شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
بافت
مصوبه‌ای که ۷ سال اجرا نشد / شورای عالی شهرسازی طراحی بافت شهری برای پادگان ارومیه را تایید کرد
۵ ساعت قبل / پادگان ارتش / شهرداری ارومیه / شورای عالی شهرسازی و معماری
مصوبه‌ای که ۷ سال اجرا نشد / شورای عالی شهرسازی طراحی بافت شهری برای پادگان ارومیه را تایید کرد
با تصویب شورای عالی شهرسازی، اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه که قرار بود در سال ۹۲ به بافت شهری افزوده شود، چند دستگاه ملی و محلی پس از ۷ سال مسئول تهیه طراحی ویژه این اراضی خواهند شد.
حمایت ۴۰۰ میلیون ریالی از رساله‌های کاربردی دکتری در حوزه ژن درمانی
۶ ساعت قبل / سلول درمانی / پایان نامه دانشجویی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
حمایت ۴۰۰ میلیون ریالی از رساله‌های کاربردی دکتری در حوزه ژن درمانی
تهران- ایرنا- براساس برنامه‌ حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رساله‌های کاربردی در مقطع دکتری در زمینه‌های ژن درمانی، ایمونوسل تراپی، مهندسی بافت، سلول ‌درمانی و فرآورده‌های سلولی و تجهیزات فنی حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال حمایت می شوند.
۶ ساعت قبل
کاروانسرای خانات تهران
کاروانسرای خانات واقع در خیابان صاحب جمع، (شمال میدان شوش، جنوب چهارراه مولوی) میدان امین السلطان است؛ این کاروانسرا بزرگترین کاروانسرای درون شهری تهران بوده است. این بنا در اواخر دوران ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده است و نزدیک به دو قرن قدمت دارد. معماری آن به شیوهٔ آجر کاری است و دارای دو بخش حیاط و راهروی ورودی است. عمارت کاروانسرای خانات، بزرگترین بنا در نوع خود در داخل بافت مرکزی شهر تهران و همچنین داخل بافت تاریخی بوده که فاقد حریم مصوب است. این مکان به علت آتش سوزی سال ۱۳۵۷ بلااستفاده بود و در نهایت در اسفند ماه سال ۱۳۸۸ جهت برپایی جشن نوروزی بازگشایی مجدد شد. کاروانسرای خانات در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و اکنون از این مکان به عنوان بورس خشکبار استفاده می‌شود./میزان
همه وطن برای سرباز وطن
۶ ساعت قبل
همه وطن برای سرباز وطن
وقتی هدایای مردمی به جبهه‌های نبرد می‌رسید، معمولاً نشانی و امضایی از فرستنده در آن پیدا می‌کردی که مثلاً از کدام شهر، روستا، مدرسه، مسجد یا محله فرستاده شده. در واقع، از سراسر میهن پهناورمان هدایایی بسیار متنوع با طیفی وسیع از کالاهای مورد نیاز رزمندگان به جبهه‌ها ارسال می‌شد؛ اما در این بین، بسیاری از کالاهای ارسالی از بازار تهیه نمی‌شدند بلکه از محصولات همان منطقه بودند یا به همت مردم تهیه، پخته، دوخته یا بافته می‌شدند. معمولاً یک نوشته محل تهیه و ارسال هدایا را مشخص می‌کرد. اما گاهی این نوشته‌ها …
تیر برق بخرید ما نصب می‌کنیم!
۶ ساعت قبل
تیر برق بخرید ما نصب می‌کنیم!
شقایق عرفی‌نژاد  محله عباس‌آباد و اندیشه در منطقه 7 یکی از محله‌های قدیمی‌ و البته خوش‌نشین تهران است. این منطقه اما مشکلاتی دارد که شورایار آن به آنها اشاره می‌کند. «مهدی اسدی» می‌گوید بخشی از مشکلات این محله خردند و قسمتی کلان. نخستین مشکلی که او مطرح می‌کند برای ما به فکاهه می‌ماند و برای ساکنان خیابان معضل است: «در خیابان علی‌اکبری کوچه‌ای به نام شمشیرپناه وجود دارد. این خیابان جزء بافت فرسوده و ناپایدار منطقه 7 بود. تعداد زیادی از این خانه‌ها نوسازی کردند و از آن وضعیت خارج شدند. اما تیرهای …
مرمت و ساماندهی بافت تاریخی سمنان/ مطالعه چندین جاذبه طبیعی و تاریخی در شاهرود
۷ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / میراث فرهنگی سمنان / بافت تاریخی سمنان / شاهرود / منطقه سمنان
مرمت و ساماندهی بافت تاریخی سمنان/ مطالعه چندین جاذبه طبیعی و تاریخی در شاهرود
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: مرمت و ساماندهی بخشی از بافت تاریخی سمنان آغاز شد.
اختصاص ۸۵ میلیارد اعتبار برای تملک بافت مسکونی اطراف امامزاده حسین (ع) قزوین
۸ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / محله «دباغان» قزوین
اختصاص ۸۵ میلیارد اعتبار برای تملک بافت مسکونی اطراف امامزاده حسین (ع) قزوین
معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: ۸۵ میلیارد اعتبار برای ۸۴ پلاک در جهت تملک بافت مسکونی و فرسوده اطراف امامزاده حسین (ع) اختصاص می‌یابد.
۸ ساعت قبل / بازار کهنه / قم / قاجاریه
(تصاویر) بازار کهنه در بافت قدیمی قم
مجموعه راسته بازار کهنه و نو مربوط به دوره صفوی دوره قاجار است و در قم، بافت قدیمی شهر، جوار محله عربستان و در قلب منطقه ی تاریخی خیابان آذر واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۷۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۳۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. اما عدم توجه به این میراث فرهنگی در جهت مرمت بنا باعث تخریب بخش زیادی از بازار شده است. مجاورت این بازار و تبدیل شدن به خیابان و پارکینگ ماشین ها باعث از رونق افتادن بازار قدیمی شده است. بسیاری از مشاغل سنتی به دلیل عدم حمایت در حال نابودی است، که در نهایت باعث از بین رفتن هویت بازار کهنه قم شده است.
اجاره‌ی خانه‌های بافت جهانی به اتباع غیرمجاز قابل توجیه نیست
۸ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / اتباع مجاز / اتباع غیرمجاز / بافت تاریخی یزد / فرماندار یزد
اجاره‌ی خانه‌های بافت جهانی به اتباع غیرمجاز قابل توجیه نیست
فرماندار یزد از ساماندهی همزمان اتباع مجاز و اتباع غیر مجاز این شهرستان در قالب برنامه‌های آموزشی برای اتباع مجاز، طرد اتباع غیرمجاز از کشور و برخورد قانونی با صاحبان مشاغل و صاحب‌خانه‌هایی که در این حوزه تخلف می‌کنند، با اولویت اجرای طرح در بافت تاریخی و عرصه جهانی آن خبر داد.
۹ ساعت قبل
روستای «شیخ‌شبان» نوسازی می شود!
روستای شیخ شبان در استان چهارمحال و بختیاری که با عنوان محله مستضعفین شناخته می‌شود در مالکیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته است و سکنه این بافت با اخطارهایی مبنی بر پرداخت حق آزاد سازی زمین و یا تخلیه خانه‌هایشان مواجه شده‌اند. این در صورتی است که این زمین‌ها از گذشته‌های دور با اسناد معتبر در اختیار کشاورزان بوده و پس از پیروزی انقلاب، مالکان آنها را در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته داده‌اند تا به ساخت مسکن برای قشر محروم روستا تخصیص داد شود. در پی تعیین ضرب‌الاجل تعیین شده توسط حجت الاسلام رئیسی، حل مشکل مردم این روستا در دستور کار شورای حفظ حقوق بیت‌المال قرارگرفته است.
این لباس محبوب سرطان زا است
۱۳ ساعت قبل / سرطان
این لباس محبوب سرطان زا است
اقتصادنیوز : لباس ها شما را نمی کشند اما مواد شیمیایی به کار رفته در آنها می تواند سلامتی شما را به خطر بیاندازد. در لباس های مدرن از ترکیبات شیمیایی استفاده می شود که اغلب به نرم شدن لباس و جلوگیری از چین و چروک شدن بافت پارچه کمک می کند. همین ترکیبات علاوه بر این که می توانند سرطان زا باشند، ممکن است حساسیت های پوستی ایجاد کرده و حتی اختلالات رشدی ایجاد کنند.
۱۸ ساعت قبل
مرگ و سقوط بن علی
این قاعده که دیکتاتورها بعد از سقوط زیاد عمر نمی‌کنند درباره زین‌العابدین بن علی هم صدق می‌کند و هم صدق نمی‌کند. او سال 2011 بعد از گسترش اعتراضات مردمی از تونس گریخت و سال 2019 در چنین روزی در عربستان از دنیا رفت. آن قاعده درباره‌اش صدق می‌کند چون به هر حال بعد از سقوط دیکتاتوری‌اش مرد و صدق نمی‌کند چون زمان مرگ 83 سال داشت و شاید حتی اگر در قدرت هم باقی می‌ماند باز زندگی‌اش همین زمان به پایان می‌رسید. بیشتر از 23 سال قدرت را در دست داشت و اگر آن خودسوزی‌های اعتراضی و خیزش موج‌های خشم بعد از آن نبود تصمیم به کناره‌گیری نمی‌گرفت. مانند بسیاری دیگر از دیکتاتورهای سرنگون ‌شده، بعد از سقوط همیشه مردم کشورش را لعنت می‌کرد …
عاقبت زباله‌سازی با ماسک
۲۰ ساعت قبل
عاقبت زباله‌سازی با ماسک
سائوپائولو:‌پنگوئنی که پس از قورت دادن یک ماسک تنفسی در ساحل شمالی ایالت سائوپائولوی برزیل جان‌باخته بود فقط یکی از هزاران جانوری است که در اثر زباله‌سازی‌های جدید بشر از میان می‌روند. به‌گزارش اسپوتنیک، بسیاری از مردم پس از استفاده از ماسک آن‌ را دور می‌اندازند و بافت گیاه‌مانند این ماسک‌ها حیوانات را گول می‌زند. پنگوئن‌های ماژلانی در جزایر فالکلند زندگی و در فصل سرد به سواحل برزیل مهاجرت می‌کنند.  
جای متولی و حامی طرح‌های احیای بافت تاریخی تغییر کرده است
۳۴ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / میراث فرهنگی / بافت‌های تاریخی / شهرداری / اردکان
جای متولی و حامی طرح‌های احیای بافت تاریخی تغییر کرده است
شهردار اردکان با اشاره به این که  در اجرای طرح‌های احیای بافت تاریخی جای متولی و حامی تغییر کرده است، از کم‌توجهی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در تخصیص نیافتن اعتبار مناسب به یکی از منسجم‌ترین بافت‌های تاریخی کشور در این شهر گلایه کرد.
علت اصلی انتقادات به طرح نوسازی اطراف احرام، عدم پیشرفت متوازن است
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی
علت اصلی انتقادات به طرح نوسازی اطراف احرام، عدم پیشرفت متوازن است
شهردار منطقه ثامن مشهد درخصوص طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم گفت:در این مدت انتقادهای زیادی به این طرح وارد شده که علت اصلی آن عدم پیشرفت متوازن طرح است.
روند احیای بازار اردبیل تسهیل می‌شود
۲ روز قبل
روند احیای بازار اردبیل تسهیل می‌شود
اردبیل - فرماندار اردبیل گفت: مطالعه احیای بافت بازار اردبیل انجام شده و روند بازسازی و احیای این بازار که مطالبه اساسی مردم و بازاریان و مسئولان است تسهیل می‌شود.
در طرح بازآفرینی محلات تاریخی قزوین قائل به حفظ میراث فرهنگی هستیم
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / میراث فرهنگی / محله بلاغی / فاطمه محمدبیگی
در طرح بازآفرینی محلات تاریخی قزوین قائل به حفظ میراث فرهنگی هستیم
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس گفت: ما در محلات اصیل و تاریخی قزوین قائل به حفظ میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی هستیم با این حال نباید این موضوع مانعی برای مطالبات به حق اهالی و ساکنین این مناطق باشد.
مرمت بافت تاریخی روستایی که یکی از پایگاه‌های نهضت سربداران بود
۲ روز قبل / استانی-شهرستانها / مسجد تاریخی فرومد / سربداران / میراث فرهنگی سمنان / میامی
مرمت بافت تاریخی روستایی که یکی از پایگاه‌های نهضت سربداران بود
مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان میامی از آغاز مرمت و ساماندهی بافت تاریخی روستای هدف گردشگری فرومد خبر داد.
بیماری عجیب کف دست
۲ روز قبل / کف دست
بیماری عجیب کف دست
اقتصاد نیوز:بیماری دوپویترن به تغییر شکل ظاهری دست ناشی از جمع شدن پوست و بافت زیر جلدی در ناحیه کف دست اطلاق می‌شود که سیری کند و پیش‌رونده داشته و تنها راه درمان آن جراحی است.
۲ روز قبل
عکس‌نوشت
خبرگزاری مهر با انتشار مجموعه عکس تصویری گزارش داد: «استان کردستان با دارا بودن دو هنگ مرزی بانه و مریوان و ۲۲۷ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارای اهمیت خاصی در نقاط مرزی کشور است. با توجه به بافت کوهستانی استان کردستان حفاظت از مرز کار بسیار سخت و دشواری است که این امر با نگهبانی شبانه‌روز توسط مرزبانان شکل می‌گیرد». عکسی که می‌بینید از این مجموعه انتخاب شده است.
سکونت بیش از یک میلیون خوزستانی در سکونتگاه‌های غیررسمی
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / راه وشهرسازی / سکونتگاه‌های غیررسمی / بافت فرسوده
سکونت بیش از یک میلیون خوزستانی در سکونتگاه‌های غیررسمی
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان‌ از سکونت بیش از یک میلیون نفر در سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت فرسوده در استان خبر داد.
۲ روز قبل
نظارت خودکار بر سطح قند خون با کاغذ!
محققان ژاپنی یک برچسب کاغذی دارای سوزن‌های بسیار ریز ساخته‌اند که برای نظارت خودکار بر سطح گلوکز خون طراحی شده است.به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، تاکنون درمورد پچ‌ها یا برچسب‌های میکروسوزنی و همچنین درمورد کیت‌های آزمایشی زیست پزشکی یک بار مصرف ارزان و قابل دفع شنیده‌ایم. اکنون دانشمندان ژاپنی دانشگاه توکیو این دو مورد را در یک برچسب میکروسوزنی کاغذی که سطح گلوکز خون را اندازه گیری می‌کند، ترکیب کرده‌اند.این برچسب از یک مربع کوچک پلیمری تشکیل شده است که در قسمت زیرین آن مجموعه‌ای از سوزن‌های ریز قرار گرفته است.هنگامی که این برچسب بر روی پوست فشار داده می‌شود، سوزن‌های ریز آن لایه بالایی پوست را بدون درد سوراخ می‌کنند و فرو می‌روند. سپس این سوزن‌ها مایع میان بافتی را که سلول‌های پوست را …
۲ روز قبل
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.همشهری و جان گرفتن خانه‌های قدیمیبعد آن که « «علی نجف‌آبادی» بازمانده و نوه سرهنگ «فردوس نجف‌آبادی» رئیس اسبق شهربانی اصفهان به‌جای تخریب بنای زیبای خیابان پارس در محدوده میدان فردوسی معروف به «خانه سرهنگ» همراه با دوستانش دست به‌ دست هم دادند و با طراحی جدید رخت نو به تن این بنای قدیمی و فرسوده کردند، روزنامه ی همشهری نیز دست به کار شده و در گزارشی با عنوان: «معماران‌جوان به‌خانه‌های‌قدیمی‌جان می‌دهند» ضمن تمجید از این کار و نظائری دیگر از این دست کارهای ارزنده می‌نویسد:«در تهران کم نیستند خانه‌ها و بناهای قدیمی که قدمت برخی از آنها به بیش از 50سال می‌رسد. بناهایی با معماری‌های …
۲ روز قبل
کاروانسرای زغالی‌‌های همدان
همدان آثار گردشگری و تاریخی بسیاری در خود نگاه داشته است که کاروانسرای زغالی‌ها یکی از این جاذبه‌های تاریخی می‌باشد. به گزارش خبرآنلاین، همدان در روزگار حکومت مادها، هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان جزو شهرهای مهم ایران بوده و در برخی کتاب‌های تاریخی به عنوان پایتخت این سلسله‌های باستانی یاد شده است. در هر صورت همدان یکی از شهرهای باستانی ایران می‌باشد که قدمت آثار باقی مانده در آن از حکومت ماد‌ها تا پهلویان می‌رسد. اغلب آثار باستانی همدان در محوطه باستانی هگمتانه و در نزدیکی کتیبه‌های گنج‌نامه است و در داخل شهر امروزی همدان، آثار باقی مانده از سلسله‌های بعد از اسلام می‌باشد. کاروانسرای زغالی‌های همدان یکی از آثار تاریخی برجای مانده از دوران قاجار است که در میانه شهر همدان قرار دارد. کاروانسراها …
بام تا خاک
۲ روز قبل
بام تا خاک
رفیع افتخار: بام خانه‌ی مادربزرگ، بام دنیاست. از آن بالا دنیا را تماشا می‌کنم. شهر را می‌بینم که با تنی تب‌دار و چشم‌هایی که مدت‌هاست خواب به خودشان ندیده‌اند، روی دوش زمین سنگینی می‌کند. آسمان را می‌بینم که در چادرشبی خودش را پیچیده. شب را می‌بینم که لباس یک‌سره‌ی سیاهی به تن دارد. بی‌بی‌جانم می‌آمد و برایم قصه می‌بافت. قصه‌هایش، نرم و سبک بودند؛ آرام، مثل لالایی. آخرهای قصه خودم را می‌زدم به خواب، خیال  می‌کرد خوابیدم، رویم را درست می‌کرد و می‌رفت. من نمی‌خوابیدم، بیدار بودم و  همین‌طوری تا …
تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون
۲ روز قبل / رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / منابع ارزی
تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع ارزی به دلیل تحریم ها و محدود شدن فروش نفت، توقع تامین همه مبلغ ارزی را در استان نداریم اما تقاضای تامین ۷۵۰ میلیون دلار را برای پروژه پتروشیمی بافت و پلاسمای خون در سال جاری داریم و در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر نیرو که معین استان کرمان است، این مطالبه جدی استان مطرح و مقرر شد جلسه ای در تهران با رییس بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی داشته و مسائل مربوط به تامین منابع مالی استان را در سطح ملی دنبال کنیم.
۴ عادتی که باعث ورم معده می شوند
۲ روز قبل / ورم معده / بیماری معده / درد معده / سبک زندگی / پارسی خبر
۴ عادتی که باعث ورم معده می شوند
گاستریت یا ورم معده خود بخود یک بیماری نیست، اما موجب التهاب بافت‌های معده شده و زمانی اتفاق می‌افتد که بافت درون معده تحریک پذیر می‌شود.
بیماری دوپوئیتر: وقتی انگشتان جمع می‌شوند
۳ روز قبل
بیماری دوپوئیتر: وقتی انگشتان جمع می‌شوند
بیماری دوپویترن به تغییر شکل ظاهری دست ناشی از جمع شدن پوست و بافت زیر جلدی در ناحیه کف دست اطلاق می‌شود که سیری کند و پیش‌رونده داشته و تنها راه درمان آن جراحی است.
نجات سازه‌های قاجاری شهر جهانی از تخریب
۳ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / دوره قاجاریه / تخریب / بافت جهانی یزد
نجات سازه‌های قاجاری شهر جهانی از تخریب
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان یزد از مرمت ساباط‌ها و تویزه‌های بافت تاریخی یزد خبر داد و گفت: اکثر این سازه‌ها متعلق به دوران قاجار بوده که با مرمت از تخریب آن‌ها جلوگیری می‌شود.
میانگین قیمت مسکن در تهران ۲۱ میلیون تومان
۳ روز قبل / مسکن / شهرداری تهران / بافت فرسوده / تهران
میانگین قیمت مسکن در تهران ۲۱ میلیون تومان
رئیس سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه میانگین قیمت مسکن در تهران ۲۱ میلیون تومان است گفت: قرارداد ساخت ۴۰۰۰ واحد مسکونی در جنوب تهران بسته شده است.
از بیماری کف دست چه می‌دانید؟
۳ روز قبل / بیماری / سلامت / درمان / جراحی
از بیماری کف دست چه می‌دانید؟
بیماری دوپویترن به تغییر شکل ظاهری دست ناشی از جمع شدن پوست و بافت زیر جلدی در ناحیه کف دست اطلاق می‌شود که سیری کند و پیش‌رونده داشته و تنها راه درمان آن جراحی است. 
۳ روز قبل
کرونا و اجتماعیات
حال که کرونا را با این نوع نمود از نمودهای عینی درک حقیقت و باور به وجود موجودی به ماهو موجود درک کردیم و برای ما ثابت شده است که با کرونا عملا یک دوره کامل(حال بسته به مدت زمان پابرجایی ویروس در میان ما انسان‌ها) از زندگی اجتماعی نوع بشر همراه و متاثر بوده و هست، می‌توانیم موقعیت زیست اجتماعی این ویروس را مورد تحلیل قرار دهیم چراکه اگر ذره‌ای دقت کنیم و به گذشته نه چندان دور بازگردیم خوب متوجه می‌شویم که کرونا پیش از آنکه حضور و وجودش در میان ما انسان‌ها را به نمایش بگذارد با قدرت رسانه‌ای که داشت به میان ما مردم جهان آمد و همه اجتماعات انسانی چه کوچک و چه بزرگ در سراسر جهان را تحت‌تاثیر خود قرار داد. از سویی دیگر همه ما مردم جهان به نوبه خود وقتی با انسان …
بررسی رویکردی جدید برای ترمیم ساختار و عملکرد قلب آسیب دیده
۳ روز قبل / پژوهشگاه رویان
بررسی رویکردی جدید برای ترمیم ساختار و عملکرد قلب آسیب دیده
پژوهشگران پژوهشگاه رویان و دانشگاه آزاد اسلامی موفق به تولید بستری از ماتریکس خارج سلولی قلبی شدند که برای مهندسی بافت قلب مناسب‌ است و امکان بهبود شرایط کشت سلولی را فراهم می‌کند.
۳ روز قبل
ضرورت تاسیس پایگاه‌های جدید مدیریت بحران در مناطق پرتراکم پایتخت
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت تاسیس پایگاه‌های جدید مدیریت بحران در مناطق و محلات متراکم پایتخت تاکید کرد.رضا کرمی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هر ناحیه از مناطق شهر تهران باید از یک پایگاه مدیریت بحران برخوردار شود، گفت: این پایگاه‌ها به ویژه در مناطق متراکم نظیر منطقه 10 پایتخت باید اضافه شود.وی با بیان اینکه وجود پایگاه های مدیریت بحران در مناطق سرمایه‌ای ارزشمند است، گفت: اهداف مدیریت بحران جامعه محور در سطح محلات، باید از پایگاه های مدیریت بحران هدایت و عملیاتی شود. بر همین اساس آماده همکاری در ساخت پایگاه جدید مدیریت بحران با شهرداری مناطق هستیم. خوشبختانه مناطق نیز همکاری خوبی با ما داشته‌اند و به عنوان مثال در دیداری که چندی پیش با شهردار منطقه 10 …
۳ روز قبل
استمرار عملیات گاز رسانی به 185 روستای کوهستانی مازندران
 مدیرعامل شرکت گاز مازندران از تکمیل طرح گازرسانی به سه شهر و 185 روستای کوهستانی و سخت‌گذر شهرستان‌های نوشهر، نور و آمل با اعتبار یکهزار میلیارد تومانی حداکثر تا ۲ سال آینده خبر داد.جعفر احمدپور" روز شنبه در جلسه بررسی پروژه گازرسانی به بخش کجور در نوشهر گفت : برای اجرای این پروژه ها 337 کیلومتر خطوط تغذیه در مناطق کوهستانی و صعب العبور انجام می شود که از این میزان 45 کیلومتر آن به صورت 20 اینچی و بقیه لوله گذاری 6 تا 12 اینچ است.وی افزود : شهرهای پول و کجور در بخش کجور شهرستان نوشهر و شهر بلده در شهرستان نور از جمله این سه شهر کوهستانی است.مدیر عامل شرکت گاز مازندران با اشاره به در حال اجرا بودن گاز رسانی بین شهرهای پول و کجور گفت: هم اکنون 11 کیلومتر از مسیر  13 کیلومتر خط انتقال گاز این مناطق …
71 نبض تندرستی در ایستگاه سلامت
۳ روز قبل
71 نبض تندرستی در ایستگاه سلامت
  منطقه17 فقط 822هکتار از پایتخت را دربرگرفته، اما جمعیتی بیشتر از 4برابر متوسط جمعیت شهر تهران دارد که تعداد آنها به بیش از255هزار نفر می‌رسد. این بافت جمعیتی شلوغ و درهم تنیده به امکانات و سرانه‌های متنوعی نیاز دارد که خدمات بهداشت و سلامت از مهم‌ترین آنهاست. اگر در ارزیابی سرانه‌های سلامت این منطقه جنوبی پایتخت، شاخص‌های نوع خدمات ارائه شده در حوزه بهداشت و درمان، میزان پراکندگی مراکز بهداشتی و درمانی و تعداد این مراکز را مورد توجه قرار دهیم، محله سجاد به دلیل وجود بیمارستان ضیائیان از بیشترین …
درمان ١٤٠ بیمار با استفاده از بافت یک جسد
۴ روز قبل
درمان ١٤٠ بیمار با استفاده از بافت یک جسد
رئیس بانک سلول، بافت و عضو مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: ١٤٠ بیمار را با استفاده از بافت یک جسد درمان می‌کنیم.
رابطه نوسازی محلات از بین بردن فقر و توانمندسازی جوامع محلی
۴ روز قبل / محلات / فقرزدایی / تسهیلات اشتغالزایی / نوسازی بافت فرسوده
رابطه نوسازی محلات از بین بردن فقر و توانمندسازی جوامع محلی
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران گفت: زمانی که از مداخله برای نوسازی محلات صحبت به میان می آید نمی توانیم موضوع فقر را نادیده بگیریم.
درمان ١٤٠ بیمار با استفاده از بافت یک جسد | جسدهای آموزشیِ اهداشده چند سال بعد دفن می‌شوند؟ | اهدای کالبد آموزشی محدودیت سنی ندارد
۴ روز قبل
درمان ١٤٠ بیمار با استفاده از بافت یک جسد | جسدهای آموزشیِ اهداشده چند سال بعد دفن می‌شوند؟ | اهدای کالبد آموزشی محدودیت سنی ندارد
رئیس بانک سلول، بافت و عضو مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: ١٤٠ بیمار را با استفاده از بافت یک جسد درمان می‌کنیم.
بورس بازارن بخوانند /پیش بینی افزایش قیمت مس
۴ روز قبل / قیمت مس / افزایش قیمت مس / پیش‎‌بینی قیمت مس
بورس بازارن بخوانند /پیش بینی افزایش قیمت مس
در هفته‌های اخیر قیمت مس به حدود قبل از جنگ تجاری با چین بازگشت. طبق آخرین پیش‌بینی سایت فیچ سولوشنز قیمت هر تن مس ۲۰۰ دلار نسبت به پیش‌بینی قبلی برای سال ۲۰۲۱ افزایش بافت.
کشت بافت پایه در چهارمحال و بختیاری
۴ روز قبل
کشت بافت پایه در چهارمحال و بختیاری
سالانه یک میلیون نهال گل محمدی در تنها واحد کشت بافت پایه در استان چهارمحال و بختیاری تولید می شود.
تهیه طرح روستاهای دارای بافت‌های باارزش برای ۷ روستای زنجان
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / بوم گردی / زنجان
تهیه طرح روستاهای دارای بافت‌های باارزش برای ۷ روستای زنجان
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طرح روستاهای دارای بافت‌های با ارزش به تعداد ۷ روستا در سطح استان تهیه شده است.
درمان دیستروفی ماهیچه‌ای با دستکاری ژنتیک
۴ روز قبل / بیماران دیستروفی / مهندسی ژنتیک / دانشگاه کالیفرنیا
درمان دیستروفی ماهیچه‌ای با دستکاری ژنتیک
دیستروفی ماهیچه‌ای یک بیماری غیر قابل درمان است که باعث تخریب یا اختلال در رشد بافت‌های ماهیچه‌ای می‌شود ولی با استفاده از روش دستکاری ژنتیک می‌توان با آن مقابله کرد.
۴ روز قبل
برای دومین سال متوالی
شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر موفق به کسب رتبه اول ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی شدشرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی برای دومین سال متوالی، موفق به کسب رتبه برتر در بین دستگاه‌های اجرایی استان شد و مورد تجلیل استاندار بوشهر قرار گرفت.رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر در این آیین گفت: در جشنواره شهید رجایی دستگاه‌های اجرایی در ۱۰۸ شاخص عمومی و ۸۷۰ شاخص اختصاصی مورد ارزیابی قرار گرفتند.علی درویشی افزود: به طور میانگین هر دستگاه اجرایی بین ۱۵ تا ۵۰ شاخص عملکرد آنها مورد ارزیابی قرار گرفت.وی بیان کرد: بر اساس دسته‌بندی ابلاغیه سال‌ جاری در پنج گروه که بایستی دستگاه‌های اجرایی برتر انتخاب و معرفی می‌شدند، در گروه زیربنایی و توسعه …
۴ روز قبل
%62‌ خانه‌های شمیران‌نو سند ندارند
پریسا نوری  نام محله شمیران‌نو دستکم در گزارش‌ها و اخبار رسمی با ملغمه‌ای از مشکلات اجتماعی، فرهنگی، شهری، ترافیکی و... گره خورده، مشکلاتی که راه‌حل‌شان تنها به یک سازمان و نهاد مربوط نیست و رسیدگی به هرکدام با توجه به موازی‌کاری برخی دستگاه‌ها تا امروز به بن‌بست رسیده است. به گفته کارشناسان دفتر توسعه محلی شمیران‌نو، سر نخ کلاف پیچیده معضلات و آسیب‌های این محله از بافت فرسوده تا خرید و فروش موادمخدر به بی‌سند بودن املاک می‌رسد. کارشناسان این دفتر که از 2 سال پیش در این محله مشغول تحقیق و بررسی …
فرآیند قانونی تصویب طرح تفصیلی حرم دور زده شده است
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / طرح تفصیلی / بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی
فرآیند قانونی تصویب طرح تفصیلی حرم دور زده شده است
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه قانون فرآیند تصویب طرح تفصیلی حرم مطهر را مشخص  کرده اما این فرآیند دور زده شده، گفت: دانشگاه تهران سوابقی در نوشتن طرح تفصیلی ندارد اما در حال حاضر در حال نوشتن و تدوین بزرگترین طرح تفصیلی ایران است.
همکاری سازمان ملی و بنیاد مسکن برای ساماندهی بافت‌های حاشیه‌ای سراسر کشور
۵ روز قبل
همکاری سازمان ملی و بنیاد مسکن برای ساماندهی بافت‌های حاشیه‌ای سراسر کشور
نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی از تخصیص ۱۲۷۰ هکتار زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی شهری برای رفع حاشیه نشینی در منطقه چابهار خبر داد.
رونمایی از دو کتاب با محوریت نقد سند ۲۰۳۰
۵ روز قبل / حسین رمضانی / محمود مهام / سند 2030
رونمایی از دو کتاب با محوریت نقد سند ۲۰۳۰
دو کتاب «مداخله در بافت مجتمع های زیستی» و «بررسی و نقد سند ۲۰۳۰؛ توسعه پای دار» که به ترتیب توسط حسین رمضانی و محمود مهام نگاشته شده، رونمایی شد.
کبد و نکاتی درباره بازیابی سلامت آن
۵ روز قبل
کبد و نکاتی درباره بازیابی سلامت آن
برخی مواد و شرایط می توانند به کبد آسیب رسانده و به طور بالقوه موجب زخم شدن آن شوند. بافت زخمی می تواند جایگزین بافت سالم کبد شود. این به معنای آن است که کبد برای انجام وظایف خود باید سخت‌تر کار کند.
مهاجم الهلال روی صندلی جادویی / بافتیمبی گومیس بدنبال دبل آسیایی (عکس)
۵ روز قبل / الهلال عربستان / بافه تمبی گومیس / عربستان
مهاجم الهلال روی صندلی جادویی / بافتیمبی گومیس بدنبال دبل آسیایی (عکس)
مهاجم فرانسوی الهلال، به دنبال دبل قهرمانی در آسیا است.
۵ روز قبل
ضرورت نمونه برداری سوزنی باهدایت سونوگرافی
براساس تحقیقات صورت گرفته ،نمونه برداری سوزنی ازغده‌های لنفاوی پاتولوژیک باهدایت سونوگرافی درتشخیص لنفوم ارزش بسزایی دارد.باتوجه به اینکه ضرورت وجود نمونه بافتی برای تشخیص لنفوم وجوددارد و روش‌های تهاجمی مثل جراحی باعوارض وخطراتی همراه است ،روش جایگزین کم‌تهاجمی نمونه‌برداری‌بافتی باهدایت سونوگرافی کمک شایانی به تشخیص می‌کند.این مطالعه نشان داد که نمونه برداری بافتی تحت هدایت سونوگرافی ارزش تشخیصی بالایی درتشخیص لنفوم دارد. همچنین تسریع کار و عوارض پایین از برتری‌های روش مذکور نسبت به روش‌های جراحی است.توصیه می‌شود درمواردی که شک به لنفوم وجوددارد ودرسونوگرافی بزرگ شدگی پاتولوژیک غددلنفاوی مشهوداست به عنوان قدم اول تشخیصی نمونه برداری بافتی باهدایت …
بررسی روشی قطعی و غیرتهاجمی برای تشخیص سرطان پروستات در کشور
۵ روز قبل / سرطان پروستات / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بررسی روشی قطعی و غیرتهاجمی برای تشخیص سرطان پروستات در کشور
یک متخصص ژنتیک مولکولی پزشکی با بیان اینکه هنوز بیومارکری با حساسیت و اختصاصیت بالا و روشی قطعی، غیر تهاجمی و سریع برای تشخیص سرطان پروستات وجود ندارد، گفت: محققین بسیاری در سراسر دنیا به دنبال آن هستند که برای حذف سختی بیوپسی بافت لوکال از خون استفاده کنند و در مطالعه اخیر مرکز تحقیقات سلامت مردان به دنبال جایگزینی روش‌های تشخیصی فعلی با روش‌های جدید همچون بهره‌مندی از بافت خون به جای بافت موضعی و استفاده از بیومارکرهایی اختصاصی و حساس برای تشخیص و پیگیری درمان بیماری‌های پروستات هستیم.
کشف جسد خرس 39هزارساله
۵ روز قبل
کشف جسد خرس 39هزارساله
اوراسیا: برای نخستین‌بار جسد یک خرس ۳۹هزارساله با بافت نرم در منطقه سیبری کشف شد. به گزارش دیلی‌میل، خرس غار‌نشین یک‌ گونه از حیوانات ماقبل تاریخ است که بین ۳۰۰ تا ۱۵هزار سال قبل در منطقه اوراسیا می‌زیسته است. محققان امیدوارند با آزمایش دی‌‌ان‌‌ای به اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری درباره این حیوان ماقبل تاریخ دست یابند؛ زیرا تابه‌حال از این‌گونه خاص از خرس‌ها اطلاعات قابل توجهی وجود نداشته و بنابراین، این کشف بسیار مهم است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
احیای هنر فراموش شده
چَل و چَلیجه (دستگاه نخ ریسی) از دیرباز برای استفاده مردم روستا‌های غرب استان گلستان بوده است. اکنون مردم روستای بالاجاده شهرستان کردکوی از این دستگاه نخ ریسی برای بافت سفره و پارچه‌های صنایع دستی استفاده میکنند. آقای حسینعلی معماری از مردان زحمتکش روستای بالاجاده است که در جهت احیای این هنر دستی قدیمی اقدام کرده و مدت ۱۰ سال است که ساخت این دستگاه را در منزل خود انجام میدهد. وی برای ساخت چَل و چلیجه مجبور است به جنگل بالادستی روستا برود. حسینعلی پس از سابیدن این چوب‌های جنگلی تکه تکه‌های آن را بهم متصل کرده و با دقت فراوان چَل و چلیجه را در اندازه‌های مختلف میسازد./فائزه کابلی
جانی تازه در رگ های نساجی سنتی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
جانی تازه در رگ های نساجی سنتی
دستگاه بافت ارگونومیک محصول خلاقیت و همکاری میان دانشگاه و یک خانواده فعال یزدی است
ویرانه‌هایی که گردشگران بافت جهانی یزد نمی‎بینند!
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بافت جهانی یزد / گردشگری یزد / تخریب / استانی-عکس
ویرانه‌هایی که گردشگران بافت جهانی یزد نمی‎بینند!
هر چند بافت جهانی یزد با توسعه گردشگری وضعیت مطلوبی پیدا کرد اما بخش قابل توجهی از آن به علت چند مالکیتی و مجهول المالک بودن ویران مانده و جز پیدا کردن راهکاری منطقی و قانون نمی‌توان این بخش گسترده را نجات داد.
سند ملی ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی به‌روزرسانی می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بافت فرسوده
سند ملی ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی به‌روزرسانی می‌شود
معاون ساماندهی و بازآفرینی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران از به‌روز رسانی سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی خبر داد.
شورا و شهرداری بافت تاریخی منحصربه‌فرد بیده را دریابند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-شهرستانها / میراث فرهنگی / بافت تاریخی / فرماندار میبد
شورا و شهرداری بافت تاریخی منحصربه‌فرد بیده را دریابند
فرماندار میبد از میراث فرهنگی، شورا و شهرداری این شهر خواست تا بافت تاریخی روستای مزرعه بیده را دریابند.
کشف دهها تخته فرش دست بافت قاچاق در میان محموله فرش ماشینی + سند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / گمرک
کشف دهها تخته فرش دست بافت قاچاق در میان محموله فرش ماشینی + سند
دهها تخته فرض دستباف که اظهارنامه صادراتی آنها در یکی از گمرکات تهران تنظیم شده بود، در مرز خروجی گمرک شهید رجایی با هماهنگی نیروی انتظامی کشف شد.
۸۵۰۰ شغل برکت در سرزمین شگفتی‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / برکت / اشتغال زایی
۸۵۰۰ شغل برکت در سرزمین شگفتی‌ها
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره رسته‌های شغل‌های ایجاد شده در مناطق محروم استان کرمان توضیح داد: رسته‌های شغلی با توجه به مزیت‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه انتخاب می‌شوند. برای مثال، اشتغال‌زایی در شهرستان راور متمرکز بر فرش دستبافت است.
روش های درمان پف صبحگاهی صورت
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پف صبحگاهی / پف صورت / زیبایی پوست / سبک زندگی / پارسی خبر
روش های درمان پف صبحگاهی صورت
پف صبحگاهی صورت ناشی از تجمع آب و مایعات زیر بافت‌های پوست بوده که ممکن است به علل متفاوتی بروز کند.
تصاویر/ کمدی حیات وحش؛ فیگور‌هایی که خارج از بافت معنا‌های دیگری می‌یابند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / کمدی حیات وحش / طبیعت عکاس
تصاویر/ کمدی حیات وحش؛ فیگور‌هایی که خارج از بافت معنا‌های دیگری می‌یابند
«این سنجاقک فیروزه‌ای همینطور که آرام از خواب بیدار می‌شد متوجه حضور من شد. من آماده شدم که از او عکس بگیرم، اما او به یک انسان دوربین به دست واکنش نشان داد و علف را بین من و خودش حائل کرد. بهرحال من دکمه را فشار دادم. بعدا از اینکه عکس را دیدم متوجه شدم که چقدر این عکس شخصیت دارد؛ و چقدر سنجاقک شبیه یکی از عروسک‌ها نمایش ماپت‌ها افتاده است.»
طرز تهیه شیرینی نارگیلی شیری (بدون فر)
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / طرز تهیه شیرینی / شیرینی نارگیلی / شیرینی شیری / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه شیرینی نارگیلی شیری (بدون فر)
قصد داریم امروز شیرینی نارگیلی  شیری را به شما آموزش دهیم. این شیرینی در عرض ۱۵ دقیقه و خیلی خیلی آسان آماده می‌شود. شیرینی نارگیلی شیری از دو ماده اصلی تهیه می‌شود که عبارتند از پودر نارگیل و شیر تغلیظ شده شیرین شده یا همان شیر عسلی. در ضمن مقداری مغز بادام، پسته یا بادام هندی بوداده و خرد شده هم در آن به کار می‌رود که بافت و طعم بهتری به آن می‌دهد. شیرینی نارگیلی شیری بسیار مقوی است. مواد لازم شیر عسلی ۲۰۰ گرمپودر نارگیل ۲ پیمانهپودر هل ۱/۲ قاشق چای خوریمغز بادام و پسته (باهم) ۱/۲ پیمانهپودر نارگیل برای تزئین به مقدار لازم طرز تهیه برای تهیه این شیرینی از نارگیلی استفاده بکنید که کاملاً پودر شده است. پس اگر دانه‌های نارگیل درشت هستند بهتر است آنها را در آسیاب خرد کنید تا ریزتر شوند. نصف پیمانه …
رفوگران بازار فرش تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / فرش / میراث فرهنگی / بازار تهران
رفوگران بازار فرش تهران
ایرنا - تهران - رفوگری یا مرمت فرش به روش‌هایی گفته می‌شود که معایب یا خرابی‌های فرش را اصلاح می‌کند. فرش یک وسیلهٔ کاربردی است و مواد تشکیل دهندهٔ آن:(پشم، پنبه، ابریشم، کنف و…) آسیب‌پذیر است به‌طوری‌که از این بافته‌ها از گذشته؛ مگر در شرایط خاص و معدود، چیزی به دست ما نرسیده‌است. آسیب‌ها از قبیل پارگی، سوختگی و پوسیدگی بوده‌اند.این حرفه هم‌زمان با فرش‌بافی پدید آمده‌است ولی و در هیچ کتاب تاریخی هیچ حرفی از این حرفه زده نشده‌است؛ و با کمک این حرفه است که عیوبی مانند کجی‌ها، پارگی‌ها برظرف شوند، وظیفهٔ مرمت‌گر بی‌عیب کردن فرش برای عرضه به خریداران است
ویدئو | تصاویر ۱۰ مدل شال‌گردن به همراه آموزش یک بافت ساده
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
ویدئو | تصاویر ۱۰ مدل شال‌گردن به همراه آموزش یک بافت ساده
بافندگی به معنای استفاده از دو یا چند میل برای خلق بافتی از تعدادی حلقه به‌هم‌بافته شده است. بافتنی سبب کاهش استرس و اضطراب می‌شود و این چیزی است که برای همه ما در حال حاضر لازم است. نشستن در یک‌جا و بافتن، حالی چون مراقبه به شما می‌دهد. بی‌خود نیست که می‌گوییم بافتن یک یوگای جدید است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
عروسان خون‌بس، قربانیان همیشگی یک نکاح غیرنافذ
نه مهریه دارند و نه از ارث سهمی می‌برند، نه نکاح‌شان به اختیار خودشان است و نه طلاق‌شان، آنها مایملک خانواده همسر خود هستند، آنها خونبهای خطا و جرم دیگری، آنها قربانیان همیشگی یک سنت شبه‌‌منسوخ هستند. به‌‌رغم اینکه عموما از این سنت به عنوان امری «شبه‌منسوخ» یاد می‌شود، با این حال احتمال «فصلیه ‌شدن» دختر 11 ساله اهوازی در هفته‌ای که گذشت نشان می‌دهد که هنوز تتمه‌های این سنت در بافت عشیره‌ای پابرجاست و علاوه بر آن، هنوز اصرارهایی بر ثبت این سنت به عنوان میراث معنوی ناملموس به چشم می‌خورد. «منیژه محمدی»، حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری که در حوزه دفاع از حقوق کودکان فعال است، در گفت‌وگو …
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
انعقاد تفاهم نامه همکاری احداث واحدهای مسکونی در آذربایجان شرقی
آذربایجان شرقی - فلاح: در اجرای اصل ۳۱ قانون اساسی و ماده ۱۴۹ قانون کار و آیین‌نامه‌های اجرایی آن تفاهم نامه همکاری احداث واحدهای مسکونی برای خانواده‌های کارکنان، کارگران و بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی فیمابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و اداره کل راه و شهرسازی استان منعقد شد.در آئین انعقاد این تفاهم نامه همکاری حسین فتحی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اهداف راهبردی و تبین برنامه‌های این تفاهم نامه که در راستای شفاف سازی برای ارائه خدمات رفاهی به جامعه کار و تولید صورت گرفت، اظهار داشت: بر اساس نیازهای احصاء شده با بهره مندی کامل از ظرفیت های این دو اداره کل، همزمان با برنامه عملیاتی تامین ۲۰۰ هزار واحد مسکونی کارگران در سطح …
طراحی «گوگل مپس» بدن توسط گوگل
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
طراحی «گوگل مپس» بدن توسط گوگل
شرکت گوگل قصد دارد با ساخت نقشه‌ای از بدن انسان به سبک برنامه مشهور و کاربردی نقشه‌های گوگل یا «گوگل مپس»(Google Maps) به کاربران امکان دهد به اکتشاف در بدن انسان در سطح سلولی بپردازد. به‌گزارش آی ای، دانشمندان با ساختن یک گوگل مپس از بدن انسان که به هرکسی امکان غوطه‌وری عمیق در بدن انسان را می‌دهد، به درک بیشتر ما از روش اتصال، تعامل و ترتیب و تنظیم سلول‌ها در بافت‌ها و اندام‌های بدن ما در سطح سلولی کمک کنند.«جاناتان سیلوراستاین» استاد مدعو در بخش انفورماتیک زیست‌پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه «پیتسبورگ»در …
محقق ایرانی اکسیژن رسانی به بافت های پرینتی بدن انسان را ممکن کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / محقق ایرانی / تحقیقات علمی / پرینتر سه بعدی / صمد احدیان / پیوند اعضا
محقق ایرانی اکسیژن رسانی به بافت های پرینتی بدن انسان را ممکن کرد
گروهی از محققان بین المللی همراه یک پژوهشگر ایرانی هیدروژل جوهر زیستی ابداع کرده اند که به اکسیژن رسانی بافت های چاپ شده با پرینتر سه بعدی پس از ایمپلنت در بدن انسان کمک می کند.
عرضه ماشین آلات جنگلداری با سوخت کمتر و  قابلیت حفظ بافت خاک
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
عرضه ماشین آلات جنگلداری با سوخت کمتر و قابلیت حفظ بافت خاک
عرضه و فروش ماشین آلات جنگلداری طی سال های اخیر روند رو به رشدی در بازارهای جهانی داشته است و کارشناسان معتقدند تا ۱۰ سال آینده عرضه ماشین آلاتی که نیاز به سوخت کمتری دارند و آسیب کمتری به خاک وارد می کنند موجب رونق چشمگیر بازار این محصولات می شود.
از زمین‌‌های خالی هم مانند خانه مالیات بگیریم/ زمین‌های حاشیه شهرها به بافت شهری ملحق شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / حسن روحانی / مجلس شورای اسلامی / مسکن / حسن روحانی / مجلس / زمین خالی / مسکن مهر / بی انصافی دولت ر&
از زمین‌‌های خالی هم مانند خانه مالیات بگیریم/ زمین‌های حاشیه شهرها به بافت شهری ملحق شود
نماینده کاشمر در مجلس با بیان اینکه متاسفانه حسن روحانی درباره اقدامات مثبت دولت احمدی نژاد مانند مسکن مهر بی انصافی کرد، گفت: اگر مسکن مهر نبود میانگین قیمت خانه در تهران بالای 50 میلیون تومان بود.
شمار بهبودیافتگان کرونا از ۲۰ میلیون نفر گذشت
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
شمار بهبودیافتگان کرونا از ۲۰ میلیون نفر گذشت
براساس آمار سازمان بهداشت جهانی، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۲۸ میلیون و ۳۲۴ هزارو ۶۶۵ نفر رسیده‌است که بیش از ۲۰ میلیون نفر بهبود بافته اند.
آزمون سخت مدیران در "جماران"
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / محله جماران / شهرداری تهران
آزمون سخت مدیران در "جماران"
این روزها موضوع محدودیت های ارتفاعی در محله میراثی جماران به سرخط رسانه های شهری تبدیل شده، محله قدیمی در منطقه یک که به دلیل ثبت میراثی اش از ساخت و ساز برج ها در امان مانده و محلی بکر میان برج های سربه فلک کشیده شمال تهران است. هرچند که مدتی است سعی دارند تا بافت روستایی این محله میراثی را تغییر دهند اما باید دید در این آزمون سخت، مدیران چه عملکردی خواهند داشت.
۸ ادویه برای کاهش وزن خانم‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / کاهش وزن خانم ها / ادویه / سبک زندگی / پارسی خبر
۸ ادویه برای کاهش وزن خانم‌ها
 آیا تمام روش‌های کاهش وزن را امتحان کرده‌اید؟ چقدر موفق بوده‌اید؟ اگر میخواهید یک راه آسان و خوشمزه دیگر برای لاغر شدن را امتحان کنید با ماه همراه باشید. دارچین دارچین یک ادویه، با طعم شیرین و قوی است. این ادویه به سوخت و ساز بدن کمک می‌کند و باعث تنظیم قند خون می‌شود. علاوه بر این، دارچین نقش مهمی در کاهش قند خون، کلسترول LDL و تری گلیسیرید بر عهده دارد. از عمده مزایای آن می‌توان به این نکته اشاره کرد که دارچین برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند، مناسب است و می‌تواند متابولیسم گلوکز را افزایش دهد که به بهبود قند خون کمک می‌کند. احتیاط:دارچین Cassia را برای کاهش وزن مصرف نکنید و تنها دارچین سیلان را انتخاب کنید. هل هل متابولیسم را افزایش می‌دهد و به نوبه خود به بدن کمک می‌کند تا چربی‌های بیشتری …
تصاویر | طرح‌های شگفت‌انگیز هنرمند اهل باکو با الهام از فرش آذربایجان
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
تصاویر | طرح‌های شگفت‌انگیز هنرمند اهل باکو با الهام از فرش آذربایجان
فیگ احمد Faig Ahmed هنرمند اهل باکوی جمهوری آذربایجان است که بیشتر به آثار مفهومی و خلاقانه و شکستن کلیشه‌های سنتی در به کارگیری صنایع دستی تزئینی مشهور است. شناخته‌شده‌ترین آثار او، طرح‌های خلاقانه و سوررئالیستی او در بافت فرش آذربایجان است.
رونمایی از تندیس آیت‌الله مدنی و فرش قرآنی دستبافت در تبریز
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / استانی-فرهنگی و هنری / شهید آیت‌الله مدنی / دانشگاه هنر اسلامی تبریز / دانشگاه شهید مدنی / تندیس
رونمایی از تندیس آیت‌الله مدنی و فرش قرآنی دستبافت در تبریز
تندیس شهید مدنی، فرش قرآنی دستبافت مزین به دستخط استاد نی‌ریزی و دو جلد کتاب در خصوص شهید آیت‌الله مدنی در آیین ملی نکوداشت سالگرد شهادت این شهید، رونمایی شدند.
آقای مدیر؛ شال استقلال را برای رئیس قوه قضائیه بافته‌اید!؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / سیدابراهیم رئیسی
آقای مدیر؛ شال استقلال را برای رئیس قوه قضائیه بافته‌اید!؟
این تصور در اذهان تداعی شده که مدیرانی به دنبال بافتن شال هواداری استقلال برای رئیس قوه قضائیه هستند تا امتیاز فراقانونی برای خود کسب و در عین حال دیگران را دعوت به سکوت کنند.
۱۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده دارای زیرساخت در کشور داریم/ ۳میلیون خانه روستایی مقاوم‌سازی نشده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
۱۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده دارای زیرساخت در کشور داریم/ ۳میلیون خانه روستایی مقاوم‌سازی نشده است
اردبیل- نیکزاد، نائب رئیس مجلس گفت: در حال حاضر ۱۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده در سطح کشور داریم که دارای زیرساخت هستند و ارائه تسهیلات به آنان اولویت اساسی است.
آنچه «خودکُش‎ ها» نمی دانستند
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / استانی-اجتماعی / خودکشی / منطقه قم / فلسفه علم کلام
آنچه «خودکُش‎ ها» نمی دانستند
خودکشی و قتل نفس یکی از ابتلائات بشری است که کلام اسلامی به شکل خاص به این مساله پرداخته است که بر اساس نوع نگاهی که اسلام به نفس، فردیت انسان و مالکیت نفس دارد، کاملا با بافت متنی و مفهومی فلسفه غربی به خصوص در غرب دهه های اخیر در تضاد است.
۹۰ درصد معادن کرومیت شهرستان بافت تعطیل شده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - کرمان
۹۰ درصد معادن کرومیت شهرستان بافت تعطیل شده است
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس گفت: ۹۰ درصد معادن کرومیت شهرستان بافت تعطیل شده و امروز فعالیتی ندارند و درخواست فعال شدن این معادن را داریم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / جمعیت حاشیه نشین / حاشیه نشینی در کشور
   جمعیت حاشیه نشین به بیش از ۱۱ میلیون نفر رسیده است
به گزارش مهر به نقل از شرکت بازآفرینی شهری ایران، حبیب خراسانی امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه در جلسه برنامه همکاری بین شورای اجتماعی وزارت کشور و ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار در خصوص توانمندسازی ساکنان بافت‌های فرسوده با یادآوری اینکه یکی از اولویت‌های کشور موضوع حاشیه نشینی است، گفت: از سال ۸۲ که سند سکونتگاه‌های غیر رسمی تدوین شد تاکنون کارهای بسیاری در زمینه کاهش حاشیه نشینی و ارائه خدمات به ساکنان این بافت‌ها انجام شده و از سال ۹۶ نیز این فعالیت‌ها تحت اقدام مشترک دستگاه‌ها ادامه پیدا کره است.
افتتاح بوستان زندگی در قلب بافت تاریخی تهران تا پایان شهریور
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
افتتاح بوستان زندگی در قلب بافت تاریخی تهران تا پایان شهریور
شهردار منطقه ۱۲ تهران از افتتاح بوستان زندگی در محله هرندی تهران تا پایان شهریور ماه خبر داد.
تمجید سایت AFC از مهاجم مالیایی استقلال/ دیاباته در میان گزینه‌های آقای گلی لیگ قهرمانان آسیا
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
تمجید سایت AFC از مهاجم مالیایی استقلال/ دیاباته در میان گزینه‌های آقای گلی لیگ قهرمانان آسیا
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین از کاربرانش پرسید که بازیکن دلخواه آنها برای کسب آقای گلی لیگ قهرمانان آسیا کدام است که دیاباته در این نظرسنجی با بافتیمبی گومیس از الهلال عربستان، عمر السومه از الاهلی عربستان، کوجو لابا از العین امارات، بغداد بونجاح از السد قطر و ایگور سرگئی‌اف از پاختاکور ازبکستان رقابت خواهد کرد.
اعمال پیوست ایمنی برای ساخت‌وسازهای شهری ضروری است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ساخت و ساز / رضا کرمی محمدی / مدیریت بحران / بافت فرسوده
اعمال پیوست ایمنی برای ساخت‌وسازهای شهری ضروری است
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت تصویب و اعمال پیوست ایمنی برای پروژه های ساخت و ساز شهری تاکید کرد.
پرجمعیت‌ترین پرنده جهان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
پرجمعیت‌ترین پرنده جهان
[شهروند] آیا می‌دانستید تعداد مرغ‌ها روی کره‌زمین بیشتر از انسان‌هاست؟ بیش از 25‌میلیارد مرغ در جهان وجود دارد که این حیوان را به متراکم‌‌ترین گونه پرنده در دنیا تبدیل می‌کند. مرغ‌ها در حدود هشت‌هزار‌سال پیش (تقریبا 6‌هزار‌سال پیش از میلاد مسیح) در جنوب کشور چین اهلی شدند. اگر مایل هستید به اطلاعات بیشتری درباره این پرنده دست پیدا کنید، مطالعه مطلب پیش‌رو را ادامه دهید. 1- مرغ‌ها می‌توانند بیش از 100 چهره مختلف (اعم از افراد یا حیوانات و...) را به خاطر بسپارند. آنها همچنین می‌توانند طعم شوری را حس کنند، اما شیرینی را نه! مرغ‌ها تمام رنگ‌ها را تشخیص می‌دهند. این پرندگان در زمان استراحت‌شان …
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
زلزله رامیان؛ 51 ‌سال بعد
نگارنده در روزها و ماه‌ها بعد از سیلاب‌های فروردین 98 گلستان از محل روستای قورچای، ویرو، کشکک و پاقلعه بازدید کرد. مشکل مهم روستای قورچای و سایر روستاهای یاد شده زمین‌لغزش است. در سیلاب‌های فروردین و تا دو ماه بعد از آن زمین‌لغزش مشکلاتی را برای منازل مردم ایجاد کرده بود که به باور من زمین‌لرزه 17 شهریور 99 و پس‌لرزه‌های بعد از آن می‌تواند به تدریج با جابه‌جایی موارد دامنه‌ای برای اهالی مشکل ایجاد کند.  این منطقه البته محل وقوع زمین‌لرزه ۸ مرداد 1348 قرناوه در نزدیکی شهر مراوه‌تپه نیز هست که اکنون در استان گلستان قرار دارد. آن زلزله با بزرگای 6.4 شهرستان کلاله رخ داد. ۱۷۶ نفر کشته، ۴۸۳ مجروح و 10 هزار نفر حاصل این زمین‌لرزه …
«موی بافته» به زندگی زنان می‌پردازد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
«موی بافته» به زندگی زنان می‌پردازد
رمان «موی بافته»، نخستین اثر «لَتیسیا کلمبانی»، نویسنده معاصر فرانسوی است. در این کتاب در اپیزود‌های جدا با زندگی زنان در گوشه‌های مختلف جهان آشنا می‌شوید. گاهی شما را به هندوستان می‌برد. «اسمیتا» زنی فقیر در اوتارپرادش هند است. جایی که او را نجس می‌پندارند و باید پست‌ترین کارها را بکند. چون او یک «دالیت» است و در تاریخ اجتماعی هند او از حداقل‌های حقوق انسانی برخوردار است و کمتر حق مدرسه رفتن دارد و... در فصلی دیگر ما به سیسیل ایتالیا می‌رویم. به زندگی «جولیا» سرک می‌کشیم که در یک آتلیه خانوادگی …
تغذیه دوران بارداری چگونه باشد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / تغذیه دوران بارداری / رژیم غذایی / سبک زندگی / پارسی خبر / سلامت جنین
تغذیه دوران بارداری چگونه باشد؟
جلال الدین میرزای رزاز، در خصوص رژیم غذایی متعادل در دوران بارداری، اظهار داشت: خانم های باردار به دلیل وضعیت خاص خود بهتر است تحت نظر متخصص تغذیه، رژیم غذایی ویژه ای را دنبال کنند. وی افزود: در مادران باردار طی  سه ماهه اول نیاز به انرژی افزایش نمی یابد اما در سه ماهه دوم و سوم به ترتیب۳۵۰ ، ۴۵۰ کیلو کالری افزایش می یابد. این کالری باید از یک رژیم متعادل شامل لبنیات، غلات کامل، پروتئین های حیوانی و گیاهی، میوه و سبزیجات تازه حاصل شود. سرپرست انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، ادامه داد: برای رعایت رژیم غذایی سالم به زنان باردار توصیه می شود نیمی از بشقاب خود را با میوه و سبزیجات، یک چهارم آن را با غلات سبوس دار و یک چهارم آن را با منابع پروتئینی بدون چربی و همچنین لبنیات پر کرده و …
انتقاد از تصمیمات سلیقه‌ای و ناگهانی مسئولان/ معطلی 4 ماهه ماشین‌آلات صنعتی در گمرک
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / ماشین‌آلات / عباس منزوی / رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین های دوخت
انتقاد از تصمیمات سلیقه‌ای و ناگهانی مسئولان/ معطلی 4 ماهه ماشین‌آلات صنعتی در گمرک
رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکاران ماشین‌های دوخت و بافت با اشاره به معطلی 4 ماهه ماشین‌آلات صنایع دوخت و بافت کشور در گمرکات گفت: با تصمیمات سلیقه‌ای و ناگهانی، سرمایه فعالان اقتصادی هدر می‌رود و هیچ کسی نیز پاسخگو نیست.
پیشرفت پلازای میدان امام خمینی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / پلازا / شهرداری منطقه 12 / بافت تاریخی / مترو
پیشرفت پلازای میدان امام خمینی
شهردار مطقه ۱۲ از روند پیشرفت پروژه‌ ایجاد پلازای شهری در محوطه میدان امام خمینی که شامل کف‌سازی میدان، احیا و بازگشایی خیابان پشت شهرداری و توجه به نحوه بارگیری مغازه‌های این محوطه خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ارزش‌گذاری به حفظ بافت مسکونی و تاریخی و پیاده‌محوری در پروژه‌های عمرانی منطقه 12
شهردار قلب طهران از ارزش‌گذاری به حفظ بافت مسکونی و پیاده‌محوری در پروژه‌های عمرانی این منطقه سخن گفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •