جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
مقاله علمی
انتشار مقاله استاد دانشگاه علم و صنعت در نشریه نیچر کامیونیکیشنز
ایرنا / ۴۶ ساعت قبل / علمی و آموزشی
انتشار مقاله استاد دانشگاه علم و صنعت در نشریه نیچر کامیونیکیشنز
تهران- ایرنا- مقاله یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت درمورد چالش‌های استخراج یون لیتیوم در نشریه نیچر کامیونیکیشنز(Nature Communications) انگلیس منتشر شد.
  مقاله  دانشگاه علم و صنعت  انگلستان
فارس من/بررسی نقش مقاله در ارتقاء رتبه اساتید
فارس / ۲ روز قبل / علمی و آموزشی
فارس من/بررسی نقش مقاله در ارتقاء رتبه اساتید
در اعتراضاتی به ارتقاء رتبه اساتید از طریق ارائه مقاله،‌مسؤولان وزارت علوم معتقدند که مقالات در ارتقای اساتید دارای تاثیر است؛ اما آیا این مقالات می‌توانند به کشور و به دنیا بگوید که جایگاه ایران از نظر علمی کجاست؟
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
حفاظت از یوز با چشمان بسته
روز پنجشنبه مورخ ۱۹ دی ماه سال ۱۳۹۸ گزارشی در روزنامه‌ اعتماد با عنوان «تکثیر در اسارت، مروری بر تجربه نجات یوزپلنگ در آفریقا» منتشر شد که ضمن اشاره به تجربه‌های موفق تکثیر یوز در اسارت، سازمان حفاظت از محیط‌ زیست را نیز تشویق به تسریع در اجرای طرح تکثیر یوز در اسارت کرده و مدعی شده که تعلل در اجرای این طرح انقراض یوز را در پی خواهد داشت. در مقاله پیش رو به قلم اینجانب لیلی خلعتبری، دانشجوی دکترای تنوع زیستی، ژنتیک و تکامل دانشگاه پورتو، مرکز تحقیقاتی CIBIO که رساله دکترای خود با موضوع بررسی حداقل اندازه جمعیت، وضعیت ژنتیکی، رژیم غذایی و پیوستگی زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در ایران را در دست انجام دارم، تلاش شده تا به برخی نکات کلیدی این گزارش اشاره کرده و موارد متعددی را …
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
کبوتر روباتیک
طراحی و ساخت یک روبات به شکل پرنده با بال‌های ثابت کار خیلی دشواری نیست اما ساخت روباتی با بال‌های انعطاف‌پذیر که حتی قابلیت بال زدن به شکل پرنده‌های طبیعی را نیز داشته باشد، بدون‌شک یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا است. یک تیم تحقیقاتی به‌تازگی با تحقق این رویا و ساخت روباتی پرنده با نام «PigeonBot» توانسته‌اند به این دستاورد بزرگ دست پیدا کنند. اما ساخت بال‌های مشابه یک کبوتر واقعی برای یک روبات چگونه امکان‌پذیر است؟ البته که با استفاده از بال‌های واقعی کبوتر چنین چیزی ممکن می‌شود. این محققان که دستاوردهای خود را در مقاله علمی «Science Robotics» منتشر کرده‌اند، از پرهای طبیعی برای این روبات استفاده کرده‌اند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
راهکارهایی جهت کاهش بار ترافیکی انجام گرفت
حل معضل ترافیک در شهرها و تبعات منفی آن به حق یکی از مهم‌ترین مطالبات شهروندان از مسئولین و برنامه‌ریزان شهری است و این نکته نیز بر کسی پوشیده نیست که راهکارهای پیشنهادی و هزینه های صورت گرفته در اجرای این برنامه‌ها به همراه سایر هزینه‌های جانبی در بخش های سلامت و روان شهروندان، اهمیت و همکاری همه جانبه همه دستگاه ها و نقش مدیران شهری را در حل این مشکل برجسته می‌کند. برای این منظور تبیین مطالعه و ایجاد طرح جامع حمل و نقل شهری و تبعیّت تمامی مدیران دست اندرکار از طرح‌های پیشنهادی و اولویت بندی شده در این مطالعات امری ضروری بوده و به روزرسانی این مطالعات نیز موضوع ضروری تری خواهد بود. پیوستگی و تناسب برنامه‌های مدون در طرح های جامع بر مبنای بودجه مالی دستگاهها و همچنین رعایت موارد ذیل در این …
نویسنده‌ای که کسی به خاطرش انصراف نداد
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۰-۲۵ / فرهنگی و هنری
نویسنده‌ای که کسی به خاطرش انصراف نداد
بامداد پنجشنبه ۱۹ دی‌ماه یک دستگاه اتوبوس در محور سوادکوه قبل از عبور از خطیرکوه به دره سقوط کرد و منجر به کشته و زخمی شدن عده‌ای از هموطنان‌مان شد. یکی از این هموطنان حسن سالاری بود؛ نویسنده و مترجمی که در مجموع صدها مقاله علمی تالیف و صدها کتاب، ترجمه یا تالیف کرد یا سرپرستی تالیف کتاب‌های بسیاری را برعهده داشت.
چاپ مقاله‌ عضو سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در یک مجله‌ بین‌المللی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / علمی و آموزشی
چاپ مقاله‌ عضو سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در یک مجله‌ بین‌المللی
مقاله‌ عضو سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با عنوان «بررسی خواص ساختاری و اپتیکی لایه‌های نانومتری کبالت سلنید» در نشریه بین المللیSemiconductors – manuscript acceptance منتشر شد.
  مقاله علمی
آپارتاید علمی علیه ایران راه افتاده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
آپارتاید علمی علیه ایران راه افتاده است
تهران - ایرنا - قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: محققان ما با تحریم علمی مواجه هستند و دشمنان ما سعی می‌کنند دسترسی‌های بین‌المللی ما را از جمله حضور در مجامع علمی بین‌المللی و چاپ مقاله در نشریات بین‌المللی قطع کنند که تاکنون موفق به این کار نشده‌اند.
  تحریم  طرح پژوهشی  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
فراخوان ارسال مقاله به همراه حمایت یک میلیون تومانی "مرکز تحقیقات بافت و بیومتریال"
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
فراخوان ارسال مقاله به همراه حمایت یک میلیون تومانی "مرکز تحقیقات بافت و بیومتریال"
گروه تحقیقاتی "بافت‌ها و مواد بیولوژیکی" شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی "یوسرن"، فراخوان چاپ مقاله در ژورنال‌های "بافت‌ها و مواد بیولوژیکی" و "بافت‌ها و مواد" را منتشر کرد.
  یوسرن  مرکز تحقیقات بافت و بیومتریال  فراخوان ارسال مقاله
فارس من| ارتقای اساتید راهنما با مقالات دانشجویان/ وقتی مقاله اجباری اعتبار داوری پایان‎نامه دکتری را زیر سوال می‌برد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
فارس من| ارتقای اساتید راهنما با مقالات دانشجویان/ وقتی مقاله اجباری اعتبار داوری پایان‎نامه دکتری را زیر سوال می‌برد
به دلیل سیاست‎ نظام آموزشی فعلی، انتشار مقاله برای فارغ‎التحصیلی دانشجوی دکتری همچنان الزامی است؛ یک استادیار در پژوهشی علمی با برشمردن معایب و مزایای چاپ اجباری مقاله، به این سوال که چرا مقاله نباید پیش‌­نیاز دکتری باشد پاسخ داد.
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
ارائه روش‌ها و الگوریتم‌های جدید حفاظت در سیستم‌های برق/بررسی طرح‌های حفاظت از سلامت شبکه برق
رئیس چهاردهمین کنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم‌های قدرت از ارسال ۱۴۶ مقاله و برگزیده شدن ۴۶ مقاله علمی در این کنفرانس خبر داد و گفت: این کنفرانس روزهای ۱۰ و ۱۱ دی برگزار خواهد شد.
  دانشگاه امیرکبیر  شبکه برق‌رسانی  سیستم‌های قدرت
ارسال 350 مقاله به همایش ملی دیدگاه های علوم قرآنی مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / فرهنگی و هنری
ارسال 350 مقاله به همایش ملی دیدگاه های علوم قرآنی مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی
دبیر علمی همایش ملی دیدگاه های علوم قرآنی آیت الله فاضل لنکرانی گفت: 350 مقاله و اثر علمی به دبیرخانه این همایش ملی ارسال شد که از این میان،100 مقاله از سوی اساتید سطح عالی حوزه است.
  آیت الله فاضل لنکرانی
۳۰ درصد تحقیقات کشور مربوط به حوزه سلامت است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
۳۰ درصد تحقیقات کشور مربوط به حوزه سلامت است
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس گزارش های جهانی سال ۲۰۱۹ میلادی، بیش از ۶۲ هزار مقاله علمی از ایران در بانک اطلاعاتی اسکوپوس ثبت و منتشر شده است.
رتبه اول ایران منطقه در تولید علم در حوزه علوم پزشکی‌/ انتشار ۶۲۰۰۰ مقاله ایرانی در اسکوپوس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / علمی و آموزشی
رتبه اول ایران منطقه در تولید علم در حوزه علوم پزشکی‌/ انتشار ۶۲۰۰۰ مقاله ایرانی در اسکوپوس
معاون تحقیقات وزارت بهداشت گفت: رشد کشور در تولید علم در حوزه سلامت طی سال‌های اخیر بویژه در دو دهه اخیر از جهش خوبی برخوردار بوده و انتشار مقالات علمی و فعالیت‌های پژوهشی افزایش چشمگیری داشته، بطوری که براساس گزارش‌های جهانی سال ۲۰۱۹ میلادی، بیش از ۶۲ هزار مقاله علمی از ایران در بانک اطلاعاتی اسکوپوس ثبت و منتشر شده است.
  تولید علم  انتشار مقاله  رضا ملک زاده  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
آشنایی با نکات طلایی در زمینه ارائه مقاله به ژورنال‌های بین‌المللی
ژورنال‌های علمی بین‌المللی، مهمترین روش انتشار علم در عرصه جهانی هستند و محققان بسیار زیادی هستند که سالانه مقالات علمی خود را به این ژورنال‌ها می‌فرستند. با این حال اکثر این مقالات رد می‌شوند و تعداد معدودی از آن‌ها تایید می‌شوند و در کشور ما نیز بسیاری از دانشجویان و محققین به این در بسته می‌خورند. علت این مسئله این است که تایید مقالات نیازمند رعایت اصولی است که بسیاری از نویسندگان مقالات به آن بی‌توجه هستند یا اطلاعات کمی در مورد آن دارند.
تاثیرات دی اکسید کربن بر هوش انسان
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / بین‌المللی
تاثیرات دی اکسید کربن بر هوش انسان
پورتال علمی Phys.org با انتشار مقاله ای از تاثیرات دی اکسید کربن بر هوش انسان خبر داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
پژوهش در رونق تولید و ارزش افزوده در برق منطقه ای خوزستان نقش تعیین کننده دارد
نشست گرامیداشت آغاز هفته پژوهش با حضور مدیرعامل، کارگروه تحقیقات و پژوهش برق منطقه ای خوزستان و اساتید دانشگاهی همکار با این شرکت در طرح های تحقیقاتی، برگزار شد.محمود دشت بزرگ با تبریک و گرامیداشت هفته پژوهش، اظهار کرد: پژوهش و تحقیقات علاوه بر آنکه می تواند گره گشای مشکلات و نقشه راه شرکت باشد می تواند در رونق تولید و ارزش افزوده برای شرکت نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.وی با بیان اینکه در طرح های تحقیقاتی باید مسائل اقتصادی و پول زا بودن آن نیز در نظر گرفته شود بیان کرد: شرکت برق منطقه ای خوزستان این آمادگی را دارد تا در زمینه های تحقیقات مورد نیاز شرکت و طرح های پژوهشی که دانشگاهیان پیشنهاد می کنند، همکاری لازم را داشته باشد.مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تاکید کرد: طرح های تحقیقاتی این …
تولید مقاله دردی از جامعه دوا نمی‌کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ...
تولید مقاله دردی از جامعه دوا نمی‌کند
رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان گفت: تولید مقاله دردی از جامعه دوا نمی‌کند.
  استانی-علمی و آموزشی  تولید مقاله
۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ملی جستارهای پژوهشی ارسال شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ...
۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ملی جستارهای پژوهشی ارسال شد
شفقنا-دبیر علمی همایش ملی جستارهای پژوهشی با تأکید بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ملی جستارهای پژوهشی با تأکید بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ارسال شد. به گزارش شفقنا، حامد شریعتی نیاسر در آیین اختتامیه همایش ملی جستارهای پژوهشی با تأکید بر بیانیه گام دوم اظهار کرد: مقالات برگزیده در این همایش در پایگاه‎های […]
وضعیت نه‌چندان مناسب ایران در تبدیل مقاله به اختراع
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / علمی و آموزشی
وضعیت نه‌چندان مناسب ایران در تبدیل مقاله به اختراع
عضو هیات علمی، مدیر کانون تفکر و معاون سابق پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با اشاره به وضعیت خوب ایران در تولید مقالات علمی، متذکر شد: طی ۱۰سال اخیر، رتبه ایران در این بخش بین ۱۴ تا ۲۰ در جهان در نوسان بوده است. از حیث نرخ رشد مقالات بین‌المللی هم‌اکنون چند سالی است که ایران در رتبه اول جهانی است. این امر جای خوشحالی و تقدیر دارد، اما از حیث تبدیل مقالات به فناوری و نوآوری که معمولاً آنها را با ثبت پتنت‌ها اندازه می‌گیرند یا با نرخ استنادات به مقالات، توسط دیگران که از آن به شاخص استنادی یاد می‌شود وضعیت مقالات و مدارک علمی ایران چندان مناسب نیست.
  هفته پژوهش  هفته پژوهش 98  تولید مقاله  ثبت اختراع
پژوهشگران روس،  نویسنده  داغ ترین مقاله سال
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / بین‌المللی
پژوهشگران روس، نویسنده داغ ترین مقاله سال
مقاله علمی کارکنان انستیتوی علوم و فناوری های "اسکولکوو"، داغ ترین مقاله سال در اینترنت شناخته شد.
تخلفات علمی مختص دانشگاه آزاد نیست/الزام دانشجویان به چاپ مقاله در نشریات دانشگاه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / علمی و آموزشی
تخلفات علمی مختص دانشگاه آزاد نیست/الزام دانشجویان به چاپ مقاله در نشریات دانشگاه
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تخلفات علمی در تمام دانشگاه‌ها وجود دارد و مختص دانشگاه آزاد نیست، گفت: دانشگاه آزاد در رویکرد دوره جدید تأکید ویژه‌ای بر ارتقای کیفی پژوهش‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها دارد و مکانیزم‌هایی را هم برای کنترل و نظارت دقیق بر تحقیقات قرار داده است.
  هفته پژوهش  هفته پژوهش 98  دانشگاه آزاد اسلامی  بودجه پژوهشی  تخلفات علمی
چاپ  32 مقاله علمی دانشکده پزشکی بجنورد از ابتدای سال جاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
چاپ 32 مقاله علمی دانشکده پزشکی بجنورد از ابتدای سال جاری
سرپرست دانشکده پزشکی بجنورد گفت: از ابتدای سال 98 تاکنون، 32 مقاله علمی این دانشکده به چاپ رسیده است.
  استانی-علمی و آموزشی  مقاله علمی
۳۵۰ مقاله به همایش حوزه‌های علمیه، مرجعیت و قرآن کریم در قم ارسال‌شده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / فرهنگی و هنری
۳۵۰ مقاله به همایش حوزه‌های علمیه، مرجعیت و قرآن کریم در قم ارسال‌شده است
 قم – ایرنا - دبیر علمی همایش ملی «حوزه‌های علمیه، مرجعیت و قرآن کریم»، بابیان اینکه ۳۵۰ مقاله از ۶ ملیت به این همایش ارسال‌شده است، گفت: بیشترین مقالات دریافتی از استان‌های قم، خراسان رضوی، اصفهان و تهران بوده است.
  حوزه علمیه  مرجعیت تقلید شیعه  قم  موسسه مرکز فقهی ائمه اطهار (ع ) قم  قرآن کریم  مطالعات قرآنی
ترجمه تخصصی مقاله و متون
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
ترجمه تخصصی مقاله و متون
ترجمه تخصصی ترجمه‌ای است که مترجم علاوه بر تسلط بر زبان انگلیسی، در حوزه متن مورد نظر دانش‌آموخته و با اصطلاحات و مطالب علمی آن مأنوس باشد.
  ماناترجمه  ترجمه تخصصی  ترجمه مقاله
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
فراخوان مقاله پنجمین کنگره «نقش خدمات حمایتی در توانمند‏سازی کودکان مبتلا به سرطان»
مهلت ارسال مقاله به پنجمین کنگره «نقش خدمات حمایتی در توانمندسازی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌ آنها» که توسط موسسه خیریه محک برگزار می‌شود تا 10دی اعلام شد.به گزارش روابط‏عمومی موسسه خیریه محک، کنگره «نقش خدمات حمایتی در توانمندسازی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌ آنها» 7 و 8 اسفند در محورهای ارائه خدمات حمایتی به کودک و مراقبین (خانواده و تیم درمان) در فرآیند درمان سرطان کودک در مراحل تشخیص، سیر درمان، پیگیری و بازگشت به زندگی عادی، تسکین‌های قبل از سوگ، سوگ و پس از سوگ، نقش فعالیت‌های داوطلبانه در مداخلات مددکاری اجتماعی و روان‏شناختی، اولویت‌بندی منابع خدمات حمایتی مبتنی بر شاخص‌های اثر‌بخشی، حقوق بیمار و مراقبین ایشان و مراقبت از مراقبت‌کنندگان برگزار خواهد شد. مددکاران اجتماعی، روان‌شناسان …
۶۵ درصد مقالات پژوهشی دانشگاه گیلان از نوع «Q۱» و «Q۲» هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
۶۵ درصد مقالات پژوهشی دانشگاه گیلان از نوع «Q۱» و «Q۲» هستند
رئیس دانشگاه گیلان با بیان  اینکه این دانشگاه سالانه حدود ۲۳۰۰ مقاله پژوهشی دارد، گفت: از میزان مقالات چاپ شده توسط دانشگاه گیلان در مجلات معتبر بین المللی در سال گذشته ۶۵ درصد از نوع «Q۱» و «Q۲» هستند که نشان دهنده کیفیت بالای یافته های علمی همکاران ماست.
  استانی-علمی و آموزشی  دانشگاه گیلان  پژوهش  اعتبارات پژوهشی  پایگاه رتبه‌بندی تایمز
میگرن را چگونه کنترل کنیم؟
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / ...
میگرن را چگونه کنترل کنیم؟
شفقنا- میگرن یک نوع سردرد اولیه است که برخلاف سردردهای معمول به صورت حملات تکرار شونده بروز می کند. سردرد میگرنی معمولا به صورت ضربان‌دار و یک طرفه بروز می‌کند و این سردردها می‌توانند ادامه یابند. به گزارش ایسنا، گلبن سهراب، عضو هیئت علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی در مقاله ای با بیان این مطلب نوشت: از علایم […]
دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد باید از ترم آینده مقاله چاپ کنند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اجتماعی
دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد باید از ترم آینده مقاله چاپ کنند
مهر نوشت: معاون دانشگاه آزاد گفت: از ترم تحصیلی آینده دانشجویان دکتری موظف هستند، یکی از مقالات رساله خود را در مجلات علمی دانشگاه به چاپ برسانند.
  دانشگاه آزاد اسلامی  دانشگاه  دانشجو
انتشار حدود ۶۰ هزار مقاله ایرانی در اسکوپوس
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
انتشار حدود ۶۰ هزار مقاله ایرانی در اسکوپوس
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه تعداد مقالات منتشرشده دانشمندان ایرانی در سال ۲۰۱۹ در اسکوپوس، ۵۹ هزار و ۹۵۱ و در آی.اس.آی ۵۰ هزار و ۶۱۵ مقاله بوده است، درباره جایگاه علمی جهانی ایران گفت: در آی.اس.آی و اسکوپوس رتبه ۱۶ علمی در جهان را داریم و ۱.۹ درصد تولید علم جهان با محققان ایرانی است. همچنین رتبه ایران در تولید مقالات یک درصد برتر ۱۶ است.
  هفته پژوهش  پایگاه اسکوپوس  انتشار مقاله  مسعود برومند
استناد به مقاله گروه طب اورژانس بیمارستان امام حسین(ع)در کتاب مرجع تینتینالی ۲۰۲۰
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / علمی و آموزشی
استناد به مقاله گروه طب اورژانس بیمارستان امام حسین(ع)در کتاب مرجع تینتینالی ۲۰۲۰
مقاله اعضای هیئت علمی گروه طب اورژانس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی امام حسین(ع) با عنوان استفاده از Tetanus quick Stick در کتاب تینتینالی ۲۰۲۰ مورد استناد قرار گرفت.
  چاپ مقاله
سلیمانی: علت اصلی عصبانیت آمریکا پیشرفت‌های علمی ایران است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / سیاسی
سلیمانی: علت اصلی عصبانیت آمریکا پیشرفت‌های علمی ایران است
تهران- ایرنا- استاد دانشگاه تربیت مدرس گفت: ممکن است برخی‌ها بگویند مقاله و کار پژوهشی چه ارزشی دارد اما وقتی در آمریکا در مورد مسائل علمی سخن می‌گفتم، پلیس، زندان بانان و قضات بسیار عصبانی می‌شدند و من می‌فهمیدم علت اصلی عصبانیت آنها پیشرفت‌های علمی ایران است.
  دکتر مسعود سلیمانی  محمدجواد ظریف  ایالات متحده آمریکا
فراخوان مقاله علمی در حوزه علوم انسانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / ...
فراخوان مقاله علمی در حوزه علوم انسانی
مسئول دفتر تحقیقات کاربردی فرمانده انتظامی استان همدان گفت: به مناسبت هفته پژوهش دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی فراخوان مقاله در حوزه های علوم انسانی داده است.
  فراخوان  مقاله  هفته پژوهش  استانی-اجتماعی
رتبه اول بخش علمی جشنواره بین المللی قصه گویی به پژوهش‌گران خراسان جنوبی رسید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
رتبه اول بخش علمی جشنواره بین المللی قصه گویی به پژوهش‌گران خراسان جنوبی رسید
با اعلام رای هیات داوران بخش علمی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی اثر مشترک آرزو نجفیان و سارا رزقی با مقاله «تاثیر استفاده از اصول صرف طبیعی در کتاب‌های قصه کودک بر جذب مخاطب» از کانون خراسان جنوبی موفق به کسب رتبه اول شد.
  استانی-فرهنگی و هنری  جشنواره قصه‌گویی
ایران رتبه هشتم صنعت داروسازی را در دنیا دارد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / بهداشت و سلامت
ایران رتبه هشتم صنعت داروسازی را در دنیا دارد
قزوین- قائم مقام تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: علیرغم تحریم و محدودیت های اعتباری، در صنعت داروسازی در رتبه ۸ دنیا قرار داریم و بیش از ۵۲ هزار مقاله علمی تولید کرده ایم.
  شاهین آخوندزاده  دانشگاه علوم پزشکی قزوین  استارت آپ
معرفی برگزیدگان بخش علمی جشنواره قصه‌گویی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / فرهنگی و هنری
معرفی برگزیدگان بخش علمی جشنواره قصه‌گویی
هیات داوران بخش علمی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون همزمان با برگزاری ویژه‌برنامه هفته پژوهش، چهار عنوان مقاله را به عنوان آثار برگزیده این بخش معرفی کرد.
  جشنواره قصه‌گویی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
برگزاری کنفرانس ملی اکوتوریسم فرهنگ و توسعه گردشگری
کنفرانس ملی اکوتوریسم، فرهنگ و توسعه گردشگری روزهای 13 و 14 آذر باهدف ترویج فرهنگ گردشگری مسوولانه و ایجاد فضای تعامل برای محققان، پژوهشگران، دانشجویان و فعالان گردشگری در مشهد برگزار خواهد شد. مسوول کمیته علمی و داوران کنفرانس ملی اکوتوریسم، فرهنگ و توسعه گردشگری، با اعلام این مطلب به «ایسنا» گفت: تاکنون ۱۲۱ مقاله به دبیرخانه ارسال شده که موضوع بیشتر مقالات حوزه اکوتوریسم و گردشگری طبیعی، مباحث مربوط به بازاریابی و مدیریت در اکوتوریسم و گردشگری و جامعه‌شناسی گردشگری است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
افتخارآفرینی مدیران تجارت‌نو در همایش بیمه و توسعه
مقاله مشترک معاون مدیر امورشعب و نمایندگان و مشاور مدیر‏عامل در امور حقوقی شرکت بیمه تجارت‏نو با عنوان «تبیین میزان توسعه‏یافتگی صنعتی استان‏ها و ارتباط آن با ضریب نفوذ بیمه»، در بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه به‏عنوان مقاله پوستری پذیرفته شد.به گزارش روابط‏عمومی؛‏‏ ‏این مقاله که به قلم فرزانه سلیمانی و سعید ابراهیم‏زاده است، پس از طی روند داوری و ارزیابی نهایی توسط کمیته علمی از میان ۱۶۱مقاله ارسالی توانست در جایگاه برترین‏ها قرار گیرد. بنا بر این گزارش، نمایش پوستر مقاله «تبیین میزان توسعه‏یافتگی صنعتی استان‏ها و ارتباط آن با ضریب نفوذ بیمه» که هم‌راستای بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه با موضوع «افزایش ضریب نفوذ بیمه؛ چالش و راهکارها» است، ۱۲ آذر در دانشگاه الزهراء برگزار می‏شود. گفتنی است؛ …
راه‌یابی ۸ مقاله به مرحله پایانی جشنواره قصه‌گویی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / فرهنگی و هنری
راه‌یابی ۸ مقاله به مرحله پایانی جشنواره قصه‌گویی
هشت عنوان مقاله برتر بخش علمی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای حضور در مرحله پایانی معرفی شد.
  جشنواره قصه‌گویی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
جبران کم‌کاری نهادهای امنیتی با قطعی اینترنت قابل پذیرش نیست
بیشتر از 10 روز است که به دنبال اعتراضات بنزینی، اینترنت همراه در ایران قطع است. البته چند روزی است که اینترنت ثابت در برخی از شهرها وصل شده است، اما هنوز اینترنت همراه قطع است. شمار روزهای قطع اینترنت در ایران از انگشتان دو دست هم بیشتر شده است. کسب‌وکارها، ارتباطات، خبرنگارها، دانشگاهیان و جمعیت زیادی از افراد تحت تاثیر این مسئله هستند. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: شاید بتوان قطعی اینترنت را برای حفظ امنیت ملی و آرام شدن اوضاع کشور تا چند روز تاب آورد، اما ۱۰ روز اختلال در ارتباط در کشور تحمل‌کردنی نیست.در دولت یازدهم و دوازدهم علاوه بر افزایش سرعت، تعداد مشترکین را از ۳۵۰ هزار موبایل متصل به اینترنت به ۷۰ میلیون رساند. طبیعی است که با این افزایش تکنولوژی سبک زندگی ما تغییر کند. …
چاپ مقاله پژوهشگران دانشگاه امام خمینی (ره) در مجله
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / علمی و آموزشی
چاپ مقاله پژوهشگران دانشگاه امام خمینی (ره) در مجله"Nanoscale"
مقاله پژوهشگران دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با موضوع انتقال حرارت در مقیاس نانو، در مجله معتبر علمی "Nanoscale" منتشر شد.
  مقاله علمی  دانشگاه بین المللی امام خمینی
پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی؛ افتتاحیه در تهران، اختتامیه در قم
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / فرهنگی و هنری
پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی؛ افتتاحیه در تهران، اختتامیه در قم
دبیر علمی شورای سیاست‌گذاری پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی با اشاره به ارسال ۴۶۵ چیکده مقالات و دریافت ۳۶۳ مقاله به این کنگره گفت: مراسم اختتامیه در شهر مقدس قم هم‌زمان با اهدای چهارمین جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی انجام می‌شود.
جزئیاتی از برگزاری چهارمین کنگره بین المللی زخم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / علمی و آموزشی
جزئیاتی از برگزاری چهارمین کنگره بین المللی زخم
دبیر اجرایی ششمین کنگره ملی و چهارمین کنگره بین المللی زخم و تامین بافت با اشاره به همکاری کشورهای ترکیه، پاکستان و آلمان در حوزه زخم و تامین بافت با ایران گفت: از ۴۵۰ مقاله رسیده به دبیر علمی کنگره ۲۱۰ مقاله اکسپت شدند و مدعوانی از کشورهای پاکستان، ترکیه، آلمان، لبنان، کانادا و آمریکا در کنگره حضور خواهند داشت.
  ششمین کنگره ملی و چهارمین کنگره بین المللی زخم
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / ...
صرفه جویی وهدایت۳۲درصدی منابع آبی آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: از سال۹۲تاکنون با لایروبی رودخانه ها، رهاسازی آب سدها و صرفه جویی۳۲درصدی منابع آب گام های اساسی برای احیای دریاچه ارومیه برداشته ایم. کیومرث دانشجو صبح چهارشنبه در نخستین کنگره بین‌المللی و چهارمین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران با موضوع مدیریت پایدار و نوآورانه آب کشاورزی سازگار با تغییر اقلیم  و با محوریت حوضه آبریز دریاچه ارومیه افزود: همایش های علمی در صورتی مفید خواهند بود که خروجی عملیاتی و قابل قبول و نیز مسیری شفاف برای بهبود مصاف منابع آبی و استفاده از شیوه های مدرن کشاورزی را فراهم کند.وی خواستار ارتباط هر چه بیشتر ارگانهای مرتبط با بخش آب و دانشگاه شد و افزود: دانشگاه نیز باید در این خصوص با ارائه تحقیقات تصمیم ساز فعال تر عمل کند تا دیدگاه …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / بهداشت و سلامت
کنوکارپوس گزینه مناسب پاکسازی هوا است
عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ بیماری عمده‌ای از کنوکارپوس عنوان نشده است، گفت: آیا گیاهی که در ده‌ها مقاله در تمام مناطق دنیا تنها از منافع و بهره‌برداری بشر از آن یاد شده و تاکنون هیچ گونه بیماری عمده‌ای از آن گزارش نشده و همچنین پالایش‌کننده هوا و خاک است و از طرفی عصاره تمام اندام‌های آن حاوی متانول و آنتی‌اکسیدان‌های بالا است، خود می‌تواند عامل آلودگی باشد؟
آخرین دستاوردها درباره زلزله با حضور متخصصان داخلی و خارجی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
آخرین دستاوردها درباره زلزله با حضور متخصصان داخلی و خارجی
تهران- ایرنا- دبیر علمی هشتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با بیان اینکه در این کنفرانس جدیدترین اطلاعات و دستاوردهای علمی دنیا درباهر زلزله مطرح می‌شود گفت: ۵۷۰  مقاله به این کنفرانس ارسال شده است که که از این تعداد ۳۲ مقاله خارجی است.
  پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله  زلزله
۸۱ مقاله در همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی ارائه می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
۸۱ مقاله در همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی ارائه می‌شود
دبیر علمی همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با اشاره با مشارکت 58 درصدی استان‌ها در این همایش، گفت: ۸۱ مقاله برای شرکت در همایش پذیرفته شد.
  استانی-فرهنگی و هنری
پذیرش مقاله پژوهشگران جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در مجله علمی ترویجی زرشک و عناب
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
پذیرش مقاله پژوهشگران جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در مجله علمی ترویجی زرشک و عناب
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از پذیرش مقاله اعضای مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در "مجله علمی ترویجی زرشک و عناب" خبر داد.
  استانی-علمی و آموزشی  جهاد دانشگاهی
مهلت ارسال آثار به همایش علمی دانشگاه فنی و حرفه ای تمدید شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / علمی و آموزشی
مهلت ارسال آثار به همایش علمی دانشگاه فنی و حرفه ای تمدید شد
مهلت ارسال مقاله به همایش علمی گام دوم انقلاب و رسالت دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای تا ۲ آذر ۹۸ تمدید شد.
  دانشگاه فنی و حرفه ای  گام دوم انقلاب  تحقیقات علمی
پذیرش دو مقاله علمی منطقه آزاد قشم در کنفرانس‌های علمی بین‌المللی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / ...
پذیرش دو مقاله علمی منطقه آزاد قشم در کنفرانس‌های علمی بین‌المللی
دو مقاله علمی مدیریت محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد قشم با عنوان خلیج‌فارس در دو کنفرانس علمی بین‌المللی امارات متحده عربی و آلمان پذیرفته شد.
  منطقه هرمزگان  استانی-علمی و آموزشی  اخبار علمی - هرمزگان
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ...
پوره سیب زمینی یک سوخت امیدوار کننده برای ورزشکاران
شفقنا زندگی- ورزشکاران معمولاً برای بهبود عملکرد مسابقه و استقامت، از ژلهای کربوهیدرات انرژی استفاده می کنند. اکنون، تحقیقات مربوط به دوچرخه سواران آموزش دیده نشان می دهد که پوره سیب زمینی نیز می تواند به همان اندازه مؤثر باشد. محققان در مقاله علمی فیزیولوژی کاربردی متوجه شدند که در نتیجه مصرف سیب زمینی و ژل به همان اندازه غلظت […]
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
شکوفایی استعدادهای انسانی، شرط تحقق دموکراسی
همدلی| نیلوفر شریف زاده:پراگماتیسم فلسفه‌ای است که برای اولین بار در دهه 1980 میلادی در آمریکا شکل گرفت. این فلسفه در تفکر و حیات عقلی این کشور تاثیر زیادی از خود بر جای گذاشته است. پراگماتیسم را نخستین‌بار چارلز پیرس در مقاله معروفش، با عنوان «چگونه می‌توان اندیشه‌های خود را روشن ساخت»، به کار برده است. پیرس در این مقاله ثابت کرده که برای شکافتن یک اندیشه، توجه به تعیین رفتاری که این اندیشه را برمی‌انگیزد کافی است. مقصود او از به کاربردن این واژه، روشی برای حل کردن و ارزشیابی مسائل عقلی بود. امروزه همگان رشد این فلسفه را مدیون پیرس و هم‌قطاران قرن بیستمی‌اش، ویلیام جیمز و جان دیویی می‌دانند.بعد از ضربات سنگینی که هیوم و کانت به پیکر متافیزیک وارد کردند و حتی کانت باب متافیزیک را بسته اعلام کرد، …
اعتراض برخی دانشجویان به ذکر نام استاد در مقالات پایان نامه
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / علمی و آموزشی
اعتراض برخی دانشجویان به ذکر نام استاد در مقالات پایان نامه
در حالی که عده ای از دانشجویان نسبت به درج نام استاد در مقاله مستخرج از پایان نامه معترض هستند مدیر کل پژوهشی وزارت علوم می گوید: نقش نداشتن استاد در مقاله باید ثابت شود.
  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  پایان نامه  مقاله علمی  محسن شریفی
بررسی معانی مختلف
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / فرهنگی و هنری
بررسی معانی مختلف "علم بومی" در دانشگاه علامه طباطبایی
مدرس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان این‌که علم بومی می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد، گفت: نمی‌شود کسی مقاله علمی پژوهشی بنویسد و در آن مقاله بگوید غرب بد است؛ چرا که همان مقاله، ژورنالی که مقاله را چاپ می‌کند و اثر مقاله از غرب آمده است. "دکتر سید احمد فردید"، متفکر معاصر ایرانی می‌گوید "من غرب‌زده‌ام"؛ چرا که تصور نمی‌کرد می‌توان از ذیل غرب بیرون آمد.
  علم بومی  دانشگاه علامه طباطبایی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / ...
برگزاری اولین رویداد ‏لمللی ماهواره مکعبی در مرکز نوآوری ایران‏زمین
همزمان با هفته جهانی فضا، اولین رویداد بین‏المللی ماهواره‏های مکعبی (CubeSat) در مرکز نوآوری ایران‏زمین برگزار شد. هدف از برگزاری این رویداد اشتراک‏گذاری دستاوردهای نوین فضایی و سوق به سمت تجاری‏سازی آن‏ها با رویکرد معرفی و توسعه این دانش در زیست‏بوم استارت‏آپی کشور است.به گزارش روابط‏عمومی بانک ایران‏زمین، این رویداد با مشارکت مرکز نوآوری ایران‏زمین و شرکت نانوسامانه و با حمایت سازمان فضایی کشور، بانک ایران‏زمین و شتاب‏دهنده نوتاش با حضور جمعی از جوانان و علاقه‏مندان به علوم فضایی و ساخت ماهواره‏های تحقیقاتی-تجاری برگزار شد.در طی این رویداد یک روزه، بیش از۱۰ طرح تولید ماهواره‏های کوچک، ۴ کسب‏و‏کار فضا پایه و چندین مقاله علمی بین‏المللی ارائه شد.با پیشرفت روزافزون صنایع هوا‏‏فضا و گسترش استفاده …
برخورد سیاسی مجلات علمی در رد مقالات ایرانی به بهانه تحریم/ محققان شکایت کنند
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / علمی و آموزشی
برخورد سیاسی مجلات علمی در رد مقالات ایرانی به بهانه تحریم/ محققان شکایت کنند
دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت گفت: هیچ مجله ای حق ندارد به دلیل تحریم مقاله ایرانی ها را نپذیرد و اگر سردبیری به این موضوع توجه نکرد محققان ما می توانند از آن مجله شکایت کنند.
  شکایت  نشریات علمی  تحقیقات علمی  وزارت بهداشت  تحریم های ایران  احسان شمسی گوشکی
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / فرهنگی و هنری
چگونه برای آزمون کارشناسی ارشد درس بخوانیم
برای اینکه آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را داشته باشیم باید فن هایی را آموزش ببینیم البته هر کسی راه و روشی برای خود دارد. با توجه به تحقیقات و دستاورد های علمی که در زمینه شیوه و عملکرد مغز انسان در یادگیری و آموزش مطرح شده، اما بسیاری تاکید بر شیوه هایی یادگیری شخصی خودشان دارند. در این مقاله میخواهیم شما را با چند روش آشنا کنیم تا کمکی برای شما در این آزمون سخت داشته باشیم.
  آزمون کنکور  کارشناسی ارشد  منابع آزمون کارشناسی ارشد  منابع کنکور ارشد
سهم ۲۵ درصدی فناوری نانو از تولیدات علمی کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / علمی و آموزشی
سهم ۲۵ درصدی فناوری نانو از تولیدات علمی کشور
تهران-ایرنا- دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با اشاره به رشد تولیدات علمی ایران گفت : براساس آمارها سال گذشته  تولیدات علمی ایران در زمینه مقالات فناوری نانو از مرز ۱۰ هزار مقاله گذشت و حدود ۲۵ درصد تولیدات علمی کشور به این حوزه اختصاص دارد.
  ستاد توسعه فناوری نانو  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو  فناوری نانو  سعید سرکار
انتشار بیش از ۱۲۰۰ مقاله ISI از سوی اساتید دانشگاه تبریز
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / علمی و آموزشی
انتشار بیش از ۱۲۰۰ مقاله ISI از سوی اساتید دانشگاه تبریز
مدیر امور پژوهشی دانشگاه تبریز، از انتشار ۱۲۲۰ مقاله اعضای هیئت علمی این دانشگاه در مجلات ISI طی ۶ ماهه اول سال‌جاری خبر داد.
  دانشگاه تبریز  مقاله ISI  اعضای هیات علمی
آغاز به کار سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی بالینی استاد البرزی در شیراز
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / ...
آغاز به کار سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی بالینی استاد البرزی در شیراز
سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی بالینی استاد البرزی از امروز با پذیرش ۲۰۵ مقاله داخلی و بین‌المللی و با هدف ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی و پژوهشی در این حوزه، با حضور جمعی از پژوهشگران و محققان داخلی و بین‌المللی در شیراز آغاز به کار کرد.
  استانی-علمی و آموزشی  کنگره  میکروب  شیراز
ارسال 130 مقاله به همایش گیلان در گستره عصر قاجار
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ...
ارسال 130 مقاله به همایش گیلان در گستره عصر قاجار
دبیر علمی همایش گیلان در گستره عصر قاجار گفت: 130چکیده مقاله و 80 مقاله کامل به دبیرخانه همایش گیلان در گستره عصر قاجار رسیده که پس از داوری علمی 112 چکیده و 63 مقاله کامل مورد تایید قرار گرفت.
  استانی-علمی و آموزشی
ترجمه و تولید محتوای خود را به کجا بسپاریم؟
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اقتصادی
ترجمه و تولید محتوای خود را به کجا بسپاریم؟
سرعتی که گسترش، پیشرفت و تکامل علم در دو قرن اخیر داشته، با پیشرفتی که در تاریخ چند هزارساله بشریت رخ داده است، قابل قیاس نیست؛ جالب‌تر اینکه این سرعت در حال افزایش نیز هست. این پیشرفت‌ها علاوه بر اجرا در عمل، به انتشار و ترویج هم نیاز دارند تا محققین و پژوهشگران دیگر نیز از آن بهره برده و بتوانند آن را رشد دهند. بخش عمده‌ای از این خروجی به صورت مقاله و کتاب در سطح بین المللی است؛ سالانه میزان قابل توجهی کتاب و مقاله تخصصی در زمینه‌های مختلف علمی منتشر می‌شوند.
  استاندارد  بودجه  رشد  گوگل  تولید علم
مقالات ارسال شده نشان از بعد علمی پلیس دارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ...
مقالات ارسال شده نشان از بعد علمی پلیس دارد
دبیر علمی همایش افزود: از این تعداد مقالات، ۱۸ مقاله درون سازمانی و ۷ مقاله برون سازمانی بود و ۷۲ درصد مقالات از فرماندهی انتظامی استان کرمان ارسال شده که این نشان از بُعد علمی پلیس و پلیس هوشمند است.
  استانی-علمی و آموزشی  اخبار علمی - کرمان
جایگاه علمی ایران بر اساس
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / علمی و آموزشی
جایگاه علمی ایران بر اساس "ضریب تاثیر" در رتبه‌بندی ISI
ضریب تاثیر(Impact Factor) شاخصی کمی است که بر اساس آن می‌توان نشریات علمی را رتبه‌بندی کرد. این شاخص بر اساس استنادهایی که در یک دوره زمانی مشخص به مقاله یک نشریه داده شده، محاسبه می‌شود. ایران در سال ۲۰۱۸، بر اساس استناداتی که به مقاله‌های نشریات علمی داده شده است، در جایگاه ۱۷ قرار دارد.
  پژوهش  ضریب تاثیر  رتبه بندی
ارسال 175 مقاله به دبیرخانه نخستین همایش گردشگری و توسعه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / علمی و آموزشی
ارسال 175 مقاله به دبیرخانه نخستین همایش گردشگری و توسعه
دبیر علمی نخستین همایش گردشگری و توسعه، از ارسال 175 مقاله به دبیرخانه همایش خبر داد و گفت: به انتخاب داوران 103 مقاله پذیرش شده که به صورت پنل و پوستر در همایش ارائه خواهد شد.
  دانشگاه
لزوم ارائه راهکاری برای ارتقای اساتید بدون نوشتن مقاله
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / علمی و آموزشی
لزوم ارائه راهکاری برای ارتقای اساتید بدون نوشتن مقاله
مدیر کل برنامه ریزی و سیاست گذاری امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معتقد است: بحث ارتقای اعضای هیئت علمی که در بسیاری موارد چالش ایجاد کرده می‌تواند با چارچوب جدیدی تعریف شود به طوری که نیاز به نوشتن مقاله نباشد و انجام یک کار شاخص به اندازه درجه استادیاری یا دانشیاری ارزشمند باشد.
  پایان‌نامه و رساله  علوم انسانی
فصلنامه علمی تخصصی «آینده پژوهی رسانه» فراخوان مقاله داد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / فرهنگی و هنری
فصلنامه علمی تخصصی «آینده پژوهی رسانه» فراخوان مقاله داد
فصلنامه علمی تخصصی «آینده پژوهی رسانه» برای انتشار نخستین شماره خود با دعوت از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان فراخوان مقاله داد.
  معرفی نشریات  نشریات علمی  رسانه ملی
افزایش هماهنگی چشم و دست کودکان مبتلا اوتیسم با بازی رایانه‌ای
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / علمی و آموزشی
افزایش هماهنگی چشم و دست کودکان مبتلا اوتیسم با بازی رایانه‌ای
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد با کمک یک بازی رایانه‌ای می‌توان طیفی از مشکلات اختلال اوتیسم کودکان را بهبود بخشید.
  استانی-علمی و آموزشی  مقاله علمی  بازی رایانه‌ای  منطقه اصفهان  اوتیسم  کودکان مبتلا به اوتیسم
سمینار نگارش و انتشار مقالات علمی در مجلات بین‌المللی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / علمی و آموزشی
سمینار نگارش و انتشار مقالات علمی در مجلات بین‌المللی
سمینار نگارش و انتشار مقالات علمی در مجلات بین‌المللی: اشتباهات رایج، چالش‌ها و راهکارها در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
  مقاله علمی  مجلات بین المللی