شنبه, ۱۰ آبان, ۱۳۹۹ / 31 October, 2020
ام تی ان
مدیرعامل اسنپ: ام‌تی‌ان برنامه‌ای برای خروج از اسنپ ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / اسنپ / ام تی ان
مدیرعامل اسنپ: ام‌تی‌ان برنامه‌ای برای خروج از اسنپ ندارد
خلج اطمینان داد که ام‌تی‌ان در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای خروج از ساختار سهامداری اسنپ ندارد و در حال حاضر هم هیچ نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد. او با اشاره به اینکه بیانیه مشترک ایرانسل و ام‌تی‌ان هم خروج قریب‌الوقوع این شرکت را منتفی اعلام کرده گفت: «بااین‌وجود تمام مباحث در لایه استراتژیک و مدیران ارشد و سهامداران شرکت مطرح و سناریو‌های مختلفی بررسی می‌شود و درنهایت جای نگرانی نیست و اطمینان داد که اگر این اتفاق بیفتد، مجموعه اسنپ بهترین راهکار و سناریو را برای منافع کاربرانش در نظر خواهد گرفت.»
در ایران می‌مانیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / قاره آفریقا / خاورمیانه
در ایران می‌مانیم
تهران- ایرنا- برخی گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای در روزهای اخیر مبنی بر خروج تنها سرمایه‌گذار خارجی در حوزه اپراتورهای ایران (شرکت ام تی ان) مطرح شده بود که این شرکت این ادعاها را تکذیب کرد.
ام تی ان قصد خروج از ایران و شرکت ایرانسل را ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
ام تی ان قصد خروج از ایران و شرکت ایرانسل را ندارد
امروز مطالبی همچون ام تی ان قصد خروج از ایران و شرکت ایرانسل را ندارد / ارزش سهام اپل به مرز تاریخی دو تریلیون دلار نزدیک شد / روسیه گوگل را ۱.۵ میلیون روبل جریمه کرد ؛ در سایت «نبض فناوری» قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
چالش فروش «اسنپ»
با اعلام خروج قریب الوقوع شرکت آفریقایی‌ام تی ان، احتمال فروش سهام شرکت «اسنپ» نیز بالا گرفته است. هر چند این شرکت آفریقایی از مدت‌ها پیش و به دلیل آنچه «افزایش ناامنی اقتصادی و عدم پیش‌بینی‌پذیری اثرات شیوع کرونا» خوانده شده، قصد داشت فعالیت خود در بخش خاورمیانه را کاهش دهد و تمرکز اصلی خود را در آفریقا بگذارد.‌ام تی ان، در کشورهای ایران، سوریه، یمن، افغانستان و سودان فعال بوده و به نظر می‌رسد به دلیل آینده مبهم کشورهای خاورمیانه به خصوص پس از شیوع کرونا، تصمیم به خروج کامل گرفته و در آخرین اقدام نیز حدود 75 درصد از سهمش در سوریه را واگذار کرد. هرچند راب شاتر، رییس مدیر اجرایی MTN «تمرکز بر فعالیت در آفریقا» را دلیل اصلی واگذاری …
اسنپ به فروش می‌رسد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / اسنپ / ایرانسل / ام تی ان
اسنپ به فروش می‌رسد
گروه MTN به دنبال واگذار کردن دارایی‌های فرعی و یکپارچه کردن فعالیتهایش و تهیه نقدینگی برای کاهش بار بدهی خود است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / طالبان / قاره آفریقا / امریکا / افغانستان / القاعده
آمریکا شرکت‌ ام تی ان آفریقا را به حمایت از تروریست‌ها متهم کرد
تهران- ایرنا- دادگاه فدرال آمریکا از شکایت علیه هفت شرکت مخابراتی از جمله‌ ام تی ان آفریقا خبر داد و اعلام کرد که پرونده این شرکت ها به اتهام حمایت مالی از گروه‌های تروریستی مانند القاعده و طالبان بررسی می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
دستگیری سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران به اتهام ارتشا
یوسف سالوجی، سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران بر طبق اعلام مقامهای این کشور به اتهام دریافت رشوه از طرف های خارجی در ارتباط با مجوز فعالیت شرکت مخابراتی ام تی ان در ایران بازداشت شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •