شنبه, ۱۰ آبان, ۱۳۹۹ / 31 October, 2020
ایلان ماسک
شهر خودکفای مریخ؛ طرح جدید
۲ روز قبل / مریخ / ایلان ماسک / شهر / خودکفایی / فناوری
شهر خودکفای مریخ؛ طرح جدید "ایلان ماسک"
آزمایش نهایی واقعا این است که اگر به هر دلیلی محموله‌های ارسالی از زمین نرسید، آیا شهر مریخ نابود خواهد شد؟ اگر چنین باشد، بدان معنی است که ما هنوز در جای امن و مطمئنی قرار نداریم.
ضرر ۱۴میلیارد دلاری ثروتمندان آمریکا در یک روز
۲ روز قبل / بیل گیتس / مارک زاکربرگ / ثروتمندان / ایلان ماسک / وارن بافت
ضرر ۱۴میلیارد دلاری ثروتمندان آمریکا در یک روز
اقتصادنیوز : مارک زاکربرگ، بیل گیتس ، ایلان ماسک و ۶ نفر دیگر از ثروتمندترین میلیاردرهای آمریکایی در یک روز مجموعاً ۱۴ میلیارد دلار از دست داده اند.
۳ روز قبل
«سولار روف» تسلا، از سال آینده روی سقف خانه‌ها
ایلان ماسک اخیرا اعلام کرد محصول جدید این شرکت سولار روف (Solar Roof) نام دارد و از سال آینده میلادی روی سقف خانه‌ها قابل رویت خواهد بود. مدیرعامل تسلا در جریان ارائه گزارش عملکرد این شرکت در سه ماه سوم 2020، از عرضه کاشی‌های خورشیدی و امکان استفاده از سقف خورشیدی در آینده نزدیک خبر داد. چندی پیش در خبرها آمده بود که مهندسان شرکت تسلا با مشکلاتی در تولید کاشی‌های خورشیدی مواجه شده‌اند اما به‌نظر می‌رسد که تسلا توانسته بر این مشکلات فائق‌ آید. ایلان ماسک در این رابطه عنوان کرد که میزان استفاده از سقف‌های خورشیدی در سه ماه سوم دو برابر شده و این روند روبه رشد در ماه‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت. گفته می‌شود تسلا اخیرا با اعمال تغییراتی در مواد تشکیل‌دهنده سقف‌های خورشیدی، قصد کاهش قیمت تمام شده …
دعوت هندی‌ها از تسلا
۴ روز قبل
دعوت هندی‌ها از تسلا
وزیر گردشگری و محیط‌زیست ایالت ماهاراشترا در هند که مرکز آن شهر بمبئی است، از تسلا که در زمینه ساخت وسایل‌نقلیه برقی فعالیت می‌کند، خواسته است تا در این منطقه سرمایه‌گذاری کند. این در حالی است که پیش از این، ایلان ماسک، رئیس تسلا از احتمال ورود این خودروسازی به هند در سال 2021 خبر داده بود. وزیر گردشگری ماهاراشترا در پیامی توییتری اعلام کرده است که به همراه وزیر صنعت این ایالت در تماسی تصویری با تیم تسلا، از این شرکت خواسته است تا برای سرمایه‌گذاری در هند وارد ایالت ماهاراشترا شوند. او تاکید کرد که دعوت از تسلا برای ورود به این ایالت تنها به دلیل سرمایه‌گذاری نیست، بلکه در جهت ارتقا و ترویج حمل‌و‌نقل برقی و توسعه پایدار است. محصولاتی که اکنون توسط تسلا تولید می‌شوند، مدل سه، مدل ایکس، مدل وای …
قابلیت
۵ روز قبل / تسلا / ایلان ماسک / خودرو / خودرو
قابلیت "خودرانش کامل" در تسلا
قابلیت «خودرانش کامل» ۸ هزار دلار به هزینه هر خودرو تسلا اضافه می‌کند و اگر جدیدترین دور اجرای آن با موفقیت همراه باشد، احتمال دارد این هزینه افزایش یابد.
طرح احتمالی پرچم مریخ از نظر ایلان ماسک + عکس
۵ روز قبل
طرح احتمالی پرچم مریخ از نظر ایلان ماسک + عکس
ایلان ماسک در پاسخ به کاربری که تصویر زیبایی از لحظه پرتاب موشک فالکون ۹ به فضا منتشر کرده بود اظهار کرد آن عکس می‌تواند طرح پرچم مریخ باشد.
ابر رایانه‌ در فضا: پیوند مایکروسافت و استارلینک
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / فضا / ابررایانه / مایکروسافت / ایلان ماسک / اسپیس اکس
ابر رایانه‌ در فضا: پیوند مایکروسافت و استارلینک
مایکروسافت در کنار سفر‌های فضایی‌اش، از «مرکز داده‌های مادولی آزور» خبر داد که سامانه قابل حملی است که در مناطقی که امکانات ابری قابل اتکا ندارند، استفاده خواهد شد.
نمونه اولیه استارشیپ با سه موتور آزمایش شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
نمونه اولیه استارشیپ با سه موتور آزمایش شد
اسپیس‌ایکس تست احتراق استاتیک نمونه اولیه موشک استارشیپ را با موفقیت انجام داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، اسپیس‌ایکس روز گذشته سه موتور رپتور نمونه اولیه استارشیپ (SN8) را به‌طور آزمایشی روشن کرد. این آزمایش احتراق استاتیک در تاسیسات بوکاچیکا اسپیس‌ایکس انجام شد، موتورهای نمونه اولیه درحالی روشن می‌شوند که موشک به وسیله طناب‌هایی به زمین متصل است. ایلان ماسک در توییتی در این باره نوشت: اطلاعات تست استاتیک استارشیپSN8 با سه موتور نویدبخش است. اگر برنامه‌ریزی‌های شرکت در مسیر صحیح انجام شود، در ماه جاری میلادی SN8 طی آزمایشی به ارتفاع ۱۸ کیلومتری زمین پرتاب می‌شود. این بیشترین ارتفاعی است که یک نمونه اولیه استارشیپ پرتاب می‌شود. پیش از این نسخه‌های تک موتوره از استارشیپ به‌طور آزمایشی …
راه اندازی مرکز داده قابل حمل مایکروسافت با مشارکت اسپیس ایکس!
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / مایکروسافت / اسپیس‌ایکس / ایلان ماسک / دیتاسنتر / مایکروسافت آژور
راه اندازی مرکز داده قابل حمل مایکروسافت با مشارکت اسپیس ایکس!
شرکت مایکروسافت با همکاری شرکت "اسپیس ایکس" به طور مشترک اقدام به راه اندازی یک برنامه مشترک و رونمایی از یک مرکز داده ماژولار قابل حمل کرده‌اند.
ماموریت مریخی "اسپیس ایکس" ۲ سال به تعویق افتاد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / اسپیس‌ایکس / استارشیپ / مریخ / ایلان ماسک
ماموریت مریخی "اسپیس ایکس" ۲ سال به تعویق افتاد
"ایلان ماسک" در حال به تعویق انداختن جدول زمانی شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX)…
اتصال قبیله‌ای از بومیان آمریکا به اینترنت فضایی
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / ایلان ماسک / اینترنت فضایی / اتصال / قبیله / اسپیس اکس
اتصال قبیله‌ای از بومیان آمریکا به اینترنت فضایی "ایلان ماسک"
قبیله هوح از طریق اداره تجارت ایالت واشینگتن با پروژه استارلینک آشنا شد چرا که محل سکونت این قبیله در محیط مورد پوشش شبکه استارلینک قرار داشت.
اینترنت استارلینک در قطارهای سریع‌السیر کاربرد خواهد داشت
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
اینترنت استارلینک در قطارهای سریع‌السیر کاربرد خواهد داشت
ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، در توییتر اعلام کرد ازلحاظ تئوری امکان استفاده از اینترنت استارلینک در قطارهای سریع‌السیر وجود دارد.
اسپیس‌اکس؛ بالاخره راهی فضا شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / اسپیس اکس / استارلینک / ایلان ماسک / اینترنت / ماهواره / فضا / پرتاب
اسپیس‌اکس؛ بالاخره راهی فضا شد
طرح حضور هزاران ماهواره استارلینک در مدار پایینی زمین باعث نگرانی برخی از فضاشناسان شده است که می‌گویند این ماهواره‌ها باعث اختلال در دید آن‌ها خواهد شد و سرعت پیشرفت‌های علمی را کاهش خواهد داد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
خوش خبر
  خداحافظی با سوخت فسیلی نزدیک است کاربری به نام «اندرو شفر» در توییتر نوشته بود «ما هنوز از فناوری لازم برای جمع‌آوری انرژی خورشیدی که برای تامین انرژی ایالات متحده کافی باشد، برخوردار نیستیم، چه رسد به جهان. با سرعت فعلی ما ۵۰۰ سال طول می‌کشد تا چنین سیستمی ایجاد شود.» به گزارش آی‌ای،«ایلان ماسک» بنیانگذار و مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس با ارسال یک پست در توییتر، از قدرت بی‌مانند خورشید و اینکه می‌تواند انرژی تمام تمدن بشری را فراهم کند به مخاطبان اطمینان داد. ماسک که تا به حال تمام وعده‌های …
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
خورشید می‌تواند انرژی تمام بشر را تامین کند
ایلان ماسک بنیانگذار و مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس با ارسال یک پست در شبکه اجتماعی مورد علاقه خود یعنی توییتر، از قدرت بی‌نظیر خورشید و اینکه می‌تواند انرژی تمام تمدن بشری را فراهم کند، گفته است.به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، ایلان ماسک معتقد است که انرژی مورد نیاز تمام جمعیت سیاره زمین می‌تواند از انرژی خورشیدی تامین شود و ما فقط باید راهی پیدا کنیم که چهار میلیون تن انرژی انبوه تولیدی خورشید در هر ثانیه را قابل ذخیره و قابل استفاده کنیم.این اولین باری نیست که ماسک نظر خود را درباره آنچه خورشید می‌تواند برای همه تمدن زمین انجام دهد، در توییتر به اشتراک می‌گذارد.ضمن اینکه وقتی صحبت از انرژی خورشیدی می‌شود، سامانه‌ها و صفحات خورشیدی شرکت تسلا که برای تعبیه در سقف خانه‌ها و تامین انرژی …
HBO درباره ایلان ماسک سریال می‌سازد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
HBO درباره ایلان ماسک سریال می‌سازد
شبکه HBO در حال ساخت یک مینی سریال شش اپیزودی درباره روز‌های تأسیس اسپیس ایکس و ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
قابلیت تمام خودران تسلا عرضه می‌شود
ایلان ماسک، مدیر ارشد اجرایی تسلا از ارائه نسخه آزمایشی قابلیت «کاملا خودران» برای تعدادی از مشتریان خبر داده است. این به‌روزرسانی ۲۰ اکتبر(هفته آینده) ارائه می‌شود و دسترسی به‌ویژگی‌های مخصوصی برای رانندگی در بزرگراه و کنترل علائم راهنمایی و رانندگی و تابلوی ایست را برای راننده فراهم می‌کند. نرم افزار مذکور نسخه پیشرفته «اتوپایلوت» است و این به آن معنا است که رانندگان باید هنگام استفاده از این فناوری همچنان دست‌هایشان را روی فرمان خودرو حفظ کنند.
ورود ایلان ماسک به دنیای سریال‌های تلویزیونی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / سریال خارجی / ایلان ماسک / هالیوود
ورود ایلان ماسک به دنیای سریال‌های تلویزیونی
ایرنا نوشت: شبکه «اچ‌بی‌او» درباره شرکت فضایی «اسپیس‌ایکس» که به دست «ایلان ماسک» تاسیس شد، یک سریال محدود می‌سازد.
شرکت فضایی ایلان ماسک، دستمایه سریال جدید اچ‌بی‌او
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / سریال خارجی / فضا / اکتشافات فضایی / ایلان ماسک / اسپیس ایکس
شرکت فضایی ایلان ماسک، دستمایه سریال جدید اچ‌بی‌او
تهران- ایرنا- شبکه «اچ‌بی‌او» درباره شرکت فضایی «اسپیس‌ایکس» که به دست «ایلان ماسک» تاسیس شد، یک سریال محدود می‌سازد.
تولید باتری جدید تسلا
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تولید باتری جدید تسلا
رئیس تسلا می‌گوید این شرکت خودروسازی قصد دارد تا مدل Y خود را با نوع جدیدی از طراحی و فناوری باتری تولید کند. این باتری جدید قرار است از سال آتی توسط کارخانه تسلا در نزدیکی برلین آلمان تولید شود که به گفته ایلان ماسک می‌تواند منجر به ریسک قابل‌توجه در تولید شود. تسلا برنامه دارد، تولید مدل وای در گیگافاکتوری برلین را در نیمه دوم سال 2021 آغاز کند. باتری جدیدی که قرار است در کراس‌اوور وای تسلا استفاده شود می‌تواند انرژی بیشتری را ذخیره کند و استفاده از آن نیز ساده‌تر خواهد بود. باتری جدید همچنین ابزاری کلیدی در نیل به هدف کاهش هزینه تولید باتری‌ها به نصف و نیز افزایش تولید 100 برابری تولید آن تا سال 2030 است. ماسک گفت که حدود دو سال زمان می‌برد تا دو کارخانه دیگر تسلا در کالیفرنیا و چین نیز بتوانند …
طوفان توییتری ایلان ماسک از بهبود فناوری تسلا خبر داد
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
طوفان توییتری ایلان ماسک از بهبود فناوری تسلا خبر داد
ایلان ماسک در جدیدترین حضورش در توییتر به ارتقای سیستم رانندگی خودران تسلا اشاره کرد و گفت این سیستم قادر خواهد بود در مکان‌هایی رانندگی کند که تاکنون ندیده‌ایم. 
رسیدن خودرو تسلا به نزدیک‌ترین فاصله تا مریخ
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / ایلان ماسک / اسپیس ایکس / شرکت خودروسازی تسلا
رسیدن خودرو تسلا به نزدیک‌ترین فاصله تا مریخ
خودروی رودستری که اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۸ میلادی به فضا فرستاده بود، اکنون به ۵ میلیون مایلی مریخ رسیده که نزدیک‌ترین فاصله تا این سیاره به حساب می آید.خودروی رودستری که الون ماسک به فضا فرستاد، روز چهارشنبه برای نخستین بار به مریخ نزدیک شد.پشت فرمان این خودرو یک مانکن به نام استارمن در لباس فضانوردی قرار دارد. رودستر مذکور و مانکن بخشی از محموله‌ای بودند که همراه قسمت دوم یک موشک فالکون هوی (متعلق به اسپیس ایکس) در سال ۲۰۱۸ میلادی به فضا فرستاده شد.اسپیس ایکس روز گذشته در یک توئیت اعلام کرد خودروی مذکور برای نخستین بار به مریخ نزدیک شده و اکنون در فاصله ۵ میلیون مایلی این سیاره قرار دارد.
اولین شیرجه "استارمن" و خودروی تسلا به سیاره سرخ
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / استارمن / تسلا رودستر / ایلان ماسک / اسپیس‌ایکس / فالکون هوی
اولین شیرجه "استارمن" و خودروی تسلا به سیاره سرخ
مانکن شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) موسوم به "استارمن"(Starman) که با لباس فضایی و پشت فرمان خودروی "تسلا رودستر" ایلان ماسک، بنیانگذار و رئیس این شرکت در سال ۲۰۱۸ عازم مریخ شد، اکنون کمتر از ۰.۰۵ واحد نجومی با این سیاره فاصله دارد.
اینترنت فضایی، برای استفاده مردم آماده است
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / اینترنت / فضایی / اسپیس ایکس / ایلان ماسک
اینترنت فضایی، برای استفاده مردم آماده است
این شبکه با انتقاد برخی از فضاشناسان مواجه شده است که ادعا می‌کنند مجموعه‌ای طولانی و پرتعداد از ماهواره‌ها میدان دید آن‌ها را مختل می‌کند و مانع پیشرفت‌های علمی خواهد شد.
ایلان ماسک: عرضه آزمایشی سرویس استارلینک به‌ زودی شروع می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
ایلان ماسک: عرضه آزمایشی سرویس استارلینک به‌ زودی شروع می‌شود
اسپیس‌ ایکس سرویس اینترنت ماهواره‌ای خود را در ایالت‌های شمالی ایالات متحده و قسمت‌هایی از ایالت‌های جنوبی کانادا آزمایش‌ می‌کند.
کورد شکنی میلیاردر‌های جهان در اوج کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / کرونا / کووید19 / رکود اقتصادی / میلیاردر / آمازون / جف بزوس / ایلان ماسک / رکوردشکنی
کورد شکنی میلیاردر‌های جهان در اوج کرونا
این رکورد در حالی ثبت شده که در این دوره میلیون‌ها نفر به دلیل شیوع کرونا و تعطیل شدن کسب و کار‌ها شغل خود را از دست دادند و به دنبال گرفتن کمک‌های دولتی برای امرار معاش بودند.
سیزدهمین سری از ماهواره‌های استارلینک بالاخره پرتاب شدند
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / استارلینک / ماهواره اینترنتی / اسپیس‌ایکس / ایلان ماسک
سیزدهمین سری از ماهواره‌های استارلینک بالاخره پرتاب شدند
پس از چند تاخیر به دلیل شرایط نامساعد جوی، ۶۰ ماهواره جدید از مجموعه ماهواره های اینترنتی پروژه "استارلینک"(Starlink) سوار بر موشک "فالکون ۹" که مأموریت "Demo-۲" را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برد، پرتاب شدند و در مدار زمین قرار گرفتند.
شرکت "اسپیس‌ ایکس" برای پنتاگون ماهواره‌های ردیاب موشک‌ می‌سازد
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
شرکت "اسپیس‌ ایکس" برای پنتاگون ماهواره‌های ردیاب موشک‌ می‌سازد
آژانس توسعه فضایی آمریکا اعلام کرد شرکت اسپیس‌ ایکس متعلق به ایلان ماسک میلیاردر آمریکایی برنده قراردادی به ارزش ۱۴۹ میلیون دلار برای ساخت ماهوارهای ردیاب موشک برای پنتاگون شده است.
تعویق دوباره پرتاب ماهواره استارلینک
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / استارلینک / اسپسیس ایکس / ماهواره / تعویق / ایلان ماسک
تعویق دوباره پرتاب ماهواره استارلینک
این پرتاب، تعداد کل ماهواره‌های استارلینک در مدار زمین را به حدود ۸۰۰ ماهواره خواهد رساند و قرار است هزاران ماهواره دیگر در سال ۲۰۲۱ ارسال شوند. ا
اینترنت فضایی در اختیار امدادگران آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / اینترنت فضایی / امدادگران / اسپیس ایکس / ایلان ماسک
اینترنت فضایی در اختیار امدادگران آمریکا
در حال حاضر حدود ۸۰۰ ماهواره استارلینک در مدار پایین زمین وجود دارند و برنامه اسپیس‌اکس این است که شمار این ماهواره‌ها را طی سال‌های آینده به ده هزار برساند.
ایلان ماسک در ابتدا امید چندانی به موفقیت تسلا و اسپیس ایکس نداشت
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
ایلان ماسک در ابتدا امید چندانی به موفقیت تسلا و اسپیس ایکس نداشت
ایلان ماسک می‌گوید در روزهای آغازین سرمایه‌گذاری در تسلا و اسپیس‌ایکس، بیشتر از ۹۰ درصد احتمال می‌داده که شرکت‌های موردبحث با شکست مواجه شوند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
زمان ورود تسلا به بازار هند مشخص شد
مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرد این خودروساز آمریکایی در ۲۰۲۱ وارد بازار خودروی هند خواهد شد. به گزارش راشا تودی، ایلان ماسک در توییتر خود در پاسخ به عکسی که یک تی‌شرت با پیام «هند تسلا می‌خواهد» را نشان می‌داد گفت: «این اتفاق حتما در سال آینده می‌افتد. از انتظار شما متشکریم». تسلا قبلا در مورد ورود به بازار هند ابراز امیدواری کرده بود. ایلان ماسک در 2019 قول داد شرکتش در سال جاری میلادی به بازار هند برسد. مدیرعامل سابق تسلا در 2014 اعلام کرد قصد دارد یک شبکه توزیع در هند راه‌اندازی کند. ولی سیاست مالیات هند و هزینه‌های بالای واردات اجازه اقدامات بیشتر را به این برند سرشناس در تولید خودروهای برقی نداد. آناند ماهیندرا، رئیس شرکت خودروسازی ماهیندرای هند دو سال پیش، از تسلا دعوت کرد پایگاهی در این …
نزاع قرن: ایلان ماسک بیل گیتس را احمق نامید
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
نزاع قرن: ایلان ماسک بیل گیتس را احمق نامید
ایلان ماسک به سخنان بیل گیتس، بنیان گذار مایکروسافت ، که از رئیس SpaceX و تسلا به دلیل تحقیر بیماری همه گیر ویروس کرونا و کم بها دادن به آن انتقاد می کرد ، پاسخ داد.
واکسن کووید-۱۹ را نخواهم زد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / ایلان ماسک / واکسن کرونا
واکسن کووید-۱۹ را نخواهم زد
"ایلان ماسک" بنیانگذار شرکت‌های تسلا و اسپیس‌ایکس گفته است که او و خانواده‌اش حتی زمانی که واکسن کروناویروس در دسترس همه قرار گیرد، آن را نخواهند زد.
تولید خودروهای تسلا پیش از سال ۲۰۳۰ به سالیانه ۲۰ میلیون دستگاه می‌رسد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تولید خودروهای تسلا پیش از سال ۲۰۳۰ به سالیانه ۲۰ میلیون دستگاه می‌رسد
ایلان ماسک به‌تازگی اعلام کرده است که طی ۱۰ سال آینده، فروش سالیانه تسلا به ۲۰ میلیون خودرو برقی خواهد رسید. این میزان، ۵۰ برابر تولید تسلا در سال ۲۰۱۹ است.
انتقاد ایلان ماسک از مایکروسافت برای خرید مجوز GPT-3 اوپن AI
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
انتقاد ایلان ماسک از مایکروسافت برای خرید مجوز GPT-3 اوپن AI
ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس، با انتشار توییتی گفت مایکروسافت اوپن AI را اسیر کرده است. منظور ماسک از این گفته فروش مجوز مدل پردازش زبان GPT-3 به مایکروسافت است.
طول اولین پرواز مرتفع "استارشیپ" ۳ کیلومتر کم شد!
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / استارشیپ / اسپیس‌ایکس / ایلان ماسک
طول اولین پرواز مرتفع "استارشیپ" ۳ کیلومتر کم شد!
با اعلام "ایلان ماسک" مبنی بر تعویق برنامه‌های پرواز موشک "استارشیپ" در ارتفاع زیاد به نظر می‌رسد فعلا نباید منتظر مشاهده اولین پرواز مرتفع این موشک عظیم الجثه بود.
باتری‌های قدرتمند برای خودروهای آینده
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
باتری‌های قدرتمند برای خودروهای آینده
باتری چالش مهم دنیای امروز فناوری است. به‌ویژه درباره خودروهای برقی توان و قدرت باتری مهم‌ترین نکته به‌حساب می‌آید. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت مشهور تسلاموتورز در حوزه خودروهای برقی اما اخیرا در جلسه‌ای با سهامداران شرکت خود نسل جدیدی از باتری‌های وسایل نقلیه برقی را معرفی کرد که قدرتمندتر، ماندگارتر و گران‌تر از باتری‌های فعلی این شرکت خواهند بود. ماسک به‌عنوان مدیرعامل شرکت تسلا گفت سلول‌های استوانه‌ای بزرگ‌تر تسلا، 5برابر انرژی بیشتر، 6برابر قدرت بیشتر و 16درصد برد رانندگی بیشتری برای کاربران …
آلمانی ها از  ورود
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
آلمانی ها از ورود "تسلا" به اروپا جلوگیری می کنند
خبرگزاری بلومبرگ می نویسد آلمانی ها با احداث کارخانه وسایل نقلیه الکتریکی شرکت امریکایی تسلا در آلمان مخالفت نموده و به این ترتیب راه ورود ایلان ماسک، میلیاردر مشهور به اروپا را مسدود کردند.
«تام کروز» سال آینده عازم فضا می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / هالیوود / ناسا / فضا / سینما / ایلان ماسک / تولید فیلم / اسپیس ایکس
«تام کروز» سال آینده عازم فضا می‌شود
تهران - ایرنا - «تام کروز» هنرپیشه و تهیه‌کننده نام‌آشنای آمریکایی که سودای ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا را در سر دارد، اکتبر سال آینده (مهر-آبان ۱۴۰۰) عازم فضا می‌شود.
وقتی سخنان تسلا ۵۰ میلیارد دلار ضرر در پی داشت
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / ایلان ماسک / رویترز / سهام / بورس / شاخص بورس / خودرو تسلا
وقتی سخنان تسلا ۵۰ میلیارد دلار ضرر در پی داشت
در معاملات شب گذشته و پس از آنکه مدیرعامل تسلا به سهامداران قول داد که قیمت خودروهای برقی تولیدی را کاهش دهد، ارزش تسلا ۵۰ میلیارد دلار ریخت.
تهدیدات و مزایای هوش مصنوعی در زندگی دینی/ مخالفان و موافقان چه می گویند
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / هوش مصنوعی / اندیشمندان جهان اسلام / پژوهشگاه فضای مجازی / ایلان ماسک
تهدیدات و مزایای هوش مصنوعی در زندگی دینی/ مخالفان و موافقان چه می گویند
بایدها و نبایدهای هوش مصنوعی و آسیب ها و فرصت هایی که این فناوری در آینده برای زندگی دینی انسان به همراه دارد، در پژوهشگاه فضای مجازی بررسی و نظرات اندیشمندان دینی درخصوص آن بیان شد.
ایلان ماسک: تولید خودروی برقی با باتری نسل جدید و قیمت ۲۵ هزار دلار در دستور کار تسلا است
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
ایلان ماسک: تولید خودروی برقی با باتری نسل جدید و قیمت ۲۵ هزار دلار در دستور کار تسلا است
ایلان ماسک در جریان رونمایی باتری‌های نسل جدید، از طراحی و تولید خودروی برقی ۲۵ هزار دلاری خبر داد که البته نمی‌توان آن را با قطعیت درنظر گرفت.
برای استخدام مستقیما به خودم پیام دهید
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / ایلان ماسک / نورالینک / ابر انسان
برای استخدام مستقیما به خودم پیام دهید
ایلان ماسک بنیانگذار شرکت "نورالینک"(Neuralink) کمی معیارهای استخدام در این شرکت را تغییر داده است و از مهندسان متقاضی خواسته است برای استخدام در این شرکت مستقیما به او توئیت بزنند.
ببینید | رونمایی پر سر و صدای ایلان ماسک از خوکی مجهز به تراشه کوچک رایانه‌ای
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / حیوان / تراشه رایانه ای / مغز / ایلان ماسک
ببینید | رونمایی پر سر و صدای ایلان ماسک از خوکی مجهز به تراشه کوچک رایانه‌ای
کارآفرین میلیاردر ایلان ماسک، از یک خوک با تراشه کوچک رایانه‌ای که در مغز او کاشته شده رونمایی کرد. ماسک در توصیف کاشت به عنوان یک Fitbit در جمجمه با سیم‌های ریز گفت: خوک دو ماه پس از نصب اولیه خوشحال و سالم است. منبع: گاردین
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
درمان نابینایی با یک چشم بیونیک
محققان استرالیایی در حال آماده‌سازی آزمایش‌های بالینی یک چشم بیونیک هستند که مستقیما با یک تراشه در مغز مرتبط است و می‌تواند نابینایی را درمان کند.به گزارش ایسنا یه نقل از دیلی‌میل، محققان دانشگاه موناش بیش از ۱۰ سال روی تولید یک چشم بیونیک کار کرده‌اند که سیستم بینایی بیونیک جناریس نام گرفته و می‌تواند از تراشه‌های نورالینک ایلان ماسک نیز موفقیت‌آمیزتر باشد. محققان این پروژه در حال آماده‌سازی استفاده از این چشم روی انسان هستند.چشم بیونیک جناریس شامل یک قسمت کلاه مانند مجهز به دوربین و فرستنده و نرم‌افزار و مجموعه‌ای از قطعات مربعی ۹x۹ میلی‌متر است که در مغز کاشته می‌شود. مطالعات انجام شده روی دستگاه نشان از عملکرد موفقیت‌آمیز آن روی گوسفندان داشته و اینکه هیچ اثر سوئی بر سلامتی آن‌ها ایجاد نکرده …
۲ ربات که فیسبوک از آنها ترسید /هوش مصنوعی در کنترل انسان می‌ماند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / فیس بوک / هوش مصنوعی / روزنامه نگار / ربات / ایلان ماسک / ربات ها / گاردین / ربات هوشمند / تکنولوژی روز / ربات GPT-3
۲ ربات که فیسبوک از آنها ترسید /هوش مصنوعی در کنترل انسان می‌ماند؟
اقتصادنیوز : دنیای هوش مصنوعی با انتشار مقاله یک ربات در گادرین، وارد فاز جدیدی شد. اما ربات‌های گفت‌و‌گو فیس‌بوک چند سال پیش چیزهایی نوشتند که همه احساس خطر کردند.
جدال لفظی  میان دومین و چهارمین فرد ثروتمند جهان
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
جدال لفظی میان دومین و چهارمین فرد ثروتمند جهان
ایلان ماسک، چهارمین فرد ثروتمند جهان نسبت به صحبت‌های بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت که عملکرد و کارآیی کامیون‌های الکتریکی را زیرسوال برده بود، سخنان تندی را مطرح کرد. جدال لفظی میان دومین و چهارمین فرد ثروتمند جهان زمانی آغاز شد که بیل گیتس چندی پیش با انتشار مطلبی اعلام کرد که نسبت به استفاده از خودروهای الکتریکی به‌عنوان کامیون و برای پیمودن مسافت‌های طولانی خوش‌بین نیست.
استارشیپ؛ آماده سفر 18 کیلومتری
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
استارشیپ؛ آماده سفر 18 کیلومتری
استارتاپ فضایی «اسپیس‌ایکس» اعلام کرد؛ پرواز بعدی نمونه اولیه موشک استارشیپ با نام SN8، یک پرواز رفت و برگشت 60هزارپایی خواهد بود. به گزارش انگجت، سفرهای قبلی استارشیپ معمولا کوتاه بوده و حالا ایلان ماسک اعلام کرده است که این موشک تا یک هفته دیگر آماده خواهد بود و نخست پرواز طولانی‌مدت و همچنین رفت و برگشت خود را انجام خواهد داد. بدین ترتیب به نظر می‌رسد که کار اسپیس‌ایکس با پروازهای آزمایشی کوتاه استارشیپ تمام شده باشد. این شرکت خصوصی فضایی، پس از آزمایش‌های ایستا و احتراق موتورها، اقدام به انجام …
پرواز آزمایشی بعدی استارشیپ رفت و برگشت خواهد بود
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / استارشیپ / اسپیس‌ایکس / ایلان ماسک
پرواز آزمایشی بعدی استارشیپ رفت و برگشت خواهد بود
شرکت فضایی خصوصی "اسپیس ایکس"(SpaceX) اعلام کرد پرواز بعدی نمونه اولیه موشک استارشیپ(Starship) موسوم به SN۸ که اولین استارشیپ دارای دماغه است، یک پرواز رفت و برگشت ۶۰ هزار فوتی خواهد بود.
فولکس واگن به جنگ تسلا می‌رود
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / خودرو الکتریکی / خودرو برقی / فولکس واگن / تسلا / خودرو الکتریک / ایلان ماسک / خودرو های مدرن / خودرو آئو دی / تسلا موتورز / خودرو آینده
فولکس واگن به جنگ تسلا می‌رود
اقتصادنیوز : فولکس واگن آلمان اعلام کرده است که در آینده ای نزدیک در حوزه تولید خودروهای الکتریکی از شرکت تسلا نیز پیشی خواهد گرفت.
تکذیب توافق تسلا و فولکس
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
تکذیب توافق تسلا و فولکس
هربرت دیس، مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس‌واگن با اعلام این خبر که هیچ‌گونه توافقی قرار نیست بین شرکتش و تسلا انجام شود، مهر باطلی بر شایعات اخیر زد. یک هفته‌ای است که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا برای بازدید از چند پروژه به آلمان سفر کرده است. اما سفر ماسک با انتشار این خبر به پایان رسید که او به فرودگاه براونشویگ رفته است تا با هربرت دیس دیدار و گفت‌و‌گو کند.
رویداد نورالینک ایلان ماسک، متخصصان علوم اعصاب را تحت تأثیر قرار نداد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
رویداد نورالینک ایلان ماسک، متخصصان علوم اعصاب را تحت تأثیر قرار نداد
دستگاهی کاشتنی برای بازگرداندن توانایی حرکت به افراد معلول یا تبدیل جهان به قسمتی از سریال آینه‌ی سیاه؟ هدف هرچه باشد، نورالینک هنوز آمادگی خود را برای تحقق آن‌ها نشان نداده است.
بالاترین حقوق‌ها را در آمریکا کدام مدیران می‌گیرند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
بالاترین حقوق‌ها را در آمریکا کدام مدیران می‌گیرند؟
 ایلان ماسک بیش از هر مدیر دیگری در آمریکا حقوق می‌گیرد.
آزمایش موفقیت آمیز مریخ پیمای اسپیس ایکس + فیلم
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
آزمایش موفقیت آمیز مریخ پیمای اسپیس ایکس + فیلم
موشک مریخ پیمای ایلان ماسک جدیدترین آزمایش ۱۵۰ متری خود را با موفقیت انجام داد. کمپانی اسپیس ایکس وعده رفتن به مریخ را با این موشک داده است.
ایلان ماسک: اولین مهاجران مریخ احتمالا زنده به زمین برنمی‌گردند
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
ایلان ماسک: اولین مهاجران مریخ احتمالا زنده به زمین برنمی‌گردند
ایلان ماسک اخیرا اعلام کرده که شانس بالایی برای مرگ اولین مهاجران مریخ وجود خواهد داشت. در حالی که تصور این موضوع بسیار ساده است، دانشمندان در حال تلاش برای به حداقل رساندن خطر مرگ ناشی از مشکلات هستند
دیدار مدیرعامل تسلا و فولکس واگن در جریان سفر ایلان ماسک به آلمان
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
دیدار مدیرعامل تسلا و فولکس واگن در جریان سفر ایلان ماسک به آلمان
در جریان سفر ایلان ماسک به آلمان برای پیگیری ساخت گیگافکتوری و ارزیابی پیشرفت CureVac، دیداری بین مدیرعامل تسلا و فولکس‌واگن برای بررسی خودروهای برقی ID.3 و ID.4 انجام شد.
اینترنت ماهواره‌ای و سرعت ۱۰۰ مگابایتی
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / اینترنت / ماهواره / اسپیس ایکس / ایلان ماسک / سرعت / دانلود / 100 مگابایت
اینترنت ماهواره‌ای و سرعت ۱۰۰ مگابایتی
در تابستان امسال اسپیس‌ایکس آزمایش اولیه این سیستم را آغاز کرد و در همین راستا کارمندان استارلینک اینترنت پرسرعت ارائه شده توسط این ماهواره‌ها را در حالت‌های مختلف آزمایش کردند.
پنج جسم ناشناخته بر فراز زمین
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / فضا / ناسا / ماهواره / فضانوردی / روسیه / استارلینک
پنج جسم ناشناخته بر فراز زمین
به احتمال زیاد پنج شیئی که در این ویدیوی غیرعادی می‌بینیم ماهواره‌های استارلینکی‌اند که شرکت خصوصی اسپیس ایکس به مالکیت ایلان ماسک برای تأمین شبکه اینترنت کل زمین به فضا فرستاده است.
اسپیس ایکس ساخت موشک سوپر هوی را به‌زودی آغاز خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
اسپیس ایکس ساخت موشک سوپر هوی را به‌زودی آغاز خواهد کرد
ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، می‌گوید این شرکت انتهای هفته‌ی جاری آغاز ساخت نخستین نسخه‌ی آزمایشی بوستر سوپر هوی را آغاز خواهد کرد و پرواز زیرمداری آن را نیز در آینده‌ی نزدیک انجام خواهد داد.
ثروت ایلان ماسک از مارک زاکربرگ بیشتر شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
ثروت ایلان ماسک از مارک زاکربرگ بیشتر شد
ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس به تازگی سومین فرد ثروتمند جهان شده است و از مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ پیشی گرفته است.
مونتاژ پیشران "سوپر هوی" موشک "استارشیپ" این هفته آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / موشک / استارشیپ / سوپرهوی
مونتاژ پیشران "سوپر هوی" موشک "استارشیپ" این هفته آغاز می‌شود
شرکت فضایی خصوصی "اسپیس ایکس"(SpaceX) متعلق به "ایلان ماسک" کارآفرین، مخترع و چهارمین فرد ثروتمند دنیا با شروع مونتاژ موتور پیشران موسوم به "سوپر هوی"(Super Heavy) برای موشک بزرگ "استارشیپ" در حال حرکت رو به جلو برای تحقق مأموریت خود به مریخ است.
ایلان ماسک سومین فرد ثروتمند جهان شد | دلیل رتبه تازه ماسک در جمع ثروتمندان جهان
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ایلان ماسک سومین فرد ثروتمند جهان شد | دلیل رتبه تازه ماسک در جمع ثروتمندان جهان
به دنبال ادامه روند صعودی ارزش سهام تسلا در روز دوشنبه، دارایی خالص ایلان ماسک به بیش از ۱۱۱میلیارد دلار رسید که سبب پیشی گرفتن وی از مارک زاکربرگ و همچنین قرار گرفتن در جایگاه سومین فرد ثروتمند جهان شد.
تراشه مغزی ایلان ماسک در مرحله تست بالینی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / تراشه مغزی ایلان ماسک
تراشه مغزی ایلان ماسک در مرحله تست بالینی
ایلان ماسک سرمایه‌گذار و میلیاردر معروف دنیای فن‌آوری‌های نوین از کار گذاشتن یک تراشه در مغز یک خوک برای درمان بیماری‌های مرتبط با دستگاه عصبی بدن ازجمله ناتوانی‌های حرکتی و گفتاری خبر داد.
ایمپلنت مغزی؛ دسترسی دیجیتال به خاطرات
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / ایلان ماسک / خاطرات / ایمپلنت / مغز / دیجیتال
ایمپلنت مغزی؛ دسترسی دیجیتال به خاطرات
شما می‌توانید در آینده از خاطرات‌تان بک‌آپ (نسخه پشتیبان) بگیرید. ماسک در این مراسم گفت که هدف او، تبلغ یا جذب سرمایه و... نبوده و از طریق این مراسم تنها به‌دنبال به‌کارگیری افراد و چهره‌های نخبه فعال در این حوزه برای فعالیت در این شرکت است.
قدم جدید برای اتصال مغز به کامپیوتر
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
قدم جدید برای اتصال مغز به کامپیوتر
ساسان شادمان منفرد_خبرنگار یک اتفاق بزرگ و بی‌نظیر در تاریخ حیات بشر در شرف وقوع است. ایلان ماسک، کارآفرین و تاجر ثروتمندی که به رویاپردازی‌های بلندپروازانه شهره است، از یک رابط بین مغز انسان و رایانه که توسط شرکت «نورالینک» ساخته شده، رونمایی کرد. در یک برنامه هیجان انگیز ماسک که به طرح‌های بلندپروازانه‌‌اش مشهور است برای نخستین بار یک تراشه کامپیوتری به نمایش گذاشت که برای آزمایش در مغز یک خوک جاسازی شده و به گفته او نشان دهنده پیشرفت در استفاده از فناوری رایانه‌ای برای بهبود بیماری‌های عصبی …
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
انقلاب پزشکی ایلان ماسک
ایلان ماسک جزئیاتی از محصول استارت‌آپ پزشکی‌اش (Neuralink) ارائه کرد که می‌تواند به پیوندی بین مغز انسان و هوش مصنوعی تبدیل شود. ایده جدید بنیان‌گذار تسلا ساخت دستگاه کوچکی است که داخل جمجمه قرار می‌گیرد و قادر به احیای خاطرات فرد است. این محصول زندگی «آلزایمری‌»ها را دگرگون می‌کند.
کارمند روسی شرکت تسلا را نجات داد
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / ایلان ماسک / تسلا موتورز / هکرها
کارمند روسی شرکت تسلا را نجات داد
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: کارمند روسی شرکت تسلا برنامه‌ هکری را که می‌خواست به سیستم داده‌های مجموعه نفوذ کند در اختیار FBI قرار داد.
ایلان ماسک مغز خوک‌ها را به کامپیوتر پیوند می‌دهد
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
ایلان ماسک مغز خوک‌ها را به کامپیوتر پیوند می‌دهد
یک شرکت نوآفرین که ایلان ماسک، میلیاردر آمریکایی بنیانگذاری کرده است با کار گذاشتن یک ایمپلنت کوچک درون مغز خوک‌ها توانست آنها را با کامپیوتر پیوند دهد.
رونمایی ایلان ماسک از تراشه خوانش مغز
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
رونمایی ایلان ماسک از تراشه خوانش مغز
بنیانگذار شرکت تسلا در یک مراسم آنلاین از تراشه جدید خوانش مغز رونمایی کرد.
ایلان ماسک رابط مغز رایانه نورالینک را در خوک زنده رونمایی کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
ایلان ماسک رابط مغز رایانه نورالینک را در خوک زنده رونمایی کرد
دستگاه کاشتنی رابط مغز رایانه‌ی جدید نورالینک درمقایسه با مدل سال گذشته دستخوش تغییراتی شده است و به‌گفته‌ی ماسک به دستگاهی پوشیدنی درون جمجمه شباهت دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
چگونه پولدارها در بحران اقتصادی پولدارتر می‌شوند؟
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، از زمانی که سازمان بهداشت جهانی، کووید-۱۹ را بعنوان «پاندمی» معرفی کرد، خالص دارایی جف بزوس - بنیانگذار و مدیر کمپانی آمازون و ثروتمندترین فرد جهان - از حدود ۱۱۰ میلیارد دلار به ۱۹۰ میلیارد دلار رسید. در همین حال ارزش سهام نرم‌افزار ویدیوکنفرانس «زوم» در شش ماه گذشته از حدود ۱۰۰ میلیارد دلار، به ۲۹۰ میلیارد دلار رسید و ثروت ایلان ماسک - مالک شرکت تسلا - در طول بحران کرونا سه‌برابر شد و به بیش از ۹۰ میلیارد دلار رسید.گروه دیگری از شرکت‌ها نیز نه‌تنها هیچ آسیبی ندیدند بلکه رشد فزاینده‌ای نیز داشتند؛ شرکت‌های تولیدکننده‌ی لوازم بهداشتی که بشدت دنبال تولید واکسن، دارو و کیت‌های آزمایشی‌اند. ارزش سهام این شرکت‌ها موجب پیدایش دست‌کم یک میلیاردر جدید و افزایش ثروت ۹ …
"ایلان ماسک" در یک رویداد زنده اطلاعات جدیدی درباره "نورالینک" فاش می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / ایلان ماسک
"ایلان ماسک" در یک رویداد زنده اطلاعات جدیدی درباره "نورالینک" فاش می‌کند
"ایلان ماسک" که یکی از کارآفرینان برجسته جهان امروز است و چند روزی است که به جایگاه چهارمین فرد ثروتمند دنیا دست یافته است، قرار است از طریق یک نمایش زنده، اطلاعات جدیدی را از تراشه قابل کاشت در مغز موسوم به "نورالینک" که قرار است مثلا برای پخش مستقیم موسیقی در مغز از آن استفاده شود، فاش کند.
سبقت ارزش تسلا از والمارت
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
سبقت ارزش تسلا از والمارت
ارزش سهام تسلا در پایان روز معاملاتی پنج‌شنبه با رشد 7 درصدی به رکورد بی‌سابقه 2 هزار و یک دلار در هر سهم رسید. این نخستین باری بود که این خودروساز به رهبری ایلان ماسک از محدود مقاومتی 2 هزار دلار در هر سهم عبور کرد، مجموعه اقدامات انجام گرفته این خودرو ساز سبب شد ارزش این شرکت در سال اخیر صعود قابل توجهی داشته باشد. در طول روز پنج‌شنبه ارزش این سهم حتی با رشد نزدیک به 8 درصدی به 2 هزار و 21 دلار نیز رسید. اکنون ارزش بازاری تسلا با عبور از شرکت خرده‌فروشی والمارت که 371 میلیارد دلار است، به 372 میلیارد دلار رسیده است. تسلا پیش از این نیز رکورد دیگری از خود برجای گذاشته بود و با سبقت گرفتن از تویوتا، به با ارزش‌ترین خودروساز جهان بدل شد. بر خلاف بسیاری از خودروسازان که درگیر پیامدهای شیوع ویروس …
یک تریلیون دلار ثروت در اختیار ۱۲ نفر!
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / ثروتمندان جهان / ایلان ماسک / جف بزوس
یک تریلیون دلار ثروت در اختیار ۱۲ نفر!
الون ماسک و جف بزوس بیشترین افزایش ثروت را داشته اند. مجموع ثروت این ۱۲ نفر اکنون از مجموع تولید ناخالص داخلی اتریش و بلژیک بیشتر شده است.
اسپییس ایکس ۱.۹ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد 
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اسپیس‌ایکس / ایلان ماسک / سرمایه / فضا
اسپییس ایکس ۱.۹ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد 
شرکت اسپییس ایکس در بزرگترین دور سرمایه گذاری این شرکت تاکنون، با استقبال سرمایه گذاران و در حالی که ارزش این شرکت به ۴۶ میلیارد دلار رسید، ۱.۹ میلیارد دلار سرمایه جدید جذب کرد.
ایلان ماسک ، در مقام چهارم ثروتمندترین فرد جهان
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
ایلان ماسک ، در مقام چهارم ثروتمندترین فرد جهان
ایلان ماسک موسس شرکت Tesla و Tesla عصر روز دوشنبه جایگاه چهارم را در رتبه بندی ثروتمند ترین افراد جهان بر اساس ارزیابی بلومبرگ بدست آورد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •