شنبه, ۲۱ تیر, ۱۳۹۹ / 11 July, 2020
مشاغل غیرمستمر
آیین‌نامه سقف قرارداد موقت کارگران پروژه‌ای ابلاغ شد/ قرارداد دائم در پروژه‌های با عمر ۴ سال
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / مشاغل غیرمستمر / امنیت شغلی / کارگران / حقوق کارگران
آیین‌نامه سقف قرارداد موقت کارگران پروژه‌ای ابلاغ شد/ قرارداد دائم در پروژه‌های با عمر ۴ سال
معاون اول رئیس جمهور آیین نامه تعیین سقف قراردادهای موقت کارگران پروژه ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن کارفرمایان باید در پروژه های بیش از ۴ سال با کارگران قرارداد دائم امضا کنند.
حداکثر سقف زمانی برای قرارداد موقت در مشاغل غیر مستمر چهار سال شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / حاتم شاکرمی
حداکثر سقف زمانی برای قرارداد موقت در مشاغل غیر مستمر چهار سال شد
ایلنا: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداکثر سقف زمانی برای قرار داد موقت در مشاغل غیرمستمر چهار سال شد.
آیا کارگران به آرزوی ۲۸ ساله خود رسیدند؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
آیا کارگران به آرزوی ۲۸ ساله خود رسیدند؟
پیگیری‌های جامعه کارگری در تصویب آیین‌نامه حداکثر مدت موقت قرارداد برای مشاغل غیرمستمر به نتیجه رسیده است؛ اما آنها می‌گویند هنوز آرزوی ما برآورده نشده و تا محدود شدن قراردادهای موقت برای مشاغل مستمر به پیگیری‌های خود ادامه می‌دهیم.
دولت برای مدت قرارداد شاغلان مشاغل مستمر فکری کند/ درخواست کارگران از وزیر کار
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / مشاغل غیرمستمر / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / امنیت شغلی / قانون کار / کارگران
دولت برای مدت قرارداد شاغلان مشاغل مستمر فکری کند/ درخواست کارگران از وزیر کار
رئیس کارگروه دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت:جامعه آماری بهره‌مند از مصوبه افزایش امنیت شغلی کارگران«مشاغل غیرمستمر»پایین است و وزیر کار نسبت به افزایش امنیت شغلی کارگران اقدام کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
آیین‌نامه ساماندهی شغلی کارگران پروژه‌ای در نوبت تصویب هیأت دولت
مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار گفت: آیین نامه امنیت شغلی کارگران مشاغل غیرمستمر در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسیده و در نوبت بررسی در هیأت دولت قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / قراردادهای موقت کار / امنیت شغلی / اخراج نیروی کار / مشاغل غیرمستمر / حسین حبیبی
امنیت شغلی و ماجرای تفسیر یک ماده قانونی/تداوم قراردادهای موقت در مشاغل مستمر
انعقاد قراردادهای موقت با نیروی کار در «مشاغل مستمر» که از دهه هفتاد با تفسیر دیوان عدالت از یک ماده قانونی رواج یافت، همچنان مورد انتقاد نمایندگان کارگری مبنی بر تهدید امنیت شغلی قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
معاون وزارت کار: دولت آیین نامه تعیین سقف سه ساله قراردادهای موقت را بررسی می‌کند 
تهران - ایرنا - معاون امور روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس  تصویب آئین نامه اجرایی امنیت شغلی کارگران شاغل در مشاغل غیرمستمر سقف زمانی (سه ساله) برای انعقاد قرارداد موقت با کارگران در کارهای غیرمستمر تعیین می‌شود و کارفرما مکلف به انعقاد قرارداد با کارگر تا پایان کار است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / شورای عالی کار / مشاغل غیرمستمر / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / علی خدایی / قدرت خرید / سامانه جامع روابط کار
شورای عالی کار برگزار شد/بررسی راهکارهای ترمیم قدرت خرید کارگران
نشست شورای عالی کار در وزارت کار با بررسی سه دستور کار راهکارهای ترمیم قدرت خرید کارگران، پیگیری آیین‌نامه‌ امنیت  شغلی کارگران مشاغل  پروژه ای و گزارش های سامانه جامع روابط کار برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / امنیت شغلی / قانون کار / مشاغل غیرمستمر / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
قصه تکراری رواج قراردادهای موقت کار / معمای دو دهه تفسیر از یک بند قانونی!
تفسیر یک تبصره از قانون کار پس از ۲۳سال همچنان محل اختلاف نمایندگان کارگری و دیوان عدالت اداری شده به طوریکه به ظن نمایندگان کارگری با تفسیر اشتباه، قراردادهای موقت کار افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
امنیت شغلی، مهم‌ترین مطالبه جامعه کارگری
امنیت شغلی به عنوان مهم‌ترین مطالبه جامعه کارگری است و نمایندگان در این حوزه با اشاره به اینکه ۹۶ درصد قراردادهای کاری، موقت است ماده ۷ قانون کار را دلیل این امر می‏دانند و خواهان حل این مشکل هستند و در مقابل مدیر‏کل روابط کار و جبران خدمت نیز تدوین پیش‏نویس آیین‌نامه این ماده قانونی را راه‌حل این موضوع بیان کرد.صاحب‏نظران و کارشناسان حوزه کار و کارگری معتقدند که جامعه کارگری نیازمند امنیت شغلی است و این موضوع حتی از معیشت هم واجب‌تر است. زیرا نیرویی که دغدغه‌اش اتمام قرارداد و اخراج باشد، در کم و کیف تولید نیز اثر خواهد داشت. بنابراین موضوع امنیت شغلی مهم‌ترین مولفه و مطالبه این روزهای کارگران کشور است. ماده هفت قانون کار مهم‌ترین ماده قانونی است که به قرارداد کار اشاره می‌کند. به گزارش ایرنا، …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •