شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
آفریقا
آمریکا بزرگترین صادرکننده و عربستان بزرگترین وارد کننده سلاح در منطقه
۶ ساعت قبل / کشورهای خاورمیانه / آمریکا / صادرات اسلحه / عراق / عربستان سعودی
آمریکا بزرگترین صادرکننده و عربستان بزرگترین وارد کننده سلاح در منطقه
بنا بر جدیدترین پژوهش مرکز سیاست‌های بین‌المللی، آمریکا در صدر کشورهای صادرکننده سلاح به غرب‌آسیا و شمال آفریقا قرار دارد و عربستان نیز در صدر کشورهای وارد کننده این تسلیحات است.
افزایش میانگین قیمت تلفن‌های هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۲۰
۸ ساعت قبل
افزایش میانگین قیمت تلفن‌های هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۲۰
گزارش جدیدی از Counterpoint Research به ما بینشی از میانگین قیمت فروش (ASP) تلفن‌های هوشمند در هر بازار عمده می‌دهد. بازار‌های عمده: آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپا، خاورمیانه و آفریقا، آسیا-اقیانوسیه و چین شاهد رشد قیمت بوده اند.
خاطرات سردار شهید علی چیت سازیان در آفریقای جنوبی منتشر شد
۹ ساعت قبل / چهل سالگی دفاع مقدس / رایزنی فرهنگی / آفریقای جنوبی / علی چیت سازیان
خاطرات سردار شهید علی چیت سازیان در آفریقای جنوبی منتشر شد
کتاب «گلستان یازدهم» شامل خاطرات سردار شهید علی چیت سازیان به زبان انگلیسی توسط انتشارات Nadim Books Pablishers در آفریقای جنوبی منتشر شد.
۱۱ ساعت قبل
دزدانی که صیاد صید می‌کنند!
صید صیادان بلوچ توسط دزدان دریایی و یا اسارت اینان همواره در کشورهای قحطی‌زده، ناامن و بسیار فقیر آفریقایی به تجارتی غیرانسانی و کثیف اما جذاب و پررنق برای آنان بدل شده است
۱۶ ساعت قبل
ترکیه و سیاست خارجی‌تهاجمی
ترکیه از دهه دوم قرن بیست و یکم تصمیم گرفت تا با اعمال تغییراتی در سیاست خارجی خود، گامی در راستای آنچه از سوی آنکارا تقویت امنیت داخلی ترکیه خوانده می‌شود بردارد. بر مبنای این تصمیم، ترکیه تلاش داشت تا با حضور نظامی برون مرزی در دیگر کشورها، کیلومترها دورتر از مرزهای خود به دفاع از منافعش بپردازد. در سال‌های ابتدایی دهه 2000 آنکارا سیاستی متفاوت داشت و برای نمونه ترجیح می‌داد عملیات زمینی در شمال عراق را تقریبا کنار بگذارد. اما از 2016 به این سو تصمیم گرفت تا علاوه بر آشکارسازی سیاست خارجی تهاجمی خود به تقویت حضور نظامی در دیگر کشورها بپردازد. رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه در این باره گفته است که اگر ترکیه می‌خواهد در داخل مرزهایش امنیت داشته باشد باید دفاع را از …
۱۶ ساعت قبل
اردوغان مهم‌ترین نقطه ضعف و نقطه قوت ترکیه است
ترکیه در سال‌های اخیر تغییراتی در سیاست‌های خود به ویژه سیاست خارجی پدید آورده که برخی آن را ناشی از اتفاقات رخ داده در عرصه بین‌المللی و برخی آن را حاصل فرآیندی تاریخی ارزیابی می‌کنند. تنها در یک‌سال اخیر شاهد وقوع اتفاقات زیادی بوده‌ایم که برخی کارشناسان از آنها به عنوان نمونه‌ای از «سیاست خارجی تهاجمی» آنکارا یاد می‌کنند؛ از عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه در اکتبر 2019 گرفته تا توافق دریایی با لیبی در ماه دسامبر همان سال و تلاش برای اعمال نفوذ در آفریقا و شرق مدیترانه. «اعتماد» در گفت‌وگو با محمدعلی دستمالی، کارشناس مسائل ترکیه به بررسی این موضوع پرداخته است. به گفته دستمالی، سران ترکیه با تکیه بر رویکرد «بهترین …
۱۹ ساعت قبل
مهمانان ناخوانده انگلیس
سمانه معظمی_خبرنگار   هر سال هزاران پناهجو از گوشه وکنار جهان دررؤیای زندگی بهتر خود را به سختی به شمال فرانسه می‌رسانند. بیشتر پناهجویانی که کشورهایشان در آسیا و آفریقا را ترک کرده و راه پرپیچ‌وخم مهاجرت به اروپا را در پیش گرفته‌اند، یک مقصد دارند؛ انگلیس. انگلیس همیشه مقصد جذابی برای پناهجویان بوده است؛ بازار کار، خدمات اجتماعی که به تازه‌واردان می‌دهد و از همه مهم‌تر زبان رایج آن، همواره مهاجران را شیفته جزیره کرده است. پناهجویان برای گذشتن از «کانال مانش» که به «جاده مرگ» معروف است و رسیدن …
مدال افتخار یک موش مین‌یاب
۱۹ ساعت قبل
مدال افتخار یک موش مین‌یاب
لندن: یک موش مین‌یاب به دلیل  فداکاری و حسن انجام وظیفه در پاکسازی میادین مین، بالاترین نشان شجاعت بریتانیا مخصوص حیوانات را دریافت کرد. به گزارش گاردین، این موش بزرگ آفریقایی که «ماگوا» نام دارد، ۳۹ مین و ۲۸بمب انفجاری عمل‌نکرده را در کامبوج کشف کرده است. کامبوج از زمان سقوط خمرهای سرخ در سال۱۹۷۹ با معضل مین‌های عمل‌نکرده مواجه است.
بچه پنگوئن‌ها برای نخستین بار تن به آب زدند + فیلم
۲۲ ساعت قبل
بچه پنگوئن‌ها برای نخستین بار تن به آب زدند + فیلم
پنگوئن‌های آفریقایی سه ماهه با نام‌های ژورا و رمکا در یک باغ وحش در روسیه برای نخستین بار وارد آب شدند. این پنگوئن‌ها با یک خانواده بزرگ در باغ وحشی در سیبری زندگی می‌کنند اما در نخستین جلسه شنا، نگهبانان باغ وحش این دو پنگوئن را به تنهایی به درون آب فرستادند تا خود را سازگار کنند. از این پس، استفاده از استخر بخشی از برنامه روزانه این دو پنگوئن خواهد بود.
کشور ناقل خاموش کووید ۱۹/ اینجا بیش از ۸۰ درصد بیماران کرونا بدون علائم هستند
۳۱ ساعت قبل / آفریقا / کرونا / کووید 19 / ناقل خاموش کووید ۱۹
کشور ناقل خاموش کووید ۱۹/ اینجا بیش از ۸۰ درصد بیماران کرونا بدون علائم هستند
اقتصادنیوز : سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داد: بیش از ۸۰ درصد از موارد کووید-۱۹ در آفریقا ناقل خاموش بیماری هستند.
۳۲ ساعت قبل / بازگشت تحریم ایران / تحصیل در آمریکا / روادید آمریکا
طرح تازه ترامپ: مدت ویزای تحصیلی دانشجویان ایرانی به ۲ سال کاهش می‌یابد
آمریکا قصد دارد مدت روادید تحصیلی دانشجویان خارجی از جمله شهروندان ایرانی را محدود کند. در طرح وزارت امنیت داخلی آمریکا همچنین پیشنهاد شده است که روادید تحصیلی اتباع ۴۳ کشور که اغلب آنها آفریقایی هستند، به ۲ سال محدود شود. دانشجویان نیجریه، عراق، اتیوپی و فیلیپین در این دسته قرار می‌گیرند. بر اساس این گزارش، دانشجویان کشورهای ایران، کره شمالی، سوریه و سودان نیز شامل این محدودیت دوساله خواهند بود.
(تصاویر) مراسم جشن ارتقاء درجه جنگجویان قبیله ماسایی
۲ روز قبل / قبیله ماسائی / ماسایی / کنیا / مراسم جشن / آفریقا
(تصاویر) مراسم جشن ارتقاء درجه جنگجویان قبیله ماسایی
قبیله ماسایی مراسم جشنی که در آن جنگجویان قبیله با ارتقا درجه به جمع بزرگان می پیوندند را برگزار کرد.
طرز تهیه پودر ادویه زعتر برای تقویت بدن
۲ روز قبل / طرز تهیه ادویه / ادویه زعتر / ادویه / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه پودر ادویه زعتر برای تقویت بدن
زعتر یک ادویه مخلوط بسیار پرکاربرد در کشورهای عربی خاورمیانه مثل لبنان و سوریه و کشورهای شمال آفریقا مثل الجزایر و مصر است. یک چاشنی مفید که هم طعمی بی‌نظیر به مواد غذایی از جمله نان می‌بخشد و هم برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است.
یک رمان آفریقایی برنده جایزه آرتور سی. کلارک ۲۰۲۰ شد
۲ روز قبل / جایزه ادبیات بریتانیا / ادبیات علمی تخیلی / جایزه ادبی
یک رمان آفریقایی برنده جایزه آرتور سی. کلارک ۲۰۲۰ شد
برنده جایزه آرتور سی کلارک ۲۰۲۰ شب پیش در مراسمی آنلاین معرفی و ناموالی سِرپِل، نویسنده‌ای از زامبیا این جایزه را از آن خود کرد.
شمار مبتلایان کرونا در آفریقا از یک میلیون و ۴۳۶ هزار نفر گذشت
۲ روز قبل / ویروس کرونا / آفریقای جنوبی / شیوع کرونا / آمار کرونا / کرونا در آفریقا
شمار مبتلایان کرونا در آفریقا از یک میلیون و ۴۳۶ هزار نفر گذشت
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قاره آفریقا به یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۴۳۳ نفر رسید.
امیر داعش در آفریقا کشته شد؟
۲ روز قبل / ترکیه / عراق / لیبی / مرگ / معاون
امیر داعش در آفریقا کشته شد؟
سخنگوی نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" از کشته شدن سرکرده ارشد داعش در شمال آفریقا خبر داد.
ارتش لیبی از کشته شدن امیر داعش در شمال آفریقا خبر داد
۲ روز قبل / داعش / آفریقا / لیبی
ارتش لیبی از کشته شدن امیر داعش در شمال آفریقا خبر داد
سخنگوی نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" از کشته شدن سرکرده ارشد داعش در شمال آفریقا خبر داد.
سفیر ایران در پایان ماموریت خود با رییس جمهوری غنا دیدار کرد
۲ روز قبل / غنا / قاره آفریقا / وزارت امور خارجه
سفیر ایران در پایان ماموریت خود با رییس جمهوری غنا دیدار کرد
تهران-ایرنا- «نصرت الله مالکی» سفیر ایران در غنا در پایان مأموریت خود در این کشور، برای خداحافظی با «آکوفو آدو» رییس جمهوری غنا دیدار کرد.
۲ روز قبل
داروی گیاهی در درمان کرونا موثر است؟
سازمان جهانی بهداشت پروتکل جدیدی را برای آزمایش گیاهان دارویی آفریقایی به عنوان یکی از روش‌های درمانی بالقوه کووید ۱۹ و سایر پاندمی‌ها منتشر کرد.
۲ روز قبل / آنفولانزا و کرونا / مهار آنفولانزا
تجربه تاثیرِ اقدامات ضدکرونایی بر مهارِ آنفلوآنزا
به گزارش ایسنا، همانطور که کووید-۱۹ در ماه مارس به آفریقای جنوبی رسید، اپیدمیولوژیست‌ها خود را برای یک ویرانی مضاعف آماده کردند؛ "شیوع کروناویروس جدید در کنار شیوع ویرانگری‌ که سالانه به دلیل آنفلوآنزا ایجاد می‌شود."
۲ روز قبل
چرایی خروج احتمالی فلسطین از اتحادیه عرب
کشورهای عربی که طی ۷ دهه گذشته همواره از مَنظر «قومیت گرایی عربی» به مساله فلسطین می‌نگریستند، با عادی سازی روابط با صهیونیسم نشان دادند که حتی عنصر قومیت‌گرایی‌شان نیز رنگ باخته است.به گزارش مهر عادی‫سازی روابط شماری از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی همچنان تیتر اول بسیاری از رسانه‌های منطقه‌ای و بین المللی است. تاکنون مقامات آل خلیفه و آل نهیان به صورت رسمی و علنی به توافق سازش با صهیونیست ها تَن داده اند و برخی دیگر از کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا نیز در صفِ عادی‫سازی روابط با تل آویو ایستاده‌اند.فلسطین نیز در اعتراض به روند عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها و نیز سکوت اتحادیه عرب در قبال این اقدام سران عرب، از ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه عرب انصراف داد. در همین ارتباط، «ریاض المالکی» وزیر …
۲ روز قبل
برگزاری کنفرانس منطقه‌ای فائو در خاورنزدیک
منطقه خاورنزدیک و شمال‌آفریقا در مسیر از بین بردن گرسنگی و سوءتغذیه قرار ندارد، گرسنگی در منطقه روبه‌ فزونی است، از سوی دیگر میزان اضافه‌وزن و چاقی در بین بزرگسالان و کودکان در منطقه در حال افزایش است، همه‌گیری بیماری ویروس کرونا هم بر امنیت غذایی و هم بر معیشت‌ها تاثیراتی منفی گذاشته است، اینها از جمله مهم‌ترین چالش‌هایی است که در جریان کنفرانس منطقه‌ای فائو در خاور‌نزدیک مورد تاکید قرار گرفت. در این کنفرانس دو روزه که به‌صورت مجازی و به میزبانی کشور عمان برگزار شد، ۳۰ دولت عضو فائو در منطقه خاور‌نزدیک، از جمله ایران، به‌همراه نمایندگان سازمان‌های شریک، جامعه مدنی، بخش خصوصی و مراکز دانشگاهی گرد‌هم آمدند تا راه‌حل‌های سیاستی نوآورانه را به‌منظور تغییر و تحول در نظام‌های غذایی و همچنین محقق …
امیدواری سازمان جهانی بهداشت درباره داروی گیاهی کرونا
۲ روز قبل / سازمان جهانی بهداشت / داروی کرونا / داروی گیاهی / کووید ۱۹ / سبک زندگی / پارسی خبر
امیدواری سازمان جهانی بهداشت درباره داروی گیاهی کرونا
سازمان جهانی بهداشت درباره نتیجه‌بخش بودن داروی گیاهی آفریقایی که نامزد داروی کروناست، ابراز امیدواری کرد.
کشورهای آفریقایی باید نماینده بیشتری در شورای‌امنیت داشته باشند/ اشغال غیرقانونی فلسطین پایان یابد
۲ روز قبل / سیریل رامافوسا / اتحادیه آفریقا / شورای امنیت سازمان ملل / هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل
کشورهای آفریقایی باید نماینده بیشتری در شورای‌امنیت داشته باشند/ اشغال غیرقانونی فلسطین پایان یابد
رئیس جمهور آفریقای جنوبی و رئیس دوره‌ای اتحادیه آفریقا در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصریح کرد: کشورهای آفریقایی باید نماینده بیشتری در شورای‌امنیت داشته باشند.
آغاز بررسی بزرگ بین‌المللی برای تعیین تاثیربخشی یک واکسن تک‌دوزی کرونا
۲ روز قبل / کرونا / واکسن کرونا
آغاز بررسی بزرگ بین‌المللی برای تعیین تاثیربخشی یک واکسن تک‌دوزی کرونا
شرکت داروسازی آمریکایی جانسون اند جانسون یک بررسی بزرگ نهایی را شروع می‌کند تا ثابت کند یک دوز واحد واکسن کووید-۱۹ ساخت این شرکت می‌تواند باعث حفاظت در برابر ویروس کرونا شود. این بررسی که روز چهارشنبه ۲ مهر شروع می‌شود، یکی از بزرگترین بررسی‌های واکسن کروناویروس تا به حال است، تزریق یک دوز این واکسن را در افرادی در آمریکا، آفریقای جنوبی، آرژانتین، برزیل، شیلی، کلمبیا، مکزیک و پرو آزمایش می‌کند.
خزانه‌داری آمریکا: «شبکه مرتبط با کرملین» را تحریم کردیم /  آن‌ها مأمور توسعه نفوذ روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی بودند
۳ روز قبل
خزانه‌داری آمریکا: «شبکه مرتبط با کرملین» را تحریم کردیم / آن‌ها مأمور توسعه نفوذ روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی بودند
خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد یک شبکه مرتبط با «یوگنی پریگوژین»، تاجر نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را تحریم کرده است. خزانه‌داری آمریکا می‌گوید ۸ فرد و ۷ نهاد امروز در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. واشنگتن مدعی شده برخی از این افراد و نهادها از طرف این تاجر روس مأمور به توسعه نفوذ روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی بوده‌اند.
تصاویری نادر از درگیری بین دو گاوغوک
۳ روز قبل / گاوغوک / قورباغه / حیات وحش / حیوانات وحشی / آفریقای جنوبی
تصاویری نادر از درگیری بین دو گاوغوک
درگیری بین گاوغوک های نر سالی یک بار و بر سر جفت اتفاق می افتد. طبق یک نظریه ناشناخته گفته شده که گاوغوک های نر حتی بچه های خود را نیز می خورند.
۳ روز قبل
شازده کوچولو در عصر کرونا
شیوع ویروس کرونا در چند ماه گذشته بسیاری از مردمان جهان را خانه‌نشین کرده و در این مدت بسیاری از مردم برای گذراندن اوقات فراغت به ابزارهای سرگرمی زیادی روی آورده که از جمله آنها مطالعه کتاب است. آمارها نشان می‌دهد در میان کتاب‌ها مطالعه رمان‌های کلاسیک در بسیاری از کشورهای جهان رشد زیادی پیدا کرده است و آنطور که معلوم شده هرچند در دوران قرنطینه فروش این رمان‌ها نسبت به یک سال قبل رشد قابل توجهی پیدا کرده است. جولیا کینت، استاد تمام تاریخ و ادبیات کلاسیک دانشگاه سیدنی در یادداشتی اعتقاد دارد که در میان رمان‌های کلاسیک در دوران قرنطینه بیشترین توجه باید به شازده کوچولو نوشته آنتوان دوسنت اگزوپری اختصاص یابد چون این رمانی است که در حقیقت حال و هوای این روزهای جهان را روایت می‌کند. این استاد دانشگاه …
۳ روز قبل / فولاد خوزستان / آیاندا پاتوسی
ورژن لاغر پاتوسی در تمرین فولاد آسیایی(عکس)
آیاندا پاتوسی هافبک آفریقایی تیم فولاد خوزستان در تمرین امروز فولادی‌ها حضور یافت.
مهاجم آفریقایی: به ایران می آیم و ابومسلم را احیا می‌کنم!
۳ روز قبل / عرفان اولروم / ابومسلم
مهاجم آفریقایی: به ایران می آیم و ابومسلم را احیا می‌کنم!
مهاجم سابق و نیجریه‌ای تیم فوتبال ابومسلم خراسان آرزو کرد به زودی بتواند به ایران بازگردد و تیم سابق خود را احیا کند.
واردات گلابی قاچاق از آمریکا!؟
۳ روز قبل
واردات گلابی قاچاق از آمریکا!؟
رییس اتحادیه صادرکنندگان میوه و تره‌بار می‌گوید: واردات رسمی گلابی از آمریکا، آفریقا و چین را تکذیب می‌کنیم، اما گلابی از این کشور‌ها به طور قاچاق وارد کشور می‎‌شود.
اینفوگرافیک / نگاهی به وضعیت توسعه انسانی در سال ۲۰۲۰
۳ روز قبل / اینفوگرافیک / اینفوگرافی / شاخص توسعه انسانی / بانک جهانی
اینفوگرافیک / نگاهی به وضعیت توسعه انسانی در سال ۲۰۲۰
بانک جهانی گزارشی تازه از وضعیت شاخص توسعه انسانی منتشر کرده است. توسعه انسانی، میزان سرمایه‌ای را که یک کودک تا ۱۸ سالگی به دست خواهد آورد، اندازه می‌گیرد که از اجزای مهم آن می‌توان به ریسک آموزشی، ریسک سلامتی، بازدهی اقتصادی نظام آموزش و درمان اشاره کرد. بر اساس این گزارش سنگاپور کشوری با توسعه انسانی بسیار بالا در رتبه اول و آفریقای مرکزی با توسعه انسانی بسیار پایین در رتبه آخر قرار دارد. در این اینفوگرافیک، به وضعیت توسعه انسانی در سال ۲۰۲۰ پرداخته شده است.
۳ روز قبل
یک نطق انتخاباتی دیگر
گروه دیپلماسی| مجمع عمومی سازمان ملل متحد خلوت‌ترین روزهای خود را همزمان با هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس این سازمان تجربه می‌کند. ویروس کووید-19 همچنان از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب جهان را در تصاحب خود داشته و تمام رفت‌وآمدهای دیپلماتیک را تحت‌الشعاع قرار داده است. سیاستمداران اندک اندک به گفت‌وگوهای مجازی با یکدیگر یا ضبط سخنرانی مقابل دوربین و ارسال آن برای پخش از تریبون نهادهای متفاوت عادت می‌کنند. همه از جهانی سخن می‌گویند که باید در سایه چندجانبه‌گرایی و تکیه زدن به اراده جمعی از این روزهای سخت عبور کند اما در میدان عمل یکجانبه‌گرایی ایالات‌متحده امریکا تمام نقشه‌ها را بر باد داده است. در نخستین روز مجمع عمومی پس از آنتونیو گوترش، دبیرکل …
۳ روز قبل
شورای امنیت نیاز به اصلاح دارد
صدراعظم آلمان خواستار اصلاح شورای امنیت سازمان ملل با توجه به چالش‫های جهانی فعلی شد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در سخنانی ویدئویی به مناسبت گرامیداشت هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس این سازمان تاکید کرد، سازمان ملل باید با توسعه یافتگی بیشتر بتواند خود را با چالشهای جهانی قرن بیست و یکم تطبیق دهد. مرکل تصریح کرد، منافع کشورهای عضو می‌توانند مانع کارکرد مناسب نظام سازمان ملل شوند. صدراعظم آلمان خاطرنشان کرد: خوشی ما مشترک است و بنابراین رنج ما نیز مشترک است. ما یک جهان هستیم. مرکل به مسائل سوریه و لیبی اشاره و عنوان کرد، نتایج کار سازمان ملل نهایتا تا سطحی که اعضایش توافق کنند خوب خواهد بود. این صدراعظم آلمان ادامه داد، کشورش آماده قبول مسئولیت از جمله در …
۳ روز قبل
فلسطین از ریاست اتحادیه عرب انصراف داد
«ریاض المالکی» وزیر خارجه «تشکیلات خودگردان فلسطین» اعلام کرد که این تشکیلات از حق خود در ریاست بر «اتحادیه عرب» در این دوره صرفنظر می‌کند.به گزارش الجزیره، المالکی با اعلام این خبر گفت: ما نمی‌خواهیم کشورهای عربی در زمان ریاست ما بر این اتحادیه، در اقدامی شتاب‌زده با رژیم صهیونیستی توافق کنند. او افزود: عدم پایبندی کشورهای عربی به «شبکه امنیتی مالی عربی» سبب ایجاد عمق بحران اقتصادی شده است. اتحادیه عرب با درخواست فلسطین برای برگزاری نشست فوری این اتحادیه به منظور بررسی توافق عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی موافقت نکرد. اتحادیه عرب (جامعه الدول العربیه) نام مجموعه‌ای از کشورهای جنوب غربی آسیا و شمال و شمال غربی آفریقا است. این اتحادیه در ۲۲ مارس سال ۱۹۴۵ و با حضور ۶ کشور …
۳ روز قبل
اتحادیه ی عرب؛ اتحادیه‌ای که نبوده و نیست!
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: دو هفته قبل، قطعنامه‌های پیشنهادی فلسطینی‌ها در اتحادیه عرب به نتیجه نرسید و این اتحادیه عملاً در برابر مسئله توافق امارات و رژیم صهیونیستی موضعی نگرفت آن هم در نشست وزرای امور خارجه اتحادیه عرب که بی‌هیچ نتیجه روشنی در مناقشه‌ای که به خاطر توافق صلح امارات شکل گرفته دست نیافت و نشان داد که فلسطینی‌ها بیش‌از هر زمان دیگری در رویارویی‌شان با رژیم صهیونیستی، حمایت برخی «برادران» عرب شان را از دست داده‌اند.البته بحران طرح صلح اعراب برای فلسطینی‌ها تازه نیست. از زمان تصویب رسمی این طرح در اتحادیه عرب حدود ۱۸ سال گذشته و چشم‌انداز قابل اعتنایی از به نتیجه رسیدن کوچکترین خواسته‌های این طرح وجود ندارد. اما آنچه اخیراً بار دیگر مرگ مغزی این طرح را به یاد سیاست بین‌الملل آورد، …
قرارداد 10کشور برای خرید واکسن روسی
۳ روز قبل
قرارداد 10کشور برای خرید واکسن روسی
وال‌استریت‌ژورنال از عقد قرارداد حداقل 10کشور آسیایی، آمریکای جنوبی و خاورمیانه برای دسترسی به واکسن روسی کرونا به نام Sputnik V خبر داده است. به گزارش ایندین اکسپرس، در این فهرست نام هند نیز به‌عنوان کشوری که در مراحل پایانی آزمایش این واکسن مشارکت داشت و سپس 100میلیون دوز واکسن دریافت کرده است دیده می‌شود. همچنین توسعه‌دهندگان روسی به‌دنبال یک شریک هندی برای تولید واکسن در این کشور هستند. در این گزارش آمده است برزیل، آفریقای‌جنوبی، مکزیک و عربستان سعودی از دیگر کشورهایی هستند که برای تهیه واکسن …
رئیس جمهور آفریقای جنوبی پایان نژادپرستی را خواستار شد
۳ روز قبل / ویروس کرونا / آفریقای جنوبی / نژادپرستی / سازمان ملل
رئیس جمهور آفریقای جنوبی پایان نژادپرستی را خواستار شد
ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آفریقای جنوبی به نمایندگی از اتحادیه آفریقا از سازمان ملل متحد خواست برای پایان دادن به نژادپرستی خصوصی و دولتی در هرشکل و هر جایی، تلاش کند.
۴ روز قبل / امارات و اسرائیل
امضای قرارداد سینمایی بین ابوظبی و رژیم صهیونیستی
به گزارش مهر، اخیرا امارات و بحرین توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در کاخ سفید امضا کردند. از عراق خاورمیانه تا مراکش در شاخ آفریقا، مردم و احزاب و تشکل های مسلمان به اعتراض به توافق ننگین امارات و بحرین با رژیم اشغالگر صهیونیستی پرداختند. رژیم صهیونیستی روابط خود را با امارات متحده عربی و بحرین عادی کرده و این دو کشور به همراه عربستان به هواپیماهای صهیونیستها اجازه داده‌اند که از حریم هوایی آنها استفاده کنند که می توان آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین قلمداد کرد.
رئیس مجلس اوگاندا خواهان گسترش همکاری علمی و اقتصادی با ایران شد
۴ روز قبل / اوگاندا / قاره آفریقا / ایران
رئیس مجلس اوگاندا خواهان گسترش همکاری علمی و اقتصادی با ایران شد
تهران-ایرنا-رئیس مجلس نمایندگان اوگاندا روز سه شنبه در دیدار خداحافظی سفیر ایران در این کشور ضمن تقدیر از روابط خوب و دوستانه دو کشور بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت های علمی و فنآوری و توانمندی های اقتصادی شرکت های ایرانی تاکید کرد.
آفریقا میزبان دانش‌بنیان‌های ایرانی می‌شود
۴ روز قبل / شرکت های دانش بنیان
آفریقا میزبان دانش‌بنیان‌های ایرانی می‌شود
قاره آفریقا مقصد بعدی سفر آنلاین دانش‌بنیان‌های ایرانی است. قرار است در یک نشست تجاری آنلاین، دانش‌بنیان‌های ایرانی شرکای مورد تایید آفریقایی خود را برای توسعه فعالیت‌شان پیدا کنند.
کرونا موبایل های ارزان قیمت را محبوب کرد
۴ روز قبل / موبایل / سامسونگ / آفریقا / اروپا / خاورمیانه / ایالات متحده امریکا
کرونا موبایل های ارزان قیمت را محبوب کرد
گزارشی جدید نشان می دهد ۶۰ درصد موبایل های بارگیری شده در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ ارزان قیمت و میان رده بوده اند که از دلایل این امر می توان به شیوع ویروس کرونا و رشد بیکاری اشاره کرد.
زنانی که شبیه هیچ زن دیگری نیستند
۴ روز قبل
زنانی که شبیه هیچ زن دیگری نیستند
[پولاد امین] حدود سه ‌سال از ساخته‌شدن «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی می‌گذرد.
۴ روز قبل
خاطرات گاهانه کرونایی
1- بچه بودم. یکی از دوستان پدرم از سفر آفریقا آمده بود دیدنشان. منم آن گوشه نشسته بودم و گوش می‌کردم. می‌گفت در آفریقا یک بوته‌ها و گل‌هایی هست که همین جور که نگاهش می‌کنی، می‌بینی دارد رشد می‌کند. این توی ذهن کودکانه من مانده بود. واقعا نمی‌دانم بود این گیاه یا نبود. اما وقتی خواستم این مطلب را بنویسم یکهو از بچگی این داستان راهش را پیدا کرد به امروز. این هفته کرونا و دلار با هم چنان جستی زدند که می‌شد نشست و رشدشان را مشاهده کرد. هیچ‌کدام‌شان هم کوتاه نمی‌آیند. حالا برای کرونا می‌شود ماسک زد و تماشا کرد، جهش دلار چه راه‌حلی دارد. 2- خدا قبول کند از معلم‌ها. کارشان خیلی در این شیر تو شیری سخت شده است. بعضیا می‌روند …
دو نفر از دریافت‌کنندگان واکسن آسترا-زنکا دچار عارضه نخاعی شده بودند / نگرانی‌ها درباره بی‌خطر بودن واکسن انگلیسی کرونا
۴ روز قبل
دو نفر از دریافت‌کنندگان واکسن آسترا-زنکا دچار عارضه نخاعی شده بودند / نگرانی‌ها درباره بی‌خطر بودن واکسن انگلیسی کرونا
شرکت آسترازنکا جزئیات کارآزمایی‌ واکسن کرونایش منتشر کرده است که نشان می‌دهد دو نفر از افراد شرکت‌کننده در آزمایش آن دچار عارضه وخیم نخاعی شده بودند. ظهور این عوارض باعث شد که این شرکت دوبار کارآزمایی‌هایش را متوقف کند که دومین بار آن در اوائل ماه سپتامبر بود. گرچه کارآزمایی‌های واکسن آسترازنکا در کشورهای بریتانیا، برزیل، هند و آفریقای جنوبی دوباره از سر گرفته شده است، اما کارآزمایی این واکسن در آمریکا همچنان متوقف مانده است.
۵ روز قبل / ادلب سوریه / روسیه
روسیه: تهدید تروریستی در «ادلب» هنوز از بین نرفته است
به گزارش فارس، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در امور غرب آسیا و کشورهای آفریقایی تاکید کرد که تهدیدهای تروریستی در منطقه کاهش تنش در استان ادلب سوریه هنوز وجود دارد و اوضاع آنجا نگران کننده است.
۵ روز قبل
ماساژ پوست با حلزون‌های غول پیکر
یک جوان اردنی در مرکز زیبایی خود به زنان علاقمند به جوان سازی پوست ماساژ با حلزون های غول پیکر ارائه می دهد. در حالی که برای بسیاری از مردم جهان حلزون ها یک غذای خوشمزه محسوب می شوند اما سهیل سویدان شهروند اردنی از حلزون های غول پیکر آفریقایی برای ماساژ پوست صورت مشتریان خود که عمدتا اززنان هستند بهره می برد./فرارو
پرتره‌های غرب آفریقا
۵ روز قبل
پرتره‌های غرب آفریقا
هنر آفرقایی صاحب هنری منضبط و سنت گرا با محتوایی آئینی و زیبایی صوری و انتزاعی خاص هر قوم و قبیله بود. مجموعه عکس‌های امروز عکس‌های هنر غرب آفریفا از زمان جنبش استقلال آفریقا تا قرن ۲۱ را در بر می‌گیرد که در گالری دیوید هیل از ۱۸ سپتامبر تا ۲۷ نوامبر به نمایش گذاشته شده است. منبع: guardian
فواید فوق العاده چای ریبوس
۵ روز قبل
فواید فوق العاده چای ریبوس
چای ریبوس به عنوان یک نوشیدنی خوشمزه و سالم محبوبیت زیادی پیدا کرده است، چای ریبوس قرن هاست که در جنوب آفریقا مصرف می‌شود و به نوشیدنی محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است. چای ریبوس یک جایگزین خوش طعم و بدون کافئین برای چای سیاه و سبز است.
نوع نادری از خون به پیشگیری از مالاریا کمک می‌کند
۵ روز قبل
نوع نادری از خون به پیشگیری از مالاریا کمک می‌کند
واریانت نادری از خون که فقط در مناطقی از شرق آفریقا یافت می‌شود، حتی بهتر از واکسن‌ها می‌تواند به بدن در مقاومت دربرابر مالاریا کمک کند.
پاتوسی تا آخر هفته به اهواز می‌آید
۵ روز قبل / فولاد خوزستان
پاتوسی تا آخر هفته به اهواز می‌آید
هافبک اهل آفریقای جنوبی تیم فوتبال فولاد خوزستان تا آخر هفته به اردوی این تیم در اهواز ملحق می‌شود.
روابط دو قاره سیاه و سبز؛ محور نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا
۵ روز قبل / اتحادیه اروپا / جوسپ بورل / لیبی / بلاروس
روابط دو قاره سیاه و سبز؛ محور نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا
لندن – ایرنا – مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در آستانه برگزاری نشست وزرای امور خارجه اتحادیه در بروکسل، از بررسی روابط با اتحادیه آفریقا به عنوان محورهای اصلی جلسه امروز یاد کرد.
آزمایش بالینی واکسن آکسفورد در آمریکا از سرگرفته نشد
۵ روز قبل / واکسن کرونا / ویروس کرونا / تحقیقات علمی / آکسفورد / ایالات متحده امریکا
آزمایش بالینی واکسن آکسفورد در آمریکا از سرگرفته نشد
هرچند پس از وقفه ای چند روزه مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد در انگلیس، برزیل، هند و آفریقای جنوبی از سرگرفته شده، اما در آمریکا از سرگرفته نشده است.
۵ روز قبل
برنامه‌ریزی برای سفر ظریف از آفریقا تا اروپا
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی درباره ادامه رایزنی‌های ایران و کره‌جنوبی جهت وصول طلب ایران از این کشور و آزادی دارایی‌های بلوکه شده ایران در این کشور آسیایی گفت: پیشرفت‌هایی حاصل شده ولی آنچه برای ما مهم است اقدام است نه کلام، ما از تمامی امکانات خود استفاده می‌کنیم تا حقوق ملت ایران حفظ شود. به گزارش ایسنا، سعید خطیب‌زاده همچنین در مورد سفر ظریف به اروپا و برخی از حواشی ایجاد شده در این زمینه گفت: سفر آقای ظریف از آفریقا تا اروپا در حال برنامه‌ریزی است و بعید می‌دانیم که به خاطر …
بنفشه آفریقایی؛ یک مثلث عاطفیِ کم‌نظیرِ هرز رفته
۵ روز قبل
بنفشه آفریقایی؛ یک مثلث عاطفیِ کم‌نظیرِ هرز رفته
مونا زندی حقیقی، بر مدار سوژه‌های جسورانه
رویکرد جدید چین به خاورمیانه
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / چین / خاورمیانه / چین و عربستان / چین و امارات / چین و اسرائیل / ایران و چین / سند همکاری ایران و چین / سند همکاری 25 ساله ایران و چین
رویکرد جدید چین به خاورمیانه
در حقیقت اهداف منطقه ای چین و پیامدهای آن روشن نیست. چین روابط گسترده ای با ایران و حضور پررنگی در شاخ آفریقا دارد. از سوی دیگر روابط چین با دشمنان ایران از جمله عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اسرائیل نیز بر کسی پوشیده نیست. چین در سوریه از حکومت اسد حمایت می کند اما در یمن، طرف عربستان را می گیرد. چین تا به حال تلاش کرده با عدم دخالت مستقیم در رویارویی های منطقه ای، توازن در روابط را مدیریت کند. این کنار ایستادن و ناظر بودن در بسیاری از رویارویی ها بیش از آنکه تصویر یک حامی را القا کند کشوری را نشان می دهد که بیشتر اوقات جا خالی می کند.
نقوی حسینی: ایران کاری به یک خانم مسن بی‌آزار در گوشه‌ی آفریقا ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
نقوی حسینی: ایران کاری به یک خانم مسن بی‌آزار در گوشه‌ی آفریقا ندارد
اتهام ترور سفیر ایالات متحده در آفریقا که هیچ نقشی در ترور سردار سلیمانی نداشتند، بسیار مضحک است.
نجات لاک‌ پشت از قدرتمندترین آرواره‌های جهان + فیلم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
نجات لاک‌ پشت از قدرتمندترین آرواره‌های جهان + فیلم
کروکودیلی در آفریقای جنوبی از شکار یک لاک‌ پشت چغر، عاجز ماند و رهایش کرد.
(ویدئو) آتش سوزی در یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آفریقا
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
(ویدئو) آتش سوزی در یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آفریقا
دانشگاه ماکرری در اوگاندا طعمه حریق شده و خسارات زیادی برجای گذاشت.
لیورپول مهاجمش را به اونیون برلین قرض داد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / لیورپول / آلمان / برلین / فوتبال
لیورپول مهاجمش را به اونیون برلین قرض داد
باشگاه فوتبال لیورپول مهاجم آفریقایی اش را بار دیگر به تیمی از اروپا قرض داد.
شیوع بیماری «طاعون نشخوارکنندگان کوچک» و تلفات حیات وحش
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / حفاظت محیط زیست استان بوشهر / طاعون نشخوارکنندگان / بوشهر / استان بوشهر / بیماری / دامپزشکی / شیوع / حیات وحش / ساحل عاج / آفریقا
شیوع بیماری «طاعون نشخوارکنندگان کوچک» و تلفات حیات وحش
با توجه به شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در برخی از استان‌ها و تلفات حیات وحش، نشست بررسی و برنامه‌ریزی پیشگیری از بیماری مذکور در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان بوشهر با حضور مدیرکل و معاونان و کارشناسان مربوطه برگزار گردید.
همنشینی با بنفشه آفریقایی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
همنشینی با بنفشه آفریقایی
این روزها که بسیاری از خانه نشین شده اند و از خانه کار می‌کنند بیرون از خانه هم نمی‌روند، فرصت خوبی است برای امتحان کارهایی که شاید به دلیل مشغله‌های روزمره کمتر سراغشان می‌رفتیم.
ادامه ریزش‌های لیر
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / ترکیه / دلار / گاز / لیبی
ادامه ریزش‌های لیر
دنیای اقتصاد نوشت: ارزش دلار در برابر لیر به بالاترین سطح خود رسید .تنش‌ها بین ترکیه و کشورهای اروپایی بر سر مسائل مختلف از لیبی و شمال آفریقا گرفته تا حفاری گاز در دریای مدیترانه شدت گرفته است. پارلمان اروپا خواستار تحریم ترکیه بر سر حفاری اکتشافی گاز در دریای مدیترانه شده است.
۳ اقتصاد برتر دنیا در ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / اقتصاد برتر / دنیا / 2020 / شاخص نوآوری / آمریکای لاتین / آفریقای جنوبی / جنوب شرقی آسیا
۳ اقتصاد برتر دنیا در ۲۰۲۰
در میان کشور‌های با درآمد بالا «سوئیس» بهترین عملکرد را در شاخص نوآوری ۲۰۲۰ داشته است. در میان کشور‌های با درآمد بالاتر از متوسط «چین»، در کشور‌های با درآمد پایین‌تر از متوسط «ویتنام» و در کشور‌های با درآمد پایین نیز «تانزانیا» بالاترین امتیاز را کسب کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
گزارش بانک جهانی از رتبه ایران در شاخص توسعه انسانی
سنگاپور بهترین کشور از نظر توسعه انسانی معرفی شد. بانک جهانی در گزارش جدید خود از وضع شاخص توسعه انسانی اعلام کرد که ریسک‌های ایجادشده ناشی از کرونا می‌تواند دستاوردهای کشورها را در توسعه انسانی که برای آنها زحمت زیادی کشیده‌شده است، هدر دهد. این نهاد با اشاره به تجربه همه‌گیری‌های قبلی گفته است که کرونا نه‌تنها روی بیماران که روی اطرافیان و نظام درمانی و اقتصادی کشورها نیز تأثیر منفی گذاشته است.   در بیشتر شاخص‌ها، کشورهای آفریقا و جنوب آسیا بدترین وضع و اروپا و آمریکای شمالی بهترین وضع را دارند. شاخص توسعه انسانی بر حسب عددی بین صفر تا یک بیان می‌شود که صفر بدترین وضع و یک بهترین وضع است. ایران هم جزو کشورهای با توسعه انسانی متوسط رو به پایین است …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
انتقام ما از عاملان شهادت سردار سلیمانی قطعی و جدی است
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح شنبه در مراسم صبحگاه فرماندهان، مسئولان و کارکنان ستاد فرماندهی کل و حوزه مرکزی سپاه که در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس برگزار شد، به ادعاهای اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا واکنش نشان داد و  به او  گفت:    «آقای ترامپ! در انتقام ما شک نکنید؛ زیرا کاملا قطعی و جدی است. ما اهل شرف و جوانمردی هستیم و جوانمردانه و عادلانه انتقام می‌گیریم، به همین علت هم بود که در عین‌الاسد سربازان شما را هدف قرار ندادیم. شما فکر می‌کنید ما در برابر خون برادر شهیدمان یک سفیر زن را در آفریقای جنوبی می‌زنیم. ما کسانی را می‌زنیم که در شهادت این مرد بزرگ مستقیم و غیرمستقیم نقش داشتند. شما …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
دلشوره
دوستی از استرالیا می‌گفت در جریان جابه‌جایی اسباب و اثاثیه یکی از ثروتمندترین خانواده‌های شهر با کمال تعجب متوجه شده که زن صاحبخانه تنها یک اتاق دستمال کاغذی جمع کرده، هراسان از اینکه در این روزگار کرونایی، بی‌دستمال کاغذی بماند. نتیجه او از این مشاهده این بود که دلشوره و اضطراب ربطی به فقیر و غنی ندارد و یکی از ویژگی‌های زندگی بشری به ویژه در روزگار کنونی است. به نظرم رسید که در مورد دلشوره یا اضطراب یا استرس یا هر تعبیر دیگری درست می‌گوید.  در روزگار جدید سرعت زندگی بالا رفته و هیاهوی آن زیاد شده و ارتباطات و اخبار و در نتیجه امکان مقایسه میان افراد بسیار زیادتر از پیش شده است. در نتیجه قطعا میزان دلهره و نگرانی و استرس‌های ما هم زیادتر شده و این اختصاصی …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
«پیمان معادی» با بازیگر «جنگ ستارگان» همبازی می‌شود
«پیمان معادی» ستاره سینمای ایران در جدیدترین حضور سینمایی خود در عرصه بین‌الملل، در فیلم «تست» با «جان بویگا» بازیگر نقش فین در مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» همبازی می‌شود.به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ددلاین، استودیو اینترتینمنت وان پروژه ساخت فیلم تست (The Test) را به کارگردانی گوین وود آغاز کرده است که در آن پیمان معادی با جان بویگا هنرپیشه مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان، همبازی می‌شود.تست اقتباسی است از رمانی کوتاه به همین نام، نوشته سیلوین نوول نویسنده کانادایی و داستان مهاجری را بازگو می‌کند که طی آزمون شهروندی انگلیس همراه با مراقب جلسه با گروهی تروریستی به رهبری یک راست‌گرای تندرو مواجه می‌شود.این فیلم درام جدیدترین ساخته گوین وود کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده و بازیگر …
جابه‌جایی جغرافیای نوآوری جهان
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
جابه‌جایی جغرافیای نوآوری جهان
شاخص نوآوری جهانی (GII) هر سال اقتصادهای جهان را براساس قابلیت آنها رتبه‌بندی می‌کند. در گزارش سال 2020 در آمریکای شمالی، ایالات‌متحده آمریکا بهترین عملکرد را در شاخص نوآوری به دست آورده است. در آمریکای لاتین؛ شیلی، در اروپا؛ سوئیس، در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه؛ سنگاپور، در جنوب صحرای آفریقا؛ آفریقای جنوبی و موریس و در مرکز و جنوب آسیا نیز هند بیشترین امتیاز را در این شاخص به دست آورده است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد چشم‌انداز جغرافیایی نوآوری جهان در حال جابه‌جایی است؛ به‌طوری که چین، ویتنام، هند و فیلیپین به‌طور پیوسته در حال رشد هستند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
زلزله در آفریقا
 مسعودمیر- روزنامه‌نگار همه‌‌چیز از روز سینما و آن پچ پچ‌های اطراف سینما شروع شد. مغازه دارهای اطراف و دستفروش‌های همسایه آفریقا می‌گفتند ظاهرا سینما را فروخته‌اند و احتمالا در چند روز آینده آن را می‌کوبند. تجربه تلخ فروش سینماهای متروکه و تغییر کاربری بی‌سر و صدایشان سبب شد تا نگرانی از بروز فاجعه در آفریقا، رهایمان نکند. پیگیری این موضوع و تلاش برای رسیدن به خیال جمعی بابت سرپا ماندن آفریقا، محتوای این نوشته است.  ساحل بیکران آتلانتیک همه‌‌چیز نه از روز سینمای امسال یعنی 21شهریور 1399که …
زنی به تنهایی خانه‌اش را ساخت
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
زنی به تنهایی خانه‌اش را ساخت
پیترماریتسبرگ: زنی در آفریقای جنوبی به تنهایی و با استفاده از وسایل ابتدایی برای خودش خانه ساخت. به گزارش آدیتی سنترال، این زن 26ساله تمام کارها ازجمله طراحی و اندازه‌گیری‌ها و حتی کارهای سنگین را به تنهایی انجام داده است. او که زاما نام دارد از تمام مراحل ساخت خانه‌اش فیلم و عکس تهیه کرده و به سرعت در فضای مجازی موضوع بحث شده است. او پیش از این هیچ‌گاه کار ساختمانی نکرده بود.
آیا بانوی آفریقایی فوتبال ایران را نجات می‌دهد؟ + عکس
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
آیا بانوی آفریقایی فوتبال ایران را نجات می‌دهد؟ + عکس
نامه دبیرکل فیفا به فدراسیون فوتبال ایران می‌تواند برگه برنده‌ای برای سئول نشین‌ها باشد.
آفریقای جنوبی ادعای آمریکا علیه ایران را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / ایران و آمریکا / آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی ادعای آمریکا علیه ایران را تکذیب کرد
ایلنا نوشت: دولت آفریقای جنوبی اتهام بی‌اساس آمریکا علیه ایران را رد کرد و اطلاعات ارائه شده در این مورد را ناکافی دانست.
کشف ردپای ۱۲۰ هزار ساله انسان در شمال عربستان سعودی (+عکس)
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
کشف ردپای ۱۲۰ هزار ساله انسان در شمال عربستان سعودی (+عکس)
کشف این آثار سرنخ‌های تازه‌ای از مسیر طی شده توسط اجداد قدیمی انسان‌ها پس از خروج از قاره آفریقا پیش روی محققان قرار داده است.
فیلم بنفشه آفریقایی؛ روایت داستانی واقعی؟!
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / مونا زندی / بنفشه آفریقایی / فاطمه معتمد آریا / روایت / داستانی واقعی
فیلم بنفشه آفریقایی؛ روایت داستانی واقعی؟!
تمرینی که سر صحنه و لوکیشن فیلم باشد، باعث می‌شود صحنه‌ها خلاقانه‌تر و بیشتر به شبیه مستند دربیاید. بازیگر می‌تواند خودش را با محل و قصه یکی‌کند حتی اگر همه چیز به درستی فیلمنامه پیش نرود حس تاز‌گی‌ای در این شیوه هست که جان فیلم را قوی‌تر می‌کند.
دفاع-امنیتهشدار شدید فرمانده کل سپاه به آمریکا | آقای ترامپ؛ این یک پیام جدی است | از انتقام ما شک نکنید | فکر می‌کنید یک سفیر زن را درآفریقا می‌زنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
دفاع-امنیتهشدار شدید فرمانده کل سپاه به آمریکا | آقای ترامپ؛ این یک پیام جدی است | از انتقام ما شک نکنید | فکر می‌کنید یک سفیر زن را درآفریقا می‌زنیم؟
فرمانده کل سپاه خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: وعده انتقام ما از شهادت سردار سلیمانی قطعی، جدی و کاملا واقعی است.
سرلشکر سلامی: آقای ترامپ! انتقام ما قطعی است
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / سردار سلامی / فرمانده سپاه / دونالد ترامپ / سردار سلیمانی
سرلشکر سلامی: آقای ترامپ! انتقام ما قطعی است
سرلشکر سلامی خطاب به دولتمردان آمریکا گفت: شما فکر می‌کنید ما در قبال خون برادر شهیدمان یک سفیر زن را در آفریقای جنوبی می‌زنیم؟ آمریکایی‌ها بدانند هر کسی را که در ماجرای ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی نقش داشته است، می‌زنیم و این یک پیام جدی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •