یکشنبه, ۲۵ آبان, ۱۳۹۹ / 15 November, 2020
انرژی برق
ساخت نیروگاه خورشیدی در کویر از ریشه غلط است
۲ روز قبل / برق خورشیدی / نیروگاه خورشیدی
ساخت نیروگاه خورشیدی در کویر از ریشه غلط است
محمد ساتکین، رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق در گفت‌وگو با فارس ضمن اشاره به انواع نیروگاه‌های خورشیدی موجود گفت: نیروگاه‌هایی که انرژی خود را از خورشید تامین می‌کنند، به دو نوع نیروگاه‌های حرارتی خورشیدی و نیروگاه‌های فوتوولتائیک خورشیدی تقسیم بندی می‌شوند.
۳ روز قبل
مشترکان ایلامی ۸۰ میلیارد تومان به اداره برق بدهکارند
ایلام- خبرنگار ابتکار - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: مشترکان بخش خانگی، صنعت، سازمان ها و ادارات دولتی ۸۰ میلیارد تومان به شرکت توزیع برق استان بدهکار هستند.هادی شیرخانی اظهار داشت: وضعیت وصول مطالبات بدهی مشترکان برق در استان در شرایط نامطلوبی قرار دارد به شکلی که حدود ۶۰ درصد از انرژی فروخته شده وصول می‌شود.وی افزود: برنامه این شرکت برای وصول مطالبات، استفاده حداکثری از ظرفیت پیمانکار طرف قرارداد است که در ابتدا به صورت اخطار و در نهایت استفاده از ابزار قطع جریان برق مشترکان بدحساب است.مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام تاکید کرد: عمده ترین مشترکانی که در پرداخت به موقع صورتحساب کوتاهی می‌کنند، مشترکان تجاری و خانگی هستند.شیرخانی با اشاره به طرح های درنظرگرفته شده تشویقی برای مشترکان …
بیش از هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه برق اصلاح می‌شود
۴ روز قبل / انرژی برق / صنعت آب و برق / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق
بیش از هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه برق اصلاح می‌شود
تهران - ایرنا - معاون هماهنگی توزیع توانیر از بازسازی شبکه‌های توزیع برق کشور به صورت سراسری و در قالب یک مانور عملیاتی دو روزه خبر داد و گفت: بیش از یکهزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه برق اصلاح می‌شود.
عرضه بیش از ۲۸۶ هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی
۴ روز قبل
عرضه بیش از ۲۸۶ هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی
در جلسه معاملاتی امروز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه، در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، ۲۸۶ هزار و ۹۰۰ کیلووات ساعت برق توسط شرکت‌های تولید نیروی برق پرند مپنا، نیروگاهی تجارت فارس- نیروگاه سیکل ترکیبی فارس، افق تامین انرژی طوس- نیروگاه طوس، تولید نیروی برق شهدای پاکدشت (دماوند) و تولید انرژی برق شمس پاسارگاد برای دوره تحویل هفتگی و ماهانه آذر عرضه خواهد شد.
تنها یک طرح از هر هزار ایده صنعت برق تجاری‌سازی می‌شود
۴ روز قبل / انرژی برق / محمدصالح اولیاء / برق / وزارت نیرو
تنها یک طرح از هر هزار ایده صنعت برق تجاری‌سازی می‌شود
تهران- ایرنا- معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: تنها یک ایده از هر هزار ایده در صنعت برق به مرحله تجاری‌سازی می‌رسد.
«برق امید» به تهرانی‌ها رسید
۵ روز قبل / برق امید / انرژی برق / شهر تهران / دولت تدبیر و امید / شرکت توزیع نیروی برق تهران / بهینه سازی مصرف انرژی / برق
«برق امید» به تهرانی‌ها رسید
تهران- ایرنا- شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: پویش برق امید در پایتخت با هدف آشنایی تهرانی‌ها با مزیت‌های کاهش مصرف برق کلید خورد.
رونمایی از سامانه هوشمند سازی بارهای مصرف برق در شیراز
۵ روز قبل / همایون حائری / انرژی برق / مصرف بهینه برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق فارس / کارآمدی دولت / مصرف برق در فصل گرما
رونمایی از سامانه هوشمند سازی بارهای مصرف برق در شیراز
شیراز - ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه سالانه ۲۴ هزار مگاوات برق در سامانه های تولید سرما در کشور ما مصرف می شود گفت: این میزان معادل مصرف چهار کشور افغانستان ، ارمنستان ، آذربایجان و ازبکستان در نقطه اوج است ، هوشمند سازی مصرف برق در این دستگاه‌های سرما ساز می تواند صرفه جویی بزرگی به همراه داشته باشد.
تجاری سازی محصولات پژوهشی صنعت برق ناچیز است
۵ روز قبل / انرژی برق / شرکت توانیر / برق / وزارت نیرو
تجاری سازی محصولات پژوهشی صنعت برق ناچیز است
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری شرکت توانیر گفت: رقم ناچیزی از محصولات ناشی از پژوهش و فناوری در صنعت برق تجاری سازی می شوند.
برق امید
۵ روز قبل / انرژی برق / برق امید / برق رایگان / برق
برق امید
در طرح برق امید، دولت سرانجام وعده رایگان شدن برق را محقق می‌سازد. براساس این طرح برق مشترکان کم‌مصرف از آبان‌ماه از تخفیف صددرصدی برخوردار خواهد شد. این امر برای دو گروه بعدی مشترکان، که بر اساس میزان مصرف به خوش‌مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند، انگیزه ایجاد می‌کند تا مصرف خود را کاهش داده و به گروه اول بپیوندند.
معاون وزیر نیرو: کشور در زمینه کاهش تلفات برق در منطقه پیشتاز است
۵ روز قبل / شرکت برق منطقه ای فارس / همایون حائری / انرژی برق / کارآمدی دولت / وزارت نیرو / پویش #هرهفته_الف_ب_ایران
معاون وزیر نیرو: کشور در زمینه کاهش تلفات برق در منطقه پیشتاز است
شیراز - ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه کشورمان در زمینه کاهش تلفات برق در منطقه خاورمیانه پیشتاز است اظهار داشت : کاهش تلفات انرژی در شبکه های انتقال و توزیع برق اکنون ۹.۷۶ درصد است و تا پایان امسال این نسبت به ۹.۲ هم می رسد.
دستگیری سارقان سیم کارت کنتورهای هوشمند برق
۵ روز قبل / سرقت / انرژی برق / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / خط حادثه
دستگیری سارقان سیم کارت کنتورهای هوشمند برق
تهران - ایرنا - پلیس در اعلام مهمترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از دستگیری سارقی خبر داد که به ۱۲۰ فقره سرقت سیم کارت کنتورهای هوشمند برق اعتراف کرد.
۵ روز قبل
افزایش مصرف انرژی برق در ماه های گذشته از سال در خوزستان
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان از افزایش 85/2 درصدی مصرف انرژی در هفت ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به سال قبل، خبر داد.فرامرز شادفر گفت: در هفت ماه گذشته ۲۹ هزار و ۲۱۴ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده که سهم نیروگاه های برق آبی ۱۱ هزار و ۵۷۷ گیگاوات (معادل 6/39 درصد)، سهم نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی ۱۷ هزار و ۴۳۹ گیگاوات (7/59 درصد) و سهم نیروگاه های DG ۱۹۸ گیگاوات ساعت (68/0 درصد) بوده است.وی بیان کرد: 8/42 درصد از میزان برق تولیدی نیروگاه های حرارتی و گازی خوزستان را بخش دولتی (نیروگاه های رامین و ماهشهر) و 2/57 درصد توسط نیروگاه های بخش خصوصی ( نیروگاه های زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان و فجر) تولید شده است.مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان افزایش 85/2 درصدی مصرف …
پنج طرح حوزه برق و انرژی در فارس و جنوب کشور به بهره‌برداری می‌رسد
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / شرکت برق منطقه ای فارس / بوشهر / انرژی برق / پویش هرهفته_الف_ب_ایران / وزارت نیرو / فارس
پنج طرح حوزه برق و انرژی در فارس و جنوب کشور به بهره‌برداری می‌رسد
شیراز - ایرنا- مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر اعلام کرد : در قالب پویش الف-ب-ایران با حضور از راه دور رییس جمهوری و وزیر نیرو پنج طرح تامین و انتقال برق و انرژی در فارس و بوشهر با سرمایه گذاری ۸۶۰ میلیارد ریال روز سه‌شنبه به بهره برداری می رسد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
پساکرونا و تحولات صنعتی در راستای انقلاب صنعتی چهارم
تاکنون سه انقلاب صنعتی در دنیا رخ داده که باعث تغییر و تحولات عظیمی در عرصه وسیع صنعت شده است. انقلاب صنعتی اول در سال 1784 به وقوع پیوست و از نیروی آب و بخار برای راه‌اندازی ماشین‌آلات به‌منظور تولید مکانیزه استفاده شد. در سال 1870 انقلاب صنعتی دوم شکل گرفت که از انرژی برق برای تولید انبوه بهره گرفتند و زمینه‌ساز تحولی تولید بزرگ در صنایع شد. انقلاب صنعتی سوم در سال 1969 به وقوع پیوست که از الکترونیک و فناوری اطلاعات برای اتوماسیون تولید استفاده شد و انقلاب صنعتی چهارم که به اعتقاد برخی کارشناسان در مرز ورود به آن هستیم، از تکنولوژی‌های دیجیتالی استفاده می‌کند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
مانور سرویس روشنایی معابر شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در سطح شهر خلخال آغاز شد
اردبیل – خبرنگار ابتکار : مانور عملیاتی اصلاح روشنایی معابر در سطح شهر خلخال همزمان با هفته پدافند غیر عامل امروز ۶ آبانماه در سطح شهر خلخال آغاز شد.در آیین افتتاح این مانور که قائم مقام مدیریت توزیع برق شهرستانها ، مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت و معاون فرماندار و همکاران عملیاتی حضور داشتند ابتدا مدیر برق خلخال اظهار داشت : این مانور در آستانه ی هفته وحدت و به مناسبت هفته پدافند غیر عامل ، با حضور ۱۰ اکیپ عملیاتی متشکل از سه شهرستان اردبیل ، خلخال و کوثر انجام خواهد شد و هزینه انجام مانور ۳۰۰ میلیون تومان می باشد . رسول زارع گفت : در این مانور ، ورودی شهر خلخال از مسیر روستای علی اباد ، بلوار ۱۷ شهریور از میدان بسیج تا میدان مخابرات ، میدان دانشگاه و خیابان های منتهی از سیمتری به خیابان …
جزئیات رزمایش کنترل آماده به کار مولدهای برق اضطراری در استان تهران
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / توانیر
جزئیات رزمایش کنترل آماده به کار مولدهای برق اضطراری در استان تهران
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: انرژی برق بخش مهمی از چرخه اقتصاد کشور به شمار می رود و آرامش و امنیت جامعه در گروی وجود آن است؛ بنابراین تمام تلاش همکارانم در این شرکت تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان است.
سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در تولید برق
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / انرژی تجدیدپذیر / انرژی برق / صنعت آب و برق / صفحات خورشیدی
سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در تولید برق
از زمان شیوع ویروس کرونا تقاضا برای خرید سوخت‌های فسیلی در جهان کاهش یافته و فرصتی برای توجه بیشتر به انرژی‌های پاک فراهم آمده است. میزان تولید برق با بهره‌گیری از انرژی‌های خورشیدی و بادی در جهان در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است. در ایران نیز دولت در هفت سال گذشته تلاش کرده تا ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر را افزایش دهد.
مراجعه به شرکت‌های توزیع صفر می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / انرژی برق / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / برق / وزارت نیرو / شرکت‌ توزیع نیروی برق
مراجعه به شرکت‌های توزیع صفر می‌شود
تهران - ایرنا - معاون هماهنگی توزیع شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر ) گفت: نزدیک به ۱۰۰درصد خدمات قابل ارائه به مردم در شرکت‌های توزیع برق غیرحضوری می‌شود.
افزایش ظرفیت نیروگاهی به ۸۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات/ قشم در تامین انرژی برق خودکفا شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
افزایش ظرفیت نیروگاهی به ۸۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات/ قشم در تامین انرژی برق خودکفا شد
حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با افتتاح واحد دوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم ظرفیت منصوبه نیروگاهی در جزیره به ۴۸۰ مگاوات، در استان هرمزگان به چهار هزار مگاوات و در کل کشور به ۸۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش پیدا خواهد کرد.
امیدواری پاکستان برای تمدید تامین برق از ایران
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / جمهوری اسلامی ایران / پاکستان / انرژی برق / شرکت توانیر
امیدواری پاکستان برای تمدید تامین برق از ایران
اسلام‌آباد - ایرنا - همکاری‌های ایران و پاکستان در حوزه انرژی یکی از ظرفیت‌های بالقوه برای توسعه مناسبات دوجانبه به شمار می‌رود که طی سال‌های اخیر توسعه یافته است؛ اکنون دولت اسلام‌آباد در گامی جدید قصد دارد تا به تامین برق مورد نیاز خود از جمهوری اسلامی ایران ادامه دهد.
افتتاح نیروگاه تولید برق ۵۰۰ مگاواتی قشم
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / انرژی برق / هرمزگان / قشم / حسن روحانی
افتتاح نیروگاه تولید برق ۵۰۰ مگاواتی قشم
قشم- ایرنا- مرحله دوم نیروگاه تولید برق ۵۰۰ مگاواتی با ظرفیت ۱۷۰ مگاوات و سرمایه‌گذاری ۱۲۸ میلیون یورو روز پنجشنبه طی مراسمی توسط رییس جمهوری و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
وزیر نیرو: ۱۱۷ پروژه بزرگ آب و برق تاکنون افتتاح شده است
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / انرژی برق / هرمزگان / دولت / رضا اردکانیان
وزیر نیرو: ۱۱۷ پروژه بزرگ آب و برق تاکنون افتتاح شده است
تهران - ایرنا - وزیر نیرو با بیان اینکه اکنون هفته بیست و ششم پویش هر هفته #الف ب-ایران است گفت: تاکنون ۱۱۷ پروژه درقالب این طرح افتتاح شده است.
صرفه‌جویی ۳.۵ میلیارد دلاری با افزایش آمادگی نیروگاه‌های کشور
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / انرژی برق / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / مصرف بهینه برق / شرکت تولید نیروی برق حرارتی / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / برق / وزارت نیرو / محسن طرزطلب
صرفه‌جویی ۳.۵ میلیارد دلاری با افزایش آمادگی نیروگاه‌های کشور
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: در حال حاضر آمادگی نیروگاه‌ها از مرز ۹۳ درصد عبور کرده است، که افزایش ۱۰ درصدی آمادگی نیروگاه‌ها در طی یک دهه اخیر ۳.۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی به همراه داشته است.
طرح «وان» هنوز در دستور کار رسمی کمیسیون انرژی قرار نگرفته است
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی / انرژی برق / منابع طبیعی و آبخیزداری / بنزین / نفت / گاز / هدفمندی یارانه
طرح «وان» هنوز در دستور کار رسمی کمیسیون انرژی قرار نگرفته است
تهران- ایرنا- عضو انرژی مجلس شورای اسلامی طرح سهمیه‌بندی تمامی حامل‌های انرژی تحت عنوان طرح «وان» هنوز در دستور کار رسمی کمیسیون انرژی قرار نگرفته است.
سهم ۶۰ درصدی عراق از بنزین صادراتی ایران
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / انرژی برق / توسعه صادرات / توسعه ایران / تحریم نفتی / جهش تولید / اختصاصی ایرنا / سید حمید حسینی / عراق / گاز / برق
سهم ۶۰ درصدی عراق از بنزین صادراتی ایران
تهران- ایرنا- سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد از بنزین صادراتی ایران راهی بازار عراق می‌شود.
جزییات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق اعلام شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / انرژی برق / بورس انرژی / شرکت‌ توزیع نیروی برق / سازمان بورس و اوراق بهادار
جزییات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق اعلام شد
تهران - ایرنا - مدیر عامل بورس انرژی ایران ابلاغیه ای را پیرامون تامین برق در بورس انرژی را برای همه شرکت‌های کارگزاری عضو این بازار صادر کرده که براساس مصوبه هیات وزیران است که به تازگی منتشر شد.
۲۸ نیروگاه تجدیدپذیر تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران / انرژی برق / وزارت نیرو
۲۸ نیروگاه تجدیدپذیر تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری برق ایران گفت: ۲۸ نیروگاه انرژی های تجدیدپذیر تا پایان امسال بهره برداری می شود.
۵۰ هزار ترانس فرسوده در منطقه فرصتی برای شرکت‌های ایرانی
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / انرژی برق / سوریه / عراق / ونزوئلا / وزارت نیرو
۵۰ هزار ترانس فرسوده در منطقه فرصتی برای شرکت‌های ایرانی
تهران - ایرنا - مشاور بین الملل وزیر نیرو گفت: براساس مطالعه صورت گرفته ۵۰ هزار ترانس فرسوده در منطقه وجود دارد که فرصت خوبی برای شرکت های توانمند ایرانی است.
پژوهشگران ایرانی با تصفیه پساب صنایع، برق تولید کردند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور / انرژی برق / آب و فاضلاب
پژوهشگران ایرانی با تصفیه پساب صنایع، برق تولید کردند
تهران- ایرنا- پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در یک طرح پژوهشی موفق به تولید برق با تصفیه پساب صنایع و نیز هم زمان حذف آلاینده‌های موجود در پساب‌ها شدند.
اردکانیان: همکاری‌های ایران و افغانستان در بخش حمل و نقل و انرژی توسعه می‌یابد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / افغانستان / انرژی برق / وزارت امور خارجه / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
اردکانیان: همکاری‌های ایران و افغانستان در بخش حمل و نقل و انرژی توسعه می‌یابد
تهران- ایرنا- وزیر نیرو با اشاره به برگزاری اجلاس ششم کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین ایران و افغانستان در آینده نزدیک، گفت: مسایل مربوط به راه‌اندازی راه‌آهن هرات- خواف، همکاری‌های گمرکی، بازارچه‌های مرزی و مسایل مربوط به انرژی در این اجلاس بررسی خواهد شد.
برق رایگان، از رویا تا واقعیت
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / انرژی برق / اختصاصی ایرنا / قزوین / وزارت نیرو
برق رایگان، از رویا تا واقعیت
قزوین - ایرنا - اجرای طرح ملی برق امید، این صنعت کشور را در آستانه آزمونی بزرگ در حوزه مدیریت و مصرف انرژی قرار داده و فرصت طلایی را نیز جهت اصلاح الگوی مصرف مشترکان جهت رایگان کردن بهای آن فراهم ساخته است.
افزایش ۱۲ برابری مشترکان برق پس از پیروزی انقلاب‌اسلامی
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / توسعه ایران / انرژی برق / شرکت توانیر / برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق
افزایش ۱۲ برابری مشترکان برق پس از پیروزی انقلاب‌اسلامی
تهران- ایرنا- تعداد مشترکان برق کشورمان که در سال ۱۳۵۷ تنها سه میلیون مشترک بود با فعالیت‌های صورت گرفته، اکنون به ۳۷ میلیون مشترک افزایش یافته که نشان‌دهنده رشد ۱۲ برابری شمار این مشترکان است.
بالندگی صنعت برق هرمزگان در دولت تدبیر و امید
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / انرژی برق / صنعت آب و برق / دولت تدبیر و امید / هرمزگان / افتتاح طرح های آب و برق در هرمزگان
بالندگی صنعت برق هرمزگان در دولت تدبیر و امید
بندرعباس- ایرنا- صنعت برق از مهمترین و اصلی ترین زیرساخت های مورد نیاز توسعه اقتصادی در هر جامعه‎ای می باشد که امروز با تدبیر دولت تدبیر و امید، شاهد بالندگی این صنعت در استان هرمزگان هستیم.
تامین برق عشایر با انرژی خورشیدی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / انرژی برق / شرکت توانیر
تامین برق عشایر با انرژی خورشیدی
مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی توانیر در گفت‌وگو با ایرنا ضمن اعلام اینکه ۹۹.۶ درصد روستاییان کشور از نعمت برق برخوردارند تاکید کرد تا پایان سال ۱۴۰۰ عشایر کوچنده نیز با استفاده از ۲۰ هزار دستگاه سیار که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند صاحب برق خواهند شد.
مصرف‌کنندگان بزرگ، برق مورد نیاز خود را از بورس انرژی تامین کنند
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / انرژی برق / شرکت توانیر / دولت / بورس انرژی / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
مصرف‌کنندگان بزرگ، برق مورد نیاز خود را از بورس انرژی تامین کنند
تهران- ایرنا- وزیر نیرو گفت: بر اساس مصوبه امروز هیات دولت از این پس، مصرف‌کنندگان بزرگ برق می‌توانند نیاز خود را از بورس انرژی تامین کنند.
قزوین از استان‌های مستعد کشور در ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی است
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / انرژی برق / استان قزوین / وزارت نیرو
قزوین از استان‌های مستعد کشور در ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی است
قزوین - ایرنا - بدون شک امروزه انرژی به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه پایدار در زندگی جوامع بشری محسوب شده و نقش اساسی و سازنده‌ای را در بین مردم جوامع مختلف ایفا می‌کند تا جایی که این مساله به یکی از اساسی‌ترین نیازهای مردم با وجود نوع الگوهای مصرفی، درآمده است.
طرح دوگانه‌سوز شدن واحدهای گازی نیروگاه نکا به بهره‌برداری رسید
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / انرژی برق / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / مازندران
طرح دوگانه‌سوز شدن واحدهای گازی نیروگاه نکا به بهره‌برداری رسید
ساری - ایرنا - طرح دوگانه‌سوز شدن واحدهای گازی نیروگاه شهید سلیمی نکاء در شرق مازندران به بهره‌برداری رسید.
اقدامات دولت در استان خوزستان
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / مدارس / دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز / ریزگرد / انرژی برق / آب و فاضلاب / اراضی کشاورزی / خوزستان / بهداشت و سلامت
اقدامات دولت در استان خوزستان
با وجود مشکلات و بحران‌هایی که خوزستان در سال‌های اخیر با آن‌ها مواجه بوده است، دولت تلاش کرده تا با اجرای پروژه‌های مختلف، این استان را در مسیر توسعه قرار دهد. مهار ریزگردها ، توسعه صنعت برق، اجرای طرح احیای اراضی کشاورزی و پروژه‌های آبرسانی بخشی از خدمات دولت در هفت سال گذشته در استان خوزستان است.
۱۰ طرح برق منطقه‌ای در هرمزگان به بهره برداری رسید
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / انرژی برق / افتتاح طرح / هرمزگان / شرکت برق منطقه ای هرمزگان / وزارت نیرو
۱۰ طرح برق منطقه‌ای در هرمزگان به بهره برداری رسید
بندرعباس- ایرنا- ۱۰ طرح پست و خط فوق توزیع برق منطقه ای هرمزگان در قالب پویش الف_ب_ایران روز دوشنبه از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق به بهره برداری رسید.
تولید برق در نیروگاه نکاء حدود هشت درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / انرژی برق / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / مازندران / نکا
تولید برق در نیروگاه نکاء حدود هشت درصد افزایش یافت
ساری - ایرنا - انرژی تولیدی نیروگاه شهید سلیمی نکاء در شرق مازندران طی ۶ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷.۷ درصد افزایش یافت.
کمک ۱۱۰ میلیون دلاری بانک توسعه آسیایی به بخش انرژی افغانستان
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / انرژی برق / افغانستان / بانک توسعه آسیایی
کمک ۱۱۰ میلیون دلاری بانک توسعه آسیایی به بخش انرژی افغانستان
تهران - ایرنا - بانک توسعه آسیایی امروز از تصویب اعطای کمک ۱۱۰ میلیون دلاری به منظور تقویت بخش انرژی برق افغانستان از طریق ارتقاء و ثبات تجارت انرژی مرزی و همچنین حمل و نقل در عرصه های زیربنایی و توسعه خبر داد.
الجزایر به بازسازی بخش انرژی لیبی کمک می کند
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / انرژی برق / الجزایر / لیبی
الجزایر به بازسازی بخش انرژی لیبی کمک می کند
تهران- ایرنا- الجزایر گروهی از متخصصان و مهندسان صنعت تولید برق و گاز خود را برای کمک به حل مشکلات انرژی لیبی به این کشور اعزام کرد.
تهدیدهای صادرات برق ایران در سایه غفلت سیاست‌گذاران
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / وزارت نیرو / صادرات برق / پاکستان / افغانستان / ایالات متحده آمریکا / وزارت انرژی / برق ایران
تهدیدهای صادرات برق ایران در سایه غفلت سیاست‌گذاران
در شرایطی که پتانسیل تبدیل شدن به قطب صادرات انرژی منطقه در کشور وجود دارد اما غفلت سیاست‌گذاری در این حوزه سبب آن شده که بازار انرژی برق کشور در جنوب غرب آسیا از دست برود.
تامین پایدار آب و برق در دوران دفاع مقدس
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / باغ‌ موزه دفاع مقدس / دفاع مقدس / انرژی برق / آب و فاضلاب / هفته دفاع مقدس / برق / چهلمین سالگرد دفاع مقدس / وزارت نیرو
تامین پایدار آب و برق در دوران دفاع مقدس
تهران - ایرنا - تامین آب و برق پایدار در دوران دفاع مقدس یکی از خطیرترین وظایفی بود که رزمندگان وزارت نیرو در کنار سایر رزمندگان توانستند آن را به انجام برسانند.
چرا آمریکا معافیت واردات انرژی عراق از ایران را تمدید کرد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / انرژی برق / ایالات متحده آمریکا / پرسش از خبر / عراق / گاز / ایران
چرا آمریکا معافیت واردات انرژی عراق از ایران را تمدید کرد؟
تهران - ایرنا - دولت آمریکا اخیرا و بر خلاف سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران معافیت واردات انرژی از ایران را به مدت ۶۰ روز دیگر برای عراق تمدید کرد و این کشور همچنان می‌تواند به واردات گاز و برق خود از ایران ادامه دهد.
نیروگاه‌سازی دولت تدبیرو امید سال آینده تداوم می‌یابد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / دولت یازدهم / انرژی برق / صنعت آب و برق / دولت تدبیر و امید / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / مدیرعامل مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / وزارت نیرو / شرکت‌ توزیع نیروی برق
نیروگاه‌سازی دولت تدبیرو امید سال آینده تداوم می‌یابد
تهران - ایرنا - دولت تدبیر و امید تلاش برای ساخت نیروگاه‌های تامین برق را از همان ابتدای کار در دستور برنامه‌های توسعه‌ای خود قرار داد به گونه‌ای که در مدت زمان فعالیت این دولت، ۱۵ هزار و ۶۷۵ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده و این روند سال آینده با افزایش 7.4 مگاواتی نیروگاه‌ها تداوم خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خیز ایران برای تبدیل‌شدن به قطب ماینینگ
  تحریم‌های یکجانبه آمریکا، دردسرهای انتقال پول با سوئیفت و مشکلات فروش نفت باعث شده تا در ایران توجه ویژه‌ای به استخراج رمزارزها یا به‌اصطلاح ماینینگ شود. این مسئله‌ای است که از چشم رسانه‌های خارجی هم پنهان نبوده است. نشریه فرانسوی کوین‌تریبیون اخیرا در گزارشی با توجه به تحولات صورت گرفته در این رابطه اعلام کرده به‌احتمال زیاد ایران به‌زودی تبدیل به یکی از قطب‌های مهم ماینینگ جهان می‌شود. در این گزارش تخمین زده شده با توجه به تولید بالای انرژی برق در کشور احتمالا به‌زودی یک سوم ماینینگ بیت‌کوین …
آغاز هوشمندسازی مراکز اتفاق‌های برق
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / انرژی برق / صنعت آب و برق / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / قطع برق / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق
آغاز هوشمندسازی مراکز اتفاق‌های برق
تهران - ایرنا - مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر گفت: هوشمندسازی مرکزهای اتفاق‌های برق که وظیفه رسیدگی و تعمیر و نگهداری شبکه‌های توزیع به ویژه در مواقع بروز خاموشی‌ها را برعهده دارند، در دستور کار قرار گرفته است.
راه بروید و برق تولید کنید
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / علم و تکنولوژی
راه بروید و برق تولید کنید
حوزه‌های مرتبط با فناوری دغدغه تولید انرژی از پتانسیلهای طبیعی را دارد و در همین راستا توربینهای بادی جدید ساخته شده که می تواند از راه رفتن افراد تولید انرژی برق کند.
شرط معاف‌شدن مشترکان پر مصرف از افزایش قیمت برق چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / برق امید / انرژی برق / توسعه ایران / دولت تدبیر و امید / مصرف بهینه برق / اختصاصی ایرنا / شرکت توانیر / پرسش از خبر / قبض کاغذی / قطع برق
شرط معاف‌شدن مشترکان پر مصرف از افزایش قیمت برق چیست؟
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکان پر مصرف برق در صورتی مشمول افزایش تعرفه، نخواهند شد که طی ۶ ماه مصرف خود را کاهش داده و به گروه مشترکان خوش‌ مصرف بپیوندند.
تامین پایدار انرژی با جبران خسارت ناشی از نوسان برق
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / انرژی برق / شرکت توانیر / برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق
تامین پایدار انرژی با جبران خسارت ناشی از نوسان برق
تهران- ایرنا- تامین امن و پایدار برق مورد نیاز، از تدابیر دولت برای میلیون‌ها مشترک شبکه برق است که بر اساس آن، در صورتی که وسایل برقی مشترکان در اثر نوسان برق دچار آسیب شود، آنها می‌توانند برای دریافت خسارت اقدام کنند.
موانع بانکی و حمل و نقل تجار ایرانی و افغانستانی برطرف می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / افغانستان / انرژی برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق / بهادر امینیان
موانع بانکی و حمل و نقل تجار ایرانی و افغانستانی برطرف می‌شود
تهران - ایرنا - سفیر ایران در افغانستان گفت: مشکلات تجار مربوط به سه بخش بانکی، حمل و نقل و همچنین شناسایی پتانسیل‌های موجود با برگزاری جلسات مشترک دو کشور برطرف می‌شود.
نماینده پارلمان عراق از جاسوسی شرکت‌های آمریکایی در کشورش خبر داد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / انرژی برق / ایالات متحده آمریکا / عراق
نماینده پارلمان عراق از جاسوسی شرکت‌های آمریکایی در کشورش خبر داد
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون انرژی پارلمان عراق گفت: شرکت‌های آمریکایی در عراق برای منافع آمریکا فعالیت می‌کنند و برخی از آنها نیز فعالیت‌های جاسوسی دارند.
برق سه نیروگاه برای استخراج رمزارزها به فروش می‌رسد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / رمز ارز / انرژی برق / مزرعه بیت کوین / وزارت نیرو / ارز دیجیتال / محسن طرزطلب
برق سه نیروگاه برای استخراج رمزارزها به فروش می‌رسد
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین‌های انبساطی نیروگاه‌های رامین اهواز، نکا و شهیدمنتظری برای استخراج رمزارزها به زودی برگزارمی‌شود.
۴۰۰ روستای ایران با حضور وزیر نیرو آبرسانی شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / انرژی برق / توسعه ایران / همدان / آب و فاضلاب / استانداری همدان / رضا اردکانیان / آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان
۴۰۰ روستای ایران با حضور وزیر نیرو آبرسانی شد
همدان- ایرنا- عملیات آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان روز یکشنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در همدان از طریق برقراری ارتباط تصویری آغاز شد.
هیات ایرانی برای بررسی سرمایه‌گذاری در بخش انرژی به افغانستان می رود
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / سرمایه گذاری خارجی / افغانستان / انرژی برق
هیات ایرانی برای بررسی سرمایه‌گذاری در بخش انرژی به افغانستان می رود
تهران- ایرنا- خبرگزاری "آوا"ی افغانستان روز یکشنبه گزارش داد که معاون وزیر نیروی ایران در راس هیاتی برای بحث و تبادل نظر پیرامون فرصت های سرمایه گذاری مشترک در حوزه انرژی امروز وارد افغانستان می‌شود.
وزیر نیرو وارد همدان شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / انرژی برق / همدان / آب و فاضلاب / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
وزیر نیرو وارد همدان شد
همدان- ایرنا- رضا اردکانیان وزیر نیرو، صبح امروز یکشنبه برای بهره‌برداری از چند طرح عمرانی و آبرسانی وارد همدان شد.
کرونا؛ فرصتی برای توسعه انرژی‌های پاک
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / انرژی برق / استرالیا / صفحات خورشیدی / آلمان / رضا اردکانیان / وزارت نیرو / انگلستان
کرونا؛ فرصتی برای توسعه انرژی‌های پاک
تهران- ایرنا- بررسی تجارب کشورها در ماه‌های گذشته پس از شیوع ویروس کرونا حاکی از چرخش معنادار تقاضای جهانی برای انرژی از سوخت‌های فسلی به سمت انرژی‌های پاک است.
توسعه همکاری‌های منطقه‌ای با اتصال شبکه برق ایران با همسایگان
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / روسیه / سرگئی لاوروف / انرژی برق / آذربایجان / منطقه اوراسیا / رضا اردکانیان / ایران / برق
توسعه همکاری‌های منطقه‌ای با اتصال شبکه برق ایران با همسایگان
تهران- ایرنا- جدیدترین گزارش‌ها از اجرایی شدن پروژه مطالعاتی سنکرون‌ (اتصال شبکه برق) سیستم برق ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه خبر می‌دهد؛ پروژه‌ای که در صورت اجرایی شدن منافع زیادی را برای سه کشور و همچنین کل منطقه اوراسیا در پی خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / برق امید / انرژی برق / مازندران
مشترکان مازندرانی با مصرف ماهانه ۸۰ کیلووات مشمول طرح برق امید می‌شوند
ساری - ایرنا - معاون امور مشترکین شرکت توزیع برق مازندران منطقه ساری گفت که طرح برق امید شامل آن دسته از مشترکان خانگی استان می‌شود که میزان مصرف ماهانه آنها حداکثر تا ۸۰ کیلووات ساعت باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / انرژی برق / شرکت مدیریت شبکه برق ایران / برق / وزارت نیرو
بالاترین میزان ظرفیت قراردادهای دوجانبه برق به ثبت رسید
تهران - ایرنا- معاون بازار برق ایران گفت: حجم قراردادهای دوجانبه برق در سطح کشور طی شهریورماه به بالاترین میزان ثبت شده تاکنون رسید.
نیروگاه‌های خورشیدی در اماکن عمومی پایتخت احداث می شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / انرژی برق / شهر تهران / معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران
نیروگاه‌های خورشیدی در اماکن عمومی پایتخت احداث می شود
تهران- ایرنا- مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر کاهش ۱۰ درصدی انرژی مصرفی فضاهای تحت مدیریت شهرداری تهران تا پایان برنامه سوم شهر، از احداث و توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در اماکن عمومی پایتخت خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
بایدها و نبایدهای «برق امید»
کیمیا نجفیپرداخت قبوض آب، برق و گاز از جمله هزینه‌هایی است که خانوارهای کم‫درآمد‌ را با چالش‌های بی‌شماری روبه‌رو کرده است و هنگامی که قبوض به در خانه‌ها می‌آید آه از نهادشان بلند می‌کند. اما اخیرا خبری خوب برای خوش‌مصرف‌‌های برق به میان آمده است. چندی پیش رئیس جمهور از طرحی با عنوان «برق امید» خبر داد، طرحی که بر اساس آن برق برای 30 میلیون نفر رایگان خواهد شد.مشکلات اقتصادی، افزایش هزینه‌های زندگی، کاهش درآمدها و... موجب شده که مردم بیش از هر زمان دیگری نسبت به قبوض آب، برق، گاز و تلفن حساس باشند و پرداخت این قبوض به یکی از دغدغه‌های اصلی زندگی روزمره‌شان تبدیل شود. البته اخیرا خبری مبنی بر رایگان شدن برق برای مشترکان خوش‌مصرف به میان آمده است و نشان می‌دهد که دولت سعی در حمایت از خانوارهای …
اخبار عصر گاهی ۱۷ شهریور ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استان گلستان / بیکاری / انرژی برق / طوفان / ژاپن / سوئیس / اشتغال زایی / مسکن / وزارت آموزش و پرورش / زلزله
اخبار عصر گاهی ۱۷ شهریور ۱۳۹۹
تازه ترین اخبار ایران و جهان را در اخبار عصرگاهی امروز ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ جویا شوید خبرخوش وزیر آموزش و پرورش ، واگذاری اراضی دولتی برای تامین مسکن کارکنان ، جزئیات زلزله استان گلستان، طوفان ژاپن ، تظاهرات در بلاروس و...
همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در بخش انرژی برق بررسی شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در بخش انرژی برق بررسی شد
  باکو – ایرنا – کمیسیون های فنی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان همکاری های دو کشور در بخش انرژی برق را در یک نشست مجازی بررسی کردند.
نصب هزار نیروگاه خورشیدی جدید در واحدهای مسکونی
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
نصب هزار نیروگاه خورشیدی جدید در واحدهای مسکونی
محمد نژاد سیگارودی، سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق، از نصب هزار نیروگاه خورشیدی کوچک جدید در واحدهای مسکونی متقاضی، تا پایان امسال خبر داد.
سهم صنایع از کاهش ارزبری
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / فولاد / نرخ ارز / پتروشیمی / انرژی برق / جهش تولید / خودرو / اینفو توسعه / دکل مخابراتی
سهم صنایع از کاهش ارزبری
برگزاری میزهای تخصصی ساخت داخل با هدف تأمین نیازمندی‌های صنایع کشور از طریق توانمندی‌های داخلی، در سال گذشته آغاز شد. برگزاری ۱۱ میز تخصصی در صنایع راهبردی نظیر تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی، خودرو، مخابرات و فولاد و مس منجر به کاهش ارزبری یک میلیارد و 45 میلیون یورویی شده است.
یک تیر و دو نشان دولت با طرح برق امید/ آیا درآمد 5 هزار میلیاردی محقق می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / وزارت نیرو / وزارت نیرو / طرح برق امید / دولت دوازدهم / برق رایگان / رضا اردکانیان / وزیر نیرو
یک تیر و دو نشان دولت با طرح برق امید/ آیا درآمد 5 هزار میلیاردی محقق می‌شود؟
بررسی اقتصادی طرح رایگان کردن برق 30 میلیون ایرانی با توجه به جزئیات ارائه شده، بیانگر این امر است که دولت علاوه ایجاد زمینه صرفه جویی در انرژی برق، موفق به کسب 5157 میلیارد تومان درآمد در هر سال خواهد شد.
برق در مدار افزایش ظرفیت
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / انرژی برق / مصرف بهینه برق / رضا اردکانیان / ویدیوژورنال
برق در مدار افزایش ظرفیت
امروز، مراسم افتتاح واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو در اسلام آبادغرب برگزار شد.
ایجاد 4100 واحد خورشیدی خانگی در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / استانی-اجتماعی / نیروگاه خورشیدی / بهره‌برداری
ایجاد 4100 واحد خورشیدی خانگی در کشور
سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق گفت: قریب به 4 هزار و 100 واحد نیروگاه خورشیدی خانگی در کشور با مشارکت مردم ایجاد شده است.
۸۵۴ مگاوات انرژی پاک در سطح کشور تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / انرژی برق / جهش تولید / صفحات خورشیدی / کرمانشاه / افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق در اردبیل، آذربایجان شرقی و کرمانشاه / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
۸۵۴ مگاوات انرژی پاک در سطح کشور تولید می‌شود
کرمانشاه- ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اینکه توسعه ظرفیت‌های تولید انرژی پاک یکی از اولویت‌های وزارت نیرو است گفت: اکنون ۸۵۴ مگاوات انرژی پاک در سطح کشور تولید می‌شود.
طرح
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / انرژی برق / توسعه ایران / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / اردبیل / افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق در اردبیل، آذربایجان شرقی و کرمانشاه
طرح "برق امید" در آینده نزدیک در کشور اجرا می‌شود
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت توانیر گفت: طرح "برق امید" به تصویب هیات وزیران رسیده و بزودی در سراسر کشور اجرا می‌شود.
عراق به شبکه برق اردن متصل می شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / انرژی برق / اردن
عراق به شبکه برق اردن متصل می شود
بغداد - ایرنا - وزارت برق عراق روز پنجشنبه اعلام کرد که برنامه ای برای پیوند شبکه این کشور به اردن وجود دارد که اجرای یک و نیم تا دو سال زمان می برد.  
ظرفیت نیروگاه‌های کشور به ۸۴ هزار مگاوات رسید
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / انرژی برق / توسعه ایران / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / کرمانشاه / برق / دالاهو / افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق در اردبیل، آذربایجان شرقی و کرمانشاه
ظرفیت نیروگاه‌های کشور به ۸۴ هزار مگاوات رسید
کرمانشاه - ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه امسال بیش از ۲ هزار مگاوات واحدهای تولید برق حرارتی وارد مدار خواهد شد، گفت: امروز با افتتاح دومین واحد گازی دالاهو ظرفیت نیروگاه‌های کل کشور به ۸۴ هزار مگاوات رسید.
نیروگاه دالاهو جزو پیشرفته‌ترین نیروگاه‌های جهان است
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / انرژی برق / توسعه ایران / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / اختصاصی ایرنا / کرمانشاه / کارنامه دولت تدبیر در سینه ستبر ایران
نیروگاه دالاهو جزو پیشرفته‌ترین نیروگاه‌های جهان است
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کرمانشاه با اشاره به بهره‌برداری از دومین واحدگازی سیکل ترکیبی نیروگاه دالاهو گفت: این نیروگاه به لحاظ فناوری به کار رفته جزو پیشرفته‌ترین‌ نیروگاه‌های گازی جهان‌ است.
بازدید مشاور رییس جمهوری از طرح تولید آب و برق قشم
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم / انرژی برق / قشم
بازدید مشاور رییس جمهوری از طرح تولید آب و برق قشم
قشم- ایرنا- مشاور رییس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود از طرح‌های تولید برق ۵۰۰ مگاواتی و تولید آب شیرین ۱۰۰ هزار مترمکعبی قشم بازدید کرد.
تخفیف «برق امید» همه مشترکان صرفه‌جو را در برمی‌گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / انرژی برق / توسعه اقتصادی / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر / قبض کاغذی / برق / وزارت نیرو / شرکت‌ توزیع نیروی برق
تخفیف «برق امید» همه مشترکان صرفه‌جو را در برمی‌گیرد
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت:طرح «برق امید» فرصت مناسبی برای همه مشترکان ایجاد می‌کند که مصرفشان را کم کرده و از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق برخوردار شوند.
وقتی هیچ خانه‌ای تاریک نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / انرژی برق / توسعه ایران / اردبیل / شرکت‌ توزیع نیروی برق
وقتی هیچ خانه‌ای تاریک نیست
اردبیل - ایرنا - وقتی در دل شب رو به کوه سبلان می‌نگری، "قله" در پشت ابری از تاریکی و ظلمات خود را پنهان کرده، کمی پایین‌تر اما سوسوی روشنایی همانند خطی درخشان در نزدیکترین نقطه به ارتفاع ۴۸۱۱متری سبلان چشمانت را نوازش می‌دهد، این شاید آخرین آبادی نزدیک به مرتفع‌ترین نقطه استان اردبیل باشد که نورانی و نمایان است.
افغانستان همچنان نیازمند به واردات برق است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / انرژی برق / افغانستان / برق
افغانستان همچنان نیازمند به واردات برق است
تهران - ایرنا - بر اساس اطلاعات ارئه شده توسط شرکت برق "برشنا" افغانستان، این کشور سالانه حداقل ۲۸۰ میلیون دلار برای واردات ۶۷۰ مگاوات برق از ایران، ازبکستان، تاجیکستان و ترکمنستان پرداخت می کند با این وجود همچنان با مشکل کمبود برق به ویژه در مناطق روستایی مواجه است.
کاهش ۱۰ درصدی مصرف بخش خانگی با اجرای طرح «برق امید»
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / هفته دولت / انرژی برق / توسعه ایران / برق رایگان / مصرف بهینه برق / بهینه سازی مصرف انرژی / حسن روحانی / رضا اردکانیان / برق
کاهش ۱۰ درصدی مصرف بخش خانگی با اجرای طرح «برق امید»
تهران - ایرنا - طرح "برق امید" از پروژه‌های سازو کاری وزارت نیرو در قالب پویش هر هفته #الف ب-ایران، راهکاری عملیاتی برای اصلاح رفتاری مصرف‌کنندگان است که پیش‌بینی می‌شود مصرف برق بخش خانگی را تا ۱۰ درصد کاهش دهد.
صنعت برق فارس، گذر از اوج مصرف با نگاه به جهش تولید
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / شرکت برق منطقه ای فارس / هفته دولت / انرژی برق / توسعه ایران / شرکت‌ توزیع نیروی برق فارس / شرکت‌ توزیع نیروی برق شیراز
صنعت برق فارس، گذر از اوج مصرف با نگاه به جهش تولید
شیراز - ایرنا- محدود بودن منابع انرژی به چالشی جدی در عصر حاضر تبدیل شده است. برق یکی از مهم ترین انرژی های پاک است که می تواند برای یک اقتصاد در حال توسعه اهمیت بسزایی داشته باشد ، استان فارس در هفت سال فعالیت دولت تدبیر و امید با اجرای صدها طرح توسعه تامین، انتقال و توزیع برق گام های اساسی در زمینه سازی توسعه زیرساخت های صنعتی و اقتصادی برداشته است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
«برق امید» برای تحقق منافع ملی
سال‌ها سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت تاسیسات و تجهیزات تولید و انتقال انرژی برق به دورانی وارد شده که باید مدیریت توأمان عرضه و تقاضای انرژی مدنظر قرار گیرد و مدیریت مصرف به دستور کار اولویت‌دار صنعت برق تبدیل شود. وزارت نیرو مدیریت مصرف را به‌صورت جدی از سه سال پیش آغاز کرد و از همان ابتدا بر همراه کردن مشترکان همه بخش‌های مصرف‌کننده تاکید داشت و این امر با استقبال مناسب مشترکان نیز مواجه شد. تمرکز بر مدیریت مصرف به معنای رها کردن ساخت نیروگاه و سایر تاسیسات شبکه‌های برق نیست. صنعت برق طی این مدت به‌طور متوسط سالانه بیش از 2200 مگاوات نیروگاه و شبکه‌های موردنیاز را نصب و به بهره‌برداری رسانده، اما دستاوردهای صنعت در زمینه مدیریت مصرف بسیار چشمگیر بوده است.
تسلا ساخت بزرگترین تاسیسات ذخیره انرژی برق جهان را آغاز کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / شرکت تسلا موتورز آمریکا / انرژی / باتری لیتیومی
تسلا ساخت بزرگترین تاسیسات ذخیره انرژی برق جهان را آغاز کرد
تسلا در مشارکت با پی‌جی‌اندای، عملیات ساخت بزرگترین تاسیسات ذخیره‌سازی انرژی الکتریکی جهان را در موس‌لندینگ کالیفرنیا آغاز کرده‌اند.
۲۵ درصد از نیروگاه‌های ثقلی برق‌آبی کشور در استان مرکزی راه‌اندازی شده‌است
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / هفته دولت / اراک / استان مرکزی / انرژی برق / توسعه ایران / اختصاصی ایرنا
۲۵ درصد از نیروگاه‌های ثقلی برق‌آبی کشور در استان مرکزی راه‌اندازی شده‌است
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: ۲۵ درصد از نیروگاه‌های ثقلی برق آبی کشور در این استان راه‌اندازی شده که این مهم به همت و با درایت دولت تدبیر و امید ثمر داشته است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
گزارش کوتاه
رهاورد الکاظمی از سفر به واشنگتن   [ ولید الخزرجی  ]  سفر نخست‌وزیر عراق به ایالات متحده و دیدار او با دونالد ترامپ سوالات زیادی را در توافق‌ها بین واشنگتن و بغداد و اینکه دو طرف به چه تفاهم‌های استراتژیکی دست یافتند، به دنبال داشته است. مذاکرات بین دو طرف حول محور پرونده‌های مهمی بود، ازجمله خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق، حمایت اقتصاد و انرژی برق برای عراق و در مقابل، پایان‌دادن به نقش شبه‌نظامیان نزدیک به ایران و انجام انتخابات زودهنگام در عراق. در همین‌باره غانم العابد، تحلیلگر سیاسی در گفت‌وگو با عربی۲۱ گفت: «این سفر برای حمایت از الکاظمی بود، اما حمایت به صورت آشکار از سوی ایالات متحده صورت نمی‌گیرد، به این دلیل که …
جزئیات رایگان شدن برق ۳۰ میلیون نفر
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / برق رایگان / رضا اردکانیان / طرح برق امید / مصرف انرژی / وزیر نیرو / هفته دولت
جزئیات رایگان شدن برق ۳۰ میلیون نفر
به گزارش فارس، رضا اردکانیان، صبح امروز در نشست خبری وزارت نیرو به مناسبت هفته دولت ضمن اشاره به مصوبه روز گذشته هیات وزیران به منظور مدیریت مصرف انرژی برق تحت عنوان طرح «برق امید»، گفت: خوشبختانه در همه بخش‌ها از جمله صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات، خانگی و بخش عمومی همکاری‌های لازم به منظور مدیریت مصرف صورت گرفته است.
اجرای ۴۰۰ کیلومترخط انتقال و توزیع برق در میدان نفتی غرب‌کارون
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / هفته دولت / انرژی برق / نفت خام / اهواز
اجرای ۴۰۰ کیلومترخط انتقال و توزیع برق در میدان نفتی غرب‌کارون
اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: ۴۰۰ کیلومتر خط انتقال و توزیع، و پنج پست تغییر فشار برق در میدان نفتی غرب کارون در خوزستان با هدف پایداری برق این میدان و افزایش تولید نفت اجرا شد.
اردکانیان: کم‌مصرف‌ها از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق برخوردار می‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / انرژی برق / برق رایگان / مصرف بهینه برق / قبض کاغذی / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
اردکانیان: کم‌مصرف‌ها از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق برخوردار می‌شوند
تهران - ایرنا - وزیر نیرو گفت: امسال و با هدف تقدیر از مشترکان کم‌مصرف طرح تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض این مشترکان اعمال خواهد شد.
نیروگاه غرب کارون با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / انرژی برق / وزارت نفت / توسعه ایران / نفت / حسن روحانی / هفته دولت ۹۹ ؛ روحانی چه گرفت و چه می دهد؟
نیروگاه غرب کارون با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد
تهران- ایرنا- نیروگاه غرب کارون و تجهیزات جانبی آن امروز با دستور رئیس‌جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •