جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
رحم اجاره ای
مادران جایگزین از رنج از‌ دست‌ دادن می‌گویند
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / رحم اجاره ای / فرزندآوری / ناباروری
مادران جایگزین از رنج از‌ دست‌ دادن می‌گویند
زنانی نهایتا ۳۴ساله که اکثرشان سابقه زندگی شکست‌خورده دارند و به واسطه پیشنهاد‌هایی از سوی دلالانی که آنها را به خانواده در آرزوی فرزند متصل می‌کنند، عضوی از بدن‌شان را اجاره می‌دهند یا می‌فروشند که زندگی‌بخش است. نوشته مادران جایگزین از رنج از‌ دست‌ دادن می‌گویند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازار مکاره
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / رحم اجاره ای / بازار / بچه دار شدن
بازار مکاره "رحم اجاره‌ای"
جلوی کلینیک... قرار داریم. بیشتر زنانی که معرفی شده‌اند، در این کلینیک به خانواده‌ها متصل شده‌اند. کلینیکی خصوصی و مشهور که فرشته هم از مشتریان ثابتش است. 31‌ساله، متأهل، با سابقه بیش از چهار مرتبه اهدای تخمک و حالا هم فرزند خانواده‌ای متمول را در شکم دارد. جنین دختری پنج‌ونیم ماهه که قرار است نامش پرتو باشد. دستم را روی شکمش می‌گذارد و تکان‌های شدید پرتو را حس می‌کنم. می‌پرسم دوستش داری؟ ‌می‌گوید: «من بچه خودم رو مجبور شدم بذارم بهزیستی. اونم دختر بود. یک حالی می‌شم گاهی که تکون می‌خوره تو شکمم، اما قرارداد دارم، ‌40 میلیون پول گرفتم، بچه مردمه...».
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / رحم اجاره ای / ناباروری
توصیه‌ای مهم برای استفاده‌کنندگان از "رحم اجاره‌ای"
صادقی‌تبار با اشاره به اینکه خدمت درمان ناباروری به روش "رحم جایگزین" را در مرکز خدمات درمان ناباروری ابن‌سینا برای بیماران انجام می‌دهیم، تأکید کرد: توصیه می‌کنیم فردی که قرار است به عنوان مادر جایگزین برای تولد فرزند باشد، مورد وثوق و اعتماد و شناخت خانواده فرزند باشد؛ به عبارتی ما به صورت رسمی و حرفه‌ای در مرکز، از معرفی افرادی که به ما مراجعه و برای ارائه رحم جایگزین اعلام آمادگی می‌کنند، اجتناب کرده و توصیه می‌کنیم خانواده فرد مورد اعتماد خود را به مرکز بیاورد تا ما به آن‌ها در مورد ملاحظات این موضوع و خدماتمان مشاوره‌های لازم را ارائه کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / درمان ناباروری / رحم اجاره ای
تنها راه حذف دلالان از روش رحم جایگزین
درمان ناباروری یک کار چندتخصصی است که به بیش از ۱۰ تخصص و فوق تخصص گوناگون نیاز دارد و رحم جایگزین نیز یک روش پیچیده است و ۹ ماه به طول می‌انجامد و ممکن است در هر مقطع آن مشکل یا بحرانی ایجاد شود. بنابراین، حتماً باید در یک مرکز درمان ناباروری جامع، مرجع و معتبر انجام شود، مرکزی که همۀ تخصص‌ها، تجهیزات و خدمات تشخیصی و درمانی لازم برای درمان ناباروری را از صفر تا صد یک‌جا در خود جمع کرده باشد.
 •  •  •  •  •  •