چهارشنبه, ۷ اسفند, ۱۳۹۸ / 26 February, 2020
ازدواج
روزنامه شهروند / ۴ ساعت قبل / ...
ذره‌بین
5 دلیل یک خانواده برای بازداشت داماد قاتل‌شان [شهروند] شوهر زن جوانی که در آتش سوخت، با پنج دلیل قضائی به جرم قتل بازداشت می‌شود. این زن در حیاط خانه‌شان با بنزین سوخت و شوهرش یک شوخی را دلیل این اتفاق هولناک اعلام کرد. با این حال، خانواده عروس سوخته، با ارایه پنج دلیل، دامادشان را عامل اصلی جنایت معرفی کردند. روز ششم بهمن‌ماه بود که خبر مرگ مشکوک زن بیست‌و‌چهار ‌ساله‌ای در محدوده کلانتری 111 هفت چنار، به بازپرس کشیک قتل اعلام شد. بلافاصله دستور تحقیق صادر شد و مأموران به بررسی ماجرا پرداختند. زنی جوان روز بیست‌وهفتم دی‌ماه در میان شعله‌های آتش سوخت و بعد از 9 روز در بیمارستان شهدای یافت‌آباد جان داد. تحقیق از شوهر این زن انجام شد. …
آسیب‌رساندن به دیگران در بحران‌هایی مانند کرونا؛ یک بیماری روانی قابل درمان
ایسنا / ۱۶ ساعت قبل / ...
آسیب‌رساندن به دیگران در بحران‌هایی مانند کرونا؛ یک بیماری روانی قابل درمان
مدیر دپارتمان خانواده و ازدواج کلینیک تخصصی اعصاب و روان بهمن یزد با بیان این که خطاهای بزرگ انسانی مانند آسیب زدن به دیگران در بحران‌هایی مانند کرونا به قیمت موفقیت خود ناشی از فقدان علاقه اجتماعی در برخی افراد است، گفت: این مشکل روحی حتی در بزرگسالی از طریق مشاوره و روان درمانی قابل رفع است.
  استانی-اجتماعی  کروناویروس  سلامت روانی
آیا می‌توان با معتادی که ترک کرده، ازدواج کرد؟
پارسینه / ۱۸ ساعت قبل / وبگردی
آیا می‌توان با معتادی که ترک کرده، ازدواج کرد؟
به اعتقاد یک روانشناس بالینی به فرد معتادی که ترک کرده می‌توان اعتماد کرد، اما به‌جای حدس و گمان و قضاوت، دلایل و درمان اعتیاد این فرد باید مورد بررسی قرار گیرد.
  ازدواج  همسر  اعتیاد  پارسی خبر
نبایدتحصیل منجر به زیست مجردی شود/وجود  ۴ میلیون جوان در معرض ازدواج در دانشگاه‌ها
ایسنا / ۱۹ ساعت قبل / علمی و آموزشی
نبایدتحصیل منجر به زیست مجردی شود/وجود ۴ میلیون جوان در معرض ازدواج در دانشگاه‌ها
رئیس ستاد ازدواج دانشجویی کشور با تاکید بر اینکه نباید ادامه تحصیل منجر به زیست مجردی جوانان شود، افزود: باید نوع آموزش‌ها را با کمک رسانه‌ها تغییر دهیم.
  ازدواج دانشجویی
اعتراض مردم به سوءاستفاده مالی برخی از تالارهای عروسی برای فسخ قرارداد برگزاری مراسم ازدواج
تسنیم / ۲۰ ساعت قبل / اجتماعی
اعتراض مردم به سوءاستفاده مالی برخی از تالارهای عروسی برای فسخ قرارداد برگزاری مراسم ازدواج
برخی از مدیران تالارهای عروسی نسبت به درخواست فسخ قرارداد برگزاری مراسم ازدواج و عروسی مقاومت کرده و زوج‌های جوان را تهدید به برداشت جریمه نقدی از ودیعه رزرو تالار کرده‌اند!
قتل تازه داماد به طمع سرقت
مشرق / ۲۱ ساعت قبل / اجتماعی
قتل تازه داماد به طمع سرقت
پسر معتاد وقتی متوجه شد دوستش بتازگی ازدواج کرده به طمع سرقت طلاهای عروس به خانه آن‌ها رفت و نقشه جنایتی هولناک را رقم زد.
  قتل  قاتل  زنجان  سرقت
حمایت تمام قد بانک رفاه از سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان
ایلنا / ۳۲ ساعت قبل / اقتصادی
حمایت تمام قد بانک رفاه از سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان
در پی جاری شدن سیل در استان کم برخوردار سیستان و بلوچستان،‌ بانک رفاه کارگران تمام قد به حمایت از هموطنان سیل زده به منظور جبران خسارات مالی و حمایت از آلام آنها در قالب؛ اعطای کمک های بلاعوض‌، قرض الحسنه، اجرای پروژه های عمرانی، تخصیص اعتبارات ریالی به مشاغل خانگی، افزایش اعتبارات ریالی و ارزی و ... پرداخته است.
  ازدواج  استان سیستان و بلوچستان  سیستان و بلوچستان  سیل
بدری:ادغام یارانه معیشتی و نقدی از مزیت های بودجه 99 است
تسنیم / ۴۲ ساعت قبل / سیاسی
بدری:ادغام یارانه معیشتی و نقدی از مزیت های بودجه 99 است
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شفاف سازی یارانه ها، افزایش وام ازدواج و تمهیدات در نظر گرفته در زمینه اخذ مالیات را از نقاط قوت گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه 99 دانست.
ذوالقدر: وام 50 میلیون تومانی ازدواج نقطه قوت بودجه 99 است
تسنیم / ۴۲ ساعت قبل / سیاسی
ذوالقدر: وام 50 میلیون تومانی ازدواج نقطه قوت بودجه 99 است
نماینده مردم تهران در مجلس یکی دیگر از نقاط قوت بودجه سال آینده را، اختصاص وام 50 میلیون تومانی ازدواج به هرکدام از زوج‌ها دانست وگفت: این میزان تسهیلات با بازپرداخت 7 ساله است.
زن جوان: شوهرم تنوع طلب است هیچ رابطه عاطفی با من ندارد
فرارو / ۴۳ ساعت قبل / اجتماعی
زن جوان: شوهرم تنوع طلب است هیچ رابطه عاطفی با من ندارد
زن جوان که به اتهام کتک کاری و ترک انفاق از همسرش شکایت کرده بود با بیان این که همسرم به خاطر تنوع طلبی و ارتباط با زنان دیگر هیچ رابطه عاطفی با من ندارد.
  ازدواج
تابناک / ۴۴ ساعت قبل / ...
اخاذی از سه دخترخاله نوعروس با ارسال عکس خصوصی
سال ۹۷ سمانه ۳۰ ساله با پسر جوانی که به خواستگاری اش آمده بود ازدواج کرد و یک زندگی آرام و بدون دغدغه را شروع کرد.
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
خشونت علیه زنان، پنهان زیر برقع
[رضا فرج‌پور] یکی از مهم‌ترین فیلم‌هایی که در ماه‌های اخیر روی پرده آمده، «حوا، مریم، عایشه» است. فیلمی از صحرا کریمی کارگردان افغانستانی که در ایران به‌ دنیا آمده، در اروپا سینما خوانده، دکترای سینما دارد و امسال نیز نماینده کشورش در اسکار بوده است. فیلمی درباره زنانی به نام‌های حوا، مریم و عایشه سه زن از سه طبقه مختلف اجتماعی و فرهنگی که هر یک با چالش‌ بزرگی در زندگی مواجه هستند. حوا زنی خانه‌دار است در گیرودار به دنیاآوردن فرزندش و چیزی مهم‌تر از این برایش معنا ندارد. مریم به‌عنوان زنی تحصیلکرده در فکر جدایی از شوهری است که  به او خیانت کرده است و عایشه نیز زن جوانی است که باردار شده و می‌کوشد که با ازدواج از این مخصمه …
ایستگاه
روزنامه تعادل / ۲ روز قبل / ...
ایستگاه
وزارت فرهنگ فرانسه در تلاش است فردی را که سابقه‌ای در امور سینمایی ندارد به عنوان گزینه مطلوب خود برای جایگزینی رییس کنونی جشنواره کن به این جشنواره تحمیل کند.
  ازدواج  دولت  فرانسه  کودکان  وزارت فرهنگ
شما هم دوست دارید همسرتان زیبا باشد؟
پارسینه / ۲ روز قبل / وبگردی
شما هم دوست دارید همسرتان زیبا باشد؟
زیبایی ظاهری یکی از ملاک‌های ازدواج خانم‌ها و آقایان است، اما ازدواج با همسر زیبا معایب و مزایایی دارد که باید قبل از انتخاب همسر بدانید.
  همسر  ازدواج  زیبایی  پارسی خبر
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / اجتماعی
ازدواج پنهانی شوهر بعد از 28سال زندگی مشترک/ سقف آرزوهایی که ریخت!
خراسان نوشت:مریم به زندگی مشترک ۲۸ساله اش نگاه کرد. درهفت آسمان هم داوود برایش یک ستاره نگذاشته بود. تنها چیزی که در این زندگی داشت، چند بچه بود که با مشکلاتشان شانه های خمیده او را بیشتر آزرده می کردند.
  ازدواج  اختلافات خانوادگی
اجرای تئاتر هادی مرزبان به تعویق افتاد
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / ...
اجرای تئاتر هادی مرزبان به تعویق افتاد
اجرای نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به کارگردانی هادی مرزبان به تعویق افتاد. طبق اعلام دست‌اندرکاران این تئاتر،
  ازدواج  بازی  تئاتر  رضا کیانیان  مصاحبه
وضعیت تشرف زوج‌های دانشجو به مشهد با توجه به ویروس کرونا
مهر / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
وضعیت تشرف زوج‌های دانشجو به مشهد با توجه به ویروس کرونا
ستاد ازدواج دانشجویی پیرامون وضعیت تشرف زوج های دانشجو به مشهدمقدس پس از تایید ورود ویروس کرونا به کشور اطلاعیه ای صادر کرد.
  ازدواج دانشجویی  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  مشهد مقدس  ویروس کرونا
دوره دانش‌افزایی ویژه مدیران مراکز مشاوره ازدواج برگزار شد/ لزوم پوشش بیمه‌ای خدمات مشاوره
مهر / ۳ روز قبل / اجتماعی
دوره دانش‌افزایی ویژه مدیران مراکز مشاوره ازدواج برگزار شد/ لزوم پوشش بیمه‌ای خدمات مشاوره
مدیرکل دفتر برنامه ریزی جوانان از برگزاری دوره دانش افزایی مدیران مراکز تخصصی «مشاوره ازدواج و خانواده» سراسر کشور در رشت خبر داد.
  استان گیلان  اعظم کریمی  مراکز مشاوره  ازدواج  معاونت جوانان وزارت ورزش
اهمیت مهارت‌های ارتباطی برای داشتن زندگی زناشویی خوب
مهر / ۳ روز قبل / اقتصادی
اهمیت مهارت‌های ارتباطی برای داشتن زندگی زناشویی خوب
ختر و پسری که تصمیم به تشکیل زندگی مشترک با یکدیگر می‌گیرند با استفاده از مشاوره قبل از ازدواج می‌توانند تا حد زیادی نسبت به موفق بودن یا شکست ارتباط در زندگی زناشویی، اطمینان حاصل نمایند.
  مهارت زندگی  دوره های مهارت آموزی  زندگی زناشوئی
دختر ۲۰ ساله: آلبوم سیاه عروسی ام را بهم زد
فرارو / ۳ روز قبل / اجتماعی
دختر ۲۰ ساله: آلبوم سیاه عروسی ام را بهم زد
مقدمات جشن عقدکنان رفتیم و حتی کارت‌های دعوت به باغ تالار را هم در بین بستگان و آشنایان توزیع کردیم، ولی دو شب قبل از آغاز مراسم خانواده داماد با اعلام انصراف از این ازدواج پاکتی را با پیک به محل کار پدرم فرستادند.
  عکس خصوصی
سرنوشت تلخ دختر دانشجو بخاطر ارتباط نامشروع
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / اجتماعی
سرنوشت تلخ دختر دانشجو بخاطر ارتباط نامشروع
خراسان نوشت:دختر جوان به حکم شلاق پسری که وی را فریب داده و با وعده ازدواج او را به تله شیطانی انداخته است اعتراض کرد. این دختر با چشمانی اشکبار به دادگاه رفت و خواستار مجازات سنگین جوان شیطان صفت شد.
  رابطه نامشروع  دادگاه
چند توصیه برای کاهش ازدواج پرخطر
ایرنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
چند توصیه برای کاهش ازدواج پرخطر
تهران - ایرنا - ازدواج پیوند میان داشته‌ها برای تکمیل ناداشته‌ها است و هنگامی که یک زوج برای رسیدن به هم حاضر به گذشت و فداکاری نیست،‌ در ادامه روند زندگی مشترک با خطر مواجه خواهد شد.
تجاوز به دختر دانشجو توسط مدیر یک دفتر پیشخوان با وعده ازدواج!
فرارو / ۴ روز قبل / اجتماعی
تجاوز به دختر دانشجو توسط مدیر یک دفتر پیشخوان با وعده ازدواج!
وقتی این حادثه پیش آمد و پدر و مادرم متوجه شدند چه شده است، دیگر اجازه ندادندبه دانشگاه بروم و مجبور به ترک تحصیل شدم. افسردگی شدید گرفتم و همه زندگی‌ام نابود شد. خانه‌نشین شدم حتی نمی‌توانم سر کار بروم و سرنوشتم به طور کلی تغییر کرد، اما پسر جوان فقط به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده که این مجازات خسارتی که به زندگی من وارد شده است، جبران نمی‌کند.
  تجاوز به دختر دانشجو  مدیر دفتر پیشخوان  ازدواج
در سایه پوتین
روزنامه همشهری / ۴ روز قبل / ...
در سایه پوتین
دیمیتری مدودف / نخست‌وزیر روسیه از سال 2012 تا 2020 بیوگرافی دیمیتری آناتولیویچ مدودف متولد سپتامبر 1965 در لنینگراد روسیه است. او فرزند آناتولی مدودف از استادان مؤسسه فناوری لنینگراد است. او در رشته حقوق دانشگاه ایالتی سن‌پترزبورگ تحصیل کرد و بعدتر مدرک کارشناسی ارشد و درجه دکتری خود را نیز در رشته حقوق جزا در سال1990 دریافت کرد. دیمیتری مدودف با سوتلانا- اقتصاددان، حسابدار، سرمایه‌دار و سیاستمدار اهل اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی- در ۲۴ دسامبر ۱۹۹۳ ازدواج کرد. مدودف از سال۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ در دانشگاه …
ریشه‌های نظم سیاسی:  از دوران پیشا انسانی تا انقلاب فرانسه
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / بین‌المللی
ریشه‌های نظم سیاسی: از دوران پیشا انسانی تا انقلاب فرانسه
دولت‌های اولیه اروپایی عدالت را توزیع می‌کردند اما نه ضرورتا قانون را. قانون در جای دیگر ریشه داشت، خواه در مذهب (مانند احکام مربوط به ازدواج و خانواده که در فصل قبل مورد بحث قرار گرفت) خواه در آداب و رسوم قبایل و خواه در اجتماعات محلی. دولت‌های اولیه اروپایی گاهی قانونی وضع می‌کردند- یعنی قوانین جدیدی خلق می‌کردند- اما مرجعیت و مشروعیت بیشتر بر توانایی‌شان در اجرای بی‌طرفانه قوانین متکی بود نه ضرورتا بر اجرای قوانین خودشان. تمایز میان قانون و قانون‌گذاری برای درک معنای حاکمیت قانون حیاتی است. درک اصلی از قانون به مثابه امری ثابت، خواه با مرجعیت آسمان، خواه با سنت و خواه با طبیعت بر این دلالت دارد که قانون را نمی‌توان براساس اقدام بشری تغییر داد، اگرچه می‌تواند و باید برای سازگاری با شرایط جدید …
طراحی برنامه کنترل طلاق بهزیستی برای ۵ سال بعد از ازدواج
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / اجتماعی
طراحی برنامه کنترل طلاق بهزیستی برای ۵ سال بعد از ازدواج
ایرنا نوشت: مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور از طراحی برنامه کنترل طلاق در کنار دیگر برنامه‌های موجود در این زمینه خبر داد و گفت: این سازمان برنامه ارتقای کیفیت زندگی و تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری و کنترل طلاق را طراحی کرده که می‌تواند پنج سال بعد از ازدواج را پوشش دهد.
  طلاق
افزایش احتمال بروز اختلالات کروموزومی در جنین با افزایش سن مادر
ایسنا / ۵ روز قبل / علمی و آموزشی
افزایش احتمال بروز اختلالات کروموزومی در جنین با افزایش سن مادر
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (پنجشنبه) اعلام کرد: یکی از مشکلات نظام سلامت کشور، افزایش سن ازدواج و به تبع آن ، افزایش سن بارداری زنان در کشور است که رابطه مستقیم با وضعیت سلامتی جنین دارد و هرچه سن زنان در زمان بارداری، بالاتر باشد، احتمال بروز اختلالات کروموزومی در جنین ، افزایش می یابد.
  جنین  اختلالات کروموزومی  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
ماجرای حریم خصوصی افراد و عکس‌هایی که ناگهان لو می‌روند
خبر ورزشی / ۵ روز قبل / ورزشی
ماجرای حریم خصوصی افراد و عکس‌هایی که ناگهان لو می‌روند
در جوامع مترقی، سوپراستارها به سادگی با هم ازدواج می کنند و رابطه شان تمام می شود؛ رسانه های عمومی هم در این باره خبرهای خود را منتشر می کنند اما ختم غائله زودتر از آن چیزی است که در اینجا وجود دارد.
  فوتبال ایران  سینما  حاشیه های فوتبال  حریم خصوصی  یادداشت  آرتین زهرابی  ویژه
جشن ازدواج ۸۰ زوج دانشجو در اراک
ایسنا / ۵ روز قبل / عکس
جشن ازدواج ۸۰ زوج دانشجو در اراک
چهارشنبه ۳۰ بهمن، مراسم جشن ازدواج دانشجویی ۸۰ زوج از دانشگاه‌های اراک، علوم پزشکی، صنعتی و پیام نور در دانشگاه اراک برگزار شد. امسال ۴۴۹ ازدواج دانشجویی در استان مرکزی ثبت نام شده که نشان دهنده رشد ۳۰ درصدی در این حوزه است.
ایسنا / ۵ روز قبل / علمی و آموزشی
مرکز خانواده پایدار در دانشگاه سیستان وبلوچستان افتتاح شد
مرکز خانواده پایدار دانشگاه سیستان وبلوچستان در چهار حوزه آموزش، مشاوره، همسان گزینی و تسهیلات با حضور حجت الاسلام والمسلمین صالحی، مسئول ستاد ازدواج دانشجویی کشور افتتاح شد.
  دانشگاه سیستان و بلوچستان  ازدواج دانشجویی  خانواده
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
قانونی که اجرا نمی‌شود
شش ماه از روزی می‌گذرد که قانون جدید تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی به سازمان ثبت‌احوال و استانداران ابلاغ شد، اما این قانون، با تمام مخالفت‌ها و موافقت‌هایی که با خود داشت، همچنان اجرا نشده است. روزنامه اعتماد برای بررسی علت عدم اجرای این قانون، چهارشنبه هفته گذشته گفت‌وگویی داشت با طیبه سیاوشی، نماینده مردم تهران که از روز اول پیگیر تصویب این لایحه بود. طیبه سیاوشی به «اعتماد» گفته بود: «کسانی که ذیل دستگاه‌ها هستند، به ‌شدت با اجرای این قانون مخالفت و مقاومت می‌کنند.» پیش از سال 1385 صدور شناسنامه برای کودکان حاصل از ازدواج زنان با مردان غیر ایرانی به دشواری امروز نبود اما در این سال بود که مجلس هفتم، …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
مهلت زندگی به یک اعدامی
[شهروند]مرد جوانی که در انتظار اجرای حکم قصاص بود، با مهلت یک ماهه اولیای دم به زندگی ‏امیدوار شد. این محکوم چند‌سال پیش مادر و پسری را به قتل رسانده بود. دادگاه با توجه ‏به اقرار صریح متهم به هر دو قتل، حکم قصاص داد و درنهایت هم دیوان‌عالی آن را تأیید کرد. با این ‏حال این مرد درآستانه چهل‌سالگی و درحالی‌که فقط چند روز به پایان زندگی‌اش باقی بود، مهلت ‏یک‌ماهه گرفت. هرچند معلوم نیست که چرا اولیای دم چنین تصمیمی گرفته‌اند؛ اما بررسی پرونده‌‏های مشابه نشان می‌دهد، در این شرایط احتمال بخشیده شدن محکومان به قصاص بیشتر است.‏ ماجرای این پرونده جنایی از آخرین روزهای‌سال 94 با مراجعه دختر جوانی به کلانتری 148 ‏انقلاب کلیدخورد. …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
پرداخت ۲۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات در یک سال
مدیریت امور طرح و برنامه بانک مسکن در گزارشی از پرداخت رقمی در حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات بانکی به متقاضیان در بازه زمانی یک سال گذشته خبر داد.طی یک سال گذشته منتهی به آذر ماه 98 - بازه زمانی ابتدای دی ماه 97 تا پایان آذر 98 - مجموعا معادل حدود 24 هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات از سوی بانک مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.این تسهیلات عمدتا در قالب 6 ردیف تسهیلاتی به متقاضیان واجد شرایط اعطا شده است که از میان آنها 5 ردیف مربوط به بخش مسکن اعم از بخش خرید و ساخت واحدهای مسکونی و همچنین تعمیر و تکمیل مسکن بوده است.جزئیات این گزارش نشان می‫دهد در بازه زمانی ابتدای دی ماه 97 تا پایان آذرماه 98، مجموعا 606 هزار و 309 فقره تسهیلات اعم از تسهیلات خرید، ساخت و جعاله مسکن و ... و همچنین …
راز طلاق ملکه زیبایی روس از پادشاه مالزی برملا شد
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اجتماعی
راز طلاق ملکه زیبایی روس از پادشاه مالزی برملا شد
ووئوودینا اندکی بعد از ازدواج با سلطان محمد از وی جدا شد و هم اکنون یک پسر ۹ ماهه به نام «لئون» از او دارد. اما سلطان محمد ادعا می‌کند این پسر متعلق به وی نیست. سلطان بعد از این ماجرا، از سلطنت نیز کناره گیری کرد. در حال حاضر، سلطان محمد و ووئوودینا درگیر اختلافات مالی طلاق هستند.
ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی چه شرایطی دارد؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اجتماعی
ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی چه شرایطی دارد؟
مطابق قانون مدنی و حمایت از خانواده اگر زن ایرانی بخواهد با مرد خارجی ازدواج کند باید از دولت اجازه بگیرد.
  ازدواج  قانون مدنی  ایران  زنان ایرانی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
میز خبر
80‌هزار سالمند در ایران هرگز ازدواج نکرده‌اند [شهروند] رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور میزان تجرد قطعی سالمندان یعنی کسانی را که هرگز ازدواج نکرده‌اند 80‌هزار نفر اعلام کرد و گفت: «این آمار در کنار تعداد افرادی که از همسرشان جدا شده‌اند یا همسرشان فوت کرده، بسیار بیشتر است.» به گزارش ایسنا، حسام‌الدین علامه ادامه داد: «در حال حاضر جمعیت تجرد قطعی در میانسالان حدود ۲‌میلیون و ۷۰۰‌هزار نفر است که این جمعیت در چند ‌سال آینده به سالمندی ‌می‌رسد و از امروز باید برای ارتقای کیفیت زندگی آنان برنامه‌ریزی کنیم.»
کناره‌گیری سردار همایون از بریگاد قزاق
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
کناره‌گیری سردار همایون از بریگاد قزاق
سی‌ام بهمن 1299، قاسم خان والی مشهور به سردار همایون از فرماندهی بریگاد قزاق، کناره‌گیری کرد.
  ازدواج  ایران  ایران و روسیه  شهرداری  معاون
ازدواج دانشجویی نماد یک ازدواج ساده بوده که همین ازدواج ساده نماد دین است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
ازدواج دانشجویی نماد یک ازدواج ساده بوده که همین ازدواج ساده نماد دین است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی خطاب به دانشجویانی که در قالب ازدواج دانشجویی یکدیگر را به عنوان همسر برگزیده‌اند، گفت: شما یک دستور الهی و دستور دینی را اجرا کردید. ازدواج دانشجویی نماد یک ازدواج ساده بوده که همین ازدواج ساده نماد دین است.
  استانی-علمی و آموزشی  ازدواج دانشجویی  دانشگاه آزاد اسلامی مشهد  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
آیت‌الله مکارم: شرکت نکردن در انتخابات سبب خوشحالی دشمن می‌شود
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / سیاسی
آیت‌الله مکارم: شرکت نکردن در انتخابات سبب خوشحالی دشمن می‌شود
به گزارش تسنیم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم ضمن دعوت همگانی به حضور گسترده مردم در انتخابات دوم اسفندماه اظهار داشت: چنین نیست که چشممان بر حقایق بسته باشد، می‌دانیم که مردم در فشار شدید هستند، مردم از یک‌طرف به‌دلیل گرانی اجناس و از طرف دیگر نبودن کسب‌ و کار برای جوانان، مشکلات ازدواج آن‌ها و محدودیت برای مسکن در مضیقه بوده و تحت‌فشار هستند.
  آیت‌الله مکارم شیرازی  انتخابات مجلس یازدهم  حضور در انتخابات
مرد روس با تانک به خواستگاری رفت
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / وبگردی
مرد روس با تانک به خواستگاری رفت
یک افسر روس با قرار دادن ۱۶ تانک از نوع تی ۷۲ بی ۳ به شکل قلب از نامزدش رسماً درخواست ازدواج کرد.
  پارسی خبر  سرگرمی  خواستگاری  تانک  مسکو  روسیه
تشرف بیش از ۱۲هزار زوج زیارت اولی به مشهدمقدس
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
تشرف بیش از ۱۲هزار زوج زیارت اولی به مشهدمقدس
تهران- ایرنا- دبیر ستاد ازدواج دانشجویی از تشرف بیش از ۱۲ هزار زوج زیارت اولی به مشهد مقدس در قالب بیست و سومین دوره مراسم ازدواج دانشجویی خبر داد.
  ازدواج دانشجویی  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
«پایتخت ۶» به روایت عروسی رحمت
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / وبگردی
«پایتخت ۶» به روایت عروسی رحمت
به تازگی تصویری از مجموعه «پایتخت ۶» منتشر شده که به ازدواج یکی از شخصیت‌های این مجموعه با بازی هومن حاجی‌عبدالهی اختصاص دارد.
ثبت‌نام ۱۸۵۰۰ زوج دانشجو برای شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اجتماعی
ثبت‌نام ۱۸۵۰۰ زوج دانشجو برای شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی
ایلنا: دبیر ستاد ازدواج دانشجویی گفت: در سه ماه فرصت ثبت نام ۱۸هزار و ۵۰۰ زوج دانشجو و ۱۹۰ زوج استاد در بیست و سومین مراسم ازدواج دانشجویی ثبت نام کردند.
  ازدواج  بلیط  حرم مطهر  دانشجو  مقام معظم رهبری
رشد 30 درصدی ثبت نام ازدواج دانشجویی در استان مرکزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / علمی و آموزشی
رشد 30 درصدی ثبت نام ازدواج دانشجویی در استان مرکزی
دبیر ستاد ازدواج دانشجویی استان مرکزی گفت: سال گذشته 355 ازدواج دانشجویی و امسال 449 ازدواج در استان ثبت نام شده که نشان دهنده رشد 30 درصدی در این حوزه است.
  ازدواج آسان  ازدواج دانشجویی  استانی-علمی و آموزشی
سرانجام ازدواج‌های آنلاین؛ به نام ازدواج به کام طلاق
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اجتماعی
سرانجام ازدواج‌های آنلاین؛ به نام ازدواج به کام طلاق
سایت‌های همسریابی چند سالی است در فضای مجازی تبلیغات بسیاری را به خود اختصاص داده و به نظر می‌رسد هوادارهای پروپا قرصی هم پیدا کرده است.
  اینستاگرام  مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی  سایت همسریابی  اینترنت
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
سیمای آرمانی و ابدی مستبد
یکی از دوره‌های فاجعه‌بار تاریخ ما که کمتر از آن صحبت می‌شود دوره هجوم تیمور لنگ و تاخت‌وتاز سپاهیان اوست. میان تیمور و چنگیز یک‌ونیم قرن فاصله بود که آن را «از فاجعه تا فاجعه» خواندند. تیمور در شهر کوچکی حوالی سمرقند متولد شد و تقریبا همه زندگی او، از جوانی به بعد در جنگ و لشکرکشی گذشت. همان اوایل جوانی در زدوخوردی ـ یا به قول ابن‌عربشاه مورخ عرب «هنگام دزدیدن گوسفندی» ـ زخمی شد و پای راستش به ‌شدت آسیب دید. از آن پس می‌لنگید و این لنگی، نقص و لقبی شد که با او ماند. حداقل 9 زن داشت و در دوره‌های مختلف زندگی‌اش با زنان دیگری هم روابطی داشت، اما به اعتبار ازدواج با شاهدختی مغول، او را گورکان خواندند که در زبان مغولی به معنی …
خواستگار غریبه
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
خواستگار غریبه
فرورتیش رضوانیه روزنامه‌نگار مادرتان هیجان و اضطراب دارد و دستمال به‌دست دور خانه می‌چرخد. به او می‌گویید: «قربانت بروم، از صبح تا الان ۶ دور سالن پذیرایی را گردگیری کرده‌ای!» قرار است برایتان خواستگار غریبه بیاید. شما نمی‌خواهید با کسی ازدواج کنید که نسبت به او شناخت کافی ندارید، اما این خواستگار را به احترام عمه‌تان به حضور پذیرفتید. مطمئن هستید که برنامه امشب نمادین است و قرار نیست هیچ اتفاقی رخ بدهد. پدر و مادرتان هم دلشان روشن نیست، اما نمی‌توانستند باز هم به عمه‌خانم پاسخ منفی بدهند. آرزو …
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / وبگردی
بهترین مدل لباس‌های مگان مارکل بعد از ازدواج با پرنس هری +تصاویر
مگان مارکل عروس جدی خانواده سلطنتی که عنوان دوشس ساسکس را به خود گرفته است، این روز‌ها سوژه خبرنگاران دنیای مد است. در جدیدترین اخبار، خبرنگاران دنیای مد، توجه شان به نوع پوشش و مدل لباس‌های جمع شده و در نتیجه بهترین مدل لباس‌های مگان مارکل را گردآوری کرده اند.
  پارسی خبر  مد و پوشاک  مگان مارکل  پرنس هری  استایل مگان مارکل
لزوم تامین امکانات رفاهی مرزبانان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
لزوم تامین امکانات رفاهی مرزبانان
 فرمانده مرزبانی ناجا از ازدواج ۱۱۰ زوج جوان مرزبان در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: تکلیف است بخشی از خدمات رفاهی به خصوص محل سکونت مرزبانان در مرزها را تأمین کنیم.
  ایران  سردار قاسم رضایی  مجلس  زاهدان  فرمانده مرزبانی ناجا
ثابتی: جریان انقلابی برنامه‌های کوتاه مدتی برای مسئله بنزین و وام ازدواج دارد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سیاسی
ثابتی: جریان انقلابی برنامه‌های کوتاه مدتی برای مسئله بنزین و وام ازدواج دارد
جوان‌ترین نامزد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در انتخابات مجلس از برنامه‌های این شورا برای قیمت بنزین و وام ازدواج خبر داد.
ازدواج 110 مرزبان در سیستان و بلوچستان/ لزوم تأمین امکانات خدمات رفاهی و سکونتی مرزبانان در مرزها
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
ازدواج 110 مرزبان در سیستان و بلوچستان/ لزوم تأمین امکانات خدمات رفاهی و سکونتی مرزبانان در مرزها
ایلنا: فرمانده مرزبانی ناجا از ازدواج 110 زوج جوان مرزبان در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: تکلیف است بخشی از خدمات رفاهی به خصوص محل سکونت مرزبانان در…
  ازدواج  استان سیستان و بلوچستان  سیستان و بلوچستان  جوان  خدمات رفاهی
تأمین جهیزیه ۲۰۰ زوج تحت پوشش بهزیستی توسط مجمع خیرین کشور
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
تأمین جهیزیه ۲۰۰ زوج تحت پوشش بهزیستی توسط مجمع خیرین کشور
سخنگوی مجمع خیرین کشور از تأمین جهیزیه زوجین تحت پوشش بهزیستی توسط مجمع خیرین کشور خبر داد و گفت: در فار نخست جهیزیه ۲۰۰ زوج تأمین و مراسم ازدواج آنها برگزار شد.
زوج‌ها براساس سبک زندگی معنوی زندگی کنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
زوج‌ها براساس سبک زندگی معنوی زندگی کنند
دبیر ستاد ازدواج دانشجویی لرستان گفت: زوج‌ها براساس سبک زندگی معنوی زندگی کنند.
  استانی-علمی و آموزشی  دانشگاه لرستان  ازدواج دانشجویی
تسهیلات  کشورهای مسلمان برای ازدواج و فرزندآوری
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
تسهیلات کشورهای مسلمان برای ازدواج و فرزندآوری
بیشتر کشورهای مسلمان جهان برای فرزندآوری تسهیلات ویژه‌ای را برای خانواده‌ها در نظر می‌گیرند تا بتوانند نرخ باروری و جمعیت را در کشورشان بالا ببرند، اتفاقی که در کشور ما به‌شدت مغفول مانده است.
  انگلیس  ترکیه  مقام معظم رهبری  مالزی  دولت کویت  اندونزی  جاکارتا  ایران  کویت  پیامبر اکرم
در سایت‌های همسریابی چه می‌گذرد؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
در سایت‌های همسریابی چه می‌گذرد؟
با بیشتر شدن استفاده افراد از فضای مجازی و بالا رفتن سن ازدواج به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی ، بسیاری از افراد به این فکر افتادند که چطور با استفاده از سادگی جوانان از این راه کسب درآمد کنند.
  فنلاند  سایت همسریابی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
تجمل گرایی یا تجرد ماندن؟
علی اکبر فرقانی‪-‬ می گویند سن ازدواج جوانان بالا رفته و هیچ‌کس هم به فکر رسیدگی به این موضوع نیست. سابق بیشتر دختران به فکر چشم و هم‌چشمی و تجمل گرایی بودند. حالا هم گرانی، مشکلات اقتصادی و از همه بدتر بیکاری باعث شده پسرها کمتر به سراغ دختران مورد علاقه‌شان بروند و تجرد ماندن را به زندگی مشترک ترجیح می‌دهند. اما ادامه این وضع برای کشور و جوانان خوب نیست. به گفته مسئولان در دو دهه اخیر شاهد کاهش عقد و ازدواج جوانان و در نتیجه ازدیاد تجرد میان آنان بوده‌ایم. مسلماَ نمی‌توان مسائل اقتصادی را از دلایل این مشکل ندانست. وزارت جوانان برای حل این مشکل بنای کانونی را با عنوان کانون ازدواج آسان گذاشت تا راهی باشد برای برخورد با مشکل اقتصادی جوانان در امر ازدواج.>ازدواج آسان چیست؟برای تامین این نیاز …
مهریه زنان ایرانی در ۲۸۰ سال پیش چه بود؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / وبگردی
مهریه زنان ایرانی در ۲۸۰ سال پیش چه بود؟
مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی به تبیین وضعیت اقتصادی، اجتماعی و مردم شناسی ایران از منظر عقدنامه‌های ازدواج به عنوان سندهای تاریخی پرداخت.
این عروس خطرناک، ۸ داماد را بدبخت کرد
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / وبگردی
این عروس خطرناک، ۸ داماد را بدبخت کرد
عروس کلاهبردار به روشی خاص پسران جوان را فریب می‌زد و بعد از نزدیک شدن و ازدواج با آن‌ها نقشه‌ی خود را عملی می‌کرد، این زن جوان در کمتر از ۲ سال با ۸ مرد جوان ازدواج کرد.
  پارسی خبر  عروس  کلاهبرداری  تایلند  سرگرمی
اس ام اس و پیام تبریک سالگرد ازدواج به همسر؛ متن سالگرد ازدواج اینستاگرام
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / وبگردی
اس ام اس و پیام تبریک سالگرد ازدواج به همسر؛ متن سالگرد ازدواج اینستاگرام
سالگرد ازدواج یکی از زیباترین روز‌ها برای همه افراد است به خصوص برای زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده اند. تبریک سالگرد ازدواج می‌تواند در کیفیت‌های مختلف و در موقعیت‌ها و مکان‌های متفاوتی اجرا شود و این امری است که به ذوق و سلیقه افراد بستگی دارد.
  تبریک سالگرد ازدواج
تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج پشت نوبتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج پشت نوبتی
معاون امور مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی، از تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج پشت نوبتی تا ۶ ماه آینده از طریق پویش حلقه وصل خبر داد.
  سازمان بهزیستی  ذوالفقار یزدان مهر  ازدواج
همه چیز در خصوص راه اندازی باشگاه مشتریان و چگونگی توسعه کسب و کار توسط نرم افزار باشگاه مشتریان
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
همه چیز در خصوص راه اندازی باشگاه مشتریان و چگونگی توسعه کسب و کار توسط نرم افزار باشگاه مشتریان
می‌دانید چه تعداد از مشتریان یک بار به شما مراجعه می‌کنند و دیگر به فروشگاه شما نمی آیند؟ آیا آن مشتریان دیگر نیاز به خرید همان کالا یا خدمات ندارند؟ و یا به سراغ رقیب شما رفته‌اند؟ چند درصد از مشتری‌های شما جدید هستند و چند درصد تکراری هستند؟
  ازدواج  تولد  رشد  کسب و کار  نرم افزار
اهدای 1202 کمک جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد قم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
اهدای 1202 کمک جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد قم
مدیرکل کمیته امداد استان قم: این نهاد در 10 ماهه امسال 1202 کمک جهیزیه و هدیه ازدواج با اعتباری بالغ بر 134 میلیارد ریال به نوعروسان و دامادهای تحت حمایت اهدا کرد.
  استانی-اجتماعی
این مردان برای ازدواج مناسب نیستند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / بهداشت و سلامت
این مردان برای ازدواج مناسب نیستند
یک زن ممکن است مردی را ببیند و قبل از اینکه متوجه شود که برای ازدواج با او مناسب نیست، او به او علاقه مند شده و به او وابسته می شود.
احتمال تصویب ممنوعیت ازدواج زیر ۱۳ سال در هفته جاری/کیمیا علیزاده علیرغم حمایت‌های فراوان مهاجرت کرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
احتمال تصویب ممنوعیت ازدواج زیر ۱۳ سال در هفته جاری/کیمیا علیزاده علیرغم حمایت‌های فراوان مهاجرت کرد
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: قانون اصلاح سن ازدواج روز گذشته در کمیسیون لوایح دولت مطرح شد و امیدواریم در هفته جاری شاهد تصویب آن باشیم.
  معصومه ابتکار  گزارش عملکرد معاونت زنان  معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری
شناسنامه؛ به زودی...
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۱-۲۷ / اجتماعی
شناسنامه؛ به زودی...
پس از سال‌ها بالاخره موضوع اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی در سال جاری حل شد؛ تا قبل از تصویب قانون «تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی» در مجلس و ابلاغ آن به دولت، قوانین مدنی ایران تنها حق انتقال تابعیت از خون پدر را به رسمیت می‌شناختند و زن ایرانی اجازه نداشت که به فرزندش از بدو تولد تابعیت خود را انتقال بدهد
پایان سیاه ازدواج دختر ثروتمند با مردی که ۲۰ سال از او بزرگتر بود!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
پایان سیاه ازدواج دختر ثروتمند با مردی که ۲۰ سال از او بزرگتر بود!
رامبد با دختران پولدار زیادی رابطه دارد و آن‌ها پول خوش گذرانی هایش را تامین می‌کنند. همسرم در مرداب مواد مخدر صنعتی، مشروبات الکلی و روابط نامشروع دست و پا می‌زد و به خاطر ثروت مادرم به من ابراز علاقه کرده بود.
  طلاق  ازدواج ناموفق
ابتکار: افرادی را به مجلس بفرستیم که به اصلاحات اعتقاد دارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سیاسی
ابتکار: افرادی را به مجلس بفرستیم که به اصلاحات اعتقاد دارند
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه تاکید معاونت بر این است که هرگونه مجوز برای ازدواج زیر ۱۳ سال در قانون متوقف شود گفت: امیدواریم به دلیل اهمیت این موضوعات و ضرورت اصلاح قانون تلاش کنیم در انتخابات آینده افرادی را به مجلس بفرستیم که به این اصلاحات اعتقاد دارند. به نظر این موضوع حداقل دلیلی است که با وجود همه دل نگرانی‌ها باید در موضوع انتخابات مجلس مشارکت داشته باشیم، زیرا افرادی هستند که هیچ اعتقادی به این اصلاحات ندارند و معتقدند همه اینها مسایل نادرستی است.
  معصومه ابتکار  زنان  روز مادر  انتخاب درست  انتخابات مجلس یازدهم
کمک 18 میلیارد ریالی کمیته امداد برای ازدواج نیازمندان یزدی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
کمک 18 میلیارد ریالی کمیته امداد برای ازدواج نیازمندان یزدی
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد گفت: طی 11 ماهه سال جاری یک میلیارد و 788 تومان برای ازدواج نیازمندان از محل اعتبارات دولتی و کمک‌های مردمی همچون صدقه و زکات پرداخت کرده است.
  استانی-اجتماعی  کمیته امداد  کمک هزینه ازدواج  یزد
9 دشمن بزرگ زندگی زناشویی از دیدگاه روانشناسان
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / وبگردی
9 دشمن بزرگ زندگی زناشویی از دیدگاه روانشناسان
اگر واقعا قصد بهبود شرایط زندگی زناشویی خودتان را دارید، یکی از بهترین اقداماتی که می توانید انجام بدهید، شناسایی عوامل مخرب در زندگی است که ما در این مطلب از آنها با نام دشمن زندگی زناشویی یاد می کنیم .
  ازدواج  عشق  زندگی مشترک
بدعت تازه دستگاه قضایی انگلیس علیه ازدواج اسلامی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
بدعت تازه دستگاه قضایی انگلیس علیه ازدواج اسلامی
لندن– ایرنا– دادگاه انگلیس با صدور حکمی، ازدواج یک زوج مسلمان را بی‌اثر اعلام و به این ترتیب شیوه تازه‌ و خطرناکی را در دستگاه قضایی این کشور ثبت کرد.
  اسلام ستیزی  بوریس جانسون  انگلستان
صف جهیزیه کمیته امداد تا پایان سال صفر می‌شود
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
صف جهیزیه کمیته امداد تا پایان سال صفر می‌شود
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از ارائه ۴۰ هزار خدمت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به زوج‌های جوان تحت حمایت و خانواده‌های نیازمند خبر داد و گفت: با تخصیص اعتبار لازم، صف جهیزیه در کمیته امداد تا پایان سال صفر خواهد شد.
  جهیزیه  کمیته امداد
ارائه ۴۰ هزار کمک هزینه ازدواج به زوج‌های جوان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
ارائه ۴۰ هزار کمک هزینه ازدواج به زوج‌های جوان
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، از ارائه ۴۰ هزار خدمت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به زوج‌های جوان تحت حمایت و خانواده‌های نیازمند خبر داد.
  کمیته امداد امام خمینی  حسین خدرویسی  ازدواج
ازدواج به سبک دانشجویی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ...
ازدواج به سبک دانشجویی
در آستانه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) 393 زوج دانشجو از دانشگاه‌های استان زنجان، زندگی مشترک‌شان را آغاز کرده و راهی خانه بخت شدند.
  استانی-عکس  زنجان  ازدواج دانشجویی
صفر شدن صفِ جهیزیه در کمیته‌ امداد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
صفر شدن صفِ جهیزیه در کمیته‌ امداد
ایلنا: معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از ارائه ۴۰ هزار خدمت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به زوج‌های جوان تحت حمایت و خانواده‌های نیازمند خبر داد و گفت: با…
  کمیته امداد
رایزنی با نهادهای امنیتی درباره اجرای قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
رایزنی با نهادهای امنیتی درباره اجرای قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی
ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از گفت‌وگو و رایزنی با وزارت کشور، سازمان ثبت احوال و نهادهای امنیتی به منظور اجرای قانون تابعیت فرزندان حاصل از زنان ایرانی با…
  ازدواج  زنان  قانون  مردان  وزارت کشور
توئیت شریعتمداری درباره هویت‌دار شدن فرزندان با مادران ایرانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
توئیت شریعتمداری درباره هویت‌دار شدن فرزندان با مادران ایرانی
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از گفت‌وگو و رایزنی با وزارت کشور، سازمان ثبت احوال و نهادهای امنیتی به منظور اجرای قانون تابعیت فرزندان حاصل از زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی خبر داد.
  محمد شریعتمداری  توییتر  اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی
پاک کردن صورت مساله
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۱-۲۶ / اجتماعی
پاک کردن صورت مساله
سخنگوی محترم کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس اخیرا عنوان کرده‌اند «مردانی که از توانایی مالی لازم برای اداره زندگی برخوردار نیستند، ازدواج نکنند تا برای دستگاه قضائی بحران ایجاد نشود». این اظهارنظر بدیع از چند منظر قابل تامل است: 1-می‌دانیم که در وضعیت فعلی تعداد زیادی از جوانان این مرز و بوم به علت رکود اقتصادی وضعیت مالی چندان مناسبی ندارند و به همین خاطر است که آنچنان که باید و شاید رغبتی هم به ایجاد زندگی مشترک پیدا نمی‌کنند.