام معلم، زنان نقش ویژه‌ای دارند. همچنین بیش از نیمی از دانش آموزان کشور هم دختران هستند لذا تبعیض دیرینه جنسیتی که در دسترسی به آموزش وجود داشت، به طور کامل برطرف شده است.
واکنش معاون اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری به حذف تصاویر دختران از کتاب درسی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / کتاب درسی
واکنش معاون اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری به حذف تصاویر دختران از کتاب درسی
​اقتصادنیوز :‌ معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه آنچه بر جلد کتاب ریاضی نقش بست نسبتی با نگاه دولت در حوزه‌ زنان ندارد، تاکید کرد: قصور رخ داده در جلد کتاب ریاضی سوم نه قابل توجیه است و نه قابل پذیرش؛ شایسته‌ترین کنش، همان عذرخواهی صریحی است که امروز وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد.
وزیر در واکنش به «حذف دختران» بار دیگر «دستور» داد؛ درست مثل پارسال!
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
وزیر در واکنش به «حذف دختران» بار دیگر «دستور» داد؛ درست مثل پارسال!
محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، در کنفرانسی ویدئویی با جمعی از مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور گفت: «یک بی‌سلیقگی در حذف تصویر دختران از کتاب سوم ابتدایی انجام شده، لذا از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.» سخنانی که معنایش رد ادعای سازمان پژوهش و برنامه ریزی این وزارت خانه است.
خوشحالی از عذرخواهی مسؤولانه‌ وزیر آموزش و پرورش
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پدر / دانش آموز / دانش آموزان / کتاب درسی / وزیر آموزش و پرورش
خوشحالی از عذرخواهی مسؤولانه‌ وزیر آموزش و پرورش
اقتصاد نیوز : معاون دفتر رئیس جمهوری با اشاره به حذف تصویر دختران از جلد کتاب درسی ریاضی پایه سوم دانش‌آموزان با تاکید بر اینکه قصور رخ داده در جلد ‎کتاب ریاضی، نه قابل توجیه است و نه قابل پذیرش، گفت: نه به عنوان یک مسئول دولتی که به عنوان یک پدر، پدر دختری دانش‌آموز، از عذرخواهی مسؤولانه‌ی وزیر آموزش و پرورش خوشحالم.
واکنش معاون رئیس‌جمهور به حذف تصویر دختران از کتاب ریاضی | مرد و زن می‌خواهند احساس خوشبختی کنند؛ آموزش عنصر اصلی آن است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
واکنش معاون رئیس‌جمهور به حذف تصویر دختران از کتاب ریاضی | مرد و زن می‌خواهند احساس خوشبختی کنند؛ آموزش عنصر اصلی آن است
لعیا جنیدی در واکنش به حذف تصویر دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان در حضور وزیر آموزش و پرورش واکنش نشان داد و گفت: ممکن نیست نیمه‌ای احساس خوشبختی نکند ولی نیمه دیگر این احساس را داشته باشد. خوشبختی امری جمعی است و مرد و زن در این جامعه می‌خواهند احساس خوشبختی کنند و آموزش عنصر اصلی آن است.
عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش بابت حذف تصویر دختران
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / آموزش و پرورش / مجلس / حاجی میرزایی / دانش آموزان / دانش آموز / مدارس / مدرسه / کتب درسی / کتاب ریاضی دبستان / دختران
عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش بابت حذف تصویر دختران
وزیر آموزش ‌و پرورش گفت: یک بی‌سلیقگی در حذف تصویر دختران از کتاب سوم ابتدایی انجام ‌شده است لذا از این بابت عذرخواهی و آن را اصلاح می‌کنیم.
ورود کرونا به مدارس تهران؛ ابتلای دو معلم، سه ناظم و چند دانش‌آموز در کمتر از یک هفته!
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بیمارستان / دانش آموز / رسانه / مدرسه / معلم
ورود کرونا به مدارس تهران؛ ابتلای دو معلم، سه ناظم و چند دانش‌آموز در کمتر از یک هفته!
اقتصادنیوز: برادر یکی از معلمان مدرسه دخترانه شاهد که مبتلا به کووید ۱۹ شده است، در توییتی اعتراض خود به روند بازگشایی مدارس را عنوان کرد. مدیر مدرسه مذکور به این توییت واکنش نشان داد .
جنجال کارشناس من و تو در دفاع از دختران ایرانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / تلویزیون منوتو / دختران جوان / ایران / دانشگاه های ایران
جنجال کارشناس من و تو در دفاع از دختران ایرانی
کارشناس "من و تو" رشد جامعه بانوان ایران در ۴۱ سال گذشته را بی نظیر خواند.
نظام آموزشی و کتاب‌های درسی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
نظام آموزشی و کتاب‌های درسی
در روزهای اخیر تغییرات در طرح جلد برخی کتب درسی در فضای رسانه‌ای و مجازی بازتاب‌ها و واکنش‌های گسترده‌ای داشت و به طور ویژه حذف تصویر دختران از روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان در فضای سیاست‌زده امروز به دوگانه‌ای دیگر تبدیل شد.
وزیر آموزش و پرورش: بخاطر حذف دختران از جلد کتاب ریاضی عذرخواهی می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / آموزش و پرورش / کتاب درسی
وزیر آموزش و پرورش: بخاطر حذف دختران از جلد کتاب ریاضی عذرخواهی می‌کنیم
یک بی‌سلیقگی در حذف تصویر دختران از کتاب سوم ابتدایی انجام شده است لذا از این بابت عذرخواهی می‌کنیم و آن را اصلاح می‌کنیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •