شنبه, ۳ آبان, ۱۳۹۹ / 24 October, 2020
شیخ مرتضی انصاری
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / اهل بیت علیهم السلام
"شیخ انصاری" احیاگر فقه و اصول است
مدیر ادارۀ ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری نور از انتشار نرم‌افزار آثار مرحوم شیخ مرتضی انصاری گفت: او تحولی شگرف در فقه و اصول ایجاد کرد و آغازی برای تحول در فقه مذهب جعفری بود و همۀ فقهای بعد از او به تناسب حال هر کدام، از شیخ، متأثر شده‌اند.
«نخل و نارنج» به چاپ چهل و یکم رسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / وحید یامین پور / انتشارات کتاب جمکران / تجدید چاپ / شیخ مرتضی انصاری / شیعه / رمان ایرانی
«نخل و نارنج» به چاپ چهل و یکم رسید
رمان «نخل و نارنج» نوشته وحید یامین‌پور توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ چهل و یکم رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
تاریخ نگار
100‌ سال پیش در چنین روزی، برابر بیست‌وچهارم تیر 1289 خورشیدی، به سیدعبدالله بهبهانی، مجتهد شیعه و از رهبران جنبش مشروطه در خانه‌اش سوء‌‌قصد شد و به شهادت رسید. در جریان این ترور چهار مرد مسلح وارد خانه این روحانی عالی‌قدر شده و او را به گلوله بستند. سیدعبدالله بهبهانی در شهر نجف اشرف نزد شیخ مرتضی انصاری، حاج میرزا محمدحسن شیرازی و حاج سید حسین کوه کمره‌ای و دیگران تحصیل کرد و درجه اجتهاد گرفت. او در جریان جنبش مشروطه همراه با سیدمحمد طباطبایی در تحصن مشروطه‌خواهان در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) شرکت داشت. بهبهانی پس از به توپ بستن مجلس دستگیر و به کرمانشاه تبعید شد. او پس از فتح تهران، به پایتخت بازگشت و با استقبال مردم روبه‌رو شد. در اعتراض به ترور ناجوانمردانه …
سرشناس‌ترین روحانی نهضت مشروطه
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سرشناس‌ترین روحانی نهضت مشروطه
179‌سال پیش در چنین روزی، برابر دوازدهم اسفند 1219 خورشیدی، سیدعبدالله بهبهانی، روحانی برجسته و از رهبران نامدار جنبش مشروطه ایران در شهر نجف به دنیا آمد. نام آیت‌الله سیدعبدالله بهبهانی با دو واقعه بزرگ مرتبط با نهضت مشروطه ایران پیوندی ناگسستنی دارد؛ نخست غائله قند و سپس ماجرای به توپ بسته‌شدن مجلس شورای ملی توسط لیاخوف روسی و به دستور محمدعلی شاه قاجار. بهبهانی‌ با اینکه زاده نجف بود اما پدرش از روحانیون سرشناس تهران به شمار می‌رفت. او که از ‌سال ١٢٥٦ خورشیدی در پایتخت ساکن شده بود، با تلمذ نزد اشخاصی چون حاج سیدحسین کوه‌کمره‌ای، شیخ مرتضی انصاری و حاج میرزا محمدحسن شیرازی به درجه اجتهاد رسید. آیت‌الله بهبهانی در پاییز 1283 خورشیدی در کنار علمای …
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / وحید یامین پور / انتشارات کتاب جمکران / رمان ایرانی / شیخ مرتضی انصاری
چاپ کتاب‌های مستند داستانی؛ بهترین راه معرفی بزرگان به نسل جوان
یک مبلغ مذهبی معتقد است بهترین راه برای شناساندن بزرگان و اسطوره‌های علمی و معنوی کشور به نسل جوان تولید کتاب‌های مستند داستانی و آثاری مثل «نخل و نارنج» است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
عواید فروش دو چاپ از کتاب «وحید یامین‌پور» به سیل‌زدگان اهدا می‌شود
انتشارات جمکران و وحید یامین‌پور با توجه به سیل این روزهای خطه خوزستان؛ زادگاه و خاستگاه شیخ اعظم، شیخ مرتضی انصاری، سهم خود از فروش دو چاپ کتاب «نخل و نارنج» را برای همراهی با مردم خوزستان اهدا می‌کنند.
 •  •  •  •  •  •  •