دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
مهاجرت
ایسنا / ۳ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
روند پیشرفت خبرنگاران اعزامی صداوسیما!
در ادامه روند خروج و مهاجرت خبرنگاران و گزارشگران تلویزیون طی ماه‌های اخیر، یکی دیگر از خبرنگاران صداوسیما به یکی از شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی پیوسته است.
  صداوسیما
انگلیس پذیرش کارگر نیمه ماهر را متوقف می‌کند
ایلنا / ۴ ساعت قبل / اجتماعی
انگلیس پذیرش کارگر نیمه ماهر را متوقف می‌کند
ایلنا: به دنبال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، دولت این کشور پذیرش کارگران نیمه ماهر را متوقف می‌کند.
  انگلیس  مهاجرت  برگزیت  مهاجرت به انگلیس  قوانین مهاجرت به انگلیس  کارگر نیمه ماهر  کارگر ماهر
خبرنگار اعزامی صداوسیما به شبکه های ضدانقلاب!
نامه نیوز / ۵ ساعت قبل / عکس
خبرنگار اعزامی صداوسیما به شبکه های ضدانقلاب!
پیوستن یکی دیگر از خبرنگاران صداوسیما به یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارجی که در ادامه روند خروج و مهاجرت خبرنگاران و گزارشگران تلویزیون طی ماه‌های اخیر رخ داد، سوژه کارتونی از علیرضا پاکدل در خبرآنلاین شد.
روزنامه شهروند / ۱۳ ساعت قبل / ...
فدراسیون: در قدم بعدی اجازه داره روی فروش کلیه‌اش هم حساب کنه‎!
   رئیس فدراسیون: اگه خوب می‌خرند منم چندتا توی انبار فدراسیون دارم‎! یک مسئول: ما معمولا بعد از المپیک و توی فرودگاه یادمون می‌افته ورزشکار داریم! یک مسئول دیگر: تیر و کمان رو ول کن بیا من یه دیسک اضافه دارم برو اون رو پرتاب کن! یک ورزشکار مهاجر: منم به‌خاطر اینکه نیفتم تو کار خریدوفروش مهاجرت کردم! طلبکار: من اندازه فدراسیون بی‌رحم نیستم، اگه می‌گفتی یه‌کم صبر می‌کردم‎! یک شناگر: حالا شما تیر و کمان رو فروختی، من چی رو بفروشم؟‎! ‏#طنز#پول_هست_ولی_برای_همه_نیست‎ #‎فوت_تدریجی_ورزش‎ ‎‎#‎به_داد_ورزشکاران_غیر_فوتبالی_برسید #شهرونگ
روزنامه اعتماد / ۱۴ ساعت قبل / ...
میراث‌بان تشیع
محسن آزموده| محمد حسن بن علی منزوی تهرانی معروف به آقا بزرگ تهرانی (1389 -1293 قمری) فقیه و کتابشناس برجسته شیعی در خانواده‌ای صاحب نام در تهران به دنیا آمد. پدر و پدربزرگش از روحانیان این شهر بودند. جد بزرگش، حاج محسن، بازرگان بود و با کمک منوچهر خان معتمدالدوله گرجی، نخستین چاپخانه ایران را بنا گذاشت. آقا بزرگ در سن هفت سالگی در محله پامنار تهران به مکتب رفت و از سن ده سالگی در مدرسه دانگی، تحصیلات مقدماتی حوزوی را آغاز کرد. سپس به مدرسه مروی رفت و ادبیات عرب را نزد سید محمد علی شاه عبدالعظیمی، شیخ محمد حسین خراسانی و شیخ محمد باقر معزالدوله و منطق را نزد میرزا محمد قمی و اصول را نزد سید عبدالکریم لاهیجی، سید محمد تقی گرگانی و شیخ علی نوری ایلکایی آموخت و هیات و نجوم را نزد شیخ علی نوری …
ابرآروان محصولات جدید امنیتی خود را معرفی کرد
زومیت / ۱۹ ساعت قبل / فناوری
ابرآروان محصولات جدید امنیتی خود را معرفی کرد
ابر آروان در حال مهاجرت به نسل جدید محصولات امنیت ابری است و از این محصولات جدید رونمایی کرد. 
نقش کالیفرنیا در شکست ترامپ چگونه خواهد بود؟
دیدارنیوز / ۲۳ ساعت قبل / اجتماعی
نقش کالیفرنیا در شکست ترامپ چگونه خواهد بود؟
نیویورک‌تایمز در مطلبی به قلم Timothy Egan این بار به ایالت کالیفرنیا و نقش آن در انتخابات ۲۰۲۰ پرداخته است. از زمان شروع ریاست جمهوری ترامپ به دلیل افزایش قیمت خانه و هزینه نجومی اجاره‌ها، مردم دارای درآمد کمتر، مجبور به فرار از این ایالت و سکونت در ایالت‌های کم هزینه‌تر شده‌اند. مهاجرت ساکنان کالیفرنیا از سال ۲۰۰۷ تا به حال چیزی حدود ۷٬۳ میلیون نفر تخمین زده شده که این اتفاق ظاهراً در آرایش سیاسی انتخابات الکترونیکی ریاست جمهوری و حق امتیاز ایالت‌ها تاثیر به سزایی خواهد داشت که احتمالاً نتیجه انتخابات را به نفع دموکرات‌ها تمام می‌کند.
تابناک / ۲۴ ساعت قبل / ...
درد مهاجرت، ۴۰ سال پس از هجرت
شنیدن نام جنگ یادآور خیلی چیزهاست. در کنار همه تبعات، آوارگی و مهاجرت ناخواسته شاید یکی از دردناک‌ترین جنبه‌های جنگ باشد.
از دستمزدهای زیر خط فقر خسته‌ایم/ کمبود خدمات درمانی در مراکز تامین اجتماعی و بحران مهاجرت کارگران باید حل شود
ایلنا / ۲۷ ساعت قبل / اجتماعی
از دستمزدهای زیر خط فقر خسته‌ایم/ کمبود خدمات درمانی در مراکز تامین اجتماعی و بحران مهاجرت کارگران باید حل شود
ایلنا: در سمینار مشترک انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان با حضور مدیرکل اداره کار استان، مهم‌ترین مطالبات کارگران مطرح شد.
  کارگران ساختمانی استان کردستان  دستمزد کارگران ساختمانی
احتمال تصویب ممنوعیت ازدواج زیر ۱۳ سال در هفته جاری/کیمیا علیزاده علیرغم حمایت‌های فراوان مهاجرت کرد
مهر / ۲۷ ساعت قبل / اجتماعی
احتمال تصویب ممنوعیت ازدواج زیر ۱۳ سال در هفته جاری/کیمیا علیزاده علیرغم حمایت‌های فراوان مهاجرت کرد
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: قانون اصلاح سن ازدواج روز گذشته در کمیسیون لوایح دولت مطرح شد و امیدواریم در هفته جاری شاهد تصویب آن باشیم.
  معصومه ابتکار  گزارش عملکرد معاونت زنان  معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری
چرا برخی مسئولان و فرزندانشان زندگی در خارج را انتخاب می‌کنند؟
دیپلماسی ایرانی / ۲۹ ساعت قبل / سیاسی
چرا برخی مسئولان و فرزندانشان زندگی در خارج را انتخاب می‌کنند؟
پدرام سلطانی در یادداشتی می‌نویسد: به شخصه با موارد متعددی برخورد کرده ام که فرزندان این افراد در خارج از ایران مشغول کار یا زندگی هستند. یادم می آید که در بازدید از یکی از سفارتخانه های ایران در اروپا، هنگامی که عکس های سفرای بعد از انقلاب که به دیوار یکی از سالن های سفارت زده شده بود را نگاه می کردیم، مشخص شد که دو تن از همین سفرا، پس از پایان مأموریت یا بازنشستگی، مشغول زندگی در آن کشور هستند.
  جمهوری اسلامی ایران  ایران  مهاجرت از ایران  مسئول سیاست خارجی  مسئولان
روزنامه شهروند / ۳۷ ساعت قبل / ...
سرانجام شوم «امیر»‏
[امیرحسین خواجوی] باید چند دپوی زباله دیگر را هم زیرورو می‌کردند تا شاید چند بطری ‏پلاستیکی دیگر هم پیدا کنند. امیر و رضا مثل هر روز لابه‌لای زباله‌ها دنبال پلاستیک بودند. هنوز ‏کیسه‌شان پر نشده بود. هوا داشت کم‌کم تاریک می‌شد که صدای پارس سگ آن دو را میخکوب ‏کرد. امیر که چند سالی کوچک‌تر بود از ترس چند قدمی به رضا نزدیک شد. یک گله سگ گرسنه و ‏دو پسربچه بی‌پناه که حسابی ترسیده بودند، آنها چاره‌ای جز فرار نداشتند. کیسه‌هایشان را ‏آهسته بر زمین گذاشتند تا سرعت بیشتری داشته باشند. امیر با اینکه 9‌سال بیشتر نداشت، اما سریع  ‏بود. رضا هم با همان هیکل لاغر و ترکه‌ای دست امیر را گرفت و با هم پا به فرار گذاشتند. …
بی‌سرزمین
روزنامه همشهری / ۳۹ ساعت قبل / ...
بی‌سرزمین
رمان «بی‌سرزمین» نوشته کریستینا هنریکز با ترجمه آذین فراهانی از سوی نشر خزه منتشر شد. این رمان، حکایت چند خانواده‌ اهل آمریکای لاتین است که با مهاجرت به ایالت متحده‌ آمریکا غم غربت، اندوه، عشق و مرگ را تجربه می‌کنند. «بی‌سرزمین» کتاب سال2014 نیویورک تایمز و جزو 10کتاب پرفروش آمازون در همان سال بوده است. این رمان همچنین بهترین رمان سال دیلی‌بیست، بوک‌پیج و مجله‌ اسکول‌لایبرری و رمان برجسته‌ واشنگتن‌پست در سال2014 بوده و نامزد دریافت جوایز بهترین داستان مدال اندرو کارنگی و دیتون لیترری پیس پرایز. بن …
روزنامه همشهری / ۳۹ ساعت قبل / ...
نابودی یک‌سوم گونه‌های جانوری
بررسی‌های تازه متخصصان دانشگاه آریزونا نشان می‌دهد تا سال ۲۰۷۰میلادی به‌دلیل گرمایش زمین یک سوم گونه‌های گیاهی و جانوری نابود خواهند شد. به گزارش تک اکسپلوریست، بررسی نقشه‌های آب و هوایی، روش جابه‌جایی و مهاجرت جانوران، الگوهای گرمایش زمین و ...  نشان می‌دهد که تا ۵۰ سال دیگر از هر 3گیاه و جانور موجود در کره زمین یکی از میان می‌رود. این نخستین بررسی و مطالعه گسترده درخصوص تأثیرات گرمایش زمین روی نحوه زیست گیاهان و جانوران است و ثابت می‌کند این پدیده چه تأثیرات مرگباری روی آینده حیات‌وحش در دنیا دارد. …
روزنامه همشهری / ۳۹ ساعت قبل / ...
دانشجویان سرگردانند
بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل۹۰ مجلس گفت: دانشجویانی که در حال تحصیل هستند چشم‌انداز روشن و امیدوارکننده‌ای نمی‌بینند و آنهایی که تحصیل‌کرده هستند یا بیکار یا سرگردانند. او در گفت‌وگو با ایسنا با تأکید بر اینکه «باید با پایان دادن به این بی‌تفاوتی‌ها، جلوی مهاجرت نخبگان و نیروی انسانی کشور را بگیریم»، گفت: در مورد موج تمایل به خروج از کشور باید فارغ از مسائل سیاسی تدبیری داشته باشیم و در عمل انگیزه حضور آنها را در داخل کشور فراهم کنیم.  
«بی‌سرزمین» به ایران رسید
روزنامه تعادل / ۳۹ ساعت قبل / ...
«بی‌سرزمین» به ایران رسید
رمان «بی‌سرزمین» نوشته کریستینا هنریکز با ترجمه آذین فراهانی از سوی نشر خزه منتشر شد.
  ایران  ذهن  کتاب سال  مهاجرت  نیویورک تایمز
عکسی از خبرنگار صداوسیما در تلویزیون ایران اینترنشنال
نامه نیوز / ۲ روز قبل / عکس
عکسی از خبرنگار صداوسیما در تلویزیون ایران اینترنشنال
حضور خبرنگار اعزامی صداوسیما به آلمان در شبکه ایران اینترنشنال، تایید رسمی گزارش‌های غیررسمی سرنوشت شماری از خبرنگاران اعزامی بود که پس از پایان ماموریتشان یا بازنگشتند و یا به دیگر کشورها مهاجرت کردند؛ اتفاقی که سازوکاری برای مقابله قطعی با آن به جز تعهد اخلاقی خبرنگاران اعزامی و تدابیری نظیر به کارگیری خبرنگاران محلی، وجود ندارد و دور از انتظار نیست در سال‌های آینده به شکل وسیع‌تری شاهدش باشیم. احمد صمدی قبل از این خبرنگار صداوسیما در برلین آلمان بود.
انتقاد «پارسایی» از بی‌توجهی دستگاه‌های مسئول به مهاجرت سرمایه‌های انسانی
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
انتقاد «پارسایی» از بی‌توجهی دستگاه‌های مسئول به مهاجرت سرمایه‌های انسانی
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌توجهی مجلس و سایر دستگاه‌های مسئول به مهاجرت نخبگان، جوانان و نیروی انسانی از کشور گفت: اگر می‌خواهیم کشور در آینده با تهدید نبود نیروی انسانی و اقتصادی مواجه نشود باید برای حفظ سرمایه‌های انسانی به نتیجه مشخصی برسیم.
  مهاجرت نخبگان
عملکرد جهاد دانشگاهی در لرستان راضی کننده است
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
عملکرد جهاد دانشگاهی در لرستان راضی کننده است
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری لرستان گفت: هدف امروز نظام، توسعه روستاها و مهاجرت معکوس شهرها به روستاهاست.
  استانی-اجتماعی  سازمان دهیاری‌ها  مهاجرت معکوس به روستاها  جهاد دانشگاهی لرستان
بازگشت به افغانستان؛ یک تجربه شکست‌خورده یا امیدبخش؟
ایسنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
بازگشت به افغانستان؛ یک تجربه شکست‌خورده یا امیدبخش؟
پژوهشگران می‌گویند تجربه بازگشت به افغانستان برای مهاجران افغان تجربه شکست‌خورده‌ای است که در آن بسیاری از بازگشت‌کنندگان نه تنها به خاطر عوامل فردی و زمینه‌ای بلکه به خاطر عوامل ساختاری و شرایط نامناسب امنیتی و اقتصادی قصد مهاجرت دوباره را دارند.
  مهاجران افغان
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
متجددان ایستاده بر سنت
یک بار دکتر محمدباقر وثوقی، استاد تاریخ دانشگاه تهران سر کلاس درس «نقد و بررسی تاریخ مغولان؛ تیموریان و حکومت‌های محلی» از دانشجویان پرسید که به نظر شما بزرگ‌ترین ضربه‌ای که حمله مغول به تاریخ فرهنگ و تمدن ایرانی ما وارد کرد، چه بود؟ روشن است که هر یک از ما دانشجویان پاسخی در آستین داشتیم، یکی به قتل جانگداز و دردناک هزاران زن و مرد و کودک و بزرگ ایرانی توسط امپراتوران صحرانورد اشاره کرد، دیگری غارت سرمایه‌های مادی و میراث تمدنی را بزرگ‌ترین آسیب خواند، سومی مهاجرت وسیع جماعت‌های ایرانی از سرزمین‌های شرقی به غرب و هند و سایر جاها را مهم‌ترین ضربه دانست، چهارمی از ویرانی شهرها و آبادی‌ها و خرابی آثار و ابنیه فرهنگی یاد کرد و... اما استاد …
پیشخان
روزنامه شهروند / ۴ روز قبل / ...
پیشخان
این بیماری من است!‏ [فرزانه تونی] ‏«در همان حال که چشمانم بر ابیات آن شاعر اسپانیاییِ جان داده در تبعید می‌دوید، پلیس‌ها هرکس را که دم ‏دست‌شان رسید، دستگیر و تفتیش کردند و به باد کتک گرفتند، بی‌اعتنا به جنسیت و سن و سال، وضع تاهل ‏و درجه رسمی یا اهدایی در سلسله مراتب پیچیده دانشگاه.» آئوکسیلیو لاکوئوتوره، شاعر اروگوئه‌ای که خود را ‏مادر شعر مکزیک می‌خواند، در سپتامبر 1968 بعد از حمله پلیس ضدشورش به دانشگاه، که به کشتار ‏تلاتلولکو معروف است، سیزده روز خود را در دستشویی طبقه چهارم دانشکده ادبیات دانشگاه مکزیک پنهان ‏کرد تا نجات یابد. روزهایی با ترس از جانِ سالم به‌درنبردن و شب‌هایی که خیره به عبور نورِ ماه برروی ‏کاشی‌ها …
مهاجرت برای نشنیدن صدای جویدن غذا +عکس
پارسینه / ۴ روز قبل / وبگردی
مهاجرت برای نشنیدن صدای جویدن غذا +عکس
یک مرد آمریکایی به نام «درول مرفی» به خاطر صدای ملچ ملوچ خانواده اش در هنگام خوردن غذا آن‌ها را ترک کرده و به مکانی دور مهاجرت نموده است.
  پارسی خبر  سرگرمی  مهاجرت  جویدن غذا  اختلال میسوفونیا
هزینه تحصیل در کشورهای خوب دنیا
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
هزینه تحصیل در کشورهای خوب دنیا
از آنجائی که دانشگاه‌های کانادا دارای بهترین و با کیفیت‌ترین سیستم‌های آموزشی می‌باشند، این کشور یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در میان دانشجویان بشمار می‌رود.
  پارس مهاجرت  هزینه تحصیل در کانادا  هزینه تحصیل در نروژ
اظهارنظر جالب 
درباره کیمیا علیزاده
روزنامه شهروند / ۵ روز قبل / ...
اظهارنظر جالب درباره کیمیا علیزاده
مهرو کمرانی، سرمربی تیم‌ملی تکواندوی زنان که همواره رابطه خوبی با کیمیا علیزاده داشت، مدت‌ها بعد از مهاجرت این ورزشکار به صحبت در این خصوص پرداخت و مسائل جالبی را بیان کرد: «بعد از این همه تاریخ‌سازی که کیمیا علیزاده داشته است، کسی نمی‌تواند بگوید رفتنش بی‌اثر بوده است. او اسطوره‌ای برای ورزش بانوان است که همیشه اثرگذار بوده و نمی‌توانیم بگوییم تاریخ‌ساز نبوده و با این کار تاریخ را پاک‌کنیم. به شخصه در جریان هدف کیمیا علیزاده برای مهاجرت نبودم، چراکه او قرار بود به همراه همسرش برای سفری تفریحی به اسپانیا برود.» او افزود: «هیچ وقت فکرش را هم نمی‌کردم که این سفر تفریحی به رفتن همیشگی کیمیا تبدیل شود. فکر می‌کنم با پخش‌شدن …
کمرانی: مهاجرت کیمیا با اصرار همسرش بود
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / ...
کمرانی: مهاجرت کیمیا با اصرار همسرش بود
سرمربی تیم ملی تکواندو با تاکید بر اینکه کیمیا علیزاده از قبل قصدی برای مهاجرت نداشته است،
  بازی  تکواندو  تیم ملی  رقابت  مهاجرت
واکنش سرمربی تیم ملی تکواندو به مهاجرت کیمیا
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ورزشی
واکنش سرمربی تیم ملی تکواندو به مهاجرت کیمیا
سرمربی تیم ملی تکواندو با تاکید بر اینکه کیمیا علیزاده از قبل قصدی برای مهاجرت نداشته، گفت: او اگر چنین قصدی داشت تا پیش از رفتن برای ایران مبارزه نمی‌کرد تا کارش برای مبارزه در کشور دیگر سخت‌تر شود.
  مهرو کمرانی  کیمیا علیزاده  تیم ملی تکواندو  سرمربی  مهاجرت
کمرانی: کیمیا تحت‌تأثیر همسرش مهاجرت کرد
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ورزشی
کمرانی: کیمیا تحت‌تأثیر همسرش مهاجرت کرد
سرمربی تیم ملی تکواندو با تاکید بر اینکه کیمیا علیزاده از قبل قصدی برای مهاجرت نداشته است، گفت: او اگر چنین قصدی داشت تا پیش از رفتن برای ایران مبارزه نمی‌کرد تا کارش برای مبارزه در کشور دیگر سخت‌تر شود.
  مهرو کمرانی  تیم ملی تکواندوی بانوان  تکواندو بانوان  سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان  ویژه  تکواندو  مهاجرت ورزشکاران
ضرورت توجه به توسعه فرهنگی به موازات گسترش مهاجرت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
ضرورت توجه به توسعه فرهنگی به موازات گسترش مهاجرت
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی گفت: به موازات گسترش مهاجرت و حاشیه‌نشینی تلاش برای توسعه فرهنگی ضرورت دارد.
  استانی-اجتماعی  مهاجرت
چاپ دو مجموعه‌شعر جدید مهاجرت و کارگری
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / فرهنگی و هنری
چاپ دو مجموعه‌شعر جدید مهاجرت و کارگری
دو مجموعه‌شعر «بعداز شب به‌خیرهای تو، من نمی‌خوابم» و «خاورمیانه زخم خورده، می‌لرزد» توسط نشر داستان منتشر و راهی بازار نشر شدند.
  مجموعه شعر  نشر داستان  ترجمه
تئاتر استان‌ها، از  زبان هنرمندان دیگر استان‌ها
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / فرهنگی و هنری
تئاتر استان‌ها، از زبان هنرمندان دیگر استان‌ها
تمرکزگرایی در تهران، تئاتر ایران را نابود می‌کند. شیب مهاجرت تئاتری‌ها به تهران شدیدتر شده است و استعدادهای نابی که می‌توانند هنر نمایش یک استان یا شهر را تقویت کنند، به بازی مبهمی به نام تهران گام می‌گذارند. چاره‌ کار سرمایه‌گذاری دولتی و توجه به وضعیت استان‌هاست.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
افزایش قیمت اجاره‌بها، حاشیه‌نشینی در پایتخت را ۱۸ درصد افزایش داد
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش سرسام‌آور اجاره‌بهای مسکن منجر به توسعه حاشیه‌ها شده؛ بنابراین باید فکری اساسی برای حل معضل مسکن شود و از مهاجرت بی‌رویه به حاشیه شهرها جلوگیری کرد. مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خانه ملت، رشد سکونت‌گاه‌های غیررسمی را نگران‌کننده خواند و گفت: حدود 30 درصد جمعیت شهری یعنی 20 میلیون نفر از جمعیت کشور در سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه‌ها زندگی می‌کنند؛ سکونت‌گاه‌های غیررسمی به صورت غیرقانونی و خارج از برنامه‌ریزی رسمی ساخته شده‌اند و در آنها مهاجران روستایی و نیازمندان و تهیدستان زندگی می‌کنند. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه باید 2 هزار و …
هیولاهای ترسناکی که همه جا هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فرهنگی و هنری
هیولاهای ترسناکی که همه جا هستند
تهران- ایرنا- من میترسم روایت مردی به نام بهمن است که قبلاً و به دلایل سیاسی، به زندان افتاده است. بهمن حالا احساس می‌کند کسی دائم او را تعقیب می‌کند و این سایه ناپیدا، او را تا مغز استخوان ترسانده است. کار و زندگی بهمن طبق روال پیش نمی‌رود و سنگ است پشت سنگ که جلوی پای او سبز می‌شود. در این میان مهاجرت نسیم، دوست بهمن، هم مزید بر علت است تا او را در موقعیتی بحرانی و سخت قرار دهد.
  جشنواره فیلم فجر  نقد فیلم  سی ‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر
بحران در جزیره لسبوس یونان با افزایش مهاجران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / بین‌المللی
بحران در جزیره لسبوس یونان با افزایش مهاجران
تهران-ایرنا- افزایش  ورود مهاجران و پناهجویان به جزیره لسبوس یونان، آن را به انبار باروتی که آماده انفجار است تبدیل کرده و مقام‌های یونانی را برای مقابله با این بحران تحت فشار قرار داده است.
  یونان  اتحادیه اروپا  مهاجرت  ترکیه
علی اکبر فرهنگی: ابداً به زندگی در جایی جز ایران فکر نمی‌کنم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فیلم
علی اکبر فرهنگی: ابداً به زندگی در جایی جز ایران فکر نمی‌کنم
علی اکبر فرهنگی، چهره ماندگار علم مدیریت در ایران درباره این سخن می گوید که چرا هیچ وقت به زندگی در جایی جز ایران فکر نمی کند.
  علی اکبر فرهنگی  خبرگزاری مهر  مهاجرت
تسهیل صدور و تمدید مجوز کار برای نیروی کار ایرانی در قطر
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اجتماعی
تسهیل صدور و تمدید مجوز کار برای نیروی کار ایرانی در قطر
ایلنا: مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری سومین نشست کمیته مشترک وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و وزارت توسعه اداری، کار و امور اجتماعی…
  قطر  مهاجرت  نیروی کار ایرانی  اعزام نیروی کار به خارج  اعزام به خارج  اعزام نیروی کار به قطر  کار در قطر
آماری از مهاجرت پرستاران نداریم
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اجتماعی
آماری از مهاجرت پرستاران نداریم
معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: در یک سال گذشته مدت زمان تاخیر در پرداخت اضافه کاری پرستاران از ۱۴ ماه به ۷ ماه و مدت زمان تاخیر در پرداخت کارانه پرستاران از ۱۸ ماه به ۱۲ ماه کاهش یافته است. البته حداکثر زمان تاخیر قابل‌قبول ۳ ماه است.
در دوره‌ای که همه در اینستاگرام مانیفست می‌دهند، من‌ با فیلم‌هایم حرفم را می‌زنم/ بازیگر در فیلم‌های بهزادی بازی نمی‌کند بلکه زندگی می‌کند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فرهنگی و هنری
در دوره‌ای که همه در اینستاگرام مانیفست می‌دهند، من‌ با فیلم‌هایم حرفم را می‌زنم/ بازیگر در فیلم‌های بهزادی بازی نمی‌کند بلکه زندگی می‌کند
ایلنا: نشست خبری فیلم «من می‌ترسم» با حضور عوامل مختلف این فیلم برگزار شد.
  بازی  جشنواره فیلم فجر  مهاجرت  ملت  پوریا رحیمی‌سام  قاعده تصادف  بهنام بهزادی  ستاره پسیانی  امین جعفری  فیلم من می ترسم
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
راه های کنترل آفلاتوکسین شیر در آذربایجان شرقی بررسی شد
تبریز – فلاح: راهکارهای کنترل آفلاتوکسین شیر خام در اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی بررسی شد.مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: صاحبان صنایع و دستگاه‌های متولی با وجود مشکلات همه تلاش شان این است تا شیر سالم و بهداشتی برای مصرف کنندگان تامین کنند.امیرحسین بهداد با بیان اینکه استانداردهای ما در بحث آفلاتوکسین شیر خام در کشور 5 برابر سخت گیرانه تر از استانداردهای آمریکا است، خاطرنشان کرد: در زمینه سلامت شیر خام 530 بازدید و 120 مورد آزمایش صورت گرفت که نشان دهنده پایین تر از حد مجاز بودن آفلاتوکسین در شیرهای خام بوده است.وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات دامپزشکی استان در بحث کنترل بیماری ها این است که تمام کانون های بیماری ها در طول سالهای اخیر روند کاهشی داشته است از جمله بحث بیماری …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
حمایت از نوآوران، مسئولیت اجتماعی بانک مسکن است
مدیرعامل بانک مسکن بر ضرورت برگزاری هر ساله جشنواره نوآوری در حوزه ساخت‏و‏ساز تاکید کرد و گفت: درباره راه‌های حمایت و پشتیبانی از نوآوران درحال کار هستیم.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن -  هیبنا ، ابوالقاسم رحیمی‏انارکی در مراسم اختتامیه جشنواره نوآوری در حوزه ساخت‏و‏ساز، با اشاره به اینکه چنین رویدادی برای اولین‏بار در کشور به همت بانک مسکن برگزار شد، گفت: شور و هیجانی که هم طراحان جشنواره و هم شرکت‏کنندگان و داوران داشتند ستودنی است.وی با اشاره به بازدید وزیر راه و شهرسازی از غرفه‏های شرکت‏کنندگان جشنواره، گفت: صنعت ساختمان کمترین سهم را از فناوری‌های نوین دارد و برای متولیان امر، این موضوع به یک دغدغه تبدیل شده است.رحیمی‏انارکی بر ضرورت تداوم برگزاری این جشنواره تاکید و اظهار کرد: اگر نوآوران …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
لزوم اقدام در مورد توهین دولت استرالیا
محمد رفیعی‪-‬ این روزها بحث مهاجرت نخبگان ورزشی حواشی زیادی درست کرده است و همین مسئله سبب شده که سایر کشورها از این موضوع سوءاستفاده کنند و ورزش‌های دیگر را تحت الشعاع قرار دهند از جمله آنکه دولت استرالیا به بهانه‌های واهی از دادن ویزا به ملی پوشان ژیمناستیک کشورمان خودداری کرده بود. این کشور آنطور که رئیس فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرده به خاطر شرایط اقتصادی و احتمال پناهندگی ورزشکاران ما چنین تصمیمی را گرفته بود. به نظرم این اقدام استرالیا یک حرکت غیراخلاقی و غیر ورزشی است. علی‌رغم اینکه بابت مهاجرت برخی ورزشکاران ایرانی ناراحت و متاسف هستم، اما انسان‌ها آزاد هستند و در هرکجا که دوست دارند می‌توانند زندگی و ورزش کنند و حتی می‌توانند ورزش را کنار بگذارند از طرفی هم موضوع مهاجرت ورزشکاران کشور …
دیالوگ
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
دیالوگ
همایون اسعدیان:«اینکه بگوییم برادران محمودی که اهل افغانستان هستند چرا در ایران فیلمسازی می‌کنند، نژادپرستانه است و در ‏شأن مردم مهربان سرزمین ما نیست‎. اینکه چرا آنها در فیلم‌شان ایرانی‌ها را آدم‌های بدی نشان داده‌اند، دیگر از آن حرف‌هاست. ‏جای تعجب است که بسیاری از فیلم‌هایی که خودمان می‌سازیم، مورد نقد تلخی و سیاه نمایی قرار می‌گیرد و آدم‌ها را بد نشان ‏می‌دهند؛ آیا حق داریم خودمان همه را بد نشان دهیم اما کسی که کمی از ما فاصله دارد حق اعتراض نداشته باشد. آیا رگه‌های ‏نژادپرستی در این نوع گفتارها نمایان نمی‌شود؟ خود ما وقتی در خارج از کشور درباره مهاجرت فیلم می‌سازیم حق مطرح کردن ‏این موضوعات …
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / بین‌المللی
اخذ تابعیت روسیه باز هم آسانتر می‌شود
گفتنی است در شرایط کنونی که مهاجرت از جمهوری های شوروی سابق به روسیه کاهش یافته و جمعیت روسها نیز بیش از ۱۵۰ هزار نفر در سال گذشته کاهش یافته است، دولت این کشور درصدد جذب اتباع خارجی برای سفر به مناطق خاور دور این کشور است تا در آینده شماری از این افراد مقیم این مناطق کم جمعیت روسیه شوند.
  روسیه  تابعیت روسیه
رئیس کمیته ملی المپیک: کمتر از 20 قهرمان ورزشی ایران مهاجرت کرده‌اند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
رئیس کمیته ملی المپیک: کمتر از 20 قهرمان ورزشی ایران مهاجرت کرده‌اند
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به حواشی مهاجرت تعدادی از ورزشکاران ایرانی طی ماه‌های گذشته، گفت: کمتر از 20 نفر از قهرمانان ورزشی از ایران مهاجرت کرده‌اند.
فصل مهاجرت کاندیداها/ کدام نامزد‌های شاخص انتخابات حوزه انتخابیه‌شان را تغییر دادند؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / سیاسی
فصل مهاجرت کاندیداها/ کدام نامزد‌های شاخص انتخابات حوزه انتخابیه‌شان را تغییر دادند؟
رد صلاحیت اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس و تغییر آرایش سیاسی و همچنین امکان مشکل رای‌آوری آنها (به خاطر عدم ارائه لیست انتخاباتی) در تهران باعث شده برخی نمایندگان به فکر تغییر حوزه انتخابیه خود باشند.
  انتخابات مجلس یازدهم  لیست انتخابات مجلس یازدهم  لیست اصلاح طلبان تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
کمتر از 20 قهرمان ورزشی ایران مهاجرت کرده‌اند/ در المپیک فرهنگ ایران را معرفی خواهیم کرد
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به حواشی مهاجرت تعدادی از ورزشکاران ایرانی طی ماه‌های گذشته، گفت: کمتر از 20 نفر از قهرمانان ورزشی از ایران مهاجرت کرده‌اند.
تحصیل پزشکی در روسیه - از رویا تو واقعیت - روس لگالایف
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
تحصیل پزشکی در روسیه - از رویا تو واقعیت - روس لگالایف
کشور روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان همه ساله میزبان میلیون ها نفر از کشورهای مختلف دنیا است که به این کشور سفر و یا مهاجرت می کنند. تنها در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۳۰ میلیون گردشگر و بیش از ۲۵۰ هزار دانشجوی خارجی برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اند. بیشتر دانشجویان که برای تحصیل به روسیه مهاجرت می کنند از کشورهای : مشترک المنافع - چین - هند - ویتنام و آمریکا لاتین هستند.
  جهان  چین  روسیه  مهاجرت  هند
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
پیچیده در حصار
لیلا درخشابتدا لازم می‌دانم درباره ترجمه کتاب « حصار و سگ‌های پدرم»* که دریچه‌‌‌ای برای معرفی بهتر اثر شده است به دو نکته اشاره کنم.‌‌ نخست دایره وسیع واژگانی که مترجم به کار برده است و تاثیر مستقیم آن در برگردان روانِ اثر دیده می‌شود دوم انتخاب واژگانی صحیح، موجز و حتی شاعرانه مانند «مشتی آفتاب، شکار روشنایی، رنگ نارس لذت، ماه دسیسه‌گر، آفتاب با مکر» که توانسته حق مطلب را به‌خوبی ادا کند و تاثیر کلام نویسنده بر مخاطب را دو چندان.‌‌ به‌عبارتی اگر شیرزاد حسن نویسنده توانمند کردی است مریوان حلبچه‌‌‌ای هم امانت‌دار هنر نویسنده و خود هنرمندی توانمند در برگردان اثر است. این توانمندی او در ترجمه و تسلط مسحورکننده‌اش در برگردان شاعرانه اثر زمانی نام هنر به خود می‌گیرد که درمی‌یابیم او اصالتا فارس‌زبان …
حنایی که دیگر رنگ ندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / فرهنگی و هنری
حنایی که دیگر رنگ ندارد
تهران- ایرنا- ساخته جدید برادران محمودی بسان آثار پیشین ایشان باز هم نگاهی دارد به مساله افغان ها، مهاجرت و مسائل و مصایب و مشکلاتی که اصلا مهاجران باید در کشوری مثل ایران با ان مواجه شوند.
  افغانستان  جشنواره فیلم فجر  نقد فیلم  برادران محمودی  سی ‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر
ببینید | سوگل خلیق، علی شادمان و برادران محمودی در جشنواره فیلم فجر
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / فرهنگی و هنری
ببینید | سوگل خلیق، علی شادمان و برادران محمودی در جشنواره فیلم فجر
فیلم مردن در آب مطهر برادران محمودی که فیلمی درباره مهاجرت گروهی از اتباع افغانستان از طریق خاک ایران است ، آخرین فیلم اکران شده جشنواره فیلم سی و هشتم در پنجشنبه شب بود.
  فیلم مردن در آب مطهر  بازیگران سینما و تلویزیون ایران  سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر
ویدئو/ دلار، مهاجرت و فوتبال در ششمین روز جشنواره در پردیس ملت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / فرهنگی و هنری
ویدئو/ دلار، مهاجرت و فوتبال در ششمین روز جشنواره در پردیس ملت
در ششمین روز جشنواره فیلم فجر فیلم‌های «کشتارگاه» به کارگردانی عباس امینی و فیلم «مردن در آب مطهر» به کارگردانی نوید محمودی در پردیس سینمایی ملت برای اهالی رسانه و منتقدان فیلم به نمایش در آمد. همچنین در این روز پخش داربی پایتخت بر روی پرده سینما برای اهالی رسانه و منتقدان، حال و هوای این روز را با دیگر روزها متفاوت کرد.
  فیلم سینمایی مردن در آب مطهر  فیلم‌ « کشتارگاه »  سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر
نماهنگ احساسی «آهای ایران، آهای خونه» در فرودگاه امام خمینی ایران +ویدئو
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
نماهنگ احساسی «آهای ایران، آهای خونه» در فرودگاه امام خمینی ایران +ویدئو
انتشار فایل تصویری ترانه‌ای از غلامرضا صنعتگر در نفی مهاجرت با واکنش کاربران در صفحات اجتماعی همراه شده است.
بزرگترین عملیات دستگیری مهاجران غیر قانونی در سواحل جنوب انگلیس
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / بین‌المللی
بزرگترین عملیات دستگیری مهاجران غیر قانونی در سواحل جنوب انگلیس
لندن – ایرنا – وزارت کشور انگلیس شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که طی عملیاتی ۹۰ مهاجر غیر قانونی را در حین عبور از کانال مانش، از فرانسه به این کشور دست‌گیر کرده است.
  فرانسه  مهاجرت  انگلستان
نشست خبری
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / فرهنگی و هنری
نشست خبری " مردن در آب مطهر"| نوید محمودی: ضد ایران فیلم نساختیم/منطق مهاجرت سیاه است
نشست خبری فیلم سینمایی «مردن در آب مطهر» برگزار شد.
رمانی که از نگاه نوجوانان بندرعباس قابلیت فیلم شدن دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اجتماعی
رمانی که از نگاه نوجوانان بندرعباس قابلیت فیلم شدن دارد
بندرعباس- ایرنا- «وقتی گنجشکی جیک جیک یاد می‌گیرد» از نگاه اعضای نوجوانان نقد کننده و کتاب‌خوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان، رمانی جذاب است که قابلیت تبدیل شدن به یک فیلم آموزنده دارد.
  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  ادبیات کودک و نوجوان  مهاجرت  تاجیکستان  هرمزگان  کودکان کار  اعتیاد  کتابخوانی
تخریب تالاب‌ها در افزایش نرخ بیکاری و مهاجرت اثرگذار است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / علمی و آموزشی
تخریب تالاب‌ها در افزایش نرخ بیکاری و مهاجرت اثرگذار است
کرج - ایرنا - مدیر طرح ملی حفاظت از تالاب های ایران گفت: تخریب و نابودی تالاب ها افزون بر چالش های زیست محیطی در بالارفتن نرخ بیکاری و مهاجرت‌ها اثرگذار است.
  صالحیه  اداره کل حفاظت محیط زیست البرز  روز جهانی تالاب  استان البرز
باقری: با «ربایش مغزها» و نه فرار مغزها مواجهیم
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / سیاسی
باقری: با «ربایش مغزها» و نه فرار مغزها مواجهیم
معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه‌قضائیه گفت: اکنون با تهدید خارجی ربایش مغزها و نه فرار و مهاجرت مغزها مواجهیم.
  قوه قضاییه  فرار مغزها  علی باقری کنی  حقوق بشر
اخراج دانشجویان ایرانی از آمریکا تعدی به حقوق بین‌الملل است/ ضرورت ارائه مشاوره‌های حقوقی به مهاجران
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اجتماعی
اخراج دانشجویان ایرانی از آمریکا تعدی به حقوق بین‌الملل است/ ضرورت ارائه مشاوره‌های حقوقی به مهاجران
ایلنا: مدیر کل روابط بین المللی دانشگاه تهران در واکنش به اخراج ۱۷دانشجوی ایرانی از آمریکا گفت: دانشجویان دیپورت شده اغلب دانشجویان با استعداد و بعضا نخبه بوده‌اند و…
  دانشجو  مهاجرت  نخبگان  آمریکا  نخبه  بهرام صلواتی  عبدالمجید اسکندری
اگر بخواهی خودت را در تهران جا کنی، له خواهی شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / فرهنگی و هنری
اگر بخواهی خودت را در تهران جا کنی، له خواهی شد
مهرداد علی‌پور، کارگردان نمایش «صدمین سال فتح گریه» از گچساران در خصوص ناچار شدن اهالی تئاتر به مهاجرت به شهرهای بزرگ‌تر برای ادامه فعالیت‌شان می‌گوید کسانی مانند آقای نریمانی، پشت‌کوهی و دیگران در تهران به دنیا آمدند و در این شهر بزرگ شدند؟! نه! این‌ها در شهر خودشان بزرگ شدند و تهران بزرگی‌شان را خواست. من احساس می‌کنم باید تو را بخواهند و به جای بزرگ‌تر بیاورندت، نه این که خودت بخواهی به زور جایی برای خودت باز کنی، چون در این صورت قطعا له خواهی شد.
  جشنواره تئاتر فجر  سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر  تئاتر شهر
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
دوئل خشم در کنگره
[شهروند] اگر قرار باشد نتیجه انتخابات را صرفا «نمایش» تعیین کند، دونالد ترامپ، سیاستمدارِ خیال‌بافِ بزرگ، ‏قطعا به دور دوم ریاست‌جمهوری هم راه خواهد یافت.‏ترامپ در یکی از سیاسی‌ترین جایگاه‌های سخنرانی در دوران مدرن، در مورد موضوعات مختلفی صحبت کرد.‏او کنایه‌ای به دموکرات‌هایی زد که حتی نتوانستند روز دوشنبه در ایالت آیووا، انتخابات انجمن‌های حزبی را به سرانجام ‏برسانند و نام یک نفر را به‌عنوان پیروز اعلام کنند.‏ خبرگزاری سی.ان.ان گزارش داده است که یکی از مهم‌ترین صحنه‌های این سخنرانی، در ابتدای مراسم بود؛ جایی که ترامپ متن سخنرانی ‏خود را به نانسی پلوسی، رهبر اکثریت کنگره داد و سپس بدون توجه به اینکه نانسی پلوسیِ …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
همه چیز درباره فرار یک زن
فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» تنها بیانگر دغدغه من نیست بلکه دغدغه بیشتر فیلمسازان را بازتاب می‌دهد. مهاجرت، ناامنی در خاورمیانه، جنگ و سختی‌های آن برای هر فیلمسازی دغدغه است و باید به آن توجه شود زیرا وظیفه انسانی هر کارگردانی این است که حتی بخش کوچکی از وقایع و مشکلات را نشان دهد. من بعد از اتفاقات افغانستان و مهاجرت مردم آن کشور تصمیم گرفتم فیلم‌نامه «بچه‌ای با جوراب قرمز» را بنویسم.
«و اینگونه گیل‌گمش در لندن به خاک می‌افتد...»
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / بین‌المللی
«و اینگونه گیل‌گمش در لندن به خاک می‌افتد...»
مثلی احتمالا باستانی وجود دارد با این مضمون که: «در ترک کردن و رفتن اندکی مرگ نهفته است»؛ خب اگر این جمله را پیش‌فرض اولیه قرار دهیم و این نکته را هم بپذیریم که مکان‌هایی مانند اردوگاه‌های کار اجباری آلبانی؛ خمر‌های سرخ یا نازی‌های رایش سوم کلاس درس انسان‌شناسی یا انسان‌سازی نبوده است که بازماندگانش که از مرگ و وحشت و گرسنگی یا به‌طور کل جدالی نابرابر برای بقا رسته‌اند، بخواهند از جهنم آن تبدیل به انسان‌های بهتر یا بامدارا‌تری شوند، می‌توانیم به آغاز بحث در رابطه با مسائلی چون نژادپرستی، برگزیت، خیزش راست‌افراطی و حتی جنون مهاجرت بپردازیم.
چهارمین روز جشنواره فیلم فجر با دوربین تسنیم/ شب انتقاد از مهاجرت برادران محمودی و تقابل پدر و پسر در "خروج" حاتمی‌کیا + فیلم
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / فرهنگی و هنری
چهارمین روز جشنواره فیلم فجر با دوربین تسنیم/ شب انتقاد از مهاجرت برادران محمودی و تقابل پدر و پسر در "خروج" حاتمی‌کیا + فیلم
روزی که در چارسوی هنرمندان، "مردن در آب مطهر" و "قصیده گاو سفید" چنگی به دل نزد، "خروج" حاتمی‌کیا هنرمندان را حتی سرپا و نشسته روی زمین به وجد آورد.
دستمزد منطقه ای عاملی مهم در مهاجرت معکوس است
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
دستمزد منطقه ای عاملی مهم در مهاجرت معکوس است
کارشناس اقتصادی گفت: در صورتی که برای هر منطقه یک حداقل دستمزد تعیین شود، تولیدکننده می تواند کارخانه خود را در مناطقی احداث کند که دستمزد کمتری بدهد.
سلطانی فر: دلیل مهاجرت ورزشکاران ایرانی شخصی است
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
سلطانی فر: دلیل مهاجرت ورزشکاران ایرانی شخصی است
شفقنا-وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دلیل مهاجرت اکثر ورزشکاران شخصی است، گفت: راه بازگشت برای این ورزشکاران باز است. به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر عصر سه شنبه در حاشیه اختتامیه پنجمین دوره مسابقات بین المللی...
خداحافظی با آرش؛ مهاجرت پسر 7 ساله نابغه ایرانی به هلند قطعی شد
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ / اجتماعی
خداحافظی با آرش؛ مهاجرت پسر 7 ساله نابغه ایرانی به هلند قطعی شد
وقتی وارد دفتر روزنامه شدم با همان جثه کوچکش روی صندلی رو به روی دفتر سر دبیری منتظر نشسته بود، همین که من را دید با صدای بلند سلام کرد و ایستاد بعد هم شاخه گل رز قرمزی که در دست داشت را به سمتم گرفت و گفت:«این برای شماست، به خاطر همه زحماتتان ممنونم.» برای خداحافظی آمده بود، آرشی که در 6 سالگی قهرمان نخبه روزنامه ما بود و بارها درباره آن گزارش نوشته بودیم، حالا به خاطر کم توجهی‌های مسئولین خانواده‌اش نخواستند که استعدادش هدر شود، بنابر این تصمیم گرفتند او را به هلند ببرند.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / بین‌المللی
آنکارا: به کشورهای اروپایی درباره موج جدید مهاجرت هشدار می‌دهیم
مقارن با تشدید مبارزه سوریه با تروریست‌ها در ادلب، سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه اعلام کرد: به کشورهای اروپایی درباره موج جدید مهاجرت هشدار می‌دهیم.
  ترکیه  درگیری های سوریه  مهاجرت به اروپا
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اجتماعی
حمله ملخ‌ها به عربستان سعودی (فیلم)
شیوع بی سابقه ملخ در شرق افریقا باعث مهاجرت گسترده آنها به سوی شبه جزیره عربستان شده است.
سلطانی‌فر: تعداد ورزشکارانی که مهاجرت کرده‌اند کمتر از ۱۰ نفر است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ورزشی
سلطانی‌فر: تعداد ورزشکارانی که مهاجرت کرده‌اند کمتر از ۱۰ نفر است
وزیر ورزش و جوانان گفت: درهای کشور و آغوش مردم بر روی ورزشکارانی که رفته اند باز است.
  مسعود سلطانی‌ فر  وزارت ورزش و جوانان
از توانمندسازی شهرداری‌ها تا مدیریت مهاجرت معکوس در خراسان جنوبی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
از توانمندسازی شهرداری‌ها تا مدیریت مهاجرت معکوس در خراسان جنوبی
استاندار خراسان جنوبی گفت: توانمندسازی شهرداری‌ها با تقویت سازمان همیاری شهرداری و تجهیزات و ماشین آلاتی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد از اولویت‌ها و برنامه‌هاست تا شاهد توسعه شهرها و افزایش خدمت رسانی به مردم باشیم.
  استانی-اجتماعی  مهاجرت
شرایط خانواده‌های آفریقایی پس از قانون جدید مهاجرتی ترامپ
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / بین‌المللی
شرایط خانواده‌های آفریقایی پس از قانون جدید مهاجرتی ترامپ
محدودیت‌های شدید قانون مهاجرت ترامپ بسیاری از خانواده‌های آفریقایی را از هم دور کرده و روند زندگی آنها را به هم می‌زند.
آیا نخبگانی که از کشور مهاجرت می کند خیانت کار هستند؟
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / سیاسی
آیا نخبگانی که از کشور مهاجرت می کند خیانت کار هستند؟
در بسیاری از کشورها برخی وقتی به قدرت می رسند تلاش می کنند کل قدرت را احتکار کنند.
پالس مثبت وزیر ورزش برای ورزشکارانی که مهاجرت کردند
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ورزشی
پالس مثبت وزیر ورزش برای ورزشکارانی که مهاجرت کردند
وزیر ورزش و جوانان از فراهم بودن شرایط بازگشت ورزشکاران مهاجرت کرده به دلیل عدم اعلام پناهندگی خبر داد.
  مسعود سلطانی فر  مهاجرت ورزشکاران  کیمیا علیزاده  ویژه
بهره برداری از ۲۹۴ پروژه ورزشی در کشور/ ورزشکاران مهاجرت کرده فرزندان ما هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ورزشی
بهره برداری از ۲۹۴ پروژه ورزشی در کشور/ ورزشکاران مهاجرت کرده فرزندان ما هستند
وزیر ورزش و جوانان گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر ۲۹۴ پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد ریال در کشور به بهره برداری می رسد.
  استانی-ورزشی  وزیر ورزش و جوانان
اعتراف اداره مرزبانی آمریکا به اشتباه در بازجویی مرزی از ایرانی‌ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / بین‌المللی
اعتراف اداره مرزبانی آمریکا به اشتباه در بازجویی مرزی از ایرانی‌ها
تهران- ایرنا- پرامیلا جایاپال (Pramila Jayapal) نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: اداره گمرک و حفاظت مرزی (CBP) آمریکا تائید کرده در بازجویی ۱۲ ساعته ماه ژانویه(دی‌ماه) از آمریکایی‌های ایرانی‌تبار در مرز آمریکا و کانادا مرتکب اشتباهات فاحش پروتکلی شده است.
  دولت ترامپ  مهاجرت  ایالات متحده آمریکا  مرزبانی
ویروس کرونا روند جهانی شدن را معکوس کرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
ویروس کرونا روند جهانی شدن را معکوس کرد
شیوع ویروس کرونا مانع جهانی شدن می شود. موانعی که به وجود آمده هم تجارت و جریان مهاجرت را متوقف می‌کند و هم مانع گسترش بیماری می شود.
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / عکس
(تصاویر) روحانی همه فن حریف
«بهلول حسینی» متولد ۱۳۶۸ در استان کردستان شهرستان بیجار در۶ سالگی به شهرستان شهریار مهاجرت می کند و در مدرسه علمیه سید رحمت الله علیه در زنجان، سطح دو و سه حوزوی خود را به پایان می رساند. حسینی پس از اتمام دروس حوزوی به تهران آمده و علاوه بر تحصیل به ورزشهای رزمی، تیراندازی و سوارکاری مشغول است. او در حال حاضر مسئول کمیته فرهنگی هیات اتومبیل‌رانی و موتورسواری استان البرز است.
  بهلول  روحانی  طلبه  بیجار  کردستان
جذابیت و گنگی؛ هدیه‌ای توامان به مخاطب
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / فرهنگی و هنری
جذابیت و گنگی؛ هدیه‌ای توامان به مخاطب
تهران - ایرنا - نمایش «بیگانه در خانه» در ۱۲۰ دقیقه‌ به نقد مفهوم مهاجرت از یک‌سو و از خود بیگانه بدل شدن انسان‌ها در تعامل با یکدیگر به واسطه غرق شدن در دنیا و فضای مجازی می‌پردازد. این نمایش با وجود قدرت در روایت و جذب مخاطب، بیننده را میان دو رسانه سینما و تئاتر حیران می‌گذارد.
  تئاتر شهر  جشنواره تأتر فجر  نمایش  سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
شکایت دانشجویان ایرانی از وزارت امنیت داخلی آمریکا و واکنش کمیسیون حقوق مدنی ایالات متحده
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / بین‌المللی
شکایت دانشجویان ایرانی از وزارت امنیت داخلی آمریکا و واکنش کمیسیون حقوق مدنی ایالات متحده
دو دانشجوی ایرانی حاضر در آمریکا به دلیل اقدام جدید نیروهای مرزبانی ایالات متحده در بازجویی از دانشجویان ایرانی شکایتی را در زمینه حقوق مدنی علیه وزارت امنیت داخلی این کشور مطرح کرده اند.
  ایالات متحده آمریکا  ایران  فرمان مهاجرتی
آنها به جای ما از مهاجرت ورزشکاران می‌ترسند؛ بررسی اقدام عجیب سفارت استرالیا درباره تیم ژیمناستیک ایران
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ / ورزشی
آنها به جای ما از مهاجرت ورزشکاران می‌ترسند؛ بررسی اقدام عجیب سفارت استرالیا درباره تیم ژیمناستیک ایران
خبر مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران ایرانی که در ماه‌های گذشته خبرساز شده بود بار دیگر با خبر عجیب‌تری کامل شد، این بار ترس از پناهنده شدنِ ورزشکاران ایرانی سبب شد کشور استرالیا از صدور روادید برای ورزشکاران ایران خودداری کند.
۲۵ گروگان افغان در پاکستان آزاد شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / بین‌المللی
۲۵ گروگان افغان در پاکستان آزاد شدند
اسلام آباد - ایرنا - رسانه های پاکستان گزارش دادند؛ ۲۵ تبعه افغانستان که چندی پیش در نزدیکی مرز پاکستان با ایران توسط عناصر مسلح ناشناس به گروگان گرفته شده بودند، از یک زندان در ایالت بلوچستان آزاد شدند.
  پاکستان  افغانستان  مهاجرت غیرقانونی  ایران
ویدئو / مهمانان کوچک، جاذبه این فصلِ شیراز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / فرهنگی و هنری
ویدئو / مهمانان کوچک، جاذبه این فصلِ شیراز
در ماه‌های سرد سال، پرندگان «کاکایی سرسیاه» از مناطق سردسیر مانند سیبری به شیراز پرواز می‌کنند. این مهمانان از اواسط پائیز تا اوایل بهار در این منطقه حضور دارند و سپس به زیستگاه خود بازمی‌گردند. این پرنده‌ها معمولا در طول سواحل، لنگرگاه‌ها، مسیر رودخانه‌ها، کنار دریاچه‌ها و گاه در کشتزارها و دور از آب‌های وسیع دیده می‌شوند. این روزها حضور این پرندگان کوچک بر سطح رودخانه خشک شیراز به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است.
  مهاجرت پرندگان  منطقه فارس  شیراز
روایتی از صف دراز متقاضیان ویزا مقابل سفارتخانه‌ها | چرا می‌خواهند از ایران بروند؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سیاسی
روایتی از صف دراز متقاضیان ویزا مقابل سفارتخانه‌ها | چرا می‌خواهند از ایران بروند؟
این روزها که تب مهاجرت بالا رفته، همشهری سری به صف‌های چند سفارتخانه پرمتقاضی برای مهاجرت زده و از کسانی که عطای رفتن را بر ماندن درخانه پدری ترجیح داده‌اند به گفت‌وگو نشسته است.
روایت «جام‌جم» از پشت پرده مهاجرت ورزشکاران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ورزشی
روایت «جام‌جم» از پشت پرده مهاجرت ورزشکاران
مهاجرت سعید ملایی و کیمیا علیزاده را فراموش کنید، مزدک میرزایی و سلب میزبانی مسابقات آسیایی را هم! چالش‌های بزرگ‌تر برای ورزش ایران در راه است.
  مهاجرت ورزشکاران
وزیر ورزش: در برابر مهاجرت ورزشکاران به هیچ عنوان بی‌تفاوت نیستیم/ اینها فرزندان مردم، ایران و نظام هستند
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ورزشی
وزیر ورزش: در برابر مهاجرت ورزشکاران به هیچ عنوان بی‌تفاوت نیستیم/ اینها فرزندان مردم، ایران و نظام هستند
در برابر مهاجرت ورزشکاران به هیچ عنوان بی‌تفاوت نیستیم و معتقدیم با روش منطقی و غیر احساسی باید با ورزشکاران، پیشکسوتان و جوانان آینده ورزش کشور ارتباط برقرار کنیم و نظارت دقیق داشته باشیم تا بتوانیم این موضوع را کنترل کنیم.