چهارشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۸ / 22 January, 2020
دانشمندان جوان
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
جهرمی: ماهواره‌های ظفر راهی پایگاه فضایی می‌شوند
وزیر ارتباطات گفت: با تلاش دانشمندان جوان ایرانی ماهواره‌های ظفر ۱ و ۲ راهی پایگاه فضایی شدند تا فرآیند قرار گرفتن آنها در مدار طی شود. محمدجواد آذری‌جهرمی در توییتر نوشت: صبح برفی شما بخیر! با تلاش دانشمندان جوان ایرانی ماهواره‌های ظفر 1 و 2 که تست‌های موفق خود را پشت سر گذاشته‌اند امروز راهی پایگاه فضایی می‌شوند تا به زودی فرآیند قرار گرفتن آنها در مدار طی شود. وی با درج هشتگ آینده روشن گفت: این ماهواره و ماهواره‌بر هر دو یک گام تحقیقاتی مهم هستند.
در انتظار پرتاب ظفر
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
در انتظار پرتاب ظفر
روز گذشته در مراسمی ماهواره‌های ظفر یک و ۲ تحویل سازمان فضایی شد تا این 2ماهواره در نوبت پرتاب با ماهواره‌بر سیمرغ قرار بگیرند. به‌گزارش همشهری، وزیر ارتباطات روز گذشته در توییتر خود نوشت: با تلاش دانشمندان جوان ایرانی، «ماهواره‌های ظفر یک و ۲» که تست‌های موفق خود را پشت‌سر گذاشته‌اند، امروز راهی پایگاه فضایی می‌شوند تا به‌زودی فرایند قرار گرفتن آنها در مدار طی شود. تهیه نقشه کاربری اراضی، تهیه نقشه پایش توسعه شهری، تهیه نقشه مرز پهنه‌های کشاورزی، تهیه نقشه پایش تغییرات در عرصه‌های طبیعی و جنگلی، …
وزیر ارتباطات از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تشکر کرد
فارس / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
وزیر ارتباطات از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تشکر کرد
وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود نوشت ماهواره ظفر با دستان پرتوان دانشمندان جوان ایرانی ساخته شده که از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت برای طراحی و ساخت آن تشکر می‌کنم.
ماهواره "ظفر" آماده پرتاب به فضا شد
تسنیم / ۳ روز قبل / اقتصادی
ماهواره "ظفر" آماده پرتاب به فضا شد
وزیر ارتباطات اعلام کرد با تلاش دانشمندان جوان ایرانی، «ماهواره‌های ظفر» که تست‌های موفق خود را پشت سر گذاشته‌اند، امروز راهی پایگاه فضایی می‌شوند تا به زودی فرآیند قرار گرفتن آن‌ها در مدار طی شود.
کشف سیاره در بدو ورود به ناسا
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
کشف سیاره در بدو ورود به ناسا
نیویورک: جوان 17ساله‌ای در همان ماه‌های نخست کارورزی در ناسا یک سیاره جدید کشف کرد. به‌گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، این سیاره حدود 7برابر زمین و در اصطلاح علمی 2 خورشید دارد. برای دانشمندان نجوم، کشف این سیاره در فاصله 1300سال نوری از زمین توسط یک پسر 17ساله بسیار جالب بود. این سیاره هر 93 تا 95روز قابل مشاهده است. سیاره تازه کشف شده  TOI 1338-b نام گرفت.  
طرح محققان دانشگاه امیرکبیر برگزیده شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / علمی و آموزشی
طرح محققان دانشگاه امیرکبیر برگزیده شد
طرح محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عنوان «توسعه یک نرم افزار برای پیش بینی ناحیه بریده شده لوله‌های حفاری در حفاری چاه‌های نفت و گاز» در سومین جشنواره دانشمندان و اندیشمندان جوان برگزیده شد.
اندیشمندان و دانشمندان جوان برتر معرفی شدند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / علمی و آموزشی
اندیشمندان و دانشمندان جوان برتر معرفی شدند
سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با همکاری بنیاد حامیان دانشگاه تهران، بنیاد نیکوکاری جمیلی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد و برترین‌های این جشنواره معرفی شدند.
  دانشمندان جوان  _دانشگاه تهران  پارک فناوری تهران
درباره مجید شهریاری |  دانشمند و طراح تئوریک ساخت نسل جوان راکتورهای هسته‌ای
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
درباره مجید شهریاری | دانشمند و طراح تئوریک ساخت نسل جوان راکتورهای هسته‌ای
تهران- ایرنا- شهید مجید شهریاری، یکی از دانشمندان هسته‌ای است که همگان او را نمادی از اقتدار علمی و توسعه فناوری‌های سخت پژوهشی ایران اسلامی می‌شناسند. شهید والامقامی که قدرت فکری، توانمندی اجرایی، غیرت ملی و انقلابی‌اش سرویس‌های امنیتی آمریکا و رژیم‌صهیونیستی را به ستوه آورد تا ترور را به عنوان آخرین حربه برای حذف وی به کار گیرند.
  سیا  مقام معظم رهبری  انرژی هسته ای  جمهوری اسلامی
اختصاص اعتبار ویژه تولید محصول به برترین‌های جشنواره دانشمندان جوان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / علمی و آموزشی
اختصاص اعتبار ویژه تولید محصول به برترین‌های جشنواره دانشمندان جوان
بنیاد نیکوکاری جمیلی با همکاری بنیاد حامیان دانشگاه تهران و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان را نهم آذر ماه جاری در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار خواهد کرد.
  جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان
توجه به حوزه تحقیقاتی جدید در درمان سرطان، دانشمندان جوان را ترغیب می‌کند
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
توجه به حوزه تحقیقاتی جدید در درمان سرطان، دانشمندان جوان را ترغیب می‌کند
برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2019 با اشاره به تحقیقات گروه خود در حوزه جدید درمان سرطان گفت: توجه و اعطای جایزه مصطفی(ص) به تحقیقات ما باعث می­‌شود دانشمندان و محققان جوان ترغیب شوند.
برنامه تبادل دانشمندان جوان جهان اسلام اجرا می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فناوری
برنامه تبادل دانشمندان جوان جهان اسلام اجرا می شود
دبیر علمی ششمین برنامه تبادل علم و فناوری از تاسیس مراکز عالی علمی مشترک و اقدام کشورهای جهان اسلام به منظور پیشبرد علم به صورت مشارکتی و تبادل دانشمندان جوان خبر داد.
  جایزه مصطفی (ص)  دانشمندان برتر  جهان اسلام  محمد عبداللهی  دانشگاه علوم پزشکی تهران
جایزه علمی کامستک به استاد جوان دانشگاه تهران اهدا شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / علمی و آموزشی
جایزه علمی کامستک به استاد جوان دانشگاه تهران اهدا شد
کمیته علم و فناوری کامستک هر دو سال یکبار، جایزه علمی به دانشمندان مقیم و شاغل در کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی اهدا می‌کند که در سال 2017، دکتر فرخ امینی‌فر دانش‌آموخته رشته برق و  یکی از اساتید جوان دانشگاه تهران شایسته دریافت این جایزه شناخته شد و این جایزه امسال در دومین مجمع عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام به وی اهدا شد.
  _دانشگاه تهران  جایزه علمی