جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
حمل و نقل عمومی
با گاز سوز کردن خودرو‌ها چقدر در مصرف سوخت صرفه جویی می‌شود؟
ارانیکو / ۹ ساعت قبل / اقتصادی
با گاز سوز کردن خودرو‌ها چقدر در مصرف سوخت صرفه جویی می‌شود؟
مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در صورت اجرای کامل طرح دوگانه سوز کردن خودروها حمل و نقل عمومی میزان مصرف بنزین روزانه ۱۰ میلیون لیتر کاهش خواهد یافت.
عوارض آلایندگی وسایل نقلیه صرف توسعه حمل و نقل عمومی می شود
مهر / ۴۶ ساعت قبل / اجتماعی
عوارض آلایندگی وسایل نقلیه صرف توسعه حمل و نقل عمومی می شود
معاون عمرانی وزارت کشور، گفت: موافقت مجلس با مساوی شدن سهم دولت و مدیریت شهری و روستایی از مالیات بر ارزش افزوده، حمایت خوبی از شهرداری ها و دهیاری ها است
  مهدی جمالی نژاد  آلودگی هوا  مالیات بر ارزش افزوده
کمک به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی 1525 میلیارد ریال افزایش یافت
فارس / ۴۷ ساعت قبل / اجتماعی
کمک به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی 1525 میلیارد ریال افزایش یافت
سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: اعتبار طرح کمک به توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از ۲۶۰ میلیارد ریال در قانون بودجه جاری، به بیش از ۱۵۲۵ میلیارد ریال در لایحه بودجه سال آینده افزایش یافته است.
روزنامه تعادل / ۲ روز قبل / اقتصادی
چالش‌های حمل و نقل عمومی در فصل زمستان
اواسط زمستان ۹۶ بارش شدید برف، محورهای مواصلاتی منتهی به فرودگاه امام خمینی(ره) را مسدود کرد،
  جاده  حمل و نقل عمومی  زمستان  فرودگاه امام  محورهای مواصلاتی
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
برنده متمم بودجه شهرداری
پارلمان محلی پایتخت، بررسی بخش هزینه‌ای لایحه متمم بودجه سال جاری شهر تهران را آغاز کرد. مطابق با تصمیم شورای شهر تهران، کلیات متمم بودجه شهرداری در سال جاری از رقم 5 هزار و 659 میلیارد تومان به 5 هزار و 300 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد. در این میان به نظر می‌رسد اعضای شورای شهر تهران یک تصمیم مهم در جریان بررسی و تصویب متمم بودجه شهرداری تهران اخذ کرده‌اند. مطابق با اعلام رئیس شورای شهر تهران، قرار است از محل تبصره‌های متمم بودجه شهرداری، بودجه پیش‌بینی شده برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به سه هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند. در پیشنهاد اولیه ارائه شده از سوی شهرداری تهران، بودجه پیش‌بینی شده برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی معادل یک هزار و 450 میلیارد تومان بود.
ورود خودرو به انتخابات آمریکا
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
ورود خودرو به انتخابات آمریکا
آلایندگی‌های کربنی خودروها این روزها به اندازه‌ای اهمیت یافته است که پای آن به کارزار انتخاباتی 2020 آمریکا نیز باز شد. مایک بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی و موسس خبرگزاری بلومبرگ به‌تازگی از قصد خود برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای در بخش حمل و نقل خبر داده است. او اعلام کرد که برای نیل به این مهم، خودروهای برقی را ارزان‌تر خواهد کرد تا خرید آن برای خانواده‌های کم‌‌درآمد نیز میسر شود. شهردار پیشین نیویورک سابقه‌ای طولانی در مقابله با آلایندگی‌های کربنی دارد و دوره‌ای را نیز به‌عنوان نماینده ایالات‌متحده در بخش آب‌ و هوای سازمان ملل فعالیت کرده است. برنامه بلومبرگ، برقی شدن تمام خودروهای جدید در آمریکا تا سال 2035 را هدف قرار می‌دهد. به‌علاوه حمل و نقل عمومی نیز علاوه بر برقی شدن، بیش از پیش در اختیار …
۱۰ میلیون موتورسیکلت برقی می‌شوند
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / اقتصادی
۱۰ میلیون موتورسیکلت برقی می‌شوند
ایرنا نوشت: مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: طرح برقی کردن وسایل حمل و نقل عمومی آغاز شده و در گام نخست ۱۰ میلیون موتورسیکلت فعال، برقی می‌شوند.
  موتور الکتریکی  موتورسیکلت
راه اندازی تاکسی اینترنتی از سال آینده در جزیره کیش
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
راه اندازی تاکسی اینترنتی از سال آینده در جزیره کیش
سرپرست حمل و نقل عمومی کیش از اجرای طرح جدید نرخ گذاری تاکسی های این جزیره براساس پیمایش و تاکسیمتر به جای سامانه منطقه ای خبرداد.
  استانی-شهرستانها  اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان
نه به خودروی شخصی
صدا و سیما / ۵ روز قبل / فیلم
نه به خودروی شخصی
برای رسیدن به آسمان آبی و هوای پاک باید همه مردم به حمل و نقل عمومی روی خوش نشان دهند و حداقل در روز‌های آلوده از خودروی شخصی شان استفاده نکنند.
نادیده گرفتن سهم ۲۱ درصدی موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوا/ اشتراک نظر دولت‌ها در بی‌مهری به حمل و نقل
تسنیم / ۵ روز قبل / اجتماعی
نادیده گرفتن سهم ۲۱ درصدی موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوا/ اشتراک نظر دولت‌ها در بی‌مهری به حمل و نقل
یک کارشناس حوزه حمل و نقل عمومی با اشاره به اینکه دولت‌ها در بی‌مهری به حمل و نقل عمومی اشتراک نظر دارند، گفت: برای کنترل موتورسیکلت‌ها که سهم ۲۱ درصدی در تولید آلاینده‌های گازی و نقش ۱۰ درصدی در تولید ذرات معلق دارند، هیچ اقدامی نمی‌شود.
معمای ریزش مسافر از مترو
دنیای اقتصاد / ۵ روز قبل / اجتماعی
معمای ریزش مسافر از مترو
روند استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی پایتخت در فاصله سال‌های 95 تا 97 به‌رغم رشد جمعیت و افزایش تقاضای سفر و جابه‌جایی در تهران، کاهشی بوده است. در سال 95 (آخرین سال فعالیت رسمی دوره گذشته مدیریت شهری) میانگین سفرهای روزانه پایتخت‌نشینان 18 میلیون و 600 هزار سفر بوده و این در حالی است که این آمار در سال 97 به 19 میلیون و 100 هزار سفر افزایش یافته و رشد 3 درصدی داشته است. با وجود اینکه به شکل متعارف و منطقی باید هر سال به دنبال افزایش طول شبکه و ظرفیت حمل و نقل عمومی، بر تعداد مسافران مترو و اتوبوسرانی افزوده شود تا اینکه به مرحله پوشش نیمی از سفرهای روزانه با این ناوگان دست یابیم، اما نه تنها آمار سفرها افزایشی نبوده، بلکه از تعداد آنها نسبت به پایان دوره قبلی مدیریت شهری کاسته شده است. در مقابل …
بدهی ۵ هزار میلیاردی دولت به حمل ونقل عمومی پایتخت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
بدهی ۵ هزار میلیاردی دولت به حمل ونقل عمومی پایتخت
مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران میزان مطالبات شهرداری از دولت در حوزه توسعه حمل و نقل طی دو سال و نیم گذشته را بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان عنوان کرد.
  معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران  شهر تهران  بدهی مالی  مسعود رنجبریان
باران ترافیکی در تهران
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
باران ترافیکی در تهران
مدیران توصیه می کنند شهروندان در این روزها از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند این در حالی است که توسعه درستی در این زمینه صورت نگرفته و مردم ترجیح می دهند در این روزها از خودروی شخصی استفاده کنند.
  اخبار حوادث  بارش باران  بارش برف  هواشناسی  تهران  شهرداری تهران  غرب تهران  دولت  سرهنگ نادر رحمانی  اردبیل
اعتراضات فرانسه علیه قانون بازنشستگی از سر گرفته شد
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بین‌المللی
اعتراضات فرانسه علیه قانون بازنشستگی از سر گرفته شد
مخالفان اصلاحات بازنشستگی پیشنهادی دولت فرانسه با تظاهرات در پاریس و دیگر شهرهای این کشور طی روز پنجشنبه بار دیگر اعتراض خود را به این اصلاحات مناقشه برانگیز اعلام کردند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز پنجشنبه مصادف با چهل و سومین روز اعتصاباتی بود که بار دیگر باعث به وجود آمدن اختلالات گسترده در بخش راه آهن و حمل و نقل عمومی فرانسه شد. همچنین در این تظاهرات با فراخوان اتحادیه‌های تجاری کارمندان بخش راه آهن و مترو معلمان و دیگر گروه‌ها نیز به خیابان‌های پایتخت فرانسه آمدند تا از دولت این کشور بخواهند اصلاحات پیشنهادی نظام بازنشستگی این کشور را لغو کند. نیروهای پلیس فرانسه حضور گسترده‌ای در حاشیه تظاهرات داشتند اما عمده راهپیمایی در جنوب شهر فرانسه به صورت آرام برگزار شد و تعداد …
ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری ابلاغ شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری ابلاغ شد
ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری، با هدف افزایش ایمنی سفرهای ناوگان اتوبوسی جاده‌ای، ارتقای سطح خدمات و افزایش توانمندی و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافربری ابلاغ شد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
منبع مالی توسعه مترو در پیچ و خم وصول
سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از تلاش برای انتشار 900 میلیارد تومان اوراق مشارکت در راستای توسعه مترو خبر داد. به گزارش «ایسنا» یوسف حجت در مورد سرانجام انتشار اوراق مشارکت برای توسعه مترو با بیان اینکه براساس مصوبه شورای شهر، شهرداری تهران می‌تواند تا سقف 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه حمل ونقل عمومی منتشر کند، گفت: انتشار اوراق مشارکت یکی از راه‌های توسعه حمل و نقل عمومی است که بر همین اساس شورای شهر مجوز صدور اوراق مشارکت را برای شهرداری تهران صادر کرده است. وی با بیان اینکه از 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت، 900 میلیارد تومان صرفا برای توسعه مترو در نظر گرفته شده است، گفت: با این حال بانک عامل همکاری لازم را در زمینه انتشار اوراق نداشت، طوری که بانک اعلام کرده …
سخت‌گیری بیشتر سازمان راهداری به اتوبوس‌های بین شهری
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
سخت‌گیری بیشتر سازمان راهداری به اتوبوس‌های بین شهری
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری از ارتقای ایمنی و اصلاح ضوابط حمل و نقل مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی پس از سانحه اخیر سقوط اتوبوس به دره در محور فیروزکوه خبر داد.
  سانحه تصادف  سقوط اتوبوس  داریوش باقر جوان  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  پلیس راهور
انتقاد از پرداخت نشدن سهم نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
انتقاد از پرداخت نشدن سهم نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، نسبت به عدم پرداخت سهم نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی از درآمد طرح‌های ترافیکی تذکر داد.
  محمد علیخانی  شورای شهر تهران  شهرداری تهران  طرح ترافیک
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
مراسم گرامیداشت شهادت سردار دلها سرباز ولایت سپهبد حاج قاسم سلیمانی
تبریز – ماهان فلاح: همزمان با شور عاشورایی در سراسر ایران اسلامی مراسم گرامیداشت شهادت سردار دلها، سرباز ولایت، سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور دلدادگان طریق سرخ شهادت در نماز خانه شهدای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی برگزار شد.اسلامی، مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت: به مناسبت شهادت سردار پرافتخار سپاه اسلام، سرباز ولایت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در حمله تروریستی و ناجوانمردانه آمریکای جنایتکارمراسم گرامیداشت آن شهید عظیم الشان همگام با شورعاشورایی در سراسر ایران اسلامی با حضور مدیریت، مسئولین و آحاد کارکنان بسیجی و ولایتمدار این منطقه، سردار عباسقلی زاده جانشین فرمانده سپاه عاشورا، روحانیت و ائمه جماعات، …
حمایت دولت هلند از طرح ارتقاء ایمنی سیستم‌حمل‌ونقل محقق ایرانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / علمی و آموزشی
حمایت دولت هلند از طرح ارتقاء ایمنی سیستم‌حمل‌ونقل محقق ایرانی
با توجه به تحولات سریع فناوری در حوزه حمل و نقل، محقق ایرانی دانشگاه توئینته هلند با اجرای پروژه تحقیقاتی در زمینه "ارتقاء ایمنی سیستم‌ها در حوزه حمل و نقل ریلی" استانداردهایی را در این حوزه عرضه کرده‌ و این پروژه از سوی کشور هلند به عنوان طرح برتر مورد حمایت قرار گرفته است، ضمن آنکه موضوع ایمنی سیستم‌ها در برنامه درسی دانشگاه‌ها نیز وارد شده است.
  دانشگاه هلند  سیستم حمل و نقل عمومی  راه‌آهن  محقق ایرانی مقیم خارج
توضیحی درباره کم و زیاد اتوبوس‌های شهری اهواز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
توضیحی درباره کم و زیاد اتوبوس‌های شهری اهواز
شهر اهواز همواره در حمل و نقل عمومی مشکل داشته است. کمبود تعداد اتوبوس‌های شهری مساله‌ای است که مدیران شهری هم به آن اشاره می‌کنند؛ ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اهواز به یک هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد در حالی که اکنون تنها ۱۵۰ اتوبوس در سطح شهر فعال هستند.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - خوزستان  اتوبوسرانی
تکذیب شایعه ریزش تونل یاسوج-بابامیدان
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
تکذیب شایعه ریزش تونل یاسوج-بابامیدان
مدیر روابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: شایعه ریزش یکی از تونل های محور یاسوج-بابا میدان تکذیب شد.
  تکذیب  اخبار حوادث  ریزش تونل  یاسوج
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
مشاهده تب برفکی درکشور
مدیرکل دامپزشکی کردستان با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی در برخی از دامداری‌های کشور مشاهده شده است، گفت: مردم از خرید فرآورده‌های خام دامی و مواد پروتئینی مشکوک خودداری کنند.به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، مجتبی ورمقانی اظهار داشت: با توجه به بروز بیماری در برخی دامداری‌های کشور لازم است مردم از خرید انواع فرآورده‌های خام دامی و مواد پروتئینی فاقد مجوز و مشکوک برای حفظ سلامت خود، خودداری کنند.وی افزود: خودداری از هرگونه خرید، حمل و نقل غیر مجاز دام و فاقد گواهی بهداشتی دامپزشکی، نخستین گام در پیشگیری از شیوع این بیماری است.مدیرکل دامپزشکی کردستان با بیان اینکه این بیماری در کردستان در آخرین بررسی‌ها مورد مثبتی نداشته است، ادامه داد: دامپزشکان این استان در سال جاری دو میلیون …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
زیان مشترک از نابسامانی پارک حاشیه‌ای
رئیس شورای شهر تهران گفت: موضوع ساماندهی پارک حاشیه‌ای باید جدی گرفته شود و بی‌توجهی به آن به ضرر شهروندان و درآمد شهرداری است. محسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اشاره به اهمیت ساماندهی فضاهای پارک حاشیه‌ای گفت: موضوع پارکینگ و پارک حاشیه‌ای در تهران اهمیت بسیار زیادی دارد و باید برای آن برنامه‌ریزی دقیقی شود. وی ادامه داد: برخی پارک حاشیه‌ای را در تملک خودشان قرار داده و اگر این ساماندهی انجام نشود هم شهروندان و هم شهرداری از لحاظ درآمدی ضرر می‌کند و از سویی شهر خودرومحور می‌شود چرا که افراد می‌بینند فضای پارک آماده است و به جای انتخاب حمل و نقل عمومی برای ترددهای روزانه‌شان از خودروی شخصی استفاده می‌کنند، بنابراین باید پارک حاشیه‌ای بسیار جدی گرفته شود.
جابجایی بیش از 2.8 میلیون مسافر در جاده‌های کرمانشاه/ مینی‌بوس‌ها بیشترین سهم را دارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
جابجایی بیش از 2.8 میلیون مسافر در جاده‌های کرمانشاه/ مینی‌بوس‌ها بیشترین سهم را دارند
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: در 9 ماهه امسال بیش از دو میلیون و 870 هزار نفر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری استان جابجا شدند.
  راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  اتوبوس  استانی-اقتصادی  سفر  کرمانشاه
برگزاری همایش دوچرخه‌سواری گرامیداشت شهید سپهبد سلیمانی در یزد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
برگزاری همایش دوچرخه‌سواری گرامیداشت شهید سپهبد سلیمانی در یزد
مدیر حمل و نقل پاک شهرداری یزد از برگزاری صد و هشتاد و هفتمین دوره همایش عمومی دوچرخه‌سواری ویژه آقایان به مناسبت گرامیداشت یاد شهید سپهبد قاسم سلیمانی در یزد خبر داد.
  استانی-ورزشی  دوچرخه سواری  شهادت سردار سلیمانی  شهرداری یزد  مجمع شهرداران کلانشهرها
ثبت نام بیش از 6000 راننده حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در طرح بیمه تکمیلی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
ثبت نام بیش از 6000 راننده حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در طرح بیمه تکمیلی
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: 6336 راننده حمل و نقل عمومی جاده ای کالای استان از سال گذشته تا ۱۵ دی ماه سال جاری تحت پوشش بیمه تکمیلی رایگان قرار گرفتند.
  سیستان و بلوچستان  راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای
سهم واقعی مترو در بودجه 99
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
سهم واقعی مترو در بودجه 99
هفته گذشته بود که محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران از کاهش اعتبار حمل و نقل در بودجه عمومی کشور انتقاد کرد و گفت:
  بودجه  حمل و نقل  شورای شهر تهران  قم  مترو
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
شورا در انتظار امکان‌سنجی احداث «LRT»
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به هزینه احداث هر کیلومتر LRT (تراموا) در پایتخت گفت: در صورتی که بخش خصوصی به این حوزه ورود کند، تراموا به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی افزوده خواهد شد. به گزارش خبرگزاری فارس، محمد علیخانی درباره موضوع راه‌اندازی و احداث تراموا در پایتخت اظهار کرد: مدتی پیش مقرر شد شهردار تهران بررسی‌هایی در زمینه امکان‌سنجی راه‌اندازی قطار سبک شهری در تهران انجام دهد و گزارشی به شورای شهر ارسال شود؛ ولی هنوز گزارشی در این زمینه در اختیار ما قرار نگرفته است. وی در پاسخ به اینکه چقدر بودجه برای احداث و راه‌اندازی تراموا در پایتخت لازم است، گفت: هزینه احداث هر کیلومتر LRT اعم از ساخت و تجهیز، 15 تا 18 میلیون یورو است که ظرفیت جابه‌جایی 7 هزار نفر را به‌صورت روزانه …
هزینه احداث  هر کیلومتر LRT در پایتخت/ تراموا به تهران می‌آید؟
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
هزینه احداث هر کیلومتر LRT در پایتخت/ تراموا به تهران می‌آید؟
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به هزینه احداث هر کیلومتر LRT (تراموا) در پایتخت گفت: در صورتی که بخش خصوصی به این حوزه ورود کند ، تراموا به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده خواهد شد.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
گزارش میدانی آفتاب یزد از تشییع بی‌نظیر و شکوهمند پیکر مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و یاران باوفایش
منتقمین خون حاج قاسمآفتاب یزد- گروه اجتماعی: چند روزی است که غم عجیبی تمام کشور را فرا گرفته است. رسانه ملی هر لحظه چهره ی معصومی را در حالی که لبخند به لب دارد، به تصویر می‌کشد، عزیزی که خیلی‌ها او را قهرمان، خیلی‌ها پدر و خیلی‌ها اسطوره میخوانند؛ جمعه صبح بود که وقتی چشم باز کردیم با خبر شهادت سردار سلیمانی مواجه شدیم و غم عالم بر دلمان نشست، از همان روز تا کنون هر لحظه‌ای که می‌گذرد مردم ایران بیشتر در غم و اندوه فرو می‌روند و خون انتقام در رگ‌هایشان میجوشد. روز گذشته پیکر مطهر سردار سلیمانی در تهران تشییع شد، تشییعی که زبان از بیان عظمت آن قاصر است، حضور پرشکوه مردم در تهران و سایر شهرستان‌ها سبب شد تا رسانه‌های خارجی متحیر و انگشت به دهان بمانند. تشییعی که با اشک‌های رهبر معظم انقلاب و خونخواهی …
تخصیص سوخت به رانندگان پلاک عمومی بین‌شهری بر اساس عملکرد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
تخصیص سوخت به رانندگان پلاک عمومی بین‌شهری بر اساس عملکرد
داریوش باقر جوان مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: حدود 40 هزار دستگاه سواری کرایه پلاک عمومی بین شهری در کشور وجود دارد که از این تعداد 35 هزار دستگاه فعال هستند و مابقی به دلایل مختلف مانند نداشتن معاینه فنی غیر فعال هستند. تمامی رانندگان سواری های کرایه بین شهری برای استفاده از سهمیه سوخت باید تا ابتدای بهمن ماه سال جاری جهت دریافت کارت هوشمند و ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.
شهرداری: ۱۵۰ دستگاه اتوبوس در اختیار شرکت‌کنندگان/هواشناسی: هوای کرمان فردا آفتابی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
شهرداری: ۱۵۰ دستگاه اتوبوس در اختیار شرکت‌کنندگان/هواشناسی: هوای کرمان فردا آفتابی است
شهردار کرمان گفت: برای حمل و نقل عمومی مردم از میدان شهدا تا گلزار شهدا نیز ۱۵۰ دستگاه اتوبوس در نظر گرفته ایم که در این راستا از دستگاه‌های اجرایی می خواهیم ماشین‌هایی که برای اعزام دارند با راننده در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم بهتر خدمت‌رسانی کنیم زیرا با ۱۵۰ دستگاه نمی‌تواند پوشش‌دهی لازم به نحو مطلوب انجام دهیم.
  اخبار اجتماعی - کرمان  استانی-اجتماعی  شهادت سردار سلیمانی
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
مابه‌التفاوت نقدی، جایگزین سهمیه سوخت سواری‌های کرایه شد
مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: از ابتدای بهمن ماه کف و سقف سهمیه سوخت سواری‌های کرایه پلاک عمومی بین‌شهری حذف شده و بر اساس طرح پیمایشی شدن، مابه‌التفاوت آن طبق عملکرد و پیمایش رانندگان به شماره حساب‌شان واریز می شود.داریوش باقر جوان در این‌باره به ایسنا گفت: حدود ۴۰ هزار دستگاه سواری کرایه پلاک عمومی بین شهری در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۵ هزار دستگاه فعال هستند و بقیه آن‌ها به دلایل مختلفی مانند نداشتن معاینه فنی غیر فعال‌اند. همه رانندگان سواری‌های کرایه بین‌شهری که می‌خواهند از سهمیه سوخت استفاده کنند باید تا اول بهمن ماه امسال، نسبت به دریافت کارت هوشمند و ثبت اطلاعات لازم‌شان اقدام کنند.وی با بیان اینکه ثبت نام برای کارت هوشمند سوخت به صورت اینترنتی …
تمهیدات اتوبوسرانی و تاکسیرانی در مراسم تشییع شهید سپهبد سلیمانی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
تمهیدات اتوبوسرانی و تاکسیرانی در مراسم تشییع شهید سپهبد سلیمانی
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تمهیدات ناوگان حمل و نقل عمومی در مراسم تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی را تشریح کرد.
  یوسف حجت  اتوبوسرانی  تاکسیرانی  تشییع پیکر
تمهیدات ناوگان عمومی پایتخت برای مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
تمهیدات ناوگان عمومی پایتخت برای مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از خدمات رسانی رایگان مترو و خطوط ویژه اتوبوسرانی که منتهی به مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می‌شود در روز دوشنبه ١٦ دی ماه خبر داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
۵۰ درصد ناوگان حمل و نقل درون شهری گرگان فرسوده است
شهردار گرگان با اشاره به فرسودگی ۵۰ درصدی ناوگان حمل و نقل درون شهری گفت: برای سال آینده ۲۰ دستگاه اتوبوس نوسازی و ۱۰ دستگاه مینی‌بوس جدید نیز خریداری و به ناوگان حمل و نقل درون شهری افزوده می‌شود.عبدالرضا دادبود اظهارداشت: یکی از رویکردها در دوره جدید مدیریت شهری توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری است.وی گفت: در گرگان 79 دستگاه اتوبوس، مینی بوس و میدل‌باس در 32 خط و 318 معبر شهری به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند. آمار جابه‌جایی روزانه این ناوگان با بدون احتساب دانشگاه‌ها و مدارس به بیش از 55 هزار نفر می‌رسد.شهردار گرگان با بیان اینکه 50 درصد این ناوگان فرسوده بوده و نیازمند نوسازی است، ادامه داد: با اینحال سال گذشته 20 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر گرگان افزوده شد که نتیجه …
آخرین وضعیت بازار خودروهای گازسوز
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
آخرین وضعیت بازار خودروهای گازسوز
دنیای اقتصاد نوشت : بعد از افزایش نرخ بنزین بار دیگر توجه‌ها به سمت خودروهای دوگانه‌سوز معطوف شد. افزایش نرخ بنزین و سهمیه‌بندی سوخت، نمودار تقاضا برای دوگانه‌سوزها را صعودی کرد. با این حال آمارهای تولید دوگانه‌سوزها، شاهدی است بر عدم توانایی خودروسازان بر پاسخگویی به رشد فزاینده تقاضا در بازار گازسوزها. در حال حاضر وضعیت تولید خودروهای دوگانه‌سوز سواری در خطوط تولید خودروسازان حال و روز خوشی ندارد. با این حال حاکمیت توجه خود را روی دوگانه‌سوز کردن خودروهایی قرار داده که در شبکه حمل و نقل عمومی فعال هستند.
  خودرو  خودروسازان  بازار خودرو
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
تفاهم نامه همکاری ذوب‌آهن اصفهان و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها
اصفهان -راعی : تفاهم نامه همکاری سازمان شهرداریها و دهیاریها و کارخانه ذوب‌آهن در زمینه تولید و تامین ریل موردنیاز قطار های شهری با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن و جمعی از مدیران عامل شرکت های قطار شهری استان های مختلف کشور امضا شد .مهدی جمالی نژاد در این خصوص گفت: امضای این تفاهم نامه درراستای اهداف عالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه و نیز نگاه ملی مجموعه وزارت کشور در حمایت از صنایع داخلی کشور و استفاده حداکثری از توانمندی های بومی و ایجاد ظرفیت‌ و توانمندی‌ تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان، طی فرآیند ارزشمند طی شده در سال های …
جاماندن از موج فزاینده تقاضا برای دوگانه‌سوزها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
جاماندن از موج فزاینده تقاضا برای دوگانه‌سوزها
بعد از افزایش نرخ بنزین بار دیگر توجه‌ها به سمت خودروهای دوگانه‌سوز معطوف شد. افزایش نرخ بنزین و سهمیه‌بندی سوخت، نمودار تقاضا برای دوگانه‌سوزها را صعودی کرد. با این حال آمارهای تولید دوگانه‌سوزها، شاهدی است بر عدم توانایی خودروسازان بر پاسخگویی به رشد فزاینده تقاضا در بازار گازسوزها. در حال حاضر وضعیت تولید خودروهای دوگانه‌سوز سواری در خطوط تولید خودروسازان حال و روز خوشی ندارد. با این حال حاکمیت توجه خود را روی دوگانه‌سوز کردن خودروهایی قرار داده که در شبکه حمل و نقل عمومی فعال هستند.
قالیباف چگونه لباس تحول بر قامت حمل و نقل عمومی کرد؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
قالیباف چگونه لباس تحول بر قامت حمل و نقل عمومی کرد؟
متاسفانه مدیران شهرداری فعلی حتی چند متر تونل هم حفاری نکرده‌اند و هیچ ایستگاهی نساخته‌اند و به اتوبوس‌های بی آر تی هم اضافه نشده است.
  قالیباف  حمل و نقل عمومی  شورای شهرچهارم  طلایی  ایستگاه مترو  محسن هاشمی  شورای شهر تهران  شورای شهر پنجم  شورای شهر  بازار تهران
هدیه شهرداری مجارستان برای کارجویان به مناسبت کریسمس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
هدیه شهرداری مجارستان برای کارجویان به مناسبت کریسمس
شهرداری بوداپست(پایتخت مجارستان) حمل و نقل عمومی رایگان را برای کارجویان در سال نو میلادی به عنوان هدیه در نظر گرفته است.
  استانی-اجتماعی  کریسمس  حمل و نقل عمومی
پایانه جدید شرق به دو روایت /از حمل و نقل عمومی دفاع نمی کنیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
پایانه جدید شرق به دو روایت /از حمل و نقل عمومی دفاع نمی کنیم
تصمیم گیران شهری تهران قرار است برای سرانجام پایانه جدید شرق با پیشرفت بالای ۷۰ درصد تصمیم گیری کنند واحتمال دارد پروژه ای که قرار بوده پایانه شود را به مجتمع فرهنگی تبدیل کنند.
  محسن هاشمی  شهر تهران  شورای شهر تهران
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
پلیس: ۶۰ درصد وسایل نقلیه عمومی در تهران فرسوده و آلاینده اند
رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور ناجا با اشاره به عقب ماندگی نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: بیش از ۶۰ درصد وسایل نقلیه عمومی فعال در کلانشهر تهران فرسوده و آلوده کننده اند.
واکنش محسن هاشمی به پاسخ دولت درباره کمک به حمل‌ونقل عمومی تهران
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
واکنش محسن هاشمی به پاسخ دولت درباره کمک به حمل‌ونقل عمومی تهران
شفقنا- محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود به ادعاهای طرح شده در توضیحات سازمان برنامه و بودجه درباره کمک دولت به بخش حمل‌ونقل عمومی تهران واکنش نشان داد. روز گذشته و در پی اظهارات “محسن هاشمی” رئیس شورای شهر تهران مبنی بر اینکه “سرانه‌ محیط زیستی و حمل و نقل عمومی تهرانی‌ها در بودجه ۹۹ در […]
  حمل‌ونقل عمومی تهران  سازمان برنامه و بودجه  محسن هاشمی
افزایش ۱۰ برابری سالمندان متقاضی «وام ازدواج» / کم‌پولی درمان در بودجه ۹۹
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
افزایش ۱۰ برابری سالمندان متقاضی «وام ازدواج» / کم‌پولی درمان در بودجه ۹۹
"شرایط خطرناک برای ۳۳۵ بیمار MPS ، کاسه کوزه آلودگی هوا را سر آموزش و پرورش نشکنید، نخستین کشور با حمل و نقل عمومی رایگان، کم‌پولی درمان در بودجه ۹۹، افزایش ۱۰ برابری سالمندان متقاضی «وام ازدواج»، نامگذاری تجاری به‌روی مشتقات حشیش برای جذب مشتری! و کمک دولت در سه سال اخیر به مترو در حد ساخت نصف ایستگاه است" از جمله مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.
  بسته اجتماعی ایسنا
اجازه کمیسیون تلفیق به شهرداری‌ها برای انتشار 8 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سیاسی
اجازه کمیسیون تلفیق به شهرداری‌ها برای انتشار 8 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی
اعضای کمیسیون تلفیق به شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته آنها اجازه دادند تا با تائید وزارت کشور اقدام به انتشار 8 هزار میلیارد تومان اوراق مالی کنند. که البته 50 درصد این اوراق باید در زمینه حمل و نقل عمومی و قطار شهری هزینه شود
سیاست انسان‌محور؛ نوش‌داروی مدیریت ترافیک تهران
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
سیاست انسان‌محور؛ نوش‌داروی مدیریت ترافیک تهران
حامد میرزابیگی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۸ تهران در گفتگو با "دیدارنیوز" در رابطه با استعفای محسن پورسیدآقایی و خالی ماندن کرسی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: اواخر دوره آقای قالیباف، سیاستی مطرح شد به اسم سیاست انسان محوری در حوزه ترافیک که آقای دکتر پورسیدآقایی هم با شروع دوره مدیریت شهری جدید، این سیاست را مطرح کردند. در حوزه حمل و نقل عمومی به خصوص حمل و نقل انبوه‌بر، در این ۲۷ ماه کار خاصی نکردیم. ما اگر بنا داریم سیاست انسان محوری را در پیش بگیریم در گام اول باید رویکرد بودجه‌ای را تغییر دهیم که این رویکرد هم چندان تغییری نکرد. وقتی نگاهی از بیرون به این حوزه حمل و نقل در این ۲۷ ماه می‌اندازیم، این حوزه اگر چه دستاورد‌هایی هم داشته، ولی کاری که تغییر رویکرد و …
حضور معتادان و مصرف‌کنندگان و اراذل اوباش بحرانی برای باغ آذری
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
حضور معتادان و مصرف‌کنندگان و اراذل اوباش بحرانی برای باغ آذری
ایوب بوچانی دبیر شورایاری محله باغ آذری حمل و نقل عمومی این محله را فاقد زیر ساخت دانست و افزود: ریشه بحران های باغ آذری در بافت فرسوده و معتادان متجاهر نهفته است.
  پلیس مبارزه با مواد مخدر  حمل و نقل عمومی  خانواده  خدمت رسانی به مردم  فوتبال
انتقاد از وضعیت نامطلوب خدمات‌دهی به شهروندان در مترو
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
انتقاد از وضعیت نامطلوب خدمات‌دهی به شهروندان در مترو
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران گفت: وضعیت نامطلوب خدمات‌دهی به شهروندان در مترو تهران، بیش از هر چیز ناشی از تعهدات انباشته و پرداخت‌نشده سهم دولت از گسترش حمل و نقل عمومی است.
  بودجه  حمل و نقل عمومی  دولت  شورای شهر تهران  مترو
متروی هشتگرد بازار مسکن تهران را متعادل می‌کند
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
متروی هشتگرد بازار مسکن تهران را متعادل می‌کند
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در دستور کار جدی دولت قرار دارد، تصریح کرد: کاهش آلودگی هوا در تهران و کرج نتیجه قطعی افتتاح مترو هشتگرد خواهد بود.
از جولان اراذل اوباش در باغ‌آذری تا تبدیل منطقه ۱۶ به بارانداز بازار
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
از جولان اراذل اوباش در باغ‌آذری تا تبدیل منطقه ۱۶ به بارانداز بازار
صبح امروز اعضای شورایاری محله باغ‌آذری با حضور در صحن علنی شورای شهر به بیان مشکلات خود از جمله وجود معتادان متجاهر، اراذل اوباش و همچنین عدم توسعه حمل و نقل عمومی پرداختند.
  شورایاران  شورای شهر تهران
صبر بیشتری باید
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
صبر بیشتری باید
اصولا بحث آلودگی هوا ارتباط تنگاتنگی با حمل و نقل و به خصوص حمل و نقل عمومی دارد و این در حالی است که در عالم واقع و بر اساس شواهد و قرائنی که در این چند ساله شاهد آن هستیم به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها قفل توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی باز شود!
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
توضیح سازمان برنامه و بودجه درباره سخنان هاشمی
در پی درج اظهارات رییس محترم شورای شهر تهران به این مضمون که «سرانه محیط زیستی و حمل و نقل عمومی تهرانی‌ها در بودجه 99…
  اتوبوس  بودجه  حمل و نقل عمومی  سازمان برنامه و بودجه  شورای شهر تهران
بخشش عوارض ۲درصدی برای تاکسی‌های اینترنتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فیلم
بخشش عوارض ۲درصدی برای تاکسی‌های اینترنتی
علیرضا قنادان مدیرعامل شرکت تاکسیرانی تهران: بر اساس ابلاغیه وزارت کشور شهرداری باید ۲ درصد کرایه هر سفر را دریافت و خرج کاهش آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل عمومی کند.
  شهرداری تهران  وزارت کشور  علیرضا قنادان
پاسخ سازمان برنامه‌وبودجه به تذکر رئیس شورا درباره صفر شدن بودجه حمل‌ونقل عمومی تهران
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
پاسخ سازمان برنامه‌وبودجه به تذکر رئیس شورا درباره صفر شدن بودجه حمل‌ونقل عمومی تهران
در پی اظهارات رئیس شورای شهر تهران مبنی بر صفر شدن سهم حمل و نقل عمومی تهران در بودجه سال آینده در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای شهر، سازمان برنامه و بودجه اطلاعیه‌ای صادر کرد.
  حمل و نقل عمومی  محسن هاشمی  اتوبوسرانی
لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل عمومی از محل افزایش قیمت بنزین
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل عمومی از محل افزایش قیمت بنزین
رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران به لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل عمومی از محل افزایش قیمت بنزین تاکید کرد.
  محمد علیخانی  بنزین  شورای شهر تهران
برنامه و بودجه | اعتبار طرح  کمک به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی در لایحه بودجه ۹۹هفت برابر شده است
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
برنامه و بودجه | اعتبار طرح کمک به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی در لایحه بودجه ۹۹هفت برابر شده است
شفقنا اقتصادی – در پی درج اظهارات رئیس محترم شورای شهر تهران  به این مضمون که”سرانه‌ محیط زیستی و حمل و نقل عمومی تهرانی‌ها در بودجه ۹۹ در حد صفر است”، مرکز اطلاع‌رسانی، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی به شرح ذیل منتشر کرد. به گزارش شفقنا […]
۱۳ خط از ۱۶ خط متروی پاریس امشب متوقفند/ کارگران: کوتاه نمی‌آییم
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
۱۳ خط از ۱۶ خط متروی پاریس امشب متوقفند/ کارگران: کوتاه نمی‌آییم
شفقنا- در بیست و پنجمین روز از اعتصابات کارکنان سیستم حمل و نقل عمومی، اپراتور شبکه متروی پایتخت فرانسه اعلام کرد: ۱۳ خط از ۱۶ خط متروی پاریس امشب متوقف هستند. به گزارش یورونیوز، اعتصاب کارکنان سیستم حمل و نقل عمومی پاریس امروز یکشنبه در حالی وارد بیست و پنجمین روز خود شد که اتحادیه‌های کارگری همچنان مصمم‌ اند به […]
  اعتصابات کارکنان حمل و نقل عمومی  متروی پاریس
اعتبار طرح  کمک به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی در لایحه بودجه ۹۹هفت برابر شده‌است/ عمده منابع بخش عمران شهری خارج از بودجه عمومی کشور و در چارچوب بودجه شهرداری‌ها تأمین می‌شود
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
اعتبار طرح کمک به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی در لایحه بودجه ۹۹هفت برابر شده‌است/ عمده منابع بخش عمران شهری خارج از بودجه عمومی کشور و در چارچوب بودجه شهرداری‌ها تأمین می‌شود
سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه ای با اشاره به اینکه اعتبار طرح کمک به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی در لایحه بودجه ۹۹هفت برابر شده است، افزود: بودجه با رویکرد بخشی تنظیم می‌شود و منابع بودجه عمومی در بخش عمران شهری و حمل و نقل درون‌شهری در اصل ماهیت کمک داشته که در قالب طرح‌های توسعه‌ای در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.
  حمل و نقل عمومی  رئیس شورای شهر تهران  سازمان برنامه و بودجه  محسن هاشمی  بودجه 99  بودجه شهرداری ها
۶۶ درصد مردم آمریکا می‌گویند تونل
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
۶۶ درصد مردم آمریکا می‌گویند تونل "هایپرلوپ" فکر خوبی است
"ایلان ماسک" بنیان‌گذار شرکت "بورینگ" که برای ساخت و توسعه وسیله حمل و نقل عمومی "هایپرلوپ" تاسیس شده است، از مردم راجع به حفر تونل‌های ضد زلزله برای این منظور نظرخواهی کرد و ۶۶ درصد مردم گفتند که این کار فکر خوبی است.
  هایپرلوپ  شرکت بورینگ  ایلان ماسک
سهم حمل و نقل عمومی در تهران ۴۰ درصد است/ دولت باید به وظیفه خود در توسعه حمل و نقل عمومی عمل کند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
سهم حمل و نقل عمومی در تهران ۴۰ درصد است/ دولت باید به وظیفه خود در توسعه حمل و نقل عمومی عمل کند
رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق قوانین مصوب دربرنامه‌های توسعه کشور میزان استفاده از حمل و نقل عمومی در تهران باید به ۷۵ درصد افزایش پیدا می‌کرد گفت: متاسفانه در حال حاضر سهم حمل و نقل عمومی در تهران فراتر از ۴۰ درصد نیست.
  کاهش آلودگی هوا  حمل و نقل عمومی  قانون هوای پاک
هزینه هر روز تعطیلی پایتخت چقدر است؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
هزینه هر روز تعطیلی پایتخت چقدر است؟
رئیس شورای شهر تهران با بیان این که هزینه‌ هر روز تعطیلی پایتخت هزار میلیارد تومان برآورد شده است گفت: حداقل اعتباری که تهران برای توسعه حمل و نقل عمومی‌اش لازم دارد ۳۰ هزار میلیارد تومان است و می‌توانیم با کمک به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی مشکلات را حل کنیم.
  آلودگی هوا  تعطیلی مدارس
هاشمی: سرانه‌ محیط زیستی و حمل و نقل عمومی تهرانی‌ها در بودجه ۹۹ در حد صفر است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
هاشمی: سرانه‌ محیط زیستی و حمل و نقل عمومی تهرانی‌ها در بودجه ۹۹ در حد صفر است
ایسنا نوشت: رییس شورای شهر تهران با انتقاد از بی‌مهری دولت به حمل و نقل عمومی در بودجه سال ٩٩ به‌رغم مشکلات آلودگی هوا و ترافیک و .... پایتخت گفت: سرانه محیط زیست و سهم حمل ونقل عمومی در بودجه سال آینده در حد صفر است.
  بودجه 99  آلودگی هوا  شورای شهر تهران  محیط زیست  حمل و نقل عمومی  شهرداری تهران  محسن هاشمی رفسنجانی
خسارت تعطیلی پایتخت روزانه 1000 میلیارد تومان است
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
خسارت تعطیلی پایتخت روزانه 1000 میلیارد تومان است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خسارت تعطیلی پایتخت روزانه 1000 میلیارد تومان است، گفت: برای رفع مشکل آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل عمومی نیازمند 30 هزار میلیارد بودجه هستیم.
سهم حمل ونقل عمومی در بودجه سال آینده کشور در حد صفر است/خسارت تعطیلی پایتخت روزی هزار میلیارد تومان است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
سهم حمل ونقل عمومی در بودجه سال آینده کشور در حد صفر است/خسارت تعطیلی پایتخت روزی هزار میلیارد تومان است
رئیس شورای شهر تهران درخصوص عدم تخصیص اعتبار مناسب به حمل و نقل عمومی انتقاد کرد.
  محسن هاشمی  رییس شورای شهر تهران