دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
شگفتی‌ها
فیلم | نگاهی به گالری تصاویر خالق مونالیزای افغان بیاندازید
فیلم | نگاهی به گالری تصاویر خالق مونالیزای افغان بیاندازید
‌ استیو مک‌کری، یکی از مشهورترین عکاسان خبری دنیاست. پرتره دختر افغان که مونالیزای افغان هم لقب گرفته، شاید مشهورترین عکس او باشد. به تازگی او به صورت آنلاین مجموعه عکس‌هایش را با موضوع «مطالعه و خواندن»، در قالب یک گالری مجازی منتشر کرده است.
۵ روز قبل / دیدنی‌های روز / عکس / شگفتی‌ها /
چالش‌های بازار سهام در سال آینده
بورس تهران در حالی سال افسانه‌ای 98 را به پایان می‌رساند که با کسب 210درصد بازده اسمی و 175 درصد بازده دلاری تا پایان نیمه اسفندماه، در صدر بهترین‌های دنیا قرار گرفته است. همچنین بازده بورس تهران در شش ماهه اخیر از بورس ونزوئلا نیز پیشی گرفته تا شگفتی‌ها تکمیل شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
سومین خرس‌طلایی برای ایران
سومین خرس‌طلایی برای ایران
آرش نهاوندی- خبر‌نگار هفتادمین برلیناله پر از شگفتی‌ها و حواشی بود؛ برنده شدن یک فیلم ایرانی، تداوم اعتراض فمینیست‌ها به درنظر نگرفتن تعداد بیشتری از کارگردانان زن به‌عنوان نامزد دریافت جایزه، جنجال‌ها پیرامون جرمی آیرونز، رئیس هیأت داوران جشنواره و انتخاب فیلمی با موضوع سقط جنین به‌عنوان فیلم دوم جشنواره و حمله به یک فیلم روسی به‌دلیل وجود یک سکانس غیراخلاقی ازجمله حواشی‌ مهم این دوره از جشنواره بود. فیلم شیطان وجود ندارد به کارگردانی محمد رسول‌اف، برنده جایزه خرس طلایی هفتادمین جشنواره فیلم …
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ /
خبری از شگفتی در جام شگفتی‌ها نیست
خبری از شگفتی در جام شگفتی‌ها نیست
تهران- ایرنا- مرحله نیمه نهایی جام حذفی در حالی برگزار خواهد شد که با حذف مس کرمان، هیچ شگفتی‌سازی در این مرحله حضور نخواهد داشت و هر چهار تیم لیگ برتری خواهند بود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ /
تیکدری: با الهامی روند رو به رشدی داشتیم/ جام حذفی، جام شگفتی‌ها است
تیکدری: با الهامی روند رو به رشدی داشتیم/ جام حذفی، جام شگفتی‌ها است
بازیکن تراکتور گفت: پیشرفت فنی و تاکتیکی تراکتور پس از حضور آقای الهامی، چشمگیر است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / مهدی تیکدری / تراکتور تبریز /
بیلبائو 1-0 بارسلونا: شب شگفتی‌ها تکمیل شد
بیلبائو 1-0 بارسلونا: شب شگفتی‌ها تکمیل شد
بارسلونا هم با شکست 1-0 مقابل بیلبائو، از دور رقابت های جام حذفی اسپانیا کنار رفت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / بارسلونا / اتلتیک بیلبائو /
فضای مجازی بسان د‌‌رخت واق‌واق
فضای مجازی بسان د‌‌رخت واق‌واق
فضای مجازی هم فرصت است و هم تهد‌‌ید‌‌. گروهی آسیب‌ها و زیان‌هایش را فهرست می‌کنند‌‌ و پاره‌ای مسحور شگفتی‌ها و جذابیت‌های آن هستند‌‌. برخی یکسره با واد‌‌اد‌‌گی و بی‌پرهیز، برای فضای مجازی و نوآوری‌هایش آغوش می‌گشایند‌‌ و شماری د‌‌یگر پر از بیم و ترد‌‌ید‌‌ و د‌‌ود‌‌لی، د‌‌ر برابر این د‌‌نیای تازه گارد‌‌ی بسته د‌‌ارند‌‌ و آن را د‌‌شمن می‌پند‌‌ارند‌‌.
۱۳۹۸-۱۱-۱۴ /
سال سخت داوران
سال سخت داوران
امسال دو فیلمسازی که رکورددار سیمرغ بلورین فجر هستند، در بخش مسابقه حضور دارند. اسامی بزرگ دیگری هم هستند که با فیلم‌هایشان در جشنواره امسال حاضر شده‌اند و در کنار آنها نه‌تنها خلق یک سری شگفتی‌ها از جانب بعضی فیلم اولی‌ها توقع می‌رود، بلکه ممکن است بعضی از کارگردان‌هایی که به‌خوبی می‌شناسیم‌شان، این‌بار فیلمی بسازند که شگفتی خلق کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
حمله به ترامپ در شب گلدن گلوب
حمله به ترامپ در شب گلدن گلوب
آرش نهاوندی ـ مترجم هفتادو هفتمین دوره مراسم جایزه گلدن گلوب با حواشی، شگفتی‌ها و شوک‌های زیاد برگزار شد. سخنان پاتریشیا آرکت در انتقاد از رویکرد دونالد ترامپ در قبال ایران از مهم‌ترین نکات گلدن گلوب2020 بود که از سوی خبرنگاران خبرگزاری‌های مختلف به‌طور ویژه‌ای مورد توجه قرار گرفت. پاتریشیا آرکت، برنده جایزه گلدن گلوب در رشته بهترین بازیگر مکمل در سریال، مینی سریال یا فیلم تلویزیونی به‌خاطر ایفای نقش در سریال «تظاهر» در سخنانی در زمان دریافت جایزه خود، ضمن تقبیح اقدامات دولت آمریکا در قبال ایران …
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ /
افغانستان، سرزمین شگفتی‌ها
افغانستان، سرزمین شگفتی‌ها
احمد جعفری‌چمازکتی _ شاعر و روزنامه‌نگار افغانستان را سرزمین شگفتی‌ها نام می‌نهم. این شگفتی را می‌شود از دل تمدن دیرپای این سرزمین، تا زندگی روزمره مردم این کشور مشاهده کرد. جرار‌ترین امپراتوری‌های دنیا را در وحدت ملی به خاک سیاه می‌نشانند اما وقتی که متجاوزان را به گورستان می‌فرستند، هیزم جهنم خود می‌شوند. کجای دنیا سراغ دارید مردم کشوری باسابقه تمدنی چند هزار ساله، هنوز ملت نشده باشند! اینجا، قومیت شرافت دارد و قبیله‌گرایی، عزت و مکنت می‌آورد. روزها همدیگر را برادر خطاب می‌کنند و شب‌ها را در …
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ /
نگاهی به ۲۵ مورد از ترسناک‌ترین اکتشافات باستان‌شناسی تاریخ
نگاهی به ۲۵ مورد از ترسناک‌ترین اکتشافات باستان‌شناسی تاریخ
دنیای باستان‌شناسی مملو از شگفتی‌ها و اکتشافات مجذوب‌کننده است، اما برخی از این اکتشافات گوشه‌ای تاریک از زندگی بشر را آشکار می‌کنند که کمتر خوشایندمان است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
دنیای شگفتی‌ها در ذوب‌آهن؛ چه بلایی بر سر نایب‌قهرمان آسیا می‌آید؟
دنیای شگفتی‌ها در ذوب‌آهن؛ چه بلایی بر سر نایب‌قهرمان آسیا می‌آید؟
ذوب‌آهن که روزی نائب قهرمان آسیا بود، این روزها وضعیت عجیب و غریبی دارد، سخنگوی باشگاه از برنامه بازی‌های تیم خبر ندارد و نقش هیأت مدیره‌ای که اکنون محمدی مجری سیاست‌هایش شده هنوز مشخص نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ /
فیلم | مرد عجیبی که هر روز برق می‌خورد
فیلم | مرد عجیبی که هر روز برق می‌خورد
مرد عجیب و غریبی را خواهید دید که با گذاشتن سیم برق لامپ روشن داخل دهانش انرژی خود را تامین می کند، به نوعی این روش تغذیه او محسوب می شود. او با کمک وسایل الکتریکی زنده است و می گوید: من هر وسیله برقی را به راحتی می توانم لمس کنم و نیازی به استفاده از محافظ و ابزار خاصی ندارم چرا که هیچ آسیبی به من وارد نمی شود ، اینطور که من حس می کنم 80 درصد بدنم پر از برق است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / شگفتی‌ها / هند / حوادث و اتفاقات عجیب /
تفاهم‌های امضا شده بین میراث فرهنگی و هند را احیا می‌کنیم
تفاهم‌های امضا شده بین میراث فرهنگی و هند را احیا می‌کنیم
سفیر هند در ایران گفت: باید همه‌ی تفاهم‌نامه‌های فرهنگی که در گذشته بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران با کشور هند به امضا رسیده، دوباره احیاء کنیم که امیدواریم این ارتباط قوی فرهنگی ادامه داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / نمایشگاه نقاشی شگفتی‌های معماری هندوستان / مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ گلستان / سفیر هند در ایران /
شفر: از حذف مراکش پرستاره شوکه شدم/ شگفتی‌ها جادوی فوتبال را نشان می‌دهند
شفر: از حذف مراکش پرستاره شوکه شدم/ شگفتی‌ها جادوی فوتبال را نشان می‌دهند
سرمربی سابق استقلال از حذف مراکش بوسیله تیم ناشناخته بنین در جام ملت های آفریقا 2019 ابراز تعجب کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ /
اولین پاندای زال جهان در چین/ عکس
اولین پاندای زال جهان در چین/ عکس
ایسنا نوشت: کارشناسان حیات وحش در چین برای نخستین بار در جهان تصویری از یک پاندای آلبینو (زال) را منتشر کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / محیط زیست / شگفتی‌ها /
کشف شگفتی‌ها در دره ستاره‌ها
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم. «تابناک جوان» برای انتشار مطالب ارسالی شما نیز آمادگی دارد! روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل گزیده‌ خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.
۱۳۹۷/۱۲/۲۱ /
۳ شهر افسانه‌ای تایلند که باید ببینید
سه شهر متفاوت، سه تجربه‌ی متفاوت برای سلیقه‌های مختلف در سفر؛ تایلند سرزمین شگفتی‌ها است و سفر به این کشور، تجربه‌های فوق‌العاده‌ای برایتان رقم می‌زند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •