دوشنبه, ۵ اسفند, ۱۳۹۸ / 24 February, 2020
بازنگری سند
چالش هوش مصنوعی برای اروپا
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
چالش هوش مصنوعی برای اروپا
 فناوری تشخیص چهره که پیش از این در ایستگاه‌های قطار، استادیوم‌های ورزشی و مراکز خرید استفاده می‌شد قرار است به‌دلیل ترس از تحت نظر قرارگرفتن شهروندان اروپایی محدود شود. این ممنوعیت موقتا بین 3تا 5سال به طول می‌انجامد تا راهی باشد برای بروکسل تا خطرات ناشی از سرعت بالای سازگاری با این نرم‌افزار در اتحادیه اروپا را مدیریت کند. این گزینه در پیش‌نویس اولیه کمیسیون اروپایی آمده است. نسخه نهایی قرار است در فوریه به‌عنوان بخشی از بازنگری گسترده بر تنظیمات هوش‌مصنوعی منتشر شود. این سند پیش‌نویس به حق قانونی …
فیلم | سوال جنجالی مجری تلویزیون از دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در برنامه زنده
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / فیلم
فیلم | سوال جنجالی مجری تلویزیون از دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در برنامه زنده
محمدرضا یزدانپرست در برنامه از من بپرس گفت: بی‌تعارف، ما در مدرسه چه مهارت‌های زندگی به بچه‌ها یاد داده‌ایم که فحاشی در فضای مجازی و افسردگی و پرخاشگری و دروغ و...، اینگونه رو به افزایش است؟! مهدی نوید ادهم: آموزش و پرورش فقط به آموزه‌های نظری پرداخته. باید بازنگری کنیم. با عملیاتی شدن سند تحول بنیادین، این کاستی‌ها برطرف می‌شود.
  وزارت آموزش و پرورش  برنامه‌های تلویزیونی
مدیریت دفن پسماند در اصفهان نیازمند سرمایه‌گذاری، نقشه راه اصولی و فناوری نوین
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
مدیریت دفن پسماند در اصفهان نیازمند سرمایه‌گذاری، نقشه راه اصولی و فناوری نوین
اصفهان - ایرنا - مدیریت دفن اصولی پسماند در ایران به ویژه استان اصفهان برغم اقدامات انجام شده به اعتقاد کارشناسان به دلیل استفاده نکردن از فناوری نوین، ناکافی بودن قوانین مرتبط ، نبود سند راهبردی و نقشه راه موثر نیازمند بازنگری است و ضروری است برای توسعه این صنعت، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.
  تفکیک زباله از مبدا  مدیریت پسماند  شهرداری اصفهان  اصفهان  پسماندها کجا می‌روند؟
بازنگری سند راهبردی امور نخبگان بر اساس گزارش معاونت علمی از عملکرد بنیاد ملی نخبگان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / علمی و آموزشی
بازنگری سند راهبردی امور نخبگان بر اساس گزارش معاونت علمی از عملکرد بنیاد ملی نخبگان
قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه برای بازنگری سند راهبردی امور نخبگان از معاون علمی رییس‌جمهور درخواست شد تا گزارشی از عملکرد بنیاد ملی نخبگان در این زمینه ارائه دهد، گفت: ملاک ما برای بازنگری این سند، بررسی عملکرد این نهاد در امور نخبگانی است.
  سند راهبردی امور نخبگان  شورای عالی انقلاب فرهنگی  بازنگری سند  معاونت علمی ریاست جمهوری
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / ...
دیدار معصومه ابتکار با خواهر پادشاه تایلند
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور که جهت حضور در نشست بازنگری بیست‌و پنج ساله سند پکن با موضوع حقوق زنان در بانکوک حضور دارد، با خواهر پادشاه تایلند بانو ماها چاکری ملاقات کرد.به گزارش ایسنا، با توجه به فعالیت‌های گسترده بانو ماها چاکری خواهر پادشاه تایلند در امور خیریه و بشردوستانه، طرفین در زمینه وضعیت زنان دو کشور، ویژگی‌های فرهنگی و ساختار خانواده، تحصیل و اشتغال بانوان، امور مرتبط با معلولان، فعالیت‌های عام المنفعه، توسعه روابط گردشگری و... به تبادل نظر پرداختند. در این ملاقات معصومه ابتکار، سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه کشورمان و آثار مخرب و غیر انسانی تحریم‌ها بر جامعه و ساختار خانواده و اشتغال در ایران را برشمرد و خانم چاکری نیز ضمن ابراز تاسف، سیاست‌های مداخله‌جویانه هر کشوری علیه …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
ماموریت استان‌ها برای تدوین سند توسعه گردشگری
مدیر‌کل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری از ابلاغ چارچوب شرح خدمات طرح جامع گردشگری به استان‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: «با ابلاغ شرح خدمات یاد شده، استان‌ها ملزم به تدوین سند توسعه گردشگری هستند.» به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط ‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علیرضا رحیمی افزود: «با توجه به اینکه دستیابی به چشم‌انداز، اهداف، راهبردها، برنامه‌های عملیاتی کوتاه، میان و بلند مدت توسعه گردشگری، نیازمند تهیه سند توسعه گردشگری از سوی استان‌ها بود؛ دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری برای دستیابی به یک الگوی واحد در تدوین این سند، بازنگری و تدوین شرح خدمات طرح جامع گردشگری استان‌ها را در دستور کار قرار داد.» مدیر‌کل دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری گفت: «اطلاعات …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / ...
نمایش قدرت تزار در خاورمیانه
محمدرضا ستاریولادیمیر پوتین رئیس‌ فدراسیون روسیه پس از سفر به عربستان و رایزنی با مقامات این کشور، بلافاصله وارد امارات شد؛ سفری که علاوه بر اهداف سیاسی و امنیتی آن برای روس‌ها از منظر اقتصادی نیز جذاب و پر دستاورد بود.در همین راستا، طبق گزارش‌های منتشر شده از رسانه‌های روسیه در سفر پوتین به امارات 10 توافق‌نامه اقتصادی و تجاری به ارزش 1.3 میلیارد دلار امضا شد. اکثر این توافقات در حوزه‌های انرژی، هوش مصنوعی، حمل و نقل، هوا و فضا و نیز بهداشت و درمان بوده و از مهم‌ترین یادداشت‌های تفاهمی که میان مقامات روس و اماراتی امضا شد بحث همکاری‌های هسته‌ای میان دو کشور است. به گفته منابع خبری صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه با صندوق سرمایه‌گذاری امارات عهده‌‌دار به اجرا در آوردن توافقات میان دو کشور بوده …
سند ملی سالمندان نیازمند بازنگری جدی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / علمی و آموزشی
سند ملی سالمندان نیازمند بازنگری جدی است
مسئول برگزاری مجامع سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر ضرورت بازنگری سند ملی سالمندان، گفت: متاسفانه مهمترین دغدغه های دوره سالمندی در این سند نادیده گرفته شده است.
  روز سالمند
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اقتصادی
شناسایی 10 هزار خطر در بوستان‌های تهران
رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران از شناسایی 10 هزار خطر در 150 بوستان تهران خبر داد. به گزارش «ایسنا» زهرا صدر اعظم نوری با اشاره به سند برنامه پنج‌ساله سوم توسعه شهر تهران گفت: شهرداری به‌عنوان مسوول اصلی حفظ ایمنی در فضاهای عمومی شهر موظف است به منظور پیشگیری از وقوع حوادث و افزایش ایمنی تردد شهروندان در فضاهای عمومی، شهر ساختار مدیریت ایمنی و بحران شهر تهران را بازنگری کند و شیوه‌نامه نظام مدیریت و بازرسی و نظارت بر عملکرد و فعالیت کلیه پیمانکاران را با هدف پیشگیری و کاهش حوادث تدوین کند.
باید اقتصاد دارو را بازنگری کنیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / اجتماعی
باید اقتصاد دارو را بازنگری کنیم
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت گفت: در سند جامع خدمات سلامت در داروخانه‌های ایران، ابعاد مختلفی در عرصه‌های تولید، توزیع و عرضه در نظر گرفته شده است. باید اقتصاد دارو را بازنگری کنیم تا نگرانی‌های همکاران ما در داروخانه‌ها، شرکت‌های پخش دارویی و صنعت داروسازی در این زمینه برطرف شود.
  سازمان غذا و دارو  روز داروسازی  وزیر بهداشت  سعید نمکی  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / ...
رئیس قوه قضاییه:
کسی که نسبت به حجاب بی‏دقتی دارد، لزوما مخالف ارزش‏های نظام، اسلام و انقلاب نیسترئیس قوه قضاییه ضمن تاکید بر لزوم بازنگری دستگاه‌های مسئول در عمل به وظایف قانونی خود در زمینه حجاب، به سازمان بازرسی کل کشور دستور داد که ضمن نظارت بر عملکرد دستگاه ها در این زمینه، گزارش لازم را ارائه کند.به گزارش ایسنا، حجت‏الاسلام سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای‏عالی قضایی، فرا رسیدن ایام با‏فضیلت ماه ذی‏الحجه را تبریک گفت و با ابراز امیدواری نسبت به بهره‏مندی همه مومنان از این ایام نورانی تصریح کرد: آنچه مقام معظم رهبری در هفته جاری مورد تاکید قرار دادند، توجه به کار جهادی بود که لازم است این روحیه در کشور به‏ویژه در میان مسئولان و کارگزاران نظام به یک فرهنگ و گفتمان غالب تبدیل شود.رئیس قوه قضاییه در ادامه، اقدام …
سند گردشگری کرمان بازنگری می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / فرهنگی و هنری
سند گردشگری کرمان بازنگری می شود
کرمان - ایرنا - سند گردشگری استان کرمان در قالب برنامه ششم توسعه بازنگری و سند جدید گردشگری با مشارکت دستگاه ها و افراد با تجربه و متخصص این حوزه در استان تهیه می شود.
  گردشگری  کرمان  ایرنا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / ...
عکاسی در پارک‌های تهران ممنوع نیست
آزادی عکاسی در پارک‌های تهران و طرح مقرراتی برای آزادی عمل عکاسان در حوزه مدیریت شهری از موارد مورد تاکید در دیدار کمیته حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با هیات مدیره انجمن عکاسان ایران است.به گزارش ایرنا، ابراهیم امینی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در دیدار کمیته حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران، گفت: عکاس نقش آیینه را دارد با این تفاوت که آیینه همان لحظه را نشان می‌دهد و عکاس تصویر را در طول تاریخ ثبت می‌کند و خاطرات یک فرد، خانواده و ملت به کمک عکس منتقل می‌شود. عکس می‌تواند نقاط قوت و مشکلات جامعه را منعکس کند و ضرورت دارد که نقاط قوت و ضعف با هم دیده شود.امینی افزود: ما در حوزه مدیریت شهری آمادگی داریم کارگروهی برای عکاسی در شهر تشکیل شود و در صورت لزوم به صورت …
ماجرای رفت و آمد اماراتی‌ها به تهران چیست؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / سیاسی
ماجرای رفت و آمد اماراتی‌ها به تهران چیست؟
نه اینکه برداشت یا تحلیل باشد، چند سند به آن‌ها ارائه شده که خیلی متعجب شدند که ایران چطور متوجه شده است. ریز مسائل به آن‌ها گفته شده است. الان فرصتی است که اماراتی‌ها در رفتارشان بازنگری کنند.
  رابطه ایران و امارات  سفر اماراتی ها به ایران  امارات و ایران
فارس‌من| عاملی: تکلیف دستگاه‌ها برای بازنگری رشته‌های تحصیلی متناسب با چالش‌های بازار
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / علمی و آموزشی
فارس‌من| عاملی: تکلیف دستگاه‌ها برای بازنگری رشته‌های تحصیلی متناسب با چالش‌های بازار
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: سند اشتغال دانش‌آموختگان برای دستگاه‌های مربوطه تکلیف ایجاد می‌کند تا رشته‌های تحصیلی را متناسب با نیازهای فناوری‌های نو و چالش‌های بازار بازنگری کنند.
عاملی: سند ملی عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی بازنگری شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
عاملی: سند ملی عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی بازنگری شد
دفتر "ارتباط با صنعت" در بیمارستان‌های علوم‌پزشکی شهید بهشتی ایجاد می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
دفتر "ارتباط با صنعت" در بیمارستان‌های علوم‌پزشکی شهید بهشتی ایجاد می‌شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تدوین سند تمایز دانشگاه، گفت: توسعه رشته‌ها و ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم پزشکی نیازمند بازنگری است.
  چهاردهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  دفتر ارتباط با صنعت
تدوین نظام نوین مدیریت آموزش عالی بررسی شد
مهر / ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ / علمی و آموزشی
تدوین نظام نوین مدیریت آموزش عالی بررسی شد
تدوین نظام نوین مدیریت آموزش عالی، استانداردسازی سند برنامه نیروی انسانی و بازنگری طرح آموزش کارکنان با حضور معاون اداری مالی وزارت علوم بررسی شد.
سند ارتقای وضعیت بانوان مازندرانی تهیه شد
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ / اجتماعی
سند ارتقای وضعیت بانوان مازندرانی تهیه شد
ساری- ایرنا- مدیر کل امور بانوان استانداری مازندران گفت: سند ارتقای وضعیت بانوان مازندرانی تهیه شد و این سند شامل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه سلامت، اوقات فراغت، توسعه و ساماندهی وضعیت معیشتی و اقتصادی، ارتقای توانمندی زنان مدیر و نخبه و بازنگری قوانین و مقررات با هدف تحکیم بنیان خانواده است.
سند توسعه شهرستان های خراسان جنوبی بازنگری می شود
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ / اقتصادی
سند توسعه شهرستان های خراسان جنوبی بازنگری می شود
بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: سند توسعه شهرستان های استان مورد بازنگری قرار می گیرد تا در ماه های آینده این سند به صورت همگن برای 11 شهرستان تصویب و الگویی برای توزیع اعتبارات استانی باشد.