پنجشنبه, ۱۲ تیر, ۱۳۹۹ / 2 July, 2020
قیصر امین پور
نقش حوزه هنری در پاسداشت دفاع مقدس بی‌بدیل است
۴ روز قبل / حوزه هنری / قیصر امین پور / سید عباس صالحی / محسن مومنی / دفاع مقدس
نقش حوزه هنری در پاسداشت دفاع مقدس بی‌بدیل است
سید عباس صالحی گفت: نقش حوزه هنری در پاسداشت دفاع مقدس و مفاهیم آن بی بدیل است.دفاع مقدسی که گنج ایرانی ماست و با هیچ برهه ای از تاریخ ایران برابری ندارد.
عید فطرت؛ به یاد قیصر امین‌پور و غزلش
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / عید فطر / ماه رمضان / قیصر امین‌پور / غلامرضا فدایی / شعر
عید فطرت؛ به یاد قیصر امین‌پور و غزلش
به یاد قیصر امین پور و غزلش "چرا عاقلان را نصیحت کنیم؟"؛ در تاریخ 1394/12/4مصادف با بیست و پنجم ماه رمضان سروده شد
حرف‌های ناتمام قیصر به روایت ادیبان ترکیه
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / قیصر امین پور / استانبول / رایزنی فرهنگی / سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی / وبینار / شعر معاصر فارسی
حرف‌های ناتمام قیصر به روایت ادیبان ترکیه
دومین نشست «جایگاه شعر قیصر امین‌پور در ادبیات معاصر» توسط وابستگی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در استانبول در فضای مجازی از طریق برنامه لایو (زنده) اینستاگرام برگزار شد.
قیصر امین پور؛ شاعری که از نو باید شناخت
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / چهره ها / قیصر امین پور / شاعر / شاعر معاصر / منتقد ادبی / شعر انقلاب / پارسی خبر
قیصر امین پور؛ شاعری که از نو باید شناخت
قیصر امین پور شاعر معاصر ایران، با فعالیت‌ها و آثار درخشان خود مسیر صحیح شعر را راهنمایی کرد و به گفته بزرگان شعر و ادبیات، نقش عمده‌ای در ادامه حیات شعر و ادبیات فارسی داشت.
شعرهای «قیصر» هنوز مشتری دارند
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / مشرق نیوز / قیصر امین پور / شاعر
شعرهای «قیصر» هنوز مشتری دارند
مرداد سال۸۶ مجموعه «دستور زبان عشق» چاپ شد و در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید. دستور زبان عشق - که قبلا در بخش کتابخانه آن را معرفی کرده‌ایم - از شعرهای سال‌های ۸۵-۸۰ استاد امین‌پور گرد آمده است.
چهارمین حضور بهاری قیصر امین‌پور در کتابفروشی‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / شعر / قیصر امین پور / ادبیات
چهارمین حضور بهاری قیصر امین‌پور در کتابفروشی‌ها
دفتر کامل اشعار قیصر امین‌پور برای چهارمین نوبت با شمایلی تازه توسط نشر مروارید، روانه بازار کتاب شد.
آیین نکوداشت بیوک ملکی شاعر کودک و نوجوان برگزار شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / قاسمعلی فراست / مصطفی رحماندوست / قیصر امین پور / جواد محقق / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
آیین نکوداشت بیوک ملکی شاعر کودک و نوجوان برگزار شد
آیین نکوداشت بیوک ملکی شاعر نام‌آشنای حوزه شعر نوجوان با حضور فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جمعی از نویسندگان صاحب‌نام کشور برگزار شد.
آتش سوزی در طبقه منفی ۶ ساختمان جدید بورس
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
آتش سوزی در طبقه منفی ۶ ساختمان جدید بورس
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: در ساعت ۱۹:۴۹ امشب یک مورد حادثه آتش سوزی در یک ساختمان اداری در محله سعادت آباد، بلوار قیصر امین پور به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده می شود. ملکی با بیان اینکه این آتش سوزی در طبقه منهای ۶ ساختمان جدید بورس صورت گرفته، خبر داد بخش دیتاسنترها و مخازن اطلاعاتی و تابلوهای برق دچار آتش سوزی شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / شبکه‌‌های اجتماعی / قیصر امین‌پور / سیمین بهبهانی / فرهنگستان زبان و ادب فارسی / کتاب درسی / محمدرضا گلزار
فیلم | آمار شگفت انگیز جعلیات! از سر در فرهنگستان ادب تا کنسرت رضا گلزار و فرامرز اصلانی
شاید حتی شنیدن این آمار از اشعار و جملات قصاری که به نام مولانا، قیصر امین پور ، سیمین بهبهانی و بسیاری از بزرگان ادب فارسی منتشر شده برای تان باور پذیر نباشد اما اتفاق عجیبی است که رخ داده!
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / غلامحسین اسماعیلی / دولت ترامپ / بانک سرمایه / خاورمیانه / قوه قضاییه / دانشگاه تهران / برجام / قیصر امین پور / مقام معظم رهبری / تیم ملی فوتبال
برجام، خاورمیانه پرتنش را حفظ می‌کند
تهران- ایرنا- رضا نصری کارشناس مسائل بین الملل معتقد است: اگر اروپا مایل است موضوع برجام ختم به خیر شود، لازم است «حُسن نیت» ایران را به رسمیت بشناسد و با جدیت و قاطعیت، رویکردی متناسب با آن اتخاذ کند. برجام بیش از هر چیز یک وسیله برای ایجاد ثبات و صلح و تنش‌زدایی است و لازم است همین کارکرد آن هم در افکار عمومی جهان و همسایگان برجسته شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / سید حسن حسینی / حسین‌ آهی / دانشگاه تهران / قیصر امین پور / عبدالجبار کاکایی / ساعد باقری / تهران / سیدحسن حسینی / فاطمه راکعی
قیصر امین‌پور، حقیقت را در شعر یافته بود
تهران- ایرنا- استاد دانشگاه تهران در بزرگداشت قصیر امین‌پور گفت: او حقیقت را طلب می‌کرد و دست از جست‌وجو برنمی‌داشت و حقیقت را در شعر یافته بود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
اعلام نامزدهای نهایی کتاب سال شعر جوان
پنج کتاب از ۱۴ کتاب نامزد نهایی سومین دوره کتاب سال شعر جوان، جایزه قیصر امین پور متعلق به نشر ایهام و انتشارات آنیماست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / قیصر امین پور / شعر / تخریب
وضعیت ناگوار مزار قیصرامین‌پور/خانه‌ابدی شاعر انقلاب در حال تخریب
تصاویر منتشر شده از سوی یکی از شاعران خبر از وضعیت نگران کننده مزار قیصر امین‌پور و در معرض تخریب قرار گرفتنش می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / قیصر امین پور / دفاع مقدس / پروین اعتصامی / سعدی / ادبیات / شورای عالی انقلاب فرهنگی / فرهنگ و ارشاد اسلامی / جایزه کتاب سال
درباره مولفان و نویسندگان | طلایه داران فرهنگ و تمدن کشور
حمایت از حقوق پدیدآورندگان و مولفان کتاب در جامعه کنونی بسیار ضروری به نظر می رسد، از این رو انتظار می‌رود که قانونگذاران با جدیت از تضییع حقوق این قشر جلوگیری کنند و آنان را در استیفای حقوق مادی و معنوی‌شان یاری رسانند زیرا نویسندگان طلایه‌داران فرهنگ و تمدن کشور به شمار می روند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / _قیصر امین‎پور / روز شعر و ادب فارسی
قیصر؛ شاعر حرف‌های ناتمام
حدود ساعت سه بامداد هشتم آبان ماه ۱۳۸۶ قیصر امین پور در بیمارستان دی تهران دار فانی را وداع گفت، بیمارستان دی شاهد وداع نویسندگان، شاعران و هنردوستان زیادی بود که آمده بودند تا با قیصر شاعر لحظه‌های ناب، شاعر حرف‌های ناتمام و شاعر همخانه با درد وداع کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / قیصر امین پور / ماهنامه سروش نوجوان / ادبیات معاصر / چهره ماندگار ادبیات / جلال آل احمد
پای درس قیصر از نویسندگی جلال
تهران- ایرنا- قیصر امین‌پور، مولف، معلم و منتقد ادبی که ۱۲ سال پیش در چنین روزی سربه آسمان نهاد، در زمینه‌های مختلف فرهنگی رد پای عمیقی از خود بر جای گذاشت که هر چند حوزه‌های متنوعی را شامل می‌شود؛ حول یک نام می‌گردند؛ قلم و نوشتن.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / حمید حسام / قیصر امین پور / ادبیات دفاع مقدس
روایت حمیدحسام از نگاه قیصر امین‌پور به ادبیات انقلاب و دفاع مقدس
حمیدحسام در کتاب «در جستجوی مهتاب» روایت و تفسیر جذابی از نگاه قیصرامین‌پور به موضوع تدریس ادبیات انقلاب و دفاع مقدس در دانشگاه‌ها ارائه کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
کاش این خبر به گوش سارقان مجسمه‌های شهر نرسد!
پس از سرقت مجسمه قیصر امین پور و همزمان با اعلام خبر سرقت، شهردار منطقه از انجام اقدامات لازم برای تهیه و نصب سردیس جایگزین خبر داد تا مبادا آب در دل کسی تکان بخورد و انتقادی متوجه وی و همکارانش شود؛ سرعت عملی شگفت آور که سه روز بعد، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از راز آن پرده برداشت تا مشخص شود، این رفتار مدتی است که رویه مسئولان شهری شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۹
ادامه جنجال سرقت سردیس قیصر امین‌پور
شهریور امسال اعلام خبر مفقود شدن سردیس قیصر امین پور در منطقه دو تهران، بار دیگر این پرسش را در ذهن‌ها ایجاد کرد که آیا دزد مجسمه‌های تهران بار دیگر بازگشته است؟! اما ۱۴ مهر زمانی که فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران خبر کشف سردیس قیصر امین‌پور را اعلام کرد،...
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / سرقت مجسمه‌های شهری / قیصر امین پور
پیدا شدن مجسمه دزدی قیصر امین‌پور؛ رویا یا واقعیت؟
شهریور ماه امسال اعلام خبر مفقود شدن سردیس قیصر امین پور در منطقه ۲ تهران، بار دیگر این پرسش را در اذهانی که ربودن مجسمه‌های شهریار، سر «مجسمه باربر» در خیابان ناصر خسرو تهران و یا ربودن مجسمه کودک در ونک را بخاطر داشتند ایجاد کرد که آیا دزد مجسمه‌های تهران بار دیگر بازگشته است؟! اما ۱۴ مهر ماه زمانی که فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران خبر کشف سردیس قیصر امین‌پور را اعلام کرد، برای مقطعی این نگرانی‌ها پایان یافت.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / شورای شهر تهران / مرکز بهاران / سازمان بهزیستی / مجسمه قیصر امین پور
لزوم ارسال لایحه از سوی شهرداری به شورا برای واگذاری مراکز بهاران به بهزیستی
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم ارسال لایحه از سوی شهرداری به شورا شهر برای واگذاری مراکز بهاران به بهزیستی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / سردیس قیصر امین پور / سرقت سردیس قیصر امین پور / پلیس پیشگیری تهران / تهران / مجسمه / سرقت / پلیس پیشگیری پایتخت / قیصر امین پور / سردیس / شهرداری تهران
از نصب موقعیت‌یاب تا اعلام محل نصب مجسمه‌ها به پلیس
جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران پیشنهادهایی را برای محافظت از مجسمه ها و سردیس های پایتخت ارائه کرد که یکی از آنها نصب موقعیت‌یاب بود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۹ / قیصر امین پور / محرم ۹۸ / عاشورا ۶۱ هجری
«ظهر روز دهم»؛ روایت دلدادگی حضرت قاسم (ع) برای نوجوان امروز
تهران - ایرنا - منظومه عاشورایی ظهر روز دهم سروده زنده‌یاد قیصر امین‌پور هر چند جزء معدود آثار ادبیات مذهبی در حوزه نهضت حسینی برای مخاطب نوجوان است که به سبب ویژگی‌های قلم سراینده‌اش یکی از مهمترین الگوهای تولید آثار ادبی برای این مخاطبان در تاریخ ادبیات انقلاب به شمار می‌آید.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / سرقت / سردیس قیصر امین پور / نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
ناجا نمی تواند برای حفاظت از هر مجسمه پلیس بگذارد
تهران- ایرنا- رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: برای حفاظت از مجسمه هایی که در سطح شهرها نصب می شود، نیروی انتظامی نمی تواند برای هر مجسمه پلیس بگذارد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / موسیقی تیتراژ / بیژن ترقی / محمد اصفهانی / حسام الدین سراج / ترانه سرا / شعر / شعر و ادب فارسی / مجید اخشابی / عبدالجبار کاکایی / قیصر امین پور
عبدالجبار کاکایی؛ سراینده ترانه‌هایی که اسیر پسند مخاطب نمی‌شود
تهران- ایرنا- عبدالجبار کاکایی از زمره شاعرانی است که ترانه خود را به پسندِ مخاطب نفروخته است. او در ترانه سرایی دنباله‌رو شاعرانی است که به جای آنکه در پی سلیقه مخاطب راه بیفتند، سلیقه و پسندِ وی را با شعر و ترانه خویش همراه می‌کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
"ساده بود" منتشر شد + صوت
قطعه «ساده بود» به آهنگسازی سپاس صدرنوری و خوانندگی حسام عبدی با شعری از زنده یاد قیصر امین پور در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / شورای شهر / تهران / مجسمه سازی / سردیس قیصر امین پور
سرقت آثار واجد ارزش شهر از شهرداری و نیروهای انتظامی پذیرفته نیست
تهران - ایرنا - «احمد مسجدجامعی» عضو شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به سرقت سردیس قیصر امین‌پور گفت:‌ سرقت آثار واجد ارزش شهر از شهرداری و نیروهای انتظامی پذیرفته نیست.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
سرنخ‌های پلیس از سرقت سردیس قیصر امین‌پور/ بسته پیشنهادی برای جلوگیری از مجسمه‌ دزدی
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سرقت سردیس قیصر امین پور از ارائه بسته پیشنهادی پلیس برای جلوگیری از تکرار سرقت های مشابه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / تئاتر شهر / قیصر امین پور / سرقت / مجسمه / سردیس
سرقت سیاسی، ارزشی یا سودای مالی؟
بسیاری، سرقت مجسمه‌ها در سال 89 را با انگیزه‌های سیاسی عنوان کردند. عده‌ای هم به مسائل شرعی درباره تمثال‌سازی پرداختند. برخی هم اهداف مالی را دلیل دزدیده‌شدن سردیس‌های تهران دانستند. سارقان سریالی مجسمه‌ها دستگیر نشدند و دلیل اصلی دزدی‌ها هم مشخص نشد با این حال توجه به نوع سرقت‌ها شاید بتواند انگیزه سارقان سردیس قیصر امین پور را نشان دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / سیدضیاء الدین شفیعی / قیصر امین پور / فضای مجازی
قیصر را که دزدید؟
امروز که خبر آمد «سردیس قیصر امین‌پور به سرقت رفت» فرصت مناسبی دست داد که به التزام بیت بالا از حضرت بیدل بگویم «متاع» دزدیده شده قابل ردیابی است اما دریغ اگر «کاروان» دزدیده شود!
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / قیصر امین‌پور / شهرداری تهران / پلیس آگاهی
فیلم | توضیحات رئیس پلیس آگاهی درباره سرقت سردیس قیصر
سردار لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران می گوید سرنخ‌های مهمی درباره سارقین سردیس قیصر امین پور یافته اند و سه شنبه جلسه مهمی در این زمینه با شهرداری تهران برگزار می کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / سرقت / پیروز حناچی / مترو
واکنش شهردار به سرقت مجسمه قیصر امین پور/۴واگن به ناوگان قطارشهری پایتخت اضافه شد
شهردار تهران در واکنش به سرقت سردیس قیصر امین پور در منطقه دو گفت: هنوز گزارشات این سرقت را مطالعه نکردم اما برای حفظ اموال عمومی این موضوع را پیگیری می کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
دزدها به سردیس قیصر امین‌پور هم رحم نکردند! + جزئیات
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان زیباسازی شهر تهران درباره سرقت تندیس قیصر امین پور توضیحاتی را ارائه کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه
تهران-ایرنا- حملات رژیم صهیونیستی به سوریه، عراق و لبنان و واکنش دبیر کل حزب الله، سفر دوباره ظریف به فرانسه و بررسی پیشنهاد گروه ۷ برای حفظ برجام، موافقت هیات وزیران با تشکیل مرکز ملی مالکیت فکری، سرقت سردیس قیصر امین پور و جزئیات بیشتر درباره سامانه دفاع هوایی باور ۳۷۳ از مهمترین عنوین ایرنا در ۱۲ ساعت گذشته است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / قیصرامین پور / سردیس قیصرامین پور
سردیس «قیصرامین پور» به سرقت رفت
سردیس «قیصرامین پور» شاعر معاصر ایران واقع در منطقه دو شهرداری تهران به سرقت رفت. تندیس قیصر امین پور در بلواری به همین نام در خیابان سعادت آباد نصب شده بود.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / سیمین بهبهانی / قیصر امین پور / کردستان / ساعد باقری / مهدی اخوان ثالث / علیرضا افتخاری / محمدرضا شجریان / سنندج / نیما یوشیج
حسین یوسف‌زمانی؛ نواسازِ خاطره‌آفرینِ خطه کردستان
استاد حسین یوسف‌زمانی از آهنگسازان نامدار موسیقی ایرانی است که آهنگ‌های خاطره‌انگیزی از او با صدای آوازخوانانی چون محمدرضا شجریان، علیرضا افتخاری، نادر گلچین، مظهر خالقی و صدیق تعریف به یادگار مانده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰
خیام تنها در پارک لاله
درست شهریور ۹۷ بود که خبر از غیب مجسمه قیصر امین پور منتشر شد. اما گویا این جا پایان ماجرا نیست و تهران علاقه‌ای به مجسمه‌های پایتخت ندارد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
فهم خویشتن ویژگی بارز در شعر قیصر امین پور است
دزفول-ایرنا- پژوهشگر و نویسنده عاشورایی مطرح کشوری با اشاره به ویژگی های قیصر امین پور شاعر انقلابی گفت: فهم خویشتن ویژگی بارز در شعر اوست از همین رو وی اسوه ای مناسب در حوزه ادبیات برای نسل امروز است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
آرامگاه قیصرشعر ایران درگتوند میزبان دوستداران فرهنگ و ادب
دزفول –ایرنا- آرامگاه قیصر امین پور شاعر پرآوازه ایران در شهرستان گتوند زادگاه وی، در تمام ایام سال بویژه اردیبهشت ماه مصادف با زادروز این شاعر معاصر، پذیرای جمع زیادی از دوستداران فرهنگ،شعر و ادب و گردشگران سراسر کشور است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
انجمن ادبی کودک ونوجوان گتونددر زادروزقیصرامین پورگشایش یافت
دزفول- ایرنا- در آیینی به مناسبت زاد روز قیصر امین پور شاعر معاصر انقلاب و دفاع مقدس، انجمن ادبی کودک و نوجوان وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گتوند با عنوان 'آیینه های ناگهانی' در این شهرستان راه اندازی شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •