جمعه, ۲۸ شهریور, ۱۳۹۹ / 18 September, 2020
تورم
سرخط فارس| از چاله کسری بودجه به چاه تورم
۱ ساعت قبل
سرخط فارس| از چاله کسری بودجه به چاه تورم
انتشار اوراق مالی، انتشار اوراق سلف نفتی و فروش دارایی‌ها طرح‌هایی هستند که به آنها پرداخته شده و حالا تسعیر دارایی‌های خارجی بانک مرکزی را در دستور کار گذاشته است.
خلع ید بانک مرکزی از خرید ارز دولتی
۳ ساعت قبل / ارز / بانک مرکزی / بودجه / تورم / دلار / بازار ارز / نوسان ارزی / خرید و فروش ارز / صندوق توسعه ملى / نفت ایران
خلع ید بانک مرکزی از خرید ارز دولتی
اقتصاد نیوز: به نظر می‌رسد اصلاح ساختاری اقتصاد ایران، اصلاح رابطه دولت و صندوق توسعه ملی است. در رابطه جدید دولت تمام درآمد حاصل از نفت را به‌حساب صندوق توسعه ملی واریز کند و از بانک مرکزی برای خرید ارز دولتی رفع مسئولیت شود.
دولت، چند درصد در اقتصاد کشور نقش دارد؟
۴ ساعت قبل / FATF / بیکاری / تحریم / رونق تولید / صادرات / تولید داخلی / واردات / کسب و کار / افزایش تولید / اسحاق جهانگیری
دولت، چند درصد در اقتصاد کشور نقش دارد؟
تهران- ایرناپلاس- یک استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه اتظار بیش‌تر از این از دولت نه تنها مشکلات را حل نمی‌کند، بلکه ظلم به قوه مجریه است، تاکید دارد: مشکل کشور در حال حاضر محدود به دولت نیست؛ بلکه اگر دنبال به حداقل رساندن مشکلات هستیم، باید به این مساله توجه کنیم که کشور در شرایط عادی نیست که بتوانیم با فرمول‌های رایج اقتصادی به دنبال رفع چاره باشیم.
سقوط ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا
۴ ساعت قبل / ترکیه
سقوط ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا
واحد پول ترکیه در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح خود رسید و نگرانی های مردم این کشور از تورم بالا و بیکاری را افزایش داد.
نرخ تورم انگلیس در یک قدمی رسیدن به صفر
۷ ساعت قبل / انرژی / انگلیس / بانک مرکزی / تورم / لباس و پوشاک
نرخ تورم انگلیس در یک قدمی رسیدن به صفر
اقتصادنیوز: تورم انگلیس در کمترین سطح پنج سال اخیر قرار گرفت.
روند کاهشی تورم هسته در منطقه یورو به شدت کُند شد
۱۸ ساعت قبل
روند کاهشی تورم هسته در منطقه یورو به شدت کُند شد
مرکز آمار اتحادیه اروپا تایید کرد که شاخص قیمت مصرف کننده در این بلوک در ماه آگوست بدنبال افت بهای حامل‌های انرژی کاهش پیدا کرده اما تورم هسته که این عوامل پرنوسان را شامل نمی‌شود، به شدت کند شده است.
بازار خودرو در اوج ماند | کف قیمت در مرز ۱۰۰ میلیون تومان
۱۹ ساعت قبل
بازار خودرو در اوج ماند | کف قیمت در مرز ۱۰۰ میلیون تومان
بازار خودروی کشور این روزها همچنان در آتش گرانی می‌سوزد، آن هم در حالی که خرید و فروش چندانی در آن صورت نمی‌گیرد. از آنجا که خودرو مدت‌هاست حکم ناجی ارزش پول را برای شهروندان ایرانی دارد، همنوا با تورم کلی کشور و پا به پای بازارهای ارز و سکه، قیمت‌های حیرت‌آوری را به ثبت رسانده و می‌رساند.
تخم مرغ ارزان می شود
۲۴ ساعت قبل / مرغ و تخم مرغ / کاهش قیمت ها / تورم
تخم مرغ ارزان می شود
خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزیر جهاد کشاورزی نوشت: با تمهیداتی که در نظر گرفته شده، در روزهای پیشرو، قیمت تخم مرغ کاهش قابل توجه‌ای می‌یابد.
احتقان بینی؛ از دلایل تا پیشگیری
۲۴ ساعت قبل
احتقان بینی؛ از دلایل تا پیشگیری
اصطلاح پزشکی برای التهاب سینوس ها و حفره های بینی رینوسینوزیت است و بسیاری از مسائلی که موجب احتقان می شوند این نام را یدک می کشند.احتقان یا گرفتگی بینی زمانی رخ می دهد که رگ های خونی و غشاهای مخاطی در سینوس ها و مسیرهای بینی متورم شده باشند. در شرایطی که احتقان خفیف اغلب به خودی خود برطرف می شود، طیف گسترده ای از روش های درمانی از جمله درمان های خانگی برای کمک به بهبود این شرایط وجود دارند.
ده رویکرد دیکتاتورمآبانه ترامپ
۲۶ ساعت قبل
ده رویکرد دیکتاتورمآبانه ترامپ
وقتی یک رئیس‌جمهور و دولتش با برخورداری از مصونیت، برخی قوانین را نقض می‌کنند، دلیلی ندارد که تصور کنیم قوانین مهم‌تری را نقض نخواهند کرد؛ به‌ویژه اگر حس کنند مجازات نخواهند شد. اما به مفهوم واقعیِ این مساله کاملا دقت کنید. در آن زمان، همه‌ ما از جمله کسانی که احتمالا به او رای داده‌اند، در برابر هرآنچه که آن‌ها بخواهند انجام دهند، آسیب پذیر خواهیم بود.
چرخه معیوب اقتصاد مسبب گرانی ها
۲۸ ساعت قبل / اقتصاد / گرانی / تورم / سازمان تعزیرات حکومتی
چرخه معیوب اقتصاد مسبب گرانی ها
سخنگوی سازمان تعزیرات در برنامه شبکه خبر اعلام کرد که چرخه معیوب اقتصاد موجب می‎شود کالا با قیمت واقعی به دست مصرف کننده نرسد.
کنایه دلاوری به همتی؛ از بیمه مرکزی تا بانک مرکزی!
۲۸ ساعت قبل / اقتصاد / گرانی / تورم / نرخ تورم / عبدالناصر همتی
کنایه دلاوری به همتی؛ از بیمه مرکزی تا بانک مرکزی!
آقای همتی وقتی رئیس بیمه مرکزی بودند، تند تند در برنامه حاضر می‌شدند ولی الان حاضر به حضور در برنامه نیستند.
بازار خودرو در اوج ماند
۳۱ ساعت قبل
بازار خودرو در اوج ماند
بازار خودروی کشور این روزها همچنان در آتش گرانی می‌سوزد، آن هم در حالی که خرید و فروش چندانی در آن صورت نمی‌گیرد. از آنجا که خودرو مدت‌هاست حکم ناجی ارزش پول را برای شهروندان ایرانی دارد، همنوا با تورم کلی کشور و پا به پای بازارهای ارز و سکه، قیمت‌های حیرت آوری را به ثبت رسانده و می‌رساند. در واقع نگاه بسیاری از شهروندان به «خودرو» کاملا از مصرفی به سرمایه‌گذاری تغییر کرده و از همین رو منحنی قیمت هرچند وقت یکبار صعود می‌کند.
۷ مشکل عمده بخش خرده‌فروشی
۳۲ ساعت قبل / طرح شامخ مدیران خرید / اصناف
۷ مشکل عمده بخش خرده‌فروشی
گزارش دوره چهارم طرح «شامخ» (شاخص مدیران خرید) حاکی از بهبود وضعیت خرده‌فروشی در مرداد نسبت به تیر است. بر اساس این گزارش، هفت مشکل عمده بخش خرده‌فروشی شامل «کاهش تقاضا برای کالاهای بادوام به دلیل بحران کرونا»، «کاهش قدرت خرید مردم و عدم تقاضای موثر در بازار»، «عدم شفافیت زنجیره تامین کشور»، «خرد بودن واحدها و عدم تولید مقیاس»، «قیمت تمام شده بالا به دلیل خرد بودن»، «وابستگی بازار به واردات و عدم ثبات در بازار ارز» و «تورم بالا و گران شدن کالا و خدمات در کشور» است.
بانک مرکزی با عدم انتشار آمار، به کشور ضربه می زند/ از نرخ تورم ۸ درصدی برنامه ششم تا نرخ ۲۲ درصدی بانک مرکزی
۳۲ ساعت قبل
بانک مرکزی با عدم انتشار آمار، به کشور ضربه می زند/ از نرخ تورم ۸ درصدی برنامه ششم تا نرخ ۲۲ درصدی بانک مرکزی
زنگنه، کارشناس امور اقتصادی، بر این باور است که وقتی بانک مرکزی، آمار اقتصادی را منتشر نمی کند فعالان اقتصادی با بیش نگری، نرخ تورم را فراتر از نرخ واقعی آن در نظر می گیرند.
۳۷ ساعت قبل
تورم‌زایی با سازوکار تسعیر ارز
ندا جعفری
هشدار 21   اقتصاددان به مجلس
۳۸ ساعت قبل / اقتصاد / تورم / ثروت / رییس مجلس / مسکن
هشدار 21 اقتصاددان به مجلس
جمعی از پژوهشگران اقتصادی در نامه‌ای به رییس مجلس با تاکید بر اینکه اجرای طرح «جهش تولید و تامین مسکن» منجر به تورم بیشتر و تشدید نابرابری می‌شود، خواستار لغو دو فوریت آن شدند.
غول چند سر نقدینگی
۳۸ ساعت قبل / تورم / جامعه / رشد / مشکلات / نقدینگی
غول چند سر نقدینگی
«نقدینگی مهم‌ترین عامل اخلال در نظام اقتصادی کشور است. در چند ماه گذشته نقدینگی رشد 13.8 درصدی داشته است
۳۸ ساعت قبل
علت گرانی تخم‌مرغ بزودی مشخص می‌شود
جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری گفت: مسئله تورم و گرانی در دستور کار تیم اقتصادی دولت و ستاد اقتصادی دولت در حضور رئیس جمهور محترم می‌باشد.
آغاز پایان دلار؟واکنش طلا به سیاست تورمی آمریکا
۳۸ ساعت قبل / نرخ بهره آمریکا / نرخ بیکاری آمریکا / کمیته بازار آزاد / فدرال رزرو آمریکا / کاهش قیمت طلا
آغاز پایان دلار؟واکنش طلا به سیاست تورمی آمریکا
اقتصادنیوز : فدرال رزرو در ساعت ۲۲:۳۰ روز چهارشنبه اعلام کرد که نرخ بهره را تا سال ۲۰۲۳ در سطح فعلی ۰.۲۵ درصد نگه خواهد داست. حفظ این نرخ بهره نزدیک به صفر برای طولانی‌مدت به کاهش بیکاری، افزایش تورم و البته به تضعیف دلار آمریکا می‌انجامد.
۳۹ ساعت قبل
بهبود وضعیت خرده فروشی در مرداد
در حالی که گزارش دوره سوم طرح «شامخ» افزایش میزان رکود خرده‌فروشان در تیر نسبت به خرداد ۹۹ را نشان داده بود، گزارش دوره چهارم شامخ حاکی از بهبود وضعیت خرده‌فروشی در مرداد نسبت به تیر است.به گزارش مهر به نقل از اتاق اصناف، معاونت اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران، گزارش دوره چهارم طرح شاخص مدیران خرید (PMI) خرده‌فروشی را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، شامخ کل (۵۱.۱۹)، نشان‌دهنده بهبود وضعیت بخش خرده‌فروشی در مرداد ماه ۱۳۹۹ نسبت به تیرماه ۱۳۹۹ (۳۷.۵۰) است.همچنین شاخص سرعت انجام یا تحویل سفارش و یا فرایند کار (۵۵.۹۵) در مرداد، بیشترین میزان شاخص‌ها در بین ۵ مولفه اصلی شامخ بوده است. شاخص میزان سفارشات جدید مشتریان (۴۰.۴۸) در مرداد، کمترین مقدار شاخص در بین ۵ مولفه اصلی شامخ بوده است. بیشترین …
۳۹ ساعت قبل
صعود و ریزش بازارها از پله تورم
کیمیا نجفیاین‌ روزها بازارهای اقتصادی یکی پس از دیگری شاهد افزایش‌ قیمت سرسام‌آور ‌شده و عملکرد هر یک از این بخش‌ها بهانه‌ای برای توجیه‌ای گرانی‌ها می‌شود. به بیانی روشن‌تر بارها فرآیند توجیه کردن افزایش قیمت‌ را در بازارهای مختلف دیده و شنیده‫ایم، به عنوان مثال حباب سکه باعث افزایش نرخ ارز شده و رشد قیمت ارز بازارها دیگر را تحت تاثیر قرار داده و هنگامی که هر بازار با رشد قیمت مواجه می‌شود عملکرد بازار دیگر را بهانه می‌کند. اثرپذیری بازارهای اقتصادی از یکدیگر مسئله مهمی است که بارها مورد بحث و بررسی تحلیلگران قرار گرفته است. به گفته آنها با تزریق شوک و تغییر نرخ در یک بازار، دیگر بخش‌های اقتصاد تغییر رویکرد داده و مسیر دیگری را برای ادامه حرکت خود انتخاب می‌کنند.مدتی است که گرانی کالاها در کشور …
افزایش قیمت ارز و طلا به دنبال احتمال مکانیسم ماشه
۳۹ ساعت قبل / ارز / بانک مرکزی / تورم / دلار / واشنگتن
افزایش قیمت ارز و طلا به دنبال احتمال مکانیسم ماشه
با وجود حضور بانک مرکزی در بازار ارز و اتخاذ سه تصمیم که منجر به کاهش قیمت دلار از کانال 27 هزار تومان به کانال 25 و 26 هزار تومان در روزهای دوشنبه و سه شنبه شده بود و بانک مرکزی علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما،
۳۹ ساعت قبل / ارز / افزایش قیمت / بورس کالا / تورم / سکه و طلا
افزایش تورم با استقبال مردم از بازار سکه و طلا
این روزها و هفته‌ها با توجه به پتانسیل بازار و اوضاع اقتصادی با افزایش قیمت ارز و سکه در بازار روبه رو بودیم که این افزایش تاثیر مستقیمی در بورس کالا دارد. و در حال حاضرفاصله قیمتی قابل توجه بهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا با واقعیت‌های قیمتی آن دارد.
زندگی مجردی از انتخاب تا اجبار
۳۹ ساعت قبل / ایران / پدر و مادر / تورم / دانشگاه آزاد / سبک زندگی
زندگی مجردی از انتخاب تا اجبار
گلی ماندگار| سال‌هاست که دیگر زندگی مجردی بخشی از سبک زندگی دختران و پسران جوان ما شده است، تا قبل از اینکه دانشگاه آزاد راه بیفتد و در دورافتاده‌ترین شهرها هم دانشگاه باشد و احتمال قبولی در آن بیشتر از قبل شود،
املاک شهرها در تعقیب تهران
۳۹ ساعت قبل
املاک شهرها در تعقیب تهران
بازار معاملات واحدهای مسکونی در شهرهای کشور به لحاظ میزان تورم و افت تعداد معاملات خرید مسکن برای سومین فصل متوالی از پایتخت سبقت گرفت.
مهم‌ترین ریسک بورس
۳۹ ساعت قبل
مهم‌ترین ریسک بورس
در یک ماه گذشته که جهت قیمت‌ها در بازار سرمایه معکوس شد و بسیاری از نمادهای موجود در این بازار بیش از نیمی از بهای خود را از دست دادند، اما و اگرها درخصوص دلایل این ریزش افزایش پیدا کرد و اظهار نظرهای متناقضی درخصوص رابطه بازار سرمایه با تورم منتشر شد. در این میان آنچه کمتر مورد توجه قرار گرفت اهمیت کارکردهای بازار سرمایه به‌عنوان بخشی مهم در توسعه اقتصادی کشور است که تغییرات و عوامل اثرگذار بر اجزای آن می‌تواند تا سال‌ها جهت رشد و توسعه اقتصاد در ایران را دگرگون کند.
توئیت جهانگیری درباره گرانی تخم مرغ
۳۹ ساعت قبل / اسحاق جهانگیری / دولت دوازدهم / مرغ و تخم مرغ / تورم
توئیت جهانگیری درباره گرانی تخم مرغ
جهانگیری درباره ماموریتی که رئیس جمهور به او سپرده است در توئیترش توضیحاتی ارائه کرد.
جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود
۳۹ ساعت قبل / اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور / افزایش قیمت تخم مرغ / گرانی مواد غذایی
جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود
به گزارش مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در پیامی توییتری نوشت: مسئله تورم و گرانی و راهکارهای مقابله با آن سازوکارهای خاص خود را دارد که به طور مستمر در دستور کار تیم اقتصادی دولت و ستاد اقتصادی دولت در حضور رئیس جمهور محترم می‌باشد.
جهانگیری: مسئله ‎تورم و ‎گرانی به طور مستمر در دستور کار تیم اقتصادی دولت قرار دارد
۴۰ ساعت قبل / هیات دولت
جهانگیری: مسئله ‎تورم و ‎گرانی به طور مستمر در دستور کار تیم اقتصادی دولت قرار دارد
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به برگزاری جلسه‌ای برای رسیدگی به وضعیت قیمت تخم مرغ اظهار کرد: ‏امروز به دستور رئیس جمهور محترم به علت ‎گرانی تخم مرغ جلسه‌ای را برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های ذیربط برگزار و تصمیمات لازم را گرفتیم که امیدوارم آثار مثبت آن در روزهای آینده روشن شود.
برداشت از صندوق توسعه ملی تبعات تورمی ندارد
۴۳ ساعت قبل
برداشت از صندوق توسعه ملی تبعات تورمی ندارد
حقانی نسب، کارشناس ارشد اقتصادی اظهار کرد: برداشت از صندوق توسعه ملی برای بازار سرمایه تبعات تورمی ندارد.
طلا گران شد
۴۷ ساعت قبل
طلا گران شد
به دنبال تضعیف ارزش دلار و در حالی که سرمایه گذاران در انتظار نتیجه نشست سیاستگذاری فدرال ررو هستند تا سرنخ هایی از برنامه بانک مرکز آمریکا در مورد نرخ بهره و نرخ تورم به دست بیاورند، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.
مراقب طرح های پوپولیستی باشیم
۴۷ ساعت قبل
مراقب طرح های پوپولیستی باشیم
محمدرضا منجذب، کارشناس اقتصاد در کانال شخصی خود نوشت: باید مراقب بود که طرح های به ظاهر شیک و احساسی تجربه مخرب گذشته را احیا نکند، که منابع بانکی را در پروژه های بی فایده حبس نماید و بعد از مدتی مجدد تورم کلی و افزایش قیمت مسکن را دامن بزند.
رشد اقتصاد آسیای در حال توسعه امسال پس از ۶ دهه منفی می شود
۲ روز قبل / ویروس کرونا / تورم / سرمایه گذاری / بانک توسعه آسیایی
رشد اقتصاد آسیای در حال توسعه امسال پس از ۶ دهه منفی می شود
تهران – ایرنا – بانک توسعه ‌آسیا در گزارش جدید خود برآورد کرد: اقتصاد کشورهای در حال توسعه آسیا در سال ۲۰۲۰ میلادی برای اولین بار در مدت نزدیک به ۶ دهه گذشته کوچک خواهد شد و این کشورها رشد منفی را تجربه می‌کنند.
قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۶/۲۶
۲ روز قبل / قیمت طلا
قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۶/۲۶
به دنبال تضعیف ارزش دلار و در حالی که سرمایه گذاران در انتظار نتیجه نشست سیاستگذاری فدرال ررو هستند تا سرنخ هایی از برنامه بانک مرکز آمریکا در مورد نرخ بهره و نرخ تورم به دست بیاورند، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.
نقطه قوت  فدراسیون تکواندو از منظر پولادگر
۲ روز قبل / استانی-ورزشی / تکواندو / سید محمد پولادگر / سمنان / فدراسیون تکواندو / استان سمنان
نقطه قوت فدراسیون تکواندو از منظر پولادگر
 رئیس فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران معتقد است که مهمترین نقطه قوت این فدراسیون این است که امروز دانش فنی تکواندو در یک نقطه و استان متمرکز و متورم نشده و امروز در اقصی‌نقاط کشور منتشر شده است.
نرخ محصولات کشاورزی نباید کمتر از نرخ تورم باشد
۲ روز قبل / محصولات کشاورزی / نرخ تورم / کشاورزان / مجلس شورای اسلامی
نرخ محصولات کشاورزی نباید کمتر از نرخ تورم باشد
کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بر اساس قانون هیچگاه نرخ محصولات کشاورزی نباید کمتر از نرخ تورم باشد، اما متاسفانه شورای اقتصاد این مسئله را رعایت نکرده است.
میرسلیم: رهبر انقلاب به دولت اجازه استفاده مجدد از صندوق ذخیره ارزی را ندهند
۲ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / میرسلیم / فضای مجازی / مجلس
میرسلیم: رهبر انقلاب به دولت اجازه استفاده مجدد از صندوق ذخیره ارزی را ندهند
نماینده تهران در مجلس از مقام معظم رهبری خواست که دیگر به درخواست‌های دولت برای استفاده از صندوق ذخیره ارزی جواب مثبت ندهند زیرا این کار منجر به افزایش نقدینگی و تورم و گرانی شده و نظارت هم بر نحوه خرج کردن آن وجود ندارد.
پژوهشگران اقتصادی خواستار لغو دو فوریت طرح «جهش تولید و تامین مسکن» شدند
۲ روز قبل / طرح جهش تولید و تامین مسکن / مجلس شورای اسلامی / محمد باقر قالیباف / بازار مسکن
پژوهشگران اقتصادی خواستار لغو دو فوریت طرح «جهش تولید و تامین مسکن» شدند
جمعی از پژوهشگران اقتصادی در نامه‌ای به رئیس مجلس با تاکیدبر اینکه اجرای طرح «جهش تولید و تامین مسکن» منجر به تورم بیشتر و تشدید نابرابری می‌شود، خواستار لغو دو فوریت آن شدند.
دولت تلاش دارد داروی مورد نیاز را تامین کند
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / اقتصاد ایران / نرخ تورم / گرانی / بازار طلا و ارز / خودرو / خودروسازان / فروپاشی اقتصادی / ونزوئلا
دولت تلاش دارد داروی مورد نیاز را تامین کند
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان با تاکید بر این مطلب که باید بپذیریم که امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: افزایش قیمت ها در بازار خودرو بخشی ناشی از هیجانات مردم و بخشی ناشی از تنگناها و نبود مدیریت مناسب دو خودروساز اصلی کشور است.
۲ روز قبل / دلار جهانی / قیمت دلار
افت دلار در معاملات جهانی
 به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، به نظر می رسد که باید شاهد دوره تازه‌ای از تورم در محدوده دو درصدی در بزرگ ترین اقتصاد جهان باشیم. آن طور که داده های منتشر شده نشان می دهد، متوسط نرخ تورم آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به آگوست با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به سطح ۱.۳ درصد رسید. این نرخ تورم که بالاترین سطح تورمی ثبت شده در آمریکا در هشت ماهه اخیر بوده است پس از آن به ثبت می رسد که بانک مرکزی آمریکا از تغییر رویکرد تورمی خود خبر داد.
۲ روز قبل
خودتحریمی تا همیشه
در همه این سال‌ها ما در نوع مواجهه خودمان با پدیده تحریم‌ها و انتخاب راهبردها و استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها به‌واقع کلمه، همو‌اره دچار مشکل شده و بدترین مسیرهای ممکن را انتخاب کرده‌ایم؛ من کارشناس فوتبال نیستم و درخصوص ورزش هم چندان سوادی ندارم اما نمی‌توان در جهان کنونی زیست و در فرآیندهای جهانی شده موقعیت زمانی و مکانی خود را تعریف نکرد و دست به اقداماتی زد که تمامی ابعاد آن در ضدیت با ایران و ایرانی و منافع ملی است. ما تحریم شده‌ایم و این واقعیتی انکارناپذیر است و به سبب دامنه وسیع این تحریم‌ها و صد البته سوء‌مدیریت درونی خودمان تورم به بالاترین حد خود رسیده و ارزش پول ملی شرایط تراژدیکی را سپری می‌کند که هر ایرانی هر روز با آن دست به …
۲ روز قبل
تورم در گردونه اقتصاد سیاسی
امواج ویرانگر و شکننده تورم، جهان ناآرام را به طرز وحشتناک و غیرمنتظره‌ای به خشونت و ناامنی بیشتر سوق می‌دهد. شرایط حاکم بر جوامع به نحوی است که تجارت لباس جنگ پوشیده است و اخلاق به شکل مرموزی به محاق رفته و زینت بخش آرشیو و موزه رفتار انسان‌ها شده است. پیش‌بینی نهادهای تحقیقی از آینده امید بخش نیست. گمانه‌ها بر این است عمر ویروس کرونا با عبور از پیمانه سال، زمان بیشتری را به بازی بگیرد. توان اداری و فنی نظام‌های بهداشت و سلامت در تمامی کشورها هر روز به تحلیل می‌رود و عادت ارتشی را پیدا می‌کند که در موقعیت‌های فرسایشی، مقاومت از دست می‌دهد.  در جوامع انسانی فقر، فساد، تبعیض، ستیزه، خشونت و ناکامی‌های اقتصادی و روانی به دلایلی در هم …
۲ روز قبل
بیم خداحافظی با کتاب کاغذی!
گروه فرهنگ و هنر – زمانی می‌توانستیم بی‌دلیل در پیاده‌روهای انقلاب قدم بزنیم و اگر کتابی چشم‌مان را گرفت آن را همان لحظه بخریم اما حالا تنها وقتی می‌توانیم کتاب بخریم که به آن نیاز داشته باشیم. قیمت کتاب در حدی است که دیگر نمی‌تواند مانند گذشته سهم پررنگی در سبد کالاهای فرهنگی اشخاص داشته باشد. با اینکه بعد از نوسانات بسیار، قیمت کاغذ تقریبا ثابت ماند اما همچنان افزایش قیمت کتاب‌ها متوقف نشد. حالا هم که شنیده‌ها از عدم تخصیص ارز 4200 تومانی به کاغذ حکایت می‌کند و این به معنی جهش ناگهانی قیمت کتاب خواهد بود.اگر چرخی در خیابان انقلاب یا کتابفروشی‌های آنلاین بزنید، قیمت بالای کتاب شما را هم شگفت‌زده می‌کند. به گفته نایب رئیس اتحادیه ناشران «در سال ۱۳۹۴ متوسط قیمت کتاب، ۱۴۰۰۰ تومان بود ولی در سال …
۲ روز قبل
رشد اقتصادی بهار 99 منفی شد
گرچه همچنان اختلاف آماری بانک مرکزی و مرکز آمار در رابطه با اعلام نرخ رشد اقتصادی پابرجاست اما آنچه برای بهار از سوی هر دو اعلام شده این بار نشان‌دهنده رشد منفی در هر دو بخش با نفت و بدون نفت است؛ در آمار سال گذشته درمورد منفی و مثبت بودن رشد هم اختلاف وجود داشت.به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته مرکز آمار رشد اقتصادی بهار امسال را اعلام کرد که نشان دهنده ادامه رشد منفی؛ به طوری که رشد اقتصادی با نفت منفی ۳.۵ و بدون نفت منفی ۱.۷ درصد اعلام شد که البته این رقم برای با نفت نشان دهنده مثبت شدن نسبت به سال گذشته و برای بدون نفت روند منفی‌تری بود.در شرایطی همتی، رئیس کل بانک مرکزی نیز به تازگی آمار رشد اقتصادی را اعلام کرده که نرخ اعلامی از سوی وی بیانگر رشد منفی در هر دو بخش است؛ رشد اقتصادی با نفت …
۲ روز قبل
سراب «بایدن» برای اقتصاد
شرایط اقتصاد ایران طی چند سال گذشته با فراز و نشیب‫های فراوانی همراه بوده است. از توافق هسته‫ای و ایجاد امید برای بهبود شرایط تا بازگشت تحریم‫ها و دشوارتر شدن مسیر حرکت اقتصاد کشور که تا امروز شاهد آن هستیم. بی‫تردید وضعیت اقتصادی کشور محصول چند عامل است که بخشی به ساختارهای غلط اقتصادی، بخشی به موضوع تحریم‫ها و مناسبات بین‫المللی و همچنین انحصار و فساد در اقتصاد که در ذیل ساختارهای غلط تعریف می‫شود. در این بین اما فرضیه‫ای مطرح می‫شود مبنی بر اینکه با تغییر رئیس جمهور آمریکا، اقتصاد ایران چشم‫انداز امیدوارکننده‫ای پیدا می‫کند. این گزاره می‫تواند هم غلط و هم درست باشد.بی‫شک اقتصاد کشور همواره طی این چند دهه از کسری بودجه، روشن بودن موتور نقدینگی و تورم‫های بالا، در تحریم و غیر تحریم رنج برده …
پوشش ریسک با بازارهای آتی
۲ روز قبل
پوشش ریسک با بازارهای آتی
در دو سال اخیر بازار سرمایه به یکی از بازارهای مالی مورد توجه در کشورمان تبدیل شده و تمامی توجهات سیاست‌گذاران و آحاد سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. بدیهی است که این بازار نیز مانند سایر بازارها نیازمند ایجاد شرایطی برای پایداری منابع و ثبات شاخص‌های آن خواهد بود. در واقع انتظارات تورمی موجود در جامعه و هراس سرمایه‌گذاران از وضعیت آتی بازار موجب شد تا تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران رفتارهای هیجانی از خود نشان داده و نسبت به فروش سهم‌های خود اقدام کرده و بخشی از دارایی خود را از دست بدهند.
کشوری که تورمش منفی شد/ رئیس کل بانک مرکزی: اقتصاد در مسیر بازگشت به تعادل بعد از شوک کرونا است/ نوسان سکه در مرز ۱۳/ پاسخ مقام مسئول به این سوال: چرا کره گران شد؟
۲ روز قبل
کشوری که تورمش منفی شد/ رئیس کل بانک مرکزی: اقتصاد در مسیر بازگشت به تعادل بعد از شوک کرونا است/ نوسان سکه در مرز ۱۳/ پاسخ مقام مسئول به این سوال: چرا کره گران شد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد شاخص بورس شتاب گرفت، سهام آسیا نوسان کرد / بازار در انتظار داده‌های اقتصادی چین، افت نسبی قیمت دلار در بازار امروز، تداوم روند افزایشی طلا در بازار جهانی، اقتصاد هند در سال مالی جاری ۹ درصد آب می‌رود، آهنگ رشد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰ کندتر می‌شود و کاهش قیمت نفت در واکنش به دورنمای منفی مصرف را رد بر دارد.
نرخ تورم ۲۳ درصدی در سمنان/ نرخ بیکاری تک‌رقمی در استان
۲ روز قبل / سازمان برنامه و بودجه / سمنان / استانی-اقتصادی / نرخ تورم / نرخ بیکاری / استان سمنان / ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان
نرخ تورم ۲۳ درصدی در سمنان/ نرخ بیکاری تک‌رقمی در استان
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان نرخ تورم در استان سمنان را ۲۳ درصد اعلام کرد.
ربیعی: بودن دو قوه دیگر در کنار دولت منجر به کوتاه شدن فرآیند تصمیم گیری‌ می‌شود
۲ روز قبل / بازار بورس / سخنگوی دولت / سیاست های کاهش تورم / فرآیند تصمیم گیری / قوای جمهوری اسلامی / همکاری سه قوا
ربیعی: بودن دو قوه دیگر در کنار دولت منجر به کوتاه شدن فرآیند تصمیم گیری‌ می‌شود
شفقنا- سخنگوی دولت با بیان اینکه هماهنگی سه قوه موجب حل سریعتر مشکلات کشور خواهد شد، گفت: بودن دو قوه دیگر در کنار دولت به تفاهم در تصمیمات، کوتاه شدن فرآیند تصمیم گیری‌ها و همکاری بیشتر منجر می‌شود. علی ربیعی...
نرخ بیکاری استان سمنان ۷ درصد است/ تورم ۲۳ درصد
۳ روز قبل
نرخ بیکاری استان سمنان ۷ درصد است/ تورم ۲۳ درصد
سمنان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان با بیان اینکه نرخ بیکاری استان بین هفت تا هشت درصد است، گفت: از این لحاظ سمنان، یکی از کم بیکار ترین استان های کشور محسوب می شود.
آزمون مهم دولت در تعیین نرخ خرید تضمینی
۳ روز قبل
آزمون مهم دولت در تعیین نرخ خرید تضمینی
امسال شرایط تحریم، جنگ اقتصادی و اهمیت تأمین امنیت غذایی، بحث حمایت از تولید و تولیدکننده داخلی را برجسته‌تر می‌کند همچنین با توجه به اینکه قیمت نهاده‌های تولید از جمله کودها و سموم شیمیایی اخیراً بین ٣ تا ٥ برابر شده است دولت باید اقدام به تعیین نرخ خرید تضمینی منطقی و متناسب با هزینه‌های تولید و نرخ تورم کند.
قیمت طلا، دلار، یورو، سکه و ارز امروز ۹۹/۰۶/۲۵
۳ روز قبل / ارز / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا / افزایش قیمت / گرانی / تورم
قیمت طلا، دلار، یورو، سکه و ارز امروز ۹۹/۰۶/۲۵
بازار ارز از ابتدای امروز تاکنون افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده است به گونه ای که هر دلار در صرافی های بانکی با افزایش نزدیک به ۳ هزار تومانی امروز به قیمت ۲۶ هزار و ۴۱۱ تومان به فروش می رسد و هر یورو نیز به قیمت ۳۱ هزار و ۳۶۰ تومان در صرافی های بانکی به فروش می رسد.
ماموریت ویژه دولت برای خروج از وضعیت کنونی اقتصاد؛ راه‌حل‌ها کدامند؟
۳ روز قبل / صندوق توسعه ملی / نرخ ارز / کسب و کار / بانک مرکزی / اسحاق جهانگیری / تورم / کسری بودجه
ماموریت ویژه دولت برای خروج از وضعیت کنونی اقتصاد؛ راه‌حل‌ها کدامند؟
تهران- ایرناپلاس- دستور معاون اول رییس جمهوری به تیم اقتصادی دولت برای بررسی راه‌های برون‌رفت از وضعیت کنونی اقتصاد، نشان می‌دهد ریل‌گذاری در این مسیر برای دست یافتن به بهترین نتیجه، نیازمند همراهی متخصصان در ارائه پیشنهادهاست و بر همین‌ اساس راه‌حل‌هایی نیز مطرح شده است تا بتوان این دوران سخت را به خوبی گذراند.
تورم سوئد منفی شد!
۳ روز قبل
تورم سوئد منفی شد!
تورم سالانه سوئد تا پایان ماه آگوست با ۰.۶ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به منفی ۰.۱ درصد رسیده است.
حقوق برخی فرهنگیان کمتر از ۲ میلیون تومان است!
۳ روز قبل / اخبار بازنشستگان / فرهنگیان بازنشسته / فرهنگیان / نمایندگان مجلس / مجلس
حقوق برخی فرهنگیان کمتر از ۲ میلیون تومان است!
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز حقوق ماهیانه برخی فرهنگیان بازنشسته کمتر از ۲ میلیون تومان است و افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم نداشته‌اند!
عملکرد منفعلانه، عامل خسران سهامداران خُرد
۳ روز قبل
عملکرد منفعلانه، عامل خسران سهامداران خُرد
تقی پور، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: برخورد منفعلانه دولت در شرایط رشد شاخص بازار سرمایه با وجود تورم و رکود موجب شد تا تعداد قابل توجهی از عامه مردم با تلقی تداوم افزایش شاخص قیمت‌های بازار سرمایه با تبدیل دارایی‌های اندک خود به سهام ضرر کنند.
مطالبه کارگران حقوق قانون کار است/ واقعی نبودن قیمت نان در یزد
۳ روز قبل
مطالبه کارگران حقوق قانون کار است/ واقعی نبودن قیمت نان در یزد
یزد- رئیس اتحادیه نانوایان یزد دلیل اعتراض نانوایان مقابل استانداری یزد را واقعی نبودن قیمت نان بر اساس تورم فعلی عنوان کرد و گفت: مطالبه کارگران نانوایی دستمزدی حداقل مطابق قانون کار است.
۷ روز مانده به آغاز فصل زراعی، هنوز قیمت خرید گندم اعلام نشده است
۳ روز قبل
۷ روز مانده به آغاز فصل زراعی، هنوز قیمت خرید گندم اعلام نشده است
تنها ۷ روز تا پایان شهریور ماه باقی مانده است و همچنان دولت نرخ خرید تضمینی گندم را اعلام نکرده است، از طرف دیگر هر ساله دولت نرخ خرید تضمینی را کمتر از میزان تورم و هزینه واقعی کشاورزان تعیین می کند که این امر چالشی برای خودکفایی کشور در تولید است.
نرخ دلار پایین می‌آید؟
۳ روز قبل
نرخ دلار پایین می‌آید؟
اینکه چرا قیمت ارز بالا می رود، دلایل طبیعی و روشن دارد که بارها گفته شده و مهمترین آن تفاوت نرخ تورم و بهره در کشور ما با کشورهای حوزه دلار است.
پاکدل: با این وضعیت دلار ورزش نابود می‌شود/ گره مشکلات باز نمی‌شود
۳ روز قبل / هندبال / علیرضا پاکدل / اردوی تدارکاتی / ویروس کرونا
پاکدل: با این وضعیت دلار ورزش نابود می‌شود/ گره مشکلات باز نمی‌شود
رئیس فدراسیون هندبال ارز 26 هزار تومانی و تورم را باعث نابودی ورزش دانست و گفت: در این شرایط ارز نیمایی هم مشکلی از ما حل نمی کند.
۶۹ درصد مردم معتقدند وضع اقتصادی قبل از برجام بهتر بود
۳ روز قبل / روزنامه حامی دولت / روزنامه اعتماد / دولت / برجام / تورم
۶۹ درصد مردم معتقدند وضع اقتصادی قبل از برجام بهتر بود
روزنامه حامی دولت می‌گوید ۸۷ درصد مردم خواستار نظارت دولت بر قیمت‌ها هستند و ۶۹ درصد معتقدند وضعیت اقتصادی آنها سخت‌تر از ۵ سال قبل است.
صف‌های فروش بورس جمع می شوند؟
۳ روز قبل / ارز / رئیس کل بانک مرکزی / رشد / سرمایه / قیمت دلار
صف‌های فروش بورس جمع می شوند؟
اقتصادنیوز : انتخابات امریکا در پیش است و نتیجه این انتخابات می تواند روی قیمت دلار و انتظارات تورمی در ایران تاثیرگذار باشد.
۳ روز قبل
فروش اوراق سلف نفت لغو شد
طرح فروش اوراق سلف نفت که گفته می‌شد می‌تواند تا ۱۴۰‌هزار‌میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد کند، به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها از دستورکار خارج شد. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس ‌جمهوری در جلسه شورای اقتصاد که پیش از ظهر دوشنبه به ریاست او برگزار شد، با تأکید بر اینکه باید جهت‌گیری‌های اصلی بودجه ‌سال 1400 کل کشور متمرکز بر حل مسائل و رفع دغدغه‌های اصلی اقتصاد کشور باشد، گفت: «یکی از این مسائل گرانی و تورم است که باید برنامه‌هایی دقیق برای کنترل و مهار تورم و گرانی در لایحه بودجه‌ سال آینده تدوین شود و به عنوان جهت‌گیری‌های اصلی آن لحاظ شود. مردم از نظر اقتصادی و معیشتی در شرایط دشواری قرار دارند. با توجه به آثار مثبت …
۳ روز قبل
جیب خالی، لبنیات را به آن سوی مرزها می‌برد
[شهروند] قطار گرانی وقتی به ایستگاه لبنیات رسید خطر حذف شیر، ماست و پنیر از سبد غذایی مردم بیشتر شد. افزایش قیمت‌ها با اقتصاد راکد جامعه گره خورد. مرداد ماه بود که لبنیات 30‌درصد گران شد؛ گرانی که گفته می‌شد به دلیل بالارفتن هزینه‌های تولید و تحت ‌تأثیر شرایط اقتصادی کشور است و هیچ ربطی به تولیدکننده ندارد.با این افزایش قیمت باز توان خرید مردم کمتر شد این در حالی بود که فرهنگ مصرف شیر و لبنیات در کشور ما ضعیف است. آن‌طور که مسئولان می‌گویند سرانه مصرف لبنیات در کشور ما 80 کیلوگرم است اما میانگین مصرف جهانی 160 کیلوگرم و این رقم در کشورهای اروپایی و آمریکا به 350 تا 500 کیلوگرم می‌رسد، اما واقعیت این است که سرانه مصرف در کشور ما حتی کمتر از این رقم است که …
ورود بانک‌ها به خرید و فروش سهام اثر تورمی دارد
۳ روز قبل / پول / تورم / خرید و فروش / سهام / مسکن
ورود بانک‌ها به خرید و فروش سهام اثر تورمی دارد
در روزهای اخیر بحث ورود بانک‌ها به بورس مطرح شده است. اما ورود بانک‌ها به بورس با توجه به امکاناتی که بانک‌ها در بازار بین بانکی و خلق پول دارند می‌تواند منجر به آثار تورمی شود.
در انتظار صعود دلاری بورس باشیم؟
۳ روز قبل / اقتصاد / بازار بورس / دلار
در انتظار صعود دلاری بورس باشیم؟
به‌طور معمول با افزایش نرخ ارز شرکت‌های صادرات محور به‌طور مستقیم، شرکت‌های واردات‌ محور و تورم محور به‌طور غیر مستقیم از طریق افزایش نرخی که به واسطه افزایش نرخ ارز می‌گیرند EPS اسمی آنها شروع به رشد می‌کند.
۳ روز قبل
توهم تورم؟‌
حسین حقگو . کارشناس اقتصادی‌
۳ روز قبل
40 درصد از مردم هیچ پس‌اندازی ندارند
نظرسنجی ایسپا نشان می‌دهد حدود 40 درصد مردم هیچ پس‌اندازی ندارند و در برابر تکانه‌های قیمتی مانند افزایش ناگهانی مواد غذایی و اجاره‌بها و... به ‌شدت آسیب‌پذیر هستند. شرایط برای این خانواده‌ها زمانی سخت‌تر می‌شود که یکی از اعضای خانواده به بیماری مبتلا شود. در این صورت هزینه‌های درمان را نیز باید به مخارج خانوار افزود. شمار خانوارهایی که پس‌انداز ندارند در نظرسنجی اخیر مرداد ایسپا نسبت به خرداد سال گذشته افزایش 5 درصدی داشته است. این در حالی است که بر اساس گزارش مرکز آمار نرخ تورم نقطه‌ای در مرداد ماه سال جاری به عدد 30.4 درصد رسیده و افزایش هزینه‌ها همچنین کاهش حجم پس انداز دور از ذهن نبوده است.  به گزارش روابط عمومی مرکز …
پاکدل: ارز نیمایی گره از کار فدراسیون‌ها باز نمی‌کند
۳ روز قبل / هندبال / فدراسیون هندبال / علیرضا پاکدل
پاکدل: ارز نیمایی گره از کار فدراسیون‌ها باز نمی‌کند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تورم و قیمت ارز چند برابر شده اما بودجه فدراسیون نسبت به سال ۹۷ یا ۹۸ هیچ تغییری نکرده است، باید راهکاری برای فدراسیون‌ها اندیشیده شود، ارز نیمایی هیچ گره‌ای از کار فدراسیون‌ها باز نمی‌کند.
پاکدل: با دلار 26 هزار تومانی چگونه تیم اعزام کنیم؟!/ با ادامه این وضعیت ورزش نابود می‌شود
۳ روز قبل / هندبال
پاکدل: با دلار 26 هزار تومانی چگونه تیم اعزام کنیم؟!/ با ادامه این وضعیت ورزش نابود می‌شود
رئیس فدراسیون هندبال تورم و افزایش قیمت ارز را مشکل بزرگ ورزش و عامل نابودی آن دانست و گفت: یک ریال هم به اعتبارات ما اضافه نشده است.
۳ روز قبل
کارآفرینی در دست‌انداز تحریم و کرونا
کیمیا نجفیاین ‌روزها تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در بازار‌های پر نوسان کار آسانی نیست، چراکه عدم‌ثبات کافی در متغیرهای کلان اقتصادی چشم‌انداز هر تصمیمی را مبهم می‌کند. تحریم‌ها یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باعث شده اقتصاد کشور با عدم‌ثبات و چالش‌های زیادی روبه‌رو شود، از سوی دیگر اخیرا ویروس کرونا نیز به چالش‌های ناشی از تحریم اضافه شده و بیش از پیش اقتصاد را سردرگم کرده و در چنین شرایطی طبیعی است که هرنوع تصمیم‌گیری برای فعالیت‌های‌ اقتصادی با مشکل مواجه باشد. سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و یا راه‌اندازی یک کسب و کار جدید از جمله تصمیم-گیری‌هایی است که امروزه چالش‌های بسیاری را برای افراد به وجود آورده است چراکه از یک‌سو با اقتصادی آشفته روبه‌رو هستیم و از سوی دیگر کرونا بر سر شروع هر …
۳ روز قبل
عقب‌نشینی دولت از فروش نفت به مردم
بعد از انتقادهای فراوان از طرح فروش اوراق سلف نفتی، به نظر می‌رسد که دولت از اجرای این طرح عقب‌نشینی کرده است. معاون اول رئیس‌جمهوری دیروز با اشاره به پیشنهاد و طرح فروش اوراق سلف نفتی گفت: متاسفانه این طرح که گفته می‌شد می تواند تا ۱۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد کند، به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها از دستور کار خارج شد اما باید در بودجه سال آینده طرح‌ها و ایده‌های مشابهی که بتواند درآمد لازم را برای دولت ایجاد کند، تدوین شود.اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اقتصاد با تاکید بر اینکه باید جهت‌گیری‌های اصلی بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور متمرکز بر حل مسائل و رفع دغدغه‌های اصلی اقتصاد کشور باشد، گفت: یکی از این مسائل گرانی و تورم است که باید برنامه‌هایی دقیق برای کنترل و مهار تورم و گرانی در لایحه بودجه …
۳ روز قبل
تورم مسکن تا کجا؟
در تعطیلات نوروز امسال، غالب کارشناسان اقتصادی و به‌خصوص دسته‌ای از صاحب‌نظران مطرح در بخش مسکن، «تورم ملک در شهر تهران طی سال 99» را حداکثر به اندازه 30 درصد پیش‌بینی کردند.
چرا عراق و سوریه جنگ‌زده هم تورم ایران را ندارند؟
۳ روز قبل / اقتصاد ایران / تورم در ایران
چرا عراق و سوریه جنگ‌زده هم تورم ایران را ندارند؟
یک اقتصاددان معتقد است با وجود بازگشت درآمد‌های نفتی به داخل کشور نیز با توجه به مشکلات بنیادین اقتصادی همانند ضعف مدیریت و ضعف نهاد‌های کارگزار اقتصادی که در داخل کشور با آن مواجه هستیم، با آمدن بایدن نیز به نظر نمی‌رسد هیچ تغییر محسوسی ایجاد شود.
عراق و سوریه با جنگ مواجه شدند اما تورمی مثل ایران در این کشورها دیده نمی‌شود / با فرض پیروزی بایدن چه تحول بزرگی را مدیران قصد دارند انجام دهند؟! / حتی اگر نفت فروخته شود، تا زمانی که الزامات FATF رعایت نشود، بازگشت ارز به کشور ممکن نیست
۳ روز قبل
عراق و سوریه با جنگ مواجه شدند اما تورمی مثل ایران در این کشورها دیده نمی‌شود / با فرض پیروزی بایدن چه تحول بزرگی را مدیران قصد دارند انجام دهند؟! / حتی اگر نفت فروخته شود، تا زمانی که الزامات FATF رعایت …
یک اقتصاددان معتقد است با وجود بازگشت درآمدهای نفتی به داخل کشور نیز  با توجه به مشکلات بنیادین اقتصادی همانند ضعف مدیریت و ضعف نهادهای کارگزار اقتصادی که در داخل کشور با آن مواجه هستیم، با آمدن بایدن نیز به نظر نمی‌رسد هیچ تغییر محسوسی ایجاد شود. برای نمونه با پیروزی بایدن و شکست ترامپ، چه تحول بزرگی در عرضه سیاست‌گذاری و مدیریت اقتصادی اتفاق خواهد افتاد؟ یا تا چه اندازه می‌توانیم نظام مالیاتی کشور را اصلاح کنیم؟
گزارش تاریخ|راز تصاحب ۱۳ ساله کرسی نخست‌وزیری توسط هویدا چه بود؟
۳ روز قبل
گزارش تاریخ|راز تصاحب ۱۳ ساله کرسی نخست‌وزیری توسط هویدا چه بود؟
برخلاف اینکه برخی معتقدند هویدا به دلیل ثبات اقتصادی که در کشور ایجاد کرده بود، ۱۳ سال نخست‌وزیر ایران ماند، اما او به دلیل پشتیبانی‌هایی که از سوی آمریکا، انگلیس و صهیونیسم شد توانست با ترفندهایی و علیرغم گرانی و تورم به نخست‌وزیری خود ادامه دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •