جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
فرزندآوری
۳۱ ساعت قبل / طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری / سالمندان / کاهش جمعیت
"سالمندان سرِراهی" پدیده دو دهه آینده ایران!
یک پژوهشگر تحولات جمعیت با اشاره به پدیده عجیب "سالمندان سرِراهی" گفت: با ادامه سالمندی جمعیت حداکثر از دهه آینده با این پدیده‌ روبرو خواهیم بود، یعنی سالمندانی که حمایت خانوادگی و اجتماعی ندارند و از طرف بستگان رها و طرد می‌شوند! 
پرداخت ۱۰۰۰ یورو به خانواده‌های فرانسوی در صورت داشتن فرزند سوم!
۳۲ ساعت قبل / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری / فرزندآوری / کاهش جمعیت
پرداخت ۱۰۰۰ یورو به خانواده‌های فرانسوی در صورت داشتن فرزند سوم!
در فرانسه نرخ باروری روندی طبیعی دارد با این حال دولت فرانسه ۱۶ هفته مرخصی با حقوق و مزایای کامل برای مادران در نظر گرفته است و خانواده‌ها در صورت داشتن فرزند سوم مبلغ ۱۰۰۰ یورو دریافت می‌کنند.
کرونا درمان دارد اما سقوط جمعیتی نه!
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / کروناویروس / باروری / جمعیت / دانشگاه علوم پزشکی / فرزندآوری
کرونا درمان دارد اما سقوط جمعیتی نه!
کارشناس جمعیت و باروری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای همدان با اشاره به اهمیت میزان باروری در کشور مطرح کرد: مشکلاتی مانند همه گیری کرونا و سایر بیماری ها در نهایت راه حل پیدا می کنند اما سقوط جمعیتی هیچ راه حلی ندارد و عوارض آن نیز جبران ناپذیر است.
نوازش شرطی ممنوع!
۳ روز قبل / سلامت / روانشناسی / کودک / تربیت / خانواده / فرزندآوری
نوازش شرطی ممنوع!
یک روانشناس معتقد است که گاهی لازم است بی قید و شرط به فرزندتان بگویید «دوستت دارم»، او را در آغوش گرفته و به خود بفشارید، با او بازی کنید یا برایش هدیه بخرید و اینگونه عزت نفسش را به اوج برسانید.
حادثه‌ای تلخ‌تر از کرونا؛ ایران در یک قدمی پیرشدن
۴ روز قبل / جمعیت / فرزندآوری / سلامت / مشرق نیوز / سازمان بهزیستی کشور / آمریکا / محمد شریعتمداری / ایران / رژیم صهیونیستی
حادثه‌ای تلخ‌تر از کرونا؛ ایران در یک قدمی پیرشدن
زنگ خطر برای جمعیت ایران به صدا آمده، مسئله ای که امروزه به یک بحران جدی تبدیل شده و ممکن است آینده تلخی را برای ایران رقم بزند.
باردار شدن در همه گیری کرونا خطرناک است؟
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / بارداری
باردار شدن در همه گیری کرونا خطرناک است؟
یک کارشناس مامایی، اقدام به بارداری در شرایط همه گیری کرونا را در صورت سلامت زوجین بلامانع دانست و گفت: زوجینی که هیچگونه علائم ابتلا به کرونا را ندارند می توانند اقدام به فرزندآوری کنند.
تخصیص ۱۰ میلیون تومان "سهام شرکت‌های دولتی" به هر یک از موالید جدید خانواده‌ها؟!
۵ روز قبل / کاهش جمعیت / فرزندآوری / طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده / مجلس
تخصیص ۱۰ میلیون تومان "سهام شرکت‌های دولتی" به هر یک از موالید جدید خانواده‌ها؟!
جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس، پیشنهاد ۱۲ گانه خود برای برای افزایش جمعیت کشور و فرزندآوری خانواده‌ها را اعلام کرد از جمله تخصیص معادل ۱۰ میلیون تومان سهام شرکت‌های دولتی به هر یک از موالید جدید خانواده‌ها.
جمعیّت کشور از سال 1409 وارد سالمندی خواهد شد!
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / سالمندان / فرزندآوری / کاهش جمعیت
جمعیّت کشور از سال 1409 وارد سالمندی خواهد شد!
مطابق داده‌های سازمان ملل متّحد مشخص می‌شود سهم جمعیّت سالمند بالای 65 سال ایران از کل جمعیّت کشور در سال 1409، به بالای 10 درصد می‌رسد؛ این بدان معناست که جمعیّت کشور از سال 1409 وارد سالمندی خواهد شد.
سیاست
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / سالمندان / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
سیاست "کاهش جمعیت" از کجا به مقامات کشورمان دیکته شد؟
مرحوم علامه محمد‌حسین حسینی طهرانی(ره) در پی‌ اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت در دههٔ هفتاد، کتاب "کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین" را تالیف کرد و به زوایای پنهان اجرای سیاست "کاهش جمعیت" در کشورمان پرداخت.
«جمعیت» مهم‌ترین مسئله جمهوری اسلامی ایران است +فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / فرزندآوری / جمعیت / جمهوری اسلامی / دولت / مجلس / بهداشت / مقام معظم رهبری / جمهوری اسلامی ایران / سلامت / اخبار داغ
«جمعیت» مهم‌ترین مسئله جمهوری اسلامی ایران است +فیلم
مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: دولت باید ساختار مشخص و قانونمندی برای پاسخ‌گویی به مسائل اجتماعی داشته باشد، یکی از آن‌ها مسئله جمعیت است که از دیدگاه ما مهم‌ترین مسئله جمهوری اسلامی ایران است.
فیلم‌نوشت// "۴۲ جنین" بی‌‌پناه در هر ساعت در ایران کشته می‌شوند!
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / فرزندآوری / غربالگری مادران باردار / سقط جنین / کاهش جمعیت
فیلم‌نوشت// "۴۲ جنین" بی‌‌پناه در هر ساعت در ایران کشته می‌شوند!
سقط جنین با ۳۲میلیون و ۶۹۱هزار و ۱۱۴هزار گزارش بیشترین میزان مرگ‌و‌میر دنیا را به خود اختصاص است؛ در این میان در ایران هر ساعت ۴۲ جنین بی‌‌پناه کشته می‌شوند(!) در حالی که ۳میلیون زوج نابارور کشور هر ساعت برای داشتن یک فرزند حسرت می‌کشند!
تأکید وزیر رفاه بر فرزندآوری و باروری خانوارها!
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / معاونت رفاه اجتماعی
تأکید وزیر رفاه بر فرزندآوری و باروری خانوارها!
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید برنامه‌ریزی روشن و دقیقی در راستای ایجاد شرایط مطلوب برای ادامه زندگی فراهم آوریم و برای فرزندآوری و باروری خانوارها قدم‌های مثبت و اساسی برداریم!
قانون‌گذار چه تمهیداتی برای به فرزنددار شدن زوجین نابارور در نظر گرفته است؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
قانون‌گذار چه تمهیداتی برای به فرزنددار شدن زوجین نابارور در نظر گرفته است؟
در کنار افزایش تعداد زوجین نابارور، قانون‌گذار از طریق تصویب دو قانون، دو روش پیش‌بینی کرده است که این اشخاص بتوانند از طریق آن‌ها از نعمت داشتن فرزند بهره‌مند شوند.یکی از وجوه مطلوب زندگی مشترک که با آن نهاد خانواده به معنای واقعی کلمه شکل می‌گیرد، فرزندآوری می‌باشد، اما متأسفانه برخی از افراد به دلایل مختلف، از این نعمت محروم هستند. این پدیده که علل متفاوتی دارد، در سال‌های اخیر با رشد قابل ملاحظه‌ای روبرو بوده است!
"سقط جنین" ۳۲ برابر بیشتر از کرونا منجر به مرگ شده است!
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / غربالگری مادران باردار / سقط جنین / فرزندآوری / کاهش جمعیت
"سقط جنین" ۳۲ برابر بیشتر از کرونا منجر به مرگ شده است!
بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، عمل وحشانه "سقط جنین" فقط در سال گذشته، ۳۲ برابر آمار کشته‌های کرونا در سراسر جهان منجر به مرگ شده است!
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
۱۰ دانستنی مهم از رابطه مادر و نوزاد در زمانه کرونا
ماه ها از همه گیری ویروس کرونا در دنیا می گذرد و محققان هنوز نتوانسته اند زمان دقیقی برای پایان این کابوس هشت ماهه پیدا کنند. با وجود این که این بحران همچنان ادامه دارد، بنابراین برخی کارهای روزمره و فعالیت ها الزاما مانند روزهای پیش از عالمگیری کووید-۱۹ ادامه دارد. یکی از مواردی که حتی با وجود ادامه بحران کرونا هنوز هم ادامه دارد، فرزندآوری و بارداری است؛ موضوعی که می تواند در میان ناامیدی ها، بذر امید را در دل خانواده ها بکارد و آنها را به ادامه زندگی دلگرم تر کند. اما طبیعی است که زنان باردار و مادران ترس و دلهره زیادی برای زایمان و شیردهی داشته باشند. با این حال هر نگرانی راهکاری دارد و هر مشکل چاره ای. بیایید ببینیم نگرانی های این مادران را چطور می توانیم برطرف کنیم.
ایرلند برای فرزندآوری حقوق می دهد
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ایرلند برای فرزندآوری حقوق می دهد
ایرلند از نظر شاخص‌های جمعیتی در وضعیت بحرانی قرار ندارد با این حال براساس سیاست‌های جمعیتی این کشور، با توجه به تعداد فرزندان به والدین حقوق ماهیانه پرداخت می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
بررسی دلایل افزایش ناباروری
حجت‌الاسلام حسین جلالی، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: «تغییر سبک پوشش و لباس هم در افزایش ناباروری به‌شدت موثر است، این لباس‌های چسبان مخصوصا در حوزه شلوار برای پسر و دختر باعث عقیم‌شدن می‌شود.» به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حسین جلالی، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: «متأسفانه در چاله بحران جمعیتی قرار گرفتیم و به‌شدت در کشور دچار کاهش جمعیت شدیم که اگر وضعیت به همین شکل بماند به پیرترین کشور دنیا تبدیل خواهیم شد.» به گفته او در سال یک میلیون و ۲۰۰ هزار موالید و در مقابل نزدیک به ۷۰۰ هزار کودک‌کشی تحت عنوان سقط جنین در کشور داریم و تقریبا روزی ۲ هزار کودک را می‌کشیم. او با اشاره به اینکه در مسأله سقط جنین …
فیلم// عمل وحشیانه
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / فرزندآوری / کاهش جمعیت / وزارت بهداشت / غربالگری مادران باردار / سقط جنین
فیلم// عمل وحشیانه "سقط جنین" اینگونه انجام می‌شود!
طبق آمار وزارت بهداشت هر روز 1000 جنین در کشورمان توسط والدین کشته می‌شوند که صرفاً حدود 10 مورد آن قانونی است! این فیلم حاوی "تصاوری واقعی از عمل سقط جنین" است که گویای گوشه‌ای از جنایتی استکه برخی از والدین در حق "فرزند زنده" خود مرتکب می‌شوند!
نماینده رفسنجان: شلوار چسبان عقیم‌کننده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / فرزندآوری / عقیم سازی
نماینده رفسنجان: شلوار چسبان عقیم‌کننده است
حجت الاسلام حسین جلالی، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تغییر سبک پوشش و لباس هم در افزایش ناباروری به شدت ایجاد کرده است، این لباس‌های چسبان مخصوصا در حوزه شلوار برای پسر و دختر باعث عقیم شدن می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / سالمندان / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
"سیاست‌های کلی جمعیت کشور" بعد از گذشت 6 سال هنوز به قانون تبدیل نشده‌اند!
یک آینده پژوه جمعیت با بیان اینکه جمعیت کشور به زیر نرخ رشد یک درصد رسیده است، گفت: "سیاست‌های کلی جمعیت" در سال 93 ابلاغ شدند که متاسفانه چون این سیاست‌ها بعد از 6 سال هنوز به قانون تبدیل نشده‌اند، در نتیجه به مرحله اجرا نیز نرسیده است!
فیلم‌نوشت// رکورد بی‌سابقه کاهش موالید ایران طی ۵۰ سال گذشته!
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
فیلم‌نوشت// رکورد بی‌سابقه کاهش موالید ایران طی ۵۰ سال گذشته!
در سال ۱۳۹۸ تعداد موالید کشور۱۱۹۶۰۰۰ بوده است، این آمار نسبت به سال قبل کاهشی ۱۲.۵ درصدی داشته است؛ کاهش بی‌سابقه بیش از ۱۷۰ هزار تولد، طی ۵۰ سال بی‌سابقه بوده است! نتیجه طبیعی کاهش موالید سالخوردگی جمعیت کشورمان خواهد بود!
"نفیس صدیق" چطور با هماهنگی کامل دولت برنامه کاهش جمعیت ایران را عملیاتی کرد؟!
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
"نفیس صدیق" چطور با هماهنگی کامل دولت برنامه کاهش جمعیت ایران را عملیاتی کرد؟!
مدیرکل اجرائی‌ صندوق‌ جمعیّت‌ سازمان ملل، ‌یک زن پاکستانی فمینیست بود که بعد از سرشماری سال ۶۵، به عنوان عامل صندوق‌ جمعیت‌ سازمان ملل‌، به منظور کاهش جمعیت با مسئولان جمهوری اسلامی ارتباط گرفت!
کمک مالی دولت سنگاپور به مردم برای فرزندآوری در میانه ی بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
کمک مالی دولت سنگاپور به مردم برای فرزندآوری در میانه ی بحران کرونا
سنگاپور در هنگام شیوع ویروس کرونا، به کسانی که مشتاق فرزندآوری هستند کمک مالی ارایه می دهد. معاون نخست وزیر سنگاپور گفت: این تشویق به منظور اطمینان خاطر دادن یه افرادی است که با فشار مالی روبرو شده و نگران شغل خود هستند. هنگ گفت این کمک دولت بخشی از هزینه های مالی فرزند آوری را از دوش والدین برمی دارد، اما با این حال او نگفت که چه مقدار از طرف دولت پرداخت خواهد شد.
تشویق والدین سنگاپوری به فرزندآوری
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / تشویق به فرزندآوری / سنگاپور
تشویق والدین سنگاپوری به فرزندآوری
به گزارش ایسنا، مقامات سنگاپور درتلاشند که در مدت زمان همه گیری کرونا به منظور تشویق والدین به فرزندآوری برای آنان پاداشی در نظر بگیرند.
گزارش//"بحران تنهایی" نتیجه طبیعی "تک‌فرزندی" خانواده‌های ایرانی!
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / توییتر / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / سالمندان / فرزندآوری / کاهش جمعیت
گزارش//"بحران تنهایی" نتیجه طبیعی "تک‌فرزندی" خانواده‌های ایرانی!
اخیراً هشتگ #بحران_تنهایی در فضای مجازی داغ شده است؛ این هشتگ به معضلات و پیامدهای "تک‌فرزندی" می‌پردازد؛ سقوط میزان "فرزندآوری" در کشور به قدری وحشتناک است که فردا برای چاره اندیشی دیر است و به قول معروف "علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!"
کاهش سن یائسگی در کشور
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / کاهش / سن / یائسگی / تخمدان / باروری / ازدواج
کاهش سن یائسگی در کشور
از فاکتور‌های دیگری که می‌تواند به صورت غیرمستقیم در این زمینه تاثیرگذار باشد بالا رفتن سن ازدواج، فرزندآوری و به طور کلی محدود کردن تعداد فرزندان است.
میزگرد// آینده "وحشتناک" جمعتی ایران/ در سال ۱۴۳۰ از هر ۱۰ نفر ایرانی ۴ نفر سالمند هستند!
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / دولت دوازدهم / مجلس / سالمندان / فرزندآوری / کاهش جمعیت
میزگرد// آینده "وحشتناک" جمعتی ایران/ در سال ۱۴۳۰ از هر ۱۰ نفر ایرانی ۴ نفر سالمند هستند!
در سال ۱۴۳۰ از هر ۱۰ نفر ۴ نفر سالمند خواهند بود! در شرایط امرو دولت به فکر مردم و جمعیت کشور نیست و خود مردم خود باید در دوره‌ای که می‌توانید ازدواج کرده و صاحب فرزندانی شوند که سرمایه سالمندی آنها باشند!
اگر اقدامی نکنیم تمام شاخص‌های جمعیتی کشور به وضعیت "بحرانی" می‌رسند!
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / شورای عالی انقلاب فرهنگی / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری / کاهش جمعیت
اگر اقدامی نکنیم تمام شاخص‌های جمعیتی کشور به وضعیت "بحرانی" می‌رسند!
رئیس کمیته مطالعات سیاست‌های جمعیتی شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر همین روند کاهشی نرخ رشد جمعیت ادامه پیدا کند و تغییری در برنامه‌های جمعیتی کشور ایجاد نشود، در دهه‌های آینده، تمام شاخص‌های جمعیتی از وضعیت هشدار به وضعیت بحرانی می‌رسند!
برای
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / وزارت بهداشت / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
برای "کاهش جمعیت" جایزه گرفتیم و پز دادیم که پدر مردم را درآوردیم! + فیلم
مشاور عالی وزارت بهداشت گفت: ما (وزارت بهداشت) برای کاهش جمعیت جایزه گرفتیم و پز دادیم که پدر مردم را درآوردیم و به این امر مفتخر شدیم! در زمان حاضر نیز برخی مقامات اصلی مملکت می‌گویند "جمعیت اورژانسی نیست"!
امشب طوفان توییتری با هشتگ #بحران_تنهایی
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / توییتر / سالمندان / فرزندآوری / کاهش جمعیت
امشب طوفان توییتری با هشتگ #بحران_تنهایی
با توجه به اینکه در دهه‌های اخیر خطر کاهش و سالمندی جمعیت، کشورمان را تهدید می‌کند، ساعت 19 روز یکشنبه 99/7/13 طوفان توییتری "بررسی آسیب‌های تک فرزندی" با هشتگ #بحران_تنهایی آغاز می‌شود. 
پاداش ۴۰۰۰ دلاری استرالیا
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
پاداش ۴۰۰۰ دلاری استرالیا "فرزندآوری"
دولت استرالیا از خانواده‌های دارای فرزند حمایت نقدی هم می‌کند؛ بر این اساس پاداش نقدی نوزاد به خانواده‌ها پس از تولد یا فرزندخواندگی یک بچه، حدود ۴ هزار دلار است.
"ستاره فرمانفرمائیان" مهره کلیدی کاهش جمعیت ایران را بشناسید!
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
"ستاره فرمانفرمائیان" مهره کلیدی کاهش جمعیت ایران را بشناسید!
دختر یکی از شاهزادگان و شخصیت‌های با نفوذ قاجار و نخستین دانشجوی ایرانی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، کنترل جمعیت ایران را از طریق سازمان‌های غیردولتی و مطب‌های خصوصی برای جمعیت ایران که در آن زمان ۱۴ میلیون نفر بود، آغاز کرد!
تبلیغ دروغ بزرگی به‌نام "مضر بودن بارداری برای سلامتی مادر" در دوره سازندگی! + فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
تبلیغ دروغ بزرگی به‌نام "مضر بودن بارداری برای سلامتی مادر" در دوره سازندگی! + فیلم
در زمان اجرای سیاست‌های تنظیم خانواده مراکز بهداشتِ سراسر کشور، مدام از مضرات بارداری برای خانواده‌ها و مادران می‌گفتند تا آنها را از فرزندآوری منصرف کنند! در حالی که این ادعا، هیچ پایه پزشکی نداشته و ندارد!
نظر عباس عبدی درباره افزایش جمعیت/  اگر معیشت مردم بهبود نیابد فرزندآوری با زور ممکن نیست
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / افزایش جمعیت / پدر و مادر / رشد / عباس عبدی / والدین
نظر عباس عبدی درباره افزایش جمعیت/ اگر معیشت مردم بهبود نیابد فرزندآوری با زور ممکن نیست
اقتصاد نیوز : عباس عبدی در یادداشتی نوشت: کسانی که حل مسایل کشور را از طریق ایجاد محدودیت در قدرت انتخاب و آزادی عمل شهروندان دنبال می‌کنند، جز اینکه سرنا را از سر گشادش می‌نوازند، کار دیگری انجام نمی‌دهند. این کارها فقط برای آن است که بگویند داریم کاری می‌کنیم. همین و بس.
خطری بزرگ که در کمین ایران است
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / پیری جمعیت / بحران جمعیت / میانسالی / سالمندان / فرزندآوری
خطری بزرگ که در کمین ایران است
اگـر جمعیــت 65 ســاله و بیــشتر کمتــر از 5 % باشــد آن جمعیــت جــوان، اگــر درصــد سالخوردگان بین 5 تا 10% باشد آن جمعیت میانسال و اگر جمعیت سالمندان 10% یـا بیـشتر باشد، جمعیت آن کشور سالخورده است
سالمندی و جوانان سالخورده!
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانی-اجتماعی / سالمندی / فرزندآوری
سالمندی و جوانان سالخورده!
دانشیار جمعیت شناسی دانشگاه مازندران گفت: اگر جامعه دارای یک نسبت و تعداد بسیار زیاد جمعیت جوانان باشد اما نتواند زمینه‌ها و شرایط لازم را برای تامین نیازهای اساسی آنان در عرصه‌های گوناگون از جمله در زمینه فرصت‌های شغلی و کار به‌خوبی فراهم آورد، در آن‌صورت جامعه دارای خیل عظیم جوانانی است که احساس فرسودگی و افسردگی و پژمردگی می‌کنند که از آن تحت عنوان "جوانان سالخورده" نام می‌بریم. 
ماجرای "شوک ۱.۵۷" جمعیتی در ژاپن چه بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / اخبار "ژاپن" / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری / سالمندان / کاهش جمعیت
ماجرای "شوک ۱.۵۷" جمعیتی در ژاپن چه بود؟
ژاپن در سال ۱۹۸۹ کم‌ترین میزان باروری خود را با نرخ باروری ۱.۵۷ فرزند تجربه کرد! این مسئله به عنوان "شوک ۱.۵۷" در ژاپن معروف شد؛ این کشور سالخورده با تمام پیگیری‌ها تا کنون نتوانسته مانع از کاهش نرخ باروری خود شود.
طرح جمعیت و تعالی خانواده به زودی به صحن می‌رود/ پیش‌بینی سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / مجلس یازدهم / کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی / طرح جمعیت و تعالی خانواده / غلامرضا منتظری
طرح جمعیت و تعالی خانواده به زودی به صحن می‌رود/ پیش‌بینی سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه طرح جمعیت و تعالی خانواده به صحن علنی تا دو هفته آینده خبر داد.
نقشه سالمندی ایران
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
نقشه سالمندی ایران
مریم سرخوش- روزنامه نگار 16تا 17درصد از جمعیت گیلان و بیش از 12درصد از جمعیت مازندران را سالمندان تشکیل می‌دهند تا 2 استان شمالی کشورمان پیرترین مناطق کشور لقب بگیرند. مرکزی، همدان، آذربایجان شرقی، اصفهان و تهران هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند و به‌نظر می‌رسد استان‌های میانه جدول هم به‌زودی فاصله عددی‌شان را با پیرترین مناطق کاهش دهند، چرا که به گفته مسئولان، جمعیت سالمندی کشورمان به‌سرعت در حال افزایش است. برخی شهرها هم به‌تنهایی گوی سبقت را ربوده‌اند و به‌دلیل کاهش نرخ فرزندآوری و بالا رفتن …
راهی برای پیش‌بینی زمان یائسگی
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / یائسگی / زنان
راهی برای پیش‌بینی زمان یائسگی
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بر اساس مدلی که برآورد کرده‌ایم می‌توانیم سن یائسگی زنان بالای ۲۰ سال را پیش‌بینی کنیم. پیش‌بینی سن یائسگی برای زنانی که در معرض خطر هستند یا می‌خواهند ازدواج و فرزندآوری خود را به تعویق بیاندازند مهم است. در حال حاضر این آزمایش تحت پوشش بیمه نیست، اما کیت‌های سنجش هورمون آنتی‌مولرین در کشور موجود است.
کاریکاتور// "ایران ۱۴۳۰" یکی از سالمندترین کشورهای دنیا!
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / فرزندآوری / سالمندان / کاهش جمعیت
کاریکاتور// "ایران ۱۴۳۰" یکی از سالمندترین کشورهای دنیا!
همه آمارهای بین‌المللی و رسمی داخلی اذعان دارند که با ادامه کاهش نرخ باروری ایران در سال ۲۰۵۰ یا ۱۴۳۰، کشورمان یکی از چند کشور سالمند دنیا خواهد بود!
معافیت مالیاتی و بازنشستگی برای خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر واقعیت دارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / معافیت مالیاتی و بازنشستگی / معافیت مالی
معافیت مالیاتی و بازنشستگی برای خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر واقعیت دارد؟
اقتصاد نیوز : سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از درنظر گرفتن مشوق‌های مختلف برای افزایش فرزندآوری در طرح جمعیت و تعالی خانواده خبر داد و معافیت مالیاتی و بازنشستگی زودهنگام برای بانوان شاغل دارای سه فرزند و بیشتر را از جمله این موارد عنوان کرد.
آقای روحانی در آستانه ترک پاستور به‌یاد مسئله "بحران کاهش جمعیت" افتاد!
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / بودجه ایران / رئیس جمهور / طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده / فرزندآوری / کاهش جمعیت
آقای روحانی در آستانه ترک پاستور به‌یاد مسئله "بحران کاهش جمعیت" افتاد!
رئیس‌جمهور در آستانه ترک پاستور در حالی در ابلاغ بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ بر لزوم توجه به "سیاست‌های جمعیتی" تأکید کرده‌ است که تا همین دیروز به‌خلاف تأکیدات مضاعف مقام معظم رهبری و کارشناسان حوزه جمعیت، "افزایش جمعیت کشور را واویلا می‌خواند!"
فیلم‌نوشت// جمعیت ایران
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده / غربالگری مادران باردار / سقط جنین / فرزندآوری / کاهش جمعیت
فیلم‌نوشت// جمعیت ایران "میانسال" شده است!
متاسفانه آمارهای رسمی نشان می‌دهند که جمعیت کشور وارد میانسالی جمعیت شده است! از اوایل دهه 90 جمعیت گروه سنی 15 تا 29 سال10 درصد کاهش و در مقابل گروه سنی 30 تا 64 سال یا میانسال بیش از 10 درصد افزایش داشته است!
پیش بینی میانه سنی ایران در سال ۱۴۲۹ +جدول
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / سالمندان / فرزندآوری / جمعیت / نرخ رشد جمعیت
پیش بینی میانه سنی ایران در سال ۱۴۲۹ +جدول
براساس برآوردها، میانه سنی ایران در سال ۱۳۲۹ حدود ۲۲ سال، در سال ۱۳۹۵، ۳۰ سال و در سال ۱۳۹۸، ۳۲ سال بوده است؛ این شاخص در سال ۱۴۰۴ به حدود ۳۶ سال و در سال ۱۴۲۹ به بیش از ۴۵ سال افزایش می‌یابد.
اقدامات ضدجمعیتی دولت سازندگی اثرش کمتر از موشک‌های صدام نبود!
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / فرزندآوری / کاهش جمعیت
اقدامات ضدجمعیتی دولت سازندگی اثرش کمتر از موشک‌های صدام نبود!
علامه تهرانی از مخالفان طرح "کاهش جمعیت" از دهه ۶۰ بود و در این زمینه کتابی با عنوان "کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین" تألیف کرد؛ او در کتب خود تاکید دارد که اقدامات ضدجمعیتی دولت سازندگی اثرش کمتر از موشک‌های صدام نبوده است!
یارانه و سهام؛ دستاویز مجلس برای فرزندآوری
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
یارانه و سهام؛ دستاویز مجلس برای فرزندآوری
موسوی، عضو فراکسیون مناطق محروم مجلس، یارانه و سهام را بعنوان مشوق برای فرزندآوری خانواده‌های ایرانی عنوان کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / رسانه ملی / فرزندآوری / کاهش جمعیت
برنامه‌های نمایشی صدا‌و‌سیما و سریال‌های تلویزیونی "کم‌فرزندی و تجرد" را ترویج می‌کنند!
در عمل پیام‌های بازرگانی و برنامه‌های نمایشی صدا‌و‌سیما از جمله سریال‌های تلویزیونی، با فیلمنامه و ساختار خود "کم‌فرزندی" و تجرد را ترویج می‌کنند! استفاده از "مجریان مجرد" که اعتقادی به ازدواج ندارند، عدم لزوم ازدواج و فرزندآوری را القا می‌کنند!
4 عاملی که
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / فرزندآوری / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری / سقط جنین
4 عاملی که "سقط جنین" را به مرز بحران در کشورمان رسانده است!
در سال گذشته تعداد سقط‌ها تقریباً با یک سوم میزان تولد‌ها برابری داشت! طیف آماری از 350 هزار تا 600 هزار سقط در سال برای کشور ما گفته شده است؛ به عبارت دیگر روزی حداقل 1000 سقط جنین! در این مطلب به بررسی 4 عامل کلیدی مسبب سقط در کشورمان پرداخته‌ایم.
«فرزندآوری» مبنای استراتژیک کشورهای دنیاست/ ضرورت  توجه دولت به خانوادهای «پر جمعیت»
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / کرونا / کرونا / رئیس انجمن آموزش پزشکی کشور / محمداسماعیل اکبری / جمعیت
«فرزندآوری» مبنای استراتژیک کشورهای دنیاست/ ضرورت توجه دولت به خانوادهای «پر جمعیت»
رئیس انجمن آموزش پزشکی کشوربا اشاره به اینکه فرزندآوری مبنای استراتژیک کشورهای دنیا شده است، گفت: دولت باید حواسش بیشتر به افرادی که فرزند بیشتر ی دارند باشد و فرزند را سرمایه بدانیم.
افزایش خانوارهای یک تا چهار نفره زنگ خطر "کاهش و سالمندی جمعیت ایران!" + آمار
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / فرزندآوری / کاهش جمعیت
افزایش خانوارهای یک تا چهار نفره زنگ خطر "کاهش و سالمندی جمعیت ایران!" + آمار
براساس مطالعات آماری در ۵ سال اخیر بر درصد خانوارهای یک نفره، دو نفره، سه نفره و چهار نفره افزوده شده و از درصد خانوارهای پنج نفره و بیشتر کاسته شده، این در حالی است که در سه دهه اخیر نرخ باروری جمعیت کشور به حدود ۱.۷ فرزند تنزل پیدا کرده است!
کاهش فرزندآوری و تخریب زیرساخت‌های اجتماعی
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / بیمارستان / حقوق / خانواده / زنان / ویروس
کاهش فرزندآوری و تخریب زیرساخت‌های اجتماعی
فرزندآوری با شیوع ویروس کرونا و ترس از مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یافته که به گفته برخی از کارشناسان حوزه جمعیت و خانواده در سال‌های آتی با تحمیل فشار به نیروی فعال و جوان،
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / امنیت جامعه / فرزندآوری / کاهش فرزندآوری
آیا کاهش فرزندآوری در مناسبات اجتماعی تاثیرگذار است؟
فرزندآوری با شیوع ویروس کرونا و ترس از مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یافته که به گفته برخی از کارشناسان حوزه جمعیت و خانواده در سال‌های آتی با تحمیل فشار به نیروی فعال و جوان، زیرساخت‌های اقتصادی را تخریب و حجم مناسبات اجتماعی پایدار و غنی جامعه را کاهش می‌دهد.
جزئیاتی از طرح مجلس برای افزایش فرزندآوری | تشویق‌هایی برای کارفرمایان زنان باردار
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / نوزاد / ناباروری / باروری
جزئیاتی از طرح مجلس برای افزایش فرزندآوری | تشویق‌هایی برای کارفرمایان زنان باردار
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، جزئیاتی از طرح جدید مجلس برای حمایت از نرخ فرزندآوری را تشریح کرد.
کدام استانها بیشترین جمعیت اتباع افغانستانی را دارند؟ + نقشه
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / مهاجرین افغانستانی / فرزندآوری / کاهش جمعیت
کدام استانها بیشترین جمعیت اتباع افغانستانی را دارند؟ + نقشه
بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران،  مهاجرین افغانستانی بیشتر در استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و کرمان زندگی می‌کنند اما در این میان یک استان بیش از ۵۰۰۰۰۰ هزار تبعه افغانستانی را در خود جای داده است.
امام‌جمعه یزد: جوانان با توکل به خدا فرزند بیاورند
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / فرزند آوری / امام جمعه یزد
امام‌جمعه یزد: جوانان با توکل به خدا فرزند بیاورند
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه دشمن برای کاهش جمعیت در کشور ما فرهنگ سازی کرده است، گفت: رسانه‌ها فاجعه کاهش جمعیت را به مردم جامعه اطلاع دهند و مردم بدانند که فرزندآوری حکم شرعی است.
بسته‌های تشویقی فرزندآوری امپراتور روم چه بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / افزایش جمعیت
بسته‌های تشویقی فرزندآوری امپراتور روم چه بود؟
تسنیم نوشت: بنابر دستور "آگوست" امپراتور روم باستان شخصی که فرزندان بسیار داشت از پرداخت مالیات و سربازی بخشیده شده و امتیازهای اجتماعی و سیاسی ویژه‌ای نیز به او تعلق می‌گرفت!
کاهش بی‌سابقه موالید سه ماهه اول سال نسبه به دو دهه اخیر!+ نمودار
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / فرزندآوری / کاهش زاد و ولد
کاهش بی‌سابقه موالید سه ماهه اول سال نسبه به دو دهه اخیر!+ نمودار
تعداد تولدهای سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ در مقایسه با تولدهای سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ با کاهش ۱۳ درصدی (معادل ۴۵۱۳۱) از ۳۴۴۵۱۱ تولد به ۲۹۹۳۸۰ تولد رسیده است که در دو دهه اخیر بی‌سابقه است!
حتی "امپراتور روم" هم بسته‌های تشویقی برای خانواده‌های پرفرزند داشت!
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / فرزندآوری / کاهش جمعیت
حتی "امپراتور روم" هم بسته‌های تشویقی برای خانواده‌های پرفرزند داشت!
بنابر دستور "آگوست" امپراتور روم باستان شخصی که فرزندان بسیار داشت از پرداخت مالیات و سربازی بخشیده می‌شد و امتیازهای اجتماعی و سیاسی ویژه‌ای نیز به او تعلق می‌گرفت!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
اینفوگرافیک | ایران سریع‌ترین سرعت کاهش نرخ باروری در تاریخ جهان را دارد
آمارها نشان می‌دهد که ایران در کاهش نرخ فرزندآوری از آمریکا و ترکیه  سبقت گرفته و ۱۵ سال است که جمعیت خود را جایگزین نمی‌کند.
سبقت ایران از آمریکا و ترکیه در "کاهش فرزندآوری!" + اینفوگرافی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / فرزندآوری / کاهش جمعیت
سبقت ایران از آمریکا و ترکیه در "کاهش فرزندآوری!" + اینفوگرافی
آمارها نشان می‌دهد که ایران از آمریکا و ترکیه در "کاهش فرزندآوری" سبقت گرفته است و ۱۵ سال است که جمعیت خود را جایگزین نمی‌کند!
ایران در عرض ۳۰ سال به مرحله "فوق سالمندی" خواهد رسید! + جدول
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / سالمندان / فرزندآوری / کاهش جمعیت
ایران در عرض ۳۰ سال به مرحله "فوق سالمندی" خواهد رسید! + جدول
آلمان طی ۷۵ سال، فرانسه ۸۰ سال و بریتانیا طی ۹۰ سال روند سالمندی جمعیت را طی کرده‌اند، این در حالی است که کشور ایران تنها در عرض ۳۰ سال به مرحله "فوق سالمندی" خواهد رسید؛ این به معنای سرعت زیاد سالمندی جمعیت ایران است!
افزایش سن ازدواج و گرایش جوانان به تک فرزندی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / ازدواج / جوانان / تک فرزندی
افزایش سن ازدواج و گرایش جوانان به تک فرزندی
باتوجه به اینکه ایران نسبت به دهه گذشته با افزایش سن ازدواج همراه بوده باید در نظر داشت که انواع بلوغ‌ها در جوانان به تأخیر افتاده و به تبع آن تک فرزندآوری نیز بروز پیدا کرده است.
کارشناس ایرانی: به جای تبلت به فرزندانتان خواهر و برادر هدیه دهید +ویدئو
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
کارشناس ایرانی: به جای تبلت به فرزندانتان خواهر و برادر هدیه دهید +ویدئو
اظهارات خانم کارشناس در شبکه جهانی ولایت در رابطه با فرزندآوری و تاثیر استفاده از ابراز‌های تکنولوژی با بازتاب‌های فراوان خبرساز شد.
چرا پس از سال 1420 با
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / فرزندآوری / کاهش جمعیت / سالمندان
چرا پس از سال 1420 با "بحران نیروی کار" مواجه می‌شویم؟! + ویدیوکلیپ
پس از 1420 رشد سریع سالمندی در کشور باعث می‌شود که تنها نیمی از جمعیت کشور در سن کار و فعالیت باشند در حالی که 32 درصد از این افراد را سالمندان تشکیل خواهند داد! این حجم از سالمند مشکلات عدیده اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای کشورمان به بار می‌آورد.
"هیچ در هیچ" تنها مشوق دولتی برای فرزندآوری زوجین ایرانی!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / کاهش جمعیت / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری
"هیچ در هیچ" تنها مشوق دولتی برای فرزندآوری زوجین ایرانی!
بسته‌های سیاست جمعیتی باید بر مبنای طرح‌ها و سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی برای افزایش موالید در کشور تنظیم شوند اما در عمل تا به امروز "هیچ مشوق جمعیتی از سوی دولت و حاکمیت در راستای تشویق زوجین به فرزندآوری" اعمال و اجرا نشده است.
موشن‌گرافی/ادامه بحران جمعیت با کاهش ۳۸۲ هزار تولد طی ۵ سال!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / فرزندآوری / کاهش جمعیت
موشن‌گرافی/ادامه بحران جمعیت با کاهش ۳۸۲ هزار تولد طی ۵ سال!
کاهش ۳۸۲ هزار تولد در سال ۹۸ نسبت به پنج سال پیش از آن و افزایش میزان وفات در این زمان، پیش بینی کاهش جمعیت کشور را اثبات می‌کند؛ ادامه منطقی این روند، کشور را با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌کند که برخی از آن‌ها قابل جبران نخواهند بود!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
فیلم‌نوشت// کدام استان رکورددار بیشترین فاصله ازدواج تا نخستین فرزندآوری است؟!
بر اساس آخرین آمار سازمان ثبت احوال کشور میانگین فاصله تولد نخستین فرزند با ازدواج مادرانی که در سال 1397 صاحب فرزند شده‌اند در کل کشور 3.7 سال است؛ در این میان یک استان شمالی با 4.4 سال رکورددار بیشترین فاصله ازدواج تا نخستین فرزندآوری است!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
نقشه مجلس یازدهم برای تشویق زاد و ولد
با گذر از دوران کنترل جمعیت از اواخر دهه 60 تا اواخر دهه 80، با کاهش شدید نرخ رشد جمعیت، سیاست‌های جمعیتی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش موالید قرار گرفته است؛ موضوعی که فارغ از دشواری جا انداختن شرایط جدید بعد از سال‌ها تشویق به کنترل جمعیت، در شرایط روز کشور به ویژه از نظر اقتصادی کار دشواری است. در سال‌های گذشته، سیاست‌های دولت و مجلس در فراهم نساختن زمینه سند کلان جمعیتی مصوب رهبر انقلاب اسلامی با انتقادهای فراوانی از سوی چهره‌های موافق این طرح مواجه شده است. حال به نظر می‌رسد مجلس یازدهم برای جامه عمل پوشاندن به این سیاست‌ها، طرحی را در نظر گرفته است.نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیاتی از طرح تشویق زاد و ولد گفت که بر این اساس از زمان تولد فرزند سوم خانوارها یارانه‌ای …
تلاش گسترده دیروز رسانه ملی برای تحقق شعار "فرزند کمتر، زندگی بهتر" و کم‌کاری امروز برای فرزندآوری! + جدول
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / رسانه ملی / فرزندآوری / کاهش جمعیت
تلاش گسترده دیروز رسانه ملی برای تحقق شعار "فرزند کمتر، زندگی بهتر" و کم‌کاری امروز برای فرزندآوری! + جدول
نویسنده مجموعه کتاب جنگ جهانی جمعیت گفت: صدا و سیما در طول سال‌های۱۳۶۷ تا ۱۳۹۰، برای تحقق شعار "فرزند کمتر، زندگی بهتر" و کاهش نرخ رشد جمعیت اقدامات فرهنگی، آموزشی و رسانه‌ای گسترده‌ای را در دستور کار خود قرار داد اما امروز ...
طولانی شدن شیوع کرونا چه تاثیری بر فرزندآوری دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / جمعیت / کرونا / فرزندآوری / ویروس کرونا
طولانی شدن شیوع کرونا چه تاثیری بر فرزندآوری دارد؟
یک کارشناس جمعیت شناس به تشریح تاثیر طولانی شدن شیوع کرونا بر امر فرزندآوری پرداخت.
تاثیر ترتیب تولد در خانواده و تمایل به فرزندآوری
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
تاثیر ترتیب تولد در خانواده و تمایل به فرزندآوری
بنابر اظهارات یک روانشناس اجتماعی، از نظر روانی در خانواده های پرجمعیت به دلیل اینکه به اندازه کافی رفاه وجود ندارد، معمولا فرزندان وسط تمایل کمی به فرزندآوری و فرزندان آخر هیچ تمایلی به فرزندآوری ندارند؛ در واقع ترتیب تولد در خانواده، در تمایل به فرزند آوری نقش آفرین است.
موشن‌گرافی// مقایسه عجیب نرخ ولادت و وفات در ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده / کاهش جمعیت / فرزندآوری / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری
موشن‌گرافی// مقایسه عجیب نرخ ولادت و وفات در ایران
سیاستهای کاهش جمعیت کشورمان در ظاهر از سالهای ابتدایی دهه ۹۰ تغییر کرد و نقطه اوج آن ابلاغ سیاستهای کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به سران سه قوه و مجمع تشخیص مصلحت نظام در اردیبهشت ماه ۹۳ بود اما امروز می‌بینیم در عمل هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است!
طرح ناکارآمد مجلس برای افزایش فرزندآوری؛ چیزی شبیه طرح احمدی‌نژاد | کاهش جمعیتِ در سن ازدواج
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
طرح ناکارآمد مجلس برای افزایش فرزندآوری؛ چیزی شبیه طرح احمدی‌نژاد | کاهش جمعیتِ در سن ازدواج
یک جمعیت‌شناس گفت: مسئله‌ای که ۹۵ درصد از مسئولین و کارشناسان و مردم به آن توجه نمی‌کنند کاهش جمعیت در معرض ازدواج است که بر این اساس باروری از دهه ۷۰ به بعد با کاهش روبه‌رو شده است.
فناوری‌های درمان ناباروری
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / درمان ناباروری / پژوهشگاه ابن سینا
فناوری‌های درمان ناباروری
رئیس پژوهشگاه ابن‌سینای جهاد دانشگاهی درباره تکنیک‌های حفظ باروری در زوج‌ها گفت: در مورد آقایان، از تکنیک فریز اسپرم استفاده می‌کنیم. یعنی آقا می‌تواند با مراجعه به مرکز و دادن نمونه مایع منی، برای فریز اسپرم اقدام کند. این نمونه توسط آزمایشگاه آندرولوژی بررسی می‌شود و در صورت داشتن کیفیت مناسب، فریز می‌شود. در مورد زوج‌ها هم، اگر زوجی قصد دارند به هر دلیل فرزندآوری را به تعویق بیندازند و یا در معرض دیگر عوامل تهدیدکننده قدرت باروری قرار دارند، می‌توانند از روش فریز جنین استفاده کنند.
سن فرزندآوری افزایش یافته است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / درمان ناباروری / سلامت / سقط جنین
سن فرزندآوری افزایش یافته است
یک جنین شناس، گفت: عامل سن یکی از عوامل تعیین‌کننده در قدرت باروری افراد به‌ ویژه خانم‌ها است‌.
جزئیات طرح افزایش جمعیت / موسوی نماینده مجلس: به دنبال تشکیل بنیاد ملی افزایش جمعیت هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / جمعیت / فرزندآوری
جزئیات طرح افزایش جمعیت / موسوی نماینده مجلس: به دنبال تشکیل بنیاد ملی افزایش جمعیت هستیم
نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که ایده طرح افزایش جمعیت از کجا نشات گرفته است و آیا مرتبط با آمار‌های رسمی کشور در بحث جمعیت است، گفت: ما بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری وارد این بحث شدیم و این طرح را در راستای حمایت از فرمایشات رهبری مطرح کردیم. بحث سهام آیندگان برای فرزندان سوم به بعد هم دقیقا در راستای همین مساله عنوان شده است.
کاهش شوکه‌کننده آمار ازدواج در دوران کرونا و گرانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ازدواج / کرونا
کاهش شوکه‌کننده آمار ازدواج در دوران کرونا و گرانی
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: شیب کاهشی ازدواج به نسبت سال‌های قبل می‌تواند یک شوک باشد و این شوک روی موضوع فرزندآوری حتما تاثیر...
کاهش آمار ازدواج در دوران کرونا و گرانی/ افزایش آمار سقط جنین و فروش کودکان در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / جمعیت ایران / آمار طلاق
کاهش آمار ازدواج در دوران کرونا و گرانی/ افزایش آمار سقط جنین و فروش کودکان در کشور
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:‌ شیب کاهشی ازدواج به نسبت سال‌های قبل می‌تواند یک شوک باشد و این شوک روی موضوع فرزندآوری حتما تاثیر خود را خواهد گذاشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •