دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
وزارت صمت
وزارت صمت در مسیر جوانگرایی با چاشنی رانت!
دیدارنیوز / ۱ ساعت قبل / اقتصادی
وزارت صمت در مسیر جوانگرایی با چاشنی رانت!
جوانگرایی از مواردی است که قطعاً باید در کشور صورت گیرد، اما ضرورت دارد که دارای قوانین درست و اصولی باشد. نسل اول و دوم انقلاب، دیگر کارایی گذشته را ندارند و به جای اینکه جوانان در سمت مشاور باشند آنها باید به مدیران جوان مشاوره دهند. با این حال هنوز شاهد جوانگرایی درست و اصولی نیستیم و قوانین مناسب برای جذب جوانان نخبه و توانمند نیز وجود ندارد. در وزارت صمت البته شرایط با دیگر وزارتخانه‌ها اندکی دارای تفاوت است. تفاوت هم از جایی شروع می‌شود که در بعضی از شرکت‎های وابسته به وزارتخانه، شاهد انتصاب مدیران جوان هستیم، هرچند این اتفاق نیز انگشت شمار روی داده است. صنایع و تجارت کشور به مدیران ریسک‌پذیر و پر توان نیاز دارد و شاید این وزارتخانه بیش از دیگر ارکان دولت به مدیران جوان نیاز دارد. در ادامه …
۸ ماه گذشت اما انتخابات اتحادیه چاپخانه‌داران تایید نشد / نامه رئیس کمیسیون فرهنگی به وزیر صمت
تسنیم / ۹ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
۸ ماه گذشت اما انتخابات اتحادیه چاپخانه‌داران تایید نشد / نامه رئیس کمیسیون فرهنگی به وزیر صمت
از برگزاری انتخابات اتحادیه چاپخانه‌داران تهران ۸ ماه می‌گذرد،‌ انتخاباتی که با شکایت برخی از نامزدها تاییده آن صادر نشد، ولی وزارت صمت نیز تاکنون تکلیف این شکایت را مشخص نکرده است.
دنیای اقتصاد / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
تکذیب افزایش قیمت در ایران‌خودرو
ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای هرگونه افزایش قیمت محصولات این خودروساز را تکذیب و بر تبعیت کامل از قیمت‌های مصوب وزارت صمت تاکید کرد.پیرو انتشار برخی اخبار درخصوص افزایش قیمت یکی از محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در فضای مجازی، پایگاه اطلاع‌رسانی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای ضمن تکذیب هرگونه افزایش قیمت تاکید کرده، قیمت همه محصولات این گروه صنعتی براساس سیاست‌های دولت و مطابق با مصوبات وزارت صمت بوده و هیچ‌گونه افزایشی در آن اعمال نشده است.برخی کاربران فضای مجازی خبری مبنی بر افزایش قیمت محصول پیکاپ فوتون، خودروی کار تولیدی ایران‌خودرو دیزل در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند که ایران‌خودرو هرگونه افزایش قیمت در محصولات تجاری و خودرو‌های کار تولیدی این گروه صنعتی را تکذیب می‌کند.
بهره مندی از ظرفیت‌های ناجا و وزارت صمت برای پیشگیری از وقوع جرم
شفقنا / ۱۲ ساعت قبل / ...
بهره مندی از ظرفیت‌های ناجا و وزارت صمت برای پیشگیری از وقوع جرم
شفقنا - فرمانده نیروی انتظامی گفت: با تقویت و تعامل ناجا و وزارت صمت می توان حداکثر بهره‌مندی را از ظرفیت‌های دو جانبه انجام داد تا از وقوع جرم در عرصه‌های مختلف پیشگیری شود. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار...
اطلاعیه ایران‌خودرو درباره تغییرات قیمت
خبرآنلاین / ۲۰ ساعت قبل / اقتصادی
اطلاعیه ایران‌خودرو درباره تغییرات قیمت
پایگاه اطلاع رسانی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای هرگونه افزایش قیمت محصولات این خودروساز را تکذیب و بر تبعیت کامل از قیمت‌های مصوب وزارت صمت تاکید کرد.
  خودرو  خودروسازان  بازار خودرو
توضیح وزارت صمت در مورد افزایش قیمت نهادهای تولید مرغ
ایلنا / ۲۰ ساعت قبل / اقتصادی
توضیح وزارت صمت در مورد افزایش قیمت نهادهای تولید مرغ
وزارت صمت در پاسخ به مطلب خبرگزاری ایلنا با عنوان" افزایش ۵ تا ۲۰۰ درصدی نهاده‌های تولید مرغ/ وزارت صمت یا از قیمت‌ها مطلع نیست یا حقایق را کتمان می‌کند " توضیحاتی را ارائه داد.
  ارز  افزایش قیمت  سازمان صنعت معدن و تجارت استان  وزارتخانه  تولید مرغ
تلاش سازمان ملل برای کاهش تولید زباله در تهران
خبرآنلاین / ۲۰ ساعت قبل / اجتماعی
تلاش سازمان ملل برای کاهش تولید زباله در تهران
نشستی با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت به عنوان رابط دولت جمهوری اسلامی ایران با یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) برگزار شد که در آن نحوه همکاری این دو دستگاه برای کاهش پسماند و تفکیک زباله در سطح شهر تهران بررسی شد.
  زباله  تولید زباله  شهرداری تهران
تسهیلات ویژه دولت برای صادرکنندگان/ بسته حمایت از صادرات ابلاغ شد
مهر / ۳۰ ساعت قبل / اقتصادی
تسهیلات ویژه دولت برای صادرکنندگان/ بسته حمایت از صادرات ابلاغ شد
معاون اول رئیس‌جمهور بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی را به منظور تحقق اهداف توسعه صادرات سال ۹۸ ابلاغ کرد و به وزارت صمت ماموریت داد تا هر یکماه، گزارش عملکرد ارایه دهد.
  اسحاق جهانگیری  صادرات غیرنفتی  وزارت صنعت معدن و تجارت
دنیای اقتصاد / ۳۶ ساعت قبل / اقتصادی
صدور بیش از هزار مجوز استخراج رمز ارز در کشور
عضو کمیسیون بلاک‌چین سازمان نظام صنفی و رایانه‌ای با اشاره به ظرفیت 5/8 میلیارد دلاری صنعت ماینینگ در ایران گفت: وزارت صمت بیش از هزار مجوز استخراج رمز ارز در کشور صادر کرده است.
روزنامه همشهری / ۳۶ ساعت قبل / ...
فشار قاچاق و کمبود سرمایه در گردش بر تولید لوازم خانگی
مسئولان وزارت صنعت در حالی از چشم‌انداز مثبت تولید و بازار لوازم خانگی در سال آینده خبر می‌دهند که تولید کنندگان، افزایش قاچاق و کمبود سرمایه در گردش را عمده‌ترین مشکلات ساخت داخل این اقلام می‌دانند. به گزارش همشهری، کاهش عرضه در حالی زمینه گرانی و افزایش سهم قاچاق از بازار لوازم خانگی را فراهم کرده است که تولید‌کنندگان کمبود سرمایه و رشد واردات قاچاق را مانع داخلی‌سازی‌ این محصولات می‌دانند. عباس هاشمی، مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت از بهبود وضعیت صنعت لوازم خانگی در سال آینده خبر داده …
فیلم | مزایای ثبت نام کول بران در سایت «جامع تجارت»
خبرآنلاین / ۳۸ ساعت قبل / فیلم
فیلم | مزایای ثبت نام کول بران در سایت «جامع تجارت»
عباسپور مدیرکل صادرات و واردات وزارت صمت در گفتگو با شبکه خبر گفت: کولبران پس از مراجعه به فرمانداری‌های مناطق خود و تایید، در سایت «جامع تجارت» برای تعیین کالاهای مجاز واردات ثبت نام کنند.
  کولبر
عدم شناخت توانمندی‌ها، یکی از مشکلات حوزه تولید در کشور
ایسنا / ۴۵ ساعت قبل / ...
عدم شناخت توانمندی‌ها، یکی از مشکلات حوزه تولید در کشور
رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت با اشاره به اینکه باید توانمندی های کشور را خوب بشناسیم، بیان کرد: یکی از مشکلات حوزه تولید این است که توانمندی ها شناخته شده نیست و تولیدکنندگان ما هم نمی دانند نیازهای جامع کشور در یک برنامه درازمدت چیست که باید این دو را در ارتباط با هم قرار بدهیم.
  وزارت صمت  ساخت داخل  اخبار اقتصادی - کرمان  استانی-اقتصادی
جذب نخبگان در دستور کار وزارت صنعت قرار گرفت
ایرنا / ۴۷ ساعت قبل / اقتصادی
جذب نخبگان در دستور کار وزارت صنعت قرار گرفت
کرمان - ایرنا - مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جذب ۵۰۰ نخبه برای توسعه صنایع و معادن کشور در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته است که این امر باید بین شرکت‌های بزرگ اقتصادی ادامه یابد.
  وزارت صنعت معدن و تجارت  کرمان  سیرجان
نسخه کاهش تصدی‌گری دولت بر معادن
ارانیکو / ۲ روز قبل / اقتصادی
نسخه کاهش تصدی‌گری دولت بر معادن
سیاست‌های وزارت صمت در زمینه فراهم کردن بستر حضور بخش‌خصوصی در فعالیت‌های اکتشافی و تقویت شرکت‌های خصوصی در این حوزه چندان موفق نبوده است
بی‌برنامگی برای تخلیه تقاضای بازار
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
بی‌برنامگی برای تخلیه تقاضای بازار
دنیای اقتصاد: از بهمن ماه سال گذشته وزارت صمت همزمان با رونمایی از مدل جدید قیمت‌گذاری خودرو در مبدا، بر اساس 5 درصد زیر قیمت‌های حاشیه بازار (که البته هیچ‌گاه اجرایی نشد) خودروسازان را مکلف کرد تا 20 درصد محصولات تولیدی خود را به‌طور مستقیم به بازار عرضه کنند. تصمیم دولت در این زمینه در راستای تنظیم بازار خودرو بود حال آنکه در شرایط کنونی فاصله قیمتی میان بازار و کارخانه به بالاترین حد خود رسیده است.
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
تغییر ۶۵ درصد مشاغل تا ۱۵ سال آینده
رئیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت گفت: با ‌انقلاب چهارم صنعتی، ۶۵ درصد از مشاغل دچار تحول می‌شوند و از امروز باید برای تربیت نیروی شاغل در آن زمان برنامه‌ریزی کنیم. حسن آقا کثیری در نخستین اجلاس سراسری انقلاب صنعتی چهارم در هزاره سوم در محل اتاق بازرگانی ایران، با بیان اینکه انقلاب‌های صنعتی با دلایل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شکل گرفته‌اند، افزود: سه انقلاب صنعتی را پشت سرگذاشته‌ایم و اکنون در آستانه انقلاب چهارم هستیم.
معرفی ماموران جدید تجاری
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
معرفی ماموران جدید تجاری
برنامه جدید برای توسعه صادرات به بازارهای هدف در دستور کار سیاست‌گذار تجاری قرار گرفت. در ادامه و تکمیل سیاست‌های مربوط به اعزام رایزنان بازرگانی به مقاصد مهم صادراتی، مقرر شده است که نمایندگانی با اختیارات تام در 20 بازار هدف فعال شوند. مطابق اظهارات متولی امور بازرگانی در وزارت صمت این نمایندگان قرار است به نوعی نقش مکمل را در کنار رایزنان بازرگانی ایفا کنند. از سوی دیگر چشم‌انداز و هدف تعریف شده از این اقدام، اتصال فعالان اقتصادی و کالاهای ایرانی به بازارهای هدف صادراتی است.
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
تاکید بر حذف پراید و پژو 405
قائم مقام معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در تلاشیم تا تولیدات خود را با استانداردهای تعیین شده مطابق کنیم و در این مسیر از سال ٩٩ تولید پراید و پژو ۴٠۵ متوقف می‌شود. سید مهدی نیازی در چهل ودومین جلسه کارگروه آلودگی هوا افزود: درخصوص استانداردها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و متناسب با تحریم‌ها پیش می‌رود، هر چند می‌دانیم که مشکلاتی در این مسیر وجود دارد. وی اظهار کرد: سال گذشته تصمیم گرفته شد تولید محصول با استاندارد یورو۴ یک سال عقب بیفتد، اما می‌بینیم امسال شرایط (شرایط هوا) بدتر است. نیازی گفت: از سوی دیگر تولید سوخت یورو۵ با مشکل مواجه شده. وقتی خودرو یورو ۵ باشد و با سوخت یورو ۴ کار کند، کاتالیست آن بعد از ۱۰ هزار کیلومتر پیمایش از بین می‌رود و خودروی موردنظر ممکن است …
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
جزئیات سند نقشه راه تنظیم بازار کشور
رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صمت از تدوین نقشه راه تنظیم بازار کشور در سه بخش اصلی خبرداد و گفت: این سند در جلسه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار ارائه و در حال اعمال آخرین اصلاحات برای ابلاغ است.
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اقتصادی
اخبار
ایرنا|قائم‌مقام معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: در تلاش هستیم تا تولیدات خود را با استانداردهای تعیین شده مطابق کنیم…
  اقتصادی و سیاسی  پژو  گربه  مقام معظم رهبری  یورو
وزارت بهداشت: تعداد مرگ‌های منتسب به آلودگی هوا در کشور، سالانه ۱۱ هزار نفر است
انتخاب / ۴ روز قبل / اجتماعی
وزارت بهداشت: تعداد مرگ‌های منتسب به آلودگی هوا در کشور، سالانه ۱۱ هزار نفر است
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اعلام اینکه سالانه ۵.۷ میلیارد دلار هزینه مرگ‌های زودرس منتسب به آلودگی هوا در کشور است، از توجیه وزارتخانه‌های صمت و نفت در زمینه ارتقای استانداردهای مرتبط با خودرو و سوخت، انتقاد کرد.
حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید مهمترین ضرورت امروز کشور است
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید مهمترین ضرورت امروز کشور است
مدیرکل دفتر حقوقی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حفظ اشتغال موجود و تلاش برای ایجاد اشتغال جدید مهمترین نیاز و ضرورت امروز کشور است که باید با مشارکت سازمان صمت انجام شود.
  استانی-اقتصادی  وزارت صمت  اشتغال
سالانه 11هزار مرگ منتسب به آلودگی هوا در کشور / انتقاد از وزارتخانه‌های صمت و نفت
ایسنا / ۴ روز قبل / اجتماعی
سالانه 11هزار مرگ منتسب به آلودگی هوا در کشور / انتقاد از وزارتخانه‌های صمت و نفت
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اعلام اینکه سالانه ۵.۷ میلیارد دلار هزینه مرگ‌های زودرس منتسب به آلودگی هوا در کشور است، از توجیه وزارتخانه‌های صمت و نفت در زمینه ارتقای استانداردهای مرتبط با خودرو و سوخت، انتقاد کرد.
  آلودگی هوا  سوخت  خودرو
عوارض صادرات کرومیت، کنسانتره سرب و روی، مس و آهن اسفنجی تغییر کرد
تسنیم / ۵ روز قبل / اقتصادی
عوارض صادرات کرومیت، کنسانتره سرب و روی، مس و آهن اسفنجی تغییر کرد
معاون معدنی و صنایع معدنی وزارت صنعت اعلام کرد: وزارت صمت بخشنامه ای را جهت کاهش عوارض صادرات کرومیت از ۲۵ درصد به ۱۰ درصد، عوارض کنسانتره سرب و روی از ۲۰ درصد به ۱۲ درصد، عوارض مس از ۱۰ درصد به ۵ درصد را ابلاغ کرد.
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / اقتصادی
فعال‌سازی کانال ارتباطی تولیدکنندگان با متقاضیان
رییس مرکز ساخت داخل، تجهیزات و ماشین‌سازی وزارت صمت گفت: معرفی توان داخلی کشور و تمرکز خریداران و متقاضیان به سمت این…
  صندوق توسعه ملی  قانون  مجلس شورای اسلامی  مناطق آزاد  موسسات مالی و اعتباری
داخلی‌سازی قطعات خودرو الزاما منجر به کاهش قیمت نمی‌شود/ عدم استفاده از سامانه توانیران جرم است
ایلنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
داخلی‌سازی قطعات خودرو الزاما منجر به کاهش قیمت نمی‌شود/ عدم استفاده از سامانه توانیران جرم است
ایلنا: رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صمت گفت: ما امسال 9 میز ساخت داخل برگزار کردیم که نتیجه آن 1.2 میلیارد یورو داخلی‌سازی انواع قطعات و ماشین‌آلات بوده است
  بخش خصوصی  بیکاری  جرم  خودرو  یورو
مقصر بازار سیاه فولاد کیست؟/ معاون وزیر صمت: مشکل، وجود تقاضاهای سوداگرانه است
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
مقصر بازار سیاه فولاد کیست؟/ معاون وزیر صمت: مشکل، وجود تقاضاهای سوداگرانه است
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: مشکل ما در صنعت فولاد، تولید نیست بلکه وجود تقاضاهای سوداگرانه است. اگر سه هفته کنترل‌ها و بررسی بر روی بازار را ادامه دهیم این مشکل حل خواهد شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
برای افزایش تولید داخلی و رفع تحریم، نیازمند مساعدت گمرک و وزارت صمت هستیم
هرگونه اقدامات سختگیرانه و ایجاد محدودیت و یا دامن زدن به موضوعاتی که صرفاً این روزها توسط برخی افراد و برخلاف دستور مقام معظم رهبری در تسهیل و برطرف کردن موانع کسب‏و‏کار عمل می‌کند، نتیجه‏ای جز ایجاد دلسردی و عدم اطمینان در فضای روانی افکار عمومی صورت نخواهد داشت.بر کسی پوشیده نیست که در این مقطع حساس و تاریخی، تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی، کمبود نقدینگی و نوسانات نرخ ارز، زنجیره صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی کشور را همانند سایر صنایع و فعالیت‌های اقتصادی دچار مشکلات عدیده‌ای کرده به‌طوری‏که این مهم بیش از هر زمان دیگری نیازمند هماهنگی و مشارکت و تسهیل فضای کسب‏و‏کار از سوی سازمان‌ها و ارگان‌های دخیل است تا بتوان با محدودیت‌ها و شرایط موجود در راستای حفظ و افزایش تولیدات داخلی خودرو و کاهش زیان …
ماموریت‌ها در ترمینال صادراتی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
ماموریت‌ها در ترمینال صادراتی
قائم‌مقام وزارت صمت در اموربازرگانی، ماموریت واولویت‌های کاری متولیان تجاری را ترسیم کرد.
  جنگ  رقابت  کیف و کفش  مقام معظم رهبری  واردات
رتبه ۶۱ ایران در شاخص های نوآوری جهانی / تولید ۵۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی در کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
رتبه ۶۱ ایران در شاخص های نوآوری جهانی / تولید ۵۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی در کشور
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: در حال حاضر بیش از 50 میلیون تن محصولات پتروشیمی در کشور تولید می شود که بخشی از آن به صورت فرآوری اولیه صادر می شود که ارزش این صادرات حدودا برابر با 12 میلیارد دلار است و چنانچه این محصولات خام در صنایع پایین دست پتروشیمی به مواد با ارزش افزوده بالاتر تبدیل شود، ارزش چند برابری ایجاد می کند.
  ایران  پتروشیمی  درآمد  دلار  شاخص
اعزام نمایندگان تام الاختیار تجاری ایران به ٢٠ کشور هدف صادراتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
اعزام نمایندگان تام الاختیار تجاری ایران به ٢٠ کشور هدف صادراتی
قائم مقام وزارت صنعت،از دستور وزیر صمت برای اعزام نمایندگان تام الاختیار تجاری ایران به ٢٠کشور هدف صادراتی خبر داد و گفت:این کار با همکاری سازمانهای توسعه ای و اتاقهای بازرگانی،انجام می شود.
  حسین مدرس خیابانی  سازمان توسعه تجارت  صادرات نفت  مالیات بر ارزش افزوده
عدم رعایت کف عرضه بورس کالا توسط واحدهای فولادی/ برخورد گمرک با واحدهای متخلف
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
عدم رعایت کف عرضه بورس کالا توسط واحدهای فولادی/ برخورد گمرک با واحدهای متخلف
ستاد تنظیم بازار ضمن تاکید بر عدم رعایت کف عرضه واحدهای فولادی در بورس کالا از ماموریت تعزیری گمرک و وزارت صمت در برخورد با واحدهای مذکور خبر داد.
به‌طور مستمر سراغ بنگاه‌های تولیدی بروید/ اهتمام جدی مدیران وزارت صمت برای پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
به‌طور مستمر سراغ بنگاه‌های تولیدی بروید/ اهتمام جدی مدیران وزارت صمت برای پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی
وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: از تولیدکننده حمایت می‌کنیم و هیچ حد توقفی در این امر نداریم، اما این مشروط به عدم سوءاستفاده عده‌ای معدود است.
  وزارت صنعت معدن و تجارت  رضا رحمانی‌
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
مشکلی در تامین میوه شب عید نداریم
سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: امسال با دستور ویژه وزیر صمت، بخش خصوصی توزیع میوه و مرکبات را بر عهده دارد.به گزارش مهر، محمدرضا کلامی در گردهمایی روسای سازمان‌های صمت استانی گفت: قیمت عرضه میوه و مرکبات به گونه‌ای خواهد بود که مناسب برای عرضه به بازار باشد.مدیرکل برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، درباره تامین میوه شب عید گفت: در تامین میوه شب عید هیچ‌گونه مشکلی نداریم و تمهیدات لازم نیز اندیشیده شده است.سخنگوی ستاد تنظیم بازار افزود: امسال با دستور ویژه وزیر صمت، بخش خصوصی توزیع میوه و مرکبات را بر عهده دارد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
آغاز واگذاری مراحل صدور جواز فعالیت به خانه‌های صنعت
در راستای تفاهم‌نامه تفویض اختیارات وزارت صمت به خانه‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، اولین گام جهت تحقق بند 1 تفویض‌نامه مذکور، اقدامات اجرایی در 14 استان آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، فارس، کرمان، کرمانشاه، گلستان، مازندران، مرکزی و یزد از روز گذشته 29 دی آغاز شد. به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت ایران؛ بنا بر توافقات انجام شده، ثبت، بررسی و رسیدگی به تقاضای تاسیس واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی در سایت بهین یاب تا مرحله صدور و امضای جواز تاسیس توسط روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها بر عهده خانه‌های صمت استان خواهد بود. سایر استان‌های باقی‌مانده نیز به زودی نسبت به اجرای مفاد بند 1 این تفویض‌نامه اقدام خواهند کرد. از سوی دیگر …
صدور جواز صنعتی در شهرک‌ها به استان‌ها واگذار شد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
صدور جواز صنعتی در شهرک‌ها به استان‌ها واگذار شد
در راستای تفاهم نامه تفویض اختیارات وزارت صمت به خانه‌های صنعت،معدن و تجارت استان‌ها، فرآیند صدور جواز تأسیس صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به خانه‌های صنعت و معدن سراسر کشور واگذار شد.
انجمن قطعه سازان خودرو گمرک را به جوسازی متهم کرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
انجمن قطعه سازان خودرو گمرک را به جوسازی متهم کرد
نایب رئیس انجمن قطعه سازان همگن خودروی با اشاره به اقدام اخیر گمرگات کشور در مخدوش نمودن علامت تجاری قطعات مجاز خودرو که در داخل تولید نمی‌شود، گفت : افزایش تولید داخلی و رفع تحریم نیازمند مساعدت گمرک و وزارت صمت است.
سختگیری هندی‌ها برای فروش برنج به ایران/ آغاز واریز ارز برای ترخیص برنج‌های وارداتی رسوبی در گمرک
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
سختگیری هندی‌ها برای فروش برنج به ایران/ آغاز واریز ارز برای ترخیص برنج‌های وارداتی رسوبی در گمرک
دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران با بیان اینکه بدقولی در واریز ارز هندی‌ها را در فروش برنج به ایران سختگیر کرده است، اظهار کرد: به رغم کاهش جهانی قیمت برنج وزارت صمت با هدف حمایت از تولید داخلی تصمیم به ثابت نگه داشتن قیمت مصوب برنج وارداتی گرفته است.
افزایش ۵ تا ۲۰۰ درصدی نهاده‌های تولید مرغ/ وزارت صمت یا از قیمت‌ها مطلع نیست یا حقایق را کتمان می‌کند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
افزایش ۵ تا ۲۰۰ درصدی نهاده‌های تولید مرغ/ وزارت صمت یا از قیمت‌ها مطلع نیست یا حقایق را کتمان می‌کند
ایلنا: دیروز وزارت صمت اعلان کرد که افزایش قیمت مرغ همزمان با شب عید و ماه مبارک رمضان به صلاح نیست، چرا که نهاده های دامی افزایش قیمت نداشته‌اند. این اظهار نظر در…
  افزایش قیمت  شب عید  نهاده های دامی  تولید مرغ  ماه مبارک رمضان
در حوزه تامین مالی واحدهای تولیدی ایرادات ساختاری داریم/ وزارت صمت جذب ۵۰۰ نخبه را در شرکت‌های بزرگ صنعتی در دستور کار دارد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
در حوزه تامین مالی واحدهای تولیدی ایرادات ساختاری داریم/ وزارت صمت جذب ۵۰۰ نخبه را در شرکت‌های بزرگ صنعتی در دستور کار دارد
وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: این وزارتخانه جذب ۵۰۰ نفر نخبه و نفرات برتر دانشگاهی را در شرکت بزرگ صنعتی زیرمجموعه این وزارتخانه در دستور کار خود قرار داده است.
  رضا رحمانی-وزیر صنعت، معدن و تجارت  تامین مالی واحدهای تولیدی
چک لیست 9 گانه وزارت صمت
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
چک لیست 9 گانه وزارت صمت
گردهمایی روسای سازمان‌های صنعت، معدن وتجارت با حضور وزیر صمت و معاونان این وزارتخانه با هدف بررسی چالش‌ها و ارایه راهکارهای پیشنهادی برگزار شد. در این نشست موضوعاتی همچون «تفویض اختیارات بخش معدن، توسعه صادرات، اعتماد به توان بخش خصوصی، ضرورت رصد مستمر شرایط تولیدی و صادراتی، مقابله با تحریم در حوزه معادن و صنایع معدنی، روش جدید برای تامین مالی بنگاه‌های بزرگ، 23 طرح‌ توسعه‌ای برای استان‌های کمتر برخوردار، ابلاغ دستورالعمل نظارتی پایان سال به استان‌ها و رشد 75 درصدی صادرات به اوراسیا » مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتند.
  حقوق  صنعت معدن  صنعت معدن و تجارت  نقدینگی  وزارتخانه
اقدام ویژه برای تامین اقلام معیشتی و گرمایشی سیل‌زدگان
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
اقدام ویژه برای تامین اقلام معیشتی و گرمایشی سیل‌زدگان
سرپرست معاونت حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت صمت گفت: با توجه به ارزیابی های انجام شده در سیل اخیر در حوزه زیرساختهای صنعت و معدن خساراتی نداشتیم.
  سیل سیستان و بلوچستان  وزارت صنعت،معدن و تجارت
تامین مالی | ۷ روش جدید را برای تامین مالی بنگاه های بزرگ
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
تامین مالی | ۷ روش جدید را برای تامین مالی بنگاه های بزرگ
شفقنا اقتصادی _ معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: دفتری با عنوان سرمایه گذاری و تامین مالی ایجاد شده و ۷ روش جدید برای تامین مالی بنگاه‌های بزرگ در دستور کار داریم. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:  سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت در گردهمایی روسای سازمان‌های صمت استان‌ها که با حضور وزیر […]
در تامین میوه شب عید هیچ گونه مشکلی نداریم / بخش خصوصی توزیع میوه و مرکبات را برعهده دارد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
در تامین میوه شب عید هیچ گونه مشکلی نداریم / بخش خصوصی توزیع میوه و مرکبات را برعهده دارد
ایلنا: سخنگوی ستاد تنظیم بازار و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: امسال با دستور ویژه وزیر صمت بخش خصوصی توزیع میوه و مرکبات را…
  بخش خصوصی  تنظیم بازار  مرکبات  میوه شب عید  برنامه ریزی
افزایش قیمت مرغ همزمان با شب عید به صلاح نیست
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
افزایش قیمت مرغ همزمان با شب عید به صلاح نیست
معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: فروش فوق العاده و‌ نمایشگاه‌های عرضه مستقیم در دستور کار برای تنظیم بازار شب عید است.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
وضعیت آماری بنگاه‌ها در 9 ماهه امسال
معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: در 9 ماهه امسال چهار هزار و 668 پروانه بهره‌برداری صنعتی صادر شده که 6.9 درصد نسبت…
  اشتغال  ایران خودرو  خودرو  سایپا  وزارتخانه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
راهکار وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ساخت قطعات در داخل که رشد تولید و کاهش قیمت خودرو را به دنبال خواهد داشت در دستور کار قرار دارد و در یکی، دو ماه گذشته تولید خودرو افزایش یافته و تلاش می‌شود این روند ادامه یابد و در نتیجه بر بازار خودرو تاثیربگذارد.
احیای ۱۰۵۹ واحد تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در ۹ ماهه امسال
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
احیای ۱۰۵۹ واحد تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در ۹ ماهه امسال
ایلنا: معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: در 9 ماهه امسال چهار هزار و 668 پروانه بهره برداری صنعتی صادر شده است که 6.9 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است و این…
  اشتغال  دلار  سرمایه گذاران  سرمایه گذاری  واردات
اصلاحیه‌های موافقتنامه تشکیل منطقه آزاد بین ایران و اوراسیا ابلاغ شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
اصلاحیه‌های موافقتنامه تشکیل منطقه آزاد بین ایران و اوراسیا ابلاغ شد
رئیس جمهور، اصلاحیه‌های قانون «موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو» را برای اجرا به وزارت صمت ابلاغ کرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
تعیین دستمزد سال آینده متناسب با افزایش هزینه‌ها باشد
نماینده کارگران در کمیته دستمزد شورای عالی کار با تشریح جزئیات پنجمین جلسه کمیته دستمزد از ارائه گزارش نماینده مرکز آمار درباره اقلام پرهزینه سبد معیشت کارگران خبر داد و گفت: حداقل دستمزد سال ۱۳۹۹ باید متناسب با نرخ تورم و افزایش هزینه‌ها باشد.به گزارش ایسنا، معصومعلی موسی‌زاده اظهار کرد: این جلسه که با حضور نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی، وزارت کار، وزارت اقتصاد، وزارت صمت و نماینده مرکز آمار ایران برگزار شد، نماینده مرکز آمار گزارشی از قیمت ۴۷۰ قلم کالای اساسی بر اساس تورم سال‏های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ و همچنین اقلام مصرفی و پرهزینه سبد معیشت کارگران ارائه کرد. در این نشست، شیوه محاسبه تورم ماهانه ارائه شد و اعضای کمیته به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند. با توجه به برگزاری جلسه مقرر شد که قیمت کالاهای …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
رکورد تولید ۹ماهه کنسانتره آهن در شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد در سال رونق تولید
به گزارش روابط‏‏عمومی، به نقل از وزارت صمت شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با تولید 249,141 تُن کنسانتره آهن در آذر‏ماه سال جاری، با همت مدیران و تلاش پرسنل خدوم خود توانست با رشدی 54 درصدی در مقابل سایر شرکت‌های معدنی به نسبت مشابه سال قبل رکوردی چشمگیر را به ثبت برساند. بر اساس گزارش ارائه شده از سوی وزارت صمت، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد علاوه بر رکورد تولید آذر‏ماه، توانست با تولید 9 ماهه 1,777,900 تن کنسانتره آهن با رشد 65 درصدی نسبت به مشابه سال قبل، توانست رکوردی قابل توجه و بی‌نظیر را به ثبت برساند.
حذف شرط بررسی سابقه واردات در تایید و رد مجوز ارزی + سند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
حذف شرط بررسی سابقه واردات در تایید و رد مجوز ارزی + سند
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت 31 استان و جنوب استان کرمان شرایط حذف شرط بررسی سابقه واردات در ضمن تایید یا رد مجوز ارزی در سازمان صمت استان‌ها را اعلام کرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
مشخص شدن اولویت‌های صنعتی ایران
یک عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که پس از پایان یافتن بررسی‌ها درباره اولویت‌های صنعتی کشور در وزارت صمت و اتاق بازرگانی تهران، این اولویت‌ها مشخص شده و دو طرف در این زمینه هم‏نظر هستند.به گزارش ایسنا، محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: در شرایط فعلی با توجه به محدودیت‌هایی که اقتصاد ایران با آن روبه‌روست، اولویت‌بندی حوزه‌های مختلف اقتصادی برای افزایش توجه و سرمایه‌گذاری در آنها اهمیت بسیار زیادی دارد و در این زمینه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، حوزه صنعت به شمار می‌رود.وی با بیان اینکه وزارت صمت از چندی قبل بررسی‌های خود برای رسیدن به اولویت‌های صنعتی را آغاز کرده بود، بیان کرد: علاوه بر این اتاق بازرگانی تهران نیز با استفاده از روش‌های علمی بررسی‌های خود را هم عرض با این وزارتخانه شروع کرد و امروز جمع‌بندی …
آمادگی وزارت صمت برای توزیع لاستیک خارج از پیمایش با ثبت سفارش
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
آمادگی وزارت صمت برای توزیع لاستیک خارج از پیمایش با ثبت سفارش
ایلنا: معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست وزیر صمت با اعضای اتاق تعاون ایران گفت: بخش تعاون با تاکیدات وزیر صمت همواره مورد توجه در ستاد تنظیم…
  ایران  تنظیم بازار  گوشت  معاون  وزارت صنعت معدن و تجارت
آمادگی چین برای خرید فرش دستبافت/ تفاهمنامه وزارت صمت با بانک مرکزی برای تامین نقدینگی صنایع
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
آمادگی چین برای خرید فرش دستبافت/ تفاهمنامه وزارت صمت با بانک مرکزی برای تامین نقدینگی صنایع
ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: براساس توافق‌های صورت گرفته با بانک مرکزی مقرر شد به ترتیب اولویت صنایعی را که به نقدینگی نیاز دارند به بانک مرکزی معرفی…
  بانک مرکزی  چین  سرمایه  فرش  نقدینگی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
عدالت مالیاتی نداریم
مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران گفت: ما عدالت مالیاتی نداریم، معنایی ندارد که معافیت‌های مقرری برای شخص یا نهادی وجود داشته باشد. چرا باید گروهی از خدمات این کشور استفاده کنند اما مالیات ندهند.به گزارش ایلنا، محمد‏‏رضا جعفریان در خصوص نحوه پرداخت مالیات در سال‌های آینده گفت: مطابق ماده 97 قانون مالیات‌ها، سازمان مالیات حق ندارد که در سال آینده مالیات واحدی را به صورت علی‌الراس محاسبه کند و حتما مالیات باید در چارچوب مدارک و مستندات باشد و لذا من اینجا اعلام می‌کنم که اصناف اظهارنامه خود را در چارچوب اسناد و مدارک مستند ارائه دهد تا هیچ بهانه‌ای برای رد آنها از سوی ممیزان مالیاتی نباشد. وی در خصوص اینکه آ‌یا اصناف توانایی افزایش 24 مالیات را دارد یا خیر گفت: 95 درصد صنوف با توجه به شفافیت و فعالیتی …
کار نیازمند جوانی و تدبیر است/ ایران خودرو ورشکسته نیست/ قطعات داخلی استاندارد را برای ۵ سال به صورت تضمینی خرید می‌کنیم
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
کار نیازمند جوانی و تدبیر است/ ایران خودرو ورشکسته نیست/ قطعات داخلی استاندارد را برای ۵ سال به صورت تضمینی خرید می‌کنیم
دیدارنیوز که بررسی جوانگرایی در وزارت صنعت، معدن و تجارت را آغاز نموده است، در بخش دوم از پرونده خود به سراغ مدیرعامل جوان ایران خودرو رفته است. فرشاد مقیمی که متولد سال ۱۳۵۵ است تا شهریورماه گذشته، معاون وزیر صمت بود و در طی پنج ماه گذشته، به مدیرعاملی ایران خودرو منصوب شده است. وی در این گفتگو از اقدامات خود برای ارتقای وضعیت ایران خودرو گفت و ضمن رد شایعاتی مبنی بر ورشکستگی ایران خودرو به حضور نیروی جوان در این شرکت اشاره کرد و گفت: کار؛ هم جوانی و هم تدبیر را باهم می‌خواهد و باید در کنار هم باشند. انرژی جوانی ما باعث می‌شود که ما هیچ روز تعطیلی نداشته باشیم و از همه روز‌های کاریمان برای پیشبرد امور استفاده می‌کنیم.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
جای خالی شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت کشور
مدیرعامل اسبق شرکت شهرک‌های صنعتی ایران با انتقاد از اینکه هر روز شاهد صادرات منابع زیادی به صورت خام هستیم گفت: تولیدکننده و صادرکننده هیچ کدام متهم نیستند. زمانی که هیچ تکنولوژی و فناوری برای فرآوری این محصولات خام در کشور وجود ندارد پس ناگزیر باید بدون ارزش افزوده، ثروت ملی صادر شود.به گزارش اقتصاد۲۴، شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به ماهیت خود با تحول در عرصه علم و دانش و کشف یافته‌ها و نتایج جدید اقتصادی در رشد و توسعه بخش‌های مختلف صنایع تاثیر زیادی دارند اما هنوز این ماهیت در اسارت فقر مسئولیت برخی از مسئولان است. نوآوری در بنگاه‌های اقتصادی موجب افزایش وابستگی صنعت و اقتصاد کشور به فناوری‌های خارجی خواهد شد و این برای کشور ما که از منابع سرشار اقتصادی برخوردار است یک ضعف مهم به شمار می‌رود. …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
برگزاری میز ساخت داخل ماشین آلات و تجهیزات صنعت تایر
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت از افزایش تولید 300 هزار حلقه لاستیک باری واتوبوسی (TBR) در سال جاری خبرداد و گفت: با توجه به عمق ساخت داخل صنعت تایر پیشنهاد می‌شود، در جهت هم افزایی و به‌هم‌رسانی، میز ساخت داخل ماشین آلات و تجهیزات صنعت تایر برگزار شود.
آمادگی وزارت صمت برای اجرای ماده 7 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
آمادگی وزارت صمت برای اجرای ماده 7 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار
وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اجرای ماده 7 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار اعلام آمادگی کرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
افزایش ۲۰ درصدی تولید سیگار
جدیدترین آمار منتشرشده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در هشت‏ماهه امسال ۳۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نخ سیگار تولید شده که نسبت به تولید ۲۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نخ در سال گذشته ۲۰.۴ درصد رشد داشته است.به گزارش ایسنا، طبق این آمار واردات رسمی سیگار که از سال ۱۳۹۷ به صفر رسیده بود همچنان متوقف است، اما صادرات این محصول در این مدت ۴۶.۷ درصد کاهش داشته، به طوری که صادرات سیگار از ۱۵۰ میلیون نخ در هشت‏ماه منتهی به آبان سال گذشته به ۸۰ میلیون نخ در مدت مشابه امسال رسیده است. برآورد وزارت صمت از میزان قاچاق سیگار نیز نشان می‌دهد در حالی که میزان قاچاق سیگار در هشت‏ماهه سال گذشته ۱۴ میلیارد ۲۱۰ میلیون نخ تخمین زده شده بود، این رقم در مدت مشابه امسال هشت میلیارد و ۱۶ میلیون نخ برآورد …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
نرخ سود بازرگانی ترخیص ماشین‏آلات مورد‏نیاز صنایع داخلی برای نمایشگاه‌ها حذف شد
هیئت دولت پیشنهاد شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران مبنی بر صفر‏شدن نرخ سود بازرگانی ترخیص دائم ماشین‏آلات و تجهیزات مورد‏نیاز صنایع داخلی که در نمایشگاه‌های داخلی به نمایش گذاشته می‌شوند، را به تصویب رساند.به گزارش روابط‏عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین‌زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از تصویب پیشنهاد این شرکت در جلسه هیئت وزیران خبر داد.حسین‌زاده اعلام کرد: شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران پیشنهاد خود به هیئت دولت را به منظور تسهیل در ورود و ترخیص تجیهزات و کالاهای مورد‏نیاز صنایع داخلی که در نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران به نمایش گذاشته می‌شوند، ارائه داد که هیئت وزیران نیز این پیشنهاد را به تصویب رساند. طبق …
عاقبت قیمت‌گذاری خودرو تا پایان ۹۸
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
عاقبت قیمت‌گذاری خودرو تا پایان ۹۸
با وجود مصوبه «قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار»، خودروسازان بزرگ کشور همچنان مطابق میل و سلیقه وزارت صنعت، معدن و تجاری قیمت محصولات خود را تعیین می‌کنند و این موضوع به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، دلیل اصلی زیان‌دهی آنها به شمار می‌رود. در این شرایط، این پرسش پیش آمده که با توجه به زیان انباشته و مشکلات مالی خودروسازان، وزارت صمت اجازه اجرای جامع و کامل مصوبه «قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار» را خواهد داد، یا با همین فرمان (قیمت‌گذاری دستوری) پیش می‌رود؟
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
حذف قاچاق لوازم خانگی در سه گام
طرح مبارزه با قاچاق لوازم خانگی در حالی با نصب شناسه کالا آغاز شده که موفقیت این طرح منوط به تکمیل و اجرایی شدن سایر حلقه‌های این زنجیره است.به گزارش میزان، موضوع قاچاق بحث تازه‌ای در اقتصاد کشور ما نیست و طی سال‌های اخیر همواره بار‌ها در این باره از سوی کارشناسان صحبت شده است. حجم قاچاق در کشور به حدی زیاد است که بر اساس ادعای گمرک این رقم به ۱۳۸ هزار میلیارد تومان می‌رسد، رقمی که البته به دلیل اینکه کالای قاچاق از مبادی رسمی و غیر‏رسمی وارد کشور می‌شود رقم دقیقی به شمار نمی‌رود و نمی‌توان رقم دقیق کالای قاچاق به کشور را اعلام کرد، اما‏ به ازای هر یک واحد قاچاق، ۵ شغل مستقیم و غیرمستقیم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. پوشاک و لوازم خانگی از جمله کالا‌هایی هستند که بیشترین حجم قاچاق به کشور را تشکیل …
کارنامه بانکی دو وام تولید
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
کارنامه بانکی دو وام تولید
کارنامه استانی پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید در هشت‌ماه منتهی به آبان امسال ارزیابی شد. آمارهای وزارت صمت از ابتدای سال 1398 تا پایان آبان‌ امسال نشان می‌دهد از مجموع 10هزار و 116فقره درخواست‌ ثبت‌شده برای وام تولید، برای 4هزار و 13فقره درخواست تسهیلات پرداخت شده‌ است. مطابق بررسی‌ها بالاترین تعداد تسهیلات پرداختی به ترتیب به سه استان «سمنان»، «مازندران» و «تهران» اختصاص داشته است.
نیم نگاه دولت به کسب درآمد از خودروسازی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
نیم نگاه دولت به کسب درآمد از خودروسازی
واگذاری سهام دولتی دو شرکت خودروساز به گفته سرپرست معاونت امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت صمت، با جدیت از سوی وزارت صنعت دنبال می‌شود.هر چند هنوز آمار دقیقی از واگذاری اموال تولیدی و غیرتولیدی خودروسازان که در راستای خصوصی‌سازی باید انجام شود، در دسترس نیست با این حال مسوولان صنعتی کشور از جمله رضا رحمانی وزیر صمت بارها عنوان کرده‌اند که بر عهد خود مبنی بر واگذاری سهام خودروسازان تا پایان سال 99 پایبند هستند.
رشد تولید در کالای منتخب؛ آمار 8 ماهه وزارت صمت در حوزه تولید و تجارت منتشر شد
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
رشد تولید در کالای منتخب؛ آمار 8 ماهه وزارت صمت در حوزه تولید و تجارت منتشر شد
آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صمت حکایت از این دارد که تا پایان آبان‌ماه از میان 41 محصول و کالای منتخب صنعتی و معدنی، 27 محصول رشد و 14 محصول کاهش تولید داشته است.
  تجارت  تلویزیون  دلار  رشد  وزارت صنعت معدن و تجارت
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
وزارت صمت ناجی‌خودروسازی؟
وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) همچنان اصرار دارد که ثابت کند خودروسازی را از گرداب تحریم نجات داده و به ساحل آرامش رسانده است؛ اما آیا واقعیت همین است که وزارت صمت می‌گوید؟
توافق اولیه وزارت راه با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت برای تولید مسکن
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
توافق اولیه وزارت راه با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت برای تولید مسکن
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام تخصیص ۱۰ هزار هکتار زمین به طرح اقدام ملی مسکن در مرحله اول ثبت‌نام‌ها، از توافق اولیه وزارتخانه راه و شهرسازی با وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و صمت برای تولید مسکن خبر داد.
معاون وزیر راه: وزارت ارشاد درخواستی برای مسکن خبرنگاران نداده است
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
معاون وزیر راه: وزارت ارشاد درخواستی برای مسکن خبرنگاران نداده است
معاون وزیر راه از توافق با وزارتخانه‌های کشاورزی و صمت برای تولید مسکن خبر داد و گفت:وزارت ارشاد تاکنون درخواستی برای تولید مسکن خبرنگاران ارائه نکرده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
 امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه حمایت از تولید و توسعه زیست‌بوم
براساس تفاهم‌نامه مذکور این بانک به‌ عنوان بانک‌ عامل تعیین ‌شده و خدمات بانکی مورد نیاز را در چارچوب قوانین و مقررات تامین می‌کند.آذری جهرمی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: در شرایط فعلی که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و تعداد زیادی از مردم از گوشی‌های شکسته و یا دست دوم که بعضا امنیت اطلاعات گوشی را به مخاطره می‌اندازد، استفاده می‌کنند، تولید داخل می‌تواند این موضوع را مرتفع کند.وی ادامه داد: نیاز مردم به گوشی‌های هوشمند، ایجاد اشتغال و توسعه‌‌ تولید داخل تبدیل به تفاهم‌نامه‌ای شد که به مفهوم ساده دولت برای تحریک تقاضا و خرید مردم این موضوع را اجرایی کرد تا تولید گوشی‌های هوشمند ساخت داخل هم بتواند نیاز مردم را برطرف کند و هم به صنعت کمک خواهد کرد که از تحول دیجیتال عقب نیفتیم.آذری جهرمی …
وزارت صمت موانع شرکت‌های تولیدکننده اتوبوس در ایران را برطرف کند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / سیاسی
وزارت صمت موانع شرکت‌های تولیدکننده اتوبوس در ایران را برطرف کند
عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه به جای واردات اتوبوس دست دوم باید به سمت حمایت از تولید اتوبوس در ایران گام برداریم، گفت: وزارت صمت باید موانع شرکت‌های تولیدکننده اتوبوس را در کشورمان رفع کند.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
نگاه ویژه وزارت صمت برای توسعه صنعتی و معدنی اردبیل
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح شرکت اشجع باتری در استان اردبیل گفت:
  استان اردبیل  اشتغال  باتری  سرمایه گذاری  صنعت معدن و تجارت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
آیا صنعت خودروسازی در ایران قابل توسعه است؟
کابوس خودروهای ناقص کارشناسان و فعالان عرصه صنعت خودرو معتقدند که توسعه تولید خودرو در کشور یک ضرورت است، اما این نوع نگاه باید با تقویت بنیه صنعت خودروسازی کشور همراه باشد در غیر این‏صورت، عمر شکوفایی این صنعت می‌تواند بسیار کوتاه و گذرا باشد.به گزارش اقتصاد۲۴، توسعه صنعت خودروسازی کشور یکی از اهداف بزرگ دولت در راستای حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی است. در این راستا صنعت خودرو باید با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری بلندمدت به دنبال جذب بازار داخل با افزایش تولیدات همراه با تکنولوژی روز و اعتمادسازی در بین خریداران باشد.بحران صنعت و بازار خودرو در طی سال‌های اخیر، موضوع خواب خودرو‌های ناقص در کف پارکینگ خودروسازان را برجسته کرد تا جایی که مردم با دیدن تصاویر تجمع خودرو‌ها در یک‌جا و عدم عرضه به …