سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
فراماسونری
روح‌الله زم چرا من را فراماسونر اسکاتلند خواند؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / روح الله زم / حسن امین / حکم اعدام / آمدنیوز
روح‌الله زم چرا من را فراماسونر اسکاتلند خواند؟
حسن امین استاد حقوق و فلسفه دانشگاه گلاسگو لندن با صدور نامه‌ای ضمن مخالفت خود با هر اعدامی گفت: دوست داشتم روح‌الله زم زنده بماند که از او بپرسم با چه انگیزه‌ای مرا عضو نماینده فراماسونری اسکاتلند خواندی؟
خرافه‌های حقیقی
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / فراماسونری / شوالیه / ژاک دومالی
خرافه‌های حقیقی
سال ۱۳۰۷ م بود، در نهایت تصمیم اساسی در مورد این دسته گرفته شد. این سال، سال خوبی برای شوالیه‌ها و یا همان معبدیان نبود. فیلیپ لوبل، پادشاه فرانسه دستور داد تمامی اعضای این دسته دستگیر شوند.
یادداشت‌های محمدعلی فروغی، دوشنبه ۱۸ آبان ۱۲۹۸؛ به لژ [فراماسونری] شرق اعظم رفتم
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
یادداشت‌های محمدعلی فروغی، دوشنبه ۱۸ آبان ۱۲۹۸؛ به لژ [فراماسونری] شرق اعظم رفتم
مسیو رنار و لقمان‌الدوله و حکیم‌الدوله آمدند. معلوم شد امشب آن‌ها را در لژ پذیرایی می‌کنند و توقع دارند من حاضر شوم. با وحیدالملک رفتیم شام خوردیم. بعد به شرق اعظم [گراند اوریان فرانسه یا شرق اعظم یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین لژهای فراماسونری اروپا] رفتم. خیلی دیر شروع کردند و به ترتیبات معموله اقدام کردند. جواب‌های حضرات چندان عالی نبود. مخصوصا در فرانسه بیان کردن مطالب خیلی عاجزند. در هر صورت با اغماضی که در این موارد هست آن‌ها را پذیرفتنی دانسته قبول کردند.
فیلم مستند نتفلیکس، بساط یوگا را به هم ریخت!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / یوگا / امریکا / نتفلیکس / فراماسونری / بیکرام
فیلم مستند نتفلیکس، بساط یوگا را به هم ریخت!
شبکه نتفلیکس با انتشار مستندی به نام «بیکرام، یوگی، معلم مذهبی، شکارچی»(Bikram.Yogi.Guru.Predator) پرده از پشت صحنه فاجعه بار کلاس‌ها و جلسات یک استاد معروف و طراح یوگا به نام «بیکرام چودری» برداشت.
نخستین فراماسون ایرانی کیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / ایران / فراماسونری / میرزاملکم خان / میرزا ابوالحسن ایلچی
نخستین فراماسون ایرانی کیست؟
پس از ملکم‌خان، عباس‌قلی‌خان آدمیت و میرزا محمدحسن اصفهانی، به ترتیب با تأسیس لژ‌های جامعه آدمیت و انجمن اخوت، راه ملکم‌خان در ایجاد پایگاه قدرتمند برای فراماسون‌ها در ایران را ادامه دادند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / فراماسون
۲۰۰ سال خیانت لژهای فراماسونری
به نوشته روزنامه رسالت «شاید کمتر قرارداد استعماری را در ۲۰۰ سال اخیر ایران بتوان پیدا کرد که رد پای افراد وابسته به لژهای فراماسونری در آن وجود نداشته باشد. لژهایی که با هدف مستعمره‌سازی ایران در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از زمان فتحعلی‌شاه سنگ بنای آنها گذاشته شد و هنوز می‌توان تأثیراتشان را در پس‌زمینه اندیشه بسیاری از سیاسیون فعلی کشور مشاهده کرد.»
آیا «امیرعباس هویدا» فقط یک پیکان داشت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / امیرعباس هویدا / ساواک / دوره پهلوی / تهران / حسنعلی منصور / دوران پهلوی / فراماسونری / کیهان / عصر پهلوی / اردشیر زاهدی
آیا «امیرعباس هویدا» فقط یک پیکان داشت؟
امیرعباس هویدا نخست‌وزیر و وزیر دربار دوره پهلوی بود که اخیراً ادعاهایی پیرامون شخصیت وی مطرح است. از ثبات اقتصادی در دوره صدارت وی تا نداشتن مایملک در زمان دستگیری.
همه فراماسونر هستند!
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
همه فراماسونر هستند!
سرویس سیاسی انصاف نیوز: مسعود فروزنده، تاریخ‌پژوه، می‌گوید که پیش از انقلاب هم شایعات فراوانی درباره‌ی فراماسون‌ها طرح می‌شده و برداشت و باور مردم با باور نخبگان در این مورد بسیار متفاوت بوده است. او می‌گوید چندین مجله در زمان پهلوی دوم به فراماسونری در ایران می‌پرداختند و گاه در لفافه…
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
دستکاری واقعیت!
[ترجمه فرشاد رضایی] دکتر جان کولمن مولف کتاب «کمیته 300، کانون توطئه‌های جهانی» که خود یکی از اعضای پیشین سازمان جاسوسی بریتانیا بوده از اسرار توطئه‌گرانی پرده برمی‌دارد که هیچ یک از مرزهای ملی را نمی‌شناسند، خود را فراتر از قوانین همه کشورها قرار داده و تمامی ابعاد زندگی سیاسی، دینی، بازرگانی، صنعتی، معدنی و بانکداری مردم جهان و حتی قاچاق مواد مخدر را زیر سلطه خود دارند. گروه توطئه‌گران جهانی که با نام کمیته 300 فعالیت دارند، در روند تمامی رویدادهای جهانی تأثیر قطعی دارند. این کتاب اسامی همه اعضاء، شرکت‌ها، موسسات، سازمان‌های دولتی و جنبش‌های گوناگونی را که «آنها» در زمینه سلطه جهانی خویش به وجود آورده‌اند، برملا می‌سازد. کتاب‌های …
ابراهیم فیاض: فراماسونری در صداوسیما حاکم است!
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / اصولگرایان / فیاض
ابراهیم فیاض: فراماسونری در صداوسیما حاکم است!
ابراهیم فیاض جامعه شناس اصولگرا گفت: متاسفانه صداوسیما در اوج انحراف در خصوص معرفی انقلاب اسلامی در همه ابعادش قرار دارد و در قبال معرفی چمران نیز بسیار کوتاهی کرده است. من این را پیشتر در جلسه‌ای گفته ام که اگر سازمان سیا می‌خواست صداوسیمایی بنیان بگذارد که نسبت به انقلاب و شخصیت‌های انقلاب و مبانی آن انحراف ایجاد کند، به توفیقی دست نمی‌یافت که صداوسیمای کنونی دست پیدا کرده است. من همچنین گفته ام نمی‌توانم باور نکنم که فراماسونری در صداوسیما حاکم است؛ و همانطور که فراماسونری تاریخ ما را تحریف کرده و تاریخی برای ما ساخته که نسبت به آینده چنین تردید کنیم، در صداوسیما نیز همین کار در حال انجام است.
نمی توانم باور نکنم که فراماسونری در صداوسیما حاکم است / این سازمان در اوج انحراف در خصوص معرفی انقلاب در همه ابعادش قرار دارد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
نمی توانم باور نکنم که فراماسونری در صداوسیما حاکم است / این سازمان در اوج انحراف در خصوص معرفی انقلاب در همه ابعادش قرار دارد
ابراهیم فیاض، جامعه شناس اصولگرا گفت: متاسفانه صداوسیما در اوج انحراف در خصوص معرفی انقلاب اسلامی در همه ابعادش قرار دارد و در قبال معرفی چمران نیز بسیار کوتاهی کرده است. وی همچنین افزود: نمی توانم باور نکنم که فراماسونری در صداوسیما حاکم است. و همانطور که فراماسونری تاریخ ما را تحریف کرده و تاریخی برای ما ساخته که نسبت به آینده چنین تردید کنیم، در صداوسیما نیز همین کار در حال انجام است. از این رو می بینیم در قبال معرفی شخصیت هایی نظیر شریعتی، بازرگان و حتی مطهری این چنین عمل می شود.
کارگردانانِ یهودی ــ فراماسونری در پشت صحنه‌ی فسادِ عالم‌اند
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / راهپیمایی روز قدس / بیت المقدس
کارگردانانِ یهودی ــ فراماسونری در پشت صحنه‌ی فسادِ عالم‌اند
سازمان مردم نهاد جمعیت حامیان آزادی قدس شریف طی بیانیه‌ای، توطئه صهیونیست‌ها را در راستای برنامه یهودی - فراماسونری برشمرد.
دستگیری زنی که در رشت تبلیغ فراماسونری می‌کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / فراماسونری / شهر رشت / بازداشت
دستگیری زنی که در رشت تبلیغ فراماسونری می‌کرد
ایرنا نوشت: سرپرست پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گیلان از دستگیری عامل تبلیغ فرقه ضاله و عرفان‌های نوظهور در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / هالیوود / سینما
نسخه سریالی گنجینه ملی در حال تولید است/ مضامین فراماسونری سوژه سریال
نسخه تلویزیونی فیلمی با مضامین فراماسونری ضمن ساخت قسمت جدید خود، از شبکه دیزنی پلاس پخش می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / جنبش مصاف / علی‌اکبر رائفی‌پور / نقد سخنرانی‌های رائفی‌پور
مصاف رائفی‌پور با عقلانیت انقلابی
روزنامه فرهیختگان طی گزارشی در نقد برخی سخنرانی‌های علی‌اکبر رائفی‌پور مدیر موسسه «مصاف ایرانیان» نوشت: او از فعالان سیاسی-فرهنگی مشهور در فضای مجازی است که در یک دهه اخیر به‌خاطر سخنرانی‌های بی‌شمار در‌خصوص مهدویت، جریان سیاسی داخلی، سیاست خارجی، نظامی، تاریخ اسلام، تاریخ معاصر، پزشکی، مذهبی مانند شرح زیارت اربعین و... نامش بر سر زبان‌ها افتاده است. هرچند تحلیل‌هایی موسوم به صهیونیسم‌شناسی و فراماسونری در صدر توجهات شبکه‌های اجتماعی به اوست اما گستره بالای موضوعات سخنرانی‌های رائفی‌پور و سبک خاص این سخنرانی‌ها ویژگی تقریبا منحصربه‌فردی برای مدیر مصاف ساخته است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
خیلی دور خیلی نزدیک
پایان هویدا 41‌ سال پیش در چنین روزی، برابر هجدهم فروردین ١٣٥٨ خورشیدی، امیرعباس هویدا، از رجال سیاسی دوره پهلوی به حکم صادق خلخالی، حاکم شرع دادگاه انقلاب اعدام شد. هویدا 12‌سال و 6 ماه بر مسند نخست‌وزیری تکیه داشت و از این جهت صاحب رکوردی منحصربه‌فرد در تاریخ سیاسی ایران است. او با آغاز به کار دولت نظامی ارتشبد ازهاری در اواخر پاییز ١٣٥٧ خورشیدی، در پی اجرای سیاست بازخواست رجال و دولتمردان سابق به همراه افرادی چون نعمت‌الله نصیری، منوچهر آزمون و غلامرضا نیک‌پی بازداشت و زندانی شد. هویدا تا لحظه پیروزی انقلاب اسلامی در حبس ماند و پس از شکسته شدن قفل زندان‌ها در بیست‌ودوم بهمن 1357، به دلیل بسته بودن همه راه‌های فرار خود را تسلیم انقلابیون کرد. بخشی …
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
آمریکای بدون نقاب/ ادامه تولید فیلم فراماسونری «گنجینه ملی»
نویسنده و تهیه‌کننده «پسران بد» قسمت جدید «گنجینه ملی» را می‌سازند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
گوسفندان باید بمیرند تا گرگ ها زنده بمانند
حدود سی سال پیش استادی در دانشگاه آمریکایی بیروت داشتم که بسیاری او را به فراماسونری بودن متهم می کردند، خودش هم هیچوقت انکار نمی کرد اما برای من خیلی مهم نبود که وی به چه دیدگاه هایی متهم است، چیزی که برای من مهم بود این بود که ایشان هم دیدگاه هایی داشت که دوست داشتم بشنوم تا بفهمم دیگران چگونه فکر می کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
بررسی ردپای فراماسونری در ایران در تازه‌ترین نشست مهدوی
ردپای فراماسونری در ایران در تازه‌ترین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی با سخنرانی رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر بررسی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳
از «شل شدن پیچ برجام با آچار فرانسه» تا «حذف خبر ادعای جلیلی علیه صداوسیما از سایت‌ها» و «تشبیه داماد خانواده کودک به کوسه توسط ابتکار»
نامه نیوز- گروه سیاست: شاید یکی از دلایلی که فرانسه و اروپا تا این حد در برخورد با بحث مذاکرات پسابرجامی با ایران خونسرد هستند، این باشد که می‌دانند دولت همه تخم‌مرغ‌های خود را در برجام و سیاست خارجی قرار داده است. بازگشایی راه تحریم‌ها، تنها راهی است که دولت در برابر خود دارد زیرا روی فروش نفت حساب ویژه‌ای باز کرده و هرطور که شده تمایل دارد این دندان پوسیده را حفظ کند. از سوی دیگر اصولگرایان نیز هنوز درگیر برخی حواشی مثل سریال‌های تلویزیونی و نفوذ فراماسونری در مجلس هستند. کاش مردم جایگاه بیشتری داشتند...
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
طبل توخالی
پرهیز از دوقطبی کردن جامعه بیمی برآمده از منطق و عقلانیت بود که بارها از سوی دلسوزان کشور مطرح شد اما حیف و صد حیف! نه تنها این ندا مورد توجه و امعان نظر قرار نگرفت بلکه اردوگاه‏های سیاست‏، آن انذار را به سوی سلطه و تمامیت‏طلبی سوق دادند. در حال حاضر هم نگرانی عمده این است که منازعه، مناقشه و سلطه از دایره گروه‏های سیاسی به سمت ملت-دولت کشیده شود. مصیبتی بزرگ، مرضی مانا و دردی پایدار که با هیچ امکان و توان اجتماعی - فرهنگی امکان برگرداندن آن به شرایط عادی فراهم نخواهد شد. خروج از مبانی قانونی و نهادهای رسمی و دل‏‏‏بستن به هدایت کور و برآمده از بطن نشست‏‏های پستویی، حاشیه‏ای و لژیون‏های شبه‏‏فراماسونری هیچ ملت و کشوری را نجات نداده است تا ما دومی باشیم. از عجایب روزگار این است؛ وقتی نماینده‏ای …
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
سنت کافه گردی در مثلث ضد فراماسونری!/ نفر چهارم جوانان اصولگرا کیست؟
علی اکبر رائفی پور، وحید یامین پور و یاسر جبرائیلی از فعالان رسانه‌ای مشهور جریان جوان اصولگرا محسوب می‌شوند. رائفی پور بیشترین سخنرانی در مجامع عمومی را دارد و جبرئیلی مدیریت تعدادی از سایت‌های نظامی سیاسی را بر عهده داشته است و یامین پور نیز سهمیه جبهه پایداری از صدا و سیما محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
پامپئو، مهمان ناخوانده اجلاس فراماسونری «بیلدربرگ»
وزیر خارجه آمریکا در حالی در اجلاس محرمانه «بیلدبرگ» حضور یافته که پیش از این نام او در میان مدعوین این گردهمایی وجود نداشت.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱ / پاورقی / نیل فرگوسن / میدان و برج‌ شبکه ‏های قدرت از فرام / حلقه پنجم
حلقه پنجم/ میدان و برج‌ شبکه ‏های قدرت از فراماسونری تا فیسبوک/ پاورقی/ قسمت آخر
در قسمت پاورقی صفحه کتابخانه از شماره ۳۰۱ هر روز بخشی از کتاب «میدان و برج‌، شبکه‏ های قدرت از فراماسونری تا فیسبوک» منتشر می شود که در این شماره قسمت پایانی آن را می خوانید.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
تقابل اسلام و ایرانیت را چه کسانی ترویج می‌کنند؟/ تحلیل تاریخ‌شناس برجسته از نقش فراماسونری‌ها
موسی حقانی معتقد است که "فراماسونرها" به دلیل بی‌وطنی (جهان‌وطنی) و بی‌دینی به دنبال تقابل "اسلام و ایرانیت" هستند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •