شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
اکوادور
پیشنهاد 45 میلیاردی رقیب پرسپولیس برای جذب هافبک اکوادوری
فارس / ۱ ساعت قبل / ورزشی
پیشنهاد 45 میلیاردی رقیب پرسپولیس برای جذب هافبک اکوادوری
باشگاه الشارجه امارات برای جذب هافبک تیم ملی اکوادور دست به کار شد.
پسر اسطوره هلند سرمربی اکوادور شد
مشرق / ۳ روز قبل / ورزشی
پسر اسطوره هلند سرمربی اکوادور شد
فدراسیون فوتبال اکوادور جوردی کرویف را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور انتخاب کرد.
  یوهان کرایف  فوتبال  جوردی کرایف  سرمربی  اکوادور  اسطوره فوتبال
ورزش سه / ۴ روز قبل / ورزشی
رسمی؛ یوردی کریوف سرمربی جدید اکوادور
یوردی کریوف، پسر اسطوره بارسلونا یعنی یوهان کرایوف، به عنوان سرمربی جدید تیم ملی اکوادور انتخاب شد.
ویدیو/ آتشفشانی که آسمان را روشن کرد!
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
ویدیو/ آتشفشانی که آسمان را روشن کرد!
آتشفشان Reventador اکوادور یکشنبه ، آسمان شب را روشن کرد و سنگ های رشته ای و گدازه ای را در دامنه های خود رها کرد. این آتشفشان در یکی از دورافتاده ترین مناطق اکوادور در آمازون واقع شده است.
سلطان افشاگری شهادت داد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
سلطان افشاگری شهادت داد
ایسنا نوشت: موسس محبوس سایت افشاگر ویکی‌لیکس از طریق ارتباط ویدیویی از انگلیس، در جلسه دادگاهی در مادرید شرکت کرد. این تحقیقات به ادعاهای جولیان آسانژ درباره جاسوسی یک شرکت اسپانیایی از او در زمان حضورش داخل سفارت اکوادور در لندن مرتبط بود.
  جولیان آسانج  ویکی لیکس
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
آسانژ در پرونده جاسوسی یک شرکت اسپانیایی شهادت داد
موسس محبوس سایت افشاگر ویکی‌لیکس از طریق ارتباط ویدیویی از انگلیس، در جلسه دادگاهی در مادرید شرکت کرد. این تحقیقات به ادعاهای جولیان آسانژ درباره جاسوسی یک شرکت اسپانیایی از او در زمان حضورش داخل سفارت اکوادور در لندن مرتبط بود.
هشدار سازمان ملل نسبت به نابرابری‌های اجتماعی در آمریکای لاتین
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / بین‌المللی
هشدار سازمان ملل نسبت به نابرابری‌های اجتماعی در آمریکای لاتین
تهران- ایرنا- سازمان ملل هشدار داد، نابرابری‌ها در آمریکای لاتین می‌تواند به بحران‌های اجتماعی گسترده‌تر در این منطقه منجر شود.
  سازمان ملل متحد  نابرابری اجتماعی  اکوادور  آمریکای لاتین  شیلی  فقر
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
مدل همکاری‌ اقتصادی با اکوادور
در دیدار سفیر جمهوری اکوادور در تهران با معاون امور بین‌الملل اتاق بازرگانی ایران از صادرات مستقیم ایران به برزیل و صادرات به برخی کشورهای آفریقایی به عنوان الگویی برای همکاری با اکوادور نام برده شد. محمدرضا کرباسی، معاون امور بین‌الملل اتاق بازرگانی ایران در این دیدار ضمن اشاره به اشتراکات فرهنگی و روابط خوب سیاسی دو کشور، خواستار تقویت روابط تجاری دوجانبه شد. او همچنین بر ارائه اطلاعات در مورد تجارت با کشورهای منطقه به‌ویژه همکاری تجاری با عراق و امارات‌متحده‌عربی تاکید داشت و در این خصوص کسب اطلاعات و شناخت از پتانسیل‌های اقتصادی و تجاری ایران و اکوادور را ضروری عنوان کرد. همچنین «الخاندرو اورتگا المیدا»، سفیر اکوادور صادرات سنگ از ایران به کشورش را یکی از زمینه‌های مساعد همکاری دانست و از …
اتاق ایران | صادرات سنگ، زمینه مناسب همکاری تجاری ایران و اکوادور
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
اتاق ایران | صادرات سنگ، زمینه مناسب همکاری تجاری ایران و اکوادور
شفقنا اقتصادی - الخاندرو اورتگا المیدا سفیر جمهوری اکوادور در تهران با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. محمدرضا کرباسی در این دیدار ضمن تاکید بر اشتراکات فرهنگی و روابط خوب دو کشور به خصوص در حوزه سیاست، صادرات مستقیم ایر…
طبیعت کلمبیا در قاب 4K
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / فیلم
طبیعت کلمبیا در قاب 4K
«کلمبیا / Colombia» شمال‌غربی‌ترین کشور آمریکای جنوبی است که در جنوب با ونزوئلا، برزیل، اکوادور و پرو، در شمال از طریق دریای کارائیب با اقیانوس اطلس و از غرب با پاناما و اقیانوس آرام هم‌مرز است. کلمبیا در مقایسه با سایر مناطق هم‌اندازه در آمریکای جنوبی دارای بیشترین تنوع فیزیکی را دارد و از قله برفی چنیدن در ناحیه کوردیلرای مرکزی با ارتفاع 5500 متر تا دره برفی و گل آلود رودخانه مگدالنا و البته سواحل اقیانوسی را می‌توان در آن گنجاند. در جنوب پوشش گیاهی بی‌درخت (حاره‌ای) قسمت «لانوس / llanos» در کلمبیا را پوشش داده‌است. در مناطق بارانی در جنوب شرق کلمبیا باران‌های حاره‌ای باریده می‌شود. در کوهستان‌ها، الگوهای متناوب تسریع باران در مناطق کوه آلپ در واقع الگوهای پوشش گیاهی را پیچیده کرده‌است. مناطق …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
تردید اکوادور در خروج از اوپک
برخی منابع اعلام کردند اکوادور درحال مذاکره برای باقی ماندن در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است. به گزارش پایگاه خبری پلاتس، برخی منابع اعلام کردند اکوادور ممکن است درباره خروج از اوپک تجدیدنظر کند، اما درباره این مساله در نشست این هفته این سازمان تصمیم‌گیری نخواهد شد. یک منبع گفت: مذاکرات در این زمینه در سطح بسیار بالا در حال انجام است. خوزه اگوستو، وزیر انرژی جدید اکوادور که در ماه نوامبر امسال به این مقام رسید، هنوز درباره حضور در نشست این هفته اوپک تصمیم نگرفته است. یک فرستاده اوپکی اعلام کرد مطلع شده که اکوادور درباره خروج از اوپک دچار تردید شده است، اما انتظار نمی‌رود فرآیند خروج خود را متوقف کند. با این همه اگر اکوادور خواهان بازگشت به اوپک باشد، از این کشور استقبال خواهد شد.
اکوادور  در اوپک می‌ماند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
اکوادور در اوپک می‌ماند
 تهران-ایرنا- شرکت جهانی ارائه دهنده اطلاعات مربوط به انرژی و کالاها، «اِس اَند پی گلوبال پلتس»، گزارش داد اکوادور که سهم آن در تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) حدود نیم میلیون بشکه در روز است، احتمالا در تصمیم خود برای خروج از این سازمان، بازنگری خواهد کرد.
  اوپک  اعتراض های خیابانی  اکوادور  آمریکای جنوبی  نشست ۱۷۷ اوپک - وین
آیا اوپک به حل وفصل چالش‌های ونزوئلا و اکوادور کمک می‌کند؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
آیا اوپک به حل وفصل چالش‌های ونزوئلا و اکوادور کمک می‌کند؟
تهران- ایرنا- ونزوئلا و اکوادور که هر کدام با چالش‌های اقتصادی مواجه‌اند، به عنوان دو عضو اوپک همچنان به دنبال اتخاذ تدابیر جدید برای بهبود شرایط درآمد ناشی از فروش نفت خود هستند.
  قیمت نفت  اوپک  صادرات  اکوادور  نفت  ونزوئلا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
کشف محموله ۲۰۰۰ کیلوگرمی کوکائین در اسپانیا
پلیس اسپانیا از کشف و ضبط زیردریایی حامل بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم کوکائین خبر داد. پلیس اسپانیا با بیان اینکه این زیردریایی حامل بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم کوکائین کشف و ضبط شد، اعلام کرد: در جریان این عملیات دو نفر دستگیر شده و نفر سوم توانست فرار کند. بنا بر این گزارش تمامی این افراد اهل اکوادور بوده‌اند. شبکه خبری بی‌بی‌سی به نقل از رسانه‌های اسپانیایی اعلام کرد: مبدا حرکت این زیردریایی کلمبیا بوده و پلیس در حال بررسی این احتمال است که این زیردریایی در تمام مسیر آمریکای جنوبی تا این کشور حامل محموله مواد مخدر بوده‌ است.
آمریکای لاتین در عطش آرامش
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / بین‌المللی
آمریکای لاتین در عطش آرامش
تهران - ایرنا - آمریکای لاتین در حالی این روزها شاهد ناآرامی‌ و اعتراض‌های مردمی بوده که ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این منطقه به خطر افتاده است. به نظر می‌رسد مردم آمریکای لاتین پس از سال‌ها چالش‌های مختلف بر خواسته‌های خود پافشاری می‌کنند و دولت‌ها نیز مجبور به برآورده کردن انتظارات مردم هستند.
  کلمبیا  هائیتی  نیکاراگوئه  اکوادور  شیلی  آمریکای لاتین  ونزوئلا  بولیوی  بحران در بولیوی  اعتراض‌های مردمی در شیلی
کی‌روش: موضوع فوتبال، شوخی و سرزمین بازی نیست
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / ورزشی
کی‌روش: موضوع فوتبال، شوخی و سرزمین بازی نیست
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی کلمبیا از بازی تیمش مقابل اکوادور رضایت دارد.
  تیم ملی کلمبیا  کارلوس کی روش  سرمربی تیم ملی کلمبیا
دومین برد متوالی کی‌روش با کلمبیا
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / ورزشی
دومین برد متوالی کی‌روش با کلمبیا
تیم ملی کلمبیا در دومین دیدار تدارکاتی خود مقابل اکوادور به پیروزی رسید.
  تیم ملی کلمبیا  تیم ملی اکوادور  کارلوس کی روش  کلمبیا
کی‌روش روی نوار پیروزی/ کلمبیا بازهم برد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / ورزشی
کی‌روش روی نوار پیروزی/ کلمبیا بازهم برد
تیم ملی فوتبال کلمبیا در دومین دیدار تدارکاتی خود مقابل اکوادور به پیروزی رسید و کی‌روش توانست تا حد زیادی حاشیه‌ها را از تیمش دور کند.
  کارلوس کی روش  فوتبال آمریکا
انتخابات پر جنجال
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
انتخابات پر جنجال
ناآرامی‌های اجتماعی در بولیوی، شیلی، اکوادور و‌هاییتی علل متنوعی دارد اما همه آنها در یک چیز مشترک هستند: اگر تاریخ مبنایی برای پیش‌بینی باشد و بتوان به آن استناد کرد احتمال وقوع تغییری واقعی و پایدار در این کشورها بسیار کم است. دولت شیلی برنامه‌های بزرگی برای دو ماه پایانی سال‌جاری میلادی داشت. این کشور آمریکای‌لاتین، از گذشته‌های دور همواره عضو توافق‌نامه‌های تجاری بین‌المللی بوده و سال ۲۰۱۰ عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی شد.
رئیس‌جمهور سابق اکوادور یکی از عوامل بحران بولیوی را معرفی کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / بین‌المللی
رئیس‌جمهور سابق اکوادور یکی از عوامل بحران بولیوی را معرفی کرد
تهران-ایرنا- رئیس‌جمهوری سابق اکوادور تصریح کرد که سازمان کشورهای قاره آمریکا یکی از عوامل اصلی بحران ایجاد شده در بولیوی بوده است.
  انتخابات ریاست جمهوری بولیوی  اکوادور  اوو مورالس  بولیوی  بحران در بولیوی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
خیزش دوباره «چپ»
علی اسدی خمامی- چپ‌ها مجددا در آمریکای لاتین سربرآورده‌اند. آرژانتین به چپ چرخیده، چپگراها در بولیوی مجددا انتخاب شده‌اند و زمین زیرپای معترضان به بازار آزاد در شیلی، اکوادور و هائیتی می‌لرزد. اما این پایان ماجرا نیست و تحولات جدیدتر، پای ساکنان برزیل را نیز به اعتراضات باز خواهد کرد؛ لولا داسیلوا از زندان آزاد شده است.چند سال پیش، آمریکای لاتین عرصه دولت‌های چپگرا بود، اما ورق برگشت و دول دست راستی، حکمرانی را در کشورهایی که پیش از آن حکومت چپگرا داشتند، به دست گرفتند. در آرژانتین و شیلی احزاب دست راستی انتخابات را برنده شدند، رئیس جمهوری چپگرای اکوادور گردش به راست کرد و در برزیل، دولت چپگرا با دستور قضایی ساقط شد و یک راستگرایی افراطی از صندوق‌های رای سر برآورد. حال چند سال پس از حکومت راست …
خیزش در آمریکای لاتین
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / اقتصادی
خیزش در آمریکای لاتین
در چند هفته اخیر، از شیلی و اکوادور تا بولیوی و‌هائیتی، نیروهای پلیس و تظاهرات‌کنندگان در خیابان‌های شهرهای بزرگ آمریکای لاتین درگیر بوده‌اند و پرسش اصلی این است که چه چیزی سبب این ناآرامی‌ها شده است و آیا شاهد تحولات اساسی در این کشورها خواهیم بود؟ چند هفته ناآرامی در کشورهای یاد شده، یک انقلاب اجتماعی است و پیام تمامی مردم در این کشورها این است که: «دیگر بس است.» آمریکای لاتین قاره فراموش شده نامیده می‌شد، اما در هفته‌های اخیر، اخبار مربوط به آن در اکثر رسانه‌ها منتشر شده است. ناآرامی‌های پیش‌بینی نشده و بزرگ به بازداشت هزاران نفر و مرگ تعداد زیادی از تظاهرات‌کنندگان منجر شده و این پرسش را مطرح کرده که آیا با «خیزش آمریکای لاتین» شبیه خیزش عربی چند سال پیش مواجه هستیم؟
انتخابات ریاست جمهوری اروگوئه به دور دوم کشیده شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / بین‌المللی
انتخابات ریاست جمهوری اروگوئه به دور دوم کشیده شد
تهران- ایرنا- نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری اروگوئه حاکی است که «دانیل مارتینز» نامزد ائتلاف چپگرایان حاکم بر این کشور به دور دوم راه یافته است.
  آرژانتین  اکوادور  شیلی  آمریکای لاتین
بهبود فضای کسب وکار ایران به روایت بانک جهانی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
بهبود فضای کسب وکار ایران به روایت بانک جهانی
بانک جهانی امسال نیز به رتبه‌بندی ۱۹۰ کشور جهان بر اساس درجه سهولت انجام کسب وکار پرداخت. شاخص انجام کسب وکار بانک جهانی شامل ۱۰ زیرشاخص شروع کسب وکار، اخذ مجوز ساخت، دسترسی به برق، ثبت مالکیت، اخذ اعتبارات، حمایت از سهامداران خرد، سهولت پرداخت مالیات، تجارت فرامرزی، سهولت اجرای قراردادها، ورشکستگی و پرداخت بدهی است. ایران در رتبه‌بندی امسال بالاتر از کشورهایی همچون اکوادور و نیجریه و پایین‌تر از کشورهایی همچون آرژانتین و برزیل در رتبه ۱۲۷ قرار گرفته است که این رتبه در مقایسه با رتبه کشورمان در سال گذشته، یک رتبه بهبود یافته است.
فصل نارضایتی و شورش؛ چرا جهان غرق در آتش اعتراض و تظاهرات است؟+عکس
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / سیاسی
فصل نارضایتی و شورش؛ چرا جهان غرق در آتش اعتراض و تظاهرات است؟+عکس
هفته گذشته، سانتیاگو پایتخت شیلی صحنه هرج و مرج بود. اوایل این ماه، رهبر اکوادور پس از ناآرامی و شورش مردم، وضعیت اضطراری اعلام کرد. در هنگ کنگ آشوب و...
  تظاهرات  اعتراض های خیابانی  شیلی  عراق  بریتانیا  هنگ کنگ  لبنان  اسپانیا  بارسلونا
نگرانی سرمایه‌گذاران از ناآرامی‌های آمریکای لاتین
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / بین‌المللی
نگرانی سرمایه‌گذاران از ناآرامی‌های آمریکای لاتین
تهران - ایرنا - تارنمای شبکه خبری «بلومبرگ» گزارش داد: ناآرامی‌های اخیر در برخی کشورهای آمریکای لاتین سرمایه‌گذاران را نگران کرده است.
  آرژانتین  اکوادور  آمریکای لاتین  شیلی
اکوادور صادرات نفت را از سر گرفت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / بین‌المللی
اکوادور صادرات نفت را از سر گرفت
تهران- ایرنا- شرکت ملی نفت اکوادور به دنبال عقب نشینی معترضین و توافق با «لنین مورنو» رئیس جمهوری، بامداد روز دوشنبه صادرات نفت را از سر گرفته است.
  کیتو  اکوادور  نفت
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اقتصادی
اقتصاد ونزوئلا ۳۵ درصد کوچک‌تر می‌شود!
صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود از اقتصاد کشورهای قاره آمریکا، اعلام کرد بولیوی بیشترین رشد را خواهد داشت. به گزارش «ایسنا» صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود به بررسی وضعیت اقتصادی کشورهای آمریکای جنوبی و شمالی پرداخت. در بین کشورهای آمریکایی، بیشترین رشد اقتصادی در سال جاری میلادی مربوط به بولیوی با 9/ 3 درصد خواهد بود و پس از این کشور، کلمبیا با 4/ 3 درصد و پرو با 6/ 2 درصد قرار خواهند داشت. کمترین رشد اقتصادی این منطقه که بدترین رشد اقتصادی در جهان نیز محسوب می‌شود مانند سال گذشته مربوط به ونزوئلا با رشد منفی ۳۵ درصدی خواهد بود. اقتصاد ونزوئلا سال گذشته نیز ۱۰ درصد کوچک‌تر شده بود. آرژانتین با منفی 1/ 3درصد و پورتوریکو با منفی 1/ 1 درصد بعد از ونزوئلا قرار دارند. همچنین کمترین …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ...
دولت اکوادور لایحه مالیاتی تازه‌ای را ارایه کرد
گروه جهان|پس از آنکه طرح لغو یارانه سوخت در اکوادور با اعتراض‌های گسترده روبرو شد،
گزینه سابق مربیگری ایران، شاید مربی اکوادور شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / ورزشی
گزینه سابق مربیگری ایران، شاید مربی اکوادور شود
گزینه سرمربیگری اسبق تیم ملی فوتبال ایران احتمال دارد سکان هدایت تیم ملی اکوادور را برعهده گیرد.
توافق نهایی کلینزمن با تیم ملی فوتبال اکوادور
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / ورزشی
توافق نهایی کلینزمن با تیم ملی فوتبال اکوادور
یورگن کلینزمن، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال آمریکا هدایت تیم ملی اکوادور را بر عهده می‌گیرد.
روسای ارتش و ستاد مشترک ارتش اکوادور برکنار شدند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / بین‌المللی
روسای ارتش و ستاد مشترک ارتش اکوادور برکنار شدند
اعتراضات مردمی در اکوادور به حکم جنجالی رئیس جمهوری برای حذف یارانه سوخت با برکناری روسای ارتش و ستاد مشترک ارتش این کشور به مرحله جدیدی رسیده است.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
پایان جشنواره لندن با جایزه‌ای برای سینمای ایران
همدلی: شصت و سومین دوره جشنواره جهانی فیلم لندن، یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های سینمایی اروپا، یکشنبه، بیست و یکم مهر به کار خود پایان داد.در این جشنواره، فیلم کوتاه «گسل» ساخته سهیل امیرشریفی از ایران، جایزه بهترین فیلم کوتاه این جشنواره را به دست آورد. این فیلم روایت ترفندی است که یک دختر دانش‌آموز در مدرسه به کار می‌گیرد تا خود را از تصادفی که همراه دوستش حین موتوسواری رخ داده، مبرا کند.فیلم، داستان متفاوتی را به شیوه‌ای نسبتاً جذاب روایت می‌کند و می‌تواند با گره‌افکنی‌های حساب شده تماشاگر را با خود همراه کند، بی آن که فیلمساز قصد داشته باشد فراتر از روایتش به طور مستقیم به وضعیت زنان و مشکلات آنان در ایران بپردازد و این رویکرد او برای روایت غیرمستقیم، فیلم را از شعاری بودن مصون نگه می‌دارد …
آی‌ام‌اف آمریکایی و بسته ریاضتی آن، عامل ناآرامی در اکوادور
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
آی‌ام‌اف آمریکایی و بسته ریاضتی آن، عامل ناآرامی در اکوادور
یک کارشناس اقتصادی گفت: اعتراضات و ناآرامی‌های اکوادور که صنعت نفت این کشور را تقریبا به توقف کشانده است، با سیاست‌های اعمال شده از سوی آی‌ام‌اف و تحت تاثیر منافع خارجی آمریکا، آغاز شده است.
  صندوق بین المللی پول  اکوادور  تولید نفت
صندوق بین‌المللی پول متمایل به آمریکا عامل اصلی اغتشاش در اکوادور
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
صندوق بین‌المللی پول متمایل به آمریکا عامل اصلی اغتشاش در اکوادور
طی روزهای گذشته شاهد اغتشاش در اکوادور بوده‌ایم که تولید نفت این کشور را به نصف کاهش داده است که اصلی‌ترین دلیل آن سیاست‌های ریاضتی صندوق بین‌المللی پول است.
دولت و مردم اکوادور بر سر لغو حذف یارانه سوخت به توافق رسیدند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / بین‌المللی
دولت و مردم اکوادور بر سر لغو حذف یارانه سوخت به توافق رسیدند
مذاکره رییس جمهور اکوادور با رهبران مردم بومی برای پایان دادن به اعتراضات سراسری در این کشور بر سر حذف یارانه سوخت به نتیجه رسید و دو طرف بر سر پایان دادن به اعتراضات و لغو حذف یارانه سوخت توافق کردند.
  لنین مورنو  اکوادور
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / بین‌المللی
توافق دولت اکوادور و معترضان برای پایان اعتراض‌ها
رئیس‌ جمهوری اکودور و رهبران معترضان در نشستی برای فرونشاندن اعتراض‌های اخیر در این کشور که هفت کشته برجای گذاشت، به توافق رسیدند.
دولت اکوادور با اتحادیه‌های معترض توافق کرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اجتماعی
دولت اکوادور با اتحادیه‌های معترض توافق کرد
اعتراض فراگیری که با همکاری اتحادیه‌ها، دانشجویان و گروه‌های بومی و محلی برای چند روز اکوادور را درگیر کرده بود با توافق میان دولت و معترضان پایان یافت.
صندوق بین المللی پول صنعت نفت اکوادور را متوقف کرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
صندوق بین المللی پول صنعت نفت اکوادور را متوقف کرد
یک مقام سابق بانک مرکزی اکوادور گفت: اعتراضاتی که اکوادور را در بر گرفته و صنعت نفت این کشور را متوقف کرده، نتیجه سیاست های اقتصادی صندوق بین المللی پول است که طبق منافع خارجی آمریکا تعیین می شود.
خودروهای نظامی ارتش در خیابان‌های اکوادور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / بین‌المللی
خودروهای نظامی ارتش در خیابان‌های اکوادور
تهران - ایرنا - ارتش اکوادور با اعزام خودروهای نظامی به خیابان‌ها در پایتخت این کشور تلاش کرد ناآرامی و شورش معترضان را کنترل کند.
  اکوادور
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
آینده اوپک و رویکرد ایران
شش دهه از تاسیس اوپک می‌گذرد و در این مدت، اوپک دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و از تنها بازیگر مقتدر بازار جهانی نفت به سازمانی منفعل و رو به افول تبدیل شده است. به ویژه طی چند سال گذشته، دو روند مهم موجب شدت این افول شده است که عبارتند از افزایش صرفه اقتصادی تولید نفت شیل در ایالات متحده و صعود تدریجی جایگاه این کشور به مثابه یک کشور صادرکننده نفت خام و در عین حال تاثیر آمریکا بر راهبردهای نفتی کشورهایی مانند عربستان سعودی از یک سو و افزایش چشمگیر استفاده از انرژی‌های نوین مانند باد و خورشید به‌خصوص در کشورهای اروپایی از دیگر سوی.در درون خود اوپک نیز تحولات مهمی روی داده است و دیگر اتحاد و همبستگی بین کشورهای عضو این سازمان، به اندازه اتحاد و همبستگی دهه 1960 میلادی در این کشورها به …
پیروزی پر گل تیم ملی آرژانتین در غیاب مسی و توقف برزیل
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ورزشی
پیروزی پر گل تیم ملی آرژانتین در غیاب مسی و توقف برزیل
شفقناورزشی- آرژانتین در دیداری دوستانه به پیروزی پرگل دست یافت. به گزارش شفقناورزشی، تیم ملی آرژانتین از ساعت ۱۷:۳۰ در بازی دوستانه به مصاف اکوادور رفت و توانست با نتیجه ۱-۶ مقابل این تیم پیروز شود. آرژانتین که...
جشنواره گل آرژانتین مقابل اکوادور
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / فیلم
جشنواره گل آرژانتین مقابل اکوادور
تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و اکوادور عصر امروز (یکشنبه) در دیداری دوستانه در ورزشگاه خانگی الچه یعنی ورزشگاه مانوئل مارتینس والرو مقابل هم قرار گرفتند که تقابل دو تیم در نهایت با برتری 6 بر یک آلبی‌سلسته پایان یافت.
  آرژانتین  اکوادور  آرژانتین و اکوادور  خلاصه بازی آرژانتین و اکوادور
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / بین‌المللی
مقررات منع آمد و رفت در پایتخت اکوادور اعلام شد
با تشدید بحران در اکوادور، رئیس جمهوری این کشور در پایتخت و نواحی اطراف آن مقررات منع آمد و شد اعلام کرد.
  اعتراضات اکوادور
خیابان‌های نا آرام اکوادور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / سیاسی
خیابان‌های نا آرام اکوادور
دولت اکوادور برای کاهش فشارهای اقتصادی، ناچار به حذف یارانه‌های سوخت شده‌است. حالا افزایش بهای بنزین و گازوئیل، پای مردم را به خیابان‌ها باز کرده‌است
  بنزین  اکوادور  اعتراض
توپ پر آرژانتینِ بدون مسی
خبر ورزشی / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ورزشی
توپ پر آرژانتینِ بدون مسی
تیم ملی آرژانتین در دیداری دوستانه و در حالی که لیونل مسی را در اختیار نداشت، موفق شد اکوادور را قاطعانه شکست دهد.
  آرژانتین  اکوادور  آرژانتین و اکوادور  مسی
گل اول اکوادور به آرژانتین با کاشته دیدنی (منا دلگادو)
ورزش سه / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ورزشی
گل اول اکوادور به آرژانتین با کاشته دیدنی (منا دلگادو)
گل سوم آرژانتین به اکوادور پنالتی (لئاندرو پاردس)
ورزش سه / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ورزشی
گل سوم آرژانتین به اکوادور پنالتی (لئاندرو پاردس)
در اکوادور چه خبر است؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / بین‌المللی
در اکوادور چه خبر است؟
تظاهرات در اکوادور در اعتراض به لغو یارانه‌های سوخت و برخی دیگر اقدامات ریاضتی از سوی دولت این کشور ادامه دارد و معترضان خواستار استعفای رئیس‌جمهور شده‌اند.
بحران در اکوادور | ورود ارتش برای سرکوب معترضان همزمان با سکوت آمریکا
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / بین‌المللی
بحران در اکوادور | ورود ارتش برای سرکوب معترضان همزمان با سکوت آمریکا
پس از گذشت بیش از دو هفته از اعتراض به تصمیم دولت اکوادور برای حذف یارانه‌های سوخت، رئیس‌جمهور این کشور دستور داد تا نیروهای ارتش به خیابان‌ها بیایند.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ...
حذف یارانه سوخت و احتمال دو برابر شدن قیمت بنزین اکوادور را ملتهب کرد / مقررات منع آمد و شد در پایتخت / رییس جمهور از ارتش کمک خواست
در پی تشدید تظاهرات ضد دولتی در اکوادور، رئیس جمهوری این کشور در پایتخت و نواحی اطراف آن، مقررات محدودیت آمد و شد اعلام کرده و از ارتش خواسته که برای برقراری نظم وارد عمل شود. وی هم‌چنین اعلام کرده با گروه‌های اجتماعی و بومی موضوع حذف یارانه‌های سوخت را بررسی خواهد کرد.
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / بین‌المللی
پیش‌شرط معترضان در اکوادور برای مذاکره با رئیس‌جمهور
معترضان در اکوادور برای مذاکره با رئیس‌جمهوری کشورشان پیش‌شرط تعیین کردند.
  معترضان اکوادور
ناآرامی در اکوادور تولید روزانه ۹۰۰ هزار بشکه نفت را متوقف کرد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اقتصادی
ناآرامی در اکوادور تولید روزانه ۹۰۰ هزار بشکه نفت را متوقف کرد
همشهری آنلاین: ناآرامی‌های اکوادور بر ضد اقدامات ریاضتی دولت، که بیش از یک هفته به طول انجامیده، باعث شده ۸۷۷ هزار بشکه در روز از تولید نفت این کشور عضو اوپک متوقف شود.
تاکید احزاب سیاسی ونزوئلا و آرژانتین بر توقف خشونت‌های اکوادور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / بین‌المللی
تاکید احزاب سیاسی ونزوئلا و آرژانتین بر توقف خشونت‌های اکوادور
تهران - ایرنا - احزاب سیاسی در ونزوئلا و آرژانتین ضمن ابزار همبستگی با مردم اکوادور، خواستار پایان خشونت‌ها در این کشور شدند.
  اکوادور
درگیری‌های خشونت‌آمیزی میان نیروهای پلیس و معترضان اکوادور شدت یافت
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ...
درگیری‌های خشونت‌آمیزی میان نیروهای پلیس و معترضان اکوادور شدت یافت
شفقنا- ساعاتی پس از درخواست رییس جمهوری اکوادور از مخالفان برای مذاکره، درگیری‌های خشونت‌آمیزی میان نیروهای پلیس و معترضان رخ داد. ساعاتی پس از آنکه «لنین مورنو» رئیس جمهوری اکوادور از معترضان دعوت کرد برای حل مناقشه در...
ناآرامی‌های اکوادور پنج کشته برجا گذاشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / بین‌المللی
ناآرامی‌های اکوادور پنج کشته برجا گذاشت
تهران- ایران- ناآرامی‌ها در اکوادور که از اعتراض به کاهش یارانه سوخت آغاز شد، در یک هفته گذشته پنج کشته برجا گذاشته است.
  نرخ سوخت  اکوادور
تصاویر : خشم مردم اکوادور از افزایش قیمت سوخت
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / عکس
تصاویر : خشم مردم اکوادور از افزایش قیمت سوخت
مردم اکوادور علیه سیاست های دولت این کشور تظاهرات کردند و با نیروهای پلیس درگیری شدند. مردم اکوادور می گويند عملکرد دولت در حوزه سوخت سبب افزایش شدید قیمت ها و تورم در کشور می شود و آنها توان پرداخت این پول را ندارند.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / ...
شمار بازداشت ها در ناآرامی های اکوادر به ۷۰۰ نفر رسید
معاون ریاست جمهوری اکوادور روز پنج شنبه گفت: تعداد افرادی که در نا آرامی های اخیر در اکوادور بازداشت شده اند به بیش از ۷۰۰ نفر رسیده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اقتصادی
سرعت رشد گردشگری خارجی در ایران
سهم ایران از کل بازار گردشگری خارجی حدود نیم تا 6/ 0 درصد است، اما همین سهم بسیار بسیار اندک، با سرعت بالا در حال افزایش است. نیمه اول امسال تعداد توریست وارد شده به کشور حدود 40 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش پیدا کرد. اگر این روند در نیمه دوم سال ادامه پیدا کند، حجم کل ورود گردشگر خارجی به کشور از مرز 10 میلیون نفر فراتر می‌رود. اطلاعات سازمان جهانی گردشگری نشان می‌دهد بازار جذب گردشگر خارجی در ایران از رشد 50 درصدی برخوردار است. بیشترین سرعت رشد گردشگر خارجی در حال حاضر متعلق به اکوادور با نرخ 51 درصد است. یک علت شتاب گرفتن روند ورود توریست خارجی به کشورمان، تغییرات افزایشی نرخ ارز است که باعث شده ایران به ارزان‌ترین کشور برای توریست‌های بین‌المللی تبدیل شود.
اکوادور؛ اعتراض به حذف یارانه ها و گرانی سوخت (+عکس) / بازداشت صدها معترض / زخمی شدن 60 پلیس
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / بین‌المللی
اکوادور؛ اعتراض به حذف یارانه ها و گرانی سوخت (+عکس) / بازداشت صدها معترض / زخمی شدن 60 پلیس
دولت اکوادور اعلام کرده به دلیل وام 4 میلیارد و 200 میلیون دلاری‌اش از صندوق بین‌المللی پول مجبور اعمال سیاست ریاضتی است.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / بین‌المللی
رئیس‌جمهور اکوادور در مناطق دولتی منع آمد و شد شبانه اعلام کرد
رئیس جمهور اکوادور در حکمی اعلام کرد، در حالی که وضعیت فوق‌العاده در این کشور به قوت خود پابرجاست، مردم بین ساعت ۲۰ تا پنج صبح اجازه دسترسی به مناطق نزدیک به ساختمان‌های دولتی و تاسیسات استراتژیک را ندارند.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
بستنی با طعم و بوی موش‌خرما
کیتو: خوشبو بودن نوعی موش‌خرما در اکوادور باعث شده یک زن بستنی‌فروش از بو و مزه آن برای ساخت یک بستنی استفاده کند. به گزارش آدیتی‌سنترال، مزه و بوی عجیب این بستنی باعث شد کسب و کار این بستنی‌فروش به سرعت رونق پیدا کند. هر اسکوپ این بستنی خاص که مورد تأیید وزارت بهداشت اکوادور نیز قرار گرفته معادل یک دلار آمریکا قیمت دارد و برای هر لیتر از آن مشتری‌ها معادل 12دلار آمریکا هزینه می‌کنند.  
اعتراضات به حذف یارانه های سوخت در اکوادور همچنان ادامه دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / بین‌المللی
اعتراضات به حذف یارانه های سوخت در اکوادور همچنان ادامه دارد
تهران – ایرنا – کشاورزان و بومیان اکوادور نیز روز سه شنبه با مسدود کردن خیابان ها به صفوف معترضان دولتی به حذف یارانه های سوخت و در نتیجه بالارفتن قیمت این ماده در این کشور پیوستند. 
  اوپک  سازمان کشورهای صادرکننده نفت  اکوادور