دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
بنگاه‌های مشکل دار
تاثیر کرونا بر تولید و فروش/۶۳ درصد بنگاه ها کاهش تولید داشته اند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / ویروس کرونا / کسب و کار / بنگاه‌های مشکل دار
تاثیر کرونا بر تولید و فروش/۶۳ درصد بنگاه ها کاهش تولید داشته اند
شیوع کرونا موجب شد تا ۶۳ درصد از کل کسب و کارها در اسفند و فروردین کاهش تولید و ۱۵.۸ درصد افزایش تولید داشته باشند؛ این درصدها در اردیبهشت به ترتیب ۵۷.۲ و ۱۶.۵ درصد بوده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
وام بانکی؛ تسهیلات یا طناب دار تولیدکنندگان
آمار‌های خوشبینانه از پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی از سوی بانک مرکزی در برابر دومینوی تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی، از عدم تخصیص تسهیلات حمایتی به واحد‌های تولیدی و یا بازپرداخت‌های سنگین و غیر قابل درک خبر می‌دهد که در هر دو صورت باخت تولید در برابر نظام بانکی را رقم می‌زند.به گزارش اقتصاد ۲۴، عبدالناصر همتى، رئیس کل بانک مرکزى معتقد است: امسال به رغم فشار حداکثرى دشمنان براى ایجاد مشکل در کار تولید و رکود در این بخش، خوشبختانه با تلاش تولیدکنندگان و تامین نقدینگى از سمت سیستم بانکى این هدف به سرانجام نرسید. از ابتداى سال تاکنون بیش از ٧۵٠ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک‌ها به بخش تولید پرداخت شده که حدود ۶٠ درصد آن صرف سرمایه در گردش بنگاه‌هاى تولیدى و خدماتى شده است. در همین راستا ٨٠ …
بیمه باید از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در دوران تحریم حمایت کند
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / صنعت بیمه / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی / بنگاه های تولیدی
بیمه باید از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در دوران تحریم حمایت کند
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: صنعت بیمه در شرایط تحریم باید در حمایت از فعالیت واحدهای تولیدی که به واسطه شرایط مذکور دچار مشکل شده اند، نقش آفرین باشد.
تازه‌ترین جزئیات از ۱۲۸۰ بنگاه مشکل‌دار / ۳۷ درصد نیمه‌فعال؛ ۱۳ درصد تعطیل
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی / تولید / تولید داخلی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
تازه‌ترین جزئیات از ۱۲۸۰ بنگاه مشکل‌دار / ۳۷ درصد نیمه‌فعال؛ ۱۳ درصد تعطیل
نگاهی به وضعیت بنگاه های مشکل‌دار نشان می دهد از ۱۲۸۱ بنگاه شناسایی شده در سطح کشور، ۵۰ درصد فعال، ۳۷ درصد نیمه فعال و ۱۳ درصد نیز تعطیل هستند.قرارداد ۷۸ درصد کارگران این واحدها نیزموقت است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / کریم یاوری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / اشتغال / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی
پرداخت تسهیلات به کارفرمایان متقاضی اصلاح ساختار اقتصادی/تثبیت ۲۴۰ هزار شغل در سال جاری
مدیرکل حمایت ازپایداری مشاغل با بیان اینکه کارفرمایان بنگاههای اقتصادی متقاضی اصلاح ساختار، باید طرح را به تصویب وزارتخانه ذیربط برسانند،از پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان در این دوران خبرداد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / کریم یاوری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / تولید / بنگاه‌های مشکل دار
حمایت از کارفرمایان برای بازسازی بنگاه‌ها / پرداخت ۱۴۶ میلیارد تومان تسهیلات از ابتدای سال
مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار با بیان اینکه کارفرمایان برای اصلاح ساختار بنگاه مورد حمایت قرار می گیرند، از پرداخت ۱۴۶ میلیارد تومان تسهیلات برای بازسازی بنگاه ها تا پایان آبان خبرداد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / بنگاه‌های مشکل دار / مشکل واحدهای تولیدی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / وزارت صنعت معدن و تجارت / واحدهای صنعتی / تولید
جزئیات آخرین آمار بنگاه‌های مشکل‌دار/ جدول مقایسه‌ای ۳۱ استان
بر اساس گزارش به روز شده بنگاه‌های مشکل دار، ۱۲۸۱ بنگاه با ۱۴۶هزار نیروی کار در کشور شناسایی شده که تعداد این بنگاه‌ها در پنج استان افزایش و در ۱۱ استان کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / حاتم شاکرمی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / سازمان برنامه و بودجه / وزارت کشور / وزارت صنعت ، معدن وتجارت
فهرست بنگاه‌های مشکل‌دار به وزارت صنعت ارائه شد
وزیر کار در نامه ای فهرست بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار را که توسط این وزارتخانه شناسائی شده اند به وزارت صمت معرفی کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / هفت تپه / کریم یاوری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / مطالبات معوق کارگران / کارگران / حقوق کارگران / بنگاه‌های مشکل دار
حقوق شهریور کارگران هفت تپه پرداخت شد / نباید در فرآیند تولید وقفه‌ای ایجاد شود
مدیر کل بیمه بیکاری و حمایت از پایداری مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از پرداخت حقوق شهریورماه کارگران هفت تپه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / کریم یاوری / ساماندهی صنایع و مشاغل / بنگاه‌های مشکل دار / هفت تپه / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / سازمان خصوصی سازی
کارفرمای هفت تپه اعلام تعطیلی کرد / حقوق کارگران سه ماه معوق شد
مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با بیان اینکه مدیرعامل هفته تپه از ۲۹ آبان ماه اعلام تعطیلی کرده است، از ورود وزارت کار و نهادهای ذیربط به این موضوع خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / رونق تولید / وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی / کریم یاوری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بنگاه‌های مشکل دار / مشکل واحدهای تولیدی
جلوگیری از ریزش ۲۰۰ هزار نیروی کار در ۶ ماهه امسال
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: در شش ماهه اول سال جاری با پیگیری‌ها در حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی تثبیت و از خروج نیروی کار از بنگاه‌ها جلوگیری شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / حاتم شاکرمی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / شرکت آذرآب / مطالبات معوق کارگران / بنگاه‌های مشکل دار
احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تعهد بانک کشاورزی به تسویه حقوق کارگران تا دو هفته
معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / هپکو اراک / بنگاه‌های مشکل دار / سازمان خصوصی سازی / کریم یاوری / تجمع اعتراضی / مشکل واحدهای تولیدی
هپکو به چرخه تولید بازگشت/ قرارداد با وزارت راه و شهرداری‌ها برای تامین ماشین‌آلات راهسازی
مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار با بیان اینکه شرکت هپکو از هفته گذشته به چرخه تولید بازگشته است، گفت: پس از احیای این شرکت، سازمان خصوصی سازی نسبت به واگذاری آن اقدام می‌کند. 
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / روغن نباتی / تولید / مشکل واحدهای تولیدی / بنگاه‌های مشکل دار / مطالبات معوق / مطالبات معوق کارگران
یک بنگاه اقتصادی به خط تولید بازگشت/ بروز رسانی حقوق کارگران از ماه جاری
مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار گفت: روغن نباتی جهان که دو سال با مشکلات تولید در محصولات، دست و پنجه نرم می‌کرد از هفته آینده تولید خود را از سر می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / هپکو اراک / کارگران / حاتم شاکرمی / بنگاه‌های مشکل دار / مشکل واحدهای تولیدی
تامین ۵۰ میلیارد تومان نقدینگی برای حل مشکلات جاری هپکو /سهام بصورت عمده واگذار خواهد شد
معاون وزیر کار با اشاره به سه تصمیم گرفته شده برای ساماندهی وضعیت کارگران شرکت هپکو، درباره مطالبه کارگران مبنی بر واگذاری سهام این شرکت گفت: سهام هپکو قرار است به صورت عمده واگذار شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / رضا رحمانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / بنگاه‌های مشکل دار / خروج از رکود
۲ هزار واحد صنعتی راکد به چرخه فعالیت بازمی‌گردند
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حدود ۲۰۰۰ واحد صنعتی راکد برای راه‌اندازی مجدد در دستور کار قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / بنگاه‌های مشکل دار / واحد های تولیدی / مشکل واحدهای تولیدی / اخراج نیروی کار
احیای ۴۷۰ بنگاه اقتصادی مشکل‌دار / جلوگیری از تعدیل ۱۰۱ هزار نیروی کار
بر اساس جدیدترین اطلاعات از وضعیت بنگاه‌های کشور، با احیای ۴۷۴ بنگاه مشکل دار از تعدیل ۱۰۱ هزار و ۳۲۳ نیروی کار جلوگیری شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
حفظ ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در سه ماهه امسال
مدیرکل دفتر بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل وزارت کار از کاهش آمار بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار خبر داد و گفت: با حمایت موثر از ۴۷۰ بنگاه اقتصادی در سه ماهه نخست امسال ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور تثبیت شد.کریم یاوری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر تعداد کارگران بنگاه‌های مشکل‌دار ۱۴۰ هزار نفر است و وزارتخانه‌های صادرکننده مجوز برای بنگاه‌ها باید در جهت رفع مشکلات بنگاه‌ها با جدیت بکوشند و تمام کارفرمایان، سهام‌داران و مدیران بنگاه‌ها نیز به حل و رفع مشکلات بنگاه‌های تحت مسئولیت خود کمک کنند. وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها خاطرنشان کرد: این کارگروه‌ها لازم است در شرایط اقتصادی حاضر بیش از گذشته در خدمت رفع مشکلات بنگاه‌ها باشند و جلسات خود را با حضور …
۱۳۹۸/۰۵/۲۵
100 هزار فرصت شغلی با حمایت از بنگاه‌های تولیدی تثبیت شد
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اعلام کرد: تعداد بنگاههای مشکل دار در سه ماه اول سال جاری نسبت به پایان اسفند ماه سال 97 کاهش یافته و از 1351 بنگاه در اسفند 97 به 1262 بنگاه رسیده است. تعداد کارگران در بنگاههای مشکل دار 140 هزار نفر است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵
فعالیت ۱۸۷ بنگاه «بحرانی» در کشور/ تهدید اشتغال ۴۴ هزار نیروی کار
علیرغم کاهش تعداد بنگاه‌های مشکل دار در سه ماهه نخست امسال، اما بر اساس آمار منتهی به بهار امسال ۱۸۷ بنگاه بحرانی با ۴۳ هزار و ۷۲۶ نیروی کار شناسایی شده است. به گزارش مهر، روند فعالیت بنگاه‌های مشکل دار در سطح کشور از کاهش آمار این بنگاه‌ها حکایت دارد به طوریکه بر اساس آخرین آمار، تعداد این بنگاه‌ها از […]
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
حقوق کارگران گروه ملی فولاد به روز است/ پیگیری پرداخت عیدی و پاداش کارگران هفت‌تپه/ شناسایی 1350 بنگاه مشکل دار تا پایان آذرماه/ پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بنگاه‌های در حال اصلاح ساختار
کریم یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر در گروه ملی فولاد حقوق کارگران کاملاً به روز است و در نیشکر هفت‌تپه، کارگران فقط با یک ماه حقوق معوقه مواجهند و پیگیری حقوق و عیدی و پاداش تمامی کارگران در دستور کار جدی قرار دارد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
اعلام آمادگی دفاتر امور بانوان برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی زنان
ایلنا: مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، حمایت از زنان تولیدکننده با شناسایی واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار سطح کشور و اقدام لازم برای احصاء و رفع مشکلات آن‌ها پیرو دستور ویژه وزیر کشور را خواستار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •